1000 150 100 25 nnn qnfi 60 cent pet half pand 4NTE! L-Bontmantel appij v. Stoomt firms l m DE VELDE MÉM 58-60, Vlissingtn. Iele!. 10. Postrekening 66287 dageliiks, aitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Feestdagen UUU een ongeluk. UUU Eerste Blad Brieven uit de Hofstad FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Beursbeschouwingen 0\GGElA/\Q w KOFFIE cDe Gouden JfoozTL* OP REIS NAAR HET ZUIDEN. 4SDAG in iedere Dans, en 70N- jptreden van den nferencier La Gayté, Tus- Badhuis te Zand-1 zen internationaal )AG ie Compléte a 20 cent. ten groote drukte is) te reserveeren. rodig gereser- PPYN-VANDEPEfill Kristinastraat 89 ns de Paterskerk) OOSTENOl uli tot 15 P van ongeveer 225 en van 1000 tot3500| •EN WONING gevraagd, beneden-1 voor gezin met 1 bi :ct, half Augustus t plm. f 30 p. maarJ letters S. J-, B" urant". VARTE PIANO 400.Brieven «1 rureau „Vliss. CounöJ Net MEISJE als hulp in den winlj DER LEEUW, ""Jl FL1NKE JONGEN voor het Strand bij j- V LINDE, Walstraalf d een net degelijk DAGMEISJE, inende werken. Bureau „Vliss. Cou«J september te huur GE met Sousterreü] Oprit 29. MEISJE gevraagd België). Liefst Enge; Aanmelding aan Wi-| Dienstb.kantoor,L Idelburg, o h. Grj*l -Middelburg-Rotte#] :hengelegen R VAN PASSAGIERS! DEREN EN VEE. v.Midd.jv. R v.m.uurv.m» 91 8 9 9 igustus 6 8 9 Jl° 8" o - 12 8 J Urmatiln te bekomen N.V. Transport- t» Erven O. VOS, T" B. EENHOORN, v. OOSTERHOUT, T'l Oebre. BUITENHEK, TB- VUSSI1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgie en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- icbe verzending 4.15b(j dagelijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels J 1,10Famirieberichten van 16 regels 1,70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bQ verlies van een band, voet of oog, gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Een ontdekking Politie. In een groote stad kan je soms van die merkwaardige ontdekkingen doen en je staat er dan verstomd van dat je die niet eens eerder deed. Niet ver van mijn huis staat boven de deur van een woning een groot bord met het opschrift .dieren tehuis". Talilooze malen ben ik er langs gewandeld zonder er verder acht op te slaan. Vaak hoorde ik wel eens van perso nen die er hun werk van maken om huis dieren te verzorgen en 's avonds kwam ik wel eens een man tegen die een half dozijn honden aan koorden geleidde, maar ach, veel aandacht geef je daaraan niet. Nu ben ik in het gelukkig bezit van een poes, een heel oude poes, volgens katten- deskundigen merkwaardig oud omdat zij reeds meer dan vijftien jaar is. Als we het huis eens verlieten voor eenigen tijd, werd de poes bij kennissen ingekwartierd, maar dit jaar was dat niet mogelijk en op zoek naar een goed tehuis voor de poes gedu rende de vacantie werd mij het dierentehuis gerecommandeerd dat vlak bij mijn woning is. We brachten dus een bezoek aan dit geachte pension en wat ons daar wachtte was inderdaad verrassend. Daar waren om te beginnen vijftig katten bijeen in de meest uiteenloopende soorten en variëtei ten. Prachtbeesten, witte angora's met lan ge dikke haren schitterend grijze en blauw-grijze, roode 'en zwarte en witte en gemengd kleurige beesten daarnaast ge wone huis-katten, jong en oud, deftige en sjofele. Ze waren alle „en pension", want hun respectieve eigenaars en eigenaressen waren met vacantie de stad uit. Een zolder- étage was voor het verblijf der katten inge richt, twee flinke kamers met een zeer groot balcon dat aan alle zijden met kip- pen-gaas was afgesloten. Daar was de gan- sche schare in vrede bijeen. Juist hadden zij hun middagmaal verorberd en van de vijftig deden er wel veertig hun middag slaapje. leder krijgt zijn of haar eigen mand mede en daarenboven zijn er tal van leuke schuilhoekjes op de étage waar de pension- naires stiekum hun uiltje kunnen knappen. Verrassend waren twee verschijnselen er heerschte volmaakte vrede onder de groote schare en er was geen spoor van eenigen odeur te merken. Alle beesten za gen er schitterend verzorgd uit en zij die niet sliepen vermaakten zich met allerlei ballen en rammelend speelgoed dat over den grond verspreid lag. Heel gezellig en grappig-vermakelijk. Mijn oude poes is in het gezelschap opgenomen en gevoelde zich er onmiddellijk thuis. Veertien dagen heeft de oude heer er gelogeerd en nu hij weer thuis is ziet hij er eigenlijk beter uit dan toen hij ging. De zorg voor al deze logeergasten heeft één dame, die zich met hart en ziel aan het werk geeft en met voorbeeldigen ijver de dieren behandelt. Hoe zij er den vrede in bewaart, is haar geheim maar de dieren hebben het er best en de instelling is een ware uitkomst voor alle eigenaren van kat ten, die 's zomers hun lievelingen alleen moeten laten als zij eens van hun vacantie genieten. De pension-prijs bedraagt vijf en dertig cents per dag, inderdaad zeer 'billijk voor het onderhoud dat in alle opzichten onbe- Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 21) Zeker ik kom al. En de daad bij het woord voegend, ge hoorzaamde hij het bevel. Maar zijn gezicht verried Mabin dat hij het absoluut niet van harte deed Mabin bleef niet lang meer in haar gezel lige hoekje zitten. Ze wenschte geen ver- - erS ondervragingen en toen ze een deur hoorde Opengaari, vluchtte ze de trap op naar haar kamer, vlijde zich neer op het haardkleedje voor den gloeienden haard en trachtte een plan de campagne te vormen. Er werd zacht op haar deur geklopt en mis. Lowndes vroeg of ze binnen mocht komen. Mabin sprong op en liet de huis houdster, die ze reeds als een vriendin be schouwde, binnen. Eangs een van de geheimzinnige, onder- giondsche kanalen waarlangs het nieuws van ..familie" direct naar de voornaam ste bedienden wordt overgebracht, was het <je huishoudster reeds bekend geworden aat er een nieuwe pretendent voor de troonopvolging was komen opduiken. Rood va" opwinding kwam ze binnen. Mabin barstte in tfanen uit. Het is afschuwelijk, stortte ze haar an uit, dat de arme jongen hier moet ko- waar hij door iedereen als een on- ecntmatige indringer zal worden be schouwd. Niet door myferd, antwoordde mrs. rispelijk is. Het is voor ons inderdaad een ontdekking geweest, dit tehuis en een uit komst uit een moeilijkheid die anders niet gemakkelijk is op te lossen. Het aardige is ook vooral dat de dieren hier niet in hokjes of in kassen zitten maar genoeglijk vrij rondwandelen en zich met elkaar kunnen amuseeren. Ze worden daardoor heelemaal niet schuw, integendeel zij worden rustig in deze omgeving. In een groote stad is een dergelijke inrichting bijna onmisbaar en wie weet is, er zelfs in kleinere plaatsen aanlei ding om dit voorbeeld te volgen. Men be- zichtige dan het Haagsche tehuis eens. Het adres is Westduinweg 189. Het uitvoerig verhaal omtrent de arres tatie van den vermoedelijken dader van den moord op Van der Stijl in Juli 1924 ge pleegd, zal de rondte hebben gedaan door de pers. Als hier inderdaad de juiste vangst is gedaan is dat voor Den Haag een gerust stelling. want het geloof in de kunde der Haagsche politie heeft in den Iaatsten tijd veel te lijden gehad. We zuilen ze niet op sommen de gevallen waarin het niet gelukt is de daders te vinden, maar het waren er meer dan noodig is om het vertrouwen in de onfeilbaarheid der politie te schokken. We geven aanstonds toe dat wij die onfeil baarheid niet erkennen maar het is toch plezieriger ais het er veel op lijkt alsof ze bestaat. De geslepenheid der misdadigers neemt ook toe en dus wordt de taak der politie ook moeilijker. Van de middelen die de politie ten dienste staan maken de hee- ren inbrekers en moordenaars even goed gebruik en zij verplaatsen zich ook snel. ,We hopen nu maar dat deze zaak die in middels al drie jaar oud is en dus kans had voor goed onopgelost te blijven, van de baan is. Er blijven dan nog eenige andere zaken over, maar