DONDERDAG 18 AUGUSTUS 'binnenland feuilleton i Wijziging der Lager Onderwijswet 1920. kamer negentien. voorstellen aan den gemeenteraad. f^ö» 193' iVLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS v„nr Vlissingen en gemeenten op Wal- f 220 per drie maanden. Franco fer het geheele rijk 2.50. Week-abon- Kementen I7 c£nt- a"es ^ij vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: 14 regels 1.10, voor iedere li meer 26 centbij abonnement spe- 'S nriizen. Reclames 52 cent per regel Któne Advertenties betreffende Huur en «.-huur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Ilen én Dienstaanvragen, enz. prijs bij Sbetaling van 1-5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. 1 Familieberichten van 1—6 regels 1.70, liedere regel meer 26 cent. Het Staatsblad no. 269 bevat de wet van r< Ui li 1927. ter wijziging van de artikelen S 57 en 203 der Laiger Onderwijswet 1920. Aan artikel 56 worden een 4e en een 5e lie'toegevoegd, luidende 4 op de vergoeding volgens het eerst1 0f tweede lid wordt in mindering gebracht de jaarwedde of wedde van den onderwij zer die a. bij zijn benoeming tot hoofd der school niet in het genot was van wachtgeld, terwijl wachtgeld als gewezen hoofd eener openbare lagere schooi genoten werd door een gewezen onderwijzer, die op het tijd-, stip van ingang der benoeming niet ouder was dan zestig jaar, of zoo het eene vrouw betreft op dat tijdstip niet ge huwd wasb. bij zijne benoeming tot on derwijzer aan de school niet in het genot v/as van wachtgeld, terwijl wachtgeld als cewezen onderwijzer aan eene openbare la gere school genoten werd door een gewe zen onderwijzer, die op het tijdstip van in gang der benoeming niet ouder was dan zestig jaar, of zoo het eene vrouw be seft op dat tijdstip niet gehuwd was. De vermindering in het geval onder b wordt niet toegepast ten aanzien van den onder wijzer, wiens jaarwedde of wedde niet voor de Rijksvergoeding in aanmerking komt. 5. De vermindering volgens het vorige lid wordt op een daartoe strekkend verzoek van het gemeentebestuur niet toegepast, in dien de wachtgelder niet werd benoemd, hetzij wegens het niet bezitten van een be voegdheid, welke voor de vervulling van de betrekking noodzakelijk is, en welke de benoemde bezit, hetzij wegens een andere (gewichtige reden, een en ander ter foeoor- deeling van onzen minister. Aan het tweede lid van artikel 96 worden twee alinea's toegevoegd, luidende d. bij zijne benoeming tot hoofd der school niet in 't genot was van wachtgeld, terwijl wachtgeld als gewezen hoofd dier school of eener andere onder bestuur van dezelfde instelling of vereeniging staande lagere school genoten werd door een ge wezen onderwijzer, die op het tijdstip van ingang der benoeming niet ouder was dan zestig jaar, of zoo het eene vrouw be treft op het tijdstip niet gehuwd was e. bij zijne benoeming tot onderwijzer aan de school niet in het genot was van waohtgeld, terwijl wachtgeld als gewezen onderwijzer aan die school of aan eene an dere onder bestuur van dezelfde instelling of vereeniging staande lagere school ge noten werd door een gewezen onderwijzer, die op het tijdstip van ingang der benoe ming niet ouder was dan zestig jaar, of zoo het eene vrouw betreft op dat tijd stip niet gehuwd was. De vermindering, bedoeld onder c en e, wordt niet toegepast ten aanzien van on derwijzers, wier jaarwedde of wedde niet voor de Rijksvergoeding in aanmerking •komt. Aan het artikel wordt een vierde lid toe gevoegd, luidende 4. De vermindering volgens d en e van het tweede lid wordt op een daartoe strek kend verzoek van het bestuur der school met toegepast, indien de wachtgelder niet werd benoemd, hetzij wegens het niet be zitten van een bevoegdheid, welke voor de vervulling van de betrekking noodzakelijk is, en welke de benoemde bezit, hetzij we gens een andere gewichtige reden, een en ander ter beoordeeling van onzen minister. In artikel 203, zooals het wordt gelezen Vit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 30) Mabin aarzelde. Toen keek ze hem met oornige