No. 186 delburgsche jpij v. Stoomvaart I WOENSDAG IO AUGUSTUS BINNENLAND I - 9 FEUILLETON Stads= en Provincienieuws kleur op, met 'n groeJ garneenng, met een onder het kraagje® op reis gaan, vaitl schaffen. Wanneer, gdheden voor den da. ;n we steeds dat t een J f minder mooi is gewom en van de voorwerpen J :n zijn geraakt. smalle tasch, waarin -'"k, parapluie en de onontbeerlijke e handig is, maakt n,,,! dan meestal aardigere das we te stok ot Wie ersoonlijk cachet i lar. Men neemt er lietcL en linnen voor. Hetmodil i een lange smalle vie;.| in zijde iets breeder u« omboort men met tres it. Maar alvorens ge w p den omslag enkele ee:-H >rduurseltjes aangebrachtfi op staan. Meestal neem ance donkerder of lichte! Iet Ieeren riempje en dl in een Ieerzaak opzetteal W1LHELM1NE, Auto's en FletseJ ugustus uur. 10 9.05 11 9.03 12 9.02 r te Vllssingen. stus v.m. n.m. I 12.06 12.41 12.58 1.- 1.27 1.42 I nieuw gebouwd fERDIEPINGSHUIS ïeldestraat. Spoedig lil AdresM. MAAi| at. een 3USTERRE1N ïmakken voorzien, igen Oprit 45 bovoj (E LOOPJONGEN gevraagd. Badhuisstraat 22. fdhulp een MEISJE oor de morgenuren, 'leine Markt 13 te huur gevraagd kieiti| i- of Bovenwoning. letters T. J., bureau irant". MEISJESF1ETSEN A 14 jaar. ieuwstraat 24. WONING 12.— per maand', luwen EwoudslraatBl HEITZ vraagt "iéi| een flink 1AGMEISJE. te melden Badhuis*! an 7—9 uur n.mi gezocht door mende TYPISTE lelsschool). Brieve! I bureau Vlissingsche liddelburg-Rotterdan engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE. ustus 0 v.Midd. v.m.uur 8 8 v. Rolt v.m.uw I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- n f 2.20 per drie maanden. France door het geheele rijk 2.50. Week-abon- Sienten 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels: ƒ1.10, voor iedere .«cel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1-5 regels 0.75, elke revel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent F. B. Löhnis t Op 76-jarigen leeftijd is in Baden-Baden ovenleden de heer F. B. Löhnis, oud-inspec teur van den landfbouw. De Vlaming-ontmoeting te Breda. 9 Wij hebben geineld dat door het lid' van de Tweede Kamer, den heer Van Gijn, aan den minister van binnenlandsche zaken vragen zijn gesteld, in verband met door de politie genomen maatregelen tijdens de bijeenkomst van uitgeweken Vlamingen en hun vrienden uit Nederiand, op 24 Juli te Breda gehouden. Het Brusselsche „Laatste Nieuws een blad dat de zaak der "Vlamingen steeds met warmte verdedigt, noemt de betooging te Breda ongepast en schrijft daarover het volgende Welke maatregelen de Nederlandsche regeering of de gemeente-overheden van Breda genomen hebben, is ons onbekend. De heer Van Gijn blijkt echter van derge lijke betoogingen een zeer verward inzicht te hebben, wanneer hij een „goede ver standhouding tusschen» België en Neder land" hierbij te berde brengt, terwijl het in België, en niet het minst onder de Vlaamsch aezinden, die aan geen extremisme doen, algemeen bekend is dat het er bij heel wat deelnemers aan dergelijke betoogingen om te doen is tusschen Nederland en België verwijdering te stichten. In elk geval zou men wederkeerig ook de vraag mogen stellen, hoe men het in Ne derland zou opvatten, indien bijv. te Has selt of in een andere Belgische gemeente dicht bij de Nederlandsche grens gelegen, een betooging van Belgische annexionisten moest ingericht worden, waarop Limbur gers uit Nederland zouden aanwezig zijn, en er smadelijk zou gesproken worden over Nederland. Zooiets zou bij onze Noorderbu ren terecht als ongepast en onvriendschap pelijk beschouwd worden. Feitelijk komt ten aanzien van de openbare meening in België, het betoogen van eenige extremis ten en gewezen aktivisten in Nederland, die de gelegenheid te baat nemen om België uit te schelden, op hetzelfde neer. Wij wenschen