MAANDAG ÏO OCTOBER JNNENLAND FEUILLETON DE LIEFDE VAN EEN VROUW Stads= en Provincienieuws LISS1NGSCHE COURANT «BONNEMENTS-PRIJS Vlissingen en gemeenten op Wal- 'v o 20 oer maanden. Franco |i"": „hffle rijk 2.50. Week-abon- [oriietgen nt anes Bij vooruitbeta- Kienten |ïftonderlijke "umraers 5 cent" ADVERTENTIE-PRIjS 4 regelsMO, voer iedere - 26 centbij abonnement spe- Ne1 Reclames 52 cent per regel ^Advertenties betreffende Huur en K'OOD en Verkoop, Dienstaanbie- Dienstaanvragen, enz. prijs bij King van 1-5 regels 0.75, elke feeriehSvan 1-6 regels 1.70, Eg-eer 26 cent. departement van onderwiis. In. de vragen van den heer Tilanus in lv,«d met de benoeming van een raads- Kirhii het departement van onderwijs, £%a wetenschappen, heeft minister Iint het volgende geantwoord ine benoeming van den raadadviseur m I J is geschied .buiten bezwaar van I rijks schatkist en is uitsluitend bedoeld Khiiik van waardeering, van de zijde wering aan den betrokkene ter ge LSvah diens aftreden als inspecteur b het handelsonderwijs verleend. iRB ziilt verklaring in de Tweede Kamer L1 stafen-Generaal op 24 Maart 1925 L de minister uitsluitend gedacht aan hezo'digd raadadviseur. Van uitbrei- i™ van het departementspersoneel met r nieuwen hoofdambtenaar is echter lans geen sprake. Een Nederlandsche onderscheiding. De Brusselsche correspondent van „de laasbode" meldt Koningin Wilhelmina heeft Leon Greiner, irecteuP-generaal der Codkerill-fabrieken tnoemd tot officier in de orde van Oranje 'a«iu ter gelegenheid van de 110e ver- m* der stichting der fabrieken, bij wijze an herinnering aan de nauwe banden dr.; csschen Willem 1 en John Cockerill heb- ien bestaan en ter erkenning -van de uitste- ende betrekkingen, die de Cockerill- laalschappij steeds met de Nederlandsche idustrieelen heeft onderhouden. Een interview met den ex-keizer. De Berlijnsche correspondent van „de el." meldt De Amerikaansche journalist Viereck, die enigen tijd geleden de denkbeelden van de emalin van ex-keizer Wilhelm, prinses (ermine, te boek heeft gesteld, publiceert hans een onderhoud met ex-keizer Wilhelm elf. Zoo vroeg hij o.a. „Wat is de levens- arting van Uwe Majesteit Betreurt Uwe lajesteit het, dat de glans van het verle er, is uitgedoofd Denkt Uwe Majesteit ir aan, den troon met den predikstoel te lerwisselen Zijt ge gelukkig Maakt het |even te Doorn u niet melancholiek Hoe t ge u Waarop de ex-keizer ant woordde 1 „Ik ben 68 jaar oud en als ik mijn levens kringen in mijn geheugen terugroep, dan nik gelukkig te kunnen verklaren, dat ik, halve mijn godsdienst, geen filosofie heb if gehad heb. Alle volken, die aan den oor- og deelnamen, vertrouwen op God, maar fij hebben verloren, omdat wij God niet ge- wnaamden en niet gevochten hebben tot Icn laatsten man, de laatste koolraap en het aatste schot kruit. Mijn lot is voor mij de Kstraffing, die God mij opgelegd heeft. Ik óoe niet zooals Job, die God schold. Ik aan aard mijn lot. In plaats van mijn volk te regeeren, verzorg ik met dezelfde toewijding JJijn rhododendrons in de overtuiging, dat vod zoowel de tronen als de bloemen ge schapen heeft. Hoe kan ik, sterfelijk man, verlangen, altijd rozenkronen en keizerkro- BeJ'tedragen Mijn geweten is gerust, 'k verlang er niet naar, theologische lau den te oogsten. Een tijdlang was ik het aofd van de Protestantsche kerk in Prui- Misschien ben ik te Doorn voor de :Daar h«t Engelsch van A. QUILLE PENNE (Nadruk verboden) rpn^0rc* en no£ een s*uk of drie officie- z']n gesneuveld", ging sir John voort, '•^repfienPhil?..." vroeg Violet. |J 7 e ?