DONDERDAG 22 SEPTEMBER Eerst® Blad I^ïO- 333 63e Jaargang 1927— be richt. .gemeentebestuur binnenland Stads= ec Provincienieuws VUSSINGSCHE COURANT plt nummer bestaat uit 2 bladen. Zij, die zich met 1 fpl|? October op de „Viis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- ncmenten 17 cent, alles bij vooruitbeta- '"Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1regels 1.10, voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur. Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke reeel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. SLUITING DER BADEN EN HET STOELENTERREIN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen, ter algemeene kennis dat de baden en het stoelentetrein aan de bad plaats dezer gemeente met ingang van 24 September 1927 gesloten zijn. Vlissingen, 22 September 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Prinses Juliana als studente in de rechten. H. K. H. Prinses Juliana iheeft zich gis teren als studente in de rechten aan de Leidsche Universiteit bij den rector-magni- ficus laten inschrijven. De voorzitter der Tweede Kamer. Bij Kon. besluit is tot voorzitter der Tweede Kamer van de Staten-Generaal voor het tijdvak der tegenwoordige zitting, benoemd jhr. mr. Ch. Ruijs de Beeren- brouck. Volksbetoogingen op straat. Het Tweede Kamerlid) de heer Braat heeft tot den minister van justitie de vol gende schriftelijke vragen gericht Is het den minister bekend, dat de leiders van volk9betoogin,gen, die de laatste we ken in onze groote steden plaats hadden, waardoor menigmaal de orde op straat werd verstoord-, daarvoor niet gestraft zu'- ler. worden Acht de minister het niet van algemeen belang, dat bedoelde 'leiders, die wanorde lijkheden op den putblieken weg veroorza ken, waardoor de politie genoodzaakt wordt extra op te treden, streng .gestraft worden Is de minister bereid dit te be vorderen De a.s. wijziging der Invaliditeitswet. Naar de „Tel." verneemt, zal de in de Troonrede aangekondigde wijziging van de Invaliditeitswet niet het karakter eener algeheele herziening, dragen. Het desbetreffende in voorbereiding zijn de wetsontwerp beoogt hoofdzakelijk een ve hooging van de ilbongrens welke thans 1200 bedraagt tot vermoedelijk 2400. 5 Voorts zullen nog eenige veranderingen worden voorgesteld, o.a. (het onder de wet brengen van personen, die in aangenomen werk arbeiden. Voorkoming van dubbele belasting. De minister vani financiën heeft bepaald ast voor de toepassing van de beschikking van 7 juli 1920 mo. 85 te rekenen van, 1 wei 1927 met binnen het rijk wonende Ne- uerianders gelijk gesteld worden v.reeinde- aeiingen*, die de laatste vijf aan het be- astingjaar voorafgaande belastingjaren -innen het rijk hebben gewoond. Aanbieding van een noenmaal aan den minister van buitenlandsche zaken. iJ2? „^stuur van den Nederlandschen aan"!? n. Kring zal over enkele dagen L_ Ï™11 minister van buitenilandschen 'za- vpi4 mr' Beelaerts van Blokland, Sgenwoordi8er van Nederland in den aan?; Vian den Volkenbond, een noenmaal Aan H ^n ln Paulez t/e 's-Gravenhage. noenmaal' zullen mede aanzitten ecniof5niW00rdiSers van enkele andere ver en vaJgen terrein der journalistiek en van verschillende bladen. bii .w!ir"s!er heeït zich bereid verklaard ki in f~ -Te g€nheid een rede uit te sprc- Volkfikr^jand met den arbeid dr jongste 'bondsvergadering te Genève. Enkele grepen uit de Staatsbegrooting. Bouw van onderzeebooten. eeii°0nnHe V00r^zettïn;_£r van den bouw van D. 7iin!r? *€r vervanging van de terw'iii iï 5 noodige gelden niitgetrokker., Y1 aagd wSvr->een ,eers*e termijn is aange- &np 2 onderzeebooten ter vervan- ging °- 3 en O. 4, welke vervan- 15 en i. .et oog op hun ouderdom (resp. laar), dringend noodig is. Politievaartuig voor de visscherij. Verder is de eerste tenmijn aangevraagd voor den bouw van een vaartuig voor poli tietoezicht op de visscherij. Nu de loodsdienst op de Schelde nog nier definitief geregeld is en het tijdstip nog niet te voorzien is, meent de minister va.