1000 500 300 150 100 25 IJENS LINOLEUMS dig! ZATERDAG 17 DECEMBER PEN 8ELDER0K 5 M R00 ir is dit? f| 1 bé: firma F. If All DE ïElfll Jr., Ifllalstraat 53-SQ. Uliasiagan. lelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen idiemlt! IERSTE BLAD DOUBLÉ- en I naar 20 9« llUlllltlttllllll| i 3^ JNCH rieven uit de Hoistad FEUILLETON DE HUWELIJKSLOTERIJ. ocaat. Beursbeschouwingen INGEZONDEN STUKKEN I L1SSINGSCHE COURANT iONNEMENTSPRIJS. VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, ticodoor het geheele rijk ƒ2.50 Voor Belji Duitschland en Frankrijk ƒ3.80 Voordeove- tlanden bij wekelijksche verzending 3.80, metZondagsb ad ƒ4.75 Afzonderlijke nrs 5ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ125; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen Reclames50ct p. regel. Kleine advertenties betreffende HuurenVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regeln 75 ctiedere regel meer 15 ct. fabonné's i" 't bezit eener zijn GRATIS verze- (j legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot wei ken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. nummer bestaat uit 2 bladen. «enen Tel. 141 STLETOE ning rijzen. r tne» o-t g pen bakt. Rozij- 5 rediënten 3 and- jrige rder op onze S Boutade. Kritiek. Woningen. |gn van de jongere gemeenteraadsleden ift het aangedurfd om zijn medeleden sop vriendelijke wijze de les te lezen de wijze waarop de raadszittingen ^aan. Het gevolg was natuurlijk dat alle zijden verzet kwam en dat de ...i Z;ch trachtten te verdedigen. Het is .'f eigenaardig, dat de potideke manne- Iputers, die hun kritiek nimmer sparen, ïd zoo overgevoelig zijn als zij eens laire genomen worden. E.genaardig is look dat zij hoofd voor hooid wel er- |nen dat het toch eigenlijk niet goed li in de wijze waarop de publieke zaak |[dt behandeld, maar dat zij toch zich il kracht verzetten tegen ieder standje, [sens publiekelijk wordt uitgedeeld. eens lu.stert naar hetgeen over de [neenteraden mitsgaders de Tweede Ka- •r wordt gezegd, vooral in den tijd dat begrooting wordt behandeld, hoort al tl spoedig een kritiek die niet malsch is. I- is dan algemeen van oordeel dat de 1 beter besteed kon worden, dat allerlei Lgrijker zaken behandeld moesten tideii. leder die iets te maken heeft met I overheid, klaagt over de te trage wijze larop zijn belangen worden behandeld [als hij dan ziet dat dag-in-dag-uit bij uren, tot diep in den nacht, wordt Leed aan bespiegel.ngen die niet het Koste nut hebben, dan blijft kritiek niet Er zijn nu eenmaal groepjes die er op 1;zijn den boel min of meer in de war te i en het is bijna humoristisch om te In hoe de andere groepen er op uit zijn a zich daar met woorden tegen te ver iaën juist daardoor het succes bren- lad aan die groepjes, dat zij wenschen, J het succes der erkenning van hun in- ped en hun macht, ook al hebben zij r één zeteltje. en behoeft niet te verwachten dat urin verbetering komt. Het is voor figu- van eenige beteekenis in geen enkel feicht meer aanlokkelijk om deel te ne- In aan deze colleges, omdat zij reeds pstonds veel te veel tijd eischen en om it de algemeene geest er te bedorven is. spelen de tweede- tot tienderangs- («ciaiiteiten den baas en het onmiddellijk 'j daarvan is dat de eerste rangs zich tijdig houden. ■Het moge goed zijn dat eens een lid zijn fideel heeft uitgesproken en de vergui- tg, waaraan hij wist ten prooi te zullen I" er voor over had, maar eemg effect is Pt te wachten. Kritiek in de bladen helpt voor die col lies al lang niet meer omdat geen der Jen individueel zich d.e aantrekt. Van superioriteit zijn zij alle stuk voor t te veel overtuigd. Buiten d.e colleges helpt kritiek veel be- l'.Wij constateerden dat dezer dagen met poegen. Eenigen tijd geleden wezen wij ps op de verbouwing van het Gebouw por Kunsten en Wetenschappen en op de tome fouten die daarbij gemaakt zijn. 