DONDERDAG 25 AUGUSTUS BINNENLAND FEUILLETON KAMI IER NEGENTIEN. Stads= cn Provincienieuws 199' !i9a7. vLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Vlissingen en gemeenten op Wal IVoor y-n oer drie maanden. Franco fc.fhet «elieele rijk 2.50. Week-abon- •nccic "J" ■- 17 cent, alles bij vooruitbeta- ■Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS j4 ,-egels: 1.10, voor iedere fflPP, 26 cent; bij abonnement spe- tïrHzen Reclames 52 cent per regel ■eJ Advertenties betreffende Huur en Uur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Dienstaanvragen, enz. prijs bij Sbetalingvan 1-5 regels 0.75, elke ftnifeberichten van 1—6 regels 1.70, lere regel meer cent. De Koninklijke familie in Noorwegen. rv N R ct-" verneemt uit Oslo, dat Hendrik daar is aangekomen en van- P zijn reis naar Bygdin zal voortzetten, far de Koningin en Prinses Juliana nog M loeeeren. Zij maken dagelijks toch- in den omtrek en hebben mooi weer. i Koninklijke familie verlaat Bygdin Za- ■riaemorgen in haar eigen auto's keert dan door Valdres naar Oslo'terug. Groene Kruis-zegels voor Suriname. De Groene Kruis-zegels voor Suriname n vanaf 1 September a.s. tot ultimo De- mber 1927 voor het publiek verkrijgbaar, het officieel orgaan van het Groene- en itte Kruis deelt de heer F. C. Fleischer ntrent deze zegels het volgende mede Die zegels ;zijn natuurlijk alleen in Su- jame te gebruiken, niet hier te lande enig philatelist zal echter blij zijn, ze ior zijne verzameling aan te winnen. >lfs zullen ze een voordeelige geidbeleg- n«r zijn, want de oplaag is beperkt en ■er eenige jaren zullen ze stukken van ldzame waarde worden in de kringen m den handel in postzegels. Laat dan der Nederlandsche Groene en Witte uis-vriend de zustervereniging steunen Dor wat van die postzegels te koopen. en kan ze als Groene Kruis-curiosa be- aren. ze aan vrienden, die postzegelal- bezitten, ten geschenke geven, ze ior zijn kinderen of kleinkinderen in lorraad houden en ze hun later als een waardeerde zeldzaamheid of als een instgevend buitenkansje aanbieden. Er zullen drie soorten postzegels zijn ar, een nominale waarde van 2, 5 en 10 ntze worden echter verkocht met een eslag van 2, 3 en 3 cent, welke aan het irinaamsche Groene Kruis wordt afge- agen. Om de Groene en Witte Kruis-vrienden de gelegenheid te stellen, deze zegels >k in Nederland te koopen, hebben we ons wend, eerst tot de directie der posterijen Suriname, daarna op aanwijzing van het Honiale gouvernement tot het departe- ent van koloniën te Den Haag en wij wa ll zoo gelukkig, daar de meest tegemoet- imende en sympathieke medewerking te nden. Aan het centraal bureau der A.N.V., udegracht 35 te Utrecht, ontvangen we u 10000 stuks van elk der genoemde ze- els in commissie. Wij moeten die verkoo- en tegen resp. 4, 8 en 13 cent. Voor 25 ent zijn aan ons bureau dus de drie merk aardige zegels te verkrijgen. Ook zenden e die franco aan ieder, die ons een post- issel zendt van 0.35 of op onze post- kening no. 24318 een bedrag van 0.35 lort of gireert. Deze postzegels zijn ongebruikt en dus onder poststempel. Wie liever bestem- elde postzegels mocht ontvangen, zullen 'ij oofk gaarne ter wille zijn. Die zende ns dan in plaats van f 0.35 een postwis- el of storting van 0.40. Wij zullen dan org dragen, dat hem uit Suriname een rier met de drie aldaar afgestempelde '«zegels wordt toegezonden. Dank zij de elwillende medewerking van den admi- strateur, hoofd der afdeeling gouverne- entsbedrijven en burgerlijke openbare erken bij het departement van kolonie i i van