DONDERDAG 29 SEPTEMBER Eerste Blad Ég Wintin ^binnenland sport oemengd nieuws 65e Jaargang VI nu Schappij v. Stooffl Stads- en Provincienieuws BUITENLAND ".229 m i 1927? VUSSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen. LING ■lid PI vsn het 10 September I et den prachtfilm I aagd FLINKE JONGEN, fietsen. Niet boven 16 J pN HULP. Glacis# TE KOOP Onderhouden ORGEL M tters Z. G., bureau Jl [geboden een Heereflff uw 30.— een K« als nieuw ƒ25.-: fvulkachel f 15.—' ;UWE, Paul Krugerstrsj TE KOOP Tafel, Schelpkolenbi| leu. |es Lelielaan Verz. Bank vfaagt ACTIEF PERSOON, provisie en ;tters Z. H„ Int'*. TE KOOP lis vertrek, Mahonie® 6 Stoelen en geschilderde Kast. ƒ1 hemstraat 80 (Wjj bureau koop Jongen:sfieM Heerenfiets 2» Damesfiets V.501 ïachines, ook op KLIP, Walstraat v.J- v.in."u,|"1 ngen-Middelburg-^ tusschengelegen F VOER VAN PA®*? GOEDEREN EN VEk vJKIdf, September erdag29 30 October idag 3 dag 4 ierdag 6 Informatief! ;j felba'rg B.EENHjW®jj 1<| IrcchO Ocbri BlUt1 ABONNEMENTS-PRIJS I Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- 0 - f 220 per drie maanden. Franco Snnr hét geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen *7 alles bij vooruitbeta- 11 Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS v,„ 1—4 regels: 1.10, voor iedere 1 meer 26 centbij abonnement spe- 3e nrijzen. Reclames 52 cent per regel cipine Advertenties betreffende Huur en VPthuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- aintren en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1-5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. familieberichten van 1—6 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Koninklijke familie. I De Koninklijke familie zal van Dinsdag 4 October af weder haar verblijf vestigen I op het Loo, waarheen zij zich per auto zal I begeven. De Belgische gezant. H JVL de Koningin heeft gisterenmiddag I te kwart voor 2 ten Koninklijke Paleize in I het Noordeinde in afscheidsgehoor ontvan- cen Prins Albert de Ligne, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den koning van België «hij Harer Majesteit's Hof. r, r» Na afloop daarvan namen Prins en Pri.i- ses de Ligne deeilf aan het noenmaal der Ko ningin. De Prins was door zijn bezoek aan Meppel venhinderd bij dit af scheids-déjeu ner tegenwoordig te zijn. Gezegelde briefomslagieii en postbladen. Door belanghebbenden, is meermalen ver- I zocht om op de postkantoren weder geze- gelde briefomslagen en postbladen verkrijg- I baar te stellen. Maatregelen zijn thans getroffen voor den wederaanmaak van dergelijke postbla den en briefomslagen, welke voorzien zul len worden van een zegelafdruk van V/2 cent. Nader zal worden bekend gemaakt, wanneer de omslagen en postbladen op de postkantoren verkrijgbaar zullen zijn. Indonesische studenten, Ali sas Astro, een der gearresteerde In donesische studenten in Leiden, is onder politiebewaking naar de Leidsche universi teit gebracht, ten einde hem in de belegen heid te steülen, zijn doctoraal examen In disch recht af te leggen. Een gedachte bezuiniging voor de Spoorwegen. Tusschen de Belgische, Fransche, Duit- sche en Nederlandsche spoorwegmaat schappijen, zoo meldde de „Agente Econo- mique", een Belgisch blad, zou een over eenkomst gesloten zijn, welke ten doel had de goederentreinen van een automatische beremming te voorzien. Dit besluit zou, volgens het blad, voor de Belgische spoor wegen alleen reeds een besparing beteeke- nen van ongeveer veertig miliioen francs per jaar, daar hierdoor de remmers over bodig werden. De correspondent van „de Tel." te Utrecht heeft naar de juistheid van boven staand bericht geïnformeerd bij de directie der