ï marine niet langer te mogen wachten met stappen te doen noodig ter vervanging voor de visscherijpolitie. De pogingen om te trachten een parti culier vaartuig te koppen, dat na verbou wing geschikt zou zijn voor de uit te oefe nen diensten, hebben gefaald. Zes tOin voor ae K. L. M. Op de waterstaatsbegrooting-1928 is voor de K.L.M. een rijkssubsidie van zes ton uitgetrokken. Voor spoorwegtekort 5.5 millioen. <Het op de Staatsbegrooting voor 1927 uitgetrokken bedrag van 5.5 millioen voor dekking van het spoorwegtekort, dat in dat jaar niet behoeft te worden aange wend aangezien het exploitatiejaar 192ö geen tekort heeft opgeleverd, is ook voor 1928 op hetzelfde bedrag gehandhaafd in afwachting van een nader in te dienen wetsvoorstel. Leerstoel voor muziek-wetenschap. Ais subsidies aan orkesten zijn uitge trokken Amsterdam 46.000, 's-Graven- bage 25.000, Utrecht 20.000, Arnhem 16.000, Groningen 15.000, Maastricht 8000 en Haarlem 500. Voongesteld wordt het subsidie aan de maatschappij tot bevordering der toon kunst, dat totnogtoe 12.000 bedraagt, ie verhoogen met 500 ten behoeve van de vestiging van een leerstoel voor muziek wetenschap aan een universiteit hier te lande. De maatschappij heeft voor dit doel zelf 1000 uitgetrokken. Verder wordt voorgesteld het subsidie van rijkswege aan het Conservatorium te Amsterdam, nu de gemeente Amsterdam haar subsidie met 4000 heeft verhoogd, te verhoogen met 2000 en derhalve te brengen op 11.000. Uitgetrokken is voor subsidie aan Ned. Volkszangbond 2000, Muziekbibliotheek 's-Gravenhage 800, Toonkunstenaars 2000, unificatie muziekexamens 2000, muzikale composities 1500, muziekbeur- zen 8500, onkosten muziekcommissit 1000 en voor de Nederlandsche Bach- vereeniging 500. De Indische pers over de Troonrede. In een beschouwing over de Indische pa ragraaf uit de Troonrede schrijft het „Bat. Nieuwsblad" van oordeel te zijn, dat aan de uiterst voorzichtig gekozen bewoordin gen wel degelijk de conclusie kan worden venbonden., dat de fëgeefing 'stelling tieemt tegen het communisme. Het blad is het echter niet eens met „Het Vaderland'', waar het 'blad tevens schrijft, dat de regeering cok beslist positie neemt tegen de reactie. Het „Bat. Nieuwsblad" meent, dat de stel lingneming van de regeering geheel los staat van de gedachte „de reactie". Het ging zuiver om de bestrijding van het com munisme. Overigens zouden de voornemens tot wijziging van de Indische Staatsregeling, en de groote vooruitgang op het gebied van de "radio- en de luchtverbindingen tus- schen Moederland en Indië stellig ook recht gehad hebben op vermelding, De „Java-Bode" is van oordeel, dat de Indische paragraaf beknopt maar duidelijk weergeeft, welk beleid men ten aanzien van lndië volgen zal. De Indische regee ring moet dit beleid voeren met een krach tige, welbewuste hand. Het blad' ontveinst zich niet, dat er op dit st.uk reden van twijfel bestaat, maar blijft toch nog ver wachten, dat de Indische regeering de juiste consequenties van de Troonrede za! aanvaarden. Het „Nieuws van den Dag v. N.