den referendaris, den heer W. E. ei dus üosterbeek, zijn wij in de gelegen- tl(l gesteld, een vergroote afbeelding de- r weldadigheidszegels onder de oogen e Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 35, Julius voelde dat op hem de ridderlijke cht rustte zijn dame te verdedigen en pte eruitWe probeerden pappa te "den Mrs. Lowndes schrok geweldig en de ;n waarop ze zei Stil toch over- 'gde Mabin dat de ion gen zich niet had fgist. Mabin pakte haar bij den arm. U ziet I hij het weet, fluisterde ze opgewon- n- U kunt de waarheid niet voor hem P voor mij verborgen' houden. O, vertelt ■roe toch alles! U kunt mij immers ver duwen. Hij is hier, vast en zeker. Maar... hij... dood? Mrs. Lowndes had slechts één verlan- m om de twee indringers de gang uit dsen" "aar het hoof,dgebouw terug te Ga mee, zei ze terwijl ze probeerde 1 meisje mee te trekken, dan zal ik alles vertellen. p. j^.a®rom ^unt 11 dat nu n'e^ doen «Mat ,k al iets weet. Onpp hebt 11 het ontdekt Js hoorden beiden een roep van etaere kinderstem, ze keerden zich om aJ*n dat Julius terwijl zij stonden te sbb€*ies van door was §esaan en 'teri 'n V00r een deur la£ aan het e einde van de gang en door het onzer lozers te brengen. Ze te zien, is ze te begeeren ze te begeeren, is ze te koo pen ze te koopen, is een weldaad te 'be wijzen aan onze trouwe, arbeidzame en volhardende Groene Kruis-vrienden in West-Indië. Koopt dan allen, die onze zaak lief hebt, getroost u het kleine offer, dat van u ge vraagd wordt en steunt daardoor de zaak, die ons lief is in een onzer meest mis deelde en meest belangrijke koloniën in Nederlandsch West-Indië. De secretaris van het Groene Kruis al hier, de heer M. M. Franke, Coosje Bus- kenstraat 11neemt gaarne schriftelijke be stellingen voor deze zegels in ontvangst met vermelding van naam en adres, plus 21 cent voor de ongestempelde of 30 cent voor de gestempelde zegels. Uitvoering veldpostdlenst. Van 12 tot en met 17 September a.s. zul len oefeningen worden gehouden van de Lichte Brigade. Ten einde te verkrijgen, dat de corres pondentie voor de aan deze oefeningen deelnemende troepen naar behooren en zonder vertraging haar bestemming zal be reiken is het noodzakelijk, dat op de brie ven en verdere stukken behalve de naam van den geadresseerde ook wordt vermeld het korps en het onderdeel waar toe hij behoort en dat als plaats van be stemming wordt aangegeven „Op oefening met de Lichte Brigade". De voor de deelnemende troepen be stemde correspondentie, welke op deze wij ze is geadresseerd, zal door tusschenkomst van den veldpostdienst worden uitgereikt. Plaatselijke Keuze. Men verwacht dat in het begin van de a.s. parlementaire periode in behandeling zal komen het regeeringsvoorstel tot wijzi ging van de Drankwet, waarin opgenomen is de plaatselijke keuze. Naar men ons meldt, zullen er op 17 September, den laatsten Zaterdag voor de opening van de Staten-Generaal, door het geheele land plaatselijke bijeenkomsten worden belegd voor plaatselijke keuze. Congres Ned. Middenstandsbond. In tegenwoordigheid van de vertegen woordigers van den Belgischen en Duit- schen Middenstandsbond, der Belgische re geering, den R. Kath. en Christelijken Mid denstandsbond en het Kamerlid Wester man, heeft gisteren de voorzitter, de heer Ed. Schiirmann, het congres van den Ned. Middenstandsbond in den Dierentuin te 's- Gravenhage geopend. In een rede herdacht de heer Schiirmann den heer J. S. Meuwsen-, den eersten voor zitter, den man die door zijn energie, rui men' blik en bovenal warme liefde voor den