Ned. Spoorwegen. Daar vernam hij, dat omtrent de bewuste overeenkomst niets be kend is. Ir. Kalff voegde aan deze tegen spraak nog toe, dat overigens een> overeen komst in dezen geest weinig nut zou heb ben, ddar er een regeling voor geheel Euro pa zou moeten worden getroffen. Zelfs in dien er sprake van een en ander geweest zou zijn, geloofde nog de heer Kalff niet, dat België veertig miliioen francs zou kun nen bezuinigen. Geen medewerking van de Pers. De heer A. Kellenaars, lid van den Ned. 1 Journalistenkring te Bredla, heeft het-Bé- stuur van dien. kring verzocht, een voorstel' aanhangig te maken, waarbij genoemd be stuur zich wendt tot de hoofdredactie van a"c Nederlandsche bladen om voortaan pen verslagen meer op te nemen van na- I b°naIe of internationale bokswedstrijden en dit soort vernederende sport dood te zwij gen. En zulks ook met het oog op het feit, «at verslagen dezer sport" in strijd zijn juet de verheven taak der pers, die ontwik- en veredelend op het lezend publiek I uient te werken en elke verruwing van ons I dient tegen te gaan. be nieuwe bestemming van de „Kawi". 'J6 Haven van Stamboel is aangeko- cw nu ..Izmir" (Smirna) geheeten H^HiP ..Kawi", door den Rotterdam- (o, J. Hk'yd verkocht aan de Turksche Mo y Publieke Stoomscfiïpmaatschappij. «a de zusterschepen „Wilis" (nu „Kara 2? Juni 1924, en „Rindjani" (nu in September 1926, is dit het dirncA? van de ser'e, door den Rotter- Rii aan' S. S. overgedaan, schin bezichtiging, dadelijk nadat het ten d eerc* kg, ging weer van alle kan- staat r°eb °P over den uitstekenden zich L *arJn scbip, uitrusting en inrichting werf r'ïfcn. zoodat het o,p de marine- tehoelt t een'Se weinige veranderingen "erde !e ondergaan en er maar enkele belloeven te worden in df/oV e voor den passagiersdienst streken worden vereischt Baanrt dan ooik reeds de volgende den dipncT Voar* WOrdcn gebracht, voor 9P Smyrna. In December wordt het bestemd voor een drijvende tentoonstel ling naar de landen rondom de Middelland- sche Zee, met name naar Egypte. Het wrak van de „IJsselmonde". Het wrak van de op Zaterdag 10 Septem ber jl. door aanvaring lek gestooten en gezonken „IJsseJimoud'e", dat eenigen tijd geleden door de verzekerings-maatschap- pijen werd opgegeven en daarmee aan de zorg van het rijk is overgelaten, ligt nog steeds in den benedensten toegang van den zgn. Hoorn, het deel van den nauwen Wa terweg, ongeveer 4 K.M. beneden Maas sluis. Het schip ligt zooals men weet aan de groote vaart niet het minst in den weg. Twee vrachtscheepjes duiden de plaats aan, waar het gezonken is. Terwijl' het rijk nu de kosten draagt, de zen obstacle te verwijderen en natuurlijk zoo min mogelijk geld hiervoor wil uitge ven, heeft de rijkswaterstaats-ingenieur voorgesteld, het schip eerst nog met behulp van zandzuigers dieper te laten zinken, op dat een zoo klein mogelijk deel zal1 behoe ven te worden opgeblazen. Met dit weg zuigen van het zand om het schip heen zou heden een aanvang worden gemaakt. Wapensmokkel aan boord van het stoomschip Gemma". Door ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen is gisteren aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Gemma" te Amsterdam een groote partij vuurwapenen en munitie aangetroffen. v Bij het inspecteeren van de stookplaats troffen zij een belangrijke hoeveelheid re volvers en patronen aan. Dit alles werd in beslag genomen en aan wal gebracht. Van daar werd het naar het Oost-Indisch huis vervoerd. Het aantal revolvers bleek 80 a 100 te bedragen. Het aantal patronen tien duizend. Wie dit schiettuig aan boord van de „Gemma" heeft gesmokkeld, is officieel niet bekend. Vermoedelijk hoeft