't vreugde hebben wij thans gezien dat door ons aangewezen gebreken zijn Jrsteld. Tijdens de groote concerten is Pt publiek van de hoogere rangen weer Pgelaten in de groote foyers en zelfs zijn Ij 'n het hemelrijk spiegels aangebracht. P kunnen daarover tevreden zijn. De Uit het Engelsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). 'n de jaren die achter mij liggen en 'aar;n ik met de grootste moeite juist mijn '°od heb verdiend, heb ik altijd het gevoel' wad, dat als ik maar geld had, ik de toe wereld zou kunnen verzetten mijn "en kleine wereld, wel te verstaan. Is «iet miss Carter daarginds in het rood |e| den rug naar ons toe, viel hij zichzelf Wseling in de rede. Neen het meisje heeft wel iets van ar. maar Maisie heeft vandaag een witte P°n aan. Zij zijn bij den vierden boom «dezen kant van het Achilles-beeld. U E? e goede vrienden met haar, is het - Daar wilde ik het juist eens met u r hebben, zei Jack een beetje verlegen. BjL nu *oe ben ik z°o'n armoedzaaier IL dat ik maar "tets Heb gezegd, ltieu nu aües zooveel beter gaat, kan ik Jui!aJSer zwijgen. U zult zeker wel ge- me f .eb ben» mr- Carter, dat ik van Mai- luipt ^aar 'k ben overtuigd dat zij het ransheb?' maar denkt u dat ik ee"ige JJ,r' Darter bleef een heele poos zwijgen, ■'cht Darracott hem ten laatste zenuw- l^r'? aankeek. Ten slotte zeide de oude len c~ I- ben b'ij dat ik u zoo hoor spre- ■Woonie Jn gezeSd ik Heb hierop altijd l*ien iE i iweet geen i°ngen man aan 'K ae kleine meid liever geven 20U en Haagsche bladen hebben vrijwel over deze ongemakken zoo goed als mets geschreven, maar wij weten aat onze brief de directie in het Gebouw heeft bereikt... Trouwens in meer dan één opzicht schieten de Haag sche kranten herhaaldelijk te koft in de bespreking der belangen van het publiek. Die der ondernemers schijnen wel eens voor te gaan Het ware wel te wenschen dat men zich eens meer met andere zaken bezighield dan uitsluitend1 met allerlei theaters en concerten en tentoonstellingen. Hun aantal wordt zóó groot en de bespreking daarvan beg nt zoo'n overwegend-e plaats in te ne men, dat het waarlijk lijkt alsof er niet veel anders meer op de wereld is. Vooral de bioscoop-theaters genieten veel te veel be langstelling en overbodige aandacht. Naast het weinige dat van eenig belang is, is er zoo'n overvloed van onbelangrijks tot on benulligs toe dat toch heusch de kranten eens moesten ophouden met daar haar aandacht aan te wijden. Het publiek dat op die voorstellingen verzot is, vergaapt zich wel aan de reciame-biiljetten en v.ndt over al wel de programma's. Van zoo weinig cultureel belang is in den regel het ver toonde dat het niet de moeite waard is dat te bespreken en het bezoek eraan aan te moedigen. Het aantal theaters wordt den laatsten tijd niet meer uitgebre.d en wij zijn dus aan het maximum dat Den Haag in stand kon houden, toe. Nu, hei zijn er genoeg We zijn er dezer dagen weer eens op uitgetrokken om eens te kijken hoe het in de nieuwe wijken met den woningbouw gaat. Het zijn weer vele lange rijen die zoo goed als gereed zijn en op zeer vele plaat sen is er weer heel wat in aanbouw. Voor de maand' October werd weer een toene- m.ng van het aantal huizen met 596 ge meld. Het aantal inwoners bedroeg op 1 November 415.154, het aantal woningen 104.030. Het gemiddeld aantal bewoners waarvoor een woning volgens deze opgave beschikbaar is, is dus gezakt beneden de 4. Het is 3.99. Dit is inderdaad een zeer gun- st.g cijfer. Voor het eerst zoolang wij over een woningstatisliek beschikken is het cijfer beneden de 4 gedaald. Tot nu toe werd altijd aangenomen dat een gemiddel de van 4 zeer gunstig was, want dat het eigenlijk wel iets hooger was. Precies is dat met aan te geven maar algemeen nam men aan dat dit cijfer voldoende was. In derdaad zagen wij zeer vele woningen leegstaan, die al eens bewoond geweest zijn. Nu moet men wel bedenken dat de minst gewenschte soort altijd het eerst leeg komt en dat dus nog niet van een overschot gesproken kan worden als niet een paar procent leeg staat