[I GERO ZILVER ^dia Express .DIEVEN. MAANDAG 19 DECEMBER 298 65e IQJ7- GROG donkere IRAWIJN s frèhes, ndia Express BINNENLAND FEUILLETON DE HUWELIJKSLOTERIJ. J. DE VOOGD Stads= en Provincienieu ws LIS5ING5CHE COURANT (Kerstmis op reis lij Uw spoorweg- tevens bij iVALLEN-POLIS [m-auto enz). iverlijden ilijrende invaliditeit ledeeltelijke 4 i invaliditeit per jaar. "Wi 0.50 Zegelrecht. - Walstraat 4 J'S AVONDS alleen van 'importeerde caansche Kolonie. :eer geschikte LWIJN SltChtS f bij de importeurs ELBUKO. te Vlissingen bij .OEG, Molenstraat, Badhuisstraat 80, 1U1JZEN. Fruithan- en A. VAN BLüP- traat. ijwiel tegen ditf- f tegen wettelijke eid aan dtrden.bij Vlissingen 1 JAHUAR9 1928 hen, die door middel eener adver- aan Vrienden en Begunstigers hun ensch willen brengen, bestaat daartoe aeflheid in de „Vlisslngsche Courant" iterdag 31 dezer verschijnt. dergelijke advertentie, die het zen- van kaartjes vervangt, welke dikwijls eenige dagen na Nieuwjaar worden rd, is meteen voor neringdoenden itjtekende gelegenheid om hun adres eens ondier de oogen van het publiek pi geil. it de kosten voor niemand een be- behoeven te zijn, is met den prijs advertenties belangrijk afgeweken het gewone tarief, rü. sCechts 60 Cent advertenties van 1—4 regels, elke meer 15 Cent. die dus in het Oudejaarsavondnummer advertentie wenschen te plaatsen, ge- deze op te geven aan het bureau van blad, Walstraat 58, of aan onzen at voor Souburg en Ritthem, den Heer VAN DER PEIJL, Boekhandelaar, alstraat te Souburg. 3 men dezelfde advertentie geplaatst als het vorig jaar werd opgenomen, beeït men dit slechts te melden, evens zal er wederom een rubriek zijn, fin, onder een algemeenen wensch, nekt wordfen naam, beroep en woon- s van den adverteerder. Plaatsing van kost 15 Cent per regef. Alles bij [uitbetaling. ]j verzoeken de opgaven ten spoedig- te mogen ontvangen. DE ADMINISTRATIE. gene bedroeg over het jaar 1926-^1927 voor Amsterdam ƒ112.000, voor 's-Graven- hage ƒ127.000, voor Rotterdam ƒ115.000, voor Utrecht ƒ89.000 en voor het rijk 78.000. Een gedenkboek voor de anti-rev. partij. In de eerste helft van 1928 zal worden herdacht, dat 50 jaar tevoren Ons Pro gram ten grondslag werd1 gelegd aan de organisatie der anti-revolutionaire partij. In overleg met d'e Dr. A. Kuy perstichting zal door den uitgever J. H. Kok te Kampen een geïllustreerd Gedenkboek in het licht worden gegeven. Na im een Inleidend woord de geschie denis vóór 1878 geschetst te hebben, geeft de heer Colijn een algemeene typeering van het karakter der anti-rev. partij. Daarop worden» in systematische orde de beginse len der anti-rev. partij behandeld door de beeren Amelink, Anema, Van Dijk, Den Haraogh, Idenburg, Rutgers, Terpstra, J. A. de Wilde. In een vo-tgend gedeelte wordt over Ver leden en Heden der anti-rev. partij geschre ven door de heeren Beumer, Diepenhorst, Duymaer van Twist, Fabius, Van Grieken, Heemskerk, Noteboom, Den Ouden, Ver- weyck, H. de Wilde en door mej. H. S. S. Kuyper. In een slotwoord zal ds. Jansen schrijven over de toekomst der anti-rev. partij. Het werk zal rijk geïllustreerd worden. Vermogensbelasting. uitkomsten der vermogensbelasting [19261927 toonen aan, dat de stijging ie over 1924—1925 volgde op de steeds tide cijfers over de jaren na 19201921, verder heeft voortgezet, waardoor het ervan 1926—1927 bijna even hoog is als '1920—1921. j de cijfers is geen rekening gehouden :de in den loop der jaren gewijzigde ■:de van het geld. Tevens wordt ver- a, dat van 1 Mei 1918 af een gewijzigde Peering van onroerende zaken in wer- l en een jaar later het belasting- tf is verdubbeld. Overigens zijn de cij- beïnvloed door de oorlogscrisis en de :op volgende economische crisis, it aantal millionnairs (over 1920 1239) wet een gezamenlijk vermogen 2704 millioen ging achteruit tot 1057 19251926 met een vermogen van i millioen en steeg wederom over 1926 87 tot 1145 met een vermogen van 5 millioen. Gaat men de verhouding na liet vermogen dezer groep personen tot vermogen van alle aangeslagenen te ien, dan blijkt deze verhouding over M921 bijna 20 pet. te zijn, over 1925 526 ruim 17 pet. en over 1926—1927 118 pet. ports blijkt uit de cijfers, dat in 's-Gra- naar verhouding het meest ver lens boven ƒ100.000 voorkomen, nl. pet. Daarna volgen Amsterdam met 15 pet., Nijmegen met 21.15 pet. Arnhem '20.81 pet. en Rotterdam met 20.24 pet. !eden het Rijksgemiddelde 14.78 pet. 