3r en VRIJDAG 30 SEPTEMBER Eerste Blad binnenland sport ingezonden stukken buitenland™* i^o-2301 65e Jaargang ■1927— iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Stads* en Provincienieuws j 1 „Jubelmarsch" Jules De Wolf een machine nschaft, sill ook hebben te doen pakhuis of onj. De 'andbou. geen Germisan met de beek zij brengen of maalderij 'n "?g dit; 2 a 3 wc- Is liet zaad [poet men na ïeid op eer, uitspreiden omscheppen n' opzakken. Germisan late tijdens d* geopend staan. ïededeelingen. sker, ond et .'gebied lissie ontsmetten, ten gerust 'errichten. (st, dat hoeveelheid ats iven idun men numer n vinding lijkt een ent. de iten i, landbouwer tf (Gr.) heeft een :bied van maal- Lioo.c voor landbouw- Veenkoloniale!! Boe- rktuig ter plaatse st. iwenscht er de aait- omdat de leden um- iding waren g[. noch op schep noch op een een. systeem, dat tot geen toepassing eenvoud van coi- zijn met de aan- eni men veronder- jrhoudskosten gering rijfszeker en gebruik! r-bemaling wordt geschikt geacht, denlkt er over de fa ter hand te nemen, an landbouwers het i)g te doen zien. arbeider L. de Wal en om tusschen bie- zijn, te werken zon- chadigen. Het werk- in een mooien ver achter en verwijdert de rijen. ge de vereeniging to: ibouw en nijverheid 'schproef genomen h vers ter vergelijking van electriciteit en werdenopbrengst, n kostprijs Weet van 'het gedorschen was te constateeren en, vergeleken bij t ook het gevat was lan en stroo dat in r het dorschen noo- as dat bij een ko- troomprijs mag zijn hierbij niet is gere- dat electriciteit ook eeft, zoowel' in huis Weet gij» dat het Noordbrabantsche ïid'boiitw een voeder- om na te gaan, oi rgaans betrekkelijk hike voedermiddel in varkens dat bij et twee hokken, elk iet le hok gegeven van 4 deelen mais- tel, 1 deel gersten- ipitmeel, aan het 2e 3 deelen erwten- imeel, en bovendien beetje vischmeel er dat het le mengsel 1.40 per 100 K.G het le hok meer in lat het palmpitmeel Dordteelig heeft ge- B-r. B, VLISS1NGSCHE COURANT pit nummer bestaat uit 2 bladen. Eevptische onderscheiding voor M Koningin WUhelmina. De koning va» Egypte, wiens nieuw be mande gezant hier te Jande dezer dagen ÏL de Koningin werd ontvangen ter over- tarfsing van zijn geloofsbrieven, heeft de ï®inW het versiersel eerste kiasse met brillanten verleend van de orde van Al- Kamal van Egypte. Tweede Kamer. De leden van de Tweede Kamer zijn in soenbare vergadering bijeengeroepen op Diniag 4 October a.s. te 2 uur. Onmiddellijk na afloop der openbare vergadering zai een vergadering der af- deeüngen worden gehouden. Doorgaande treinverbindingen met België. Daar in België de zomertijd ook eindigt evenals bij ons in den nacht van Zaterdag 0p Zondag 2 October a.s. blijft de dienst regeling dezer treinen, behoudens enkele minuten vroeger of later vertrek of aan komst van Amsterdam nagenoeg onveran- I derd. In verband met het vroeger invoeren van den zomertijd! in België i» 1928 komen op het baanvak AmsterdamEsschen en terug de directe treinen thans reeds 2 maal in de dienstregeling voo'r, nl. tot 21 April en van 22 April 1928 af. (Van 22 April ai loopen die treinen dan ongeveer één uur vroeger.) VLISSINGEN, 30 SEPTEMBER. De nieuwe dienstregeling op de spoorwegen. De winterdienstregeling bij de spoor wegen treedt a.s. Zondag in werking. De treinen vertrekken dan van hier als volgt: 5.52 (alleen op Maandag, behalve op 26 December en 9 April) en op Dinsdag 27 December en 10 April 6.05*, 7.12* (sneltrein alleen op werkdagen), 7.12 (al leen op Zon- en feestdagen, een trein stop pend op alle tusschenstations), 9.04*, 11.35, 13.14, 16.13, 17.45 en 17.53 (mailtreinen, alleen le en 2e klasse), 18.49, 19.34. Bo vendien vertrekt op Zaterdag en Zon- en teestdagen