en constant leeg is. Alleen dan is geregelde verschui ving mogeJijk. Het aantai in aanbouw zijnde woningen bedroeg op 1 November 3577, d.w.z. voor een aanwas van bevolking van veertien duizend zielen volde^nde. Nemen wij aan dat deze woningen in den loop van één jaar gereedkomen en dat de bevolking van HARINGPLAATS MIDDELBURG Effen - Inlaid - Bedrukt - Graniet Stalen franco op aanvraag als ik aan het soort jonge mannen denk, dat bij ons over huis komt, geloof ik dat Maisie zich gelukkig mag rekenen dat juist uw keus op haar valt. Dat kind... hij aar zelde even is mijn oogappel haar ge lijk is het eenige waarvoor ik leef. Ze ver telt mij alles en ik weet dat zij erg op u gesteld is, maar ik weet in het minst niet of dat gevoel dieper gaat. Mais e is nog zoo jong ze weet nog niet wat liefde is, zei Jack. Ik ben ook bang van niet, antwoordde haar vader. Maisie is niet van het ge wone trouwlustige slag, dat verlefd wordt op den eersten den besten jongen man, die werk van ze maakt. Alleen op een zeer delicate manier en door haar heel voorzichtig en geleidelijk te naderen, zal een man succes bij haar hebben en dan nog alleen de ware man Dat heb ik allemaal ook zoo gevoeld, zei Jack ik heb nog nooit een woord te gen haar gezegd, dat ik niet ook tegen mijn zuster zou hebben kunnen zeggen. Maar denkt u, mr. Carter, dat zij mij op den duur zal willen hebben Dat zij u graag mag, is zeker, maar ik geloof dat de idee „liefde" nooit in haar hoofd is opgekomen. Andere meisjes be ginnen met te giechelen over jonge man nen en praten over ,,hij" en „hem", als ze nog korte rokjes en vlechten dragen. Mai sie is er niet slechter om dat ze dat niet gedaan heeft. V geeft me niet veel moed, zei Jack, met een weemoedig lachje. Het spijt mij dat ik het niet doen kan, op mijn woord. Ik zou niets liever z en dan dat ze met u verloofd was. U hebt mijn volle toestemming om haar te winnen en ik zal het oogenblik zegenen als u daarin Den Haag met tien duizend zielen per jaar vooruit fgaat, dan zou over een jaar het overschot nog aardig wat grooter zijn. Het is alleen jammer dat de reeds be staande huizen steeds in prijs naar boven gaan. Daardoor komt er een te groot ver schil in huren. Op den duur zai dit alles zich wel plooien, maar wij vree zen dat de later gebouwde typen op den duur zeer in prijs zullen dalen en daardoor andere ca tegorieën van bewoners krijgen dan waar voor zij bestemd zijn. Wij zijn nog lang niet aan een normalen toestand toe en wij verwachten nog altijd een crisis in hel bouwbedrijf. EIBER. De goudzendingen naar Europa. Ontspanning op de Amsterdam- sche geldmarkt. Vaste stemming voor Industrials te New-York. Stijgende koperprijs. Rubber en Tabak in één doen. Suiker iets flauwer. Scheepvaartwaarden stil. Kentering op de vrachten- markt. Kunstzijde-aandeelen vas ter. Jurgens en Margarine. Unie minder geanimeerd. Sinds ons vorig artikel hebben verdere goudverschepingen van Amerika naar En geland plaats gehad. Zelfs werd ook een hoeveelheid van het gele metaal naar Am sterdam gezonden in verband met den hoo- gen guldenkoers. De dollarkoers is hier tot even boven f2.47 gedaald, dat is circa I punt lager dan enkele weken geleden. Maar toch schijnt de kans op verdere goudzen dingen naar ons land niet groot te zijn. Aan de jongste remise is niets of te weinig verdiend. Zelfs aan de remise naar Enge land van 1 millioen hebben de exporteurs samen niet meer dan 300 verdiend en voor zulke bagatellen is men in de haute finance niet gewend te werken. Intusschen beijvert men zich in Engeland den Sterlingkoers op peil te houden en verdere goudverschepin gen uit te lokken. Een lichte reactie tot 4.88% kon echter niet worden tegengegaan. De Bank van Engeland houdt de geldkoer sen nog boog omdat zij een grooteren toe vloed van goud wenschelijk acht en het schijnt dat men daartegen in de Unie thans ook minder groote bezwaren heeft dan eenigen tijd geleden, toen men er op uit was het goud