PHILIPS PROVINCIALE STATEN. kerk- en schoolnieuws rechtszaken. Land= en Tuinbouw radio-programma. transforiator SP0K VlooIpverk GEMENGD UIT DRAAD wd aanmerking gemaakt. Als mensch Gods heeft echter de arbeider recht op een be hoorlijke woning, goede kleeding en een behoorlijk loon. Goede ontwikkeling voor de arbeiders en hun kinderen is een eisch van rechtvaardigheid de arbeiders dom te houden is niet overeenkomstig het Christe lijk ideaal Langzamerhand wint de Christ, arbei dersbeweging aan invloed en beteekenis. Haar stem wordt al meer in allerlei colleges gehoord- Wij hebben echter ons ideaal nog niet bereikt, en wij mogen niet rusten vóór dat de 'laatste arbeider Christelijk is geor ganiseerd. Beluistert men de groote liberale pers, dan blijkt hieruit dat de arbeidersbeweging in het algemeen op haar hoede moet zijn. "De bloei der Christ, arbeidersbeweging 'brengt groote verantwoordelijkheid mede en aan ons de taak om onder den arbeiden den stand een beteren Christelijken geest te kweeken. Spreker wees er op, diat de neutraliteit in de vakbeweging een bedriegelijke leuze is en hij citeerde wat reeds Bilderdijk in 1825 dichtte over de „onzijdigheid". De klassenstrijd wordt door het C. N. V. verworpen werkgevers en arbeiders zijn op elkaar aangewezen en in samenwerking moet de oplossing worden gezocht voor de groote vraagstukken van onzen tijd. Wij hebben te ijveren vpor medezeggenschap, tjedirijfsorganisatie enz. Spreker eindigde zijn met groote aan dacht gevolgde rede met een opwekking ■mede te werken om de mooie, groeiende Christelijke arbeidersbeweging te verster ken en te streven naar de bereiking van de üoor haar gestelde idealen. 4 .Hierna eindigde de heer Kruithof -met dankzegging. -Door de Christelijke mondharmo.nicaclub jExcels or" werden een zestal nummers zeer verdienstelijk uitgevoerd. 4 - Vernieuwing van rijbewijzen. De vernieuwing van de rijbewijzen, uit gegeven in de jaren 1921, 1922, 1923, 1924 èn 1925 (tot November 1928) zal plaats hebben in den loop van 1928. De belangheobenden moeten hun aan- tragen aan de gemeentebesturen als volgt Inzenden Voor de in 1921 uitgegeven rijbe wijzen vóór 2 Januari 1928 1922 vóór 16 Januari 1923 vóór 30 Januari 1924 vóór 20 Februari en 1925 vóór 26 Maart. Gebrek aan rivierloodsen, Maandag waren versch llende stoom schepen, bestemd' voor Antwerpen, ge noodzaakt op de reede alhier voor anker te g£an wegens gebrek aan rivier-loodsen. #-.Dit feit, dat zeker voor een- goed deel fièt gevolg is van den mist, welke vorige dagen heerschte heeft zich gedurende den laa'tsten tijd meermalen voorgedaan. De Antwerpsche bladen eischen dan ook maatregelen ter verbetering. Reclame voor Glim. In de Kleïne Winst, Walstraat, wordt morgen en Zaterdag reclame gemaakt voor heft bekende poetsmiddel Glim. Er zullen daar 2 personen aanschouwelijk de deug delijkheid van dit poetsmiddel demonskee- ren en dit zal zeker wel de belangstelling Jtrekken van de voorbijgangers. .♦•Door Glim te koopen steunt men ook het Nederlandsch fabrikaat. Messa da Requiem. De zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg geeft D.nsdag a.s., des avonds 8 uur, in de Concert- en Gehoorzaal een uitvoering van de „Messa da Requiem" voor soli, koor en orkest, on der leid.ng van den heer Joh. H. Caro. „Als solisten treden op de leden van het Hollandsch Vocaal-kwartet. De generale repetitie op Maandag 19 December, des avonds half acht, is voor het publiek toegankelijk. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertent,e. Het klokkenspel te Zierikzee. Tot klokkenist te Zierikzee is benoemd cfe heer G. Misset. De nieuwe in Engeland gegoten klokken zullen waarschijnlijk in de Week tusschen Kerstmis en Nieuwjaar voor het eerst bespeeld worden door een bekend beiaardier hier te lande. De dienst HansweertWalzoorden. In de zitting van 29 November werden in panden van Ued. Staten gesteld om advies pen adres van de belanghebbenden bij den land- en tuinbouw enz. uit Oostelijk Zeeuwsch-Viaanderen, waarin wenschen vyoiden kenbaar gemaakt betreffende den prov.nc alen stoombootdienst Hansweert \Valzoorden en ten aanzien van de vracht tarieven van goederen enz. den Zondags dienst en de laadruimte op de boot en een .adres van den A.N.W.B. waarin adhaesie met het eerstgenoemde adres wordt be tuigd ten aanzien van den Zondagsdienst. Ged. Staten kunnen daarmede in verband de volgende mededeelingen doen. De vrachttar.even van goederen zullen aan een herziening worden onderworpen. Deze aangelegenheid heeft reeds de aan dacht van de commissie van toezicht. Aan gaande den Zondagsdienst zal een onder zoek worden ingesteld indien het noodig blijkt, zal die worden uitgebreid tot 3 rei zen heen en weer per dag. Het gebrek aan laadruimte op de boot, dat zich wel eens heeft voorgedaan, zal mogelijk kunnen ver holpen worden door de boot op de week dagen meer reizen te laten doen, waardoor de goederen over meer booten worden ver deeld. Ook dit punt is reeds in voorberei ding. Ged. Staten stellen voor de adressen voor zooveel noodig ter verdere behande ling in hun handen te stellen. t' Geen ambtenaren-reglement. De heer L. J. A. van der Harst en 19 an dere ambtenaren ter provinciale griffie zonden een adres in, waarin zij, in verband :jqet het voorstel tot vaststelling van een reglement betreffende den rechtstoestand van de 'ambtenaren in dienst der provincie, te kennen geven, dat de thans ter provin ciale griffie bestaande toestanden naar hun meening geen aanleiding geven tot de yastelling van een reglement als bovenbe doeld en zij verzoeken, niet tot die "Vast stelling over te gaan, doch de toestanden zooals die thans ter griffie bestaan, te handhaven. Ontslag van den heer Fruijtier als lid van Ged. Staten. In zijn mededeeling aan de Staten, dat de heer Fruijtier gemeend heeft met ingang van 1 Januari om redenen van gezondheid ontslag te moeten nemen als lid van Ged. Staten, zegt de Commissaris der Kon'ngin, dat de Statenleden, evenals Ged. Staten, zeker met leedwezen een man zien heen gaan, die gedurende tal van jaren zijn beste krachten in dienst van het gewest heeft gegeven. De Commissaris stelt zich voor, de verk'ezing ter vervulling van de vacature aan de orde te stellen in de open bare vergadering, welke, indien de Staten zich met het aangekondigde voorstel ver eenigen, zal gehouden woden op 17 Janu- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middel burg (vacature wijlen ds. H. Jonker) ds. J. C. H. Romijn te Workum. Aangenomen het beroep naar West- Terschelling (toez.) door den cand. M. J. C. Visser, hulpprediker te Wemeldinge. Het classikaal bestuur van Zierikzee in de Ned. Herv. Kerk heeft het kerkbe stuur te St. Maartensdijk bericht gezonden dat, na ingesteld onderzoek, gebleken was dat er geen voldoende termen aanwezig waren de gehouden stemming voor leden van het kiescollege te vernietigen. Wel was in de overwegingen opgenomen dat het opmaken van de kiezerslijst en het uit reiken van de biljetten niet met die nauw keurigheid was geschied, welke redeiijker- wüs verwacht mag worden. Hedenavond zal het kiescollege thans bijeenkomen voor het