DONDERDAG 4 AUGUSTUS No. 181 1927» BINNENLAND FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Frovincienieuws PUROL VtlSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- j-xerer.- f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk f 2.50. Weefc-abon- rementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. ADVERTENTIE-PRIJS yan 4 regels: ƒ1.10, voor iedere -egel meer 26 centbij abonnement spe ciale orijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke -egel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Brieven aan de Koningin. De directeur van het kabinet der Konin gin brengt ter algemeene kennis, dat ge durende het verblijf der Koningin in het buitenland de aan haar gerichte brieven in gesloten omslagen, voorzien van een adres aan de Koningin op de gewone wijze per post kunnen worden ingezonden af bezorgd bij het kabinet der Koningin te 's-Gravenhage. Nederland en België. De Nation Beige", het bekende chauvi nistische Brusselsche blad, schrijft dat men van Belgische zijde niet haastig is, ook mede tengevolge van den slechten wil, waarvan Nederland blijk heeft gegeven, om tot een hervatting der Nederlandsch-Bel- gische onderhandelingen te komen. Naar aanleiding hiervan meldt de Brus selsche correspondent van de ,,N.R.Ct." dat de uitlating van het annexionistische Brus selsche blad geenszins mag beschouwd worden als houdend eenig verband met Je opvatting van minister Vanderveide die weliswaar de meening is toegedaan dat het niet op den weg van België ligt om den eersten officieelen stap te doen maar er an- derszijds nooit aan heeft gedacht de hand, welke zijn Nederlandschen collega hem wanneer ook mocht toesteken, af te wijden. De meeste leden van het kabinet Jaspar zijn het daarover trouwens, met den Belgischen minister van buitenlandsche zaken, volko men eens. Heffing van schoolgeld. Bij de Tweedie Kamer is een wetsontwerp ingediend, strekkende tot wijziging van de bepalingen der Lager Onderwijswet 1920, betreffende het schoolgeld. In de memorie van toelichting wordt opgemerkt, dat de van vele zijden uitge oefende aandrang om te komen tot herzie ning van de bepalingen in de L.O.-wet, die het sahoolgeld regelen, tweeërlei beoogt. Alen wenscht meer vrijheid voor de ge meente- en schoolbesturen en vereenvoudi ging van de administratie. Ook de minister is van meening dat wijziging van de wet in dien geest aan een afgemeen gevoelde be hoefte zal voldoen. De vrijheid zal, naar het hem voorkomt, het best worden gediend, indien de wet slechts eenige beginselen aangeeft en de uitwerking zooveel mogelijk aan de ge meenten overlaat. Op dit voetspoor geeft het wetsontwerp de volgende verschillen met de thans geldende bepalingen met be houd van het beginsel van heffing naar draagkracht zullen de gemeenten bij de aanslagregeling niet gebonden zijn aan de wet op de inkomstenbelasting 1924 zij zul len bevoegd zijn gezins-inkomsten bij de bepaling van het belastbaar bedrag in aan merking te nemen zij zullen bij die bepa ling ook vermindering kunnen toepassen in verband met het aantal kinderen in het ge zin de bepaling zal aan de gemeente wor den overgelaten eindelijk zal de wet de bijzondere school niet meer binden dan noodig is. Wat de vereenvoudiging der administra tie betreft, dit zal reeds in belangrijke mate worden bereikt, indien voor de gemeente de vrijheid geschapen wordt, zelve de grondslagen van heffing te kiezen, en in dien het voorschrift vervalt omtrent het minimum van vijf cent per kind en per week, de vacanties inbegrepen. Verder zal Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 19) t)an zoudt u een meineed doen. Maar dat zou voor u misschien geen bezwaar zijn. Waarschijnlijk niet. Ge kunt behoorlijk tegen miss Wrest spreken, zei lord Moorhampton hoog. Maar Wright ging rechtop zitten, vijan dig en boosaardig. Waarom Waarom moet ik beleefd zijn tegen een vrouw die met een verzonnen, gelogen verhaal hier komt