op te potten. Een al te groot ver schil tusschen den levensstandaard daar en op het vaste land, wordt nu in de Unie ook als een beletsel gezien van een verdere ont wikkeling' der bedrijven. Vandaar vermoede lijk dat men niet ongenegen is een deel van zijn goudvoorraad te realiseeren. De Amsterdamsche geldmarkt heeft in de afgeloopen week weinig verandering on dergaan. De prolongatierente blijft aan den hoogen kant, maar voor Particulier disconto werd een fractie minder geno teerd, zoodat aan de Nederlandsche Bank beduidend kleinere eischen zijn gesteld. De disconteeringen zijn in de week, geëindigd 12 December met circa ƒ13 millioen ver minderd, de Beleeningen gingen met 6% millioen terug en de rekening-courantsaldi van pariculieren stegen met bijna 5 mil lioen. Doordien ook het kük fV/z millioen bij de Bank deponeerde, is de positie der Bank aanmerkelnk versterkt. Haar tegoed in het buitenland en haar buitenlandsche wisselportefeuille is met resp. 2/2 en f 8 millioen gestegen, de bankbiljettenomloop ging met f 20 millioen terug. Toch blijft de mogelijkheid bestaan dat tegen het eind des jaars weer andere cijfers voor den dag komen. Zoowel te Londen als te New-York is de positie der geldmarkt onzeker en de geslaagd bent. Meer kunt u toch niet van mij verlangen Maar dót wil ik u nog zeg gen, Darracottdat meisje, het is mis schien gek dat ik het van mijn eigen kind zeg, maar ze is één uit duizend en ze heeft een hart van goud Neem me niet kwalijk, dat ik zoo openhartig spreek, zei Jack na eenige aar zeling, maar waarom hebt u, met uw rustige en degelijke ideeën, geen vrienden voor uzelf en mrs. Carter gekozen, die ook voor uw dochter een geschikter omgang zouden zijn families met dochters van haar leeftijd en zoo Lu heid, jongen, en zedelijke lafheid en mijn ingewortelde gewoonte om alles op zijn beloop te laten. Ik heb mijn jongé jaren in den vreemde doorgebracht, waar ik mijn geld verdiend heb. Ik was niet zoo jong meer toen ik naar Engeland terug kwam en trouwde en Letty was nog maar een jong meisje. Ze is van een heel stijve famihe en voor haar huwelijk werd ze vreeselijk kort gehouden ze mocht er zelfs geen eigen meen'ng op na houden. Na ons trouwen deed het mij plezier dat zij van haar vrijheid genieten kon. We kenden niemand in Londen en ik liet het aan haar over kennissen te vinden. Ik was in staat om ai haar gr'llen te voldoen. Toen ik begon in te zien dat het beter was haar een beetje te leiden en te beperken, was het kwaad al geschied. Ze was in een sleur gekomen waaruit ze zich niet meer kon losmaken. En om eerlijk te zijn, het kon me ook niet zooveel schelen tot Mai sie van kostschool terugkwam. Dus Maisie heeft u wakker geschud vroeg Jack. Juist. Ze heeft mijn verantwoorde lijkheidsgevoel gewekt en ik houd niet van invloed daarvan is ook te Amsterdam merkbaar. Men weet hier niet te zeggen hoe het nieuwe jaar straks zal inzetten. Alge meen hoopt men op ruimer geld, omdat dan ook de fondsenmarkt allicht een verleven diging zal kunnen ondergaan en tal van emissies, die nu worden teruggehouden, kunnen worden uitgegeven. Men is echter niet zeker dat die verruiming zal intreden. In New-York is reeds sprake geweest van •een discontoverhooging, om daardoor de speculatieve bedrijvigheid tegen te gaan. Verhoogt New-York de geldkoersen, dan staat men in Europa voor geheel andere toestanden. Van vele thans geprojecteerde leeningen kan dan niets komen. De kans op een discontoverhooging te New-York is echter uiterst klein. Want het geld blijft ruim. Het aftreden van Coolidge, waarop nu blijkbaar vast mag worden gerekend (men noemt hem reeds als de nieuwe presi dent der U. S. Steal Corp.) wordt be schouwd als een afdoende rem voor de speculatieve bedrijvigheid. Aan de New- Yorksche beurs heeft tenslotte de vaste stemming weer de overhand gekregen. De staat van onuitgevoerde orders der Steel- crust stimuleerde den koers, hoewel hio tegenover staat dat de capaciteit