ci "ra Uw v^7ó', BRONCHITIS ABDU5IR00P ÜIGERS WAAROM Meede Blad orden boeke dels Bureau lbusch ^lissingen (olt Ifabrikaat If 110 per stuk I 'ONNEN "É'S i/IBOOY WIJMÜ FEUILLETON chappij v. Stoof'1 RUK, JONG EN KNAP. 5000 Brieven uit de Hofstad AKKER's voorstellen aan den -gemeenteraad. I EUWSTRAAT 29 =L. No. 388 VAN DE ICTIE gevuld de TRA'S RIJS andsch—Esperanto nioNederlandsch in gebonden slechts f 1. Bevat ongeveer 369 :n. Zie etalag TE KOOP Teekentafel met Plai M. rezichtigenPaul Krugl 14. oop gevraagd een BOOTCOMPAS. met vermelding van pr. A. T., bureau „Vliss. Cr TE HUUR: Boulevard Bankert 30. evragen aldaar. che- en Fransche lessj jd. ren onder letters A. I „Vlissingsche Couranfl Groot BOVENHUIS Nov. te huur. Bevatten! ners, Keuken, 2 S'aapB Zolder, f 4 50 per weekJ aevragenKleine Martij Een net MEISJE gd voor de morgeninl neden de 16 jaar. I Mevr. CEVAAL, Coo| ïstraat 59, boven. aagd voor dag en Ml JTÏE DIENSTBODE, :s Tijdinghal „V TE KOOP TERSE VAN WIJCK.mj wat", Koudek. wwi luis, f 2700 en dito Nie«| 3600. Ikaar f 6000. ns een Piano te ltoop_ VAN 22 October. No. 249. Kr JONGSTE WIJZIGINGEN tffETOP DE inkomsten belasting 1914. mnvallen op den fiscus. I Bei aantal aanvallen op „den fiscus". ,«1 in den laatsten tijd aanzienlijk !pe onrechtvaardigheid en onbillijk- bet vasthouden aan de letter van U/et wordt bij elke gelegenheid, die j, voordoet, breed uitgemeten en het „te publiek laat zich o zoo gemak- fa tegen den fiscus in het harnas IWanneer wij nu alle gevallen, waarin v.' bekende of anonieme schrijvers toodzakelijk achten, hun gemoed te ben, eens konden ontleden, wat zou jan van dat alles overblijven. 'pe ontboezemingen van teleurgestel- adviseurs, die hun cliënten besparin- 0p belastingen hadden voorgespie- door het gebruik maken van ver tilde mazen in de Wet, die daarin ter bedrogen zijn uitgekomen door waarop tegenwoordig tegen iljnóvereenkomsten en handelingen, geen feitelijke veranderingen in be ulde verhoudingen beoogd hebben, worden opgetreden, kunnen feitelijk Is bij den aanvang terzijde worden ileld, al hebben zij er vaak toe mee- lèrkt, om de opvattingen van het be- betalend publiek te vergiftigen, bet oprichten van naamlooze Ven- itschappen, liet contractueel schenken lijfrenten aan kinderen en andere liefkoosde methoden der laatste ja- om, althans voor een deel, aan irmale verplichtingen te ontkomen, lijn geleidelijk onmogelijk gemaakt, ia en ander is voor de adviseurs, die ergeiijke methoden speciaal hadden ■bevolen, die echter in plaats van (sparingen hun cliënten groote extra oslen op den hals gehaald hebben, al- tH niet aangenaam geweest. het voor de belastingadministra- ie in zeer vele gevallen een punt van itrweging uitmaakt, of een belasting- lichtige dan wel zijn raadsman gunstig Isal aangeschreven, en dat een beslis- ing vaak van dat feit afhankelijk rit gesteld, is begrijpelijk. Hetzelfde oei toch immers ieder zakenman. Wan- eer u te doen heeft met iemand, die gewend is, in zaken zijn geweten uit te Melen, dan zult u toch ook voorzich- Sg zijn, alvorens u een transactie met ien man aangaat. Hei verwondert dan ook eenigszins, Mineer men een medewerker van „de in het avondblad van 11 October j.l. onder het opschrift „Hoe ien bij den fiscusduivet te biecht moet" (ook dit opschrift is al kenschetsend) in verontwaardiging daarover hoort Hoewel wij in het geheel niet ,ien verderen inhoud van het artikel, llenminste wat de kern betreft, willen Mrijden en wij het eveneens een ver lagend feit vinden, dat het indienen jon een bezwaarschrift na het verstrij- pvan den termijn in geval van ziekte óf andere bizondere gebeurtenissen, on- afhankelijk is gemaakt van de beslissing iïan den Inspecteur, moeten wij toch "gen liet boven reeds becritiseerde nemen Naar*het Engelsch van N. BOWLBY. (Nadruk verboden). y HOOFDSTUK Hï. waek 'Aubyn stond bij de piano en goudgele chrysanthen in, vazen iS' Godfrey