ITS OOM NING WINSTl DONDERDAG II AUGUSTUS ""binnenland heropenen! schappij v. Stooü FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Provincienieuws tigenaam wil moet worden een half blik ng vat meer dan Lindeboom- delen smaak. niet met biscuitwereld den geconsu- g geven. Zij het onuit- geslaagd"- zoeke recht- STERDAM 1927 zullen wi{| Duwen en hopen 1 te genieten. nog aanwezig zijn ii e doen verkoopen li besloten om dezef atst te verkoopen TRAAT 15, te I Augustus. Iste drie dagen.j lak |huur een BENEDENWONING rard Bankert 12. Teb Wagenaarstraat 17. koop H. B. S. BOEKEN (A en B). Adres:' 33. Ikoop mooie KINDERWAGEN Adres G. H. VOS, ark 34. raagd een net DAGMEISJE. aan te melden 's il uur. f es Tijdinghal ïgen-Middelburg-Ro'JJ tusschengelegen /OER VAN PASSAGll GOEDEREN EN VEE. v.Midd.v.f Augustus lerdagl 1 12 13 15 L- 16 - sdag 17 g lag lag ag v.m.uu'i r- J\Qt lr>Vw-gss? VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: foor Vüssingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.10, voor iedere „„„i roeer 26 centbij abonnement ape- Sale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- dineen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke „„ei meer 15 cent- Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Koningin en de Prinses op reis. Het Noorsche telegram bureau seint uit Oslo dd. 10 Augustus Uit Fefor wordt bericht dat Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana in de om streken wandelen of auto-toeren maken. De Koningin heeft haar groote voldoening over het verblijf te kennen gegeven. Het weder was den geheelen tijd) schitterend, behalve vandaag. Waarschijnlijk zullen de hooge gasten Fefor tegen het einde der week verlaten om een bezoek te brengen aan Jotunhei- men, het groote bergdistrict. Onthulling monument) voor dr. Schaepman. Bij de onthulling te Tuibbergen van het monument voor dr. Schaepman welke hedenmiddag plaats had heeft Mgr. dr. Nolens de volgende rede gehouden Mij valt de eer te beurt aanstonds het standbeeld te onthullen van Tubbergen's grooten zoon, dr. Schaepmani Dat voorrecht heb ik waarschijnlijk mede te danken aan de omstandigheid, dat ik be hoor tot de, helaas niet meer zoo talrijken, die den veelzijdigen, verdienstelijken Tub- berger, Twentenaar, Nederlander meer van nabij en nog in zijn beste jaren hebben mogen kennen en waardeeren. Ik zou vreezen straks van de hoogte, waarop zijn beeldi staat, een. verwijtenden blik te ontmoeten, indien ik deze plechtig heid volbracht, zonder daarbij althans een •kort, sober woord te spreken. in den zang der zuilen uit de Aja Sofia laat de dichter de steenen> spreken en stelt het voor alsof hij nastamel* wat hij heeft opgevangen. Indien aanstonds zijn. eigen steenen beeld voor onze oogen verrijst, zal wellicht me nigeen uwer onwillekeurig toezien* en luis teren of de welsprekende mond zich niet voor korte wijle zal openen misschien vangen wij dan ook in onze verbeelding ldanken op, die, stamelend weergeven, zouden luiden „Land'genooten, die hier vergaderd zijt om mijn nagedachtenis te eeren, na mijn verscheiden heeft voor- en tegenstander als om strijd mij geloofd als 'n goed Nederlan der. Voor mij de hoogste lof. Ik vind de verklaring hierin, dat ik bij al mijn streven en werken getracht heb, met erkenning van ieders vrijheden* en rechten, het algemeen belang voor oogen te houden en te dienen. Katholieke Nederlanders, ik wordi gepre zen als uw emancipator. Op staatkundig gebied werdi die emancipatie eerst bereikt, toen, met ter zijdestelling van persoonlijke belangen en inzichten, de eenheid van be ginselen werd erkend en op den voorgrond geplaatst. Waar die eenheid van beginse len bestaat, daar kan de vrijheid' haar rech ten doen gelden, en moet de liefde haar plicht vervullen." Moge dit monument een eeuwen trotsee- rend gedenkteeken zijn van de hulde van het geheele Nederlandsche