middenstand den stoot heeft gegeven tot oprichting van de organisatie. Vervol gens wijdde spreker een woord van dank baarheid aan de nagedachtenis van H. H. Koppel Jr., den man, die gedurende vier jaren den bond heeft geleid. Verder bracht hij een woord van dank aan de bij den Ned. Middenstandsbond aangesloten organisaties, die door krachti- gen steun, zoowel in woord als in daad, het mogelijk hebben gemaakt met succes de landelijke actie te voeren en den bond hechter en sterker te maken. De organisa tie van den middenstand, vervolgde spr., heeft in de eerste plaats bereikt -dat men heden nog van een middenstand als een der hechtste zuilen van hef gebouw der gemeenschap kan spreken. Het congres werd o.a. bijgewoond door minister Slotemaker de Bruine, vertegen woordigers van de ministers van onderwijs en financiën, van het Haagsche gemeente bestuur en oud-minister Aalberse en dr. De Visser. De voorzitter bracht dank aan Prins Hendrik voor de aanvaarding van het beschermheerschap. Aan H M. de Konin gin werd een telegram van hulde en ver knochtheid gezonden. Oud-minister Aalberse merkte op, dat de Middenstandsbond in de afgeloopen jaren zeer veel heeft bereikt. Spreker aarzelde niet te zeggen, dat de Midenstamdsbond> een, zegen voor den middenstand en daar door ook voor ons vaderland is geweest. De middenstand vormt den onmisbaren sleutelgat keek. De twee vrouwen zagen nu hoe het kind tot zijn ontdekking gekomen was-'op een strooptocht door het onbewoonde deel van het huis. Het sleutelgat riep de huis houdster in wanhoop uit. Daar heb ik nooit aan gedacht Zoo hard ze kon liep ze de .gang door, trok den jongen overeind en fluisterde hem toe dat hij zich stil moest houden. Maar Julius liet zich niet wegtrekken en met een kluitje in het riet sturen. Uit alle macht klemde hij zich met zijn sterke vingertjes aan de deurknop vast en smeekte hem in de kamer te laten. Dibs zal zoef zijn, zei hij, nog steeds fluisterend, heel zoet. Dibs zal niets zeg gen. Ik wil hem zien, pappie alleen maar eventjes zien. Doe het maar, rnrs. Lown des, alsjeblieft Hij deed erg zijn best om zacht te pra ten, maar van tijd tot tijd schoot zijn kin derstem ui.t en plotseling, Mabin was intus- schen ook naderbij gekomen, hoorden ze een zwakke stem in de kamer roepen Dibs I's mijn kleine Dibs daar Laat den jongen naar binnen gaan, fluisterde Mabin tegen de huishoudster. Ik zal hier wel wachten. Mrs. Lowndes aarzelde. Ze had eigenlijk niet veel' zin, maar ze bedacht dat haar ge heim toch ontdekt was en het dus^eigenlijk geen zin had het verzoek te weigeren. Goed' dan, zei ze ten slofte zuur en haalde de schouders op. Maar zeg Julius goed dat hij zijn mond moet houden en zorg dat hij het doet. Ondertusschen stond Julius als een dolle aan de deur te rammelen. Mrs. Lowndes schakel tusschen consument en producent, i Daarna spraken mr. Josephus Jitta, se cretaris van den Hoogen Raad van Arbeid, mr. baron Van Wijnbergen, voorzitter van den Middenstandsraad, wethouder dr. Vos uit Amsterdam en dr. De Visser. Actie in de metaal-industrie. Gisteren zijn de besturen der Rotterdam- sche afdeelingen van den Alg. Ned., den Roomsch-Katholieken en den1 Christ. Me- taalbewerkersbond bijeen geweest om te overwegen wat er gedaan móet worden, nu blijkt, dat de directie van de maat schappij „Feijenoord" niet bereid is op eenigerlei wijze aan de gestelde verzoeken tegemoet te komen. Men was het er over eens, dat geen ge noegen genomen kon worden met de hou ding der directie en dat verder krachtig op treden dringend geboden' was. Ook