icoiüj VERKOUDEN BB* ons om on] w hote TRECI ?IE GULDe) 'and brieve! UIIE IIFOIIEIqI ie ZIERIKZEe ;te - Bstrèkiiij MAANDAG 36 SEPTEMBER binnenland"" feuilleton 65e Jaargang 1927' "gemStebestüur DE LIEFDE VAN EEN VROUW Eerst alleen ABDÜSmOOP GEMEENEPh GEEN t j |^o,226' ONTBIJT 41 2 °lo 99^ Vlissingen bij de He» J. SIEGERS 2j ijk en Gemeente, bestli jongelui van 1732 J school ontwikkeliiiL ngen verstrekt gratisM.1 IK, Groningen, PoaJ Nette Loopjongen lagd. :edingmagazijnen F. R, Bellamypark. vraagd wegens huwt, ïwoordige een flinke DAGDIENSTBODE, res Mevr. METZ, straat 2. itschappij v. Stoo® »ingen-Middelburg-Rc" tusschengelegen F RVOER VAN PASSAJ GOEDEREN EN VEt- September ndag 26 idag 27 derdag29 lag 30 October ndag 3 InformatlEn te - terdam N.V. Tranig v.b. Erven O. w- lurx B. EENHOgjjS a. W. v. OOSTERHO drecbt: Otbrt. BUITEN" VLISSINOSCHE COURANT overname PETROLEUMKACHEL! res Tijdinghal „Vlis BOVENHUIS ïur, Paul Krugerstraat8| 5 per maand. M. MAAS, Kasleelsil huur BENEDENWONING, I ttende 4 Kamers, Él plaats en Tuin, Hrifl 50 per maand. Te beJ eente-Secretarie,2ealiff huur of te koop «1 EEN HUIS ouburg, Kanaalstraat oil tstraat. Brieven letters f au „Vliss. Courant". huur voor Juffrouw d et Dochter, kleine nelfil BENEDENWONING, en stand, centrum stail maand. Brieven letlersf au „Vliss. Courant"- huur een mooie dip BOVENWONING alle gemakken voorzin! Oprit. f bevragenPalingsW] aoie ruime gemeubileeil ZITKAMER I 2 Slaapkamers te huurl den, gelegen op evards. Zeer ges™--- Zeeofficieren. Br. lelll au „Vliss. Courant" hrijfmachinewerk aan I aagd, door iemand oval 1 tijd beschikkende. Co-I .r. Brieven letters Z,V,r" is. Courant". koop eenf keSmF0R»®,l Boulev. de Ruyl BERICHT. Zij, die zich met 1 October op de „Vlis- ^„gsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. ADONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco d or het geheele rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- ''"ftzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan 4 regels f 1.10, voor iedere ,„„el meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- din«en én Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke revet meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. ]]MUÏDÊN. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 27 en 28 September 1927 van liet fort IJmuiden schietoefeningen met licht geschut worden «houden, aanvangende 9 uur v.m. Onveilig is de zee benoorden de haven tot .op 6 K.M. van het fort. Eén uur vóór het beigin der oefening wordt de roode vlag op het fort gehe9chen, welke bij liet einde wordt neergehaald. Men wordt verzocht het s-chietterrein te mijden. Vlissingen,, 26 September 192/. De Burgemeester voornoemd, ,VAN WOELDEREN. Verlaging Belgische spoorwegtarieven. De „Peuiple" kondigt aant, dat de spoor- wegmaatschappij (besloten 'heeft de tarie- j ven voor kolenvervoer naar Duitschland te I verlagen, zoodat het transport niet duurder kost dan over Rotterdam. De arrestatie dér vier Indonesiërs. Naar aanleiding van de arrestatie der I vier Indonesische studenten, deelt het Corr. Bureau nog het volgende medé. Na langdu rig verhoor door den rechter-commissaris jhr. mr. Calkoen. heeft deze een bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd, welk bevel zes dagen geldig is. De rechtbank zal waarschijnlijk Dinsdag een beslissing ne men of de hechtenis al dan niet verlengd wordt. De verdediging van de aangehou denen is opgedragen aan mr. Duys en mr. Mobach. Zaterdagochtend hadden beide I advocaten een langdurig onderhoud met de verdachten, 