'en Apeldoorn met 12.78 pet. Eindho ut 12.92 pet., Maastricht met 13.77 pet. 'et gemiddeld vermogen per aangesla- Uit het Engelsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). •Hoe zoo heel wat anders vroeg Jack "jetje jaloersch. H.'s gewoon dol op me hij vindt f heerlijker dan mij te verwennen hij aat ik alles ben wat hij op de wereld - Heb je er wel eens over nagedacht, s,e> dat ik ook dol op je ben en dat je wet eens alles kon zijn wat ik heb a,sie keek hem snel aan. De ernst van irPf verl3aasde baar. Wat zij op zijn J"t las, deed' haar ontstellen ze werd deed een stap achteruit. i a!?*e» r'eP bij en nam haar han- n de zijne. Hij ademde diep. •Neen, neen Haar bleekheid maakte - \u°or een ^epen blos. Wat is er toch met je Je maakt r k houd! van je, zei hij heesch. Was een oogenblik van ademlooze i(j„ t0em trok Maisie, die hem nog iiifrp balf-geopende lippen stond aan J '1aar banden uit de zijne weg, !laar zakdoek en begon te schreien. reS me, Maisie, drong hij aan, je niet een beetje van mij Zeg ai de ,.ar if en 'b zat de gelukkigste kerel Ha» z,'in- r Maisie zei niets en bleef snikken. 111CI Maisie, Maisie, waarom huil je toch Partijvoorzitter van de S.D.A.P. In het Zaterdag te Utrecht gehouden bui tengewone congres der S.D.A.P. heeft de voorzitter, de heer Henri Polak, medege deeld, dat zijn doofheid, mede in verband met de werkzaamheden, die zijns inziens van een voorzitter geëischt moeten worden, hem noopt zijn functie neer te leggen. Met warmte beval hij den candidaat Oudegeest aan, die door een groot aantal afdeelingen candidaat was gesteld. Daar de andere candidaat zich had terug getrokken, werd de heer J. Oudegeest met groote meerderheid van stemmen tot bezol digd voorzitter der partij gekozen. De heer Oudegeest aanvaardde zijn func tie met een rede, waarin hij betoogde, dat hij zijn verleden niet ontrouw zou worden en voor de S.D.A.P. met kracht zou blijven strijden. Verlof voor de a.s. feestdagen. Het dagelijksch bestuur van de Centrale van vereeniginigen van personeel in 's rijks dienst heeft een adres tot den ministerraad gericht, met het verzoek, de ambtenaren, die daarop prijis stellen, op de Zaterdagen 24 en 31 December gelegenheid te geven, den dienst zoo vroeg te beëindigen, dat zij de plaats hunner bestemming nog dienzelf den dag kunnen bereiken, en tevens goed te winden, dat de terugreis op Dinsdag 27 December en Maandag 2 Januari per eerste gelegenheid wordt aanvaard. Het bestuur verwijst daarbij naar het geen aan de militairen is toegestaan. Verzending van Nieuwjaarsstukken. Met het oog op de groote massa's cor respondentie en stukken van allerlei aard, welke aan het eind van het jaar op de kan toren worden ontvangen, wordt er ten zeerste op aangedrongen reclame drukwer- iken en kalenders vooral zeer tijdig te pos ten, zoo mogelijk uiterüijk op 21 December, opdat de verwerking op de kantoren regel matig en geleidelijk kan geschieden. Ook voor de gewone nieuw jaarscorres pondentie wordt dringend aanbevolen deze vroegtijdig te posten. Indien tot de laatste dagen gewacht wordt is vertraging niet te voorkomen. Scheepsbouw. Zaterdagmiddag is van de werf der Ne- derlandsche Slc/heepsbou w-maatschappij SCHELDESTRAAT 15 zoo Zeg het me toch Heb je misschien een hekel aan me