1000 150 100 25 NCERl LS BOOM MAANDAG gemeentebestuur binnenland ALSTRAAT SCHELDESTRai IVO.184! 65e Jaargang 19257-h jjjj^a: firms F.VAN DE VELDE )r.Mraat 58-60, Viissinpen. Telef. 10. Postrekening 66287 to-Wafels «in ^nn Uchte Buste-| tie zich gc leeden. ii 1.1. ■1SSINGE' jitengewooi| oiramitif] FEUILLETON kamer negentien. Stads- en Provincienieuws 2^1 V LI SSI NGSCH E COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlisslngen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgis en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- icbe verzending 4.15 j bij dagelljksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. OM presenteert ooast )E LINDEBOOM ver- schappen van het echte eurigen en fijnen smaak, product van een meer van de Wafelbaklcerij, ianbevolen n". :roquant. Metnatuur- met suiker bestrooid. :Iie-Wafels n". >m en bestrooid met De meest verfijnde ne abonné's In 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze gd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. ciuu een ongeluk. UUÜ gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. 1EN IEËN UINPARASOLSj L1GTEH] nonteerd ter plaatse® en Timmert'! LOBELS. TerneJ Ivelend) -X- -X- HH HE OPERA )NDT 8 UU'I ALBERTI, MANURITTA, LZAN. tRIO PARENT! ia, Pescatori di Peilt»! :ia di Lammermoor.eitl lus rechten oU.-ltal. aan de i SCHIETOEFENINGEN VUSSINGEN. ne Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 10 Augus tas as zoo noodig op 11 en 12 Augustus dav'om O uur voorm. schietoefeningen zulten worden gehouden met licht geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven. Onveilig is een gedeelte van de Wester- achelde en van de reede van Vlissingen, tusschen de lijnen getrokken van de batterij in Oostelijke en in Zuidelijke richting, tot een afstand van 6500 Meter. Vlissingen, 8 Augustus 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Koningin Wilhelmina door de politie te Oslo tegengehouden. Men meldt aan „de Tel." uit Berlijn dd. 6 dezer Toen H. M. Koningin Wilhelmma gisteren te Oslo arriveerde, kwam het tot een zeer pijnlijk incident. Daar de Koningin incog nito reisde, waren geen autoriteiten ter be groeting aanwezig. Voor de goede orde bewaakte politie echter den uitgang, waar door H. M. verwacht werd. Zonder met dezen maatregel bekend te zijn, passeerde de Koningin met de overige reizigers den gewonen uitgang. Toen zij, buiten het sta tion gekomen, het afgezette gedeelte wilde betreden, werd H. M. door den politiechef op brute wijze teruggewezen. Lachend vol deed H. M. aan het bevel van den politie ambtenaar. Toen deze bemerkt, welk een blunder hij gemaakt had, was hij zoo uit het veld geslagen, dat hij geen orde meer onder de opdringende menigte kon houden. De Koningin was zelfs genoodzaakt in haar slaapwagen een goed heenkomen te zoeken. Doch ook daarheen volgde haar de imenigte, die, met de neuzen tegen de ruiten gedrukt, de bewegingegn vai H. M. volgde. Ten slotte mocht het een versterkte po litiemacht gelukken het publiek te versprei- leien. Dans vergunningen op Zondag. Op de vragen van het Tweede Kamer- |lid Duymaer van Twist betreffende het ■nemen van maatregelen ter handhaving van ■de Zondagswet in verband -met het verlee- Inen van dansvergunningen op Zondag door ■burgemeester en wethouders van 's-Gra- Ivenhage, heeft de minister van justitie ge- lantwoord, dat, waar de tijd tusschen de ■godsdienstoefeningen blijkbaar valt binnen jde door het gemeentebestuur verleende [vergunningen, het hier niet betreft de hand having der betrokken wet, doch de uitvoe ring daarvan door de daarmede belaste ■autoriteiten, welke niet in de eerste plaats [den minister regardeert. Vlamingen-ontmoeting e Breda. Door den heer Van Gijn zijn aan den minister van binnenlandsche zaken en land bouw de volgende vragen gesteld I ls het der regeering bekend, dat bij ge legenheid van