°ed, geloof ik maar Dea- m"\ Violet, hoe zalf ik dit aan Maud ,me deelen, het arme kind s hij erg ge woud »'[!f vrees van wèl." ..Gevaarlijk mgi .r staan geen bijzonderheden bij ver- urm',» ïaar, er w°rdt gesproken van een 0 WOnd ^reet' dien ZÜ achter zich Ite Kwam Van Leslie, die nu duidelijk wat l 3n trad- Ze zag doodsbleek, en fend mï ,aanbIik juist zoo hartverscheu- deed lm Was de inspanning, die zij ,Qoveren S,imlach op het gelaat te slM?bericht gehad, John?... En >HJi b 's kapitein Deane ge- Ze mn» ■orl'e 'k ie dat niet zeggen van j.. t Z1,cb vasthouden aan de leuning s»twoordde VioJef-V'ak bii' vriendelijk Isï'mep nimo.et er"stig gewond zijn. Maar kever t» h I !e kamer, Leslie. Je hadt veel ik 1ete,n b,ifven 1 a"een «,.1 3 ^eel goed. Maar ik ben er van geschrokken.... Die arme menschheid nuttiger. Mijn woorden zijn zaad, uitgestrooid in den wind. Ik heb in dit leven vele gelukkige uren gekend. Slechts tweemaal heeft het leven mij zwaar gewond. De ideale gevoelens van twee edele vrouwen. Augusta Viktoria en Hermine, hebben mijn wonden geheeld. Geen mensch is van een grooter hoogte omlaag- gestort dan ik, maar ik twist niet met God en ik leef met een verheugd hart. Ik lach gaarne en een mensch zonder humor is een mensch zonder menschelijkheid. Het leven heeft voor mij nog veel vreugde. Een goed verhaal, een goed boek, mijn tuinwerk, het houthakken, dat ik zorgzaam iederen dag doe, verheugen mij. Ik verheug mij over een goed maal en een beetje wijn met water ge mengd. Boven alles maakt de liefde van mijn vrouw mij gelukkig. Ik mis slechts, dat ik niet, zooals vroeger, op breede basis kan werken. Mijn eigen ongeluk drukt mij minder dan het ongeluk van mijn volk." De R.-Kath. handelshoogeschool. Het is den laatsten tijd het streven van de katholieken om de jeugd katholiek on derwijs te doen geven van de bewaarschool tot aan de universiteit. Dit streven is nu bekroond door de opening Zaterdagmid dag van een katholieke handelshoogeschool te Tilburig, een van de laatste schakels in het katholieke onderwijs. De voorzitter van de curatoren dezer hoogeschool, mr. A. baron van Wijnber gen, hield bij de openingsplechtigheid een xede, waarin hij de aandacht vestigde op de noodzakelijkheid, dat zij, die later lei ding zullen hebben te geven, in de dagei der jeugd goed worden onderwezen en ge vormd. Het is een eisch van algemeen be lang, dat voor zooveel noodiig nog, de weg moet worden geopend, langs welken de verschillende levens- en wereldbeschouwin gen ten volle tot uiting kunnen komen. Spr. dankte den minister'van onderwijs en de vertegenwoordigers der andere universitei ten en hoogescholen voor hun tegenwoor digheid en speciaal de Rotterdamsche har- deJshoogeschool voor haar vriendelijke voorlichting. Na deze rede verrichtte de aartsbis schop van Utrecht, imigr. H. van de Wete ring, de openingsplechtigheid, waarna de eerste rector-magnificus, prof. dr. Th. Goossens, een rede hield, waarin hij de ge schiedenis memoreerde van hetgeen aan de stichting voorafging. Na prof. Goossen voerden het woord de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen namens de regeering en de heer W. C. J. I. Kipp, lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant namens den Com missaris der Koningin in deze provincie, die verhinderd was tegenwoordig te zijn De burgemeester van Tilburg schonk den rector-magnificus een ambtsketen. Namens alle universiteiten en hooge scholen in Nederland sprak prof. ir. N. C. Kist uit Delft, waarna de rector-jmagnificus der R.