het Chinee- sche stokerspersoneel zich daaraan schul dig gemaakt. Een en ander was vermoede lijk bestemd voor Indië. Eet meer groenten en fruit Groenten en fruit, versche producten van eigen bodem, ze zijn zoo gezond en voed zaam. En er is ook veel meer mee te berei ken op culinair gebied, dan menige huis vrouw wel' weet. Daarom is het heel nuttig, dat het centraal bureau van dé veilingen in Nederland, Javastraat 80 te 's-Gravenhage, er toe over is gegaan geheel gratis niet al leen reclame platen, doch ook recepten boekjes ter beschikking te stellen. Die boekjes bevatten, behalve algemeene regels voor het koken van groenten, een schat van recepten voor een groot aantal zeer verschillende spijzen waarvoor groenten en fruit de grondstoffen leveren. Menigeen zal uit die boekjes, die bij de leveranciers ver krijgbaar zijn, heel wat nuttige wijsheid kunnen putten. Men begrijpt wel, dat het centraal bureau deze campagne niet op touw zet voor ons lichamelijk welzijn, maar het doel is voor den economischen toestand al even gezond, als het groenten eten voor onze gezond heid Want door meer producten van eigen bodem te eten, helpen we den tuinbouw door den moeilijken' tijd heen, waarmee hij te kampen heeft. VLISSINGEN, 29 SEPTEMBER. De motor-afhaalboot No. 8 te Vlissingen. De heer Lindeijer, lid van de Eerste Ka mer, heeft aan den minister van marine a.i. de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat met den verlichtingsmotor aan boord van de motor- afhaalboot no. 8 te Vlissingen, bedoeld in de vragen van ondergeteekende, welke 2 Sep tember 1927 zijn ingezonden en 5 September 1927 aan den minister zijn medegedeeld, reeds op 4 September 1927 een explosie heeft plaats gevonden, waardoor deze motor gedeeltelijk uit elkaar werd geslagen en sedert dien datum onbruikbaar is, terwijl ook vanaf dien datum uitsluitend van de petroleumnoodverlichting gebruik wordt ge maakt Is de minister niet van meening, dat als gevolg hiervan in het antwoord van den mi nister van 20 September 1927 op bedoelde vragen toch moeilijk kan gesproken wor den dat de plaatsing van bedoelden motor geen stagnatie zal veroorzaken dat het voornemen bestaat, een snelverwarmer bij te plaatsen dat, als de thans genomen proef onbevredigende resultaten oplevert, nader overwogen zal worden, op welke wijze ver betering in den toestand te brengen door welk antwoord geen andere indruk kan wor den gewekt dan dat bedoelde motor nog steeds in gebruik is en hiermede nog een proef wordt genomen, terwijl toch deze mo tor reeds van 4 September 1927 af onbruik baar was Is de minister niet van meening, dat bij bevestigend antwoord op vraag één, het bo vengenoemde antwoord van den minister van 20 September 1927 een onjuisten indruk geeft en niet geheel in overeenstemming is met de feiten Loonactie bij de Vlissingen-Middelburg. Nadat verleden week in een huishoudelij - ke vergadering van het tramwegpersoneel het hoofdbestuurslid, de heen L. W. Peter- se, een inlleiding had gehouden, werd met algemeene stemmen besloten de directie herstel der loonregeling te vratgen. Iu zijn betoog wees de heer Peterse er op, dat het hoofdbestuur j0MB Verantwoor ding wenschte te dragen voor allerlei ge ruchten, die igaan over staking enz. Het is in de kringen der moderne vakbeweging geen gewoonte over een staking te spreken of zelfs maar te denken bij aanvang van een actie. Spreker wenschte trouwens, dat de directie thans een ander standpunt den vroeger tegenover het loonverzoek zou in nemen. iGewezen werd op de vermoedelijk ko mende pensioenregeling die van het per soneel weïlicht een offer zal vergen. Wij vernemen dat inmiddels het verzoek