-I." maakt geen commentaar op de Troonrede. Het blad merkt slechts op, dat 'bij de aankon diging van zooveel' wetsontwerpen het zwijgen over de voorgenomen wijziging van de Indische staatsregeling opvalt, voor al voor hetgeen betreft de voornemens tot een inlandsche meerderheid in den Volks raad. Het blad vraagt of dit be teek ent, dat 'het wetsontwerp tot wijziging van de In dische staatsregeling niet van de Kroon af komstig is. Het Alg. Ind. Dagblad „De Prean/ger- bode" noemt de uiterst sobere Indische pa ragraaf teleurstellend. Op Java en ter Westkust van Sumatra is meer geschied' dan „het voorvallen van betreurenswaardige onlusten". Het hoog ste gezag is aangetast door oproerlingen. Het blad is teleurgesteld door het feit, dat in de Troonrede het oproer niet bij zijn vollen, duidelijken naam genoemd is. De Indische paragraaf uit de Troonrede zou krachtiger geldonken hebben, indien daarin de belofte was uitgesproken van bestrijding van het communisme, dus van handhaving en bescherming van het gezag. Telefoneeren met Bandoeng. Maandagmorgen 'heeft opnieuw een ikruisgesprek Holland-Indië plaats gevon den. Thans sprak de heer Holzappel, hoofd' van den radiodienst in Indië, vanuit zijn hotel in Den Haag met verschillende aan geslotenen te Bandoeng, zoodat dus aan .beide zijden van een gewoon telefoontoe stel werd gebruik gemaakt. Evenals de vo rige maal werd de Phi.lips-kortegolfzender gebruikt om de gesprekken uit Holland naar Indië door te zenden. Van ongeveer zes tot zeven uur 's avonds bleef de verbinding bestaan terwijl de proef over het algemeen uitstekend ge slaagd mag heeten. Tusschen Philips Stu die en die te Bandoeng werd gesproken als was men slechts enkgifr «gRters van ei- kaar verwijderd1. Als bewijs Boe de afstan den thans niet meer meetellen moge hel volgende dienen. Bij het tot stand brengen van de door verbinding van de telefoonlijn van Den Haag via Amsterdam met den Philipszen- der, vroeg de Philips-omroep „Hallo, spreek ik met Amsterdam waarop 'hem met een lach geantwoord werd „Neen, U spreekt met Bandoeng De ontvangst van deu Idischen zender was bij deze proef ook zeer goed. Patrinionium's Gouden Feest. Nadat den avond) te voren in de Dom kerk een wijdingssamenkomst was gehou den, is gisteren te Utrecht begonnen de 44ste jaarlijksche algemeene vergadering van het Nederlandsch werkliedenverbond „Patrimonium", welke, in verband met het vijftigjarig bestaan van het verbond, een 'bijzonder karakter droeg. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, de heer P. vani Vliet Jr. te Utrecht, na aller eerst dank te hebben gebracht aan de sa menstellers van het Gedenkboek, dn eenige hartelijke woorden voor het vertrouwen, hetwelk het verbond! gedurende 28 jaren in, hem als voorzitter, als opvolger van den heer Kater, heeft gesteld, zijn dank be tuigd. Onze tijd, zoo zeidie spreker verder, is een geheel andere dan 50 jaar geleden, maar onze trouwe God blijft dezelfde. Onze taak als algemeene sociale organisatie is niet af. Nieuwe behoeften en nieuwe zorgen vragen nieuwe bezieling en groote trouw aan het oude, eenmaal beleden beginsel „dat Gods Woord en de traditiën van ons volk de betrouwbare grondslagen zijn, waarop wij blijven bouwen", en ook in de toekomst blijve heel' onze arbeid en al onze ijver verbonden aan de leuze van Groen van Prinsterer „er staat geschreven en er is geschied". Dit aloude spoor volgende zij onze arbeid, als God het geeft, ook in de volgende 50 jaren, tot eere van Zijn heili gen naam, en zegen van Koningin en va derland (luide bijval). De jaarverslagen werden goedgekeurd. Het aantal afdeelingen bleef dezelfde, hoe wel een 10-tal1 afdeelingen moesten worden afgevoerd het ledental vermeerderde met ongeveer honderd. In de plaats van dien. heer Van Vliet, die bedankt had, werd tot voorzitter gekozen de heer C. Smeenk, wethouder van Arnhem en lid van de Tweede Kamer. Van de daarna geboden gelegenheid om het jubileerende Verbond geluk te wen- schen, is een druk gebruik gemaakt. Ver tegenwoordigers van den Christelijk Natio- nalen Werkmansbond, van het R. K. Werk liedenverbond, van de Unie „Een School met den Bijbel", van het Nederlandsch Jon gelingsverbond, van den Nederl. Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeer den grondslag, van den Nederl. Christelij- ken Vrouwenbond, en van tal van andere Christelijke organisaties, boden hun geluk- wenschen aan. De heer Kruithof, voorzitter van het Christelijk Nationaal' Vakverbond, deed deze, namens de aangesloten vakver- eenigingen, vergezeld gaan van enkele ge schenken. De Kamerleden Beumer en Zijl stra vertegenwoordigden verder de anti- rev. Kamerfractie en de oud-ministers De Vries en Bijleveld het centraal comité der anti-revolutionaire partij. Mede deden door persoonlijk bezoek van hun belangstelling blijken de Utrechtsche wethouder Smulders en de Utrechtsche raadsleden. Frijda en Serton. Vele vooraanstaande personen in den lande, w.o. de .ministers Donner, De Geer en Slotemaker de Bruine, de oud-ministers Van Dijk en Idenburg, de burgemeester van Amsterdam, de commissarissen der Konin gin in de provincies Gelderland en Utrecht, hadden per draad hun gelukwensch gezon den. Verd'er waren er tal van bloemstukken van bevriende organisaties. Des avondh werd in de groote zaal van het gebouw een feestvergadering gehouden waarin als sprekers optraden mr. H. A. v. d. Vegte, minister van waterstaatoud- minister mr. S. de Vries Azn. en ds. P. Ch. van der Vliet, Geref. predikant te Utrecht. Het weer in Augustus. Aan het maandoverzicht van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut ontleenen wij ti<- volgende gegevens over het weer !n Augustus Van 1 tot 3, van 9 tot 17 en van 20 tot 28 was de luchtdruk hoog in het Z.-W. en Z„ van 4 tot 8, op 18 en 19 en van 29 tot 31 in (het N.-O. of O., van 9 tot 17 ook in het N.-W. In de eerste dekade waren O.-lijke in de tweede' Z.-hjke tot W.-lijke, in de derde O.-lijke en Z.W.-lijke winden talrijkei dan normaal. De windkracht was in de tweede en derde dekade iets boven nor maal. Gemiddeld over de geheele maand waren do overdagtemperaturen, het gemiddelde minimum resp. 0 gr. 5, 0 gr. 4 en 1 gr. 1 boven normaal. De afwijkingen waren het grootst in de eerste en tweede dekade en bedroegen resp. 2 gr. 5, 3 gr. O, 2 gr. 2 en 1 gr. 1, 0 gr.9, 0 gr. 5. De hoogste temperatuur 29 gr. 6 werd waargenomen te Maastricht op den 5, de laagste 7 gr. 5 te Warnsveld op den 3. De regenval gemiddeld over het ge heele land was 116 mm. tegen 801 normaal. Op de Waddeneilanden en in Friesland, Groningen en Drenthe was de neerslag 50 tot 70 in Noord»- en Zuid-Holland en Noord-Brabant 20 tot 30 in Utrecht en op de Veiluwe 40 in deni Achterhoek en in Zeeland' 50 en in Limburg 40 60 boven normaal. De meeste regen viel in de tweede dekade, vooral op 14, 15 en 16. Op den 6 viel te' Sneek 66 mm. in 2 uur, te Uithuizen 46 imm. in 25 minuten. Zeer verbreid kwam onweer voor op den 6 8, 14 en 15, in mindere mate op 12 andere dagen, verspreide berichten op nog 6 der overige dagen. Op den 3 werd nacht vorst! gemeld' uit Almelb, op den 13 uit Heerenveen. Het aantal uren zonneschijn gemiddeld over de 5 hoofdstations bedroeg 187 tegen 175 normaal de 3 dekaden tel den resp. 72), 47 en 63 uren. Fusie tusschen A.N.R.O. en N.O.V. De „Aetherbode" meldtIndien wat waarschijnlijk wordt geacht de tusschen Anro en N.O.V. gevoerde besprekingen tot overeenstemming zullen leiden, als gevolg waarvan beide organisaties zullen worden King -pepermunt is a 20 cents per ons verkrijgbaar in. speciale King -zakjes en verder in rollen van 5 eri /O cis.f-*\ Voor H H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma C. M. DOMMISSE ZOON, te Vlissingen Firma P. J. R. GROOL vereenigd' tot een geheel, Egt het in de be doeling der drukkers en uitgevers van de „Radio Luister gids" en „de Aetherbode" op voorwaarde dat de regeling tot stand komt, deze organen ingaand 1 October a.s. te combineeren tot een radioweekblad, waarin zull'en worden opgenomen de Radio Luistergids en de Aetherbode en dat het orgaan zal zijn van de nieuw op te richten Vereeniging van Radio Luisteraars. VLISSINGEN, 22 