MAANDAG 19 SEPTEMBER gemeentebestuur feuilleton DE LIEFDE VAN EEN VROUW ivo. 220 1927= BE RICHT. Binnenland POLDER WALCHEREN. VREEMDELINGENVERKEER. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2 20 per drie maanden. Franco Snor hét geheele rijk 2.50. Week-abon- nemenlen 17 cent, alles bij vooruitbeta- '"Ifzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.10, voer iedere „1 meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Zij, die zich met 1 October op de „Vlis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. SCHIETOEFENINGEN VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 21 Sep tember a.s., zoo noodiig op 22 en 23 Sep tember d.a.v. om 9 uur voorm. schietoefe ningen zullen worden gehouden met licht geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven. Onveilig is een gedeelte van de Wester- schelde en van de reede van Vlissingen, tusschen de lijnen getrokken van de batterij in Oostelijke en in Zuidelijke richting, tot een afstand' van 6500 M. Vlissingen, 19 September 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Sluiting der Staten-Generaal. Met het gebruikelijke ceremonieel heeft Zaterdagmiddag 3 uur de minister van bin- nenlandsche zaken in een vereenigde ver gadering van de beide Kamers der Staten - Generaal, namens dé Koningin, de zitting der Staten-Generaal gesloten met een rede, waarin gezegd wordt, dat in het achterlig gende jaar menige belangrijke maatregel tot stand kwam en de commissoriale abbeid, ten aanzien van meer dan één dier maat regelen met zoo gelukkig gevolg verricht, van dit resultaat een zeer belangrijken fac tor vormde. Ate voorbeelden mojgen wor den genoemd' de Comptabiliteitswet en de Indische Bedrijvenwet. De bijwoning van de opening der Staten- Generaal door Prinses Juliana. Nu morgen Prinses Juliana voor het eerst H. M. de Koningin vergezellen zal naar de opening van de Staten-Generaa1!1 wordt er de aandacht op gevestigd, dat n dezen een traditie gevolgd wordt. Ook in 1858 toen Prins Willem, oudste zoon van koning Willem III en vermoedelijk troon opvolger op 4 September 18 jaar was ge worden, vergezelde hij een week later voor het eerst Z.M. den Koning bij de opening der Staten-Generaal In het staatsierijtuig had hij toen tegenover zijn vader plaats genomen, op gelijke wijze als nu Prinses Juliana tegenover haar Moeder gezeten zal zijn-. De vergaderzaal der Tweede Kamer. Gedurende het zomerreces (heeft de ver gaderzaal der Tweede Kamer, die reeds gedurende een lange reeks van jaren het zelfde aanzien had, een aanzienlijke ver andering ondengaan. De .meubileering en betimmering van de zaal was niet in over eenstemming met den stijl (iLouis XVI), waarin de zaal is gebouwd, de bekleeling naar het Engelsch van A. QUILLE PENNE (Nadruk verboden) 3) »'k ben in geen tijden op een bal ge- ,W„e?st' geloof, dat ik het dansen geheel verleerd heb." Ui"^nan moet u z'cb weer eens oefenen op 7iin ancry"> meende hij. „De vertrekken uiL er 200 ru'm en met heerlijke parket- u;iifTen' zoodat mrs. Farrar toch zoo dik- Milf c0ve^aat een Jmpromptu"-dans. s rordy.ee houdt ook zoo van dansen." w'' :'s.de.pupil van kolonel Farrar, niet Fr Ja' wei van baar gehoord", wan* i- een'ge pauze tusschen hen in, Viniof sbe had' zich ineens bedacht dat rip k 'n brieven had: gesproken van rLiWt0nderin& dlie Stephen Deane de van 0J1am? bedroeg en hoe die steeds vpn I6?1 sl)eciale voorkeur had blijk gege- ,e» onder al haar bewonderaars. m"t J^i dat u wel ingenomen zult zijn 't k'l ancf*y"> zei kapitein Deane. heeft.m.G0* Gud ^u's en mrs- Farrar n uil lllgCJIWJIltlI &UII Deanery", zei kapitein Deane. 