WOENSDAG 3 AUGUSTUS Temeentebestuur binnenland selkoersen" __.No.lSO- 65e «laargang Middelburgsche v. Sta FEUILLETON kamer negentien. £C//TEC(in-R@TTmMMMEH Stads= en Provincienieuws dam" 30 Juli van New J un I 1 Aug. Kaap Roca. uj tavia 1 Juli van Sabang, gJ im Aug. te Sabang, R0lJ 31* Juli Perim, Rottf| 31 Juli Gibraltar, Bat] am Juli te Batavia v. Rot J Juli van Aleandrië, $Y,j am g. te Amsterdam van Bad Juli 12 u. midd. 624 a ew-York naar RotterdaS an heden, 2 Augustus ]J uur (niet-officieel) 'hèque-koersen, pen en Verkoopen. 2.4di/2—2.50 [J 2.12 Marken 55I sel 34.66—34.75; Bankpapier. 2.48,/2'2.51 p0| 2.13% Marken 59] sche Francs 34.63k-jV cs £.73—9.85. 2ERBERICHT larometerstand 766.8 tt| Mines. arometerstand 751.4 tell j tot den avond van 3 A-J Vestelijke tot Zuidelijke! :wolkt, later weer toencï einig of geen regen, Aal verandering in tempen] ■1927! rater te VlissingerJ \ugustus v.m. 3 5.46 4 6.25 5 E.K. 7.07 'oor Auto's en Fiet| Augustus 3 918 4 9.16 5 9.15 A GEN D A Vermakelijkheden, I ogen, Vergaderingen t Dagelijks bioscoop des avonds 8 uur. W| Saterdag- en Zondag Maandag en Vrijdag! 8—10 uur. ag en Zondag Thé-dai] 3—6 uur. ag. Woensdag, Doitó en Zondag, Soirée-da 1.30 uur. Britannia. Dagelijkss! 8 uur. Zaterdags^ ié dansante van 3.30—5^ gs en Zondags Diner-Cö O8 uur. Wilhelmina. ran 7.3011.30 soirée das| van 7.30 af cabaret-ai ïsdag-, Zaterdag- en I van 36 matinée-dansat f des Heils. Geopesil g2 tot en met Vrijdag 5 s middags van 2.30—5 a 3nds van 7.309.30. 2vrouw METZ, Joost dei it 2, vraagt een flinke I DAGDIENSTBODE tandig kunnende werkci len na half acht. singen-Middelburg-Folij tusschengelegen plaal| RVOER VAN PASSACf GOEDEREN EN VEI lv.Midd.tJ Augustus jv.m.uutfj ensdag 3 iderdag 4 dag 5 erdag 6 indag 8 sdag 9 InformatlCn te bekoor I )tterdam N.V. Transport-p ern. v.b. Erven O. VOa, —2018. TJ ddelburg B. EENHOORN, TS I». W. v. OOSTERHOUJjI (rdrecbt: Oebrs. BUITENHUI VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- rbrrev 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- ""Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan i4 regels 1.10, voor iedere .egel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen o-elet op art 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 1 Augustus 1927 aan J. DE VLIEGER, alhier op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot bet oprichten van een brood- en banketbak kerij, waarin zullen, worden geplaatst een heete luchtoven en een deegkneedmachine met amandelwrijfmachine, welke machines zullen worden gedreven door één electro motor van \y2 P-K., in het perceel, kada straal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A, no. 1541, plaatselijk gemerkt Badhuis straat no. 69. Vlissingen, 3 Augustus 1927. Burg. en Weth. voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. IJMUIDEN. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 4 en 5 Au gustus 1927 schietoefeningen worden ge houden van het fort IJmuiden met licht ge schut, aanvangende 9 uur v.m. Onveilig is de zee benoorden de haven tot op 6 K.M. van het fort. Eén uur vóór het begin der oefening wordt een roode vlag op het fort geheschen, welke bij het einde wordt neergehaald. Men wordt verzocht het schietterrein te mijden. Vlissingen, 3 Augustus 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Nederland en België. In verband met te Brussel loopende ge ruchten over een hervatting in October