-Kath. universiteit, prof. dr. Jac. van Ginneken, de beste wenschen overbracht van de oudere zusterinstelling in Nijmegen en prof. Drucker, de rector-magnificus van de Nederlandsche handelshoogeschool, die van de Rotterdamsche onderwijs-inrichting. Vervolgens voerde nog het woord mr. dr. D A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State en voorzitter van den raad van toe zicht van de Tilburgsche handelshooge school. Actie van het spoor- en tramwegpersoneel. In het N.V. Huis te Utrecht werd Vrij dag een vergadering gehouden van der vereenigingsraad, het volledige hoofdbe stuur, de verteenwoordigers der 10 vak groepen, de afdeelingsambtenaren en de propagandisten van de Nederlandsche Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, onder voorzitterschap van den heer P. Moltmaker. Uitvoerig werden de plannen besproken door het hoofdbestuur ontworpen, teneinde het (geheele personeel in den komenden tijd te concentreeren op de actie, die de Ne derlandsche Vereeniging voert voor inwil'i- ging van -een aantal eischen, waarvan hier worden genoemd die inzake de dienst- en rusttijden, de gelijkstelling wat de classi ficatie betreft met het rijkspersoneel, de dienstkleeding, de rechtszekerheid, de pro motiekansen en de pensioenregeling. De actie voor de door het N.V.V. ge Maud, moet je denken 1" Nog een oogenblik hield Leslie zich op. Toen begaven haar krachten haar totaal en zonder meer een woord' te zeggen zakte ze ineen. Met een snik kwam van Violet's lippen de vraag „Wist je dat, John „Dat zij hem liefhad vroeg sir John met een ÏBauwem glimlach. „Ja, eigenlijk vermoedde ik het wel. Maar ik ben zelf zuchtig genoeg geweest om haar aan mij op te offeren. En nu zie je hetdie tijding heeft haar doodelijk getroffen..." „Neen ze is enkel flauw gevallen. Maar als wat je vermoedt waarheid is ja... dan zou het ook misschien maar beter zijn dat zij niet weer ontwaakte uit haar flauwte." HOOFDSTUK XX. De flauwte duurde echter geen tien minu ten. Sir John had haar naar haar kamer gedragen en haar zacht op de rustbank aldaar neergevlijd. Violet had haar voor hoofd met water besprenkeld en nu liet zij haar ruiken aan een sterk riekend' vocht. Leslie kwam well bij, maar voelde zich verbazend slap en zwak ze was zelfs wat door de war en vroeg, oprijzende uit de kussens „Wat is er Vic?... Is het tijd op te staan?... Is mama boos?" Maar terwijl zij toen eens om zich heen keek in het weelderig-ingerichte vertrek, vroeg zij weer „Ben ik ziek geweest O, wat spijt mij dat, Vic Ik schijn je nu toch wel altijd last te moeten bezorgen Langzamerhand keerde zij weer tot volle bewustzijn terug ze was met behulp van haar zuster uit haar zittende positie opge stelde arbeiderseischen, waarbij een aantal der bovengenoemde verlangens aansluiten, zal eveneens worden gesteund. Het N.V.V. is voornemens alle leden daarvoor in het geweer te roepen. De actie door het hoofdbestuur gevoerd inzake de positie van het Rotterdamsche eiectrische tramwegpersoneel werd onder algemeene instemming goedgekeurd. Na afdoening van een aantal organisato rische aangelegenheden werden deze be sprekingen beëindigd. Werkloosheid te Amsterdam. Een nauwkeurige bestudeering van de cijfers van ingeschreven werkloozen leidt tot de algemeene conclusie, dat het aantal werkloozen in Amsterdam al gedurende een paar jaar vrijwel stationnair blijfthet schommelt om een gemiddelde van 12.000, welk getal in de wintermaanden oploopt tot maximaal 15.000 a 16.000 en 's zomers daalt tot minimaal 10.000. Er kwamen in het geheel in 164.123 aan biedingen van werkzoekenden en 87.006 aanvragen .van werkgevers en de arbeids beurs bracht 66.742 