zulks ter loops aan te stip pen, in het belang zelf van de goede betrek kingen tusschen Nederland en België, die ten slotte toch nader tot elkaar zullen moe ten komen, omdat de Europeesche verhou dingen zulks voorschrijven. Machinisten-examens. De commissie voor de machinistenexa mens, bedoeld in art. 8 der Schipperswet (Stbl. 1907, no. 244) zal), overeenkomstig de bepalingen, vervat in het reglement voor de machinisten-examens en het sleepvaart- reglement, aanvangend 6 September a.s. zitting houden te 's-Gravenhage. De aanvragen, om tot die examens te worden toegelaten, moeten den voorzitter der commissie (Molenstraat no. 15) vóór 20 Augustus bereikt hebben. Nadere bijzonderheden bevat Stct. 153. De „Statendam". Het stoomschip „Statendam", dat. zoo als bekend is, het grootste schip van de Rotterdamsche haven zal worden en dat bij de werf van de naamlooze vennootschap Wilton te Schiedam wordt afgebouwd, zal een tur.bineschip worden. De machines zul- ien in Engeland worden gebouwd. tien te bekomen l.V. Transport- en BV- rvea O. VOS, Telefoon EENHOORN, Ttlel. OOSTERHOUT, Tel Jr«. BUITENHEK, Tel. 'I KAMER NEGENTIEN. Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk ve/boden) 24) Nu niet huilen, zei Mabin en gaf hem een kus. Dibs is toch 'n flinke, groote jongen Papa heeft immers gezegd dat je zoet moest zijn Dibs knikte en snikte luid. Ik wil wel zoet zijn bij de konijnen klonk zijn klagend stemmetje. En ik wil opa zien, ik wil opa zoo verschrikkelijk graag zien Ze zweeg, want ze wist niet wat ze zeg gen moest en ze wiegde hem eenige oogen- oukken zonder te spreken in haar armen, l oen hoorden beiden het hek opengaan en eV\? 'eman<* °P de deur kloppen. Mabin was zoo opgewonden en over spannen door haar doorwaakten nacht en ae emotionneerende gebeurtenissen, dat ze onwillekeurig een lichten kreet uitte en op- Sro.n8 m eea intuïtief gevoel dat er ver- and bestond tusschen dit bezoek en wat r gebeurd was in de vierentwintig uur die ze van huis weg geweest was. Ue jongen scheen hetzelfde te voelen 'J klapte in de handjes en riep Dat is 1Sc?!en PaPa- O, mag ik open doen tpj ,n Pa^te hem bij den arm om hem nnfo?Je hoa<?en en even later deed het lann Reisje de kamerdeur open en de hamïh gebogen gestalte van lord Moor- Pt°n kwam de kamer binnen. Een Orang- Oetan-famÜie in de Rotterdamsche diergaarde. De Rotterdamsche diergaarde huisvest op het oogenblik een zeldzame collectie Orang-Oetans. Waren' het tot nu toe slechts enkelingen van de menschapensoort, die de bevolking van het Apenhuis zoo nu en dan kwamen vermeerderen, dezer dagen is een geheel gezin Orang oetans, bestaande uit man, vrouw en kind, in de Rotterdamsche dier gaarde aangekomen. Met een der vracht booten van den Rotterdamschen Lloyd uit Sumatra aangebracht, werd het gezelschap met de equipage van de diergaarde afge haakt en naar het dierenhotel vervoerd, ge volgd door een paar jeugdige dromedaris sen, die zich (e Port-Said hadden laten in schepen. Zaterdagmiddag konden de reizi gers uit hun transporthokk&n worden be vrijd. De nieuwe dieren behooren tot de soort der Mawa9 Orang en zijn al krij gen zij, naar men zegt, niet de afmetingen van de zgn. Mawas Koedoe, een soort met diwangzakken, kolossaal) groot. De moeder zoowel als de vader hebben zwarte gezich ten en een donkerbruinen haardos. Het kind daarentegen is veel lichter getint en heeft een koffiekleurig gezicht. Wanneer de die ren in de kooi hun acrobatische tóeren ver richten, ziet men hoe groot, krachtig en ge spierd zij zijn. De manaap met zijn licht gekieurden baard is zekerheidshalve in een aangrenzende kooi geplaatst. Aardig is het te zien hoe het jonge dier zijn moeder overal' volgt. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. De Raad van Commissarissen der N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleidingmaat schappij had tegen gisteren een vergadering tc Terneuzen belegd, waarbij de directeur van het Rijksbureau voor drinkwatervoor ziening) mede aanwezig was, en tot bijwo ning waarvan alle raadsleden der 20 deel nemende gemeenten waren uitgenoodigd. De vergadering werd gehouden in het hotel „Pays Bas" en was zeer druk bezocht door gemeentebesturen' uit Oost-Zeeuwscb- Vlaanderen en belangstellenden. Zij werd gepresideerd door den heer Mr. P. Diele- man. Bij de opening achtte hij een kort woord van inleiding gewenscht. Leden era toekom stige leden zijn hier aanwezig en het groot aantal belangstellenden is een bewijs om de gerezen bezwaren onder de oogen te zien. Het gaat om de gezondheid, welvaart voor ons „landje" in de verre toekomst, of het r.cet bij dé ontwikkeling van overig Zeeland zal achterblijven. Na moeizame voorberei ding kwam de leiding in 't zicht. De geld- leening, waarvan 10 dit jaart zou wor den* gestort, directie benoemd, een pomp - station aanbesteed, 'zoodat door legging van buizen in 1928 een gedeelte der gemeenten van water zou worden voorzien en in 1930 en 1931 alles compleet worden geacht. Het kon volgens het Drinkwatervoorzienings bureau, maan men moest zich haasten. Straks is de oogjst weg era dan moet alles geregeld worden met de pachters om stag natie te voorkomen. Presseeren doet ook d( geldleening. Uiteratreure is aan de ge meenten geschreven tot den koers van 4)5/8 is accoord gesloten met de Rijks verzekeringsbank. Stel, dat de R.V.B. het wachten moede, haar toezegging intrekt, verliest de maatschappij veel, zonder bate er tegenover. Daarom heeft het bestuur de gemeenteraden tot spoedige beslissing aan gemaand, omdat de staatsmachine lang zaam werkt. Het was voor het bestuur een groote teleurstelling, dat sommige besturen ble ven uitstellen en de allergrootste,1'welke tot ontmoediging zou kunnen leiden, was die van Terneuzen, waar het gebrek van goed water het nijpendst is, een plaats, die be stuurd wordt door mannen met vooruitzien- den blik. Toch raakte de vraag van Terneu zen de fundamenteele kwestie, nl. die der tarieven. Er moet geruststelling gegeven worden. Ik kan het niet laken, dat derge lijke vragen zijn gesteld, alleen had men het een paar jaar eerder moeten doen. Men zou gelegenheid gehad hebben te bewijzen, dat de opzet niet te duur was. 'Het gaat echter niet aan dat opvolgers afbreken, wat hun voorgangers goedkeur- HOOFDSTUK XII. Het Gezicht achter de deur, Mabin voelde zich allesbehalve op haar gemak. Het gevoel dat zij achtervolgd werd', had haar niet bedrogen. De nieuws gierigheid van den edelman, die nog tot laat in den nacht in de bibliotheek had zit ten werken, was door het gegrom van de honden in de hall gewekt. Ze vermoedde dat hij dadelijk door het raam zijn kamer verlaten had, zich voor haar verborgen had gehouden, wat voor hem gemakkelijk ge noeg moest zijn geweest, daar hij de streek kende en zij niét en met denzelfden trein naar Londen was gegaan als zijzelf. Hij was echter volstrekt niet boos, wat haar erg opluchtte hij scheen voor nie mand of niets oog te hebben dan voor den kleinen jongen, die midden in de kamer stondi en hem met open mond aanstaarde. En is dat de jongen -is dit Ciprian's zoon? was het eerste wat hij zei. Het was duidelijk dat zijn. hart naar den jongen uitging en hij was buitengewoon blij dat het lot hem een fikscheren erfgenaam en opvolger had' toebedeeld1 dan het stum perige en zielerige kind op Heath Hill. Dibs scheen een flauw vermoeden van de identiteit van den bezoeker te hebben. Hij was heelemaal niet verlegen, maar gaf een handi de linker natuurlijk zoodra lord Moorhampton de zijne uitstak en keek hem met een vertrouwelijken glimlach aan. Wie bent u, zei' hij. Wel, ik vermoed dat ik je grootvader ben, zei de