's Middags hebben de heeren Duys en Mobach een onderzoek ingesteld I te Leiden, en aldaar met verschillende per- sonen uit de omgeving van de studenten een onderhoud gehad. Ook hebben dë ver dedigers Zaterdagochtend met den officier van justitie, mr. De Vries van Doesburgh, en met den substituut-officier mr. Rijkens, de zaak besproken. Mr. Duys oordeelde het echter niet gewenscht in het stadium, waarin de zaak thans verkeert, nadere me- dedeelingen te doen. huur een BOVENWONING de Pluimstraat. >evragenG. M. DENOÖ| straat 11. Salarisminima voor de nietaaltechnici. De Nederlandsohe 'Bond van Technici, heeft zich gewend tot de verschillend? werkgeversorganisaties alsmede tot dt werkgevers individueel, teneinde voor zijr- leden werkzaam in de metaalindustrie en aanverwante bedrijven een salarisregetfng J te krijgen. De salariseischen, welke voor de tech- «aar het Engelsch van A. QUILLE PENNE (Nadruk verboden) I a* 's 11 dan nu, miss Leslie Nu u Isterker is, kunt u even prettig- I „r0oïJ de traP op en af loopen als bij- I voorbeeld' miss For dy.ce." 11. l ^aar z'e ie dan niet m'tn grlize "kagen Za' vanavont': zwart fluweel „Dat staat zoo somber, miss Leslie list m'in toilet immers wat opvroo- I H.r een enl<atou diamant?" I tnlj? eenvoudige toilet was spoedig vol- II z°odat Leslie dan ook de eerste was I baar kleedkamer vertiet. Izi," sa'on was n°g niemand. Terwijl I JhnI!a^r (ten ''aard liep, zag zij op den i]li(.„ n nraai}tel' een fotografie van Ste fan ^'e, was genomen op verzoek naar!, bii cen' gelegenheid' nu een had /'''hen, toen kapitein Deane Jack kindfcIe.Jv,an' verdrinken. Het kind en zijn lield y hadden langs de rivier gewan- tnchaïJi waar 'let regiment toen ged'e- Kevallcn W3S er® Jac'( was de rivier Staim n" zou zeker verdronken zijn, als tiiik Itla ''et ventje nog niet net bij- "^tzóólSv ïad' 'De meid' hadi niets Se~ met L? .wa® Z,J gesprek geweest van epn tvne.ndin- Deane kwam net terug |ane rtSnis,part'i en hij achtte die spon- Avaard a? n0€h volstrekt niet den dank har^Ü)etoondene Vi°l6t °m nici werikzaam in dë metaalindustrie, elec tro-, verwarmings- en bedirijfstechniek ver lamgd' worden, zijn in de regeling voor ieder onderdeel van het vak, door dei teohnicus uitgeoefend, aangegeven. Te stellen bekwaamheidseischen en de 'leeftijden hebben als leiddraad gediend, aan dë hand waarvan de bond zijn min imum salairiseiscfhen heeft samengesteld. Uit het drukkersbedrijf. De vier igezellenbonden hebben per aan- getedkenden brief bericht ontvangen van dt federatie van werkgevers-organisaties in het boekdrulkkersbedrijf, dat zij de tegen woordige collectieve arbeidsovereenkomst, eindigende ultimo Maart 1928, opzegt. De werkgevers hebben 'zich intusschen bereid verklaard, te onderhandelen over een nieuw contract. De Amsterdamsche bevolking, Dc bevolking die op 1 Januari 11. 726.527 bedroeg was op 1 Augustus 13. vermeerderd tot 730.328, t.w. 352.151 mannen en 378.177 vrouwen. POLDER WALCHEREN. Zaterdagmorgen werd in het polderhuis in de Abdij te Middelburg de najaarsver- i gadering van den Polder Walcheren gehou- i den onder voorzitterschap van mr. H. F. j Lantsheer. Aanwezig waren 3 raden en 21 commis sarissen. Afwezig de raad De Buck en de commissarissen v. d. Minne en Goethals, alle met kennisgeving, terwijl blijkbaar door een misverstand de nieuw benoemde com missaris L. Minderhoud Jzn. ook niet was verschenen. De geloofsbrieven van dezen en de her kozen commissarissen Jeronimus en Goet hals werden door een commissie onderzocht en daarna tot hun toelating besloten. De