nog een motortrein 3e klasse om 22.18 uit Middelburg naar Goes. De aankomst der treinen te Vlissingen is als volgt9.58*, 9.48 (alleen op Zon- en feestdagen), 11.03*, 11.42 (mailtrein le en 2eklasse), 12.30 (mailtrein le en 2e klasse), 14.49, 15.40 (markttrein, alleen Dinsdags), 15.42 (alleen op Maandag tot en met 16 April), 18.01, 19.02*, 21.17 (alleen op Zon en feestdagen), 21.50*, 23.51. De met gemerkte treinen loopen alleen op Zon- en feestdagen. Een concert. De Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag 2 Oc tober, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, van 4—5 uur een concert in den tuin van de „Willem III" met het volgende programma 2. „Simple comme bonjour" Toute petite Ouverture Jan van Tright 3. „Am Frühlingsmorgen", Grande Valse F. v.d. Bossche 4.„l'Aurore d'un beau jour" Fantaisie Martin 5. Finale. Een orgelbespeling. Gisterenavond werd in de Nieuwe Mid- delkcrk alhier door den heer H. J. Kruithof, de bekende blinde organist van d'e Geref. Kerk te Kampen, een orgelbespeling ge geven. De zeer druk bezochte bijeenkomst werd "a gezamenlijk zingen van Psalm 150:1 en' 3 geopend door den heer J. J. Laernoes, JJie met een kort welkomstwoord den heer Kruithof inleidde. De afwerking van het programma viel al- ïeszins te loven. Met groote begaafdheid werden door den heer Kruithof op het jjooie orgel ten gehooire gebrachtAllegro Xerato van' F- W. MarkulAndante ostenuto van F. Mendelssohn Bartholdy «i feestspel, fantasie, van H. J. Kruithof, dp h ovef de Save van het spel beschikt heer Kruithof ook over een goede stem werden door hem met begeleiding van net orgel gezongen Psalm 130 Nicht so ,mJr!S'n'c'H so sehr Jesus, unser Trost o Leben en God is een Toevlucht. Kr„ï tonderbreking werd door den heer jruuhof een meditatie in blindenschrift ij, u't het werk „Christus Renumera- ppHo u3n ^s" ^an ^er Linden, en wel het tolden; der Klokken, de tijd deü\n het„ei|toe dankte de heer Laernoes avnna ^ru'toof voor het schoone dezen hii pp £e8even en wees spreker er op, dat (kr kt" sc'100nen' arbeid verricht in dienst Scheepvaartberichten. scJei; vertrokken het Belgische stoom- naaihi'p"eoP°to Dewaal" naar Antwerpen, fabriPi» efn lading steenkolen aan de gas- ,CK te hebben gelost. In onze Tijdinghal. zoek aa«es'dent van Liberia heeft een be- heeft 3 °ns lan? gebracht. Onze fotograaf tQen hii ,prestoent met gevolg gekiekt Wü J e s~Gravenhage vertoefde. I de werk?11 L.een aI8emeen overzicht van zaamheden aan de nieuwe groote schutsluis te IJmuiden, waardoor men een idee krijgt van déze werkzaamheden. Cabaretavond M. S. F. In het Concertgebouw wordt Zondag een cabaret-avond gegeven, waaraan ver schillende eerste rangs artisten zullen me dewerken, zoodat wel verwacht mag wor den dat er veel belangstelling voor dezen avond zal bestaan. In achterstaande advertentie worden na dere bijzonderheden medegedeeld. Districts-Leerlingen-Commissie voor de Typografie in het district Zeeland. Bij het op 24, 26 en 27 September gehou den examen ter verkrijging van een bewijs van bekwaamheid slaagden de leerling drukkers C. F. Paauwe, werkzaam ter druk kerij van J. J. v. d. Peijl te Ierseke en S. Leempoel en de leerling-zetter A. Neder- hand, beide laatsten werkzaam ter druk kerij der N.V. v.h. J. C. en W. Altorffer tc Middelburg. Het practisch gedeelte van het examen werd afgenomen ter drukkerij van de firma's Oosterbaan en Le Cointre to Goes en F. van de Velde Jr. te Vlissin gen. Dijkgeschot voor den polder Walcheren. Door de heeren Barentsen, Groosman, v. d. Harst, Huson en Jeronimus, commissa rissen van den Polder Walcheren voor de gebouwde eigendommen is het volgende adres aan Ged. Staten van Zeeland ver zonden Ingevolge art. 133 van het bijzonder reglement