de gewone jaarlijksche ont- jmoeting tusschen de naar Nederland uitge weken Vlamingen en hun vrienden uit [Vlaanderen en Nederland, op 24 Juli jl. te preda gehouden, verschillende maatregelen floor de politie zijn genomen, waarvan bij porige dergelijke bijeenkomsten geen sprake r'as> Ms noteeren van de namen der Belgi sche deelnemers, bemoeilijken van het ver- pt 't Engelscfi van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) bèbt het gehoord, zei Mabin na- Prukkelijk en u weet zeer goed dat deze J11" Wright tot alles in staal is. 1 - Absoluut nietbehalve dat hij drinkt, *1 ni.ets ten nadeele van hem. En ik f l' u nooit mee naar beneden hebben ge- ï..men als ik -had vermoed dat u zoo'n I M Terhaa! zou verzinnen. I ™s: Lowndes had den leeftijd en het IiJT om ondergeschikten te com- i' eren> maar dat hield niet in dat zij meenint? aan Mabin kon suggereeren. L Wls.Me véél. Ze zweeg verder want v^e' in dat haar hoop om in de oude |de, een bondgenoote te vinden I Maar mr. Lowndes was niet tevreden Kin'c m" ^ast^eraiien trek dien ze om Mo len hjo za£\ veesde voor de onhei- I ijl? n.leisje zou kunnen aanrichten, wiil 7„ niet< miss Wrest, zei ze, ter- Boen ui; ,chtte haa«" stem verzoenend te l»!t vinH c,at 11 het een Pittig idee |e worden °m als onruststoker beschouwd Beetje knlS ",etW antw<>ordde Mabin een P de h.ljl ar er Zlt grooter onrust Vengen zou kunnen teweeg- aap1 1'ds,ter ga* haar Pogingen om o luchtig en onschuldig mogelijk krijgen van een vergaderzaal, verbod van zingen in de vergadering van het Wilhelmus en den Vlaamschen Leeuw, zelfs van solo zang en van het declameeren van een ge dicht Deelt de regeering niet de meening, dat hier een door niets gemotiveerd wantrou wen is getoond tegen de deelnemers der bijeenkomst, welke van Belgische zijde o.a. werd bijgewoond door een volksvertegen woordiger, die bekend is wegens zijn stre ven naar een goede verstandhouding tus schen België en Nederland, en dat het grondwettelijk recht van vergaderen door een zoodanig optreden der politie op beden kelijke wijze wordt aangetast? Zoo ja, is dan de regeering bereid maat regelen te nemen ter voorkoming van her haling van zoodanig optreden Een Postraad. De heer Van Braambeek heeft op het wetsontwerp tot instelling van een post raad1 voor het Staatsbedrijf van de posterij en, de telegrafie en de telefonie een amen dement ingediend, strekkende om tus schen de beide alinea's van art. 2 een nieuwe zinsnede in te voegen, luidende als volgt „De Postraad dient evenzeer den direc teur-generaal der posterijen en telegrafie desgevraagd of uit eigen beweging van raad in alle zaken de posterijen, telegrafie en telefonie betreffende". Ter toelichting wordt opgemerkt, dat er tal van kwesties zijn, die tot de bevoegd heid van den directeur-generaal behooren net komt den voorsteller gewenscht voor, dat den Raad daarom ook de bevoegdheid wordt verleend, de directie van advies te V. enen. Bovendien kan het wenschelijk zijn ook al is ter zake de beslissing bij den minister of bij de Kroon dat "toch een advies wordt uitgebracht aan de directie, die dan tengevolge van dit advies een voorstel kan inzenden bij den minister. VLISSINGEN, 8 AUGUSTUS. Feestviering op Konninginnedag. Met betrekking tot de feestelijkheden, die vanwege den „Vüssingschen Oranjebond" op den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin hier ter stede zullen plaats hebben, kan thans worden gemeld, dat de commissie uitjiet bestuur van den Oranje- bond, die met de regeling en leiding van een en ander is belast, in een Vrijdagavond gehouden vergadering een veelbelovend voorloopig programma heeft samengesteld. Volledige bijzonderheden dienaangaande zullen zoodra mogelijk nader worden be kend gemaakt. Gaarne voldoende aan een door het be stuur van den Oranjebond tot ons gericht verzoek, d'eelen wij thans alvast mede, dat het in de bedoeling ligt om, zooals reeds herhaaldelijk, tot groote voldoening van jong en oud, geschiedde, ook nu weder wedstrijden voor kinderen te organiseeren, t it deelneming waarvan zullen worden toe gelaten kinderen van 9 tot en met 15 jaar. Deze wedstrijden zullen ditmaal bestaan in 1Hindernisloopen voor jongens. 