voorzitter, die bij den aanvang der vergadering had medegedeeld, dat de heel de Buck ernstig ziek is, maar eenige beter schap is ingetreden, en de hoop had uitge sproken, dat hij spoedig hersteld weer in de vergadering kan komen, wenschte den heer Jeronimus geluk met het vertrouwen, dat de kiezers weer in hem hebben gesteld en bracht dank aan den afgetreden commissaris Polderman, voor wat hij in het belang van den polder deed. Ingekomen was een schrijven van den kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana, om dank namens de Prinses te brengen voor het telegram Haar door de vergadering op 30 April toegezonden. Rekening 1921. Bij monde van den heer Dingemanse ad viseerde de commissie van onderzoek tot goedkeuring van de rekening van den pol der over 1926. Dijkgeschot. Bij het voorstel tot vaststellen van het dijkgeschot voor 1928 was het weer de heer Dingemanse die namens de commissie van onderzoek voorstelde het dijkgeschot te bepalen op 2 per ƒ100 belastbare op brengst voor het gebouwd en ƒ18 per H.A. schotbaar land en ƒ9.80 per H.A. vrijland voor het ongebouwd. De heer Jeronimus wijst er op, dat een post van ƒ58.564.30 voor werken aan de Noordwatering niet ten deele voor rekening van het gebouwd had mogen worden ge bracht, daar'het z.i. herstel van stormschade betrof en geen nieuw werk. Om te doen uit komen dat spr. daartegen is, stelt hij met de heeren Huson en v. d. Harst voor, het dijkgeschot voor het gebouwd te bepalen op 1.99. Spr. weet dat dit niet makkelijk is voor de berekening, maar met ƒ1.90 of 1.95 zou men niet aan het benoodigde be drag komen. Het bedrag van ƒ1.99 is juist voldoende. Spr. weet reeds vooruit welk lot dit amendement zal zijn beschoren. Het betreft het werk, dat spr. ook in de voor jaarsvergadering reeds naar voren bracht. Z.i. is hier sprake van nalatigheid, waar door ook klei ter plaatse is weggespoeld. De voorzitter zegt, dat als er meer zand bijgestort moet worden, dit ook met de klei het geval is. De aannemer heeft het vervoer betaald. LëSJie .kende die geschiedenis en haar oogen werden dof, toen zij ze even gericht Jiield op het donkere gelaat dat haar nu overal met zijn ernstig-vriendelijken glim lach scheen te achtervolgen. Wat scheelde haar toch vroeg zij zich af. Zelfs in Mentone had' zij zich nog nooit zoo eenzaam gevoeld als in dit huis, waar zij zooveel liefde ondervond Wat scheelt mij toch? Ben ik nu ja- loersch op Mand'? Met welk recht dan toch... Ze liet zich in een stoel vallen en hield zich met beide handen aan dë armen vast, zóó bang was zij dat ze het bewustzijn zou verliezen. Heel gauw had zij haar zelfbeheersching echter weer herwonnen en toen zij even later kapitein Deane begroette, d'ie inmid- d'els het vertrek binnengetreden was, zou niemand aan haar gezegd hebben, dat zij zich het vorig oogenblik nog zóó ellendig had gevoeld. „U is vlug geweestzei ze. ,,Ik had niet gedlacht dat iemand mij nog overtroe ven zou. Want u heeft nog een eind moe ten loopen ,,Ja maar u is zeker ook niet zoo gauw begonnen alte ik Zoo'n stoeipartij met Jack houdtt nog al op. Ik heb u intusschen toch niet gestoord in een oogenblik van voorgenomen rust „Volstrekt nietGaat u zitten. Het is zeker kil gewordert ,,Ja het is veel kouder." Deane ging niet zitten, maar hij stond met den schouder tegen den schoorsteen mantel geleund. Hij had een hooghartige uitdrukking op het gelaat. „Ik vrees, dat ik vanmiddag erg, lomp De voorzitter zegt dat dit volgens het -bestek was en wijst er nog eens op, dat het geld'werd uitgegeven voor een deel van