1 n mooi oud huis en mrs. Farrar ffe7PiiJ den s^ag van om 'iet er overal gezf K te laten uitzien." "q eeït .dws ook veel op met Violet t°en 2IJIs 200 goed voor mij geweest, keerde" dTOeve omstandigheden; ver- zei^LaJP WGet wat zij dan wezen kan", van Hiiu" i1" vertelt u mij eens wat waardin "!:ster dat moet zoo'n merk- HH vnu stad5e ziJ'n oeed aan haar verlangen en aker- vroeg om vernieuwing en ook de verlichting behoefde verbetering. De voornaamste verandering hebben de meubileering en stoffeering ondergaan zij zijn geheel vernieuwd Het voorzitterspo dium, de fronten voor de voorste rijen Danken, de zijkanten van alle zitplaatsen en schutten achter de achterste rijen (banken zijn van mahoniehout, met beeldhouwwerk versierd alles tot in details in Louis XVI- stijl. De luifels boven de achterste rijen banken hebben een mahoniehouten, lijst ge kregen en in deze luifels is, ten gerieve van de (lieden, die daaronder hun zetels heb ben, electrische verlichting aangebracht. In verband met de verandering der schutten en luifels zijn ook de groene klapdeurtjes ter weerszijden vervangen door mahonie houten deuren met ruitverdeeling. De oude zetel van den voorzitter is ver hangen door een fraaien, monumentalen zetel van mahoniehout, waarin het Neder- landsche wapen is gebeeldhouwd. Het bal dakijn iboven den zetéli is verdwenen. Ten gevolge van deze verandering komt de ar chitectuur van de lange zijde der zaal be ter tot haar recht. Ook de verlichting is verbeterd, terwijl het aantal persplaatsen is uitgebreid. Werktijden in den scheepsbouw. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond heeft van den directeur-generaal van den arbeid, den heer C. Zaalberg, een schrijven ont vangen', waarin wordt medegedeeld, dat de vergunningen, om bij scheepswerven voor zeebouw en, reparatie vijftig uur per week te werken, nog tot 1 Januari 1928 wordt verlengd. Hoewel de heer Zaalberg tot voor korten tijd verwacht had, dat met 1 November cok voor deze industrie de zgn. armoede- vergunningen eeni einde zouden -kunnen nemen, o.a. omdat blijkens Lloyd's Register op het einde van het tweede kwartaal be langrijk meer tonnenmaat op Nederland- sche werven in aanbouw was (172.000 re- gisterton tegen 148 in 1926, 101 in 1925, 96 in 1924 en 100 in 1923 op denzelfden datum), hebben de verschijnselen van den jengsten tijd aangetoond, dat het oogenblik voor het eindelijk herstel van de 48-urige werkweek thans slecht gekozen zou zijn. Niettegenstaande op bijna alle werven lang niet die capaciteit benut wordt, wélke het bedrijf loonend kan maken en daarom nog, vcor zoover de beschikbare geldmiddelen dix toelaten, tegen of beneden kostprijs wordt ingeschreven, zijn in Juli en Augus tus belangrijke opdrachten voor Nederland- sche reederijen aan lagere inschrijvers in Duitschland en Engeland gegund, terwijl steeds meer Nederlandsche schepen in (Hamburg $aten repareeren. Thans is als ge volg hiervan het aantal arbeiders op de gioote werven te Rotterdam ruim 2000 minder dan een jaar geleden, niettegen staande aan de „Statendam" 800 man werkzaam zijn. Er is zoo vervolgde dé heer Zaalberg thans weinig uitzicht op spoedige be stelling van Nederlandsche schepen. Na de jongste opdrachten, die voor een deel naa" het buitenland gingen, wordt in de uit breiding der vloot voorloopig eenige stil stand verwacht, behoudens voor de marine ei. misschien een paar kleine schepen voor de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. De directeur-generaal