plaatsingen tot stand, ruim 6000 meer dan in 1925, toen reeds het grootste aantal tot nog toe bereikt was. Legaten. De heer W. J. van Nes, overleden te Rhenen op 26 September jl. heeft de vol gende legaten vermaakt aan Protestantsch Bestedelingenhuis te Rhenen 10.000 de Diaconie van de Ned. Herv. kerk te Rhenen 1000 de Chr. Bewaar-, Naai- en Brei- school te Rhenen ƒ500; de Weesinrichting te Neerbosch ƒ1000; de Heldringgestichten te Zetten ƒ2500 Chr. Inrichting tot oplei ding van Herv. Predikanten te Doetinchem 500 de Oudheidkamer te Rhenen een klok, vier ^pendules, de hangende familie portretten, benevens boeken, geschikt voor de Oudheidkamer de Stichting Weezen- en Ziekenfonds te Rhenen 10.000. Alle legaten vrij van rechten en kosten. VLISSINGEN, 10 OCTOBER. Bureau van Beroepskeuze. Het Bureau voor Beroepskeuze wordt morgenavond half acht geopend. Het is ge vestigd in het Burgerweeshuis in de Bad huisstraat. De zittingen worden voortaan gehouden op iederen tweeden en vierden Dinsdag van de maand, des avonds van 7.30 tot 9 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Overzicht over de maanden Augustus en September 1927 Het aantal bezoeken bedroeg 645 in Augustus, in September 683. Voor 1926 waren deze getallen 609 in Augustus en 580 in September. Uitgeleend werden in Augustus 1301 ban den aan 763 personen (in 1926 1040 ban den aan 569 personen) in September 1520 banden aan 878 personen (in 1926 1098 banden aan 604 personen). In de afgeloopen maand kwam het vierde supplement (D) op den catalogus uit. Daar in zijn de aanwinsten van Augustus en Sep tember nog opgenomen. In October werden aangeschaft voor de leeszaal de weekbladen „De Vrijdenker", „De Stroom", „Kerk en Volk" en de „De Hotelhouder". De maandbladen „Onze Gids" (voor vrouwen en meisjes), „Tessel- schade", „Tijdschrift v. Ziekenverpleging" en het nieuwe maandblad van A. M. de Jong en Is. Querido, getiteld „Nu", waarin o.a. „Merijntje" deel IV verschijnt. In de bibliotheek zijn opgenomen, behal ve eenige boeken in de moderne talen Justine Abbing (Corry van Bruggen) „Het verspeelde leven" Frorence Barclay: „Door de tuinpoort" Marjorie Bowen „Mensch en macht" Rolf Burman „Een Zondags kind" Hedwig CourthsMahler „Zijne vrouw" Magda Foppe „Levensmei" Herman Gorter „Mei", een gedicht Maria Koningin van Roemenië „Glava" Alie Smeding „Het wazige land" Wl. St. Rey- mont„Lodz", het land van belofte Felix Timmermans „Schoon Lier" Cora West- rezen en het trof Violet zulk een pijnlijke trek als op het toch al zoo teere gelaat stond te lezen. „O, Leslie, kind' wat moet je geleden hebben En dat heb ik niet eens geweten." „Och, wat is er ook te weten Het doet mij enkel ontzettend' leed voor Maud Het is haar verloofde, die gedood werd dus zij is te beklagen, niet ik Ik ben enkel te verachten. Als ze eens wist, hoe ik mijzelf veracht Het is weer de oude, schandelijke geschiedenis van eeni vrouw, die liefheeft den man die haar geen gedachte wijdt, die haar niet zou liefhebben, al was zij ook de eenige vrouw, die er ter wereld bestond 1" „Wanneer heb je het eerst dat gevoelen voor hem gekoesterd „Ik weet het nietZelfs eer ik hem ge zien had, placht ik altijd aan hem te den ken als ééni waarop te steunen en te ver trouwen valt. Al bij die eerste kennisma king was het mij net of ik een ouden vriend had ontmoet. Hij was ook altijd bij zonder vriendelijk voor mij maar dit was zeker omdat ik niet sterk ben dus dat hij meelij met mij hadi... Maar wanneer ik mijn waar gevoelen voor hem eerst merkte, dit weet ik niet meer... Misschien dat mij dien avond in de