een nieuw werk. Het amendement-Jeronimus wordt ver worpen met 19 tegen 5 stemmen, die der commissarissen voor het gebouwd Jeroni mus, v. d. Harst, Huson, Barentsen en Groosman. (De heer Portheine had tijdelijk de vergadering verlaten.) Na nog een korte informatie van den heer Simonse wordt het voorstel zonder'hoofde lijke stemming aangenomen. Subsidie aan de gemeente Souburg. Aan de orde was nu het voorstel tot het verleenen van een subsidie van ƒ300 aan de gemeente Souburg in de kosten van dempen en rioleeren van een deel van de Oost-Souburgsche sprink. De heer jhr. Van Doorn wijst er op, dat de totaal kosten 1240 zijn, 250 geven enkele belanghebbenden en de polder zou ƒ300 geven, maar dan blijft er nog ƒ700 voor de gemeente en dat kan deze niet dragen. Kan de polder niet 500 geven, vraagt spreker. Dg sprink wordt steeds breeder en de polder zal dan voor groote kosten komen te staan. Spr. doet een voor stel ƒ500 te geven. De heer Dumon Tak, raad, meent, dat het belang van den polder moet blijken, de 300 "is de kapitaliseering van de onder houdskosten. De heer jhr. Van Doorn wijst nog eens er op, dat meerdere onderhoudskosten zijn te wacbten, het is voor Souburg betrekke lijk een luxe dit werk. De heer Allaart meent, dat bij rioleering liet water zal worden opgestopt, men kan beter de sprink goed delven. Het kan gerust zoo blijven als het is. De heer Wisse acht buizen van 50 c.M. wel wat te klein, men moet goed werk ver richten of niets doen. Doet men niets, dan komt de polder voor groote kosten. Spr. vraagt waarom er een dam in de zout waterleiding is gelegd, daardoor zijn de menschen dit jaar haast verdronken en hij vraagt of dit het volgende jaar nog weer eens moet gebeuren. Zij hebben dan ook z.i. begrijpelijk den dam doorgestoken. De voorzitter zegt, dat de dam niet de oorzaak is van het hooge water, die dam is op zijn last gelegd om het vuile afvalwater van de Asphaltfabriek tegen te houden. Na nog eenige discussie, waarbij dè voorzitter de heeren Barentsen en Huson, die 50 c.M. ook wel wat klein vinden voor de buizen, mededeelt, dat de ingenieur deze kwestie toch goed heeft berekend, trekt de heer Van Doorn zijn voorstel in en wordt dat van het dagelijksch bestuur aangeno men, waarbij de heer Allaart wordt geacht te hebben tegengestemd. Verharding van, wegen onder Ritthem. Bij het voorstel om subsidie te verleenen voor verharding van den Groeneweg en den Barendsweg te Ritthem, stelt de heer Wisse voor, in plaats van 10 der kosten 15 te geven. Men moet het werken van particu lieren aan wegsverbetering aanmoedigen. De voorzitter zegt, dat de heer Wisse vergeet dat er niet alleen 10 c/c wordt ge geven maar nog 200 bovendien, omdat men meer pacht van den inlaagdijk verwacht na die wegsverharding. De heer Wisse gelooft er niet aan, dat die dijk meer paoht zal opbrengen. De voorzitter zegt, dat het dagelijksch be stuur juist goed helpen wil en nu breekt de heer Wisse het zelf af. De beer Wisse stelt nu voor, 15 der kosten en toch nog de 200. Daar dit niet ondersteund wordt kan het niet in stemming komen en wordt het voor stel van het dagelijksch bestuur zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aankoop gronden voor den water gang Koudekerke—Vlissingen. Nadat zonder 'hoofdelijke stemming was besloten tot het ruilen van grond met P. Vader jzn. voor verbreeding van den Noordweg bij Middelburg, kwam aan de orde het voorstel tot aankoop van gronden, benoodigd voor den aanleg van den "nieuwen watergang van Koudekerke naar Vlissingen. De heer Jeronimus vroeg of het wel