sloeg haar gade er. ■Zii vn ontmoetten hun blikken elkaa». I dat zo een kleur kreeg, en daar liwi ver!eSen stemde, zei ze maar b»j V ,ets a»ders, dat haar inviel I "Het regent". Éiiii wy wendde het hoofd om en keek I"11 «et venster. P&S dat 'hindert niet erg. U gaat I N.imee' m,ss st- Aubyn I ik jaav niet". /oer van passao® goederen en VEE, October dag 24 ag 25 erdag27 g 28 o dag 31 irm N.V. .Midd, v. v.m.uurv.M Jaag niet' rsvmel zi »tvto„wdif|te---eiSieS' dlL' ponway 00|(" r. "V j«Ul nen Hcmel Zij dank J" e meisjes, Mijn beste vriendin Lorna ik ken zijn 018. ,by.VB'oos echt: Qebri. Telt-J T*.l TM lü.elfij.3 Conway, is dat het meisje, .da I «lat zwartjes rijdt Ze heeft van I liiist ii do haar, is het niet JeriJeeft u haar sez]en ?,t I ^am pn r-u0 'iaar voorbij, toen ik hier IVa® haar" y gaf m'j een 'ieel versla2 Jk koit'tf a"eitliefst V Molly ie Jar Kelaat niet onderscheiden' „ia 7„ .ek,hem nog eens uitdagend aan. *oi% Is aller-'iefst, gewoon En- ik be- I moet he.laar om haar sport-doenerij. I kan ti "iet tréken, waar ik bij ben, A feV** bfhhett 1" er niet aan, om een van uw Nu zal van vele zijden de tegenwer ping gehoord worden, dat „de fiscus" zich in vrijwel geen enkel geval tegen over het publiek rehabiliteert, iemand, die in het publiek wordt aangevallen, kan zich toch op dezelfde wijze verde digen. Hiertegen zijn echter onoverkomelijke bezwaren. Vooreerst is het onze per soonlijke opinie, dat het prestige van de belastingadministratie niet gedoogt, dat gereageerd wordt op artikelen, die haar actie becritiseeren. Afgescheiden daar van echter, en dat is het juist, wat de meeste aanvallen op den fiscus tot een intense lafheid maakt, is het in verband met de haar opgelegde geheimhouding, administratie" onmogehjk,- om zirti in gevallen, waarin haar actie schijnbaar zeer onrechtvaardig en onbillijk is, te rehabiliteeren. Wanneer men artikelen leest, waarin de barbaarsche wreedheid van belas tingambtenaren in schrille kleuren wordt geschilderd, dan zal de uitwer king daarvan op het publiek zeer ver schillend zijn. Een oppervlakkig lezer zal de handen in elkaar slaan en de hoop uitspreken, dat het hem zal geluk ken dit monster „fiscus" van zich af te houden. Iemand, die de zaak echter nuchter beziet, zal direct opmerken vertelt u mij ook de voorgeschiedenis van dat verhaal eens. Dezelfde opmerking maakten wij, toen wij een artikel in de „Belasting- gids" van Augustus lazen. De schrijver verhaalt daarin, hoe een Inspecteur weigerde een voorstel tot toepassing van art. 109 der Wet te doen, hoewel de medegedeelde bizonderheden daar schijnbaar alle aanleiding toe gaven. Zijn beschouwingen ontlokken hem aan het eind van zijn betoog bijna de vraag .„is de fiscus fatsoenlijk". Heeft nu het slachtoffer in kwestie zich ten aanzien van vorige jaren niets te verwijten Een voorstel tot toepassing van art. 109 wordt, zooals ons bekend, wel eens achterwege gelaten, wanneer spitsvon digheidjes van belastingplichtigen of zijn adviseurs in vorige jaren de oor zaak zijn geweest, dat, dikwijls op vol komen wettige wijze, belasting werd ontweken. Laat ieder belastingplichtige en iedere adviseur eens bij zijn aanvallen vermel den, of en zoo ja, waarom hij bij de administratie op de „zwarte lijst" staat, het publiek zal dan alles wat aange voerd wordt, naar de werkelijke waarde weten te schatten. Verder ligt het niet op den weg der administratie om zich te verdedigen, veeleer is dit een kwestie, die het wel denkend publiek aangaat, daar het een algemeen belang is, dat het ambtena rencorps niet steeds verbitterd wordt door de eenzijdige aantijgingen van menschen die in hun persoonlijke be langetjes geschaad zijn of, die in geval len, daf zij nog eens te goeder trouw zijn, in één persoon een heele categorie aanvallen. Wij weten het, er zijn helaas onder de belastingambtenaren ook menschen, die aan machtswellust lijden en ande