volk aan een zijner beste dichters en prozaschrijvers aan een zijner machtigste redenaars aan een zijner meest vooruitziende en scherp zinnigste staatslieden aaneen zijner meest verdienstelijke zonen. Moge dit standbeeld het blijvend bewüs zijn van de dankbaarheid van de Neder landsche Katholieken jegens den man, die voor hen geweest is de onvermoeide strij der, die de plaats heeft veroverd;, die hun 8 InformatlEn te bekomen dam N.V. Transport- v.b. Erven O. VOS, 'burg B. EENHOORN. W. OOSTERHOUT, T Uht: Oebri. BUITENHBK, Uit 't Engclsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 25) Lady Moorhampton overstelpte den jon gen met liefkoozingen, verklaarde dat hij ..een kleine schat" was en bestormde hem met onbenullige vragen. Bij al die vriende lijkheden bleef Dibs onnatuurlijk ernstig, alsof hij werkelijk de comedie doorzag en antwoordde met verbaasde blikken en nooit ï1T1ïeer ^an woord- Het was alsof het kind' het onechte bij intuïtie voelde. 1 oen men Kern verweet dat hij zoo wei- u-f zei> deed hij op zijn beurt een vraag. J wees naar Joe Wright en vroeg doode- |lJÏr?ns*,£ 's d'e man met dat •eenjke roode gezicht? e yraa£ was meer eerlijk dan tactvol, IS i' Moor'hampton lachte schel en Sin,? J z,f,het vleselijk grappig van het kind vond. Wright zelf nam het echter min- tanrf*» mon?rt,sch °P «n zei tusschen zijn J .yervlaap draaide zich om, dijartikamer in en sloeg de deur achter zich dicht. zonec'lter «enige wanklank in de i ®P°n„aan aan<I°ende verwelkoming, f.» 00I "p,°" was vriendelijk te- laf e ze sclrertsend een standje ï,~,2e z™der afscheid vertrokken was met een KKt a]maine drllkte haar de hand durende hl? m?est/eggen dat hij ge- hevige t l f afwezighelö doodsangsten en nevige kwellingen had' uitgestaan. toekomtdie mede den. grondslag heeft gelegd voor onderlinge waardeering en* voor het samenwerken van de Christelijke volksgroepen die aan het Christelijk, Ka tholiek onderwijs recht heeft helpen doen weervaren de pionier, die de openbare meening heeft bewerkt voor een. Christe- lijk-sociale politiek. Moge de herinnering aan zijn werk door dit steenen beeld herinnering, gesteund, bevorderd door de studie, overweging van zijn, zoo mogelijk verzamelde gedenkschrif ten een aansporing en opwekking zijn, vooral voor de jongere geslachten, tot na volging van zijn trouw aan Vaderland' en Vorstenhuis, van zijn Kef de voor de Kerk, van. zijn rusteToozen strijd' voor waarheid, recht en maatschappelijke gerechtigheid. De gemeente-begrooting van Amsterdam. In het Gemeenteblad van Amsterdam is opgenomen de gemeentebegrooting voor de hoofdstad voor 1928. De inkomsten en uit gaven sluiten op een totaal bedrag van 106.350.868, tegenover 105.627.637 in 1927. Hooger zijn uitgetrokken 80 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen f 117.000, opbrengst inkom stenbelasting 4.917.000. Voor de zakelijke belasting op het bedrijf is 25000 hooger uitgetrokken. Lager zijn geraamd de op centen o,p de hoofdsom der personeele be lasting. Voorloopig is aangenomen dat een nieuwe gemeentelijke opcentenheffing het uitgetrokken bedlrag zal opbrengen. Even eens zijn lager geraamd de opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantièmebelas ting 200.000 en de belasting op tooneel- vertooningen en andeie vermakelijkheden 25000. Voor „onvoorziene uitgaven" is uitgetrokken een bedrag van 588.119 of 96.766 meer dan in 1927. De Vlamingen-ontmoeting te Breda. Ook het „Hbjd. van Antwerpen" noemt de te Breda gehouden Vlamingen-ontmoe ting een ongepaste betooging en naar aan leiding van de door den heer Van Gijn tot den .minister van binnenlandsche zaken ge stelde vragen, schrijft het Antwerpsche blad het volgende De brave heer Van Gijn schijnt over de activistische betoogingen een oordeel te koesteren, dat, om een zacht woord te be zigen, bevreemdend mag genoemd worden. Het beleedigen van