2. Zakloopen voor jongens. 3. Driebeenenloop voor jongens. 4. Idem voor meisjes. 5. Eierenwedloop voor jongens. 6. Idem voor meisjes. 7. Ringsteken per* fiets voor jon gens. 8. Idem voor meisjes. 9. Ringsteken te voet voor jongens. 10. Idem voor meis jes. 11. Roosjesknippen voor meisjes. 12. Balwedloop voor jongens. 13. Idem voor voor te stellen, niet o,p. U moet de woorden van een man als mr. Wright niet zoo ernstig opnemen. U zult toch niet willen beweren dat hij den kleinen jongen, als die hier komt, kwaad zal doen Zulke romantische geschiedenis sen spelen zich tegenwoordig niet meer af. Vindt u zei Mabin droog. Als er tegenwoordig geen menschen meer ver moord worden, hoe komt het dan dat er nog zoo vaak moordenaars worden opge hangen T Dat zijn menschen uit de onderste la gen van het volk, repliceerde ze. Onder de menschen van den stand van mr. Joe Wright komen zulke dingen niet voor. U begrijpt toch wel, dat als ik daar maar een oogenblik bang voor was, ik de zaak niet zoo luchtig zou opnemen Mabin moest nu, hoewel met grooten tegenzin, open kaart spelen. Ik weet meer van dien mr. Wright dan u. En juist met het oog op wat ik van hem weet, ben ik vandaag hier gekomen. Het spreekt vanzelf dat deze mededeeling de brandende nieuwsgierigheid van de huishoudster wakker riep en Mabin, die geloofde, dat ze zóó en zóó alleen zich de machtige steun van mrs. Lowndes kon verzekeren, nam haar in vertrouwen en vertelde haar alles wat in het City-kantoor en in, kamer negentien was voorgevallen. Maar toen het verhaal uit was, viel het gereserveerde antwoord van de •oudere vrouw Mabin geducht tegen. Als het waar is wat u vertelt, dan zullen de advocaten van mylord het heele geval moeten uitzoeken en er voor moeten zorgen dat de zaak in den doofpot wordt meisjes. 14. Ezeltjeprikken voor jongens en 15. Idem voor meisjes. Zooals gewoonlijk worden voor de win naars in deze wedstrijden prijzen beschik baar gesteld en' zullen voorts aan alle daar aan deelnemende kinderen versnaperingen worden uitgereikt. Voor kinderen, mits niet jonger dan 9 en niet ouder dan 15 jaar zijnde, die aan be doelde wedstrijden wenschen deel te ne men, zaL op Woensdag 10 en op Zaterdag 13 Augustus (dus aanstaanden Woensdag en Zaterdag), des namiddags van 2 tot 5 uur,'gelegenheid zijn, zich daarvoor aan te melden in de voormalige kazerne Willm 111 (ingang Oranjestraat). Verder verzoekt het bestuur van den Oranjebond ons, door middel van ons blad tc willen bekend maken, dat als een der hoofdnummers op het programma der fees telijkheden óók voorkomt een Optocht met versierde rij- en voertuigen (auto's, vracht wagens, reclamewagens, rijwielen, sport karren, enz.), waaraan ook zat kunnen worden deelgenomen door groepen van per jopen (ook kinderen), een of ander voor stelende, waarbij het in de bedoeling ligt, c'ezen optocht eerst des namiddags een ommegang door de stad te doen maken en dien dan 's avonds, langs een andere route, als lichtstoet te herhalen. Het bestuur van den Oranjebond stelt voor de mooiste groepen en de mooist ver- sieidie rij- of voertuigen in den optocht geldprijzen beschikbaar, varieerende van 20 tot 2.50 en voor den lichtstoet even eens geldprijzen tot gelijke bedragen. De toewijzing dezer prijzen zal geschieden doc-r een onafhankelijke jury (buiten den Oranjebond). Voor hen, die aan den Op- t( eht en (of) den Lichtstoet wenschen deel te nemen, zal op Zaterdag 20 Augustus, des namiddags van 2 tot 4 uur, gelegenheid worden gegeven zich daarvoor aan te mel der in de