uitbrengen van een beroep. Uit de Geref. Kerken. Van Zondag 8 Januari af zullen bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband te Middel burg geregeld godsdienstoefeningen worden gehouden. Begrafenis ds. J. H. Doimer. Gisterenmiddag is op de stichting Vre derust te Bergen op Zoom de begrafenis gesch.ed1 van het stoffelijk overschot van ds. J. H. Donner, in leven voorzitter van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland en Geref. predi kant te Breda, die op zoo onverwachte en tragische wijze overleden is. De kerk van de stichting was geheel ge vuld, toen om ruim 12 uur de plechtigheid, welke onder leiding stond' van ds. De Vlugt van de stichting Vrederust, werd geopend met het zingen van Psalm 89 vers 19 en gebed. Met de familie van den overledene waren bij deze plechtigheid het voltallige bestuur der stichting en de meeste bewo ners ervan aanwezig. Ds. De Vlugt voerde het eerst het woord. Hij richtte zich tot de weduwe met woor den van troost en schetste vervolgens de verdiensten van ds. Donner voor de stich ting Vrederust. Ds. Donner was de stichter daarvan en 20 jaar lang voorzitter en ver-? der is hij ook een ge jaren geestelijk ver zorger van de stichting geweest. Altijd heeft hij voor de stichting gewerkt met de liefde en de kracht waarover hij beschikte. Hierop spraken de heer Van Zadelhof namens den kerkeraad van Breda, ds. Eg- ging namens de classis Klundert, ds. De De Vries namens de provincie, de heer L. J. van Voorthuizen namens het bestuur der stichting, dr. Dikland namens stichting en personeel, en ds. De Voogd uit 's Heer Arendskerke, die de laatste oogenblikken van ds. Donner's leven in d.ens gezelschap was geweest. Nadat Psalm 17 8 was gezongen, had de teraardebestelling plaats, waarbij ds. Le Cointre van Bergen op Zoom de gebeden verrichtte. Geref. Gem. Beroepen te Ridderkerk ds. J. Vreugdenhil te Bruinisse. Predicates in de R.-Kath. Kerk. Door den Zeereerw. pater Borromaeus de Greeve, Franciscaan te Woerden, zul len in de R.-Katholieke kerk aan de Wil- helminastraat alhier, zes wekelijksche pre dicates worden gehouden, die voor een ieder toegankelijk zullen zijn. De eerste conferentie vangt aan Vrijdag avond a.s. te kwart over acht met het on derwerp „Een Meidag in het Paradijs". Ondeugdelijke melk. Voor het kantongerecht te Goes heeft te recht gestaan N. de B., melkverkoopster te Rilland Bath, verdacht van overtreding der Keuringsverordening der gemeente Rilland Bath (het afleveren van melk waaraan 40 water was toegevoegd). Verdachte werd overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot 400 boete, bij niet betaling of verhaal te ver vangen door 3 maanden hechtenis. Verder stond terecht A. G., huisvr. J. B., te Wolfaartsdijk, eveneens verdacht van overtreding der keuringsverorden.ng van genoemde gemeente (afleveren van vuile melk), welke overeenkomstig den eisch werd veroordeeld tot 100 boete, bij met betaling of verhaal te vervangen door 100 dagen hechtenis. Prov. vereeniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland. Woensdagmiddag vergaderde op de bo venzaal van het café „de Eendracht" te Middelburg, bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer Tj. E. B. Kielstra, die de aanwezige afgevaardig den welkom heette, ei op wijzende, dat de opkomst niet zoo groot was als verleden jaar. Spreker deelde mede, dat de heer Zwagerman, adviseur der vereeniging, ver hinderd was de vergadering bij te wonen. Het bestuur stelde voor om overeenkom stig het desbetreffend verzoek, aan de Nea. commissie voor geitenteelt, twee