comedie de oogen werden geopend door het stuk dat wij daar zagen... En toen later op het bal... O, wil je wel gelooven, Violet, dat ik voor die gelegen heid in mijn. mooiste toilet verscheen, om maar indruk op hem te maken Maar hij vroeg mij zelfs voor geen enkelen dans... en... toen het toeval ons even samenbracht, beleed hij slechts zijn liefde voor haar... „Arme Leslie „O, beklaag mij niet I Dat kan ik niet land „Droom" idem „S.Q.S. Red onze zielen" Augusta de Wit„De avonturen van den muzikant" en T. P. Zoomers Ver meer „Het molenhuis". Ku/istavond „T. O. P." Grand Hotel Britannia. Een aardige avond aan klein-kunst gewijd heeft de amusants-dansclub „T.O.P." ons Zaterdagavond bereid. Een groote verdien ste mag het heeten, dat de uitvoerende ar- tisten getracht hebben, diè stof te offreeren, welke voor den doorsnee-luisteraar bevat telijk is en daardoor werkelijk oogenblikken van kunstgenot brengt voor velen. Aange naam was de kennismaking met de jonge Zuid-Nederlanders, waaruit blijkt, dat kunst gelukkig geen landspalen kent en, al was soms in de liederen sprake van een gepro nonceerde Vlaamsche richting, toch inter nationaal is. De violist, Maurice Deroo, verbindt aan een prachtige cantilene een goed verzorgde techniek en gaf in Max Bruch's „Schotsche Fantosia" veel te genieten. Een tweetal eigen werkjes „Serenade" en „Morgenzang" waren bewijzen van zijn compositorisch ta lent het eerste, con sordino gespeeld, ademt een rustige, vredige stemming don ker getint, het tweede schenkt licht en leven, het ontwaken van den nieuwen dag het fragiele ochtendgloren, het gekwetter en ge kwinkeleer van het vogelenheir treffend in de pianopartij verwerkt werden door leefd en 't geheel schonk ons de overtuiging, dat innerlijke aanschouwing en gedachte beelden zijn gerealiseerd. Madeleine Borrey, mezzo-sopraan, rega- leerde op een zestal liederen en vertolkte deze met gevoel en charme. Een mooi, vol geluid, vooral in het middenregister, mag zij 'het hare noemen, in de hoogte moet het echter nog tot meerdere ontwikkeling ko men. Innemend van voordracht was dat „Viens dans ce bocage" van J. Tiersat, be paald lief klonken de liedekens „Daar wo nen vogelkens vele" van K. Mestdagh en „Wiegelied" benevens „Lentevooiseken" (voois zangwijs), beide van Maurice Deroo. Zangrijkheid is het kenmerk van liederen van dezen toondichter, doch tevens dragen zij een modern, impressionistisch 'karakter. Maria Schotte toonde zich een verdien stelijke accompagnatrice van beide solisten, alleen vonden we de forto's soms wat dik. „Le Nil" (het programma vermeldde la) van Leroux, voor zang, viool en piano be wees, dat de drie musici elkander goed be grijpen en in staat zijn een harmonisch ge heel te scheppen. Het publiek was dankbaar en voldaan het niet aanwezig zijn van tekstboekjes zal door velen als een gemis gevoeld zijn. De dames kregen bloemen. Besloten werd met een bijzonder gezellig bal, wat afgewisseld werd door dansdemon straties van het danspaar Corveleijn. Be schaafd en elegant werden de nieuwste creaties w.o. de kersversche „Banane- slide" op het gebied der lichtvoetige muze uitgevoerd beide executanten bleken te beschikken over de vereischte eigenschap pen muzikaliteit, rhythmegevoel en dans- techniek. Ook mej. Corveleijn had bloemen in ontvangst te nemen. „De Eendracht Jazzband", onder leiding van den heer E. Jesayes, speelde de zaal vol en lokte de talrijke danslustigen steeds weer om den dansvloer te beheerschen. Het winterseizoen is alzoo in Britannia wederom ingeluid. Het concerten- en uitvoe ringen-tijdperk is aangebroken