Zeg het me maar ge rust als het zoo is. Hij probeerde haar handen van haar gezicht te trekken. O neen, dat is het niet, snikte ze. Ik weet het niet. Ik mag je zoo graag, maar je maakt me bang. O, ik begrijp het zelf niet. Bang? Waarom ben je bang? Ik ben immers precies dezelfde Jack die ik tien minuten geleden was en gisteren en de vorige week en altijd. Toen was je toch ook niet bang voor me O, ik weet het niet ik begrijp het zelf niet. Ik voell wel dat het ongerijmd is, maar je scheen me daarnet heelemaal ver anderd ik ben vreeselijk van je ge schrokken. Laten we gaan zitten en eens rustig samen praten. Maisie gaf toe en ze gingen op een lee- ge bank in een stiil' hoekje zitten, waar een groep rhododendrons hen aan het oog der voorbijgangers onttrok. Ma.sie, begon Jack, behalve dat je mijn liefste bent -Maisie schrok weer en bloosde hevig ben je mijn lieve vrien din, en dat zul je altijd blijven, wat er ook gebeurt. Misschien ben ik te haastig ge weest met mijn bekentenis, maar je moet goed in het oog houden, dat niemand je wil noodzaken om iets te doen dat je niet zou willen. Als je niet van mij houdt en denkt dat je het ook nooit zal kunnen, zeg het me dan en ik zal je nooit weer lastig vallen. In ieder geval hoef je me niet direct antwoord te geven. Wel, begon Maisie aarzelend. Ik dacht niet... dat je... dat je... Dat ik van je hield aan de overzijde van het IJ te Amsterdam met gunstig gevolg te water gelaten het furbinedubbelschroef stoomschip „Nieuw- Holland", in aanbouw voor de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. Dit schip, dat met haar zusterschip „Nieuw-Zeelanid", hetwelk in. Rotterdam gebouwd wordt, het grootste van die vloot der K.P.M. zal zijn, heeft de volgende af metingen lengte 164.60 M., breedte 19.05 M., holte 10.82 M. De waterverplaatsing zal 18.150 ton be dragen'. [Het Schip izal ingericht zijn voor 174 passaigers en de bemanning zal uit 199 koppen bestaan. Het werd gebouwd naar de plannen van den heer ir. M. A. Cornelissen, scheeps bouwkundig ingenieur, die tevens toezicht op den bouw houdt. De turbine-installatie werd geleverd door de machinefabriek Gebr. Stork éi Co., te Hengelo volgens ontwerp van den heer ir. W. J. Muller, chef van den technischen dienst der K.P.M. Deze installatie van 8000 A. P.K. zal het sthiip een snelheid van 15!/2 mijl geven. De „Nieuw-Holland" wordt gebouwd volgens hoogste klasse en onder speciaal toezicht van Bureap Veritas. VLISSINGEN, 19 DECEMBER. Onzte Letterprijsvraag. De aangekondigde letterprijsvraag, door velen met verlangen verbeid, is dus ge opend. De letters, waaruit de zin moet sa mengesteld worden, kan men in de winkel- etalages gaan opsporen. Wij hebben reeds dadelijk kunnen constateeren dat een bij zondere belangstelling voor deze eigen aardige prijsvraag bestond. Het is ook iets nieuws en daarom trekt de prijsvraag bui tengewoon aan. Bovendien is de tijd voor het oplossen van het letterraadsel een werkje dat zich voor den winteravond uitstekend leent. Rustig en gezel'ig gezeten in de goed ver warmde kamer sorteert men de letters en tracht daarna den zin samen te stellen. Wij konden reeds Zaterdag constateeren dat er een zeer groote animo bestond. Overal in de stad zagen wij groot en klein, gewapend met bloc-note of, notitie boekje, de letters opschrijven, welke in de etalages te vinden waren. Velen hadden er zelfs een kouden neus voor over, want zij moesten zoo dicht mogelijk voor de etalage komen, opdat geen vergissing in de letter zou kunnen ontstaan. Dat het succes van deze prijsvraag ver zekerd is, kunnen wij reeds nu verklaren. Het blijkt ons door de navraag naar cou ranten waarin het invullingsformulier voor komt, dat meerdere leden uit één gezin trachten een oplossing in te zenden. Dat is evenwel niet toelaatbaar. Uit ieder gezm mag slechts één formulier worden