achtereenvolgende jaren j/2 cent per geit te betalen, voor de vorming van een waar borgfonds voor de Nationale tentoonstel ling in 1928 te Den Haag te houden en als tweede voorstel om aan -de tentoonstelling mede te werken door op kosten der ver eeniging twee groepen geiten, dus 2 bok ken en acht geiten in te zenden en daarvoor op de begfóoting een bedrag van 15 uit te trekken. .De voorzitter lichtte deze voorstellen toe met er op te wijzen, dat tijdens de Olym piade veel (vreemdelingen in ons land wor den verwacht en aan hen een igoeden in druk van onze paaiden, vee en klein vee wil geven op die tentoonstelling. Spreker meent, dat het waarborgfonds wel geheel op zal gaan. Toch meent hij dat Zeeland moet medewerken, het kan volgens de gemaakte verdeeling 3 groepen inzenden van 5 stuks (1 bok en 4 geiten-van minstens 1/2 jaar oud). Het bestuur meent, dat men twee groepen van het beste vee uit Zeeland moet inzenden. De bokken zijn makkelijk te vin den, en de 'heeren Sietema en Versluijs willen de lang niet makkelijke taak op zich nemen de beste 8 geiten uit te zoeken. Voor iedere groep moet 15 worden be taald, maar er is toegezegd, dat de ver afgelegen provincies eemge tegemoetko ming in de vrachtkosten zullen krijgen. De bedoeling is de dieren met een vrachtauto heen en weer te brengen en er zal iemand mede moeten om de dieren op de tentoon stelling te verzorgen. Beide voorstellen werden zonder discus sie of hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter bracht dank voor den steun in deze aan het bestuur verleend. Het bestuur had voorgesteld bij kiing- tentoonsteilirigen der Z..L.M. te bepalen dat 30 beschikbaar moet blijven voor het vervoer der geiten naar en van het ten toonstellingsterrein, en totaal 40 of 50 te geven, terwijl het overige ook ivoor de afdeeling „geiten" moet worden gebruikt. üoor den Kring Oostelijk Zuid-Beveland en de afdeeiing Zuiddonpe was gevraagd ook den N.C.B. te noemen de algemeen secretaris der Z.L.M. meent dat men dan goed moet splitsen de 30 voor het vervoer en bijv. 20 voor subsidie. De kring Wal cheren wil elke aanvraag op zich zelf be schouwen. In een en ander zag het bestuur aanleiding om zijn voorstel in te trekken en voor te stellen zonder meer 40 uit te trekken, waarvan de verdeeling dan aan ihet bestuur wordt overgelaten. Dit werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De ivoorzitter deelde nu mede, dat het bestuur voor de tentoonstelling van den kring Schouwen en Duiveland 30 voor vervoerkosten en 10 voor subsidie zal toekennen. Nog werd goedgevonden, dat de secre taris aan de kringen zal verzoeken voor I Februari steeds hun kosten van vorige jaren op te geven. Komt voor dien datum geen opgave in, dan wordt aangenomen er geen kosten zijn gemaakt. Op de agenda kwam voor een voorstel van den kring Schouwen tot het instellen van een pensionneenng voor het personeel van het fokstation. De voorzitter zeide, dat Schouwen alleen bedoeld heeft den se cretaris, tevens leider van het fokstation. Walcheren heeft later over 'het geheel e personeel geschreven. De voorzitter deelde mede, dat 'het be stuur heeft doen informeeren wat de kosten zouden bedragen als men den secretaris naast zijn rijkspensioen van 150, waar voor zegeltjes worden geplakt, op zijn '70e jaar nog- een pensioen van 450 wil ver zekeren. Daar de betrokkene niet zoo heel jong is, zal dit mét terugbetaling dér pre mies bij eerder overlijden 36.70 per 100 pensioen bedragen of voor 450 in totaal 175. Voor den artderen ambtenaar zou het 110 zijn, dus samen 285. En