ren, die er hun persoonlijke sympathieën op" na houden. Waar is dat echter niet het geval Hiermede verdedigen wij de kwestie zelf in het geheel niet, maar men kan toch moeilijk van belastingambtenaren alléén verwachten, dat zij hun geheeie persoonlijkheid opzij weten te zetten. Daarbij zijn de ambtenaren in de laatste jaren al genoeg verbitterd, daar alleen een slechte positie van de schat- vriendinnen tegenover u af te breken. Maar daarin kan ik niet van opvatting verande ren". ,jDat vraag ik u ook nietIk verzoek u alleen maar vriendelijk van haar te spreken, afe ik er bij ben, want als ik u leelijke dingen van haar hoor zeggen, dan „Ja, dan ,,Zai ik met u kibbelen". „Dat moet li niet doen". „Liever ook niet. Maar daar komen de paarden. Is die kastanje-bruine van- u Wat een prachtstuk „Ja, dat is „Jonker", erkende Godfre/ trotsch. Godfrey zei Molly goeden dag en reed heen. Molly keerde terug naar haar chrysan then, maar ze voelde er niets meer voor „Het is eenzaam, zonder Ohesnev. Ik heb ook niemand anders". ,-,AIs in stil verwijt dtuiwde Brian zijn neus tegen haar hand. „Óch, ja, jij zult mij altijd liefhebben, hé Bri-Bri Dat weet ik ook wel ouwe jongen Maar hoe kom ik dan zoo een zaam te zijn Hoe diepzinnig Brian oolc keek, kon hij hier toch geen antwoord op geven. Intusschen. waren Godfrey en zijn gast heer al dicht nabij de plaats van samen komst. Ze hadden onderweg Teddy Farguhar bij zich gekregen. Diè won het hart van God frey, doordat hij zoo in oprechte bewonde ring stond door den jonker, die dan ook in fier zelfbewustzijn voortstapte. Eer ze de plaats van samenkomst bereikt hadden, waren Godfrey en Teddey al goede vrien den. Het was een klein veld en hier ontdekte kist invloed schijnt te kunnen hebben op hun inkomen. Wanneer een belastingplichtige of zijn adviseur tenslotte t.o.v. de admini stratie een ongeschonden reputatie be zit, dan zal hij in alle gevallen op mede werking kunnen rekenen. Voor hem zal het niet noodig zijn, om door middel *tan sterk aangedikte artikelen, recht te verkrijgen. Het is zeer goed, wanneer men de be langen van zijn cliënten verdedigt, zoo lang dat echter niet als consequentie het schaden van een algemeen belang met zich meebrengt. STAAT OP DEZE PLAATS GEEN ANNONCE UWER FIRMA. ZIJ ZOU ONDER DE OOGEN KOMEN VAN ABONNÉ'S, GEZWEGEN NOG VAN HET GROOT AANTAL MEDELEZERS. wm- VRAAGT ONZE GUNSTIGE,VOOR U ZEER VOORDEELIGE ABONNE- MENTS VOORWAARDEN Vochttocht, geluid. In officieele stukken pleegt humor niet voor te komen. Opzettelijk althans niet zelfs een zinswending die den schijn zou kunnen wekken dat men een geestige op merking wilde maken is uit den foooze. Daarom echter zijn alle officieele stukken nog niet altijd geheel en al vrij van humor in dien zin althans dat zij voor den lezer niet buitengewoon vermakelijk zijn. Het droge officieele stuk is van dat punt bezien droog-komiek. Zoo'n droog-komiek stuk uit de keuken der bureaucratie verscheen dezer dagen in den vorm van een wijziging der bouw- en woon verordening. Wij hebben in onze brieven al meermalen het een en ander ver teld over den woningbouw in den Haag, een onderwerp dat van buitengewoon veel belang is, omdat alles wat op dit gebied aan fouten wordt begaan vrijwel onherstel baar is. Een verkeerd systeem kan op een goeden dag verlaten worden, maar wat tot zoolang verkeerd! is gedaan, blijft nog jaren lang bestaan. Met een droog-komiek gezicht vertelt men in de wijziging die thans in de bouw- en woonverordening wordt voorgesteld, dat een groot aantal woningen aan het euvel lijdt, dat zij niet in die mate als gewenscht ware afsluiten tegen geluid, vocht, warmte en koude. Dat is inderdaad geen kleinig heid en dat zegt men alsof dat zoo maar niets is. Verder heet het, dat de bouwver ordening geen voorschriften bevat op grond waarvan het nemen van maatregelen geno men kan worden. Bij het lezen van deze mededeeling verdwijnt