om mij en mijn zustel" verdacht te maken ik zeg dat ze liegt en dat ze zoo goed als jij en iedereen weet dat men evenmin een eed kan doen dat men iemand herkent aan zijn stem zonder zijn gezicht gezien te hebben als dat men kan zweien een kleur in het donker te herkennen. Het is monsterachtig, het is gewoon schandelijk flat je luistert naar zulke verzinsels Als je vindt dat je zoo zwaar en on vergeeflijk beleedigd bent, zei lord Moor hampton sarcastisch, kun je dat toonen °°2r d't huis te verlaten. i zuware k°ofd van Joe Wright werd MaK' J wierp een woedenden blik op trim n kan mijn zuster niet aan een gemeene samenzwering overleveren. J'i kunt miss Wrest en mij er niet in van beschuldigen dat we tegen lady Moorhampton samenspannen, hotu beschuldig jou in 't geheel niet. Ik ?<iiVnaFJe. omc'at je zoo zwak bent naar fabels te luisteren. Wie is deze miss vereenvoudiging voortvloeien uit het in ge vallen van de thans voorgeschreven ver houding tusschen het schoolgeld voor het gewoon en voor het uitgebreid onderwijs, uit de nieuwe bepalingen betreffende de be handeling van bezwaarschriften en betref fende de invordering en uit de aan de ge meente te verleenen bevoegdheid voor het innen van de schoolgelden der openbare scholen aan de onderwijzers op te dragen. Christ. Nat) Werkmansbond. De jaarvergadering van den Christ. Nat. Werkmansbond is te Utrecht gehouden. Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onderwijs, eere-voorzitter van den bond, gaf door zijn tegenwoordigheid blijk van zijn belangstelling en werd door de verga dering met luid applaus begroet. Uitgebracht en goedgekeurd werden de verslagen van de verschillende fondsen. Dr. De Visser, vervolgens een korte rede uit sprekend, bracht dank aan den bond voor de welsprekende uiting van liefde en dank baarheid hem ter gelegenheid van zijn 7öen verjaardag betoond. Sprekende over het sociale vraagstuk zei dr. De Visser, dat dit immer zal blijven bestaan. Wel zal het zich steeds in anderen vorm vertoonen, maar het is ten slotte al leen tot op zekere hoogte oplosbaar in het christelijk geloof en in het christelijk den ken. Na behandeling van verschillende afdee- lingsvoorstellen kwamen 'n tweetal vraagt punten van de afdeeling 's-Gravenhage ter tafel, nl. of de Bond aan politiek doet en of een afdeeling zelfstandigheid bezit. In zijn toelichting merkte de Haagsche afgevaar digde op dat de eerste vraag voortsproot uit het feit dat een artikelenreeks inhet orgaan, geschreven door een propagandist, politiek getint bleek. De tweede vraag werd gesteld naar aan leiding van het ingrijpen door het hoofd bestuur in de leiding der Haagsche afdee ling. De voorzitter antwoordde dat de bond niet aan politiek doet. Op de tweede vraag werd geantwoord dat in het algemeen een afdeeling zelfstandig is, al heeft elke afdee ling en elk lid individueel het recht zich op het hoofdbestuur te beroepen. Dat dit zich met de Haagsche afdeeling heeft bemoeid is geschied nadat den voorzitter de vraag had bereikt of het billijk was om alle be stuursleden te royeeren zooals men daar voornemens was. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te Apeldoorn te houden, daar de afdeeling Apeldoorn in 1928 haar 25- jarig bestaan zal herdenken. Belastingheffing op ruwe tabak. Het rapport is verschenen van de op 9 Januari *1925 ingestelde commissie-Van Schaik, voor het onderzoek naar de wijze, waarop een belasting ware te heffen druk kende op de ruwe tabak, bestemd tot ver vaardiging van tabaksfabrikaten. De commissie komt tot de conclusie, dat bijaldien zou worden overgegaan totde invoering van een heffing op de grondstof, de vaak tegenstrijdige belangen van fiscus, tabakshandelaren, fabrikanten en kleinhan delaren, zooveel mogelijk tot verzoening zouden kunnen worden gebracht door die heffing te laten rusten op de navolgende grondslagen De opbrengst dei nieuwe belasting be hoort nagenoeg 22.000.000 te bedragen. Zij