edelman glimlaohend' en nam plaats in d'en stoel1 dien Mabin hem aan- den of men telkens besluiten introk, dan kwam er niets tot stand. Men mag alle vertrouwen hebben in het Rijksbureau, waarin de hoogste lichamen en beste technici vertrouwen hebben. De directeur van het rijksbureau, de heer Knul, is hier aanwezig om alle inlichtingen te geven en de Raad van Commissarissen wil gelegenheid geven alle vragen te be antwoorden over gerezen bezwaren. Wij moeten allen bezield zijn met den lust één te zijn in het streven, Zeeuwsch-VIaanderen een goede waterleiding te geven. Fouten zijn er gemaakt, hoe meer men werkt des te meer fouten ziet men. Debatten over het nut zijn hier niet op haar plaats, we moeten het hebben over de tarieven Een ding wil ik opmerken het is vol strekt onjuist, dat deze zaak van hooger- hand is opgelegd aan de besturen. In 1911 heb ik aan dr. Bos reeds doen vragen of een waterleiding voor Zeeuwsch-VIaanderen niet wenschelijk was. De oorlog stak een spaak in het wiel. In 1919 is een comité gevormd, alle ge meentebesturen hadden een lid. Zij besloten •allen eeit bijdrage te geven in de voorbe reiding. Ged. Staten en het Rijk eveneens. Het voorbereidingscomité heeft hard ge werkt, allesmoest geologisch enz. onder zocht worden. Het rapport is verspreid aan alle perso nen, geacht kunnende worden leiding aan het volk te geven. Daarna is een kleine circulaire bij tienduizenden verspreid. Een verdienstelijke propagandist was de burge meester van Terneuzen, de heeren Crul en Carrière lieten zich eveneens niet onbe tuigd, delegaties hebben de waterleiding van Tholen gezien en daarna eerst sloten zich 20 gemeenten aan. Geen oplegging dus van boven af, wel willig de hand reiken. Wij moeten de op eenvolgende regeeringen dankbaar zijn, maar nu moeten we ook als Zeeuwsch Vlamingen eerbied door onze eendracht af dwingen. Geven we, waar het zijn belangen betreft, een ander beeld te zien, dan gaan we den verkeerden weg op. Wij mogen niet achter komen, vooral waaj de leiding vol strekt niet duur zal zijn. Grijpt dus nu de gelegenheid niet aan, dan omvat het volgens een lid van de Prov. Staten een halve eeuw, voor we weer kunnen beginnen. Ik hoop, dat deze bijeenkomst er toe zal lei den, dat alle raden afdoende besluiten zul len nemen in het belangt van ons dierbaar Zeeuwsch-VIaanderen zelf. Hierna werd eerst voorgesteld te bespre ken het vraagstuk der rentabiliteit, wat de heer Collot d'Escury bestreed. Deze wilde eerst de vraag opgelost zien, of de gemeen ten zich konden onttrekken, willekeurig of om deze of gene redenen. Over de onder deden kunnen we niet discussieeren. De heer 't Gilde zegt den indruk te heb ben gekregen, dat aangedrongen wordt op de grootst mogelijke openbaarheid en de genen te hooren, die in contact zijn geweest met het Rijksbureau. Hierna vroeg de voorzitter Wie wil er over punt 1 spreken. Op een afwijking van den heer Verlinden maakt de voorzitter .zich eenigszins driftig er zegt, dat hij de leiding heeft. Wil men algemeene beschouwingen, zegt de voorzitter, goed, maar ordelijk vind ik het niet. De heer Maseyck stelt voor de geregelde orde te volgen. De heer Dixhoorn stelt voor eiken spre ker eenige minuten te geven, wat men later kan zien, zegt de voorzitter. Hierna kreeg de beer Scheele van Ter neuzen het woord over de rentabiliteit. Eev. stuk van het benoodigde kapitaal is afge vallen, omdat maar 20 gemeenten zijn aan gesloten en deze bij eventueele tekorten den grooten last zouden dragen. De heer Collot d'Escury meent, dat de rentabiliteit anders was geweest, als allen toegetreden waren. Wanneer niet bestond verplichte aansluiting, zouden allen toege treden zijn. Ruim 80 %.van de bevolking vanOostelijk Zeeuwsch-VIaanderen wenscht aansluiting, maar de niet-aansluiting van een deel van het Westen