SEPTEMBER. Vervanging van een motor op een motor - aïhaalboot te Vlissingen. Op vragen van het Eerste Kamerlid de héér Lindeijer Is het den' minister bekend, dat op een der motor-afhaaibooten (nm. 8) te Vlis singen kort geleden, ter vervanging van den vorigen, een motor tot opwekking van electriciteit voor verlichting van dit vaar tuig is geplaatst, welke motor eerst reeds geplaatst was aan boord <van het stoom- loodstransportvaartuig „Coertzen", en daar blijkbaar niet heeft voldaan Is het dew minister bekend, dat de vorige motor (evenals die op de andere afhaal- booten, was een benzine-motor met electri- sche ontsteking, welke direct kon draaien, terwijl de nu geplaatste motor een Bolin- der-motor met gioeikop is, welke eerst draait na behoorlijke voorverwarming, en bovendien a$ en toe weigert Is het den minister bekend, dat door deze verwis.seJiag. Yan motoren op. een vaartuig, dat in verband met de omstandigheden, waaronder het dikwijls moet gebruikt wor den, reeds nu leidt tot stagnatie in het af halen en bemannen, wat steeds door één motorboot moet geschieden, en dit in den winter ongetwijfeld tot nog grooter stag natie moet leiden, terwijl ook he,t gevaar voor aanvaringen wordt vergroot, wanneer eventueel de dienstdoende kwartiermeester, om verdere stagnatie te voorkomen, niet tegenstaande door dezen minder geschikten motor er nog geen navigatie- of andere lichten branden, toch mocht besluiten te vertrekken, welk gevaar voor aanvaringen ook bestaat, wanneer deze minder bedaijfs- zekere motor tijdens de vaart .mocht wei geren Is ook uw excellentie niet van oordeel, dat in het belang van het snel, geregeld en veilig uitoefenen van den dienst weer een zelfde type motor als vroeger op genoem de afhaalboot moet geplaatst worden heeft de minister van marine a.i. geant woord •De eerste twee vragen worden bevesti gend beantwoord. Op de derde vraag wordt geantwoord, dat geen aanleiding bestaat voor de vrees, dat de plaatsing van den Bolinder-motor op de motoraffhaaiboot no. 8 groote stag natie bij het uitvaren dier boot zal ver oorzaken, omdat het in het voornemen ligt, een snelverwarmer bij te plaatsen, terwij' bovendien een petroleum-hulpverlichting aan boord aanwezig én voor onmiddellijk gebruik gereed is. Het uitvaren zonder ver lichting is niet) geoorloofde Is de boot uitgevaren met te werk staan- den Bolinder-motor, dan is het niet waar schijnlijk, dat die motor na eventueel een oogenblik gestopt te zijn geweest, niet da delijk weder aangezet kan worden, omdat de moeilijkheden, bij dezen motor onder vonden, gelegen zijn in het eerste aanzet ten. In de praktijk heeft zich dan ook geen geval voorgedaan, dat de motor niet direct weder aangezet is kunnen worden. Mocht zulk een geval zich echter voordoen, even als zulks bij eiken motor mogelijk is, dan is de hulpverlichting wederom beschik baar. Op de vierde vraag wordt geantwoord, dat indien de thans genomen proef onbe vredigende resultaten oplevert, nader over wogen zal worden, welke wijze de minst kostbare zal zijn om verbetering in den toe stand' te brengen. Alhambra-theater. In> achterstaande advertentie kondigt de directie van het Alhambra aan dat van morgen tot en met Donderdag 29 Septem ber zal vertoond' worden de film „Levens moed^' met Ellen Rigter in de hoofdrol. Di+ is een zeer aangrijpend drama dat in ver schillende plaatsen grooten opgang heeft gemaakt en waarmede de Ufa groot suc ces heeft gehad. Ook zal vertoond worden „Vlammen der Jeugd" van de Wilton-Metro-Goldwijn- f iJm-maatschappij De films worden door een orkest muzi kaal geïllustreerd wat de aantrekkelijkheid in belangrijke mate velrhoogt. Voor het machinistenrdiploma A is ge slaagd de heer J. Hazewold, leerling van de ,,'De Ruijterschool". Vragen aan den gemeenteraad. Door dem heer L. J. Mes, lid