eindigt zijn schrij ven met de mededeeling, dat het van den gang van zaken in het komende kwartaal zal afhangen, of hij het toelaatbaar zal vinden, om na 1 Januari 1928 over te wer ken. Zaterdag a.s., des morgens te 10 uur zal de najaarsvergadering van het Polderbe stuur van Walcheren plaats hebben in het polderhuis in de Abdij te Middelburg. De agenda vermeldt ten eerste het onder zoek der geloofsbrieven van de herkozen commissarissen A. Jeronimus en A. L. J. Goethals en van den benoemden commis saris L. Minderhoud Jzn. De rekening over 1926 wijst in ontvang aan f 538.463.57 en in uitgaaf 510.192 11 /2, alzoo een goed slot van 28.271.-45 /2, waarvan voor den gewonen dienst een goed aangenaamst ging de tijd voorbij, tot ze het station binnenreden en hij mrs. Les- trange hielp op de handigste wijze. „O, Deane, wat blij ben ik dat jij Leslie in je bescherming hebt genomen", lachte kolonel Farrar. Deane gaf nu nog een paar witkielen orders om bagage te dragen. „Nu, ik hoop", zei mrs. Farrar, „dat je beiden in het vervolg ook goedé vrienden zult zijn", toen zij de eigenaardige kennis making van die twee had gehoord. „Kapitein Deane is Brace's beste vriend, Leslie, en ik kan wel zeggen de mijne ó'ók „Ja, ik heb mrs. Lestrange al gewaar schuwd, hoe veel zij van mij te zien zal krijgen zei Stephen lachende. „Ik dacht, dat het maar beter was dat ze van te vo ren wist waar ze aan toe zou zijn." „Nu, maar zij zal er zich niet bijzonder in te.eurgesteld voelen. Willen wij je aan de kazerne afzetten, Stephen „O, doe geen moeite. Het is zoo dicht bij „Croft zorgt voor het goed van Leslie", zei kolonel Farrar. „Hoe heeft Rachel het zoo gedaan weten te krijgen om achter te blijven, Leslie Wij hebben een telegram van haar, waarin zij meldt hoe zeer het haar spijt, dat zij den trein gemist heeft dat zij met den volgenden komen." Buiten- wachtte een keurige equipage. „We moeten tóch langs de kazerne rij den, Stephen. Laten wij je dus daar mogen afzetten." Deane aanvaardde dit aanbod nu gul en voor het groote verlichte gebouw hiel den zij stil. „Morgen dineer je toch bij ons, hè slot van 28.258.64/2, en voor de straat- en zandwegen een van ƒ12.81. Onder de inkomsten treffen wij aan een goed slot over 1924 ad 40.866.23 (v.j. 30.363.65'/2). Het dijkgeschot bracht op ƒ333.901.82 (v.j. 360.012.30). De uitgaven voor gewone werken der zeeweringen en watergangen bedroegen voor de Noordwatering 106.479.58 (v.j. 117.913.26V2) Oostwatering 15.325.48'/2 (v.j. 17.959.42); Zuidwatering 15.439.87,/2 (vorig jaar 13.466.14) en Westwatering 21.614.23 »/2 (v.j. 24.691.85). Voor buitengewone werken werd uitge geven alleen voor de Noordwatering de som van 126.720.49 (v.j. ƒ78.191.67), voor herstel van stormschade 16.818.63 (v.j. ƒ20.588.93). Voor renten werd betaald ƒ41.613.08 (v.j. 41.743.73) en voor aflossing ƒ62.650 (v.j. 110.558.59). De mede ter vaststelling aangeboden re kening der inkomsten verkregen uit de hef fing van dijkgeschot van de gebouwde eigendommen en der uitgaven uit deze in komsten gedekt, wijst in ontvang aan ƒ41.570.59 en in uitgaaf 44.262.87/2i alzoo een kwaad slot van 2692.87%. Het dagelijksch bestuur heeft, teneinde de vergadering in staat te stellen het dijk geschot voor 1923 vast te stellen, voorloo- pige ramingen doen opmaken van de kosten der werken, zoowel betreffende het gewone onderhoud als van werken, welke belang rijke verbeteringen beoogen, de laatste we derom gesplitst in werken, welke geheel ten laste van de ongebouwde eigendommen komen en die, in de kosten waarvan