oogen *»n. Waarom mocht hij niet dat ze op haar hoede was en dat ze I wat hij wilde doen en wat hij al gê- üaan had Hoe machteloos ze misschien ook was om te helpen en te beschermen, aeze ellendeling zou weten dat ze niet al- !een Z1in bedoelingen doorzag, maar dat ze 'n staat was hem te ontmaskeren als hij J'oer een vinger uitstak naar Julius. Dat °n absoluut geen kwaad integendeel Weet u werkelijk niet, mr. Wric:'nT bS \i ?p krachtigen WOn dat hij' had tta» be2nJPen dat hu ^er gewaagd ohi jk ni^ïa4arop J hetend had, waar^ vervolgde 11 wil 8Preken en waaïonV, afkeF- ,ïe met plotseling opköthehaen Èn S*r 'k wa*8 a's 'k 'maar zie klank van uw stem frötVr blijkbaar had hij er op ...dat ook zij onder invloed' van J? v^lijkschen omgang met lord Moor- schandaal zou willen vermijden ■v oe familiégeheinten béwaren, want hij stotteren en zei nerveus "O, o uüi ZOu we' willen weten... ik zou... krachtens de wet van 30 Juni 1924 (Stbl. no. 319), wordt in plaats van „over de ja ren 1922 tot en met 1929'' gelezen „over het tijdvak van 1 Januari 1922 tot en met 31 Augustus 1927". iHet bepaalde bij de artikelen 1 en II geldt slechts ten aanzien van hoofden en onder wijzers, aangesteld na 17 Juni 1927. Stormramp 1927. Het Nationaal Steuncomité Stormramp 1927 is thans met zijn voorbereidïngswerk bijna gereed. Ten einde te kunnen weten, hoever het met het toekennen der schadevergoeding binnen de grenzen, die redelijkerwijze ge steld kunnen worden, mag gaan, is het noodzakelijk te weten, over welke bedra gen beschikt kan worden. Daarom herhaalt het Comité het vroeger reeds aan gemeentebesturen, corporaties of particulieren gedane verzoek om de gelden, die nog niet verantwoord zijn, te storten bij de Associatie-Cassa te Amster dam (Gironummer 8665) op naam van den penningmeester, den heer F. J. M. van Ogtrop, of zoo dit rlog niet mogelijk is, aan het secretariaat Dr. Kuyperstraat 8, te 's-Gravenhage, te willen berichten, welke sommen reeds ontvangen zijn. Minister Kan te Brussel. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, de heer Kan, bracht gisteren een bezoek aan het Holland Huis te Brus sel, waar hij een ontmoeting had met den Belgischen minister van landbouw Baels. De beide ministers onderhielden zich met elkaar over verschillende vraagstuk ken betreffende land- en tuinbouw en vee teelt. Na het onderhoud werd beiden mi nisters een noenmaal aangeboden door den raad van beheer van het Holland Huis. Assistenten en conducteurs der posterijen. De directeun-generaal der posterijen en telegrafie heeft te kennen gegeven, dat het wenschelijk wordt geacht om te trachten, de ongustigie vooruitzichten van hen, die geslaagd zijn voor het vakexamen voor conducteur te verbeteren en zoo mogelijk te bereiken, dat de benoeming in de rangen van assisstent en van conducteur meer ge lijken tred houdt, in verband waarmee een aantal geslaagden voor conducteur na be noeming tot dien rang tijdelijk als zoodanig zal worden werkzaam gesteld op sommige expeditie-bureelen en aldaar met de werk zaamheden voor assistent zal worden be- last.De belangen van de voor assistent ge slaagden zullen voorts niet uit het oog worden verloren, al zal, door voormelden maatregel, de bevordering tot assistent uiteraard iets langzamer-geschieden. Een dansverbod te Hilversum Bij den gemeenteraad te Hilversum is ingekomen een voorstel van de Christelijk- historisehe raadsleden om de commissie voor de strafverordeningen te verzoeken aan den raad ter vaststelling aan te bieden een verordening, waarbij het dansen wordt verboden op Zondagen en algemeen er kende Christelijke feestdagen en op werk dagen na 10 uur 's avonds. |Mel graag'willen we'ten wat u daarmee Woeit I zal ik u dan zeggen. Ik m T H °pdat ik weet dat u een verfoeilijk ,nsch bent, die'van plan is den kleinen Een regendepressie. De weerkundige medewerker van „het Vad." schrijft Het is blijkbaar dezelfde depressie ge weest, die zoowel de Duitsche Oceaan- vlucht heeft verijdeld als de overvloedige regens der laatste dagen heeft veroorzaakt. Zaterdagmorgen