WOENSDAG 7 SEPTEMBER "binnenland Gemeenteraad. aio itgesloteri. waschdag foor ander verstellen, leep voor e speciale ight Zeep pelen. rheid van dat Uw er schoon :an arbeid. ight coil- netjes van aag Uwen er fraaie verkrijg» delburgsche ipij v. Stoomvaart GEMEENTERAAD TE SOUBURG Stads= en Provincienieuws DIMGEM bovenwoning trek Betje Wolffplci"' letters V. J., bureau ant" rin zonder kinderen vember WONING f mers met suite, 2 W st met badk. Huur pi® i rieven met uitvoerige onder letters v. t, ss. Courant". Widdelburg-Rotterdain engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS. IEREN EN VEE. v.Midd. trnber v.m.uur 8 8 9 12 8 13 15 8 16 v. RoR v.m.uu' 9 9 9 natiën te bekomen N.V. Transport- qJ I Erven O. VOS, ™e» I B. EENHOORN, Teltj' v. OOSTERHOUT, W- iebrs. BUITENHEK, Td, VL1SSINGSCHE COURANT aconnements-prijs I V Vlissingen en gemeenten op Wal- I f 2 '0 per drie maanden. Franco lch"eï Jheeleriik f 2.50. Week-abon- |door het g a(]es bjj v00rujtbeta- ■nerncmen Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS j4 regels f 1.10, voor iedere „li meer 26 centbij abonnement spe- lr' lt Sen Reclames 52 cent per regel I Klèfne Advertenties betreffende Huur en I Sur Koop en Verkoop, Dienstaanb.e- Dienstaanvragen, enz. prijs bij I vooruitbetaling van 1-5 regels 0.75, elke |'e FamTlSe rich te n 'va n 1—6 regels 1.70, Iedere regel meer 26 cent. Benoeming wethouders. Het vrilz.-dem. gemeenteraadslid dr. E. J. I Abrahams te Amsterdam heeft gisteren avond aan den burgemeester een schrijven «zonden, waarin hij bericht, dat hij ondei Se huidige omstandigheden zijn benoeming tot wethouder niet kan aanvaarden I Te Rotterdam zijn tot wethouder be roemd de heeren De Jong (anti-rev.), N - 'ard (kath.), De Zeeuw (SiD.A.P.), Heij- Ikoóp (SDAP.) en -De Groot (V.B.) De gemeenteraad te 's-Gravenhage be- I noemde de aftredende wethouders de hee- Iren Van der Meuten (V.B.), Quand (kath.), IQe Wilde (anti-rev.), Vrijenhoek en 1 Drees (beiden S.D.A.P.) Te Arnhem zijn benoemd de heeren J. IW H Meyer (kath.), B. Bakker (S.D.A. IP.), C. Smeenk (anti-rev.) en F. Radema- ^De'zitténde wethouders Goedhart (V.B.) 3i Van der Sand (kath.) zijn niet herko- zen. Te Haariem zijn de aftredende wethou- Iders mr. Heerkens Thijssen (kath.), mr. Ia. Bruch (anti-rev.), mr. M. Slingenberg I (v.D.) en M. A. Reinalda (S.D.A.P.) her- I kozen. Te Groningen werden gekozen de he'i- ren Catz (V.B.), Rugge (S.D.A.P.), De Jong (anti-rev.) en Reimink (V.D.) Te Gouda zijn benoemd de heeren Lafe- I ber en Van Staal (beiden S.D.A.P.) en I Koemann en Dinker (beidien kath.) Te Utrecht werden benoemd de heeren I Smulders (kath.), Bitterweg (anti-rev.) I Reijnders (S.D.A.P.), De Boer (V.B.) en I Van Sasse van Ysselt (kath.) Te Dordrecht werden gekozen de hee- lien Sanders en Reinhardt (beiden S.D.A. 1 P.), Van Huijden (V.B.) en Jansen Mane schijn (anti-rev.) Te Delft werden gekozen de heeren Bt- Ivers en Van de Seyp (beiden kath.), [Brinkman (anti-rev.) en Baart (S.D.A.P.) Te Zaandam zijn gekozen de heeren K. Kan Kzn. (anti-rev.), J. F. Kamphuys (kath,), J. van Mever (V.D.) en K. Prins (S.D.A.P.) De zittende wethouders J. C. Fermie (middenstand) en A. G. Verbeek (S.D.A. P.) zijn niet herkozen. Te Deventer is o.a. tot wethouder be- I noemd mevr. SandersBlauwboer (S. D. I A. P.) Te Nijmegen zijn gekozen drie katholie- I ken en één sociaal-democraat. Herstellingsoordvereeniging van spoorwegpersoneel. Gisterenmiddag recipieerde in de kleine I concertzaal van het N.V.