ook de gebouwde eigendommen dragen, alle welke werken in 1928 aan de verschillende wateringen behooren te worden uitgevoerd. Voor werken geheel voor rekening van het ongebouwd is 155.800 geraamd en voor die, waaraan ook de gebouwde mede be talen ƒ17.900, deze cijfers waren voor 1927 resp. ƒ136.700 en ƒ30.200. De kosten van belangrijke werken wor den in totaal geraamd op ƒ51.800 (waar van 33.900 alleen ten laste der ongebouwde en 17.900 tevens ten laste der gebouwde eigendommen). Voor gewoon onderhoud blijft dus ƒ121.900, waarin de Noordwate ring komt voor 183.400 en de andere drie samen voor ƒ38.500, in de begrooting 1927 zijn die cijfers resp. ƒ126.700, ƒ89.200 en 37.500. Voor kramwerken en helmbeplan tingen aan de vier wateringen is uitgetrok ken ƒ8145, terwijl het vorige jaar was ge rekend op 9395. Voor het onderhoud van de hoofden op de stranden, rijsbeslag, paal- rijen en bestorting van de Noordwatering, Noorder- en Zuiderstrand is ƒ30.000 ge raamd, voor onderhoud der staketwerken en paalrijen door de sceenglooiing aan den Westkapelschen dijk 12.000 voor de paal hoofden aldaar met bestorting 12000 ver leden jaar waren die bedragen resp. ƒ29.000, ƒ12.000 en ƒ12.000. Voor herstel lingen aan rijshoofden op de stranden aan de drie andere wateringen is gerekend voor de Oostwatering nihil, voor de Zuidwatering 900 en voor de Westwatering 3500, tegen verleden jaar resp. nihil, nihil en ƒ3000. Voor herstel van stormschaden is een be drag geraamd van ƒ19.500 (v.j. 25.500). Voor rente- en aflossing zal in 1928 in totaal ƒ105.841.75 worden geraamd, waar van 38.995.06 ten laste van het gebouwd komt (v.j. ƒ108,705.50 en 33.047.65). Den lsten Januari 1928 zal de schuld be dragen 907.550 (v.j. ƒ847.000), waarvan in dat jaar 63.450 wordt afgelost. Voor onvoorzien wordt geraamd 5311.891/2 (v.j. f9556.9\V2). De vermoedelijke uitgaven voor 1928 worden geraamd op ƒ380.159.6414, de ont vangsten met uitzondering van het dijkge schot 37.755.64, rest dus 342.424, dat uit het dijkgeschot moet worden gevonden. Ten laste van het gebouwd moet worden gebracht de helft van ƒ17.900 of 8950; benevens 38.995.06 voor rente en aflossing van leeningen gesloten na 1 Januari 1924, en het nadeelig slot van 1926 ad ƒ2692.28, of samen 50.637.341/4. Het dagelijksch bestuur stelt voor, een bedrag van 2 per ƒ100 belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen te heffen. Berekend naar een totale belast bare opbrengst van ƒ2.500.000 geeft dat een bedrag van ƒ50.000 (over 1927 werd vroeg mrs. Farrar hartelijk. „Mr. Carlisle komt ook en Jack verlangt er naar om je weer te zien." „Graag. Ik zal met heel veel genoegen komen", antwoordde Deane. „Goeden avond, mrs. Lestrange,; ik hoop, dat u geen onaangename gevolgen ondervindt van de reis „O neen. Geen denken aanDank u nog wel voor het leenen van de reisdeken". „En ik u voor de heerlijke thee „Wel, Steve, wanneer ben je terugge komen?' werd er het volgend oogenblik een hand op Deane's schouder gelegd. „Net, zoo even". „Is het je goed gegaan in de stad Was de comedie een succes Was dat het rij tuig van den kolonel Is mrs. Lestrange gekomen „We zijn samen terug gereisd", ant woordde Stephen Deane kalm. „De come die was een succes Allan is dol-ingeno- imen er mee en tóch ben ik blij, dat ik terug ben." „Dat dacht ik wel", zei Phil Carlisle, met een lach. HOOFDSTUK III. Leslie Lestrange zat met zeer veel be langstelling uit te kijken, toen zij in het rijtuig naar huis reden. Kolonel Farrar sprak druk en opgewekt, maar wierp toch af en toe een bezorgden