was deze depressie ten Ziiid\vesten yan Ierland verschenen, waarna zij gedurende den Zaterdag slechts weinig in beteekenis toenam, zoodat wij ons nie"t behoeven te verwonderen, dat zij, die over het vertrek der Oceaan vliegers te beslissen hadden, deze nieuwe depressie als geen ernstig beletsel hebben beschouwd. Zon dagmorgen was deze depressie veel uitge breider geworden, maar in het geheel geen storm depressie, zooals de berichten over de mislukte onderneming zouden kunnen doen vermoeden. Integendeel, zij verschijnt op de officieele weerkaart als een vlakke de pressie, met zwakke windkrachten en pas Maandagmorgen, als zij tot een groote de pressie is uitgebreid, waarvan de kern bo ven de Noordzee ligt, komen hier en daar Julius-te vermoorden zooals u zijn vader vermoord hebt of ténminste geprobeerd f*bt te vermoorden. Ik weet 'ook dat u vanmiddag geprobeerd hebt het kind te vergiftigen door hem chocolaadjes te ge ven waarmee u eerst het een of ander hebt uitgevoerd. Daarom haat ik u en ik ben blij dat ik in de gelegenheid ben om ti te waarschuwen dat als u dezen jongen weer eens kwaad probeert te doen, dat ik er dan niet met lord of lady Moorhampton over 2a! sprékèn, maar regelrecht naar het poli tiebureau ga om te Vertelled wat ik Weet. Mabin wils ei' zlcll Van bewust dat zé meer beweerde dan absoluut waai' was* te voelde dat ze nooit oen moed 20U itebben om te doen waarmee ze dreigde maar ze was tuiten zichzelf vad Woede en walging, Vnaar ze had toch Wel hoop dat .dit dreige ment indruk <?Öu maken. Ze had hem uit gedaagd feli beschuldigd en wachtte nu hij gend en met van verontwaardiging gloeien de oogen de gevolgen af. Die kwamen uit een onverwachten hoek. Lady Moorhampton hadi in den salon luide woorden gehoord en toen ze bij de deur kwam waren AAabin's laatste hartstochte lijke woorden tot haar doorgedroegen. Bij het hooren van haar stem kéérde Mabin zich om en zag haar met woedende oogen en een gezicht dat wit was Van veront waardiging op zich af konten. Miss" Wrest, zei ze op.?n snijdenden toon, u vergeet uzelf. Ik heb al heel wat onbeschaamdheden én brutaliteiten van u moeten slikken. Maar ik lean niet dulden dat mijn broer op zoo'n gruwelijke manier beleedigd en uitgescholden wordt. Ik ver zoek u onmiddellijk tev vertrekken sterkere winden voor, evenwel ook dan nog geen stormen. Veeleer zal men dus moeten denken aan vrij locale buien, die de vliegers ontmoet hebben, waarin natuurlijk wel stormachtige wind zal hebben kunnen voor komen. In den loop van Zondag hebben dan ook geweldige wolkbreuken over En geland gewoed en wij hebben hier gezien, koe het weer in den namiddag, na een korte opklaring, plotseling buiig werd, waarbij veel regen viel, maar geen sterke wind voorkwam. Men zal daarom de bewering, dat de Öceaanvliegers met orkaanwind (11 en 12 Beaufort) te kampen hebben gehad, met de grootste reserve moeten aannemen (immers hoe kan men dat in een vliegtuig waarnemen Veeleer zal de vlucht ge strand zijn op de zeer laag 'hangende be wolking en het buiige karakter van het weer. De latere officieele weerberichten laten nu zien, dat op tal van plaatsen groote hoeveelheden regen zijn gevallen. Zondag vielen groote hoeveelheden in Engeland, Nederland en Frankrijk, Maandag even- eens.Zoo had Amsterdam Dinsdag 24 mM., Vlissingen 26 mM. in het morgenbericht. Te 's-Hage werden de volgende hoe veelheden opgevangen Zaterdag 15, Zon dag 17, Maandag 18 en Dinsdag 15 mM., in vier dagen dus 65 mM., d.i. ongeveer de normale regenhoeveelheid over de geheele maand. De bovengenoemde depressie was dus meer een regen dan wind brengend. Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Naar aanleiding van een tot uwen raad gericht schrijven d.d. Juli j 1., waarbij N. Cysouw te Oost- en West Souburg e.a., als aanpalende landgebruïkérs, verzoeken om van de gemeente een bedrag van 60 te mogen ontvangen als tegemoetkoming in de kosten van verbetering van den Viso- weg, hebben wij de eer U het navolgende mede te deelem Het door adressanten bedoelde gedeelte van den Visoweg rijkseigendom zijnde komt op den laatstelijk door Gedepu teerde Staten vastgestelden ligger niet meer voor. Afvoering van dit weggedeelte heeft ech ter nog niet plaats gehad door een ver gissing van uw of ons college zooals adressanten in hun adres vermelden doch tengevolge van een schrijven van den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat in het arrondissement Vlissingen, omdat inge volge artikel 3 van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, bij den Staat ini onderhoud of beheer zijnde weigen niet op den ligger behooren te worden ge bracht.. Voorts hebben.zij niet in, 4924 aan U ver zocht om beter .toezicht op den Visoweg, doch heeft N. -Cysouw zich tot ons college gewend met een zoodanig verzoek, waarop hém als antwoord in bovenaangehaalden zip is bericht en waarbij hem in overweging werd gegeven zich te wenden' tot voor noemden hoofdingenieur. Naar aanleiding van een verzoek van Gedeputeerde Staten is echter bij uw be sluit van 7 Juli jl. nr. 16 de wenschelijkheid uitgesproken dit gedeelte van den Visoweg wederom op den- ligger te doen plaatsen, zoodat in uwe eerstvolgende vergadering deze liiggeraanvulling U ter voorloopige vaststelling zal worden aangeboden. Vóór de vaststelling van den ligger, dus vóór 29 Augustus 1924, waren als onder houdsplichtigen'van 't bovenvermelde weg gedeelte aangewezen de aanpalende land- gebruikers en de gemeente Vlissingen, doch is dit wegsgedeelte, sinds het niet meer op den ligger voorkomt, in slechten toestand gaan verkeeren. Met het oog op het laatstgenoemde is door adressanten dit weggedeelte met zand opgehoogd en vragen zij in verband hier mede als tegemoetkoming in de kosten aan arbeidsloon een bedrag van 60. Waar thans wederom meergenoemd ge deelte van den Visoweg in den ligger wordt opgenomen en daardoor een sinds jaren be staande toestand zal worden hersteld, waarbij de gemeente tevens als mede-o:i- derhoudsplichtiige is aangewezen, komt ons, nu door adressanten de weg is verbeterd, inwilliging van hun verzoek, billijk voor. Misschien rekende ze er op dat haar majesteus optreden en haar volumineuze stem bij het meestal eenigszins timide meisje hevige ontsteltenis teweeg zou bren gen. Maar Mabin werd door haar toegewij de liefde voor den kleinen jongen bezield met een moed en een geestkracht, die lady Moorhampton met haar hautaine houding en haar brutaai-kouden toon niet kon over winnen. Uitstekend, iady Moorhampton, zei eh kéék de andere vrouw vlak in de oegéfi. Als u het wenscht zal ik ortrtiiddellijk heengaan. Maar, vervolgde ïïlet verhef fing van stem, als ik neem ik Julius mee. Ik laat hert) hief niet achter ze zweeg nog eVéfi én sprak toen de laatste woorden* langzaam en met grooten nadruk en scherp als pistoolschoten om ver moord te worden HOOFDSTUK XV. Mrs. Lowndes is gechoqueerd Nadat ze deze klap op de vuurpijl gege ven had, bleef Mabin ferm, met rustige oogen, maar doodsbleek op de uitwerking wachten. iMaar er gebeurde niets. Misschien was het plotseling tot broer en zuster doorgedrongen dat ze met een min der kneedbare figuur te doen hadden dan met den zwakken, toegeeflijken lord Moor hampton die zoo bang voor schandaal en praatjes was en die met iedereen in vrede wilde leven. Misschien dachten ze ook dat dit meisje haar bedreiging zou uitvoeren, met den jongen het huis verlaten zou en het hun onmogelijk zou maken hun verdere plannen uit te voeren. Ze keken elkaar even aan en Mabin, "die tifsschen beide in sto'rid King -pepermunt is A 20 cents fier ons VErkrijgbaar ïn speciale King -zakjes en verder in rallen van. 5 en /Ocis. Voor H H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma C. M. DOMMISSE ZO ON, te Vlissingen Firma P. J. R. GROOL Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor aan adressanten een bedrag van 60 toe te kennen als tegemoetkoming in de kosten van verbetering van den Visoweg. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het Woningbedrijf over het jaar 1926, sluitende in ontvangst en uit gaaf met een gelijk bedrag van 28.569.53, na verantwoording in ontvangst van een bijdrage van de gemeente tot dekking van het tekort van 1509.67. Dit tekort vindt zijn oorzaak hoofdzake lijk in het feit, dat vele oude gemeente-ge- bouwen op de rioleering in 1926 zijn aan gesloten geworden. Waar particuliere eige naars aangeschreven werden om hun pan den aan de rioleering aan te sluiten, kon de gemeente zelf in deze niet achterblijven. Bovendien zijn de kosten van het onder houd ook hooger dan waarop deze geraamd waren. Vele woningen moesten binnenshuis geschilderd en behangen worden, terwijl ook meer timmer- en metselwerk aan de verschillende gebouwen is uitgevoerd dan waarop bij het opmaken van de begrooting was gerekend. Hierbij hebben- wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het Grondbedrijf over het dienstjaar 1926. De gewone dienst sluit met een nadeelig saldo ad 9024.29, welk bedrag is over gebracht naar den kapitaaldienst. Op den gewonen dienst is in uitgaaf gebracht een bedrag groot 17.391.45, zijnde de terug betaling aan de gemeente van de aflossin gen der ten laste van het Grondbedrijf overgeschreven gemeentelijke schuld. De kapitaaldienst sluit in ontvang en uit gaaf met een bedrag ad 67.134.07, na verantwoording) in uitgaaf van het saldo van den gewonen dienst, groot 9024.29 en van een bedrag groot 38.393.51 als uit- keering aan het Reservefonds en na verant woording in ontvangst van een bijdrage van de gemeente tot dekking van het tekort groot 2.453.07. Hierbij hebben wij de eer uwen raad ter goedkeuring aan te bieden de rekening van le het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1926, sluitende met een goed slot van 234.67, na verantwoording in ont vangst van een subsidie van de gemeente groot 41.400 2e. de Zeemans- en Visschersbeurs over het jaar 1926, sluitende met een goed slot van 2366.61 3e. het Gasthuis over, het dienstjaar 1926, sluitende met een goed slot van 22.46, na verantwoording in ontvangst van een sub sidie van de gemeente groot 63.400 4e. het Havenbedrijf over het jaar 1926, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag van 57.831.3*4, waaronder een uitkeering aan het reseivefonds van 8899.98, vergezeld van de rekening van 't reservefonds van dat bedrijf over het jaar 1926, met een batig saldo van 28.814.04. 5e. het bedrijf der Groente- en Fruitvei ling over het jaar 1926. sluitende in ont vangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad f 15.520.97, na verantwoording in ontvangst voelde dat ze het gewonnen had. Ze draaide lady Moorhampton den rug toe en zei bevelend tegen Joe Wright Laat u mij alstublieft door Een oogenblik aarzelde hij, toen liet hij zijn armen zakken en Mabin zou hiervan juist gebruik maken om te ontsnappen toen ze een verandering in dè uitdrukking op zijn gezicht waarschijnlijk de reflex van gebaar van lady Moorhampton die acHter haar stond. Hij breidde zijn armen weer uit en versperde den doorgang op nieuw. Lady Moorhampton greep haar plotseling bij den arm Neen, ik laat u nog niet gaan, zei ze. We moeten tot een vergelijk komen. Ik verwacht een ver klaring van uw ruw optreden. Na haar heftigheid van daareven klonken deze woorden bijna nederig en het toonde Mabin duidelijk hoe sterk ze stond. Dit •bewustzijn gaf haar kracht toen ze zich •langzaam omdraaide en lady Moorhampton aankeek, die daar met hijgende borst en gloeiende oogen stond. Kom hier beval ze. Ze nam Mabin mee door de hall en liet haar plaats nemen bij den haard. Toen wenkte lady Moorhampton haar broer die met tegenzin kwam, maar ten slotte toch naar de beide dames toeschoof die nu op gewonden naast elkaar zaten. Nu. zei lady Moorhampton op schor ren, zenuwachtigen toon, terwijl' ze nog steeds Mabin's arm nerveus vasthield, ik zou graag willen weten waarom u zulke akelige "dingen zegt tegen... tegen ons. Wat ik zei was niet tegen u gericht, lady Moorhampton. U sprak tegen, mijn broer. Nu, zóovgel van een bijdrage van de gemeente tot dek king van het tekort van 5.610.77 6e. het Badfoedrijf over het jaar 1926, sluitende in on-tvamgst en uitgaaf