-Huis te Utrecht de Herstellingsoordvereeniging van Spoor- i en Tramwegpersoneel ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan. I De voorzitter, de heer J. J. Balkenstein, hield de openingsrede, waarin hij het ver- 1 leden van de vereeniging memoreerde en vooral hulde bracht aan den heer P. Boek hout uit Rotterdam, die voor twintig jaar I de noodzakelijkheid ivan een herstellings- cord inzag en het initiatief tot de oprich ting nam. In het begin heeft men met fi- nancieele moeilijkheden te kampen gehad, J maar de vereeniging is er bovenop geko- men al dreigen er soms ook nog donkere I wolken. S*eun wordt o.m. verleend aan t.b.c.- "Iders, ofschoon de belangrijkste factor j voor het oord blijft de kinderverpleging, tiet aantal uit te zenden kinderen neemt steeds toe. Tot 31 December 1926 bedroeg het aantal 1554. I rJPe keer J?n van Zutfen hield een feest- reae, waarin hij namens „Het Koperen enfonds" de vereeniging geluk wensch- I to met haar 20-jarig bestaan. Zitting van Dinsdag 6 September, des middags 2 uur. (Vervolg en slot). ftnP°e.r ?ur&* en Weth. werd voorgesteld van a Jzend to beschikken op het adres haa mej' WeijermansGoossen, om ,e.en jaarlijksche toelage uit de ge- 1 "tekas toe te kennen, wegens haar srhn '^e werkzaamheid als school- vPrSmaakster- welk voorstel in de vorige nadering werd aangehouden. nariorJ1*6' i-Xan Oorschot zeide dat uit de dat Of^ting van Burg. en Weth.blijkt hand?1 eenmaal ingenomen standpunt Burp aVen' vindt de toelichting van TonH zeer poorer. Reeds op voor verdienste van 14 per week Weiiprm" '§'ezin *e klein z0lt aan meL dienS S' weSens haar 35-jarigen gekend 660 *oe'a&e m°eten worden toe- te dit, omdat wij er niet mede komsten kP.hhen, welke bronnen van in- z'in er !u zJln hij dit eens nagaat dan dienst eel wat personen in gemeente hehhp'n r£ 't anderen hoofde pensioenen neerino-' 2 <Jaarmede zal bij de pension- Ce srhriouf^j rekening worden gehouden. °P de mi wordt dus alleen toegepast v Q€ armsten der armen. Hij zou graag zien dat de nieuwe raad de toelage zou willen toekennen. Do heer Berger zeide dat de debatten in de vorige zitting vermeden hadden kunnen v/orden, als Burg. en Weth.' dadelijk een juiste toelichting op hun voorstel hadden gegeven. Hij vraagt of het moreel van dezen raad is deze vrouw naar huis te sturen met een niemendalletje. Hij wees er op dat wij hier hebben een te veel aan onbekwame ambtenaren, vooral aan hoogere ambtenaren. Deze worden ge handhaafd. Er zijn ambtenaren die een behoorlijk pensioen genieten en die een toelage van 500 genieten. Als hij ziet de behandeling van de hoogere ambtenaren er. hij stelt daartegenover de behandeling van deze schoonmaakster, dan springt het groote verschil in het oog. Hij meent dat de betrokken vrouw recht heeft op een toelage. 'Zij is aanneemster geworden, doch niettemin al dien tijd in gemeente dienst geweest. Hij vraagt voor deze vrouw dezelfde gratificatie als voor de weduwe Van Os. Het wordt hoog tijd dat aan deze vrouw alle recht wordt toegekend. De heer P. G. Laernoes meent dat de toelichting van Burg. en Weth. eigenlijk toch voldoende is. Er kan niet beweerd worden dat deze zaak niet aan alle kanten 'bekeken is. Het blijkt dat wij hier te doen hebben met een gezin, dat 18 in de week inkomen heeft. Bovendien hebben wij hier te doen met een geval van aannemen. De ze vrouw in het bijzonder heeft het schoon maken aangenomen. Uit verschillende ge meenten hebben wij bericht gekregen, dat het schoonmaken op dezelfde wijze ge schiedt als hier ter stede. Hij staat op hetzelfde standpunt a"s de raad voor enkele jaren dat schoolschoon- maaksters niet in gemeentedienst zijn. Hij kwam op tegen de blaam van den heer Berger op enkele hoofdambtenaren geworpen. Dat had de heer Berger niet mogen doen, omdat dit niet waar is, en de ambtenaren juist bijzonder geschikt zijn voor hun werk. Dit heeft hij in zijn