blik op zijn schoonzuster. Toen het rijtuig eindelijk stilhield, wipte Leslie licht de treden van het bordes op en zei „Het is waard, een lange reis te ma ken, alleen om het iplezier te hebben weer terug te keeren", zei ze, toen ze in den hall waren, waar een heerlijk licht en een heer ƒ1.90 en over 1926 ƒ1.70 per ƒ100 ge heven). Op de gronden en wateren des polders zal derhalve te heffen zijn een bedrag van 342.424 ƒ50.000 is ƒ292.424 (v.j. ƒ309.273.60). Mitsdien dient het dijkgeschot te worden bepaald op ƒ18 per H.A. schotbaar en 9.80 per H.A. vrijland (v.j. 19 en ƒ10.80 en over 1926 18 en 9.80). Bijdrage van Oost- en West-Souburg. Het gemeentebestuur van Souburg heeft het voornemen een gedeelte van de Oost- Souburgsche spring ter lengte van 85 M., en wel"van de z.g. vijver tot duiker no. 1 in den Vlissingschen weg te dempen en te rioleeren, vraagt daarvoor de vereischte toestemming van den polder en een bijdrage van den polder in de kosten van het werk, die op 1240 worden geraamd. Tegen het verleenen van de benoodigde vergunning bestaat bij het dagelijksch be stuur geen bezwaar en ook achten zij aan leiding een subsidie te geven en wel van ƒ300, zijnde de gekapitaliseerde onder houdskosten. Bijdrage wegsverharding. Door een commissie uit belanghebbenden wordt een bijdrage van den polder ge vraagd in de kosten van verharding van ge deelten van den Groeneweg en den Barends- weg onder Ritthem. Daar door deze wer ken de verplichting zal komen te vervallen voor den pachter van den dijk tusschen den Barendsweg en de Zuidwateringstraat om dezen weg te onderhouden en dit bij nieuwe verpachting ƒ200 meer zal kunnen opbrengen, stelt het dagelijksch bestuur voor, deze ƒ200 beschokbaar te stellen en voor het overige 10 der aanlegkosten tot een maximum van 129 voor den Ba rendsweg en 181 voor den Groeneweg. Er wordt niet meer dan 10 voorgesteld omdat de wegen geen algemeen belang hebben en slechts met grint verhard wor den, terwijl de polder klinkerbestrating moet aanmoedigen. De nieuwe watergang Koudekerke Vlissingen. Naar aanleiding van het beginselbesluit tot het maken van een watergang van Kou dekerke naar Vlissingen, is allereerst ge tracht tot overeenstemming te geraken met eigenaars en gebruikers van gronden, waar in de nieuwe waterleiding was geprojec teerd, nopens de voorwaarden, waarop zij bereid waren, van hun eigendoms- of ge bruiksrecht afstand te doen. Een commissie, bestaande uit de heeren C. Franse, te Arnemuiden, commissaris van den Polder, C. Boone, een der belanghebbenden en F. Brasser, evenals Boone uit Koudekerke, doch geen belanghebhende, heeft met zoo bekwamen spoed dit overleg geleid, dat thans voorstellen kunnen worden gedaan tot aankoop van een groot deel der benoo digde terreinen. Met erkentelijkheid wordt ook vermeld, dat de familie van Doorn den haar toebe hoorenden grond, voorzoover de watergang daarover is geprojecteerd, buiten de door haar gehouden publieke veiling hield. Ten aanzien van enkele perceelen werd nog geen overeenstemming verkregen, zoodat de mogelijkheid, dat tot onteigening zal moeten worden overgegaan, niet uitgesloten is. Kan echter met alle belanghebbenden nog tijdig overeenstemming worden verkregen, zoo ligt het in de bedoeling van het dagelijksch bestuur, de besteding in het voorjaar van 1928 te houden, zoodat het werk in den zomer van dat jaar kan worden uitgevoerd. Het met den directeur van het Rijksbureau voor de Ontwatering gepleegd overleg ten aanzien van de verkrijging van rijkssteun heeft nog niet tot een positief