goed is te spreken van gemet in contracten, is het niet voor de wet beter van H.A. te ge wagen. tegenr u ben geweest", zei Leslie zenuw achtig. „Dat spijt mij zeer. Mijn hoofdpijn maakt mij dikwijls zoo onaardig." „Ik hoop, dat d'e pijn niet erger is gewor den", zei hij stroef. „Uw muziek dëed mij goed. U speelt zóó mooi me dunkt u kunt niet in Enge land hebben gestudeerd." „Een compliment voor uw land lachtte hij. „Ja, ik heb in Duitschland gestudeërd, waar ik den gelukkigstem tijd van mijn le ven heb doorgebracht." „Maar u heeft uw levern nog vóór zich sprak zij op moederlijken toon, of ze vele jaren oudër was. „Vertelt u mij eens iets van uw Ievem in' Duitschland als het u tenminste niet te pijnlijk is om dien geluk kigen tijd' weer aan te roeren. Ik stel er in- tussclie.ni verbazend veel belang in." „Mijn moeder leefde toen nog", ant woordde hij. „Soms heb ik gedacht, dat ik graag eens met u over haar spreken zou... Mij dunkt, u zoudt wel in eikaars smaak gevalüen zijn..," En na een korte pauze ging hij voort „Wij waren zeer arm maar we hadden elkaar en daardoor geloof ik niet, dat wij de armoede ooit voelden. Zij was zoo goed voor mij. Ik geloof ook niet dat er ooit zoo'n goede moeder heeft bestaan Mijn vadër heb ik nooit gekend. Ik was pas drie jaar toen hij in Ind'ië werd gedood. Ofschoon met hem alle vreugde uit haar eigen leven wegtrok, liet zij dit toch geen schaduw werpen op mijn bestaan. Hij had gewild dat ik ook opgeleid zou worden voor de militaire loopbaan en, hoe moeilijk dlit ook was met zulke beperkte midde len besloot zij, dat het tóch gebeuren zou. Wilt u wel gelooven, mrs. Lestrange De voorzitter voelt dit ook en zal het nagaan. De heer Jeronimus heeft ook de stukken in zake de correspondentie met het Rijksbureau voor ontwatering gelezen en meent, dat de polder er geen belang bij heeft als er werk- loozen aan werken, dit moet desnoods de aannemer uitmaken. De voorzitter meent, dat als er werkloo- zen aan zullen arbeiden, andere lichamen moeten bijpassen. De heer Jeronimus meent, dat zulks ook een kwestie van den aannemer is. De 'heer Dumon Tak wil er op wijzen, dat de gemeente Middelburg niet gevraagd heeft aan dit werk werkloozen te laten ar beiden. De heer De Visser, commissaris, vraagt hoe het nu staat met andere dee'len van Walcheren die veel last van het water heb ben dezen zomer. Spr. is door eigen aan schouwing nu van tegenstander in voorstan der van een afdoende afwatering geworden. De voorzitter zegt, dat andere deelen zullen volgen, het geldt hier een begin van de verbetering. Men moet echter niet ver geten dat het dit jqar een zeer abnormaal geval is geweest en daar is de ontwatering niet op berekend, alom heeft men veel last van het vele regenwater, zoo o.a. ook in Engeland. De heer De Visser zet uiteen hoe groot de 'last in zijn omgeving is geweest. De voorzitter zegt, dat dit buiten de schuld van den polder is, die vervuiling van sprinken en watergangen heeft bestreden. De heer Bosselaar wil ook voor andere deelen van den polder opkomen. Sommige menschen moesten 3 tot 4 K.M. door het water baggeren. Hij zoekt de oorzaak voor al in het vuile water en meent, dat het da gelijksch bestuur wel wat stug is geweest. Men begon te laat en had den watergang in plaats van in 4 weken met meer menschen in vier dagen moeten schoonmaken. De heer Dumon Tak begrijpt de ontstem ming wel, maar het dagelijksch bestuur heeft gedaan wat het kon, de hevige regens vie len soms plaatselijk, en dan krijgt men hooge standen ondanks het loozingswerk. In zulke abnormale