a.s. van de onderhandelingen tusschen Neder land en België, verneemt de parlementaire redacteur van „de Tel." van bevoegde zij de, dat nog geen enkele datum is bepaald en daaromtrent in het huidige stadium van voorbereiding in interdepartementaal over leg, nog niets met eenige zekerheid is te zeggen. Oud-minister Cotijn gouverneur-generaal In de Indische pers wordt druk gespro ken over de mogelijkheid dat oud-minister Colijn op den troon te Buitenzorg zal plaats nemen. Het „Nieuws van den Dag voor Indië" klaagt over den tegenwoordigen gang van zaken en begroet met blijdschap het bericht, dat de heer Colijn een studiereis naar Indië zal maken, wat naar het blad hoopt, voor de toekomst verdere gevolgen zal hebben. „De Zakenwereld" wijst er op, dat Indië thans behoefte heeft aan een practicus, een man van de daad. Onomwonden wordt te kennen gegeven, dat de heer de Graeff op den Buitenzorgschen troorr niet op zijn plaats is, en dat men noodig heeft, een man, die eiken zet van den Moskouschen tegenstander met een vaardigen tegenstoot kan beantwoorden. Uit het afdrukken van een portret van den heer Colijn en een daar bij gevoegd onderschrift, blijkt dan wel wie met dezen gewenschten man bedoeld wordt. De ,.Deli Crt." bespreekt eveneens de Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 18^ .7- Je zou dit deel van de zaak beter met wij alleen kunnen bespreken, Edith, zei L°r<f i^0or'iarnPton zakelijk. Miss Wrest heeft er in geen enkel opzicht wat mee te maken. Kan ik gaan vroeg Mabin vlug. Neen, antwoordde lady Moorhamtpon ini plaats van haar echtgenoot. U moet mijven en mij vertellen wat u hem verteld hebt. Ik houd niet van die geheimdoenerij. Jk wil weten met wat voor soort fabeltjes >k te maken heb. Mabin zei niets, maar bleef dicht bij den aim stoel bij den haard staan. Ze kon de woedende vrouw, die tusschen haar en de schrijftafel stond, niet voorbij. Lord Moorhampfon, die aan het andere ind van de tafel stond, sprak We kun- en je nu niets meer vertellen voor ik je roer gesproken heb. Zeg hem alsjeblieft 'iem onmiddellijk moet spreken, ha* i Moorhampton begon te trillen op ar beenen en haar gelaat werd1 asch- uw- Wat heeft hij hiermee te maken vroeg ze schor. hr-Z ^at za' ïe st,'aks wel hooren. Ik moet hem nu direct hier hebben, arm Moorhampfon wendde zich tof de Seci'etaresse in den hoek van de ka- k-n miss Wrest Gaat ze met reis van den heer Colijn naar Indië, en diens kansen op den Buitenzorgschen troon Reeds voor het aftreden van gouverneur- genraal Fock, hebben wij, naar aanleiding van de geruchten van destijds, Colijn een bijzonder bekwaam candidaat genoemd voor de functie van Landvoogd. En na de eerste kennismaking met den heer De Graeff is die opinie nog veel vaster geworden. Ondanks de waardeering die we hebben, voor de moeite, die deze Landvoogd zich geeft om het vertrouwen der bevolking te winnen. Want wij zijn van meening, dat hij van de bevolking, van de massa, alleen ziet de kleine schare van politieke leiders en intel- lectueelen, die voor 'n deel zelf buiten de massa staan en die door hun opleiding al leen heil zien in navolging van Westersche methoden, die voor dit land meerendeels niet geschikt zijn. Maar dat is een ander geval. Wat voor het oogenblik van meer belang is, dat is wat Colijn zou zijn. En nu meenen wij dat Colijn juist de practicus, de man van zaken en ondernemingsgeest is, de man van de daadkracht en