resultaat ge leid en kan alleen de gevoerde correspon dentie worden overgelegd. Het dagelijksch bestuur vraagt ten slotte machtiging tot aankoop van de gronden volgens overgelegde staten. Salarisverhoogingen. In 1925 werden de salarissen van de amb tenaren ter griffie en den klerk ten kantore van den ontvanger met 250 verhoogd we gens de uitbreiding der werkzaamheden door de invoering der heffing van dijkge schot van het gebouwd. Tevens werd toen de wedde van de gecombineerde betrekkin lijk vuur brandden. „O, wat is het toch zalig, om hier bij jullie te zijn, Vi „En wat is het ook zalig om je hier te hebben, Les juichte Violet Farrar geheel op denzelfden toon. „Laat thee brengen bij mrs. Lestrange op de kamer", sprak ze tot de kamenier, die onmiddellijk naderbij ge ijld was, om haar meesteresse nog het een en ander af te nemen. „Je zult Jack hier zien, Leslie maar dan moet je ook waarlijk wat gaan rusten voor het diner „Dat is hard voor mij 1" mopperde kolo nel Farrar. „Ik heb haar net even gezien en nu gaat zij al weer weg Maar enfin, je zult het wel beter weten, kind. Monopo liseer jij dus maar weer het zusje, Vi Leslie was verrukt over haar kamers, zóó gezellig en huiselijk zagen ze er uit, imet een groot portret van mrs. Farrar op den schoorsteenmantel, met haar „zoon en opvolger" bij zich. „O. Violet, wat zie er je toch goed uit zei Leslie, zich nu weer tot het origineel keerend. „Ik wilde, dat ik hetzelfde van jou kon zeggen, maar nu laten we je ook zoo gauw niet gaan Eerst moet je weer wat bijgekomen zijn en die blauwe kringen daar onder je oogen moeten weg Waar heb je die heerlijke viooltjes vandaan „Die heeft kapitein Deane voor mij be machtigd op het station in Grantham. Het is een aardige man, Violet, Ik wensch je geluk met het bezit van zulk een vriend „En dat zal je nog met méér nadruk doen, als je hem beter kent, Les O, het is toch zoo'n goede jongen „Dat geloof ik graag Ik heb ook van zijn gezelschap genoten. Hij maakte de reis gen van griffier-ontvanger bepaald op ƒ32503750. Inmiddels zijn deze betrek kingen weer gesplitst, zij worden thans waargenomen door twee functionnarissen, waarvan ieder de wedde geniet, die in de verordening bepaald is. Deze gesplitste wedden zijn in 1925 niet verhoogd, omdat die verhooging toentertijd, wijl men juist de combinatie beoogde, geen zin had. Thans vraagt de ontvanger verhooging en het da gelijksch bestuur meent dat daarvoor zeker aanleiding bestaat, omdat ook het werk van den ontvanger is toegenomen. Het aantal aanslagen steeg van 7000 tot 15.500. Doch ook het werk van den griffier is toegenomen en daarom stelt het dagelijksch bestuur voor beider jaarwedden, zoo in minimum als in maximum met een bedrag van ƒ300 'sjaars te verhoogen en te bepalen voor den griffier van ƒ2100ƒ2600 en voor den ontvanger van 28003300. Tevens wordt dan de wedde van den griffier in minimum en maximum hooger dan die van den com mies ter griffie, hetgeen juist voorkomt. Ook is in 1925 verzuimd de wedde van den bode- concierge, wiens werk door het groot aantal aanslagbiljetten ook is uitgebreid te ver hoogen. Het dagelijksch bestuur stelt voor hem 50 verhooging voor, waardoor zijn wedde wordt ƒ900f 1000. Ten slotte stelt het dagelijksch bestuur voor, den pensioengrondslag van den grif fier, mr. dr. R. W. Graaf van Lijnden, te bepalen op ƒ2100 en van den ontvanger, jhr. H. J. van Adrichem Boogaert op 3300. Toelage. Voorgesteld wordt aan mej. wed. Stroo Geldof te Vlissingen evenals vorige jaren ook in 1928 een toelage te geven van 162.50. Verpachting