over de wijze van gezamenlijk op treden en de te stellen eischen is overeen stemming bereikt, zoodat een definitieve beslissing binnenkort .is te verwachten. Centrale Bond van Transportarbeiders. Door den Centralen Bond van Transport arbeiders zullen dit najaar eenige lande lijke vakgroepsconferenties worden belegd, welke noodzakelijk zijn geworden tenge volge van den aanhoudenden groei van het ledental. Op deze landelijke vakgroepsconferenties zal een concreet program van practische eischen voor iedere groep worden opge steld en daarnevens zal worden bepaald, welke maatregelen door den bond zullen worden getroffen teneinde de verwezenlij king dezer eischen te bevorderen. In het algemeen zullen deze program- eischen betrekking hebben op de rege ling van den arbeidsduur, de bevordering van de veiligheid in het transportbedrijf, do jaarlijksche vacantie en de pensionee- iing der oude arbeiders. Binnenkort zullen nadere plannen wor den bekend gemaakt betreffende de her denking van het 10-jarig bestaan van den bond het is immers 1 Januari a.s. tien jaar geleden, dat de organisatie in haar huidigen vorm werd samengesteld door de fusie van een aantal kleinere organisaties. De herdenking van dit 10-jarig bestaan zal aansluiten bij een speciale propaganda- actie, welke naar aanleiding van de hierbo ven genoemde landelijke vakgroepsconfe renties alom in den lande zal worden ge voerd. Relletjes te Amsterdam en Rotterdam. Gisterenavond zijn zoowel te Amster dam als Rotterdam weer ernstige relletjes voorgekomen, waarbij de politie weer han den vol werk had. Vooru. te Rotterdam moest de politie krachtig ingrijpen en was zij zelfs verplicht van hun vuurwapens ge bruik te maken. De Goudschesingel was het-ijrandpunt der verzamelingen en moest herhaaldelijk worden schoongeveegd.. Üp de protestmeeting .gisterenavond ie Amsterdam gehouden voerde o.a. prof. Mannoury het woord. Een winkel-automaat na sluitingsuur. Een sigarenwinkelier aan de Kruiskade te Rotterdam heeft Zaterdagavond voor het eerst, na het sluitingsuur, een automaat in werking gesteld, die met een ijzeren stang buiten aan de deur van het winkelhuis be vestigd wordt en van den winkel uit elec- trisch verlicht wordt. Er zitten in dit ap paraat, dat afkomstig is van een fabriek in Denemarken, drie gleuven.. Wanneer men in zulk een gleuf 'n kwartje doet, dan ont vangt men na het uittrekken van een der drie laden, die zich onderaan bevinden, naar verkiezing een pakje sigaren of siga retten. De automaat laat zich niet beetne men. Wie het bijv. met een cent probeert, bereikt geen ander resultaat, dan dat het apparaat deze direct teruggeeft door een der twee daarvoor bestemde gleuven, die in een vakje uitloppen. Het denkbeeld om wanneer wet of ver ordening den winkelier dwingen tot het sluiten van zijn zaak, door middel van een automaat den verkoop eenigermate voort te zetten, is voor ons land nieuw. In tal van andere landen zijn deze automaten al geruimen tijd in gebruik. In de meeste daarvan hebben zij aanleiding gegeven tot haalde een sleutel te voorschijn en stak die in het slot. Mabin trok zich een beetje terug en het volgende oogenblik ging de deur open en holde Julius naar binnen, gevolgd door de huishoudster. Mabin bleef ongezien in de donkere gang achter. Ze trilde als een riet. Ze hoorde hoe de man een gesmoorden kreet uitte en hoe opgewonden Julius fluis terde. Ze merkte dat zijn trouw aan zijn belofte om rustig te zijn streed met zijn verlangen om zijn vader in één adem de avonturen te vertellen die hij had beleefd nadat