den stoeien wil tevens, om Indië door dezen tijd van politieke moei lijkheden in het Oosten, met vaste hand ver der te leiden, totdat rustiger vaarwaters be reikt zullen zijn. Colijn's gansche loopbaan, van officier tot zakenleider en politicus, stempelen hem in alle détails tot een geboren leider, in een tijd dat er beredeneerde kracht noodig is om moeilijkheden te overwinnen. Het Schaepman-monument. De deken van Oldenzaal heeft aan het gemeentebestuur van Tubbergen in vollen, onbezwaarden eigendom het opgerichte dr. Schaepman-monument aangeboden, onder voorwaarde, dat de burgerlijke gemeente het in goeden staat zal onderhouden. De raad heeft de schenking ondier bijzon dere dankbetuiging aanvaard. Luchtmaiidienst op Indië. De directie van de Koninklijke Lucht vaart-Maatschappij heeft zich naar „de Tel." meldt dezer dagen met voorstellen gewend tot den minister van waterstaat ten behoeve van een regelmatigen luchtmail- dienst tusschen Nederland en Indië. In het desbetreffend schrijven aan den minister heeft de directie met betrekking tot den tocht naar en van Indiië van de F VII er op gewezen, wat zonder organisatie is bereikt en dat met organisatie zeker een snelle en regelmatige' overtocht per vliegtuig voor het vervoer van poststukken kan worden gewaarborgd. Het ligt in de bedoeling een dergelijken dienst met ongeveer acht vliegtuigen in het leven te roepen en-^wekelijks een~ vliegtuig in elke richting te doen vertrekken. Met ir. Damme, directeur-generaal van de poste rijen en telegrafie zijn deze plannen in een onderhoud met de directie der K. L. M. be reids besproken. Door het hoofdbestuur van den P. T. T.-dienst wordt dan ook thans nagegaan, wat in deze gedaan zou kunnen worden. Bij deze plannen is nog geen sprake van het vervoer van passa giers, omdat, alvorens daarmede eventueel begonnen zou worden, men verzekerd zou moeten zijn van goede landingsterreinen en hotels langs de te volgen luchtroute. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Juli binnengekomen 1508 schepen, metende 1.666.437 ton, tegen 1432 schepen metende 1.713.640 ton in Juli 1926, zijnde een ver meerdering met 76 schepen en een vermin dering met 47.203 ton. In de haven: van Antwerpen zijn in Juli binnengekomen 957 schepen, metende 1.675.987 fon (herleid), tegen 979 schepen metende 1.650.487 ton (herleid) in Juli '26. Er is dus een vermindering met 22 schepen en een vermeerdering met 25.500 ton. In de haven van Rotterdam zijn in Juli binnengekomen 1143 schepen, metende 1.934.100 ton, tegen 1455 schepen metende 2.118.571 ton in Juli 1926. Er is dus een vermindering met 312 schepen en een ver mindering met 184.471 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste 7 maanden van 1927 en 1926 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze vergelijkbaar te maken) Hamburg Schepen N. R. Ton 1927 9236 11.137.273 1926 8028 9.795.211 Verschil -f 1208 -f 1 342.062 Antwerpen 1927 6649 11.492.263 1926 6184 10.702.708 Verschil 465 -f 789.555 N. Waterweg 1927 9353 14.725.446 1926 10278 15.325.715 Verschil 925 600.269 Rotterdam 1927 7710 12.413.698 1926 7426 11.428.598 Verschil -f 284 985.100 Over de eerste 7 maanden van 1927 heeft dus de havenbeweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen overtroffen met 3.233.183 ton, terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze maanden 921.435 ton bedroeg. Huldiging vah den vlieger Geijsendorffer te Baarn. Op initiatief van het bestuur van „Baarn's Bloei" is Maandagavond een vergadering gehouden van vertegenwoordigers van ver- Hoe eenvoudig wordt het werk van den waschdag met Rinso, het moderne zeeppoeder! Het lost dadelijk op en geeft een overvloedig vet sop! Laat Uw waschgoed eens in dit sop weeken en zie dan eens wat een werk U dit be spaart! Neem nog heden een proef en koop een pak Een product der Sunlight Zeep Fabrieken .