is een strop voor het Oosten. De heer Janse uit Graanw behoorde toi •de raadsleden, die de' kat uit den boom wilden kijken, maar na de berekening van commissarissen is hij bekeerd en vreeal voor de rentabiliteit niet. Hij vindt de groot ste oppositie uit Terneuzen gekomen en zegt, dat in die gemeente er meer werk voor de vele werkloozen zou komen. bood. Met een schreeuw van vreugde klom Dibs op zijn knie. Konijnen schreeuwde hij. Konij nen en een pony En het heele groote huis. Neemt u me mee Bent u mijn opa Lord Moorhampton was zoo ontroerd dat hij nauwelijks kon antwoorden, maar stelde spoedig den jongen gerust dat hij werkelijk de vurig verbeide grootvader was en vroeg Wil je wei met me meegaan Ja, natuurlijk wil Dibs mee. En Dibs wil1 pappie zien. Is pappie in het groote huis... Een pijnlijke trek gleed' over het gezicht van den edelman. Neen, papa is er niet. We zullen hem probeeren te vinden. Toen zag hij Mabin aan en zei, zooals ze dade lijk bemerkte zonder den minsten wrok over haar vlucht Vanmorgen gai ik mijn advocaat op zoeken. Maar ik moet den jongen meene men. Ik kan niet heelemaal op u aan, miss Wrest. Dat begrijpt u wel Mabin werd vuurrood en heete tranen kwamen in haar oogen. Hij zag dat hij haar pijn thad 'gedaan en voegde er vriendelijk bij Kom, trekt het u niet aan. Ik weet immers wel dat u uit bestwil gehandeld hebt. Maar ik kan u verzekeren dat er geen reden is voor uw ongerustheid. Als ik er zeker van ben dat mijn kleinzoon bij mij veilig is, kunt u daar toch ook wel genoe gen mee nemen Een oogenbnk overlegde Mabin bij zich zelf of ze hem zou vertellen wat ze in de kinderkamer gehoord had. Maar ze besloot te zwijgen en mompelde slechts eenige onsamenhangende woorden dat de vader <echt£ C#TZ - ROTTERDAMMER^ de modedrank. OP HET WATER- Roeien is vermoeiend en maakl warm. Gelukkig dal hij steeds aan boord is om u Ie verfrisschen zonder door prikkeling aan uw uilhoudingsvermogen afbreuk ie doen en zonder door overmatige zoelheid weer dorsi ie verwekken. Ook verkrijgbaar per flesch, voorzien van hei weing gedeponeerd zwarl elikel, waar borg voor de menging van hel mineraal-, soda- of spuit water, al of niet mei suiker, mei CATtstixen CATZ 5 ZOON van PEKELA -GRONINGEN De heer Krul van het rijkswaiervoorzie- ningsbureau zegt, dat na de sanctie veel arbeid is moeten verricht worden, welke niet leefde onder de bevolking, zooals aan vragen van credieten enz. Men meende, dat het ernst was. De minister gaf renteloos voorschot enz. Het bureau en' de raad van commissarissen zat ook niet stil, doch deze arbeid sprak ook niet tot de menigte. Nu rijzen bezwaren door velen, die zich of het rapport van 1923 of 1926 niet meer herin neren,' enz., en op grond daarvan denk! men plotseling voor nieuwe stemmingen te staan. Onze arbeid ligt nu klaar, het sluitstuk moet er op, laat ons nu voortgaan. Ik wil rog eenige punten rechtzetten le. We hebben berekeningen gemaakt voor Oost en West gescheiden met twee pompsta tions, doch dit kwam onvoordeeliger uit. Het Westen verwaarloozen, omdat het wei nig neiging toont, gaat niet op. Voor be trekkelijk weinig kosten door minimale af metingen van het station te Philippine kan dit werk gerust worden uitgevoerd. Er zijn bedragen genoemd van 5 mil- lioen, wat minstens 25 te hoog is. De minister vraagt wel degelijk of het bedrijf op basis van 20 "gemeenten wel rendabel is Nu zou het vereischte bedrag 4,100.000 beloopen als maximum; en met dezelfde ta rieven kan men beter resultaat krijgen. Op grond van dat rapport is de risico-garantie tot stand) gekomen. De heer Scheele vindt, dat men te licht vaardig met de 20 gemeenten in zee is ge gaan. Vele gemeenteraadsleden hebben het rapport van 1926 niet gezien, mochten er zich niet over uitlaten, om de plannen niet te dwarsboomen. De 20 gemeenten