jachtrecht. Voorgesteld wordt het jachtrècht op eenige den polder toebehoorende perceelen onder Serooskerke, ter gezamenlijke grootte van 1.27.40 H.A., in pacht geweest bij wij len den heer A. A. Kolff te Rotterdam, te verpachten aan den heer M. Janse te Se rooskerke voor denzelfden prijs en onder dezelfde voorwaarden. Op de vergaderingen, uitgeschreven door de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op Walcheren, afdee- ling Vlissingen, waarvoor tallooze vereeni- gingen uitnoodigd waren, zijn levendige be sprekingen gehouden met het doel meer reclame te maken voor Vlissingen badplaats ien het eiland Walcheren tijdens de Olym piade 1928 en naar wij hopen ook nog lang daarna. Aan die vereenigingen werd de navol gende brief toegezonden „Op de vergaderingen, gehouden op Maandag 29 Augustus, werd door onze vereeniging een beroep gedaan op de aan wezige afgevaardigden van vereenigingen om ons te assisteeren in onze pogingen om gelden bijeen te brengen, teneinde een krachtige reclame voor Walcheren te voe ren tijdens de Olympiade van 1928 te Am sterdam. Wij verwachten van dergelijke reclame niet alleen dat bezoekers van die Olympiade hierheen zullen komen, doch dat tallooze reisbureaux en vreemdelingen per soonlijk door die reclame zullen worden op gewekt om, meer dan tot nu toe het geval was, de attentie op het eiland Walcheren te vestigen. De goede gevolgen van vreemdelingenbe- zoek mogen wij als overbekend rekenen. Niet alleen wordt er op elk artikel, hetwelk vreemdelingen koopen of verbruiken, geld verdiend, doch een intensief vreemdelingen verkeer heeft tengevolge, dat de terugslag daarvan te vinden is in iedere beurs. Er komen baten van in de belastingkas, enz. enz. Wij kunnen dan ook gerust verklaren, dat wij met ons streven werken absoluut in ieders belang, welke functie men ook be kleedt. Op de genoemde vergadering verklaarden alle aanwezige vereenigingen sympathiek te staan ten opzichte van ons streven. Zij zouden overwegen op welke wijze zij alleen, of onderling samenwerkende, kans zien in dit zomer- of winterseizoen een uitvoering of anderszins te geven, waarvan de baten heel gezellig voor mij." Eer mrs. Farrar nog wat kon. zeggen, stond Jack in de deur, een alleraardigst ventje van zes jaar, met kastanjebruine krullen en 'n straJend-vriendelijk gezichtje. Leslie ijlde naar hem toe en haalde hem binnen. „O, wat is hij gegroeid, Vi En hij gaat hoe langer hoe meer op Bruce lijken Nog een oogenblijik mocht Jack blijven. Toen ging hij met zijn moeder mee want tante Leslie moest wat rusten. Een uur bleef „tante Leslie" met gesloten oogen bij het vuur zitten. Toen werd ze gewekt door de bel van het kleeden. „Ik droomde", zei ze half-luid en schoof haar stoel weg, terwijl1 ze, blozende als een jong meisje, herhaalde „Ja, ik droom ze ker" en ofschoon ze de werkelijkheid om zich heen goed genoeg vond, was de droom ongetwijfeld toch nog aangenamer ge weest. Mrs. Farrar had haar kamenier gezon den een jong, frisch Engelsch meisje, om mrs. Lestrange te helpen kleeden. Zij koos een eenvoudig, wit-wollen toiletje, enkel met wat bont gegarneerd, en voor eenige versiering droeg zij een collier van twee a drie rijen kostbare parelen. „Je hoeft er niet bijte blijven ik kan zelve wel verder mijn Weg vinden", sprak ze vriendelijk tot het jonge meisje en toen die weg was, hechtte zij een bosje viooltjes tusschen de kant. Toen barstte ze opeens in lachen uit en riep „Ik geloof, dat ik nog niet goed wakker ben." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1