het vertrouwen in de po litie is althans weer eenigermate versterkt. Men verwacht nu eenmaal dat de politie de puzzle's oplost waarvoor zij wordt ge steld, al is het onbillijk dit te wenschen. Het kriebelt nu eenmaal de menschep wel eens dat voor allerlei kleinigheden onmid dellijk boete wordt geëischt en dat de groo te en belangrijke feiten niet achterhaald' worden. Men klaagt er al over dat er in Den Haag te veel maatregelen tot alles en nog wat worden genomen en men vreest terecht dat'met het toezicht'op de naleving de politie zóó overkropt zal worden met werk, dat zij niet voldoende aandacht aan andere zaken kan wijden. Over het alge meen hebben wij in Den Haag niet te kla gen over de politie, maar geklaagd wordt er natuurlijk altijd toch. Nauwelijks is de ééne puzzle opgelost of de andere staat voor de politie om ook ontward te worden. Nu is het weer de inbraak in het huis van den tramcontroleur en zoo gaat het steeds door. De politie bestaat ook slechts uit menschen en niet uit sterrenwichelaars en andere geleerden die gemakkelijk duistere zaken ophelderen. Tot slot van dezen brief even 'n woordje over Scheveningen. De vóór-tijd is ontzag gelijk slecht geweest zoodat het wel vast staat dat het seizoen ongunstig zal zijn, maar gelukkig is het thans tjokvol in alle hotels, zoodat de zaken er nu goed gaan. Zondag jl. was het een prachtige dag en het was zeer druk op den boulevard. Den Haag was dik-op present vooral nu men nog maar zoo weinig* van het strand heeft kunnen genieten. Op het oogen-blik dat wij dit schrijven regent het al weer zoodat dit niet gunstig is. Het is nu in vredesnaam te hopen dat de Augustumaand, die anders altijd weinig gunstig is, zich eens goed houdt en dat al thans nog een deel wordt ingehaald van de groote schade, die Mei, Juni en Juli hebben Lowndes. Ze was zoo overstuur door het laatste nieuws, dat ze haar gewone terug houding vergat. Hij kan het immers nooit een prettig vooruitzicht vinden om opgevolgd te worden door een idioot Een idioot vroeg Mabin, schor van zenuwachtigheid. De huishoudster begreep dat ze niet meer terugkon. Een idioot is misschien 'n Ideetje te sterk. Maar niemand gelooft dat het kind ze alle vijf bij elkaar heeft. Al is hij niet absoluut idioot, lichamelijk én geestelijk zal er toch nooit veel van terecht komen. Dat zeggen d$ doktoren en dat kun je toch ook wel aan hem zien. Weet mylady dat ook informeerde Mabin met groote belangstelling. Ze w i 1 het niet weten. Ze praat zich zelf in dat hij heel flink zal worden, dat hij alleen n u maar wat zwak is en dat hij dat best te boven zal komen. Dan zal ze natuurlijk een sterken, ge zonden jongen, die zijn plaats zal innemen, haten, zei Mabin angstig. Mrs. Lowndes bewaarde een diplomatiek stilzwijgen. Gaat u eens mee naar het kind kijken, zei ze, en zeg dan zelf of dat er uitziet als een opvolger waar my lord trotsch op kan zijn. Gaat u mee naar be neden, dan zullen we de kinderslaapkamer even binnenwippen. Mabin zou liever alleen op haar kamer gebleven zijn om haar gedragslijn te over denken, maar de huishoudster bleef aan dringen en ze gingen samen stil de trap af en traden de kinderkamer binnen. Het was donker in de kamer waar de haard brandde. De slaapkamer van het kind lag achter de speelkamer waar ze zich nu bevonden. De deur stond half open aangericht. Men moet van die schade niet gering denken, want de cijfers die men ons noemde, waren zeer ernstig. Ons werd ver zekerd dat Juli niet een vijfde deel' opbracht van hetgeen redelijkerwijze mocht ver wachten en dan was Juni ook slecht en Mei d.ie de boffers moet brengen, bracht ook slechts pech. Onze hoop dus op Augustus, al maakt de ervaring met deze maand ons niet sterk in vertrouwen. EIBER. Vaste stemming voor Rubbers, spec. Kali Bakar. Hoogere vrach ten, betere koersen voor scheep- vaartaandeelen. Kon. Holt. Lloyd vaster. Aandeelen Kol. Bank voor Duitsche rekening gevraagd. Kunstzijde-aandèelen