zulle;! het le halfjaar 213000 moeten neerleggen er. dan is er nog een tekort van 75000. Misschien heb ik het verkeerd, daarom de zaak open en duidelijk verklaren, dan boe ken we resultaten. De heer Besuijen uit Breskens, acht zich beleedigd door de bewering, dat het rap port is achteruitgeschoven. Commissarissen er ik als burgemeester hebben altijd de grootst mogelijke aandacht er op gevestigd. De heer Gilde uit Axel zegt, dat hij op de secretarie te Axel zelfs geen exemplaar der statuten kan machtig worden, wat in het belang der plannen zeer nadeelig is. De heer Krul zegt, dat de grootst moge lijke openbaarheid is betracht. De heer Verlinden uit Terneuzen zëgA, dat het hoofdbezwaar loopt over de tarie ven, dan is haast alles opgelost. De voorzitter stelt voor punt 9 eerst te behandelen. Over dit punt nemen het woord de hee ren Verlinden uit Terneuzen, Bakker uit Boschkapelle en Klaassens uit Axel. Uit het rapport zegt de heer Verlinden spreekt, dat men van 21.84 per aansluit- bare woning uitgaven heeft te doen.. Voor Terneuzen wordt dat 40.000 per jaarveer opbrengen aan belasting en dat bedrag is te hoog. Wij kunnen Terneuzen deze niet meer opleggen. Dankbaarheid is er van onze zijde wel, doch de vrees bestaat bil mij, dat wij de gemeente overbelasten en de toekomst van Zeeuwsch-VIaanderen i> donker. Het verworpen Belgisch verdrag Iaat Terneuzen alleen de nadeelige gevolgen voelen voor jaren. Jaarlijks 157000 'hoofdelijke omslag en daar nog 25 bo venop gaat niet. Spreker vroeg den voor zitter een goedkoopere leiding 'te verschaf fen. Geen vergelijking met anderen. Het eenige bezwaar zijn de tarieven. Als de leiding er komt, zal ik voorvechter zijn om aansluiting te forceeren bij allen. De burge meesters der gemeenten mogen er wel aan denken, dat ze allen wel zullen moeten zijn jongen haar had toevertrouwde Ja, ja, ik begrijp uw verlangen volko men. En waarom wil ik u voorstellen met den jongen en mij naar Heath Hill terug te gaan. Maar vertel eens, hoe heet je, kerel tje Ciprian Dibs schudde het hoofd. Neen, mijn naam is Zulus. Het gelaat van lord Moorhampton hel derde op. Julius Wel, dat is de naam van je oom en je grootvader geweest. O, dan ben je zeker de zoon van Ciprian Hij scheen dat als een uitgemaakte zaak te beschouwen en ofschoon hij zei dat hij informaties zou inwinnen om de rechten van den jongen geheel bevestigd te zien, was het duidelijk dat hij voor zichzelf vol komen overtuigd was. Hij dlrong er op aan om Dibs mee te ne men naar het kantoor van zijn advocaat, tot groote verslagenheid van Mabin als van mrs. Wrest, die was binnengekomen en voorgesteld. Ze was zeer onder dén indruk van het waardige aristocratische optreden van den edelman en drong er bij haar dochter op aan dat ze mee zou gaan naar Heath Hill. Zoo werd dus overeengekomen, terwijl lord Moorhampton en de jongen weg waren, zou Mabin zich klaar maken om dien mid dag mee terug te gaan. Lord Moorhampton reed met Dibs weg in de taxi waarmee hij gekomen was en toen ze vertrokken waren barstte Mabin in zenuwachtig snakken uit. De jongen zou vermoord worden, ze had' haar belofte aan zijn vader gebroken en allerlei andere zelf verwijten. dwingen om aan te sluiten wil men geen fiasco voor de anderen. Het is zeen verkeerd geweest ons uit de naamlooze vennoot schap te dringen, ik voel dat Terneuzen achteruit gezet is door niemand capabel te achten voor een zetel in het bestuur. De voorzitter zegt de laatste opmerking te zullen beantwoorden. De heer Hamelink uit Terneuzen zegt, dat de positie van Terneuzen niet slechter is dan ten tijde dat de waterleiding werd aanvaard en dit mag niet als afbraak voor de leiding dienen. De heer Krul van het waterleidingbureau zegt, dat de basis is de verplichte aanslui ting. Er is in de begrooting gerekend dat na IQ jaar 90 zal aangesloten zijn, na 16 jaar rekenen op 92 aansluitbaren en de eerste jaren 40 wordt vrijgelaten, wat geleidelijk vermindert. De waterleiding met andere vergeleken is niet duur, is bestaanbaar voor het platte land. Uitdrukkelijk zegt de heer Krul, dat af zonderlijke aanleg, voor gemeenten nooit voordeeliger kan zijn. Men heeft de zaak van alle kanten bekeken en kan met dit plan volkomen tevreden zijn. Het zal geen over wegend drukkende belasting opleggen. De heer Baert schildert tooneelen, voor gevallen bij gebrek aan goed drinkwater en het gebruik van slecht water, maar vindt de 1100 per H.A. veel te hoogu De heer Kindt uit Nieuw-Namen zegt daar overal goed water te hebben. Er zal weinig gebruik van de leiding gemaakt worden. Wat de buizenkwestie betreft zijn in Zeeuwsch-VIaanderen het best gegoten ijzeren buizen, aldus werd namens commis sarissen medegedeeld. De raad van toezicht heeft een proefaanbesteding gehouden, de aanbesteding was officieel. Men kan zulks onderhands of openbaar doen. We hebben gemeend, dat onderhandsche de beste beste ding was, met uitnoodiging van alle fabrie ken, die daarvoor i.n aanmerking komen uit drie omliggende lauden. Rechtstreeks heb ben we ons gewend tot de vertegenwoor digers der fabrieken. De totaalindruk der langdurige vergade ring is, dat de zaak een flinke stap voor waarts heeft gedaan en binnen afzienbarei rijd de eerste spade wel in den grond zal gestoken worden. Voor het bestuur, com missarissen en rijksbureau, die een zeer moeilijke taak hadden te vervullen, nl. felle critiek te bestrijden, bezwaren en verdacht makingen uit den weg te ruimen, een suc ces. Zij bleken uitnemend voor hun taak berekend. VLISSINGEN, 10 AUGUSTUS. Scheepvaartberichten. Hedtn zijn van hier vertrokken de Duit- sche stoomschepen „Lars Kruse" en „Ingrid Sturm", na alhier gebunkerd te hebben. Ned. Bond van Sigarenwinkeliers- vereenigjngen. Bovenstaande Bond houdt gisteren en heden zijn 21e congres in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg. Nadat gisteren de afgevaardigden door de leden der plaatse lijke congrescommissie aan het station wa ren verwelkomd, werd door de deelnemers aan het congres een bezoek gebracht aan het stadhuis, waar de oudheidskamer, de vierschaar enz. werden bezichtigd. Maar mevrouw Wrest, die den diepen eerbied van een Engelsche huismoeder voor den adel, waarvan ze zich als zoovelen toe rekende bezat, kon niet gelooven aan de mogelijkheid dat het kind iets zou overkomen onder het dak van een fid van dien adel en ze ontstelde hevig bij de wilde •beschuldigingen die haar dochter tegen iemand van den stand van lady Moorhamp ton uitte. Ze zei tegen Mabin dat ze immers niet meer leefde in den tijd van de sprookjes van „Moeder de Gans", dat dergelijke val- sche ooms uit kinderverhaaltjes niet meer bestonden en ze kon zich niet begrijpen dat Mabin zóó dom was en vond dat ze zich moest schamen. Hiermee was de zaak naar haar meening afgedaan. Mabrn huilde kalm door en gaf geen antwoord. Pas toen lord Moorhamtpon van het advocatenkan toor terugkwam, bedaarde ze langzamer hand. Maar ondanks haar neerslachtigheid werd die terugreis naar Monford bijna pret tig door de uitgelatenheid van Dibs, die ten slotte, doodmoe van de vreugde en het ravotten in de coupé, in slaap viel. Het was een pijnlijk oogenblik voor Ma bin toen ze in een auto die hen van het station gehaaid had, op Heath Hill aankwa men en lady Moorhampton, één en al glim lach, de reizigers in de hall verwelkomde. En het meest onheilspellende was dat haar 'broer achter haar stond, met een jovi ale uitdrukking op zijn pafferig gezicht, die Mabin echter niet misleidde ten opzichte van zijn gevoelens tegenover het ventje dat de plaats van zijn kleinen neef kwam (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1