der fa brieken voor een kleiner percentage in be slag wordt genomen. Uit andere industrieele centra komen echter gunstiger berichten. De automobielfabrieken en de luchtvaart maatschappijen boeken flinke orders voor het nieuwe jaar, zoodat Wallstreet voor deze shares een zeer vaste stemming aan den dag legde. Dit was ook het geval met Koperwaarden. Langen tijd zijn deze ver waarloosd, maar sinds den laatsten tijd zijn de kopervoorraden beduidend verminderd en is de koperprijs van circa 13 ct. per pond tot 14.25 ct. gestegen. In het nieuwe jaar verwacht men een stijging tot 15 ct., een noteering, die voor de meeste maat schappijen een groote winst beteekent. Er zijn maatschappijen, die koper produceeren tegen 6 7 ct. per pond. anderen komen tot een kostprijs van 8 a 9 ct., maar in elk ge val laten de vooruitzichten van deze onder nemingen zich gunstig aanzien. Voor aan- deelen Ananconda. American Smelting Refi ning en Chile Copper begint daarom te New-York meerdere belangstelling te ont staan. In verband met het feit dat de spoor wegwetgeving zal worden veranderd en er straks mogelijkheid zal komen voor fusies, die niet door de regeering geprojecteerd zijn, was er ook voor Spoorwe^shares grootere vraag. Voor aandeelen Chicago- Milwaukee werden hoogere koersen betaald. Eenige beweging ontstond in aandeelen Wilson Co., een vleeschpackersmaat- schappij, welker aandeelen voor laag be drag te krijgen zijn en daarom goedkoop worden geacht. Op de Locale markt had de handel dit maal weinig te bsteekenen. Voor Rubber waarden vielen de koersen niet mee, omdat de rubberprijs niet meeviel. Zelfs de be richten over groote Russische aankoopen van rubber voor de moderniseering van het verkeer in dat groote land, bleken niet bij machte een prijsdaling tegen te gaan. De voorraden zijn te Londen weer iets geste gen. Ook voor Tabakswaarden was de be langstelling aanmerkelijk verminderd. De hooge koersen dezer aandeelen maken ze alleen voor groote beurzen geschikt en uiteraard speelt dan de hooge geldkoers bij den aankoop van zulke fondsen een ge wichtige rol. Voor Olieaandeelen, met name voor aandeelen Koninklijke, was aanvan kelijk eenige vraag, doordien de oliepositie in de Unie gunstiger werd beoordeeld, la ter doken nieuwe geruchten op over den strijd met de Standard Oil, waardoor de verantwoordelijkheid. Ik zal blij zijn als ik die op jouw schouders kan afschuiven, jongen. Ik ook, zei Darracott. HOOFDSTUK XVI. Ze bereikten den vierden boom van het Achrlles-beeld af en daar, met haar moeder en een kleinen man in een modieus grijs pak en een orchidee in zijn knoopsgat, zat Maisie. Jack's oogen volgden elk van haar be wegingen. Zij droeg een japon van een lichte, witte stof met een groene ceintuur, waarin ze een tuiltje zacht-geurende lelie tjes van dalen gestoken had. Ze was zicht baar opgelucht, toen ze haar vader en zijn begeleider zag aankomen. Gaat u eens met mij mee om de rhododendrons te zien, zei ze, toen ze hen bereikt had en- Jack een slanke hand toestak. De rhododendrons vroeg mr. Car ter. Vermoe d van het stilzitten Niet van het stil zitten, zei Maisie, maar o zoo moe van mr. NedLcott, dien ouden dwaas. Wel, zei haar vader, dan weet ik wat. Geef mij jouw stoel en laat Darra cott met je mee wandelen. Ik kan niet zoo lang loopen als jullie jonge menschen en ik geloof niet dat hij er bezwaar tegen zal hebben. Integendeel, ik vind het verrukkelijk. Nadat hij mrs. Carter en haar metgezel, een ouden „bonvivant", begroet had, sloeg hij met Maisie een zijpad in en wel dra stonden zij beiden in bewondering voor een gloeiende weelde van groote bloemen. Je keek opgelucht, toeni je ons daar STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING". Stoomververij Chem Wasbcherij Singel 1 Telefoon 50 VLISSINGEN koers weer afbrokkelde. Voor Scheepvaartaandeelen is nog steeds een lustelooze tendenz domineerend. Stil stand is achteruitgang. Vermoedelijk zal dit ook op deze afdeeling