op het bestuur van den Polder Walcheren is onderworpen aan de goedkeu ring van uw college 'het besluit tot het hef fen van een dijkgeschot. In de d.d. 24 September gehouden alge- meene vergadering van genoemden polder werd besloten tot de heffing van een dijk geschot van 2 per 100 gulden belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen voor 1928. Dit besluit is genomen, nadat verworpen was een voorstel van de aanwezige com missarissen, vertegenwoordigende den ge bouwden eigendom tot verlaging tot 1.99. De voorstellers waren van meening, dat een gedeelte der uitgaven voor een duins verdediging met bijkomende werken tus schen de strandpalen 1 en 5 op het Noor- derstrand van de Noordwatering, en voor zooverre dit betreft „meerderwerk" niet zijn geweest uitgaven in den zin van art. 33 der Waterstaatswet 1900. De voorstellers zijn van meening, dat een gedeelte van dit meerder werk is öf storm schade, dan wel stormschade bij de uitvoe ring van het werk, doch geenszins is nieuw werk. Zij doelen daarbij in het bijzonder op het vervoeren en verwerken van zand. Door de vertraging bij de uitvoering van het werk, waardoor dit nimmer op 15 Oc tober zoover kon zijn geweest als het vol gens bestek had behooren te zijn, is bij den storm van 9 op 10 October 1926 groote schade aan dit werk toegebracht. In het bestek voor het betrekkelijke werk staat uitdrukkelijk met roode inkt met a aangeteekend, dat de 5500 kubieke meter zand slechts ter toelichting zijn aangegeven, en buitendien art. 79 par. 479 der A. V. zoodanig werd gewijzigd, dat alle schade aan het werk komt tijdens de uitvoering en het onderhoud daarvan ten laste des aan nemers, met uitzondering van schaden, waarvan hier geen sprake kan zijn. Bovendien is meer klei verbruikt, niet hoofdzakelijk tengevolge van nieuw werk, maar evenzeer door stormschade of schade aan het werk, Onder deze omstandigheden was de eenigste mogelijkheid om een uitspraak ter zake te krijgen een verlaging van ƒ0.01 per 100. Een verlaging vragen tot 1.90 resp. 1.95 zou de inkomsten uit het dijkgeschot bebouwd onvoldoende hebben doen worden. Overigens bestaat hier een geschil over de toepassing van het reglement van den Polder Walcheren, waarover Ged. Staten eveneens beslissen. Adressanten zijn van meening, dat een gedeelte der kosten van meer werk en van aankoop van klei niet mogen komen ten laste van het gebouwd, en dat wel degelijk een gedeelte stormschade aan het werk aanwezig is, moge blijken dat aan den aan nemer niet is betaald voor het ontgraven, vervoeren en verwerken van meerdere klei. Adressanten verzoeken derhalve uitspraak van uw college en onthouding van goed keuring aan dit besluit. Wethouderspensioenen te Middelburg. In haar nader rapport nopens invoering van pensioenen voor wethouders en hun weduwen en weezen, deelt de commissie ad hoe mede, dat zij de door den heer Vertregt in de vergadering van 25 Mei ge- viaagde verordeningen van. gemeenten van ongeveer gelijken omvang als Middelburg bij dit tweede rapport voegt. Daarbij tee kent de commissie aan, dat de, twijfel van dat lid van den raadt, alsof er geen genieen ten van de grootte van Middelburg zijn, die in dergelijke gevallen pensioen Verles- nen, niet gerechtvaardigd1 wordt door de inlichtingen door de commissie ingewon nen, Uit die inlichtingen is de commissie gebleken, dat zelfs meerdere gemeenten, die minder inwoners tellen dan Middelburg een pensioenregeling voor wethouders heb ben. De commissie noemt daarvan Aal- ten, Assen, Gorinchem, Hariingen, Kam pen, Meppel, Tiel, Wageningen en Veen- dam. De commissie is verder van meening, d'at he.t bedrag van 2000 als schadeloos stelling of wedde, voor Middelburg niet opweegt tegen het offer, dat eventueel