stationnair, evenals Jurgens. Willige koersen uit New-York, maar hier weinig be langstelling. Krappere geldmarkt te Londen en Berlijn. Onzekerheid te Berlijn inzake de Dawesverplich- tingen. Terwijl men op de New-Yorksche effec tenbeurs ditmaal geen vacantie schijnt te houden en omzetten van 2 millioen shares daar aan de orde van den dag blijven, heb ben de meeste beurzeniers te Amsterdam het operatieterrein verlaten. Ook de afge- loopen week gaf een uiterst stillen handel te zien. waarop slechts enkele fondsen een uitzondering maakten. Dit was het geval met de aandeelen Kali Bakar, een rubber- fonds van vrij recenten datum, dat in enkele dagen tijds circa 40 steeg, op geruchten dat een Engelsche combinatie een bod op de onderneming heeft gedaan. De geheele rubberafdeeling verkeerde trouwens in wat beter conditie, door de verminderde voor raden te Londen en de gunstige beschou wingen aldaar en te New-York over de vooruitzichten van het prijsverloop geleverd. Op 1 Augustus is de export der Engelsche gebieden op 60 der standardproductie gesteld voor de eerstvolgende drie maanden en van opheffing éer restrictie is geen sprake. Een vaste stemming bestond er ook voor Scheepvaartwaarden onder invloed van de hoogere vrachten, gebaseerd op de ver achting dat in het najaar groote graan- verschepingen van Argentinië zullen plaats hebben. De eerste zeven maanden des jaars zijn trouwens beduidend beter geweest dan die van 1926, maar de resteerende vijf maanden vergelijken met een periode, waar in de Engelsche kolenstaking haar invloed deed gelden. Over het eindresultaat valt dus nog weinig te zeggen, vooral omdat allengs meerdere scheepsruimte door de werven zal worden afgeleverd en deze de oude schepen een felle concurrentie zal doen door hun meer moderne en economische outillage. Het feit dat de prijs van oude en nieuwe schepen de laatste weken weer is opgeloo- pen, mag echter als een aanwijzing worden beschouwd dat in vakkringen een bevredi gend verloop der vrachtenmarkt wordt te- gemoed gezien. Aandeelen Van Nievelt, Kon. Nederl. Stoomboot, Holland-Amerika Lijn e.a. zijn in vergelijking met twee weken geleden enkele procenten opgeloopen, al is de laat ste dagen weer eenige reactie ingetreden. Vaster waren de aandeelen Kon. Holl. Lloyd. Het gerucht liep dat het kantoorgebouw" te Amsterdam, dat reeds jaren leeg staat, aan het Olympisch Comité verhuurd is ter huis vesting van de internatinonale pers. Dat zou een buitenkansje zijn. en uit de slaapkamer viel een breede strook licht. Maar ze hoorden er ook stemmen. Mylady, fluisterde mrs. Lowndes en legde snel haar hand op Mabin's arm. En mr. Wright. Voordat -ze gelegenheid hadden tot een veils gen aftocht, boorden zij lady Moor- hampton op huilerigen toon zeggen Mijn arme jongen Mijn arm, arm kind Op stuk van zaken zal hij dan toch een bedelaar worden, verdrongen door dat ellendige kind dat, de hemel weet waar vandaan komt Mabin schrok. Dat was nu de tweede keer dat ze iets opving dat niet voor haar ooren bestemd was Ze wilde, kiesch als ze was, zoo snel mogelijk heen gaan, maar zoowel de hand van de huishoudster die vreesde dat ze ontdekt zouden worden als ze zich bewogen, als een machtige intuïtie, dat de veilighei.d van haar klein vriendje haar gebood tegen beter weten in, luister vink te spelen, hielden haar tegen. En wat ze hoorde waren de woorden van Joe Wright Kom aan, laat den moed maar niet zakken. Vertrouw maar op je broer en je zult zien dat je jongen lord Moorhampton wordt. Edric zal nooit iets durven 'doen, wat er ook gebeurt HOOFDSTUK XI. De vlucht In den nacht. Mrs. Lowndes kneep Mabin in den arm toen ze deze veelbeteekenende woorden hoorde. Het meisje was geheel buiten zich zelf van schrik en liet willoos toe dat de huishoudster haar langzaam en zonder ge luid te maken naar de deur duwde, zoodat zij konden retireeren zonder dat iemand een vermoeden kreeg dat zij in de