hij in het hotel achtergebleven was. Tusschen deze verwarde geluiden, de onsamenhangende woorden van den vader en het afgebroken, onbegrijpelijke verhaal van den jongen door, hoorde Mabin duide lijk zeggen Waar is ze, Dibs Daar, buiten op de gang. Vraag of ze binnen komt, Dibs, ten minste als ze wil. Het volgende oogenblik klemde Dibs zich aan Mabin's japon vast en fluisterde opge wonden Kom mee. Hij wil je zien. Wees maar niet bang, hoor Mabin drong, haar tranen terug, veegde haar oogen af en trachtte opgewekt te kij ken. Ze nam het kind' bij de hand en ging de kamer binnen. Ofschoon het donker was in de kamer door de boomen buiten, had de huishoud ster er voor gezorgd dat de voortwoeke rende klimplanten voldoende verwijderd waren om althans een beetje licht door de beide vensters naar binnen te laten. Het was een groote kamer, kaal en ongezellig j door het ongeregelde gebruik. Er brandde vuur in den ouderwetschen haard en de ingrijpen door ae bevoegde autoriteiten, j maar overal is het eindresultaat geweest, dat zij werden toegelaten. Alleen in En geland heeft men ze stilzwijgend geduld en daar heeft men er ook géén bezwaar in ge zien, dat kinderen er gebruik van kunnen maken, al staat er dan een bordje op met Het gebruik van dit apparaat is verboden voor personen beneden 16 jaar. Zaterdagavond noteerde de politie de namen van twee personen, die op deze wijze kochten. Het schijnt de bedoeling te j zijn, zoo noodig een beslissing omtrent deze 'kwestie, waaraan de juristen een dankbaar kluifje kunnen hebben, in hoog ste instantie uit te lokken. VLISSINGEN, 25 AUGUSTUS. De ferry-boot „Koningin Wilhelmina". De ferry-boot „Koningin Wilhelmina", welke in het droogdok alhier nog enke.e voorzieningen heeft ondergaan, is hede - morgen naar Breskens vertrokken en van daar teruggekeerd met 1000 passagiers, die van de Belgische badplaatsen waren gekomen. Bovendien werden 11 automo bielen vervoerd'. Met de andere booten kwamen nog on geveer 700 badgasten mede. Hedenmiddag 2.35 is de ferry-boot in den gewonen dienst naar Breskens ver trokken. Vereeniging voor voordgezet nijverheids onderwijs. De lessen van de Vereeniging voor voortgezet nijverheidsonderwijs vangen Zaterdag 11 September aan. In achter staande advertentie wordt bekend' gemaakt dat de inschrijving van nieuwe cursisten voor 'de verschillende vakken, alsmede voor bouwkundig opzichter en Iandmachinist kan plaats hebben "op Dinsdag 30 Augus tus, des avonds van 89,30 uur, in het gebouw der Avondschool in het Groene- woud alhier. Scheepvaartberichten. Heden is van hier vertrokken het Zweedsche stoomschip „Sivria" naar Ali cante, na alhier gebunkerd te hebben. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is aan J. Lute, sergeant bij de politietroepen, aan j. Steketee en D. Verschuure, gewezen korporaals der poli- tietrQepen de bronzen watersnood-medaille toegekend. De ringrijderij te Middelburg. Het was hedenmorgen reeds vroeg druk in de Abdij te Middelburg, waar men bezig was de laatste hand te leggen aan de ba nen, waarop de 91 ringrijders zich zouden gaan bekampen. Tegen 8 uur kwamen de jongere en oudere deelnemers op hun zware, veelal keurig „getoiletteerde" rossen op het ter rein van "den vreedzamen strijd aan en ont vingen zij hun nummers, waaruit tevens bleek op welke baan zij gedurende de mor genuren zouden rijden. De mannen, belast met het opteekenen der goede en slechte beurten namen hun plaats in, alsmede de baanknechts en de wedstrijd nam een aan vang. Spoedig klonk het „mis, mis" of het gejuich als de ring