ingezonden, omdat de kansen voor het behalen van een prijs voor alle lezers gelijk moeten blijven. Wij wijzen op enkele moeilijkheden, o.a. op de advertentie met de puzzle Wat is dit, wie is dat, waar is dit Deze vereischt wel terdege goed opletten winkeliers, die hun letter, hoewel dmdelijk zichtbaar, knap verscholen hebben, zoodat men bijvoor beeld die E niet gemakkelijk van een B of een F kan onderscheiden. Van sommige winkels neemt ook 't filiaal deel, van anderen niet. De opmerking die wij van kinderen hoorden „Maar als je nu alle letters hebt wat dan Deze en der gelijke opmerkingen bewijzen dat alles nauwkeurig dient te worden overwogen en dat moet ook. De oplossing is wel niet zoo buitengewoon moeilijk, maar rs daar om toch geen kinderwerk. De hoofdzaak is natuurlijk dat de letters, verscholen in de etalages, nauwlettend worden genoteerd en. op het formulier worden ingevuld. Van de zaken van den heer Frans Tim merman komt alleen die in de Walstraat in aanmerking voor de letterprijsvraag. Van den heer A. van de Sande alleen de winkel in het Bellamypark. Van den heer A. Groe- nouwe alleen de winkel Scheldestraat. Van dé winkels „De Broederband" alleen die in de Scheldestraat en den Nieuwendijk. Van Ja. En dat schijnt de dingen te ver anderen. We waren altijd zoo gelukkig samen en- ik begeer daar geen verandering in. Het is zoo goed zooals het was... En heb je al dien tijd nooit iets ver moed Het schoot langs me heen, antwoord de Maisie met moeite. Dien dag... dat je dien vreeselijken man... de deur uitzette, begon- ik er iets van (e begrijpen. Maar ik kon het niet gelooven. Ik zei tegen mezelf dat het niet waar kón zijn... dat ik een gans was en dat het kwam van al dat klet sen van de meisjes die ik ken... over... Over wat vroeg hij gespannen. Over liefde en« zoo. Ik probeerde het uiit mijn hoofd te zetten en toen je daarnet zoo tegen me sprak... en zoo naar me keek... zoo vreemd... toen voelde ik ineens dat het waar was... en het scheen me op eens... volwassen te maken... dat alles ineens... Ga voort. Vertel maar gerust wat je op het hart hebt En jij leek opeens zoo'n tyrarr en ik voelde mij van aangezicht tot aangezicht met... het groote leven... en dat deed me huiveren en,., en,.. En wat, Maisie...? Houdt je .niet van me? Ik... ik... weet het zelf niet. O, wees niet boos het spiit me zoo. Ik kon me niet voorstelen dat'liefde zóó was Het kan geen liefde zijn, want dan moest ik me nu toch vreeselijk gelukkig voelen en ik voel me juist zoo angstig en ellendig. Ik geloof niet dat liefde altijd en on der alle omstandigheden geluk beteekent, antwoordde Jack ernstig. Neen Maisie, menschen houdfen niet in de eerste plaats den heer J. van Boven de beide zaken in St. Jacobstraat en Branderijstraat. Het ijsvermaak. In ons vorig nummer hebben we nog kunnen melden, dat het voornemen bestond de banen der IJsclub Vlissingen Zaterdag middag fe openen. Dit is ook gebeurd Zaterdagmiddag om 2 uur konden de leden' gebruik maken van een spiegelgladde op pervlakte van ruim 8000 M2., die verdeeld was in 3 deelen een buitenbaan van 4u0 M. lengte bij een breedte van 10 M. voor de gewone rijders, daarbinnen een baan voor de kinderen en in het centrum een voor de schoonrijders. De banen, die alle in één richting, door borden met pijltjes aangege ven, bereden moeten worden, rusten op een waterlaag van 2 a 3 d.M. en worden in or de gehouden door baanvegers met bezems en ijsschaven. Ze boden in den middag van Zaterdag, maar nog veel meer gedurende den Zondag, een gezelligen aanblik met haar krassende, door elkaar bewegende bevolking. Het zal menig rijdster en rijder wel gespeten hebben, dat om 4 uur de baan gesloten werd tot den volgenden mor gen 10 uur, welke rusttijd gebruikt werd om de scheurtjes, die er in waren gekomen te dichten met warm water, welwillend aan gevoerd van de