voormalige kazerne Willem III (mgang Oranjestraat). W aar in onze gemeente altijd veel animo ei belangstelling bestaat voor optochten, kan het o.i. niet anders of ook ditmaal zul len deze beide voorname nummers op het feestprogramma van den Qraniebond zeer in den smaak vallen en beloven zij een gioot succes te zullen worden. De ferry-boot. De Zaterdagsche „men" in de „N. R. Ct." heeft een beschouwing gewijd aan de ferry- boot en schrijft daarover o.a. het volgende: Het is wèl teleurstellend wat Ged. Staten hebben ondervonden met de ferryboot voor het veer VlissingenBreskens. Iedereen die zelf wel eens op het laatste oogenblik aan de uitgenoodigden voor de een of andere plechtigheid heeft moeten meedeelen, dat het niet door ging, kan er in komen, dat het ook voor Ged. Staten een onaangename taak is geweest, twee dagen vóór een tocht met genoodigden zou worden gehouden, de meedeeling in de wereld te zenden, dat de tocht niet gehouden zou worden. En daarop dan in het openbaar ter geruststel ling de mededeeling te laten volgen dat de boot niet in de vaart zal 'worden gebracht alvorens nogmaals het advies van de scheepvaartinspectie is ingewonnen. Het spreekt van zelf dat er hier veel1 over die geschiedenis gesproken wordt. Nieuwe vragen van een Statenlid hebben al uiting gegeven aan die stemming van kritiek en bezorgdheid. Maar laten we voorzichtig zijn met kri- teik, en vooral niet vergeten, dat wat hier getracht wordt ten uitvoer te brengen, iets nieuws is nieuw voor Zeeland, nieuw voor ons land, nieuw zelfs voor Europa, en wellicht voor de wereld'. Natuurlijk zijn er plaatsen genoeg waar gestopt In den doofpot gestoptAls zijn eigen zoon vermoo..., viel Mabin verbluft uit. Maar voordat ze het vreeselijke woord» geheel had kunnen uitspreken, viel mrs. Lowndes haar al in de rede. Ofschoon mr. Wright slechts door het huwelijk van zijn zuster met de „familie" verwant was, had hij aanspraak op dezelfde vanzelfsprekende zuiverheid van karakter als deze Natuurlijk is dat niet zoo gebeurd, zei de huishoudster. Dat misdaden en dan nog wel een moord, zouden kunnen wor den bedreven door een menschenkind dat in eenigerlei familierelatie tot de Moor- hampton's stond was ten eenenmale buiten gesloten De gedachte alleen is al erg, verklaarde ze. Wel drukte de heele houding van mrs. Lowndes wantrouwen uit en boosheidi op de vertelster van zulk een absurd» verhaal, maar toch was ze bleek en zenuwachtig geworden en toen ze even later aanstalten maakte om weg te gaan, bleef ze eenige oogenblikken bij de deur treuzelen. Zult u niets van die heele geschiede nis aan anderen vertellen Doet u het alstublieft niet, miss Wrest, De schijnbare ongeloovigheid van de huishoudster had Mabin niet zoo geschokt als het gefluisterd verzoek om stilzwijgend heid haar nu deed. Toen ze alleen in de kamer was, ging ze weer op het haard kleedje zitten ,en overlegde wat ze nu doen moest. De onschuldige uitlegging die mrs. Lowndes aan de belofte van Joe Wright aan zijn zuster gegeven, had, had haar al lerminst gerustgesteld Mabin beschouwde haar houding eerder als een bevestiging ferrybooten in dienst zijn om auto's en groote wagens over het water te brengen. Maar de aard van dat water maakt het verschil, want dat water is hier een 5 Kilo meter breede riviermond, vlak aan zee, dus blootgesteld aan zware golven en sterken wind waar bovendien nog eenige banken de vaart bemoeilijken., en sterke tij-stroo men het in- en uitvaren der smalle haven ingangen tot een kunststuk maken. Er zijn bij geruchte bezwaren kenbaar geworden van varensmenschen die betwij felden. of een boot met zoo'n hoogen bo venbouw bruikbaar zou zijn bij stormweer op dat lastige water. En er is ook in het voorjaar door een Statenlid gevraagd, of het waar was, dat de bezuiniging van den bouwprijs tot vijf ton slechts was verkre gen door zulk een