speel- Aanvankelijk bleven ook Suikeraandeelen gunstig gedisponeerd. Winstnemingen en ietwat lagere prijzen uit New-York drukten later de verhoogde koersen, met uitzonde ring van die der Koloniale Bank. welke, naar men meende, voor Duitsche rekening werden weggekocht. De stemming voor Tabaksaandeelen was niet slecht de meeste soorten werden tot iets hoogeren koers verhandeld. Dit geldt ook van de leidende soorten op de afdeeling der Industrieele aandeelen, waaronder de Jurgenswaarden en de Kunst- zijde-aandeelen mogen worden gerekend. De Iaatsten trokken echter minder groote be langstelling dan de vorige week en van -een bepaalde richting in deze fondsen is er geen sprake meer. Daarvoor zijn de be richten omtrent de kunstzijde-industrie ook te vaag en de cijfers te schaarsch, wat be treft de winsten, die er in de Nederlandsche industrie worden gemaakt. Jurgenswaarden houden zich flink op prijs. De tijd moet leeren wat de eigenlijke motieven voor de sterk verlaagde margari- neprijzen zijn. Niet ondenkbaar lijkt het dat men poogt de onverpakte boter van de markt te weren, teneinde uitsluitend ver pakte boter te kunnen verkoopen. waaraan veel meer wordt verdiend. Meerdere kleine fabrikanten worden reeds gedwongen de pioductie te staken. Wel zullen thans op de onverpakte boter verliezen worden geleden, deze zijn vermoedelijk minder groot dan wordt veronderstelt, omdat de kostprijs tot een minimum is kunnen worden terugge bracht, dank zij de lage prijzen der grond stoffen en het achterwege laten van een kostbare reclame, gelijk indertijd voor de verpakte soorten gemaakt is, toen Van den Bergh voor zijn Blue Band in negen maan den tijd bijna 2 millioen voor dat doel besteedde. Er zou over de Amerikaansche markt veel te zeggen zijn, wanneer zulks voor ons publiek van belang was. Mep merkt te Amsterdam echter nauwelijks een handel in Amerikaansche fondsen, ondanks de willige koersen die van New-York worden verzon den. Steelshares zijn in een goede week van 126 tot 137'/2 gemonteerd, General Mo tors van 215229 op grond van fusiege- ruchteh tusschen deze twee groote concerns. Ook spoorwegshares hebben een uiterst vast verloop gehad. Het heette dat Amster dam te New-York aan de markt was met kooporders voor eigen en derde rekening, wat niet erg waarschijnlijk klinkt. Op de Beleggingsmarkt is na de jongste koersverheffing een periode van stilte in getreden. De ietwat krappere geldmarkt te Londen blijft hier niet onder invloed, even min als de hoogere geldkoersen te Berlijn, vanwaar men deze week weer een tweetal emissies heeft uitgebracht, welker voor waarden (een 6V2 leening voor 90 f7r en een 6/2 c/c leening voor 98 wel doen zien dat de financieele verhoudingen in Duitschland weer minder gunstig zijn ge worden. Dusver worden de Dawesverplich- tingen nog prompt betaald, er zijn aanwij zingen dat hiermede niet kan worden voort gegaan, wanneer in 1929 de maximumbeta lingen zullen moeten geschieden. Deze zul len namelijk gepaard gaan met de verplich tingen, welke uit de vele buitenlandsche leeningen voortspruiten en die niet gecom penseerd worden door den export, die de laatste maanden voortdurend tegenvalt en voor het loopende jaar een slechte handels balans belooft. Deze onzekerheid speelt op dc Berlijnsche beurs een groote rol en heeft haar dusver nog belet, zich geheel van de jongste crisis te herstellen. Geld op prolongatie te Amsterdam 3 a 3/4 kamer waren geweest. Maar toen ze de deur bereikt hadden en mrs. Lowndes op het punt stond die te ope nen, kraakte een losse plank in den vloer onder hun gewicht en lady Moorhampton, die plotseling het gevaar besefte, indien iemand) het gesprek met haar broer hoorde, riep uit de slaapkamer Is daar iemand Mrs. Lowndes antwoordde niet, maar trok Mabin snel mee naar buiten in de gang, sloot geruischloos de deur van die speelkamer en vloog met Mabin in de rich ting van de trap, waarlangs ze van de tweede verdieping