België, de uitvallen tegen het Belgische vorstenhuis, het smalen op de Belgische regeering, dit alles zou vol gens hem' vrijelijk op Nederlandsch grond gebied mogen gebeuren. De brave heer Van Gijn meent zelfs, of doet alsof hij meent, dat zulke betoogingen „de goede verstandhouding tusschen Ne derland en België bevorderen" terwijl 99 menschen op 100 in het Vlaamsche land van gevoelen zijn dat, hoe meer sommige Nederlanders met die menschen heulen en omgaan, hoe meer vervreemding 'er tus schen beide landen zal ontstaan. Gedenkboek Ned. Middenstandsbond. Ter gelegenheid van het 25-jajrig bestaan van den Nederlandschen Middenstandsbond, is een gedenkboek uitgegeven, samenge steld door lA, Ingenool Jr., directeur van het Bcndsbureau. Het werk, dat circa 300 pagina's bevat, is royaal uitgevoerd en verlucht door een groot aantal foto's. Na een kort voorwoord behandelt de schrijver in een inleiding de positie van den middenstand heden ten dage. Hij legt er den nadruk op, dat de functie, welke de middenstand in het proces van distributie en productie voor onze sa menleving vervult, onmisbaar is, waartoe hij verschillende citaten aanhaalt. Ook de wijze, waarop de organisatie van den mid denstand tracht orde en gezag steeds te steunen, komt mede voldoende tot uitdruk king daarin. Het eerste hoofdstuk bevat een omschrij ving van het ontstaan van den Nederland schen Middenstandbond, waaruit blijkt, dat deze opgericht is op een middenstands- congres, gehouden op 2 en 3 September 1902 te Amsterdam, onder voorzitterschap van prof. M. Noordtzij. Dit congres is ge houden in navolging van een tweetal con gressen, dat reeds tevoren in België was gehouden en waarheen toentertijd eenige Amsterdamsche winkeliers zijn gegaan, ten einde de beweging van den middenstand Toen Mabin de trap opging naar de ka mer die haar bij haar aankomst was aan gewezen, was ze geneigd! te gelooven dat diit toch het beste verblijf voor Ciprian's zoon was en zei bij zichzelf dat het dwaas geweest was om bang te zijn dat den jon gen in dit mooie huis, waar hij omringd zou worden door beschermers, die goed op hun hoede waren, iets zou overkomen. Het was jammer dat Dibs niet meer res pect toonde tegenover zijn jeugdigen oom. Toen hij het arme, ziekelijke kindje in zijn wieg zag slapen, barstte hij in lachen uit en wilde niet gelooven dat dit kleine stukje menscfi leefde. Waarop hij de kamer werd uitgezet met de vermaning om zoet te zijn. Toen hij aan Mabin vertelde wat er ge beurd was en ze hem den raad gaf het kindje niet meer uit te lachen begon hij, al was het dan vaag, het nut van diplomatie in te zien. Maar het is zoo'n gek, klein ding, zei Dibs, die zijn vroolijkheid nog niet kon bedwingen. Hij is heelemaal uit gedroogd! en rimpelig en zijn mond staat open... Alle kleine kinderen zijn zoo Maar Dibs schudde nadrukkelijk h,et hoofd. Ik geloof niet dat Dibs zoo ge weest is, mompelde hij ongeloovig. Alls, hij wakker is ziet hij er heel an ders uit. Lady Moorhampton zal je niet lief vindien als jij niet aardig tegen haar 'kindje bent. Dibs dacht na. Als ik niet mag zeggen dat hij er een beetje gek uitziet, zei hij na eenig nadenken, wat moet ik dan van hem zeggen ook in ons land ingang te doen vin en. Ook de Nederlandsche regeqring was daarbij vertegenwoordigd in $en persoon van ge noemden prof. Noordfizij. Terwijl indertijd de voorbereiding voor dat congres in Amsterdam reeds gaande was, ontstond in Rotterdam ook een be weging om te komen tot het houden van een nationaal winkelierscongres, wat echter toen de plannen van Amsterdam bekend waren, uitgesteld werd tot na het Amster damsche congres. Het tweede* hoofdstuk is gewijd aan „Twee belangrijke gebeurtenissen voor den middenstand in het jaairi 1903". De eerste dier gebeurtenissen was de constitueerende vergadering van den Nederlandschen Mid denstandsbond op 29 Januari 1903 te