melkfabriek van den heer Visser. Maar die spijt zal gisteren wel ver dwenen zijn, toen de banen weer goed in orde waren. Er is enorm gebruik van ge maakt door de leden niet alleen op den dag, maar ook nog toen de vlaggen neer gehaald en de lampen er voor in de plaats geheschen waren. Een goed idee lijkt ons, dat in de tent bij het ijs gelegenheid is om kleine ongelukjes door verbandmid delen te laten verhelpen. Was dus daar voor de leden der ijsclub gelegenheid de ijssport te beoefenen, ook op andere plaatsen heeft menigeen de i schaatsen onder gehad. Zaterdagmiddag I werd door de politie verboden op het ijs op den Spuiboezem te gaan, maar gelukkig voor de liefhebbers der ijssport was er ge legenheid die te beoefenen bij Zwanenburg, waar heel veel animo voor bestond. Ook j gisteren zijn daar nog velen heengegaan, maar veel meer hebben de smalle ijzers ondergebonden op den bevroren Spuiboe zem, waar het in den middag een druk ge wirwar van door elkaar heen rijdende groo te en kleine schaatsenrijders was. Jammer voor zoo'n vrijen dag, dat het ijs zich nog niet zoo gezet heeft, dat groote tochten kunnen gemaakt worden. Toch hebben we rijders gezien op de Vesten rond Middel burg en op den Watergang tusschen Mid- I delburg en Abeele, tusschen Abeele en Sou- i burg en op den Watergang langs Tuin- I dorp bij Souburg. Ze moesten zich evenwel tot die stukken beperken, want het water onder de bruggetjes was niet bevroren en zelfs zagen we op het deel tusschen Abeele I en Middelburg nog waterhoentjes in een wak rondploeteren. Mocht het nog eenige dagen blijven vriezen, dan zal spoedig de heele watergang berijdbaar worden. Het ijs op de vesten te Middelburg werd heden goedgekeurd V. T. V. „De Oude Vriendschap". Waar het op vele uitvoeringen gewoonte is de pauzen tusschen de nummers en de groote pauze onbehoorlijk te rekken, ver dient de leiding voor de uitvoering van bovengenoemde vereeniging een woord van hulde voor het vlugge tempo van af werking op Zaterdagavond. Daardoor toch is het mogelijk geweest een programma van 20 nummers ongeveer, waarvan ver schillende nu niet zoo klein waren, in even 3 uur af te werken. Toen het scherm op ging em cfe heele V. T. V. stond en zat op gesteld op het bijna geheel ontruimde too- neel, nam d'e voorzitter, de heer F. G. Lem mers het woord om het welkom toe te roepen aan alle aanwezigen, in het bijzon der aan den technischen leider van den Zeeuwsch-Westbrabantschen. T urnkring, den heer De Vries den voorzitter van den Wakherschen Turnkring, den heer Van Roo, den gemeentelijken schoolarts, dr. A. P. Smitt eri de afgevaardigden der zuster verenigingen. Memoreerende het 28-jarig van elkaar omdat het ze gelukkig maakt, f maar eenvoudig omdat ze niet anders kun nen. Kijk eens Maisie ik begrijp je volko men beter misschien dan je jezelf op het oogenblik begrijpt. Hij nam haar hand, maakte de knoopen van haar handschoen zachtjes los en streelde over de palm van haar hand. Je moet goed begrijpen dat je niet langer meer de kleine Maisie Car ter bent en je zult dat nooit meer zijn. Je bent volwassen en 'hebt als iedere vrouw je lot in je eigen handen te nemen en voor jezelf te kiezen. Alleen als je'zèlf denkt dat het tot je geluk zal.zijn, dring ik er op aan, dat je „ja" zegt. Ik weet dat je mij gelukkig kunt maken, maar of ik jou ge lukkig kan maken is een andere zaak. Denk er over na, Maisie-lief, maar wees zelfzuchtig in dit opzicht. Zeg niet alleen ja, omdat je weet hoe noodig ik je heb en omdat je mij geen verdriet wil doen. Zeg alleen ja zijn stem beefde als je dat ik voor jou zou kunnen zijn, wat jij voor mij bent. Er viel weer een lang stilzwijgen. Mai sie voelde zijn vingers door haar hand schoen tegen de hare tintelen ze voelde het heftige kloppen van zijn pols. Was ze gelukkig of ellendig Ze had het niet kun nen zeggen alleen wist