de glimlach van het gelaat der lezers om plaats te maken voor de verbazing dat nu juist dit alles er niet Godfrey slechts één vrouwelijke jager. „Daar is miss Conway daar ginds op die grijze", fluisterde Chesney hem in het oor. „Toe kijk haar niet zoo aan Je zult haar nog verschrikken met je staren de oogen- Chesney nam den hoed af en bij het te ruggroeten kreeg Godfrey meteen meer van het bekoorlijke gezichtje te zien. Want be koorlijk was het dit moest Godfrey, on danks zichzelven, toegevem. Miss Conway reed zeer goed en scheen intusschen de handen vol te hebben om de „grijze" in bedwang te houden, vurig .als het 'beestje was. „Het zal mij niet onwelkom zijn, als wij afrijden", zei ze, lachende tot Teddy. „Ik heb halswerk om Sheila in bedwang te houden Zeg hoor eens, wie is diegeen, die mr. St. Aubyn bij zich heeft „Een vriend van hem moet het wezen een zdkere Godfrey Loraine geloof ik, dat hij heet. Hij lijkt geen slecht soort, hè?" Lorna wierp eens een onderzoekenden biik, den kant van Godfrey uit en ze hoop te maar, dat mr. St. Aubyn hem aan haar zou voorstellen. Het was een prachtige dag, beschouwd uit een' sport-oogpunt. Godfrey voelde zich geanimeerd, als hij dit in lange weer niet gekend had, en de „gehate Amazone" reed, dat zij menigen man beschaamde. Tegen den middag brak de zón door en de jacht was één triomf Godfrey één verontwaardiging op dat wreede vrouwen monster Na het eindigen van de sport, reed Chesney naar Loraine en waarschuwde hem. „Als je nu meegaat naar Urguhart, die onthaalt alten, 'die aan de jacht hebben in staat, wat er toch in de eerste plaats in behoorde te staan. Wij komen weer tot een glimlach, wan neer wij het volgende lezen „Sommige on doelmatige wijzen van toepassing der mo derne architectuur geven aanleiding tot in wateren van metselwerk, hetgeen in de wo ningen in die mate vocht veroorzaakt, dat daaruit gevaar voor de gezondheid ontstaan kan." Ijskoud beweert men dus dat dé mo derne architectuur met zoo'n „peulschil letje" geen rekening houdt. Zoo bijv. wor den borstweringen boven het platte dak uit gebouwd. Die staan aan twee kanten aan regen en wind bloot. Ze worden door den regen geheel verzadigd en sijpelen ten slotte door. Vanwege den fraaien gevel wordt het dus nat in je huis. Uitstekende lijsten aan den gevel vangen regen op, erkent men nu en daardoor ontstaan natte plekken in het plafond. Niet alleen dus dat heel wat geld, dat nuttiger te besteden ware, aan een moei geveltje wordt ten koste gelegd, men heeft er nog misère van in het huis Men erkent verder dat de meeste huizen veel te veel geluid opvangen van andere huizen en dat het systeem der platte daken ongelukkig is, omdat het 's zomers te heet en 's winters te koud is in de daaronder liggende verdieping. ij wisten dit alles al jaren en jaren. Het gemeentebestuur praat dit goed door te beweren dat zuinigheid dwong tot enkele fouten. Men noemt die zuinigheid thans misplaatst. Maar waren die borstwering en die versiering van den gevel ook zuinigheid of waren die niet eerder luxe Men gaat nu maatregelen ontwerpen tegen al deze euvels. Hèel braaf, maar er zijn nog een paar „ondoelmatige wijzen van toepassing der moderne architectuur", die even ernstig zijn en die men hier niet signa leert. De eerste is het te geringe lichtraam oppervlak in vele nieuwerwetsche huizen. Het tweede is het opofferen van het belang van 'n goed-trekkenden schoorsteen aan de architectuur. Deze laatste eischte voor haar schoonheid, dat de schoorsteenen niet te hoog boven de daken uitstaken. Het gevolg was dat vele schoorsteenen heel slecht trok ken. Om daaraan tegemoet te «komen zette men heel dure draaiende kappen op de schoorsteenen. De „fraaie" architectuur werd daardoor ook gebroken, maar het heette een hulpmiddel dat buiten de archi tectuur viel. Bij den bouw van het hifis zou het geen cent meer hebben gekost als men de schoorsteenen