gestoken was, van de rijders. Later op den morgen kwamen de eerste bezoekers door de poorten binnen. Op het verder verloop van ide ringrijderij komen wij morgen nader terug. Met ingang van 1 September a.s. is de leerling-telefoniste P. J. van Driel van het post- en telegraafkantoor te Goes tot tele foniste 2e klasse bij den interlocalen dienst aldaar benoemd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Generale Synode der Geref. Kerken. De Generale Synode der Geref. kerken heeft een conclusie aangenomen, waarin wordt besloten tenminste drie deputaten te benoemen voor de uitzending per radio van kerkdiensten van geref. kerken in Ne vlammen wierpen hun gezellig licht op een ouderwetsch ledikant, waarin Mabin het gezicht ontdekte dat ze tegen het glazen deurpaneel in de gang gezien had. Het was bleek, flets, mager, uitgeput, meelijwekkend om te zien, maar toch her kende ze onmiddellijk den vriendelijken vreemdeling met den blonden baard die ze in het kantoor in de City ontmoet had. De diepe wonde aan zijn voorhoofd strekte zich tot in het haar uit. Ook de stoppelbaard op zijn gezicht, dat na de verwonding glad geschoren was geweest, werkte niet mee om het uiterlijk van den kort-geleden nog zoo aantrekkelijken Ci- prian er beter te doen uitzien.' De oogen, waarin Mabin zoo'n goedigen, vroolijken glans had gezien, hadden een droevige uitdrukking toen Mabin naderbij kwam. Haar oogen werden verduisterd door tra nen die ze niet kon terughouden ze stak haar hand uit naar de zijne. Maar de manier waarop hij haar begroet te was toch opgewekter dan ze had durven hopen. Lieve hemel U bent een krani ge meid, hoor was al wat hij zei. Julius zat op het bed, kroop over de sprei naar zijn vader toe en streelde hem over het hoofd. Arme pappie zei hij. Arme pappie. Ik weet wel waarom je ziek bent. Omdat je niet wist waar Dibs was. Maar Dibs had het heel goed en dat is de schuld van Mabin. Ciprian glimlachte Mabin met een dank baren blik toe en zei Het is op het kantje geweest Ik ben nog niet weer hee- lemaai in orde, zegt die goeie ziel daar. Maar het heeft me goed gedaan u en dezen kleinen aap weer te zien. Ik... ik... neen, Iedere moeder dient Foster's Zalf voor radig te houden, want kinderen lijden vaak aan jeukende huidroos, uitslag, schavingen of puistjes. Foster's Zalf is zeer heilzaam voor dergelijke kwalen, en wordt ook aan bevolen tegen ringworm, insectenbeten, psoriasis en eczeem. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar af 1.75 per doos, 1.per tube. 9 derland, en hun op te dragen er naar te staan, dat een behoorlijk aantal Zondagen een zender voor het uitzenden van kerk diensten van onderscheidene gereformeer de kerken in ons vaderland, voor zoover zij daarvoor gevoegelijk in aanmerking kunnen komen en zij daartoe bereid zijn. te regelen al de kerken uit te noodigen tot dekking van de onkosten, voor zoover die niet be streden kunnen worden door de uitzenden de kerken zelf, deze zaak te steunen door een collecte of jaarlijksche bijdrage. De Synode heeft besloten over de kwes tie van de promotierechten aan de Theolo gische school te Kampen, waarover ver schillende adressen en verzoeken waren binnengekomen, de beslissing te verdagen tot de aanstaande Synode. Examens. Voor het examen nijverheidsonderwijs, akte Nb is te !s-Gravenhage geslaagd de heer J. Wisse te Zaamslag. Volksonderwijs. Gisterenavond vergaderde te Middelburg de kring Walcheren van de vereeniging „Volksonderwijs", onder voorzitterschap van den heer mr. J. W. Zijlstra. Alle afdee lingen waren