blijken, nu er een vrij scherpe kentering in de vrachtenmarkt is gekomen. Men meende dat er een zeer groote graanvervoer van Argentinië naar Europa zou plaats vinden en hoewel dit vervoer niet gering is, valt het toch tegen. Mogelijk dat ook het aantal schepen dat naar Zuïd-Amerika gegaan is om daar be vracht te worden, veel grooter is dan men vermoedde. In elk geval schijnt thans in de La Plata-havens een overvloed van vracht ruimte te bestaan, waardoor de vrachtprij zen uiteraard worden gedrukt. Tevens wordt uit Londen bericht dat het uitgaande kolenvervoer tegenvalt. Wit wezen eenige weken geleden er op, dat het aantal in aanbouw zijnde schepen den laatsten tijd beduidend toeneemt. Het gevaar is dus niet uitgesloten dat het nieuwe jaar voor het reed e rij bed rijf minder gunstig inzet. Van de andere afdeelingen behoeft er feitelijk geen enkele met name te worden genoemd. De lichte daling der suikerprijzen was van invloed op den koers der Suiker- aandeelen, die eerder wat lager werden ver handeld. Op de afdeeling der Industrieelen bleef er voor Kunstzijde-aandeelen goede vraag bestaan in verband met de hoopvolle ver wachtingen te dien aanzien uitgesproken door den directeur der Vereinigte Glans- stoffe te Berlijn. Voor aandeelen der Mar garine-Unie mindert de vraag, terwijl aan deelen Jurgens lager werden verhandeld. Toch is de emissie der aandeelen Van den Bergh een succes geweest. De voorwaarden waren trouwens aannemelijk. Enkele nieuwe emissks zijn voor deze en de volgende week aangekondigd. Het gaat daarbij om kleine bedragen, waarvoor thans vermoedelijk wel geldgevers te vin den zijn. Grootere uitgiften zullen wel tot het volgend jaar worden uitgesteld, hoewel men allicht wat haast zal maken om de Nederlandsche regeering voor te zijn. Geld op prolongatie 4% a 5 Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven DE MORMONEN. Van Mormoonsche zijde werd ons het volgende (er plaatsing toegezonden De HeilSgen der Laatste Dagen, door gaans „Mormonen" genoemd, benevens hun zending, worden op jammertijke wijze misbegrepen en wijd en zijd in een ver keerd licht gesteld. Het feit dat zij onpo pulair zijn, schijnt tegen hen te getuigen. Zoo nu en dan du.ken sensationeele ver halen omtrent hen op en vooral in dezen tijd, en omdat sommige hoorders van deze beschuldigingen bevooroordeeld zijn, wor den deze verhalen zonder verder onder zoek voor waarheid aangenomen. Men mag misschien een geloofsbelijdenis of dogma niet goedkeuren, doch „eerlijk spel" moet een eerste vereischte zijn bij elk net zag, zei Jack. Werkelijk Ik voelde het ook wel. Ik heb zoo'n antipathie tegen dien ouden gek. Hij is zoo mal-galant en zoo vervelend Dat is hij inderdaad. Maar laten we de gedachten aan al die vervelende lui van ons afzetten. Laten we liever genieten van den prachtigen dag, van het heerlijke, frissche groen en de kleurenweelde van die prachtige bloemen... en van je leuke witte jurk en laten we gelukkig zijn Maisie lachte. Je hebt gelijk, stemde ze toe. Maar die oude heer had me een beetje uit mijn humeur gebracht. Ik kan gewoon niet te gen de soort kennissen die moeder er op na houdt, dat heb ik je al eens meer ver teld en ik kan mijn afkeer ook niet onder stoelen of banken steken en dan krijg ik een standje van moeder. Ik wou soms dat ik nog maar op kostschool was, in dat aardige, rustige kustplaatsje in België. Maar wat moeten we hier beginnen zonder jou zei Jack enthousiast. Je vader z'n hart zou breken, om niet te spre ken van mezelf. O jij lachte Mais:e. Jij zou er gauw genoeg overheen zijn, maar vader... ja, dtie zou me missen. Ze zei deze laatste woorden op een heei *eederen toon. Geloof je niet dat ik je ook vreeselijk zou missen Och misschien wel. Je bent altijd erg goed en aardig voor me en ik kan met jou werkelijk als met een gewonen vriend pra ten, maar voor mijn arm vadertje is het natuurlijk heel wat anders. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1