tien steenlagen hooger had gemaakt. Thans kostte het de gemeente 40 80 gld. om er kappen op te zetten. Een andere fout is het, dat de deuren en de ramen te smal zijn. Wanneer een bewo ner kunstbevlieging krijgt en een piano aan schaft... moet de middenstijl uit het voor raam worden uitgezaagd om het mogelijk te maken dit instrument binnen te krijgen. Dit is niet een verhaaltje, maar het is her haaldelijk gebeurd. Men staat dit doorza gen gewillig toe, omdat men wel weet dat hier een domheid der moderne architectuur moet worden bedekt. Het is niet alleen in arbeiderswoningen dat al dergelijke zegeningen van de mo derne architectuur voorkomen wij hebben indertijd ook iets verteld van het nieuwe gymnasium, waar o.a. de deuropeningen zoo smal waren dat de schoolbanken er niet doorheen konden. Die moesten uit elkaar geschroefd worden. Zelfs het licht laat in sommige lokalen van onderwijsinrichtingen te wenschen over als gevolg van de on doelmatige wijze van toepassing der mo derne architectuur. Het doet intusschen genoegen, dat het gemeentebestuur aan de „regelmatig zich herhaalde klachten" eindelijk tracht tege moet te komen. Men komt er wel heel laat mee, want tien jaar geleden, om niet te zeg gen twintig en dertig jaar geleden, wist men algemeen dat deze eischen bestonden. Alleen heeft de moderne architectuur, die zich veel te veel aan het uiterlijk-schoon dan aan het innerlijk nuttige gelegen Iaat liggen, al deze gebreken in bedenkelijke mate verergerd. Er zal wel eens een tijd komen dat men hetgeen thans wordt gewrocht pbjectief be zien kan en dan vreezen wij, dat het oor deel niet vriendelijk zal zijn, juist omdat de eenheid van aesthetic! en practici niet ver broken werd. Men wiv nu trachten, de euvelen van ge luid, warmte en koude te ondervangen door de kalken plafonds niet meer tegen de bui- ten-lagen aan te bevestigen doch deze daar tien centimeter onder te laten, waardoor een luchtlaag tusschen de bovenliggende vloeren en het plafond ontstaat. Deze laag zou ge- luidwerend zijn en bij de dakbedekking een geleider voor tocht, zoodat het dak wordt afgekoeld. Of dit afdoende is, weten wij niet, maar die zwevende plafonds zullen ook wel een nadeel hebben. Als dat maar geen deelgenomen. Wel, miss Gonway, u heeft zich toch niet laten afschrikken door den regen, die er vieil in het eerst Met de lieflijkste stem en een onweer staanbaar lachje, herhaalde zij „Mij door den regen laten afschrikken Neen, mr. St. Auby$, daar denk ik nie: aan, als er sprake is van jagen Het wac piachtig, vondt u niet?" „Mooi geslaagd. Ja, het had niet beter kunnen wezen Mag ik u voorstellen aan mijn vriend, mr. Loraine Miss Con way Godfrey nam den hoed. af en boog Lor na beantwoordde dien groet. Godfrey's ge laat droeg intusschen een uitdrukking van verrassing, zooals zij nog nooit had waar- genomen bij eenigen man, die haar ont moetteAnderen wilden haar ook aitijJ zoo graag hooren spreken. En hij leek totaal onverschillig voor al haar beko ringen „Ik moet Mannington nog even spreken, Godfrey waarschuwde de vriend. „Maar miss Conway zal wel zoo goed zijn om je den weg te wijzen naar de Urguharts?" „Zeker", zei Lorna. Teddy Farguhar, die zag, dat miss Con way wegreed met Godfrey, wilde die twee ijlings inhalen, maar dit belette Chesney weer. j Lorna Conway deed haar best en zij was volleerd in de kunst, om het manne lijk hart te bekoren, op onschuldige wijze dan, om Chesney wat uit de plooi te doen komen, maar ze mocht dit dan al aan leggen^ zooals ze wilde, het lukte haar niet, iets onbegrijpelijks, eenvoudig, voor haar, die nu vijf jaar lang van haar zeven tiende af dais, de plaats van de „schoon ste" uit de streek gehandhaafd had. Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches), die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, blaffendcn en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht de bronchitis de ontstekingskiemen bij de teere longen brengt. Wapen Uw slijmvliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige kruiden berei de Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en ver lost U van een pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de geneeskrachtige en toch onschadelijke Voorde Borst Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50 asyls voor muizen worden Dit is niet denk beeldig, want reeds nu vinden deze onge- noode gasten den weg tusschen de plafonds en de vloerbedekking en zij houden er hun bals. Het is wel eigenaardig dat de oude huizen veel minder gehoorig zijn dan de nieuwe en met name wat betreft de naast elkaar gelegen woningen. Het geluid is misschien wel het onaan genaamste van de vier kwalen, omdat dit het meest hinderlijk is. De gehoorigheid is dikwijls zóó groot, dat men de stemmen uit het aangrenzende huis kan verstaan. Men kent het verhaal van het jonge echtpaar dat ruzie kreeg? De buren begonnen het twistgesprek op de piano's te accompag- neeren en speelden „Quand l'amour meurt". Er is een tijd geweest dat de Haagsche revolutiebouw berucht was en honderden anecdoten deden daarover de rondte. Maar wat die huizen vóór hadden was, dat ze ruim en licht en frisch waren. De latere periode van de nieuwere methodiek ontnam van alle drie deze deugden iets, soms veel, gaf er vocht en tocht bij cadeau, maar deed het publiek genoegen met aardig uiter lijk. voorzoover men dat aardig kan vinden. EIBER. Door Burg. en Weth. werden de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan. Naar aanleiding van het door u in uwe vergadering van 3 Mei j.l., onder no. 10, ge nomen besluit, waarbij ons werd opgedra gen een verkavelingsplan te maken van het Villapark, wordt een plan ter verkaveling van deze gronden aangeboden. Blijkens dit plan wordt voorgesteld te verkavelen de voor open villabouw bestem de gronden, gelegen aan den Koudekerk- scheweg, Bakkersdorplaan, Nolleweg, Zandweg en achter de Kerkhof laan. De commissiën voor de Gemeentewerken en het Grondbedrijf kunnen zich met dit plan vereenigen, terwijl laatstgenoemde commissie tevens voorstelt den prijs van den tuingrond als volgt te bepalen voor de eerste 100 M2. ƒ5 per M2. en voor den meerderen tuingrond 2.50 per M2. De door deze commissiën uitgebrachte adviezen worden overgelegd. Op grond van het bovenstaande geven wij U in overweging le. het 'bovengenoemde verkavelingsplan vast te stellen zooals op teekeningen nader is aangegeven 2e. den prijs van den in dit plan gelegen „Of hij heeft iets tegen mij, óf hij heeft kiespijn", besloot ze haar innerlijke over weging, en om zich te overtuigen van de waarheid van die laatste veronderstelling vroeg zij maar boud „Heeft de vocht u soms kiespijn be zorgd Godfrey keek haar onwillekeurig aan, en ten tweede male, ontmoetten hun blikken elkaar. „Neen, toch niet", zeide hij met verraste uitdrukking in zijn stem. „O, ik dacht het maar", zei ze zich nu intusschen wel wat schamend over de vieemde vraag. „Maar hier is het hek van dc Urguharts. Ik denk dat mr. St. Aubyn wel gauw komen zal. Ik kan niet langer wachten, want ik ben tóch al laat". „Gaat u niet mee binnen „Neen, ik ga naar huis", antwoordde zij, met eenige verontwaardiging in haar stem. Hoe kon hij nu. denken, dat zij zou aan zitten bij zoo'n heeren partij uitsluitend I Zij was nit net zoo koud, als hij Neen, ze zou nooit meer aardig tegen hem zijn, want hij was onuitstaanbaar, die knappe jenge mam. Maar juist, dat hij nu zoo knap was, dat trof zoo onaangenaam „Heeft u heel dien omwep- gemaakt, om mij dit huis te laten zieni?" „Ja, mr. Aubyn had mij gevraagd, dit te doen". „Het was heel vriendelijk van u", ant woordde Godfrey, met afgemeten beleefd heid. „Goeden dag". Ze liet het paard keeren en reed met groote fierheid heen, Achter haar aan draafde een miniatuur-groom. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 5