en ongetwij feld is ook de kurzaal van het badhotel een gelegenheid, welke zich door haar inrichting als anderzins bij uitstek voor dergelijke avonden leent. Vérité. Een cabaret-avond. Zaterdag werd door de sanatorium-com missie der onderofficieren-vereeniging „Ons Belang" een cabaret-avond gegeven in „de Oude Vriendschap". Medewerking werd verleend' door de heeren De Ruiter en Maas, karakterkomie ken, de heeren Hofman en De Leeuw, Ha- wai-muzikanten, Van Beers, pianist, ter wijl balmuziek werd' gegeven door den Flushings Jazzband. hebben Ja, hij heeft mij verteld, hoezeer hij haar liefhad, maar hoe haar rijkdom een onoverkomelijken scheidsmuur tusschen hen scheen te vormen en ik... ik moedigde hem nog aan verzekerde hem dat die scheidsmuurdan toch enkel maar in zijn verbeelding bestond." „Dat was heel lief en flink van je", sprak Violet, met tranen in de oogen. „O, maar vraag niet, wat mij dit kostte. Er waren oogenblikken op dien avond dat ik meende, hoe het lijden mij verpletteren zou ja, dat ik zelfs niet hoopte. En toch was dit nog slechts het begin van een ein deloos lijden dagen' en nachten lang..." Na een oogenblik zwijgen ging zij voort „Ik trachtte het gevoelen te overwinnen, dat hij in mij gewekt had. Het leek mij zoo wreed. Ai jaren lang had ik dikwijls mijn best gedaan om wat te voelen voor man nen, die zeiden dat ze voelden voor mij... Want mijn hart ging uit naar liefde... ik was zoo alleen. En was...'" nu ik wist, wat liefde Ze liet het hoofdje hangen en ging.na eenige pauze voort „Ik trachtte mijzelf wijst te maken, dat het maar een gril was het spel van mijn ver beelding. Ik kwelde mijzelf, maar tever geefs. Ik had nooit te voren liefgehad. Ik was niet zooals sommige meisjes, die altijd van sentimenteele liefdesgeschiedenissen zijn vervuld. Ik had er mijzelf veel te koud voor geacht en nu kon ik mij niet losmaken van mijn liefde... En toen kwam die tijding dat zij moesten gaan Maud was immers zóó troosteloos ongelukkig, dat ik echt mee lij met haar had en dat ik... ik... o, wreede bespotting, haar nog moed moest inspre De heer Wohler stelde wederom de zaal gratis ter beschikking. De voorzitter der sanatorium-commissie opende, voor een slecht gevulde zaal, dezen cabaret-avond en sprak een woord van dank tot hen die gehoor hebben gegeven aan den oproep der sanatorium-commissie om dezen avond te komen bijwonen. In het bijzonder richtte hij een woord van dank tot allen die hun medewerking voor dezen avond' hebben toegezegd, inzon derheid aan den heer De Ruiter. Vervolgens wees spreker op de slechte opkomst en gaf in het kort een uiteenzet ting van het doel van dezen avond, nl. het bijeenzamelen van geld voor bestrijding der t.b.c., zenuwziekten e.d. Hoe grooter dus de opkomst op dezen avond des te meer geld zullen we aan het fonds kunnen afdragen. Ook dezen avond zijn we weer „in dienst der zieken", aldus besloot spre ker. Hierna werd het met zorg gekozen pro gramma op keurige wijze afgewerkt. De karakterkomieken en Hawai-muzikan- ten hadden dan ook menig applaus in ont vangst te nemen. Na afloop werd den heer De Ruijter met een toepasselijk woord bij monde van den voorzitter der sanatorium commissie een bloemenhulde gebracht. De heer De Ruijter dankte de sanatorium- commissie voor de aan hem gebrachte hul de en> stelde zich bereid, daar waar moge lijk, steeds voor de commissie te zullen werken en hiermede het goede doel te steu nen. Jammer echter kan de commissie de zen avond niet als geslaagd beschouwen, aangezien hij door de geringe bezoekers haar doel niet heeft bereikt. Het