tot herstel van de loonen de directie is toe gezonden. Het Dorus Rijkersfonds, Het bestuur der afdeeling Vlissingen van het Dorus Rijkersfonds deelt ons mede dat de dames T. van VlietSterzenbach en C. van Leeuwenvan der Noordt ook tot het comité behooren. Door een vergissing wer den deze namen in ons bericht van Dinsdag jl. niet vermeld. De verplaatsing op 1 November a.s. van den, commies der posterijen en telegrafie A. J. van de Velde, werkzaam op het bureel van den inspecteur der posterijen en tele grafie te Middelburg, naar het postkantoor te Amsterdam is ingetrokken en gewijzigd in een verplaatsing naar het postkantoor te Eindhoven, met ingang van denzelfden datum. Dezer dagen werd te Goes de najaars- reunie van leden en oud-leden van de Ne derlandsche Christen Studenten Vereeni- ging in Zeeland e. a. gehouden. Reeds twee jaren werd door de N.C.S. V. een kamp op Zeeuwschen grond georganiseerd. Het slagen van dit Zeeuwsche zigeunerkamp, ook dit jaar, heeft bewezen, dat een der gelijk kamp, voor de H. B. S.-ers, gymna siasten en daarmee gelijk te stellen jongens in dit gewest, in een behoefte voorziet. De oud-loden reünie had nu in deze zaak een belangrijken stap te doen. De N.C.S.V. zelf kon het werk in Zeeland niet langer blijven verrichten de oud-leden besloten daarom het werk voort te zetten. Een kampcom missie werd benoemd, bestaande uit de heeren dr. J. J. Wailien, ds. G. C. Postma en ds. G. B. Wutrh, die het werk zullen drijven. Allereerst is nu kapitaal noodig voor de aanschaffing van het materiaal. Hiervoor moet een leening geplaatst wor den. De oud-leden, vestigen er de aandacht op, dat al is een jongenskamp in de laatste plaats te beschouwen als geldbelegging, er toch wel eenige rente betaald! zal kunnen worden in de eerste plaats moeten, zij, die deze kamporganisatie willen steunen, letten op de mogelijkheid, dat de te houden kam pen enkele, misschien zelfs vele, Zeeuw sche jongens zullen steunen in hun jon gensjaren om doel en richting in» hun leven te brengen. Naar men ons mededeelt belooft de 3e Nationale tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen, welke gèdurende dé a.s. Kerst dagen in „de Prins van Oranje" te Goes door de Goesche Pluimvee-, Konijnen-, Post- en Sierduivenvereeniging „Zeelan- dia" gehouden wordt, de voorgaande ten toonstellingen) weer te overtreffen. Vele mooie eereprijzen komen binnen, terwijl de namen der keurmeesters een juiste beoor- deelen der in te zenden dieren waarborgen. Deze zijn. de heer J. Mantel, een vooraan staande figuur in de pluimveewereld, het geen bijv. blijkt uit het feit dat genoemde heer als deskundige door de regeering werd afgevaardigd naar de wereldtentoonstelling van pluimvee te Ottawa in Canada. Verder de heer G. Jacobs, een pionier op het ge bied der konijnenteelt en last not least dr. Spruit, wiens naam in de duivenwereld een uitstekenden klank heeft. Des Zondags zal de tentoonstelling ge sloten zijn. Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht N. uit Zuidzande, die zich heeft schuldig gemaakt a an onzedelij ke handelingen met minderjarigen. Te IJzendijke zijn de maalderij van den heer Cateleijn en tevens een, schuurtje van den heer Leenhouts afgebrand. Verzekering dekt de schade. Tot geneesheer aan de stichting „Vre derust" te Bergen op Zoom is door het be stuur der Vereeniging tot Christelijke ver zorging van krankzinnigen in Zeeland be noemd de heer J. J. Preuniger, arts te Wol- faartsdijk. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse W. F. J. Fels is overgeplaatst van Hr. Ms. torpedj- boot Z 7 aan boord van Hr. Ms. 3en pou- tiekruiser, stoormloodsvaartuig no. 6 te Nieitwediep. Te Apeldoorn is gisteren overleden de heer A. W. Stavernian, luitenant ter zee le klasse. De officier van den marinestoomvaart- dienst 2e klasse A. D. Jongkees, dienende aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Van Speijk", wordt 1 October overgeplaatst bij het Kon. Instituut voor de marine te Willemsoord), om onderwijs te .geven in stoomwerktuigkunde, meohanische techno logie en, praktisch handwerken. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse H. Woudenberg is ovei .geplaatst van het vliegkamp „De Kooy iraar het -wachtschip te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse C. van de Velde wordt overgeplaatst van de „Van Speijk" naar Rotterdam bij den afbouw van torpedoja gers. De officier van den maiinestoomvaart- dienst 3e klasse P. Loekemeyer, aangewe zen voor den dienst in Oost-Indië, zal zijn bestemming volgen met het stoomschip „Koningin, der Nederlanden", dat 11 Oc tober van Amsterdam vertrekt. De derde politiekruiser is op 's-rijks werf tc WiMemsoord in dienst gesteld onder be vel van den onlangs gerepatrieerden luite nant ter zee le klasse H. Pitlo. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Fijnaart ds. D. Bremmer te Bruinisse. Een vergelijking. Naar aanleiding van den geweldigen op hef, die gemaakt is van een bokswedstrijd in Amerika, de buitensporige benlangstel ling, welke daarvoor aan den dag is ge- iiegd en de nog buitensporiger millioenec- bedragen, welke er aan zijn besteed, maakt de „Arnhemsche Crt." deze vergelijking Wij lezen met verbazing in onze geschie denisboeken van het decadente Rome in den Keizertijd, van de spelen in de arena en excessen waartoe deze hebben geleid. Maar zal, indien ooit het gezonde verstand in de wereld weer de zege heeft behaald, de mensch niet met even groote verbazing terug zien op onzen tijd, zal hij ons niet even dwaas, wreed, lichtzinnig en deca dent noemen als die oude Romeinen, di^ hun gladiatoren verafgoodden en hun da gen zoek brachten met het kijken naar den strijd van barbaren Zal men zich niet afvragen hoe ter wereld het er uitzag in een maatschappij, waarin het feit, dat twee mannen eukaar tot stokvisch beukten, van voldoende beteekenis werd geacht om mil- lioenen over de geheele aarde in een ze nuwachtige, opgewonden stemming u biengen, om duizenden telegraafbeambter: te overstelpen met kostbare telegrammen en duizenden „deskundigen" aan het we'k te zetten tot het schrijven van beoordeelin gen van „left swings" en „upper cuts" en hoe de stooten en slagen, welk de twee kampioenen elkander hebben toebedeeld, verder mogen heeten RADIO-RUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 30 September. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politiebe richten. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.307.00 Con cert door het A.N.R.O.-orkest, onder lei ding van Nico Treep. Henri Angenent, ba riton. Egb. Veen, pianobegeleiding. 7.00 7.45 V.P.R.O. K. Klein, declamatie. D01 Carlos, 3e bedrijf, 10e tooneel van Schil'er. Vrijheidsrede van den Markies Posa en an dere fragmenten. 7.45 Politieberichten. 8.10 Kamermuziek door het „Haydn-kwartet". P. Kramer, le viool. A. de Groot, 2e viool H. v. d. Bosch, alt-viool. H. J. Lysen, cello. (Allen leden van het Concertgebouw-o kest). 1. Kwartet F.gr.t. op. 77 no. 2, Haydn. 2. Kwartet F.gr.t. op. 96, Dvorak- 9.10 Gevarieerd programma. Luciën, humo rist. P. G. Donker, xylophonist. Het Ha waiian radio-vijftal Chris de Vos Jr., Ha waiian guitaar. Eug. Scholten, Hawaiian guitaar. H. Fernandes, guitaar. Jan de Vos, bas-guitaar. Chris Seegers, Ukulele. Rein. Vreeling, accordeonbegeleiding voor de sa- xaphoon. 