wijziging van de vitale deelen dat het varen met de boot gedu rende een deel van het jaar bij slechte weersgesteldheid niet mogelijk zal zijn. Maar, zooals onlangs nog in herinnering is gebracht, hebben Ged. Staten dit stellig tegengesproken. Eindelijk was de boot gereed. En toen ze de vorige week van Kinderdijk naar den Scheldemond voer, bleek ze .niet te deugen. Wat er precies niet aan deugt, weten we niet. Geruchten spraken van de stuurin richting, maar dat blijven nog geruchten. Zoo'n ervaring noem ik pech. Ged. Sta ten zijn natuurlijk geen scheepsbouwers. Ze moeten op het advies van deskundigen afgaan. Zij zelf hebben den ondernemings geest gehad om te trachten zulk een ferry- boot te krijgen, ze hebben daarbij de advie zen van deskundigen gevolgd, en dan is het ten slotte hun schuld niet als er toch nog wat aan de boot ontbreekt. De boot is nu weer terug naar de werf. En ik hoop van harte dat daar kan worden verkregen, dat de boot wèl bruikbaar en betrouwbaar is. Dat hebben Ged. Staten waarlijk wel verdiend. Het sluitingsuur der kermis. De laatste jaren was het de politie opge vallen dat speciaal gedurende de laatste uren het kermisbezoek sterk verminderde, zoodat ten slotte zeer weinig publiek over bleef. Alleen des Zaterdagavonds bleef het kermisbezoek zeer druk en was tot aan het sluitingsuur veel publiek op de been. In verband hiermede heeft de politie, naar wü vernemen, aan Burg. en Weth. dezer ge meente voorgesteld het sluitingsuur der kermis te vervroegen en niet meer te hou den op 1 en 2 uur des nachts, doch te be palen op 12 uur, behalve dan des Zater dags, waarop de kermis te 2 uur 's nachts zou kunnen worden gesloten. Naar men ons mededeelt heeft het col lege van Burg. en Weth. nu conform be sloten, zoodat in den vervolge de kermis om 12 uur en des Zaterdags om 2 uur wordt gesloten. In onze Tijdinghal. Van het ernstig tramongeluk te Laren heeft onze fotograaf een foto genomen. Men ziet een der op den weg gevallen loco motieven. Per motor-stoomschip „Monte Oliva" vertrokken Zaterdag 1500 leden van de Nederlandsche Reisvereeniging uit IJmui- den ter deelneming aan de eerste generale vereenigingsreis naar Noorwegen. Op onze foto ziet men het inschepen der passagiers. Wij geven in enkele foto's zomernieuws uit Artis te Amsterdam te aanschouwen. Door den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland werden Zaterdag te Arnhem economische wedstrijden gehouden. Op onze foto een der deelnemende zwaar be laden wagens tijdens de zgn. trilproef, van haar sombere vermoedens. Ze was er van overtuigd dat als de schurk aan zijn voornemen om den kleinen jongen uit den weg te ruimen, zooals hij misschien ook reeds met den vader gedaan had, gevolg zou geven, zijn misdaad niet alleen door de familie maar ook door het personeel met den mantel der schaamte zou worden be dekt,.. en dat hij daarop bij voorbaat rekende Zelfs al had zij Wright's veelbeteekenen- de woorden tot zijn zuster niet gehoord, ze was er getuige van geweest hoe hij tegen zijn zwager had durven optreden en hoeveel lord Moorhampton ook van zijn oudsten zoon hield en hoeveel belang hij ook stelde in diens kind', zijn afkeer van onrust, van schandaal en praatjes, zou waarschijnlijk beletten dat het Recht zijn loop kreeg. Als de kleine Julius op Heath Hill kwam, was hij niet veilig. Dan was het kind niet veilig, herhaalde ze bij zich zelf. Deze woorden dreunden haar door het hoofd tot ze er suf van werd'. Wat kon ze doen Hoe kon ze hem redden Een lange poos bleef ze schijnbaar ge dachteloos in het haardvuur turen. Toen opeens sprong ze met een lichten kreet overeind. Niemand op het huis wist het adres van haar moeder... dus wist ook niemand waar Julius was Haar polsen klopten zwaar en haar oogen begonnen te glinsteren toen ze zich van de onweerlegbare juistheid van dit feit bewust werd. Ze wist nu ook meteen wat ze doen moestddenzelfden nacht nog het huis te verlaten, naar Londen terug gaan en samen met haar moeder een A 11HOUBAER Co. AMERSFOORT waarbij met behulp van een apparaat de trilling wordt opgenomen. Van het concours-hippique te Arnhem en van de athletiek-kampioenschappen te Haarlem ontvingen wij enkele mooie kiek jes, terwijl een schitterende serie spórt- foto's zeker de bijzondere belangstelling zullen trekken Indische dienst Tot candidaat-gezaghebber bij het bin- nenlandsch bestuur in Ned.