driejarig wethouderschap kunnen consta- teeren. De heer Berger zeide dat het een juri dische handigheid is geweest, dat ds schoolschoonmaaksters niet in gemeente dienst zijn. De heer Berger hield vol, dat op de hoofdambtenaren bezuinigd kan worden en wel 10.000. Op deze kwestie zal hij bij de begrooting nog nader uitvoerig terugko men. Hij; bleef aandringen aan mej. Weijer mans een toe]age toe te kennen. Hij zal niet nalaten telkens uit te rafelen hoe hier in Vlissingen ten opzichte van sommige hoofdambtenaren wordt gehan deld. De heer Van Oorschot meent dat een vrouw die 28 jaar haar werk voor de ge meente heeft verricht hetzelfde recht op •een toelage heeft als andere personen die in gemeentedienst zijn. Op dezelfde gron den als vroeger een toelage werd toege kend aan mej. Van Os verzocht hij een toelage aan mej. Weijermans toe te ken nen. Het is klein van Burg. en Weth. dat gezien wordt naar de luttele inkomsten die het gezin Weijermans bezit. Deze menschen hebben geen overdaad. Hij hoopte dat deze raad meer rechtsge voel zal hebben dan de oude raad. De heer Sorel zeide dat als wij thans een toelage aan mej. Weijermans geven, wij vroeger onbillijk hebben gehandeld tegen over mej. Van Os, omdat de inkomsten van het gezin van deze laatste veel lager wa ren, dan thans van het gezin Weijermans. De heer De Meij wilde over den rechts grond niets meer zeggen. Hij wilde over den moreelen grondt spreken en hij meent dat dan aan deze vrouw een toelage moet worden toegekend. Wij hebben te doen met een vrouw die 35 jaar in dienst der gemeente is geweest en deze heeft dus recht op een vergoeding. Allerlei werkge vers doen hetzelfde en de gemeente heeft dus denzelfden plicht en dient dus na een zeker aantal jaren een pensioen te worden toegekend. De schoolschoonmaakster heeft het pensioen te,n volle verdiend. De heer P. G. Laernoes zeide dat het een groot verschil is of men spreekt over arbeiders in gemeentedienst en over per sonen die de scholen schoonmaken. Wij zijn niet schriel tegenover onze arbeiders. Er is verschil tusschen mej. Van Os en mej. Weijermans. De eerste had geen vaste inkomsten en in het tweede gezin komt f 18 per week binnen. Wij kunnen niet zeggen dat die menschen er niet kunnen komen.Was dat het geval geweest dan zou hij de eerste geweest zijn op de bres te springen voor een dergelijk gezin. Hij waarschuwt den raad ernstig om antecedenten te scheppen, met het oog op alle gevallen die er nog kunnen komen. Hij stelt dus namens het college voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Het eerst kwam in stemming het voor stelBerger om mej. Weijermans 208 toeslag te geven. Dit voorstel werd verworpen met 11 te gen 8 stemmen. Vóór stemden de socialisten en de hee ren De Ridder en Van der Eijk. Het voorstel van Burg. en Weth. werd daarna zonder stemming aangenomen. Daarna werd aan de orde gesteld het voorstel van Burg. en Weth. om in hooger beroep te gaan van verschillende beslissin gen van Ged. Staten, waarbij geheel of ten deele gegrond zijn verklaard de bij dat college ingestelde beroepen der R. Kath. (M) Ulo-school, der R. Kath. jongensscho len, der R. Kath. Meisjesschool en der Vlis- singsche Schoolvereeniging, betreffende vaststelling der vergoedingen ingevolge art. 101 der lager onderwijswet. Het voorstel werd aangenomen. Goedgekeurd] werd een voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop aan C. de Nooijer q.q. van 135 M2. bouwgrond, gele gen aan de De Lannoystraat tegen 10 per M2., alzoo voor een som van 1350. De heer Poppe zeide dat hij pricipiee! is tegen grondverkoop en hij de voorkeu.' geeft aan het uitgeven van grond in erf pacht. De heer De Meij zeide dat het verkeerd