Utrecht, waar de statuten vastgesteld wer den en een bestuur gekozen werd, waarvan aan het hoofd stond de bekende J. S. Meuw- sen te Amsterdam, die in 1915 overleden is. De tweede gebeurtenis in dat jaar was het houden van een nationaal congres voor den handeldrijvende» middenstand te Rot terdam op 9 en 10 September 190)3. Dat congres stond onder bescherming van de Nederlandsche regeering. Dr. Kuyper, toen tertijd minister-president, was persoonlijk op dat congres aanwezig en heeft daar een rede gehouden, die in dit gedenkboek nog in extenso wordt vermeld. Het is wel aardig uit deze rede te zien, hoevele van de goede raadgevingen, die de minister toen gaf, ook door den middenstand zijn opgevolgd. Op één ding blijkt het inzicht van dr. Kuyper gefaald te hebben. Hij voorspelde namelijk in zijn rede, dat wanneer de communicatie middelen nog verder en aanmerkelijk uit gebreid zouden worden, de taak van den middenstand wel afgeloopen zou zijn, daar dan de producent zich zeer gemakkelijk in verbinding kon stellen met den consument. De uitkomst gedurende de afgeloopen 25 jaren heeft echter het tegenovergestelde bewezen de middenstand heeft zich weten aan te passen en daardoor ook zijn plaats in de maatschappij kunnen handhaven. Het derde en vierde hoofdstuk zijn zeer uitgebreid en geven een duidelijk overzicht van alle onderwerpen, die op de verschil lende middenstandscongressen behandeld zijn en van de conclusiën en resolutiën, die daarvan het gevolg zijn geweest. Want dit is wel opmerkelijk, dat de Nederlandsche Middenstandsbond vanaf zijn oprichting ieder jaar een Congres heeft gehouden zelfs in de oorlogsjaren is dit niet overge slagen. En aan elk congres is als het ware een officieel karakter verleend, doordat steeds regeeringspersonen eraan deelnamen en verschillende autoriteiten hun naam er aan gegeven hebben, waardoor deze con gressen steeds groote aandacht hebben ge trokken. Bij het vergelijken van de conclusiën, op deze verschillende ^congressen genomen, 'blijkt ook duidëlijir één stijgende lijn aan gaande het standpunt, waarop de midden stand zich gaandeweg.heeft geplaatst. Wa ren eerst de conclusiën meestal vaag en weinig zeggend, meer en meer hebben zij in positieve beteekenis gewonnen. Dit hoofdstuk vooral lijkt ons van zeer groote waarde voor al degenen, die zich aan de middenstandbeweging willen wijden, daar omtrent elk onderwerp en dit zijn er ongeveer 140 geweest duidelijk eruit blijkt hoe de middenstand zich daartegen over stelt. Uit het vijfde hoofdstuk blijkt, dat de bond behalve de drie en twintig jaarlijk- sche congressen nog elf buitengewone con gressen en vergaderingen heeft gehouden. Ook omtrent deze bijeenkomsten wordt een beknopt, doch volledig resumé gegeven over de behandelde onderwerpen. Als de hier bedoelde onderwerpen kunnen wij o.m. noemen invloed van den middenstand in de politiek, opzettelijke wanbetaling, coö peratie, voor en tegen van tijdelijke invoer, belemmeringen, bedrijfsorganisatie en me dezeggenschap en weeldebelasting. Van bijzondere beteekenis achten wij het zesde hoofdstuk, waarin vastgelegd wordt wat de bond tijdens den wereldoorlog voor den middenstand heeft g&daan. Dit is niet weinig, geweest. In de eerste plaats heeft de bond zich zeer druk beziggehouden op initiatief van mr. M. W. F. Treub, toen maals minister van landbouw, nijverheid en handel, tot het vestigen en regelen van het middenstandscrediet. Ten tweede tot het regelen van maximum-prijzen in overleg met de verschillende distributiebureaux. En 1 J dat hij een aardig ventje is,"opperde Mabin. Nu, je kunt toch zeggen dat hij Dat is hij ook. Dibs schudde weer het hoofd. Ik vind hem, heelemaal niet aardig, hield hij vol. En opa ook niet. Die kijkt zóó naar hem. En de jongen bootste sprekend de vluchti ge en wrevelige blüikken na, waarmee hij lord Moorhampton naar zijn stumperig zoontje