zal in ongeveer dezelfde verhouding dienen te drukken op de drie groepen van fabrikanten sigaren, rook- en pruimtabak en snuif en sigaretten, als de thans gelie ven wordende accijns doet. Ten einde eenerzijds deze verhouding te bestendigen, anderzijds mogelijk te maken, dat van de grondstof, resp. gebezigd voor de vervaar diging van sigaren, rook- en pruimtabak er snuif hetzelfde recht kan worden geheven, zou zoo noodig met een opbrengst van 21.000.000 genoegen moeten worden gie nomen. Ter verzekering van een opbrengst van ƒ21.000.000 a 22.000.000, zal van de ruwe tabak/gebezigd voor eik der drie genoem de soorten van fabrikaten, moeten worden geheven een gewichtsrecht van 0.10 per kilogram plus een waarderecht van 35 en daarnaast voor sigaretten een banderol- lebelasting van plm. 18 </c van den klein handelsprijs. Wrest? Een totaal vreemde, terwijl ik door je huwelijk nauw aan je verwant ben en je me heel goed kent en me moest... hij ging haastig verder toen hij zag dat lord Moorhampton op 't punt stond hem in de rede t.e vallen... je moest me toch t? goed kennen om één oogenblik te kunnen veronderstellen dat ik tot zoo rets in staat zou zijn. Waarom zou ik Ciprian aangeval len hebben We zijn altijd, heel goede vrienden geweest. Hij hield op om op adem te komen en lord Moorhampton zei koelWe zullen er niet langer over redetwisten. Ik zal maat regelen nemen om achter de waarheid te komen. Wat voor maatregelen Ik zal mijn advocaten de zaak in han den geven. Die zullen wel weten wat ze te doen hebben. In de eerste plaats heb ik het adres van het kantoor en er zullen verdere inlichtingen worden ingewonnen. Joe Wright sprong op. Dat zul je niet doen schreeuwde hij en sloeg met de vuist op tafel. Dat durf je niet Lord Moorhampton staarde hem aan, voor een oogenblik misschien eenigszins geïntimideerd door Wright's heftigheid. Je moet geen detectives in je familie aangelegenheden betrekken en schandaal verwekken, enkel en alleen omdat een meisje van wie je niets weet bij je komt met een verhaal dat kennelijk verzonnen is om je geld af te persen. Mabin sprong opgewonden op, maar lord Moorhampton bleef oogenschijnlijk kalm den opgewonden jongeman aankijken. Geld afpersen? herhaalde hij. Ik begrijp je niet. Wright leunde zwaar op de tafel. In dit laatste percentage is rekening ge houden met een kleine compensatie, welke c'en betrokken fabrikanten zou kunnen wor den verleend met het oog op de lasten, welke uit de handhaving der banderolle- telasting voor hen blijven, voortvloeien, lasten, welke voor de andere takken van industrie zullen worden opgeheven. Enkele leden zijn van oordeel, dat op dien grond het banderollerecht niet meer dan 15 moet bedragen. Het thans van de ruwe tabak krachtens de Tariefwet 1924 geheven wordende in voerrecht van 1.40 per 100 K.G., zal uit den aard der zaak moeten vervallen daar entegen zal het krachtens de accijnswet geving geheven wordende vergunningsrecht ten bedrage van 5 per kalenderjaar ook met het oog op het op handel en industrie te oefenen toezicht moeten bestendigd blij ven. Onze Kleine. Het tweede nummer is verschenen van ,.Onze Kleine", tijdschrift voor kinder- hygiëne. Het bevat artikelen over de verzorging van den zuigeling/kinderen die niet wil len eten en over onze zuigelingen en de zomerhitte. AI deze artikelen zijn geschreven door deskundigen, zoodat hieruit heel wat is te putten, op het gebied van de kinderhygiëne. Het tijdschrift dat er keurig verzorgd uit ziet zal zijn weg wel vinden. VLISSINGEN, 4 AUGUSTUS. Onteigening ten behoeve van „de Schelde". Bij het onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer van het onteigenings-ont- werp in verband met uitbreiding van het werfbedrijf van de Kon. maatsch. „de Schel de" te Vlissingen, stelden sommige leden de vraag, welk publiek belang van don Staat gediend wordt door deze onteige ning zij hadden principieel bezwaar tegan het wetsontwerp. Sommige