met een gelijk bedrag van 12.807.94, waaronder een uitkeering van het vernieu-wings- en re servefonds van 2268.90, vergezeld van de rekening van genoemd fonds over het jaar 1926 met een batig saldo van 3106.99 7e. de Gezondheidscommissie over het dienstjaar 1926, sluitende met een voordee- lig slot van 26.19 hetwelk in de kas van den gemeente-ontvanger is terugge stort na verantwoording in ontvangst van een bedrag groot 670 als bijdrage van de gemeente in de onkosten van die Commissie 8e. het bedrijf van den Vee- en Vleesch- Ikeuringsdienst voor den kring Vlissingen over het jaar 1926, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad 16.181.10, na verantwoording in uitgaaf van een winstuitkeering aan de tot den kring behoorende gemeenten van ƒ1631.06 9è. het Burger Weeshuis over het dienst jaar 1926, sluitende met een goed slot van 3601.94, na verantwoording in ontvangst van een subsidie van de gemeente groot 6180. Al deze rekeningen zijn door Burg. en Weth. nagezien en in orde bevonden! Bij uw besluit van 29 October 1926, nr. XVIa werd ons college een crediet verleerd voor den bouw van een verkooplokaal voor voorwaardelijk goedgekeurd en gesterili seerd vleesch, naast het noodslaohtgebouw op het Boterplein. Dit lokaal is thans in gebruik genome'i zoodat, ter gemoetkoming in de kosten, een tarief moet" worden vastgesteld voor het gebruikmaken van bedoeld lokaal door de eigenaren van het te verkoopen- vleesch. Naar aanleiding hiervan hebben wij de eer U voor te stellen de;e vergoeding te bepalen als volgt Voor het gebruik maken van het ver kooplokaal is verschuldigd a, voor, den verkoop van het vleesch van een stier, os, koe, vaars, pink of een een hoevig dier ouder dan één jaar, wanneer de inrichting niet langer wordt gebruikt dan 2 etmalen 5, bij langer gebruik dan 2 et malen voor elk volgend etmaal of gedeelte daarvan 2.50 b, voor den verkoop van het vleesch van andere dan onder a genoemde dieren, wan neer de inrichting niet langer wordt ge bruikt dan 2 etmalen 3, bij langer gebruik eten' 2 etmalen voor elk volgend etmaal of gedeelte daarvan 1.50 c, voor den verkoop van vleesch of van vet per 10 K.G. 0.35. Ontwerp-verordeninigen op de heffing en invordering van bovengenoemde rechten ep een ontwerp-verordening betreffende een regeling krachtens art 114bis der Gemeen tewet inzake de inning dier rechten, is ter vaststelling overgelegd. Psoriasis, eczeem en tal van andere huid aandoeningen zijn besmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kwaal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich ver- toonen, dient men ze te behandelen met Foster's Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1per tube. 9 te erger, want hij is een man en is natuur lijk in het nadeel1 als hij een vrouw tegen over zich heeft. Ik verzoek u mij een ver klaring te geven. Mabin voelde dat het moeilijker was om de beschuldiging met een koel hoofd uit te spreken dan in drift, maar ze klemde de tanden op elkaar, sloeg haar oogen neer en ar/rwoordde kalm Ik beschuldig meneer Wright dat hij Julius snoeperij gegeven heeft om hem ziek te maken O, neen, u hebt meer gezegd, veel meer. U... u hebt gezegd... Lady Moorhampton aarzelde. Ze wilde het woord waar ze zoo van geschrokken was, liever niet uitspreken. Wright liep op zijn zuster toe, boog zich over haar heen en zei vertrouwelijk Trek het je maar niet aan, Edith. Je weet even goed als ik dat de jonge dame niet meenae wat ze zei. Ze was boos op mij en we weten hoe booze dames zijn. Gelooft u me, miss Wrest, vervolgde hij haastig tegen Mabin en sprak anders en flinker dan gewoonlijk. Ik heb er geen oogenblik aan gedacht uw woorden als ernstig op te nemen. Daar was ik te ver standig voor. Mabin keek op, zag hep) van ter zijde en wantrouweifd aan en sloeg haar oogen "weer neer. Maar ze zei niets het was na tuurlijk veel béter dat de zaak zoo afliep zonder dat er meer booze woorden vielen. Hij wist nu tenminste dat ze hem ver dacht en dat ze op haar hoede zou zijn. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1