had zien kijken. Mabin's functie werd! nu zoo ongeveer die van gouvernante over den kleinen Ju lius, een betrekking die haar gelegenheid gaf om altijd1 bij hem te zijn en hem te be schermen tegen het gevaar dat ze nog steeds vreesde, ai was het dan in veel minder mate. Lady Moorhampton had' het kind- harte lijk ontvangen te hartelijk, vond Mabin. En ofschoon er nauwelijks inlichtingen in gewonnen werden, zou niemand uit de wijze waarop Julius werd behandeld zeg gen, dat er de minste twijfel over zijn identiteit bestond. Lord Moorhampton stond! in> voortdurende verbinding met zijn advocaat en daar hij niet veel sprak over de resultaten van het onderzoek, lag het vermoeden voor de hand dat hij niet veel bevredigends vernam. Hij gebruikte Mabin ook nog steedis als secretaresse en de aan genaamste uren van den dag waren die, welke ze eiken middag doorbracht in de groote studeerkamer, terwijl Julius op het haardkleedje speelde en zij lórd Moorhamp ton hielp bij het opstellen: van de geschie denis van. zijn geslacht. De jongen en zij waren ongeveer een week op Heath Hill toen de edelman op 'n middag tegen haar zei, terwijl ze op haar gewone plaats achter de schrijfmachine ging zitten, dat hij haar iets te zeggen had. ten derde met het verkrijgen van verloven voor zakendoende middenstanders. Het komt ons voor, dat vooral dit hoofdstuk voor later nog grooter waarde zal blijken te bezitten. Dan volgt een opsomming van verschil lende bondsinstituten, die in hoofdstuk ze ven nader worden genoemd en omschreven, als de raad van advies van den bond, het bondsorgaan, het bondsbureau, het „Meuw- senfonds", de middenstandstentoonstelling, de Onderlinge Risico-vereeniging voor den handeldrijvenden middenstand, de informa- tiebureaux enz. Ook het achtste hoofdstuk is voor de middenstandsorganisatie van beteekenis. Wij vinden daarin een omschrijving van 21 instellingen e.d., welke door of inet mede werking van de Nederlandsche regeering in de afgeloopen 25 jaren voor den midden stand zijn ontstaan. Verschillende van die instellingen zijn inmiddels reeds verdwo- nen, doch ook meerdere zijn op het oogen- bliik nog in werking en voorzien in een ware behoefte van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand. Behalve een omschrijving van de taak en de werking van den Middenstandsraad, den Hoogen Raad van Arbeid en de Raden van Arbeid, wordt een zeer duidelijke uit eenzetting gegeven omtrent de werking van het instituut der nijverheidsconsulenten, het ■bureau tot onderzoek van handelswaren, het nijverheidslaboratorium te Delft, het rijksproefstation en den voorlichtingsdienst ten behoeve der lederindustrie, den rijks- vezeldienst, het station voor maalderij en bakkerij enden rijksrubber dienst. Tenslotte wordt ook de instelling van de Kamers van Koophandel en het handelsregister daarin behandeld. De middenstand heeft zich ook interna tionaal georganiseerd en daarvan gewaagt heofdstuk negen. Voor dezen organisatie vorm bestaat in de eefste plaats het Insti- tut International pour l'étude des problè- mes des classes moyennes, dat te Brussel gevestigd is en in welk instituut de Neder landsch Middenstandsbond steeds vertegen woordigd is. Naast deze instelling, die meer van wetenschappelijke strekking is, bestaat sedert 1924 ook de Internationale Midden stands-unie, waarvan de Nederlandsche Middenstandsbond eveneens deel uitmaakt. De verschillende conclusiën omtrent een twaalftal onderwerpen, behandeld op het „laatstgehouden internationaal congres van deze organisatie, worden in dit boek even eens gereleveerd. En tenslotte bevat het laatste hoofdstuk verschillende gegevens omtrent personen, die deel genomen hebben aan de leiding van den Middenstandsbond gedurende de afgeloopen 25 jaren. Aan hen, die de beweging door den dood zijn ontvallen, wordt een gevoelig woord gewijd. Na een kort besluit volgt nog een