naar beneden gekomen waren. Ze hoorden de stem van lady Moor hampton opgewonden voortgaan en zoo wel Mabin als de huishoudster vonden het raadzaam om zich zoo snel mogelijk uit de voeten te maken. Ze hoorden nog de vrouw des huizes opgewonden tegen haar broer zeggen We zijn afgeluisterd Wie zou dat ge weest zijn Trek je er niets van aan hoorden ze Joe Wright zeggen. Wat komt het er op aan Een oogenblik waren ze bang dat ze ge volgd zouden worden, maar de stemmen verwijderden zich in andere richting en ze konden veilig de trap bereiken en naar Mabin's kamer ontsnappen, die ze geruisch loos op slot deden. Ze keken elkaar aan. Geen van beiden durfde te spreken. Eindelijk zei Mabin Ik ben verplicht lady Moorhampton te zeggen wat ik ge hoord heb. Dat ben ik eenvoudig verplicht. Haar oogen gloeiden. Mrs. Lowndes deed alsof ze het niet zoo gewichtig vond. BIGQfcLAAR's KOFFIE: BOOK VQ0B BOOtt ItWALlTQT A.V.OBIGGELAJR CS ROOSENDAAL Anti-militairistische propaganda in Frankrijk. Door wie ze betaald wordt. Het resultaat. De geest in het Fransche leger. Een mis lukte demonstratie. De veront waardigde oud-sffijjder. (Van "onzen reizënden correspondent). Gentilly, 2 Augustus. Evenals in andere landen is in Frankrijk de tijd, dat lichtingen voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen moeten komen, buitengewoon geschikt voor anti-militairis tische propaganda en in Frankrijk hebben de communisten de laatste maanden dan ook niet stil gezeten. De sociaal-democra ten in Frankrijk doen aan deze campagne niet mede en kunnen dit ook moeilijk, daar immers hun meest populaire leider, Jaurès, die in 1914, enkele dagen voor het uitbre ken van den oorlog, vermoord werd, zelf de vader was van een ontwerp voor een legerorganisatie. De communisten hebben met zoo'n over vloed van propaganda-materiaal, strooibil jetten, pamfletten, aanplakbiljetten ge werkt, dat men zich verwonderd zou heb ben afgevraagd waar toch al het geld voor deze uitgaven vandaan kwam, indien men niet had geweten, dat het van Moskou kwam en dat het was gesneden van de ruggen der Russische arbeiders en boeren, die zelf een veel langer en moeilijker mili tairen diensttijd hebben te vervullen dan de Fransche soldaten. De anti-militairistische propaganda in Frankrijk beloofde den communisten na*ar hun meening wei succes, daar inderdaad de soldaten niet kunnen klagen over al te groote gulheid van den staat tegenover de naaste betrekkingen van den militair, die tevens kostwinner is. De vrouw van een gehuwden soldaat bijv. krijgt voor den tijd dat haar man onder de wapenen is, niet Ik zou het niet doen, als ik u was, zei ze bedaard. Het kan alleen maar moei lijkheden geven. Trouwens, wat hebt u ge hoord? Niets bijzonders! ik heb het im mers ook gehoord. Mabin keek haar scherp aan. Niets bijzonders herhaalde ze verbaasd. Noemt u het niets bijzonders dat die af schuwelijke vent dreigt het kind) van mr. Ciprian uit den weg te ruimen, dat het kind van zijn zuster erfgenaam kan worden Och kom, zei de huishoudster kalmee- rend. Dat hebt u verkeerd begrepen, miss Wrestdat kan mr. Wright stellig niet bedoeld hebben. Mabin liet zich echter niet overtuigen. Wat kan hij anders bedoeld hebben Hij zei dat ze maar op hem vertrouwen moest en haar zoon zou stellig later lord Moorhampton worden Wat kan dat an ders beteekenen dan dat hij Julius uit den weg wil ruimen Een van de zwakke zijden van de oude getrouwe was, dat ze geen kwaadi kon hooren van een lid van de „familie" en ze scheen geneigd de partij te kiezen van lady Moorhampton en zelfs van haar weinig respectabelen broeder tegen deze vreemde eet in de bijt, die niet minder durfde be weren dan dat mylady medeplichtig was aan moordplannen tegen den mededinger van haar zoon. U moet het verkeerd begrepen hebben, herhaalde mrs. Lowndes bits. Als er zoo iets was gezegd moest ik het ook gehoord hebben. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1