<1307-22 mij mee Hij aarzelde eerst even, maar kwam spoedig op Mabin toe en liet haar, met een vriendelijk uitnoodigend gebaar plaats ne men in den armstoel waar zij bij stond. Het zal me heel aangenaam zijn, zei hij op beminnelijken tcron, als u even hier wilt blijven om te hooien wat mr. Wright te zeggen heeft. Lady Moorhampton raakte hoe langer hoe nieer van haar" stuk. Plotseling lieten haar moed en de laatste resten van haar zelfbeheersching haar in den steek en ze barstte in tranen dit Ik zie, snikte ze, dat het tegen mij en mijn kind gaat. Mijn familieleden worden verdacht en be handeld als misdadigers.... Scherp viel hij haar in de rede Als misdadigers Waarom denk je dat Ze beet zich op de lippen en schoof naai de deur zonder te antwoorden op zijn vraag. Ik zal Joe hierheen sturen, zei ze heesch. Hij heeft niets op zijn geweten, niets. Ik zal hem roepen, dan kan hij zich verdedigen. En als je één woord gelooft van wat zij zegt, dit., dit schepsel dat je niet kent, dat je nog nooit gezien hebt en hèm niet, dan zal ik zoo vrij zijn het mijne er van te denken. Met deze woorden, die niet den indruk maakten dat ze zich erg zeker van haar zaak voelde, ging ze de kamer uit en liet het meisje, ontsteld en verdrietig achter. Lord Moorhampton stond ernstig en zwijgend, in gedachten verzonken bij de schrijftafel dn het midden van de kamer. Lang bleef het stil en toen vroeg het meisje bedeesd en met stokkende stem of zij gaan kon. Hij keerde zich naar haar toe. Zijn ge zicht stond strak, vastberaden en ernstig en miste volkomen de zachtnioedig-vrien- delijke uitdrukking die ze opgemerkt had toen ze hem het eerst ontmoet had. Het is beter dat u blijft, zei hij, niet scherp, maar beslist. Het is van belang dat u van aangezicht tot aangezicht met hem, uw verhaal opnieuw vertelt en dat we beiden hooren wat hij te zeggen heeft. Ondertusschen had lady Moorhampton haar broer voorbereid op het naderend Godsoordeel Ze nam er behoorlijk den tijd voor want het duurde wel een kwartier voordat het geluid van Joe's stem tot lord Moorhampton en Mabin doordrong. Terwijl hij de gang doorliep floot hij een deuntje en onverschillig bonsde hij op de deur van de studeerkamer. Binnen riep lord Moorhampton van zijn stoel bij de schrijftafel. Wright kwam binnen met een flair alsof er niets bijzonders aan de hand was. Waarschijnlijk had hij zijn toevlucht ge nomen tot een alcoholische verkwikking, die zijn moed op het vereischte peil moest brengen. Hij was gewoon zoo geregeld hulp" en troost bij de whiskey te zoeken dat hij a/tijd eenigszins onder den invloed verkeerde zonder bepaald dronken te zijn, zoodat de gebruikte hartversterking geen met het bloote oog zichtbare uitwerking op hem had. Hij zeilde binnen met zijn eigen- aardigen slenterenden gang, hield de han den in zijn zakken en liet zich nonchalant in den stoel aan de andere zijde van de schrijftafel neerploffen. de modedpank. AAN HET STRAND Hij word.' overal graag gezien. Hij