is tegen dezen verkoop te stemmen, omdat het een stuk grond betreft, behoorende tot een stadsgedeelte waar reeds meer grond is verkocht. Het is niet zoo heel eenvoudig om over te gaan tot het uitgeven van grond in erfpacht. Deze zaak dient eerst bestudeerd te worden. De heer Poppe zeide dat het vraagstuk betreffende het uitgeven van grond in erf pacht in een volgende vergadering aan de orde dient te worden gesteld. Principieel is hij tegen grondverkoop en is hij dus tegen het voorstel. Het voorstel werd daarna zonder hoofde lijke stemming aangenomen en verklaarden de heeren Van Oorschot en Poppe tegen het voorstel te zijn. Ten slotte werd voorgesteld de pensi oensgrondslag van den gemeente-ontvan ger. De heer Berger vroeg aanhouding van het voorstel om dit nader te bestudeeren. De secretaris gaf eenige inlichtingen. De heer Berger bleef op aanhouding aandringen, omdat hij nog eens nader een nauwkeurig onderzoek wil instellen, waar dit voorstel van Burg. en Weth. hem niet duidelijk is. De heer Sorel wil dit voorstel eveneens aanhouden, omdat er een onduidelijkheid in het spel is. De secretaris gaf nogmaals een nadere toelichting op het voorstel van Burg. en Weth. De heer Berger vroeg wie machtiging heeft gegeven om de 200 van de com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs op een andere wijze te geven. De voorzitter zeide dat er in de volgende vergadering een nadere volledige toelich ting zal worden gegeven. Hierna werd de vergadering gesloten. Vergadering van Dinsdag 6 September, des middags 2 uur. Voorzitter de heer jhr. H. A. van Doorn. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering wer den aangehouden. Allereerst werd overgegaan tot installa tie van de raadsleden, die de vereischte eeden of beloften aflegden. De voorzitter wenschte daarna de raads- leden van harte geluk met het vertrouwen door de kiezers in hen gesteld, en roept hun een welkom toe, in het bijzonder die raadsleden, die voor het eerst hier zijn. Hij hoopt op een prettige samenwerking met allen en dat zij steeds naar hun beste we ten de belangen der gemeente zullen be hartigen. Hierna was aan de orde de verkiezing van twee wethouders. De heer De Priester vraagt vóór tot stemming wordt overgegaan het woord en wees op hetgeen in het publiek en in de pers is gezegd over een compromis dat tusschen de S. D. A. P. en de anti-rev. partij zou bestaan. Dit bericht was onjuist en is door de soc.-dem. fractie tegenge sproken. Spreker memoreert wat er wèl is gebeurd. Alle fractie's, behalve de één- mansfractie, de heer Jobse, zijn tot overleg uitgenoodigd, doch de vrijzinnige fractie wilde hieraan niet mee doen. De andere fractie's hebben overleg gepleegd en zijn tot overeenstemming gekomen voor de verdeeling der wethouderszetels. De vrij zinnigen zijn nogmaals uitgenoodigd, doch weigerden opnieuw. Uit dezen gang van zaken blijkt dus dui delijk dat er van geheimzinnigheid geen sprake is. Spreker zet nog nader de onjuiste be richten in de pers uiteen. De S.D.A.P. heeft pas een beslissing genomen' nadat deze berichten in de pers waren gelanceerd. Het compromis heeft tot dit resultaat geleid dat gestemd zal worden op de hee ren Melis en De Priester. De heer Jobse zegt dat hij het op prijs stelt als éénmans-fractie niet te zijn uitge noodigd, want hij was toch niet gekomen. Het verwondert hem echter zeer dat ook de christ.