van den raad' te Middelburg, zijn de volgende vra gen tot Burg. en Weth. gesteld le. Is de bewering juist, dat er bij de algemeene woningbouw-vereeniging een belangrijk tekort is 2e. Kunnen Burg. en Weth. mededeelen waardoor dit" te kort is ontstaan, hetzij door heffing van te weinig huur of door andere oorzaken 3e. Is het juist, dat een maatregel naar men zegt, door Burg. en Weth. voorgesteld om dit te kort op te heffen, door het be stuur niet wordt uitgevoerd 4e. Zijn Burg. en Weth. bereid, wanneer eventueel de vragen in bevestigenden zin beantwoord) moeten worden, mede te dee- len, welke maatregelen Burg. en Weth. denken te nemen om déze zaak tot een goed' einde te brengen. Gaarne ontving de heer Mes in de eerst volgende raadszitting antwoord van Burg. en Weth., waarvoor hij bij voorbaat dank zegt. Het circus-Gleich. Herhaaldelijk wordt ons gevraagd of het circus Gleich nog naar Middelburg komt. Een absoluut antwoord kunnen wij daar op niet geven. Het staat echter wel vast dat dit niet op den aangekondigden dag, nl. 27 September, het geval zal1 zijn. Verschillende factoren wijzen daar op. Of het circus later nog naar Middelburg zal komen, kan nog niet positief worden gezegd of ontkend. Te Middelburg zal op 25, 26 en 27 De cember a.s. een tentoonstelling gehouden worden voor hoenders, watervogels, konij- enn, post- en sierduiven. Bij Kon. besluit zijn wederom benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. alhier de heeren J. M. Goeman en A. J..M. Bracke, beiden thans als zoodanig werkzaam is aan mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken commandeur le klasse der Orde van de Poolster van Zweden. Rijden met twee aaneengekoppelde wagens. Op een verzoek door het dagelijksch be stuur van den Kring Walcheren der Z.L.M. gericht tot het college van Ged. Staten om ontheffing van het verbod om met aange koppelde wagens te rijden ontving het da gelijksch bestuur bericht dat Ged. Staten besloten hebben voor zooveel noodig tot wederopzegging ontheffing te verleenen van het verbod) om de wegen op Walche ren te berijden met twee, maar niet meer dan twee, aan elkander gekoppelde land^- bouwwerktuigen. Alvorens aan dit besluit uitvoering te geven zullen door hen nog de colleges van Burg. en Weth. der gemeen ten op Walcheren, en voor zoover de we gen van kunstbedekking zijn voorzien, ook de onderhoudsplichtigen dier wegen, ge hoord' moeten worden. Voorts hebben Ged. Staten den ambte naar van het O. M. verzocht geen overtre dingen te vervolgen en aan de commandan ten der marechaussee en van de rijks- veldwacht geen processen-verbaal te doen opmaken. Vooral met het oog op den a.s. aardap pel- en bietenoogst zal) dit besluit door de landbouwers met vreugde worden verno- Aan strand gespoeld. Te Westkapelle is op het strand aange spoeld een vat, wegende 35 K.G.. inhou dende een als eiernootjes saam,geperste stof. Na scheikundig onderzoek is geble ken, dat de inhoud van bedoeld vat be stond uit een mengsel van cycaankalium en cycaannatrium. Gelukkig dus maar dat dit vat met zijn zeer' giftigen inhoud veilig en wel in han den van den burgemeester-strandvonder is beland. Een jubileum. Dinsdag herdacht mr. A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rengerskerke te Zie- rikzee het feit, dat hij vóór 40 jaar tot voorzitter van het waterschap Schouwen werd benoemd. Mr. Fokker heeft wegens het bereiken van den bij de wet gestelden leeftijd tegen 26 dezer eervol ontslag als voorzitter van het waterschap Schouwen aangevraagd. Dinsdag ontstond door nog onbekende oorzaak -brand im de landibouwschuur van den heer C. van Dixhoorn int den Diomede- poldet, gemeente Aarden-burg. De schuur, welke geheel gevuld was met landbouw- vruchten, werdJ een prooi der vlammen.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1