moet gebracht worden bij het geheel of ten deele neerleggen van werkzaamheden voor de aanvaanding der wedhoudersfunctie ver richt. De meening, dat het pensioen alleen ver leend moet worden aan wethouders wier inkomen beneden een zeker maximum blijft, deelt de commissie niet. •Als de gemeente van het standpunt uit ging, dat salaris en eventueel pensioen af moet hangen van de vraag of de betrokke nen uit andere hoofde nog inkomen heeft, dan zou men dit ook op ambtenaren kun nen toepassen. Wel moet er voor gewaakt worden, dat de weduwe van een rijksamb tenaar wier man tevens wethouder is ge weest, een dubbel pensioen zou kunnen genieten. De .commissie wenscht ook geen regeling te maken „naar behoefte", wat zeer willekeurig zou worden. Zij ontkent dat door het gnooter worden van het aan tal ambtenaren de taak van den wethouder is verlicht, integendeel het toezicht van het dagelijksch bestuur is omvangrijker ge worden. Pensioneeren zal de wethouders keuze niet bemoeilijken, integendeel zal de keuze veel vrijer worden. Het berekenen van pensioensbijdrage van de wethouders kan de commissie niet aanbevelenswaardig voorkomen. De bezwaren van verschillende raadsle den tegen de pensioneermg hebben de commissie niet kunnen overtuigen, dat een regeling ten deze niet goed zou zijn. Hoe wel in beginseü voor de invoering van wethouderspensioen, acht de meerderheid der commissie den financieelen toestand der gemeente thans te ongunstig om nu tot invoering te adviseeren, zij wenscht der halve de verantwoordelijkheid daarvoor ge heel aan den naad over te laten, terwijl de minderheid voor in werking doen treden van de verordening oip 1 Januari 1927 is. De commissie nam enkele wijzigingen uit amendementen over, o.a. dat men niet 4 doich 6 jaar wethouder moet zijn om pen sioen te kunnen krijgen. Met ingang van 1 October a.s. is d'e te legrafist le klasse J. G. Vermeulen van het post- en telegraafkantoor te Goes ver plaatst naar het telegraafkantoor te Am sterdam. W. F. Dhont f In den ouderdom van 51 jareui is te Am sterdam overleden de heer WiiJem Frederik Dhont, in leven adjunct-directeur ten post kantore aldaar. Hij werd in 1875 te Middelburg geboren en trad in 1896 te Breskens als surnumerair in dienst der posterijen en telegrafie. In 1900 volgde zijn benoeming tot com mies, in 1920 die tot hoofdcommies. De heer Dhont bekleedde zijn tegen woordige functie pas sind's 1 April 1927. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk.. Beroepen te Eikerzee ds. H. W. Kelder Jr. hulppredikant te Am- sterdam^oprd. Door den kerkeraad der, Ned. Herv. ge meente te Wemeldinge is voor den tijd van 1 November 1927 tot 1 Maart 1928 tot hulp prediker benoemd de heer M. J. C. Visser, cand. tot den H. Dienst, te Doetincheni. Deze benoeming werd aangenomen. Uit de Geref. kerken. De classis Drachten der gereformeerde kerk heeft besloten om aan de Generale Synode te Groningen te vragen of deze van oordeel is, dat dr. N. iD. van Leeuwen te Harkema-Opeinde met zijn gravamen inzake de slang nog kan worden geduld als predikant. Inmiddels duurt de schorsing •voort. De bijeenkomst werd bijgewoond door de deputaten der Generale Synode. Nelly M. Taat f Na een kortstondige ziekte is gisteren hier ter stede overleden mej. Nelly M. Taat, leerares in de Engelsche taal aan de Hoo- gere Handelsschool te Middelburg. Examens. Voor het gewoon politie-diploma van den Ned. Politiebond „St. Michael" is te 's- Bosch geslaagd de heer P. N. Coppiekers te Sluis. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Door de arrondissements-rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende uitspraken gedaan overtreding arbeidswetJ. W., 43 jaar, koopman te Hansweerdi, appel vonnis kan tongerecht Goes, vernietiging van het von nis waarvan beroep en ontslagen van rechtsvervolging als bestuurder van een automobiel een overweg van 'n spoorweg met 'n grootere snelheid dan 10 K.M. per uur passeeren A. M. H., 35 jaar, chauffeur te Middelburg, appelvonnis kantongerecht Middelburg, vonnis waarvan beroep bevestigd. Schuldig verklaard doch onder oplegging van straf diefstalW. B., 39 jaar, landbouwer tc Sluis, 30 boete subs. 30 dagen hechtenis openbare dronkenschap gepleegd bij her haling] A. A. de L., 45 jaar, schipper te Ternetizen. Vernietiging van het vonnis waarvan beroep en veroordeling tot 14 dagen ;he,chtenis D. van C., 33 jaar, com missionair te Hoek, appelvonnis kantonge recht Ter Neuzen. Vonnis waarvan beroet) vernietigd en veroordeeld tot 25 boete subs. 25 daigien hechtenis overtreding wapenwet A. V., 35 jaar herbergier te Hoek, appelvonnis kantonge recht Ter Neuzen. Bevestiging van het vonnis waarvan beroep met uitzondering van die straf die van 40 boete subs. 40 dagen hechtenis wercl veranderd in 15 boete subs. 15 dagen hechtenis overtreding motor- en rijwielwetJ. A, K„ 53 jaar, bouwkundige te Rotterdam, ap pelvonnis kantongerecht Zierikzee. Vernie tiging van het vonnis waarvan beroep en vrijgesproken diefstal R. M., 32 jaar, reiziger, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voor arrest, 3 maanden gevangenisstraf frauduleuze invoer van gedistilleerd P. O. L., commissionair te Turnhout en J. L, M. P., chauffeur te Moescroen. Het betreft hier de smokkeigeschiedenis te Sluis op 1 April 11., waarbij een opperwachtmeester der Kon. marechaussee om het leven kwam, ieder 3 maal 50 boete subs. 3 maal 50 dagen, hechtenis met verbeurt/ver klaring van de auto en het gedistilleerd. Tegen dezelfde verdachten werd een vonnis uitgesproken, in verband met frauduleuze invoer van 6 fusten spiritus gepleegd t.' Sluis op 26 Maart 11. frauduleuze invoer van saccharine C. L K„ logementhouder te Rotterdam, 25 boe te subs. 25 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de pakken sacharine en het motorvaartuig „Catharina", liggende te Sas van Gent frauduleuze invoer van sigarettenpapier J H„ 30 jaar, zonder beroep te Schore, vrijgesproken. vergiftiging van kippen M. B., 50 jaar, huisvr. A. de tB. te Ossenisse, vrijgespr j- ken. Zware mishandeling met doodelijken afloop. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaak tegen A. P., 27 jaar, landbouwer te St. Jansteen, die in den nacht van 26 op 27 Juni 11. aldaar zekere H. de Meester met een paal op diens hoofd sloeg en wel zoodanig dat de getroffene eenitge dagen nadien aan de bekomen ver wondingen overleed. Verdachte werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 2 jaar met aftrek van het voorarrest. Dood door schuld. Tevens deed ae rechtbank uitspraak in de zaak tegen G. J. D., 19 jaar, bakkers knecht te Westdorpe, die op 15 Augustus 11 te Sas van Gent des avonds, op een niet verlicht rijwiel gezeten, een zekere Kalle zoodanig heeft aangereden, dat deze kwam te vallen en eenige oogenblikken daarna, vermoedelijk tengevolge van en bekomen hersenschudding, ter plaatse overleed. De rechtbank verklaarde de dagvaarding nietig. Botsing tusschen auto en motorfiets. De officier van justitie te Middelburg eischte heden tegen J. H., winkelier te Co- lij n9plaat, wegens veroorzaken van licha melijk letsel door schuld, een boete van 50 subs. 50 dagen hechtenis. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat aan zijn onvoorzichtige wijze van rijden moest worden geweten, dat op 1 Juni 11. onder Kortgene een botsing ontstond tus schen de auto waarvan verdachte bestuur der was en een hem in tegenovergestelde richting naderend motorrijwiel, bestuurd door zekeren van Hee. Tengevolge van deze botsing kwam de duozitter van de motorfiets te vallen tengevolge waarvan hij het linkerbeen brak. MARINE EN LEGER. Generaal Snijders. De minister van oorlog en marine a.i., de heer Lambooy, heeft aan den oud opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Snijders, die zich bevindt aan boord van de „Orania", ter gelegenheid van diens 75sten verjaardag een radio-tele gram van gelukwensch gezonden. Met ontslag uit den zeedienst Matroos 3e klasse J. van Asperen 1 Oct. 1917 militaire werkman J. Chrispijn 1 Oct. 1927 lichtmatroos J. Lanser 1 Oct. 1927 korporaal-schrijver J. W. Beumer 4 Oct. 1927 matroos 2e klasse N. Bot 5 Oct, 1927 korporaal-vliegtuigmaker M. J. Wit- teveen 19 Oct. 1927 machinist-majoor M. Arends 8 Nov. 1927 korporaals der mari niers U. Zijlstra 8 Nov. 1927 matroos le klasse A. V. Houthuijsen 13 Nov. 1927 kleermakers der mariniers J. P.Hogeveen 21 Nov. 1927. 24 September uit Oost-Indië per stoom schip „Koningin der Nederlanden" in Ne derland teruggekeerd Schipper W. P. de Fouw, idem W. B. Jonkmans, schoenmaker G. W. Kroon, sto ker le klasse J. Visser, sergeant der mari niers L. Schalier, marinier le klasse AVos, tamboer 2e klasse W. J. H. A. van Gyen. De navolgende onderofficieren) worden den 20en October a.s. geplaatst aan. boord „Hertog Hendrik" Bootsman W. A. G. Jacobs, idem H. J. Bierman, idem T. J. Manse, idem H. Boels- ma, sergeant-konstabel J. W. G. Mijnhart, idem J. P. van den Burg, sergeant-schrijver D. van der Kamp, sergeant-timmerman P. Vis. VOETBAL. Programma voor Zondag 2 October. Afdeeüng IV. le klasse. N.A.C.—Philips. N.O.A.D.—Willem II. M.V.V.B.V.V. EindhovenRoermond. WilhelminaLon.ga. 2e klasse. T.A.C.Vlissingen. Middelburg—Bredania. Alliance-Breda. DongenZeelandia. Dosko-Roosendaal. 3e klasse. Vlissingen IIGoes. WalcherenZierikzee. SinotoMiddelburg. Postduiven. Op de jl. gehouden bestuursvergadering van de concours-com missie „Walcheren" werd ook het idee naar voren gebracht om een gezamenlijke show te organiseeren. Om beurten zal deze ex positie in Middelburg of Vlissingen plaats hebben. De postduivenverenigingen „Zee landia" en „Snelpost" te Middelburg en „de Vriendenking" te Vlissingen, welke gezame- lijk ruim 300 expositiedieren kunnen bijeen brengen, besloten daaraan hun medewer king te verleenen. Dit jaar zal de tentoon stelling te Middelburg in de maand Decem ber plaats hebben. Het tentoonstellingsbe- stuur is samengesteld uit de heeren C. Jo- ziasse en D. v. d. Driest van „Zeelandia", J. A. Minderhoud en D. Dirven van de „Snelpost" en A. Botting en K. van Belzen van „de Vriendenkring". Het is bekend dat in de clubs de beste expositie dieren van Walcheren zitten, zoo dat zeer zeker een spannenden strijd om de eerepalm te wachten is. De postduivenvereniging „Marnix van St. Aldegonde" te Souburg hield een prijsvlucht met oude en jonge duiven uit Amersfoort. De uitslag was als volgt met de eerste 10 prijswinners le, 6e, 8e pr. en eerprijs Weeda 2e, 3e, 4e, 5e, 9e en 10e pr. W. N. Jobse 7e pr. Weeber. Deze vlucht, waaraan ruim 40 duiven deelnamen, was open behalve voor de leden ook voor alle andere niet-georganiseerde liefhebbers. D a m m e n. Blijkens achterstaande advertentie zal op 2 October een return wedstrijd plaats hebben tusschen tientallen gevormd uit sterke spelers uit Zeeuwsch- yiaanderen eenerzijds en 9pelens uit Vlis singen, Middelburg en Goes anderzijds. De eerste wedstrijd werd gespeeld te Groede tegen een 8-tal spelers uit Zeeuwsch-Vlaan- deren, wedke wedstrijd door hen gewonnen wend met 1418. De twee ploegen zullen voor dezen wed strijd met hun sterkste spelers uitkomen, zoodat hij dan ook zeer interessant be looft te worden. Er wordt een dubbele ronde van 12.1514.15, en de tweede ronde van 