leden drongen er op aan, dat ernstig rekening zou worden gehouden met dc bezwaren van belanghebbenden tegen de voorgenomen onteigeningen, welke be zwaren huns inziens van gewichtigen aard zijn. Gevraagd werd, of men zich te dezei zake op eenig precedent kan beroepen en voorts wat de gevolgen van afwijzing van dit wetsontwerp door de Staten-Generaal zouden zijn. Een ej-nsfc'g ongeluk. Gisterenmiddag omstreeks half vijf heeft op het Jaagpad tegenover de zwemschool een ernstig ongeluk plaats gehad. Een mo torrijder uit Vlissingen, in de richting Sou burg rijdende, reed ter plaatse tegen een 5-jarig jongetje, wonende te Amsterdam, dat hier tijdelijk logeerde. Het kind be kwam hierdoor een schedelbreuk en werd naar het St. Joseph-ziekenhuis overge bracht. Door de politie werd het motorrijwiel in beslag genomen, terwijl door haar een on derzoek naar het ongeluk wordt ingesteld. Uit het voorloopig ingesteld onderzoek moet zijn gebleken dat de motorrijder ver moedelijk vrij uitgaat en het ongeluk het gevolg is van een noodlottige samenloop van omstandigheden en de oorzaak van het ongeluk moet worden toegeschreven aan de onvoorzichtigheid van het knaapje. Een aanrijding. Gisterenavond heeft op het rijwielpad een aanrijding plaats gehad tusschen twee wielrijders. Een der wielrijders kwam bij de politie aangifte doen dat de andere wielrij der links had gereden, waardoor de aanrij ding was ontstaan, die wel goed is afge- loopen, doch ernstige gevolgen had kun nen hebben. Op het smalle rijwielpad dienst zeker Muggebeten I en Huidjeuk Je hebt gezegd, schreeuwde hij, dat Ciprian een kind heeft nagelaten, een zoon. Geloof je dat Een oogenblik bleef het stil en toen ant woordde zijn zwager Waarom niet? Wright bleef midden in zijn uitmuntend gespeelde opwinding onthutst steken. Als ik je was zou ik doorslaande be wijzen verlangen, zei hij norsch. Lord Moorhampton stond op. Dat spreekt vanzelf, zei hij. De bewijzen daarvan en... van wat er met Ciprian ge beurd is in dat kantoor. Je kunt gaan. Langzaam en moeilijk stond Joe Wright op. Ofschoon hij wist dat zijn zwager zijn voortdurende aanwezigheid op Heath Hill met leede oogen zag, had hij altijd op den steun van zijn zuster kunnen rekenen bij de vele zware eischen die hij aan de in schikkelijkheid van lord Moorhampton stel de. Nu voelde hij zijn positie echter ernstig bedreigd. Dat lord Moorhampton, met zijn gemakzucht en zijn afkeer van praatjes en schandaal, de zaak te ver zou drijven, ge loofde hij niet. Toch was hij zich bewust dat zijn toestand netelig was. Hij keek Mabin nijdig aan, bedwong zich om haar en haar verhaal opnieuw aan zijn onwelwillende critiek te onderwerpen, draaide zich langzaam om en laveerde de kamer uit. HOOFDSTUK X. De wolken pakken zich samen. Ik kan er geen justitie-zaak van ma ken, ik kan geen schandaal verwekken, zei lord Moorhampton, meer tot zichzelf dan tot Mabin, toen ze weer alleen waren. Maar de waarheid moet rik weten. Als Ciprian aangevallen is en bewusteloos in j\_. Kina-Jieperrriunl is a 10 ceirfs per ons verkrijgbaar izz speuale King-rakjes en verder in rallen van 5 en /Ocis. Voor H H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma C. M. DOMMISSE ZOON, te Vlissingen Firma P. J. R. GROOL streng de hand te worden gehouden aan de regels van het verkeer, daar anders onge lukken niet kunnen uitblijven. Salpeterzuur gedronken. Hedenmorgen is in het gasthuis alhier opgenomen een man die, naar beweerd wordt, bij vergissing salpeterzuur had ge dronken. De toestand van dezen man is ernstig. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld, terwijl door haar de flesch, waar in nog een hoeveelheid salpeterzuur aan wezig is, in beslag werd genomen. Kampeeren in de duinen. De duinen van Koudekerke en Biggeker- ke, zijn nimmer met zoo'n groot aantal kampeerders bevolkt geweest als thans het geval is. Buiten de vele familiekampen., worden er deze week een drie a vierhon derd padvinders verwacht, welke in de duinvalleien hun tenten zullen opslaan of dit reeds deden. Het zijn troepen uit Apeldoorn, Zwolle, Goes, Leeuwarden, Amsterdam, Wagenin- gen, Breda en twee Engelsche afdeelingen uit Londen en Ramsgate. De scouts genie ten volop van de gezonde zeelucht en ma ken eiken dag verschillende excursies rond Walcheren. Zuid-HoIIandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. Aan het verslag over 1926 van de Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen is 't volgende ontleend Jn den aanvang van 1927 gaf onze hoog geachte agent te Burgsluis, de heer M. Bolle Lzn., oud-burgemeester van Haam stede, den wensch te kennen, wegens hoo- gen ouderdom zijn functie te willen neer leggen. Sinds Alaart 1885 heeft de heer Bolle met een toewijding en ijver, die bo ven onzen lof zijn verheven, de belangen van de Maatschappij op dit zeer voorname station voorgestaan. Van zijn vele deskun dige adviezen werd steeds gaarne gebruik gemaakt. Met dankbare erkenning van zijn groote verdiensten voor het reddingwezen werd aan den heer Bolle de gouden me daille van de Maatschappij verleend. Zijn zoon, de heer L. L. Bolle werd bereid ge vonden het beheer van het station Burg- sluis over te nemen. De Belgische regeering had. de hoffelijk heid de meer dan 100-jarige werkzaamheid der beide Ned.erlandsche reddingmaat schappijen te eeren door haar het Burger lijk Kruis der Ie klasse voor moed en zelf opoffering te verleenen. Ter gelegenheid vvan den gala-maaltijd aan het einde van het lilde Internationale Congres voor Red dingwezen en E.H.B.O. werd het onder- scheidingsteeken door Z.Exc. minister An- seele met een waardeerende toespraak aan de vertegenwoordigers der reddingmaat schappijen uitgereikt. Voor het kruis met fraai uitgevoerd diploma is plaatsing ver- kiegen in het Maritiem Museum ..Prins Hendrik". Met waardeering vermelden wij de her haalde bewijzen van belangstelling en me dewerking van de regeering in alles wat betrekking heeft op het kustreddingwezen. het kantoor achtergelaten, wat is er dan verder met hem gebeurd Mabin kon op deze vraag geen ant woord geven, maar ze voelde zich erg gelukkig dat lord Moorhampton alles ge loofde wat ze verteld had. Maar zijn ver dere woorden deden haar in hooge mate ontstellen. Ik ben overtuigd dat de kleine jongen denzoon van Ciprian is we zullen ook trachten iets over zijn moeder gewaar te worden, maar na wat u me verteld hebt twijfel ik geen oogenblik of hij mijn klein zoon is. Zijn gebabbel over het groote huis, zijn grootvader, over de konijnen en de ponies die hij zou krijgen, zijn een bewijs voor me, dat Ciprian den jongen verteld heeft, dat hij mee hier naar toe zou gaan en er aanspraak op kon maken om als mijn toekomstige erfgenaam te worden opge voed. Mabin voelde zich koud worden bij deze woorden. Maar u zult hem toch zeker bij mijn moeder laten tot het onderzoek is afgeloopen Er kwam een vreemde glans in de oogen van den edelman, een gloed van verlangen, die haar eenigszins op zijn antwoord voor bereidde. Ik kan niet wachten. Ik moet het kind zien, zoo gauw mogelijk zien En als ik mijn vermoeden bevestigd vind, zal ik hem mee hier naar toe nemen. De tranen sprongen Mabin in de oogen, maar ze durfde haar gedachten niet uit te spreken. Haar belofte aan Ciprian ver plichtte haar het kind onder haar hoede te houden en nu had zij het eigenlijk zelf door haar optreden in gevaat' gebracht. Ze dacht een oogenbJifc erover om een Op initiatief van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart werd een bijeenkomst belegd met vertegenwoordigers van de beide reddingmaatschappijen en van de sleepdienst- en bergingsmaatschappijen, ten einde een regeling te treffen in zake het doelmatig en spoedig waarschuwen langs radio-teiegrafischen weg van scheepsram pen op of nabij de kust. Als gevolg hier van verscheen in het verslagjaar de nieuwe „Noodseinen-Instructie 1926". De motorreddingboot ,,M. C. Blanken heym" was 16 Maart weder op haar station te Vlissingen terug na een verblijf van 2 maanden te Amsterdam tot het ondergaan van herstellingen aan de Kromhout-Moto- renfabriek. Zooals reeds vermeld, werd de boot gedurende haar afwezigheid vervan gen door de reserve afhaalboot van het Loodswezen te Vlissingen. Den 2en en 3en Juli werd door het be stuur een inspectietocht gehouden naar de stations in Zeeland. Het oefeningsschot met het Shermulpistool te Burgsluis bewees wederom de superioriteit van dit apparaat in vergelijking met het Cordes-lijngeweer, zoodat werd besloten de beide stoomred- dingbooten en de „M. C. Blankenheym" er ook mede uit te rusten. Over strandingen, reddingen en verleen de hulp wordt o.a. Ret volgende medege deeld In den avond van 2 Februari was het potdik van mist op de leede van Vlis singen. Toen men op het hoofd ongewoon veel op de stoomfluit hoorde blazen, voer de waarnemende schipper H. D. Streefkerk uit met de reserve motor-afhaalboot van het Loodswezen, welke tijdelijk de ,.M. C. Blankenheym" verving, die in reparatie was. Kort daarop werd een zware slag ge hoord en bleken de stoomschepen „Mar- loch" en „Wimbrefl" op elkaar geloopen te zijn. Laatstgenoemd schip zonk onmiddel lijk en viel plat op zijde met steven en kimkiel boven water Het kostte veel moei te in den zwaren stroom de reddingboot langszijde te krijgen en met toegeworpen lijnen de 10 man, die op de zijde van het wrak zaten, van het schip te halen. Later werden nog 3 sloepen met schipbreukelin gen in den mist opgepikt en konden 23 man veilig aan den wal worden gebracht. De extra premie ad 100 over 1926 van het Derde fonds Robin is toegekend aan de bemanning van de motorafhaalboot van het Loodswezen te Vlissingen, welke tijde lijk de ,,M. C. Blankenheym" verving, voor de redding op 2 Februari van de opvaren den van het stoomschip „Wimbrell". De spoorweg bij Bergen op Zoom. Door den heer Drop zijn aan den minister van waterstaat de volgende vragen ge steld 1 Weet de minister, dat door de lage lig ging van den spoorweg, richting Zeeland, bij Bergen op Zoom, wachtpost 13, een on voldoende rioleering of onvoldoende rege ling van de rioleering der belendende stra ten' en wegen (Belgische baan en Parallel weg) sterke regenval tot gevolg heeft, dat de spoorlijn onderspoelt, zand en grind tusschen de aldaar liggende wissels verza meld wordt en dat dit gevaar voor het spoorwegverkeer oplevert 2. Is de minister bereid een oplossing voor de genoemde bezwaren te bevorde ren hartstochtelijk beroep op den edelman te doen, om hem te wijzen op de redenen die hij had om zijn zwager te wantrouwen, op de gevaren die het kind in diens bijzijn liep en hem dringend te vragen te wachten tot hij precies wist wat Ciprian in het kan toor overkomen was en hoe het verder met hem was gegaan. Maar ze begreep dat ze hiermede niets zou. bereiken. Lord Moorhampton zou misschien voor het oogenblik naar haar luisteren, maar geleidelijk zou hij weer onder invloeden komen die sterker waren dan de hare hij zou overreed en gevleid worden door zijn vrouw, die onder één hoedje speelde met haar broer. Het bleef eenige oogenblikken stil in de kamer tot opeens het geluid van de gong hen bereikte. Lieve hemel, zei lord Moorhampton met een blik op de klok, die hoog en mas sief tusschen twee boekenkasten instond, dat is het eerste sein voor het diner. Mabin sprong op. Mylord, zou u het onbeleefd van mij vinden als ik dadelijk wegga vroeg ze schuchter. Ik zou het zeker niet onbeleefd vin den u kunt niet onbeleefd zijn. Maar ik kan het niet toestaan, zei Hij vriendelijk. Morgen ga ik met u mee naar Londen en als u dan geen lust hebt om mee terug te gaan, zal ik me daarin moeten schikken, ofschoon het me erg zou spijten. Ik heb nog nooit zoo'n uitstekende medewerkster gehad en ik veronderstel dat ik er nooit weer zoo een krijg. (Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1