re gister, van personen en organisaties bene vens van de in het boek vermelde onder werpen, een ledenlijst van den Midden standsbond, een lijst van donateurs, de ver melding van de statuten en het Midden standsbondslied. Het gedenkboek is niet in den handel ge bracht, doch wordt alleen in present-exem plaren verspreid. Grove onvoorzichtigheid Naar „de Tel." verneemt, heeft een der groote verzekeringmaatschappijen, welke zich vooral beweegt op het terrein der on gevallenverzekering, geweigerd een post uit te betalen aan de nagelaten betrekkin gen van iemand, die op een onbewaakte» overweg den dood vond. Volgens deze verzekeringmaatschappij •moet een ongeval op een onbewaakten overweg toegeschreven worden aan „grove onvoorzichtigheid", in* welke gevallen de maatschappij niet uitkeert. De rechtbank zal nu wel dienen uit te maken of hierbij werkelijk van grove on voorzichtigheid gesproken kan worden. Straatbetoogingen te Rotterdam. Gisteren werden te Rotterdam weder straatbetoogingen gehouden om te protes teeren tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzetti. Door de bereden politie en agenten te voet werden herhaaldelijk char ges uitgevoerd, waarbij verschillende per sonen, o.a. ook het Kamerlid! L. de Visser, Mabin keek hem vol belangstelling aan. Helaas, vervolgde hij, terwijl hij naar het kind keek dat met den opgezetten tij gerkop van het haardkleed speelde, heb ik geen goed! nieuws. Ik heb heel nauw keurige inlichtingen laten' inwinnen om trent het kantoor van> dezen Fryer en alles wat we te weten kunnen komen is ditdat hij een halfbroer van mijn vrouw en van Wright is. Mabin slaakte een kreet. Dat verklaarde de overeenkomst die ze tusschen de stem men van de beide mannen gemeend* had op te merken. Ook de verdenking dat beide mannen samengespannen hadden om van Ciprian af te komen, kwam weer bij haar op. In elk geval1 was verklaard hoe juist dit kantoor de plaats van samenkomst was geweest. Lord Moorhampton ging voortDat is het eenige dat we kunnen ontdekken. Wat de aanval betreft die op Ciprian is gedaan, zooals u zegt... em ze verbeeldde zich dat ze een uitdrukking van twijfel in zijn oogen1 zag, daarover kunnen we niets gewaar worden. Niemand schijnt hen te hebben zien binnengaan in het kantoor niemand heeft hem weer zien weggaan. Alleen* de bediende, die Oakes heet, ver klaart dat er iemand op bet kantoor is ge weest, die aan de beschrijving beantwoordt, dat er twist ontstaan is tusschen hem en een vreemden heer die daar een samen komst met hem had en dat Ciprian, die ze beweren niet bij naam te kennen, een tijd lang bewusteloos is gebleven door een slag dien hij bij dien twist heeft gekregen. De kleik verklaart dat de gewonde spoedig daarna weer is opgestaan en weggegaan klappen opliepen em verwondingen bekwa men. Op de Groote Martk is het nog tot een botsing gekomen, waarbij een der de monstranten een groote ruit van een linge riewinkel op d'em hoek van den Hang heeft ingegooid. Regelmatig reden politie-auto's met agenten de verschillende verzamelpun ten af, om zoo noodig assistentie te verlee- nen. De omgeving van het Amerikaansche consulaat, dat aam de Wijnhaven is geves tigd, was met een sterke politiemacht afge zet. Bij het consulaat is het evenwel rustig gebleven, maar op de Blaak werden ver scheidene malen demonstranten uiteen gejaagd. Winkelsluitingswet en werktijdenbesluit voor winkels. Het hoofdbestuur van de Nederl. Banket- bakkersvereeniging heeft blijkens mededee- Iing in het orgaan „De Banketbakkerij" een brief aan den Middenstandsraad gericht over diens advies inzake de bekende voor ontwerpen, waarin o.m. wordt gezegd Wij waren verbaasd over den eenzijdigen kijk van uw college op deze voorontwer pen en het totaal negeeren van de belangen van middenstanders, voor wier bedrijven, zoo deze voorontwerpen wet worden, de uitvoering fnuikend moet zijn. Wij