ook al zou men de betrokkenen 1/3 zelf laten be talen is het alleen voor den secretaris al 120. Het bestuur voelt in principe veel voor het idee, maar kan geen voorstel doen, omdat het de bronnen voor het geld niet kan aanwijzen, zonder de vereeniging topzwaar te maken. De heer Van Beveren betoogde namens den kring Schouwen, dat op verschillende posten der begrooting wel zooveel is te vin den, dat de premie voor den secretaris kan worden betaald. De voorzitter wees er op, dat het bestuur reeds verschillende posten zeer heeft moe ten beknibbelen en waarschuwde ten zeer ste tegen contributieverhoogimgv wat door enkele aanwezigen werd ondersteund. Er werd over dit ontwerp nog geruimen tijd gediscussieerd, en ten slotte werd het voor stel Schouwen om voor den secretaris een pensioen te scheppen in stemming ge bracht. Hierover staakten de stemmen, zoo dat het was verworpen. De voorzitter vond in deze stemming aanleiding te zeggen, dat hij de zaak nog eens nader in het bestuur ter sprake zal brengen. De secretaris, de heer. Versluijs bracht dank voor de bereidwilligheid ten zijne opzichte, zoowel tegen- als voorstemmers, omdat hij weet, dat als de financiën geen bezwaar waren, hem met groote meerder heid een pensioen zou zijn verzekerd. Men mag door hem een pensioen te verzekeren de vereeniging met om hals brengen. Bij de behandeling <van de rekeningen en de begrootingen voor de vereeniging en voor het fokstation, zeide de voorzitter o.a. dat volgens den toestand van 7 December het jaar 1927 vermoedelijk een tekort zal opleveren van 116.05, dit zal wel 125 worden. Dit tekort zal in 1928 echter ge dekt kunnen worden door den verkoop naar Indië van twee bokken voor 120. Noch de rekeningen, noch de begrootin gen gaven tot op- of aanmerkingen aan leiding en werden goedgekeurd. Door den heer Versluijs werden hierop de verslagen der vereeniginig en ivan het fokstation uitgebracht. Aan het uitgebreide verslag der vereeni ging ontleenen wij, dat Zeeland er nog zoo slecht niet voorstaat. Alles is wel niet tip top in orde, maar men kan gewagen van eendrachtige samenwerking. Dit blijkt uit de verleden jaar goed -geslaagde excursie en ook uit de tentoonstelling van den kring Walcheren, waarbij de belangstelling voor de geitjes enorm groot was en niet-geiten- houders de afdeeling roemden. In Hulst werd door onoordeelkundig in elkaar zetten de afdeeling geiten een mislukking. In 1928 zal Schouwen ook wel toonen klaar te zijn. Spreker wijst op de .goede resultaten van den gemeensc'happelijken verkoop van gei- tenvellen in den kring Walcheren. Hij stelde dit aan de andere kringen en afdeelingen ten voorbeeld. Dat de uitbreiding der melkoontrole een mooie aanwijzing is voor de bokkemoeders is reeds ondervonden. Spreker wijst op verschillende personen, die met ambitie blijven voortwerken in het belang der vereeniging en als men dan zegt, dab zij teruggaat, dan zegt spreker dat men niet moet kijken naar het verlies van een paar leden, maar het werk in zijn geheel moet beschouwen. Het aantal ver- eerrigingen daalde van 66 tot 63. Ter Hole, Rilland, wegens gebrek aan goede leiding en Serooskerke (S.) en Cortgene wegens te gering ledental, werden ontbonden. Big- gekerke en Koudekeike 2 ('t Zand) sloten zich aan. Het aantal leden liep terug van 3028 op 2832, dat der geiten van 4444 op 4338. Het getal geiten van niet-leden door de vereenigingsbokken gedekt is 79. Er zijn dus bij een vermindering met 196 leden maar 27 geiten minder (gedekt. In de pro vincie zijn 67 bokken gestald, terwijl op het fokstation 