bal, dat zeer geanimeerd was, ving om 11 uur aan. In onze Tijdinghal. Van de installatie van den burgemeester te Koudekerke, den heer A. Bakker, is een mooie foto gemaakt, voorstellende den burgemeester, te midden van wethouders, raadsleden en genoodigden. Vanwege het Utrechtsche Landbouw- Genootschap is te Utrecht op 7 October in de voormalige Korenbeurs aan het Vree burg een kaastentoonstelling gehouden. Op onze foto v.I.n.r. dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van UtrechtM. J. baron Taets van Amerongen van Renswou- de (voorzitter van het Utrechtsche Land bouw Genootschap) 's Jacob, Commissa ris der Koningin. Ter herdenking van Alkmaar s bevrijding van de Spanjaarden op 8 October 1573 vonden Zaterdag jh verschillende feestelijk heden plaats. O.a. werd een bloemencorso gehouden, waarin wij eenige foto's geven. Op het Galgewater te Leiden vonden Zaterdag de jaarlijksche roeiwedstrijden van den Westelijken Roeibond plaats. Vrijdagochtend 7 October is ter hoogte van de Petroleumhaven aan het Y te Am sterdam door den mist een kraan aange varen. Onze foto toont de geheel vernielde kraan. Het circus Amar te Amsterdam. Op onze foto hoe de zware wagens naar binnen ge duwd worden door de olifanten. Door het Mauritshuis te 's-Gravenhage is met steun van de Vereeniging „Rem brandt" in den kunsthandel te Berlijn, aan gekocht een bijzonder mooi levensgroot mansportret van Ferdinand BoF, gemerkt en gedateerd 1652 een der allerbeste werken van dezen leerling van Rembrandt. De bouw der Kon. Schooll voor kunst, techniek en ambacht te 's-Hertogenbosch is nagenoeg voltooid. Verwacht wordt, dat binnenkort de plechtige opening'zal ge schieden door Prinses Juliana, in verband met haar inschrijving als Zwanebroeder der aloude Illustre Lieve Vrouwe Broeder schap. Op onze foto Het exterieur der Kunstschool. Voor de sportliefhebbers etaleeren wij verschillende mooie sportkiekjes. Vreemde talen voor den post- en telegraafdienst Aan het te 's-Gravenhage gehouden exa men in de Fransche, Duitsche en Engelsche taal voor den post- en telegraafdienst heeft voldaan de besteller H. J. van de Kop van het post- en telegraafkantoor alhier. ken... O, dien avond geloof ik, dat ik mij verraden zou hebben, als sir John mij niet zoo geholpen had. Ik denk, dat hij mijn ge voelen vermoedde. En je weet nog wel, dat Bruce mij verzocht om te zingen ik was de eenige die kalm genoeg zou wezen om hiertoe in staat te zijn... Ze viel zich zelf in de rede met een lach, die zóó schrijnend! klonk, dat Leslie dan ook vroeg „Is het je pijnlijk om mij zoo te hooren lachen Och, ik lach omdat ik niet schrei en kan, zie je. Mijn tranen schijnen bevro ren te wezen Denk ook eens aan, wat ik doormaakte Maud was niet in staat zijn zwaard aan te gorden toen mocht ik het doen en Deane was zoo zeer onder den indruk van zijn scheiden van Maud, dat hij mij geen woord van vaarwel gunde En nu", ging zij voort, „gaat hij sterven Hij zal nooit d'e vreugde kennen van een weerkeeren tot Maud Ik had! dus niet eens jaloersch op haar hoeven te zijn. Misschien dat hij op dit oogenblik al dood is... Het leek wel; of er ook in het geheel geen leven meer was in de teere gestalte in Violet's armen. Eerst had die gedacht Rachelmaar toen vermaande zij diep-ern- stig „Leslie, zorg, dat je je zelfbeheer- sching herwint. Ze moeten je zóó niet zien Bedenk, liefste, dat je de verloofde bent van sir John Farrar. Zou je nu willen dat Maud wist hoe het uit vrees voor het levensgevaar van haar verloofde was, dat je bezwijmde (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1