verfrlschi U op een warmen dag aan hel sirand, is opwekkend zonder Ie prikkelen en verwekl niel door overmaiige zoelheid weer dorsi. Ook verkrijg baar per flesch, dragende hei weiiig gedeponeerd z wari eiikei. waarborg voor de menging van hel mine- raai-. soda- ol spuifwaier. al of niei mei suiker, mei schillende vereenigingen, met het doel, be sprekingen te houden omtrent een eventu- eele huldiging van den vlieger Geijsen dorffer. Unaniem was de vergadering van meening, dat de bekende piloot namens Baarn's burgerij dient te worden gehuldigd voor zijn kranige prestaties. Er werd een comité gevormd, dat deze huldiging zal voorbereiden. Onze steenkoolproductie. Door de Limburgsche mijnen werden in de eerste helft van dit jaar 4.438.529 ton steenkolen geproduceerd. De geheele pro ductie over het jaar 1927 kan dus geschat worden op niet minder dan 9 millioen ton. In 1926 werden gedurende de eerste 6 maanden 4.117.838 ton kolen geproduceerd. Er was dus van Januari tot en met Juni 1927, vergeléken met hetzelfde tijdstip over 1926 een méér-productie van 363.691 ton. De productiecijfers volgen dus steeds de stijgende lijn. Het aantal mijnwerkers nadert de 34.000. Nog enkele jaren en Limburg kan in onze totale behoefte aan steenkolen voorzien, daar het verbruik in ons land tusschen de 10 en 11 millioen tón bedraagt. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand Juli. INGEKOMEN P. Loeff, cand. notaris, Droogdok 3, van Koudekerke. P. van Es, loodsleerling Ned. loodswezen, Paardenmarkt 45, van Rotterdam, R. L. Falin, loodsleerling Belgisch loods wezen, Badhuisstraat 6, van Oostende. E. P. Aspesiagh, agent zeepolitie Belgisch loodswezen, Walstraat 4, van Brugge. Mej. P. C. Smits, zonder, Koningsweg 27, van Antwerpen. J. A. R. Grootjans, ketelmaker, Boschjes- laan 26, van Koudekerke. Mej. A. Fastenau, kinderjuffrouw, Bou levard Bankert 50, van Middelburg. Mej. E. Prent, in assuranties en hypothe ken, Kasteelstraat 106, van Amsterdam. J. Ree, loodsleerling Ned. loodswezen, Hobeinstraat 91, van Velsen. C. Naerebout, arbeider S. H. V., Nijver heidstraat 25, van Rotterdam. J. T. Scholte, bankwerker, Kerkhoflaan 18, van Rotterdam. J. Scherpenseel, fotograaf, Kerkstraat 9, van Arnhem. Mej. E. Lagaaij, telefoniste, v. d. Mande- restraat 8. van Hulst. F. W. Tirion, korporaal-ziekenverpleger, wachtschip, van Helder. J. Polen, werkman, Walstraat 73. van Antwerpen. E. A. Meulman'Homburg, zonder Sotte- gemstraat 81, van Utrecht. P. A. A. Knijpers, zonder. Walstraat 36, van Middelburg. H. Schoe, koffiehuishouder, St. Jacob- straat 27, van Veere. J. F. Kolp, klinker, Nijverheidstraat 19, van Oost- en West-Souburg. T. S. BakkerJoosse, zonder, Coosje Buskenstraat 62, van Helder. K. Minderhoud, zeevarende, Verkuijl Quakkelaarstraat 64, van Marsfield U.S.A. L. F. J. Heitz, officier marinestoomvaart dienst, Badhuisstraat 97, van den Haag. L. B. VermeulenWils, huishoudster, Walstraat 73. van Antwerpen. E. A. W. Pallatzky, bankwerker, Spui straat 66, van Bielefeld. Ediith heeft me gezegd dat je me wil de spreken, zei hij, gemakkelijk achterover leunend, terwijl hij zijn zwager volmaakt kalm in het gezicht keek. Het is zeker weer het oude liedje. Geef ik te veel geld uit... Het gaat niet over geld. Waarschijn lijk zal Edith je dat wel verteld hebben. Wright trok zijn wenkbrauwen op en keek vluchtig naar Mabin, die met wijd open oogen en met een angstig voorgevoel