weten niet, of het vertrouwelijke van het door den minister aan u gevraagde ad vies u moest weerhouden de meening van de verschillende vakorganisaties te hooren, maar buiten een dusdanige enquête om was het voor u zeer goed mogelijk de meening van onze vereeniging, die zeker zevenacht ste deel der werkgevers in ons bedrijf be vat, te weten. In April 1921 en November 1921 zonder wij u afschriften toe van een tweetal brie ven, gericht aan het bestuur van den Ne derlandschen bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen Mid denstand, waarin onze bezwaren toegelicht werden tegen de toentertijd ingediende voorontwerpen. En alle daarin genoemde bezwaren zijn zeker in dezen tijd van nog grooter malaise van volle kracht. Wij kunnen niet anders dan ons Jeedwe- zen uitspreken over een zoo totaal negee- iren van de belangen van een groep midden standers door een college, waarvan wij een opkomen voor en een rekening houden met de belangen van alle groepen hadden ver wacht. Geldswaarden in brieven. Wij vestigen er-nogrnaals de aandacht op, dat het, ingevolge de bepalingen van de Postwet, verboden is geldswaarden enz. te verzenden in brieven die niet zijn aange- teekend. Behalve dat de afzender geen* verhaal op de postadministratie heeft bij vermissing of berooving van een dergelijk stuk, wordt, indien er vermoeden bestaat, dat een gewone, niet aangeteekende brief geldswaarde bevat, deze ambtshalve door de postadministratie aangefeekend, hetgeen beteekent, dat de brief belast wordt met driemaal het recht voor gewone aanteeke- ning. VLISSINGEN, 11 AUGUSTUS. ïn onze Tijdinghal. De windhoos te Nijmegen heeft ernstige schade aangericht. Onze fotograaf heeft daarvan enkele foto's gemaakt, welke een aanschouwelijk beeld geven van de ver woestingen door dezen wervelwind veroor zaakt. Gisteren had te Amsterdam de begrafenis plaats van de slachtoffers van het tramon geluk te Laren. Foto 1. het uitdragen van de lijken uit het reinigingshuis der Ned. Isr. gemeente foto 2 de volgauto's met bloemen. Van die ontvangst der Amerikaansche journalisten heeft onze fotograaf een paar mooie foto's gemaakt. De acteur Alex. Faassen heeft zijn 88en jaardag herdacht. Wij geven een foto van den krassen acteur met echtgenoote, kin deren en familie. Het gezelschap der „Markische Spielge- meinde" maakt een propagandatocht door ons land. Woensdag maakte het gezelschap en gezegd heeft dat hij weer volkomen in orde was. Maar we kunnen geen spoor van hem vinden. Gelooft u dat het uw zoon was Lord Moorhampton aarzelde. Uit zijn bui tengewoon ontwijkende antwoorden bleek duidelijk dat hij niet tot stappen gedwon gen wilde worden die schandaal tengevolge zouden kunnen hebben. Het leek Mabin toe dat hij liever de verdwijning van zijn zoon zonder meer aanvaarden zou dan in con flict te komen met zijn vrouw, door haar broéder ervan te beschuldigen de hand in deze geheimzinnige zaak te hebben gehad. Tevergeefs drong ze erop aan dat hij duidelijker inlichtingen zou probeeren te •krijgen omtrent den geheimzinnigen twee den bezoeker. Lord Moorhampton moest niets hebben van „overhaaste stappen", zooals hij dat noemde. Hij wenschte blijkbaar uit alle macht schandaal te vermijden, zelfs op ge vaar af dat iedereen die iets van den ge- heimzinnigen terugkeer en verdwijning van Ciprian wist, voor de hand liggende ver denkingen zou koesteren. Mabin ergerde zich aan zijn gebrek aan doortastendheid en was verontwaardigd over zijn opvallende geneigdheid om liever het onwaarschijnlijke te gelooven dan zich zelf ongelegenheid en de rust van zijn huis in gevaar te brengen. Deze 'lakschheid scheen weinig goeds te voorspellen voor de veiligheid van den armen Julius. Met moeite onderdrukte ze haar gevoe lens en trachtte haar werk te doen zooals gewoonlijk, waarin ze ook spoedig slaagde, i (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1