-hist. fractie met dit compromis medegaat, daar hij weet, dat deze er in het begin fel tegenover stond. Hij heetf verno men dat de heer Cysouw nog op de fiets naar den heer Lorier is geweest om hem tot andere gedachten te brengen. De heer Cysouw antwoordt den heer Jobse dat hij er absoluut niets van weet en verkeerd is ingelicht. Hij heeft den heer Lorier in geen tijden gesproken. De heer De Pagter zet ook de reden uit een, waarom zijn fractie niet aan het over leg wilde deelnemen. De heer Suurmond zegt dat hetgeen de heer De Priester Keeft medegedeeld! volko men juist is. Alleen acht hij het geheel overbodig om dit hier te zeggen. Daar is d'e groene tafel niet voor om vermeende grieven van het publiek of verkeerde voor stellingen in de pers recht te zetten. Spre ker zal zich daarvoor wel wachten. Wan neer het publiek inlichtingen wenscht, kan het dat bekomen bij de raadsleden zelf. Hij heeft er dus absoluut geen behoefte aan de feiten hier in de raadszaal recht te zetten. Hierna wordt tot stemming overgegaan en bij eerste stemming gekozen de heer A. Melis met 8 stemmen. De heeren1 De Pag ter, Jobse en Hildernisse verkregen elk 1 stem. Op een vraag van den voorzitter ver klaart de heer Melis zijn benoeming te aanvaarden, waarna de voorzitter hem ge luk wenscht en hoopt dat hij op dezelfde wijze als voorheen met hem mag samen werken. Hierna wordt gestemd' voor den tweeden wethouder en verkreeg de heer J. de Pries ter 8 stemmen. De heeren De Pagter, Jobse en Hildernisse verkregen ieder 1 stem. Op een vraag van den voorzitter ver klaarde ook de heer De Priester zijn be noeming te aanvaarden en hoopte hij de belangen der gemeente naar zijn beste krachten te bevorderen. Hierna werd besproken het plaats ne men der raadsleden. De voorzitter deelt mede, dat gebleken is dat de heer De Visser reeds vroeger raadslid is geweest en wil dug uitgemaakt zien of die jaren ook meetellen. De heer Janssen wijst er op dat in de vorige raadszitting de bedoeling is geweest alleen te rekenen met onafgebroken zit tingsjaren en stelt voor dit besluit te hand haven. De heer Jobse wil de vroegere zittings jaren doen meetellen. Na nog eenige discussie wordt het voor stelJanssen aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Leenhouts en Jobse de heer De Visser stemde blanco. Hierna nemen de raadsleden plaats vol gens zittingsjaren en de nieuwgekozenen volgens ouderdom. De voorzitter leest daarna een schrijven voor van den heer Kodde, waarin hij dank zegt voor de door den voorzitter in de vorige zitting gesproken woorden en zijn beste wenschen uitspreekt voor de leden van den nieuwen raad. De voorzitter vraagt of de raad bezwaar heeft om de keien, die uit de Paspoortstraat zijn gekomen, te bestemmen voor de ver betering van de Spoorstraat, ter vermijding van dubbele kosten. De onderhandelingen met de Spoorwe gen schieten niet hard op, maar nu is toe gezegd dat er spoed zal betracht worden. Spreker hoopt dus dat binnen niet te lan gen tijd met de verbetering zal kunnen be gonnen worden. Verder doet de voorzitter mededeeling betreffende de plannen van de waterlei ding. Spreker zegt dat het rijksbureau voor drinkwatervoorziening Vlissingen heeft aangewezen om daar water van te krijgen, daar Middelburg zoo weinig opschiet en omdat al een gedeelte der Vlissingsche wa terleiding in onze gemeente ligt. De heer De Pagter heeft vernomen dat de waterleiding op het Tuindorp niet altijd voldoende water geeft. Ook wijst spreker er op dat de onderhandelingen met Vlis singen indertijd zijn afgesprongen omdat de waterleiding niet voldoende capaciteit bezat. De voorzitter zegt, dat Vlissingen ga randeert voldoende water te kunnen geven. Het eenigst bezwaar is dat de concessie binnen eenige jaren afloopt, dus wij zou den ons ook met het gemeentebestuur van Vlissingen moeten verstaan. De heer Janssen is ook van meening dat wij voordeeliger met Vlissingen zouden zijn dan met Middelburg, daar de leiding al voor een gedeelte in onze gemeente ligt. Wat de