10.15 Nieuwsberichten. 10.30 12.00 N.O.V. Dansmuziek door de N.O.V. Jazzband, onder leiding van John Beek. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventrv- kwartet en solisten (sopraan, cello, piano). 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Lunchmu ziek. 3.20 Lezing Empire History and Ge ograpihy. 3.50 Lezing How reading and written began. 4.1Ó „Abraham Lincoln", tooneelstuk van John Drinkwater. 5.20 Le zing On with the dance in fiction. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijd sein, weerbericht. 7.05 Orkestconcert. 7.20 B B. C. muziekcritiek. 7.35 Orgeüconcert. 7.45 Lezing The art of the Cinema. 8.05 Variété. 8.35 Symphonieconcert. Radio mannenkoor en orkest. W. Widdop, tenor. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Lezing Next week's broadcasting music. 9.50 Nieuwsberichten. 9.5511.20 Symphonie concert (vervolg), 11.20»12.20 Dansmu ziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. Jazzband. 8.50—10.50 Concert. Populaire muziek door het orkest Mario Cazes. Langenberg, 469 M., Dortmund, 283 M. en Munster, 242 M. 1.302.50 Orkest concert. 5.50^—6.50 „Die Winterreise", van Schubert, door E. Schmidt-Carlén, zanger. 9.05 „Wasif und Akif", Tufksch Poppenspel van Wegner en Landau". Daarna tot 12.20 dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 3.50— 8.05 Lezingen en lessen. 10.5012.50 Een uurtje bij Jean Gilbert orkest. F, Weber- Flessburg, sopraan. A. Flessburg, tenor. Hamburg, 395 M. 6.20 Middagcon cert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 „Das Glück irr. Winkel", tooneelspel in 3 aeten van H. Sundermann. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Concert door het radio^trio. 8.35 Orgelconcert. 9.05 Gramofoonmuziék. 10.0510.35 V'laamsciie literatuur. Dc- uitzendingen op de korte-golf van het Philips-Laboratorium. Een onzer abonné's schrijft ons het voi- gende Op een desbetreffende vraag aan N.V. Philips Radio ontving ik bericht, dat de eerstvolgende uitzendingen zullen plaats hebben Vrijdag 30 Seipt.3.20— 4.20 A.Z.-tijd v.m. Dinsdag 4 Oct. 6.20— 9.20 A.W.-tijd n.m. Donderd. 6 Oct. 6.20—10.50 Dinsdag 11 Oct. 6.209.20 Donderd. 13 Oct. 0.20— 320 v.m. Donderd. 13 Oct. 5.20— 9.20 n.m. Dinsdag 18 Oct. 7.20—10.20 Donderd. 20 Oct. 7.20—10.20 Dinsdag 25 Oct. 7.20—1020 Donderd. 27 Oct. 7.20—10.20 Met het oog op het experimenteele ka rakter van dit station kunnen hierin nog weil veranderingen optreden. Terwille van mijn medeluisteraars op dc korte golf, meende ik dit even onder de aandacht te moeten brengen. Radio bij het onderwijs. In Kent (Engeland) zijn op verzoek van enkele schoolbesturen in circa 100 scholen Menschen, die ve<M op reis zijn, behooren Foster's Zalf bij zich te hebben. Zij is uit stekend tegen uitslag, doorloopen, kneuzin- gen, brandwonden en jeukende huidziekten, e buitengewone verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen van Foster's Zalf maakten haar over de heele wereld beroemd. Gij hebt haar het meest noodig, als gij er het minst op verdacht zijt. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1.75 per doos, 1per tube. 11 radio-ontvangapparaten opgesteld. Het in- stalleeren geschiedde onder toezicht van ingenieurs van de British Broadcasting Cor poration. AFLOOP VERKOOPINGEN Door notaris J. L. van der Harst alhier werd gisterenavond' in „de Oude Vriend schap" ten verzoeke van mej. wed. P. Duij- vekotde Voogd publiek verkocht een groot koetshuis met zolder, aan de Lam- brechtsenstraat Kooper de heer P. G. A. Bleijenberg, expediteur alhier, voor 6600. Nog werd geveild het winkelhuis en erf aan de Aagje Dekenstraat 27. Dit werd opgehouden. EEN DAPPER MEISJE. De