tijden zou zelfs een stoomgemaal niet voorkomen, dat die hoo ge waterstanden ontstaan. In andere tijden van het jaar had men minder klachten ge hoord, maar in den zomer was het natuur lijk het lastigste. De heer Bosselaar geeft toe, dat het ab normale regenval was, maar dan hadden er ook abnormale maatregelen moeten worden genomen voor het schoonmaken, waarvoor zeker mannetjes waren te vinden. De heer De Visser meent, dat het dage lijksch bestuur een voorbeeld had moeten nemen aan de Koningin en de overstroom de streken had moeten bezoeken. De heer Koster meent ook, dat de voor naamste reden is het vuil, hij meent dat de snelheid van het water bij vuil zijn 10 en bij schoon zijn 40 M. per minuut is. De heer P. de Visser, raad, zegt, dat als men kan spuien het water wel degelijk zakt. De heer Simonse is wel wat teleurgesteld, dat er geen plan wordt overgelegd voor de werken die na dit zullen noodig zijn. De voorzitter herinnert er aan, dat er ten deze eenige matheid bij het dagelijksch be stuur was ontstaan, door de weinige mede werking der algemeene vergadering, er zal echter zeker een verder plan worden ont worpen. De heer Dumon Tak zegt ook, dat het dagelijksch bestuur den boel aan het be kijken is. De heer Groosman vraagt, hoe lang het nog duurt eer er een behoorlijke bemaling zal zijn en of het niet goed zou zijn een noodinstallatie te maken. De voorzitter zegt, dat het hier geldt een onderdeel van een verder te maken plan. Het voorstel tot aankoop der gronden wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Werken aan de Noordwatering. Thans werd eerst medegedeeld, dat mevr. Kolff te Rotterdam het perceel sprink onder Oostkapelle bij lepenoord, dat de polder van haar zou aankoopen, heeft geschonken aan den Polder. Dit wordt dankbaar aan vaard. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt de vergadering zich daarop met het voorstel toen ik nog een ventje was als Jack, heeft zij al Latijn en meet- en wiskunde geleerd omdat zij mij later zou kunnen helpen." Leslie zij niets. Haar oogen staarden steeds in het vuur, ofschoon zij niets zag. „Ze maakte mij het leven zoo gelukkig", ging hij d'roomerig voort. „En zij was zoo trotsch toen ik mijn aanstelling kreeg... Maar een half jaar later is zij overleden..." „Och", zei Leslie. Een tijd bleef hij in gepeins verzonken. Toen zei hij „Vergeef mij, dat i«k u zoo moe gepraat heb Ik spreek anders nooit over haar. Ik weet niet wat mij nu voor de verzoeking deed bezwijken." Hij wendde zich af van het vuur en zag zeer bleek of het hem groote moeite kostte, zich goed te houden. „Weet u,welk stuk zij vanavond ge ven vroeg hij. „Ik geloof een Engelsche bewerking van Scribe's „Bataille des Dames" die ik al lang geleden heb gezien." ,,U is veel in het buitenland geweest?" „Ja. Als jong meisje heb ik steeds in Frankrijk en in Duitschland gewoond. Maar mijn herinneringen zijn niet van aangena- men aard zooals de uwe. Wij waren ook arm maar onze armoede had' niets waar digs over zich. Het is zeer onaangenaam om arm te zijn." „Ik kan mij voorstellen dat u tot die beschouwing is gekomen Maar ik ben er wel aan gewoon ik vind het niet erg meer..." Een vuuroode blos steeg Leslie naar het gelaat. Wat was zij lomp geweest. Andermaal trad er een korte pauze in. Toen ging de deur open en Philip Carlisle trad binnen. Juist omdat verkoudheid zich zoo onschuldig voordoet, is zij zoo gevaar lijk. Vergeten wij toch nooit, dat zij een ontsteking der slijmvliezen is en dat reeds een simpele verplaatsing dier ontsteking b.v. naar de stem