4 groote en 11 kleine bokken in reserve zijn. Toen er te Zoutelande 3 bokken achter elkaar stierven aan klem is door goede ont smetting verdere besmetting voorkomen. Spreker doet dan in het breede uitkomen, hoe noodig het is bokken op doelmatige wijze te voeren en geen krachtvoeder als mais te geven, maar boonen, grondnoten- koek, die veel eiwit bevatten. Op 22 plaatsen werd dit jaar een lezing gehouden. Spreker wees er op, dat het aantal begunstigers weer met twee is ver minderd en hij vreest, dat dit postje op den duur zal verdwijnen. Inzake de keuringen vraagt spreker overleg indien een vastge stelde dag minder goed uitkomt. Ten slotte brengt hij dank voor de goede samenwer king met allen en hoopt, dat ook in 1928 met 'energie kan worden gewerkt aan het doel, beste geiten, in goede stallen, uitste kend verzorgd. Inzake het fokstation zegt de heer Ver sluijs in zijn rverslag, dat het dienstperso neel hetzelfde bleef, en met denzelfden ijver en plichtsbetrachting het werk is uitge voerd als in vroegere jaren dat de op brengsten voor het bouwland goed waren, zoodat 4 tot 5 duizend K.G. mangels voor verkoop kunnen worden, besteed. Van ziek ten onder de dieren bleef men dit jaar weer verschoond. Alle dieren verkeerden door loopend in besten staat. Inzake de verzor ging der dekbokken, wees spreker nog op een fout, nl. het geven van te veel drinken j aan de bokken, waardoor zij niet voldoende kunnen eten,en als gevolg daarvan optre den 'van verslapping. Ook het aantal uitgegane en ingekomen bokken, de resultaten van de controle op melkopbrengst en vetgehalte worden uit voerig medegedeeld. De verslagen gaven (geen aanleiding tot opmerkingen en de voorzitter bracht har telijk dank aan den heer Versluijs voor het uitbrengen en ook voor hetgeen hij dit jaar weer in het belang der vereeniging en het fokstation heeft gedaan. De commissie van toezicht op het fok station had een zeer igunstig rapport uitge bracht. In die commissie werd benoemd in plaats van den heer C. Baas Czn. te Nieuw en St. Joosland, die niet herkiesbaar was, de heer K. Louwerse te Oostkapelle. Hierna bracht de heer W. Sietema ver slag uit over de keuringen en het provin- daal stamboek en zeide, dat men soms aangename, soms bittere ervaringen op doet. Spreker brengt dank aan de ivereeni- gingen, die alle hulp boden, doch zegt, dat men elders zoo vaak de onmisbare mede werking van het bestuur mist en dit is bijna steeds bij dezelfde vereeni/gingen het ge val. En dan hoort men van leden ter plaatse dat zij gaarne mede zouden doen, waar door men de mogelijkheid schept, dat een puike geit niet in het stamboek wordt in geschreven en dat beste bokkemoeders niet tot uiting komen. Spreker roept de laksche besturen toebreek met die sleur en denkt er aan, dat het slechts een paar uur per jaar vordert de keuring. In 50 vereeni- gingen is een keuring tgehouden, en totaal werden 873 dieren beoordeeld, w.o. 647 melkgeiten, 34 overloopers en 192 lamme ren. Dit is 17'/? per keuringsplaats, tegen 15/2 in 1926 en ook 17V2 1925. Vooral waar prijsjes konden beschikbaar gesteld van geld op lijsten opgehaald bleek veel animo. Er werden 47 melkgeiten in het stamboek ingeschreven, 52 waren daarin reeds geplaatst, terwijl 297 een aanbeve- lingskaart kregen. Er werden 61.2 der geiten tot de heel goede gerekend, tegen 65 in 1926, 44 in 1925 en 38 in 1924. Spreker wijst ook op het groote be- lamg der 'kringkeuringen, die gehouden werden in Westelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen, Huidkwalen zijn in het algemeen hinderlijk en onooglijk. Foster's Zalf bij aanwending spoedig de jeuk en niinf kan met succes worden aangewend tJ huiduitslag, eczeem, roode hond, vim-r der huid en dauwworm. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f i per doos, 1.per tube. Walcheren en Zuid>-Beveland. Getracht worden meer bezoek op die keuringen krijgen door ze vroegtijdig aan te l digen en algemeen bekend te maken geschikte dag en uur te kiezen en er mogelijk een handel in. fokigeiten en 1 meren aan te verbinden. De nog ste' nuttige en noodige melk wedstrijden werj dit jaar gehouden te Oostburg, SoubJ Zuiddonpe en Hengstdijk met totaal! deelneemsters(ers). De wijze van mell was slecht tot vrij goed. Een heel enk 'kon men heel igoed noemen. Er werdl gemaakte fouten in het kort gewezen. Ook aan den heer Sietema werd dank L bracht voor zijn verslag. Bij de rondvrl werd aan den afgevaardigde van Bruini toegezegd men voligend jaar weer trachten meer belangstelling voor een cursie naar het proefstation te vinden 1 De heer Siebenga, 'die in den loop vergadering was gekomen en door den vo, zitter was verwelkomd, bracht daarvl zijn dank en gaf blijk van belangstel! in de geitenfokkerij en zegde ook volge kringtentoonstellingen ider Z.L.M. izijn dewerking toe. De heer Versluijs deelde ten slotte mede, dat hij ook geiten voor Indië n, leveren en hij deze zal koopen 2 in cheren, 2 op Zuid-Beveland en 2 op Schl wen, opdat iedere kring bij een extras een beurt krijgt. Vrijdag 16 December. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politici •richten. 12.352.00 Lunchmuiziek doorX A.N.R.O.-trio. 5.30—X15 Dinenmuziek dl het A.N.R.O.-orkest. J. v. Buggenum, bJ ton. 7,157.45 Landbouwhalfuurtje dl Jac. Welle mam burgemeester van Krabbi dijke Onze bietencultuur en onze beL wortelsuikerindusitrie. 7.45 Politiebericht^ 8.10 Les (vanwege het Onderwijsfonds de binnenvaart. C. A. M. G. van Kaste| Verzekering in de binnenvaart. 8.35 mermuziek door het Haagsche strijkkwl tet. Sam Swaap, le viool. A. Poth, 2e via Jean Devert, alt-viool. Ch. «v. Isterdl cello. 1. Kwartet op. 18 no. 1, Beetfiovenl Quartetto in Re Maggiore, Respighi. 101 Persberichten. 10.10 3. Quartetto no. X\f Moizart. Huizem 1840 M. (na 6 uur 1950 M.) J 12.301.30 Concert door het trio Winki P. Lustenhouwer, piano (leider). 3.00-41 K.R.O. Vrouwen uurtje door mej. 1 Twaalfhovem. 4.00—5.00 N.C.R.V. Graifl foonmuziek. 5.006.00 Concert. Mei Canté-v. Amerongen, zanig. De heer Clil lerry, cello. Met pianobegeleiding. 6.0(1 6.45 Spreker tmr. D. W. O. A. SchutMi denstand en... Wanbetalers. 6.45—7.30f R.O. Kerkgeschiedenis door prof. W. N01 uit Warmond. 7.30 V.P.R.O. Ds. J. v.Dorj De verwachting. 8.15 V.P.R.O,-cursus. Li der prof. dr. M. C. v. Mourik Broetol De geestelijke opbouw van onzen tijd. Bil dende en ontbindende krachten in de lï dendaagsche cultuur. 9.00 V.P.R.O.-betuj ten. 9.10 Franck-cyclus. Daarna oersa richten. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventr kwartet en solisten (bafis bariton, cell piano). 12.50 Orgêlcdncert. 1.20—2.20 (f 'kestconcert. 3.20 Lezing. 3.45 Concert. 3i Lezing). 4.10 Richard II", door de Radj Players. 5.06 Concert. 5.20 Tuinpraalf 5.35 Kinderuuntje. 6.20 Orkestconcert. 6l Nieuwsberichten. 7.05 Orkestconcert. 7.1 Bioscoop-bespreking. 7.35 Mendelssohij pianomuziek. 7.45 Mr. Ervine Model drama. 8.05 Mr. Maine Next week's m| sic-,program. 8.20 Nationaal Symphonies cert, onder leiding van G. Toye. R. Hendé son, bariton. Symphonie-orkesf. (Om 9.3 nieuwsberichten). 10.35 Nieuwsbericht» 10.40 „Punch and Judy", van de Giberl Siev'king. L. White, bariton. 