wachter van een klein station Op 't spoorgedeelte Reims-Ghalons Was bezig met de lichten. Hij stak ze als gewoonlijk aan, Zooais hij 't jaren had gedaan En daag'lijks moest verrichten. Bij 't huiswaarts keeren is hij vast Door een of and'ren trein verrast, Zijn dochter zag 't gebeuren. Ze zag hoe plotseling 't leven vlood En moest zijn on verwachten dood Helaas te vroeg betreuren. Het meisje, schoon pas vijftien jaar, Begreep onmiddellijk 't gevaar Voor nog te wachten treinen. Van jongs af, vaders werk gewend» Werd ze zoo gaandeweg bekend Met 't toestel van de seinen. Ze aarzelde geen oogenblik, Schoon overmand door smart en schrik, Straks kwamen treinen nader. Geen aarzeling vóór alles plicht, Ze heeft vijf uren 't werk verricht, In plaats van haren vader. Eerst was ze wel wat overstuur, Maar heeft toch tot in 't nacht lijk uur, Zijn functie waargenomen. En daardoor op de spoorweglij n, Voor komenden en gaanden trein Een groote ramp voorkomen. Zoo toonde ze reeds in haar jeugd, Een goede eigenschap en deugd, De deugd van plichtsbetrachting. En gaat ze zoo het leven door, Dan is voorzeker in dit spoor, Van 't meisje veel verwachting. Ze heeft getrouw haar plicht gedaan, Men vindt haar naam hieronder staan. Renée Chossenotte. Prunay. X. „HET NIEUWE DUITSCHLAND". De „B. Z. a. M." publiceert die door Briand geschreven voorrede voor het bin nenkort verschijnende boek „Het nieuwe Duitschland" van den Franschen journalist J. Mortange. In dit voorwoord zegt hij Elke dag draagt er toe bij de betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk te verbeteren. In het Rijnland komen geen incidenten meer voor. Blijkbaar wenscht men in Duitschland ontruiming, maar kan men zich daarover verbazen Over die Duitsch-nationale ministers zegt Briand, dat zij niet tegen de politiek van Stresemanni hebben gehandeld en dat zij zelfs hun zegel hebben gehecht aan een program dat voor het eerst afstand deed van de revanche-gedachte. De schrijver noemt het belangwekkend te kunnen con- stateeren, dat deze verandering zich heeft voltrokken bij hen, die tot dusver Frank- rijk's onverzoenlijke vijanden waren. Briand' besluitPessimisten laten niet af ons te willen ontmoedigen, maar wij zullen ons niet laten ontmoedigen, want de Duit- schers hebben er even weinig belang bij als wij, haat aan te kweeken. Wat mij betreft, ik zal, zoolang ik de Fransche buitenland- sche politiek leid, mij oprecht tegen een politiek van haat verzetten. Het tegendeel zou misdadig zijn. MOEDERS NAAR DE GRAVEN HARER JONGENS. Een afgevaardigde van het congres dei Vereenigde Staten, Thomas Butler, heeft aangekondigd, dat hij bij het congres een motie zal indienen, welke tot strekking heeft de moeders of naaste bloedverwan ten van in Frankrijk begraven Amerikaan- sche soldaten in staat te stellen, op kosten van de regeering der Vereenigde Staten de graven te bezoeken. De bedoeling van den voorsteller is, ge bruik te doen maken van AmerikaanscY. oorlogs- of koopvaardijschepen en reeds in Mei 1928 de eerste moeders te laten ver trekken. De kosten worden door hem op slechts 150.000 dollar geschat. Verduistering van 2 0.000. Omtrent de verdwijning var. 20.000 van de Haagsche Tramwegmaat schappij wordt nader gemeld, dat de em ployé A. C. O. G. Dinsdagavond van Leiden naar Den Haag is overgebracht en door de politie is verhoord. Hij verklaarde, dat hij op weg van het bankierskantoor naar het hoofdbureau der tram bemerkte, dat hij 15.000 verloren bad. Hierdoor was ihij zeer geschrokken en hij durfde niet naar zijn chef terugkeeren. Niet wetendie waarheen te gaan, liep hij het

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1