banden, de bronches of naar het slijm vlies van de longen - en hoe gauw gebeurt dat niet - haar veel ernstiger maakt. Acute en chronische bronchi tis, asthma, borstbenauwdheid zijn de terecht gevreesde gevolgen van een verwaarloosde verkoudheid. Maak de genezing niet moeilijker en duurder door met de juiste behandeling te wachten. Begin bij het begin en verzorg een eenvoudige verkoudheid dadelijk met de versterkende, onschadelijke, maar krachtig slijmoplossende AKKER'5 Voorde Borst Par koker: f 1.50, f2.75. f4.50 tot het maken eener benedenwaartsche uit breiding van de basaltglooiing tusschen strandpalen 44 en 46 van het Zuiderstrand aan de Noordwatering en tot het veHengen van het hoofd bij strandpaal 5 van het Noorderstrand aan de Noordwatering. Salarisverhoogingen. Aan de orde 'kwam thans het voorstel om de salarissen van den griffier en den ont vanger met 300 en dat van den bode-con- cierge met 50 te verhoogen. De heer Huson vraagt wanneer de be trokkenen op hun maximum zullen zijn. De voorzitter zegt, dat de ontvanger op zijn maximum direct komt, de griffier na 10 en de bode na 2 jaar. De heer Huson acht een termijn van 10 jaar veel te lang. De voorzitter zegt, dat het volgens de verordening is, die spreekt van 5 verhoo gingen telkens om de 2 jaar. De heer Huson zou dit gaarne zien ver beterd en meent dat het nu voorgestelde zeer bescheiden is, het is slechts een ver hooging voor meerdere werkzaamheden. De voorzitter zal gaarne een opdracht om na te gaan of er veranderingen in de ver ordening moeten worden gebracht, aan vaarden en dan kan het dagelijksch bestuur daarover een al of niet gunstig rapport uit brengen. De heer Jeronimus kan zich in geene deele vereenigen met dit voorstel, al wil hij niets af doen aan de bekwaamheden der betrokkenen. Maar men moet geen verhoo gingen vastleggen, gezien het feit, dat op het huidige salaris verleden jaar nog zoo veel sollidtanten waren voor griffier. Een persoonlijke toelage zou voor spr. desnoods te aanvaarden zijn. Als men salarissen gaat verhoogen, dan moet men liever van onderaf beginnen, dan van bovenaf, daar de hoogere ambtenaren ook nog andere werkzaamhe den kunnen doen, b.v. practiseeren als ad vocaat. De voorzitter zegt, dat in 1925 alle sala rissen zijn herzien, behalve van deze per- ,,Mr. Carlisle", zei Leslie opgewekt. „U is niet zoo vlug met kleedcn als kapitein Deane „Toch zijn we tegelijk gekomen maar ik ben in de bibliotheek geweest, met den kolonel." „Zoo Kijk, daar is Maud ook „Nu; ben ik niet mooi op tijd?... De heer en de vrouw des huizes zijn' er geen van 'beiden V' „De vrouw wèl", zei Violet. „En mijn man was al tien minuten eerder beneden. Waar is hij nu, Leslie „Ik heb hem niet gezien. Hij is in de bibliotheek geweest, met mr. Carlisle. O, maar, kijk, daar is hij Kolonel Farrar keek ernstig maar hij glimlachte, zoodra hij zijn vrouw zag en keerde zich tot Maud, met een uitroep van verrassing. „Wel, Maud, jou nufHeb je nu al tweemaal van toilet veranderd? Toen ik hier tien minuten geledën kwam, was je in het zwart en nu... „Maar ik bezit niet eens een zwarte ja pon antwoordde Maud. „Dan hebt u zeker Leslie voor mij aangezien „Leslie... Nu ging de bel voor het diner en de kolenel bood den arm aan zijn schoonzusje, terwijl hij onder het voortgaan tot haar sprak „Ik dacht dat Deane gebruik maakte van die gelegenheid om Maud eens even aMeen te spreken daarom ging ik zachtjes weer heen. Maar ,nu was jij het cfus, Leslie „Ja ik was het maarzei ze heel be scheiden. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1