11.20—12.J Dansmuziek. 17 2.50—2. en lit IN DE KETEN VAN ONDERDEELEN UWER RADIO- INSTALLATIE, DIE LEIDT TOT ONVERVORMDE LUIDSPREKERONTVANGST DR. IR. KOOMANS, Chef Radio-Laboratorium van het Staatsbedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie, schrijft ons d.d. 2 December 1927 „Met Uw laagfrequent transforma toren heb ik thans eenige persoon- lijke ervaring opgedaan. Naar aanleiding daarvan gevoel ik mii gedrongen U hierover een com pliment te maken. Ze overtreffen alle mij bekende merken." DE CHEF VAN HET RADIO-LABORATORIUM J Parijs, „Radio-Paris' l,|0O Concert. 12.?" I(tó—5-55 Muzikaal ■Ju>_U.20 Dansmuziek. I Tangenberg, 469 M. - ■[(stcomoert. 3.003.50 K 114.50 Graimofoonmuziek no-composities van 5 Concert. Weraig-oPke Ifhoenisse, sopraan. B. 1 l tot 11.20 Dansmi lessen, 's d< Ma 3 naai.'A - Königswusterhausen, 1,05 Lezingen en les?' |„rt Drie concertaria' K raan. 9.50-11.50 I Hamburg, 395 M. I £l) zang. 4.20 „Doormroos 1 concert. 6.20 Concert ihe avond. 10.50—1' IBrussel, 509 M. I concert. 8.35 Celloc... I «20 Orkestconcert. 9- j-10.35 Orkestconcert. 7 .50 - 5 i CeUoconcer ".50 gen nieuwe vliegtocht Kolonel Lindbergh hef I stop vlucht van 3200 1 Washington naar Mexico I iji in 27 uur en 10 rninut I if gemiddeld 120 K.M. 1 De juichendte menigte, lot 30.000 personen scha I tie-cordons, waardoor he I vlieger te doen escorteer I ,an politie-agentei» op r Lindbergh begaf zich I jent Calles, die hem 1 1 Ook de Amerikaanse! I verwelkoming aanwezig. Door notaris Paap i: I het Concertgebouw in kochtHet winkelhuis lingstraat mo. 18, hoel afzonderlijke bovenwoni huis aan de Korenstraat Hoogste inschrijver G. Jacobs te Viissing' De andere perceelen I verkocht I —Het 1 ij k in hok. 'Door de politri gisteren aangehouden 1 twee Hagenaars, die ve trokken te zijn bij den sche dienstbode, wier li te Rotterdam in een, werd gevonden- 1 Zij zijn heden naar bracht. Ter dood ve Het assizen'hof van Sus tigjarigen tuinman, een Ion, ter dood veroordee zuster met een scheern kerr toen> zij weigerde maken. Een medicus ve tuigenverhoor dat eeu gewezen dat Grllon z verbogeiis had en dat de medische wetenscht complex heet. De me Oi-llon naar zijn meenir van den moord krankz niet de geringste onti hem verteld werd dat de was. EERSTE K 's-GRAVENHAGE. wijziging der provincial tegen 12 stemmen aar heer Colijn had verkl men, wegens benoem tot griffier der Staten berg vóór, daar z.i. 1 opheffing van het inte: verminderd door der heidszin van Ged. Stat Tegen, stemden de de vrijzmnig-democraa de ant.-revolutionaire De Veer. De vergadering were dagavond half negen. TWEEDE 's-GRAVENHAGE. Dinsdag te behande Rappard betreffende accijns op het geslach Bij het voorstel va ook het ontwerp tot stenbelasting op ae a fe plaatsen, maakt de zwaar tegen behande begrootingstijd. De voorzitter zegt stelt op spoedige beha op invorderings-moeili Het voorstel van aangenomen met 49 Een aantal ontwe wordt zonder hoofde genomen. Aan de orde is de wielbelastingwet. De heer Hiemstra wet de verlaging verd De heer Van den F' yan 2.50 onbeteeken- het berijden van bepaz gesteld van wegenbei De heer Van Gijn b r'ng de belastingbetal gekomen om thans maanden te stellen. De minister van fin- ,'j indertijd heeft toe lasting te willen verk oer opbrengst autobe! zal voora. gevoeld w Jnnen. Het denkbeeh aen Heuvel zal wel controle-moeilijkheden DE SCHOUT-BIJ 's-GRAVENHAGE. v! s^out-t>Ü-nacht an den marinestaf «e?l>ereerd in verban geopenbaard h u H

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 2