capaciteit betreft, deze is in de laatste jaren heel wat verbeterd. De heer Suurmond vraagt of deze me dedelingen nu het resultaat zijn van het ingestelde onderzoek, waarvoor wij 500 hebben moeten geven. Dan noemt spreker' het een erg mager resultaat. De heer De Priester gelooft dat de zaak een beetje vertroebeld wordt en zet uiteen wat al door de gemeente voor een betere watervoorziening is gedaan. Hij wijst er op dat de onderhandelingen met Vlissingen destijds zijn afgesprongen. De onderhande lingen met Middelburg hebben tot resul taat gehad dat het rijksbureau de zaak ter hand heeft genomen en Vlissingen toe schietelijker is geworden. Spreker gelooft ook dat het voordeeliger zal zijn met Vlissingen tot overeenstemming te komen. De heer Jobse wil er nog wijzen dat de vrijzinnigen in 1913 reeds een voorstel ge daan hebben voor een waterleiding, doch dit is afgestuit op den onwil van Ged. Sta ten, die wilden wachten op een watervoor ziening voor geheel Walcheren De heer Melis zegt dat daar Middelburg zoo lang heeft gewacht de zaak pp het doode punt is gekomen. Er komt nü weer gang in, daar Vlissingen ook weer toena dering toont. Middelburg en Vlissingen zijn wel eens meer niet erg broederlijk en in deze zaak kan het voor onze gemeente goed werken. Bij de rondvraag vraagt de heer Cysouw om toezicht van de politie bij het bramen zoeken door kinderen. Spreker heeft hier tegen geen bezwaar, doch het komt vaak voor dat kinderen de hekken laten open staan waardoor het vee op bouwland loopt en schade aanricht. De voorzitter zal dit in overweging nemen. De heer De Visser vraagt of aan weers zijden van het kanaal kennis kan worden gegeven wanneer het veer aan den Abeele voor het publiek is opengesteld. De voorzitter zegt toe door het doen aanbrengen van een officieele dienstlijst hieraan gevolg te geven. Hierna'wordt de vergadering gesloten. VLISSINGEN, 7 SEPTEMBER. Benoeming wethouder. Hedenmiddag heeft de heer M. J. Harts aan den burgemeester officieel bericht ge zonden dat hij zijn benoeming tot wethou der heeft aangenomen. Nederlandsch Fabrikaat. Aan de firma gebr. Weijens is, buiten mededinging van den etalage-wedstrijd, door de Vereeniging Nederlandsch Fabri kaat een diploma toegekend voor haar etalage van gero-zilver. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos IVIijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeerem en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ring te Utrecht gehouden. Op onze foto de deelnemers aan de bijeenkomst. Van den luchtrace Oakland-Honoloeloe hebben wij enkele mooie foto's ontvangen. Orgelconcert Groote Kerk. In ons bericht over dit orgelconcert sloop een storende drukfout. Er staatin dc gewone godsdienstoefening is het mu zikale een niet belangrijke zaak dat moet zijn een niet onbelangrijke bijzaak. Comité voor Beroepskeuze. In de gisterenavond ten stadhuize gehou den vergadering van het Comité voor Be roepskeuze alhier werden door den voorzit ter, den heer J. Butler, verschillende mede- deelingen gedaan over de vele voorberei dende werkzaamheden welke zijn verricht, o.a. van gehouden besprekingen met het college van Burg. en Weth. Spreker bracht onder .instemming der vergadering dank aan het gemeentebestuur voor de groote medewerking welke is verkregen. In over leg met regenten is door Burg. en Weth. een lokaal in het Burger Weeshuis be schikbaar gesteld ten behoeve van het Bureau. Besloten werd den eersten zittingsdag van het Bureau te houden op den tweeden Dins dag in October, des avonds van 8.30 tot 9 uur en vervolgens voorloopig des Dinsdags om de 14 dagen. Nadere bijzonderheden zullen nog per advertentie warden bekend gemaakt. Broederschap van