ze dat ze niet meer bang was. Lieve hemel, waar kunnen ze zijn hoorden ze opeens mrs. Carter roepen. Ze stond met haar echtgenoot aan de andere zijde van het rhododendronboschje, zoodat de jongelui en mr. en mrs. Carter elkaar niet konden zien. Mr. Medlicott was ver dwenen. Maisie sprong op Jack greep haastig haar hand en drukte er een kus op. Ze bestaan der V. T. V. wees spreker er op, dat de vereenig ng zichzelf steeds verjong de door het toetreden van jeugdige turners en turnsters, maar hij bejammerde het te vens, dat daarentegen de ouderen steeds verdwenen, omdat ze zich niet meer op hun plaats voelden tusschen die jongeren. Dat dit absoluut niet zoo behoeft te zijn, be wees spreker met het voorbeeld van den heer De Jong, die, werkend lid geworden 6 December 1912, sinds 4 December 1913 een trouw en eerlijk penningmeester is en in dien tijd ook nog leider van de dames- afdeeling en der korfbalclub. Hij feliciteer de den heer De Jong met dezen staat van .dienst en bood hem, namens de vereeni ging, een spiegel in gewerkt koperen lijst aan. Om aan dit gesignaleerde euvel te ontkomen, deed het spreker genoegen dat, in navolging der Belgische clubs, aan de N.V.T. een veteranen-afdeeling zou worden verbonden. Daarvoor zouden oud-turners der vereeniging, maar ook buitenstaanders zich kunnen opgeven bij hem, liefst nog dezen avond. En er is gehoor gegeven aan dezen oproep, want, naar de heer Lemmers ons meedeelde, hebben zich reeds vaders van nu meewerkende gymnasten opgege ven. Ook deelde spreker mee, dat binnen kort een ouderavond der vereeniging zou gehouden worden. Na het verzoek om allen gezamenlijk het eerste couplet van het bondslied! waarin zulke heerlijke gedachten worden uitgedrukt betreffende de turners, te zingen, waaraan spontaan voldaan werd, verklaarde de heer Lemmers de uit voering voor geopend. Wanneer we van alle nummers een afzonderlijke beschrij ving moesten geven, zou ons de ruimte te klein zijn, vandaar dat we een greep moe ten doen om het beste van het goede, dat gepresteerd werd naar voren te brengen. Vermelden we dan in die eerste plaats dat de, over 't algemeen correct in de maat en houding uitgevoerde oefeningen van meis jes- en jongensadspiranten de eerste met aardig en op de maat bewegen van vlag getjes zeer in den smaak vielen, evenals de oefeningen met paard en brug van een deel derzelfde categorie. Ook de canonbe wegingen van de meisjes liepen vlot van 4 trok haar hand snel terug en frommelde zenuwachtig aan de knoopen van haar handschoen. O, daar zijn ze eindelijk riep mrs. Carter verlicht, toen het tweetal om den hoek verscheen. Goeie hemel, Maisie, wat zie je er warm uit. Vooruit we zijn erg laat voor d'e lunch. Mr. Darracott, u bent natuurlijk onze gast? Het spijt mij dat ik me dat genoegen moet ontzeggen, mrs. Carter. Het is heel vriendelijk van u, maar ik had al een an dere afspraak. Hij liep zwijgend aan Maisie's zijde tot aan de wachtende auto. Hij hielp de dames bij het instappen en probeerde bij het afscheid nog een blik van Maisie op te vangen. Maar zij had de oogen neergeslagen. Daarop wandelde hij verderhij was zijn gewone gemoedsrust kwijthij kon niet gissen wat Maisie's ant woord ten slotte zijn zou. Maisie reed naar huis als in een droom. Zij trilde over haar heele lichaam. Als hij maar gebleven was zooals hij altijd was geweest en niets méér had gevraagd, dacht zij. Hield ze van hem of hield ze niet van hem Ze kon zichzelf geen ant woord geven op deze vraag. Je bent erg stil, meisjelief, zei haar vader opeens. Vin dit u antwoordde Maisie, met een heldhaftige poging om zich goed te hou den. Maar u bent ook stil. Het is het eerste woord dat u tegen mij zegt, sedert we uit het park zijn weggereden Ze streelde zijn hand. Vaders waren ge lukkig anders dan vrienden (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1