15.1517.30. Geen damliefheb ber venzuime dezen wedstrijd bij te wonen. Bulten verantwoordelijkheid der redactla De cople wordt nlat teruggegeven DE FEDERATIE-EXAMENS IN ZEELAND Namens de afdeelingen Middelburg ent Vlissingen van' de Nederlandsche Vereeni ging van Christelijke Kantoor- en Handels bedienden wordt tot alle handels- en kan toorbedienden in Zeeland het volgende verzoek gericht Zooals u- wellicht bekend is, wordt ten behoeve van de Zeeuwsche examinandi door de Federatie van Handels- en Kan- toorbediendenvereenigingen) in Nederland in Roosendaal alleen examen in boekhou den afgenomen, zoodat candidaten voor de examens in de moderne talen de grootere, meer tijd en kosten roovende reis naar Rot terdam, 's-Gravenhage o.a. moeten maken. Zooals begrijpelijk is, veroorzaakt dit veel ongemak, vandaar, dat wij reeds lang naar middelen uitzien om. hierin verbetering te brengen. Ons plan is nu, een verzoek te richten tot de Federatie om Middelburg in plaats van Roosendaal' als examenplaats aan te wijzen en dan niet alleen voor het examen boekhouden, doch ook voor de talen. Daar door zouden naar onze meening de meeste Zeeuwsche collega's het best gebaat zijn. Mocht diï echter niet te bereiken zijn, dan zouden wij willen vragen uitbreiding van de examens te Roosendaal door toevoeging van de examens in de moderne talen. Willen we echter met deze voorstellen kans van slagen hebben, dan is noodig, dat de Zeeuwsche handels- en kantoorbedien den blijk geven, dat een dergelijke regeling door hen wordt begeerd. WH ^:rt<len u daar toe de gelegenheid en zullen gaarne uw bewijzen van instemming met ons plan wat reeds kan geschieden door toezending van uw naamkaartje aan één der onderge- teekenden ontvangen. Wij vertrouwen, dat gij onze pogingen, die toch in uw aller belang zijn, zult willen steunen. D. LUDIKHUIZE, Seisweg R 105, Middelburg. W. SCHMIDT, De Ruyterstraat 7, Vlissingen. EEN TEVREDENHEIDSBETUIGING VAN STRESEMANN. Stresemann, die door de „Petit Parisien" is geïnterviewd, heeft zijn vreugde geuit over de volstrekt loyaile en oprechte betrek kingen, welke Frankrijk en Duitschiand te Genève hebben onderhouden. Hij sprak den wensch uit dat deze betrekkingen op alle gebieden steeds nauwer zullen worden, op dat aldus de hangende problemen kunnen worden opgelost en een duurzame entente kan worden gevestigd. Hij wees er op dat Duitschland, alvorens via Locarno tot den Volkenbond toe te treden, van zijn wil heeft getuigd, niet om te strijden, maar om samen te werken. Hij besloot met te zeggen dat de vergadering van den Volkenbond den dank der mensch- heid verdient. BLIJDE VEHWACHTING IN HET BELGISCH KONINKLIJK HUIS, De bevalling van prinses Astrid van Bel gië wordt zeer spoedig verwacht. Door het hof zijn in verband met deze gebeurtenis reeds de noodige protocolaire maatregelen getroffen, terwijl in het departement van justitie de officieele documenten voor het opstellen van de geboorteacte worden ge reed gemaakt. Het kind van den hertog en hertogin van Brabant zal den titel dragen van prins of prinses van België. Ingeval het kind van het mannelijk geslacht zou zijn, zal het naar zijn peter koning Albert hee- ten en bovendien ook den titel krijgen van graaf van Henegouwen. Het is niet zeker, dat prinses Ingeborg, de moeder van prin ses Astrid, die den Protestantschen gods dienst belijdt, meter van het kleine prinsje of prinsesje zal kunnen zijn in dit geval zou de keuze vallen op een Belgische prinses. De regeering stelt zich voor, ter gelegen heid van deze geboorte, aan den koning ter onderteekening een besluit voor te leg gen, waarbij aan zekere categorieën veroor deelden gratie of strafvermindering wordt

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1