Notarissen. In de heden te 's-Hertogenbosch gehou den vergadering werd gekozen tot lid van het hoofdbestuur der Broederschap van Notarissen in Nederland de heer J. C. Paap, notaris alhier. Baldadigheid. Een 9-jarige knaap heeft uit loufer bal dadigheid van een op den Singel passee- renden auto de voorruit met een steen in geworpen. Niet alleen veroorzaken dergelijke hande lingen schade aan de betrokkenen, doch leveren bovendien gevaar op voor de in zittenden en niet het minst voor den be stuurder, die allicht z>ijn stuur kwijt kan raken als stukken glas in zijn gezicht of op zijn handen terecht komen. In dit geval' liep de bestuurder geen ver- ■wondingen op en wist hij den jongen te pakken te krijgen en hem aan de politie over te leveren. De aangerichte schade be draagt 40. Een lijk opgehaald. Door een Arnemuidsch visschersvaartuig i* binnengebracht het lijk van den persoon uit deze gemeente, die de vorige week bij het zwemmen tusschen deze gemeente en Koudekerke is verdronken. Het lijk was bij Zoutelande opgevischt. In onze Tijdinghal. Het Internationaal Congres voor Mate- rialenkennis wordt van 12 tot 17 Septem ber te Amsterdam gehouden. Wij geven een foto van het bestuur van dit congres. De apologetische vereeniging „Petrus Canisius" heeft haar jaarlïjksche vergade- Aanrijding. Gisterenmiddag heeft op het gevaarlijke kruispunt Groenewoud-Walstraat een aan rijding plaats gehad tusschen twee wiel rijders, waanvan er een kwam uit de rich ting van de Zeilmarkt en de andere uit het Korte Groenewoud. De aanrijding moet ver oorzaakt zijn, doordat een der wielrijders dt linkerzijde van den weg hield. Een der rijwielen werd zwaar bescha digd. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Corinaldo" heeft gisterenavond, na een bekomen cer tificaat van zeewaardigheid de reis naar •Hamburg voortgezet. Heden is naar Archangel vertrokken her Noorsche stoomschip „Haugland" na al hier gebunkerd te hebben. Gemeenteraad van Middelburg. In de gisterenmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad te Middel burg, waren alle leden aanwezig. De voorzitter deelde mede, dat heden (Woensdag) het beroep van den raad te- ,gen het bevel' van Ged. Staten tot ophef fing van school B voor den Raad van Sta te zal worden behandeld. De heer Onder- dijk, die het standpunt van den raad zou gaan verdedigen, ziet zich door zijn ge zondheid genoodzaakt thuis te blijven en stellen Burg. en Weth. nu voor den ge meente-secretaris af te vaardigen om een en ander toe te lichten. Alvorens tot de benoemingen o.a. van de beide wethouders werd overgegaan, legde mevrouw Weijl, mede namens me- viouw de Graaf de volgende verklaring af De vrijzinnig-democratische raadsfractie overwegende, dat de wethouderszetels be- hooren te worden toegekend aan de groot ste fracties in den raad, overwegende, dat de aftredende wethouders in de vorige zittingsperiode blijk hebben gegeven voor hun taak berekend te zijn, verklaart haar stem te zullen uitbrengen op de heeren Onderdijk en De Veer. Na nog een korte opmerking van den heer Cornelisse over de volgorde der na men op de lijst van aftredende leden der commissie werd tot stemming overgegaan. In de vacature van oudsten wethouder werd de heer mr. De Veer herkozen met 15 stemmen tegen 2 op den heer Ver- tregt. In de tweede vacature werd de heer On derdijk herkozen met 11 stemmen, tegen 3 op den heer Jeronimus, 1 op den heer Por- theine, 1 op den heer Cornelisse en een blanco. Beide herkozenen verklaarden de benoeming te aanvaarden. Hierna werden de leden benoemd der «verschillende vaste commissies uit den raad. Het voorstel tot het verleenen van een

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1