-lndië is be noemd' de heer A. Raamsdonk alhier. Woeste boer en lastige jongens. Bij de politie kwam een klacht in dat een landbouwer een jongen met een hooivork had gestoken en vervolgens niet direct „onzacht" had beet gegrepen en onder prikkeldraad had doorgetrokken, zoodat de jongen eenige verwondingen had opgeloo- pen. Vermoedelijk is deze laatste nu niet geheel onschuldig geweest, daar van dezen landbouwer nog al eens veldvruchten wor den gestolen. De politie onderzoekt het geval. Aanrijding. In de Dijkstraat hoek Arsenaalstraat reed een wielrijdster door een samenloop van om standigheden een 80-jarige vrouw aan, ten gevolge waarvan deze viel en eenige lichte ontvellingen opliep. Vreemdelingen. Door de politie werd een vreemdelinge, een Duitsche, aangehouden, wier landing in Engeland was geweigerd, waarom zij met de mailboot moest teruggevoerd worden. Zij is nu over de grenzen des rijks ge bracht. Roeiboot aangedreven. Door een Engelsch jacht is alhier een roeiboot aangebracht, onbeheerd aange troffen in de Noordzee tegenover Zeebrug- ge, en vermoedelijk toebehoorend aan een jacht. De boot is ongemerkt en er bevinden zich 2 roeiriemen in. Zij is eikenhout ge schilderd en 5 Meter lang. Voor nadere in lichtingen wende men zich tot de politie. Door de warmte bevangen. Op verzoek van den eigenaar heeft een politieman Zaterdag een hondi doodgescho ten welke een soort toeval had. De eigenaar deelde mede dat de hond bij hevige warm te telkenmale dezelfde verschijnselen ver toonde en dat het beest dan niet was te vertrouwen. Scheepsbouw. De twee motorschepen door de Stoom vaart-Maatschappij Nederland in aanbouw gegeven bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier, zullen heeten „Poeloe Roe- tia" en „Poeloe Telok". Scheepvaartberichten. Heden is van hier vertrokken het Duit sche stoomschip ,„Glukauf" na alhier ge bunkerd te hebben. schuilplaats voor het kind^zien te vinden De groote vraag was mf hoe ze buitens huis zou komen zonder door iemand ge hoord of gezien te worden. Ze moest maar op haar gelukkig gesternte vertrouwen en intusschen wachten tot het heele huis in rust was. Dan moest ze geruischloos de trappen' afgaan om een uitgang te zoeken, die er ongetwijfeld wel zou zijn. Het wachten viel haar lang. Voortdurend keek ze op haar horloge, maar de uren en de minuten kropen traag, tergend traag, voorbij ,en het was half één voordat ze haar hoed opzette, haar mantel en hand schoenen aantrok, de dëur van haar kamer geruischloos opende en zich op de gang waagde. Tastend ging ze de donkere trappen af en zonder hindernis bereikte ze den bega- nen grond. Geen enkel' geluid, uit een van de kamers die ze passeerde kon doen ver moeden dat ,er nog iemand' wakker was. Steed's tastend en voortdurend scherp op haar hoede dat ze geen geluid zou ma ken door tegen iets aan te loopen, vond ze haar weg naar de eveneens pikdonkere hall. Ze was doodsbang dat de twee honden zouden gaan blaffen en het heele huis alarmeeren. Maar ze had ze dien mid dag- tijdens het diner tot haar vrienden gemaakt. Toen ze achter het zware gordijn dat toegang gaf tot de hall, wegkroop, hoorde ze geschuifel en daarna het zachte gegrom van een hond. Mabin vloog naar het dier toe. dat uit zijn slaapje was gewekt en reeds overeind was gekomen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1