vertegenwoordigd. Tot leden van het kringbestuur voor de afdeeling Nieuw- en St. Joosland werden benoemd de heeren F. P. Polderdijk en C. M. Rozemond. Na verschillende besprekingen over het al of niet wenschelijke van het houden van een streeklanddag op Walcheren vanwege den kring, werd besloten dat de verschil lende afdeelingen deze zaak nog eens zul len bespreken en dat dan in een kringver gadering in December a.s. de zaak verder zal worden behandeld. Tot afgevaardigde van alle afdeelingen naar de op 1 en 2 October te houden alge- meene vergadering der vereeniging werd benoemd de heer H. de Zeeuw te Veere en tot plaatsvervanger de heer C. Hack te Middelburg. De beschrijvingsbrief gaf geen aanlei ding voor bijzondere opmerkingen en werd den afgevaardigde vrij mandaat gegeven alleen werd de wenschelijkheid' betoogd, dat de heeren mr. H. Smeenge en KL de Vries, resp. voorzitter en secretaris bij de voorziening in de door hun aftreden ont stane vacatures de stemmen der door den afgevaardigde voor de afdeelingen uit te brengen stemmen zal hebben. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September 1927, benoemd tot ieeraar aan de Rijks Hoogereburgerschool te Zierikzee, F. Bulthuis, thans tijdelijk Ieeraar aan die school. MARINE EN LEGER. Bij beschikking van den minister van marine a.i. zijn de volgende plaatsingen gelast Met 12 September officier van den ma rine stoomvaartdienst der 2e klasse J. Pronker geplaatst aan boord Hr. Ms. Z. 8, Met 13 September officier van den ma rine stoomvaartdienst der 2e klasse M. P. J. Pover geplaatst aan boord Hr. Ms. „Ven Speijk". Met 1 October de officier van den ma rine stoomvaartdienst der le klasse R. de Vries, geplaatst aan boord Hr. Ms. Z. 5 en de" officieren van den marine stoom vaartdienst der 2e klasse A. D. Jongkees, C A. Vos en D. Braemer geplaatst onder scheidenlijk bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, bij het vliegkamp De Mok en aan boord Hr. Ms. Z 8. Bij ministerieele beschikking is bepaalJ, dat in den a.s. winteo- van plm. 15 October tot plm. 15 Maart rijkunstig onderricht aan onbereden beroeps- en verlofsofficieren zal worden gegeven te 's-Gravenhage, Lei den, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Gronin- het spreken vermoeit me toch te veel. God ze.gen jullie allemaal Hij hield op, volkomen uitgeput. Julius zag dat zijn vader erger ziek was dan hij had gedacht en keek angstig naar de twee vrouwen. Viug trok mrs. Lowndes hem van het bed weg en gaf hem aan Mabin. Zoo. Neem hem maar,mee, zei ze en iaat hem zijn mondi houden, als u het gedaan kunt krijgen. Straks na de thee kom ik bij u op de kamer. Julius strekte zijn armen naar het bed uit, maar een blik van Mabin, die begreep dat de patiënt op dat oogenblik geen nieuwe emotie kon verdragen, was vol doende om hem te doen gehoorzamen. Toen ze met Julius, die stil en angstig geworden was, een eind de gang ingeloo- pen was, gaf ze hem instructies. Dibs, zei ze je bent nog wel niet zoo'n heel groote jongen, maar je bent toch oudi en verstandig genoeg om te be grijpen wat ik je nu vertellen zal. Dat papa hier in huis is, is een gróót geheim. Alleen jii en ik en mrs. Lowndes weten het en verder mag niemand het weten. An ders wordt papa nog véél zieker. Begrijp je het goed Hij knikte heel plechtig. Dibs kan wat goed een geheim bewaren, zei hij trots. Ik heb nooit verteld dat de staart van de pauw kapot is. Natuurlijk niet, zei Mabin, ofschoon ze zich niets van dat schokkende feit her innerde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1