luisterde. Toen ging hij rechtop zitten en beheerschte zich. Wel, wat is er dan vroeg hij kortaf. Lord Moorhampton draaide zijn stoel zoo dat hij beurtelings Mabin en zijn zwager kon aankijken door slechts even zijn hoofd om te draaien. Gisteren heb je me verteld dat mijn zoon Ciprian verdronken is Ja. Het antwoord klonk scherp, kort en beslist. Van wien heb je dat gehoord Van een man die 'aan boord was toen het gebeurde. Dat heb ik je gisteren alle maal meegedeeld, zijn naam en adres, alles. Zeker. Je hebt me verteld dat je op weg naar den trein dit bericht van een stuk of zes medepassagiers van Ciprian gekregen hebt. Juist. Maar nu hoor ik dat Ciprian niet ver dronken is, dat hij behouden met zijn zoontje in Londen is aangekomen en dat hij een samenkomst met jou gehad heeft in een kantoor in de City. Mabin keek hem scherp aan en ontdekte plotselinge, maar verholen ontsteltenis op VERTROKKEN W. F. Hartog, wachtschip, naar Muiden. N. Verbeek, Molenstraat 69, naar Batavia. P. J. Wancket, Coosje Buskenstraat 4, naar Oostende. J. IJ. Beukenkamp, wachtschip, naar Am sterdam. M. Olierook, wachtschip, naar den Haag. J. de Vries, wachtschip, naar Amsterdam. P. L. v. d. Bosch, wachtschip, naar Mui den. D. de Wild, wachtschip, naar Gorinchem. Th. Boelen, Kenau Hasselaarstraat 37, naar Arrosa (Zw.) P. A. P. Elants, Badhuisstraat 4, naar Antwerpen. J. Sinke. West-Bermweg 24, naar Amster dam. J A van Aken, Walstraat 15, naar Dor drecht W F. Pabst, Nieuwendijk 17, naar den Haag. P. A. Pochart, Aagje Dekenstraat 129, naar Nijmegen. G. Heinekamp, wachtschip, naar Helder. A. van Kranenburg, Noordstraat 23, naar Oost- en West-Souburg. J. Ph. A. de Wilde, Boulevard de Ruyter 70, naar Utrecht. J. A. J. Th. Salters, Acacialaan 3, naar Leiden. J. Jansen, Acacialaan 3, naar Leiden. A. Kemeling, Lambrechtsstraat 7, naar Rotterdam. J. A. Stuije, Coosje Buskenstraat 58, naar Rotterdam. J. Frangois, Vlamingstraat 7, naar Oost en West-Souburg. VLISSINGEN, 3 AUGUSTUS Vlissingsche Oranjebom!. Gisterenavond vergaderde ten stadhuize hét bestuur van den Vlissingschen Oranje- bond, onder voorzitterschap van den bur gemeester, den heer C. A. van Woelderen. Na een welkomstwoord deelde de voorzit ter mede, dat hij zich wegens drukke werk zaamheden tot zijn leed.wezen genoodzaakt ziet als voorzitter te bedanken. Bij monde van den heer Op den Zieke werd den voor zitter dank gebracht voor het vele, dat de heer Van Woelderen in het belang van den Oranjebond heeft gedaan. De heer Van Woelderen werd daarna bij acclamatie tot eere-voorzitter benoemdi, welke functie de heer Van Woelderen zeer gaarne zal aan vaarden en hij hoopte op die wijze zijn be langstelling voor den Oranjebond te blijven toonen. Ook de heer A. van de Sande meende zijn functie als penningmeester we gens drukke werkzaamheden te moeten neerleggen. De voorzitter zegde den heer Van de Sande dank voor he vele dat hij lange jaren ais penningmeester voor den Oranjebondi heeft gedaan. Als voorzitter werd alsnu gekozen de heer P. G. Laernoes en als penningmeester de heer J. Louwerse. In nog enkele bestaande vacatures wer den gekozen de heeren E. Hoek, J. J. Stoops, A. Schout en M. Molhoek. Hierna werden de feestelijkheden be sproken, die zullen plaats hebben op den verjaardag van H. M. de Koningin, op Woensdag 31 Augustus a.s. Een commis sie werd benoemd die de plannen zal uitwerken, waaromtrent zoo spoedig moge lijk nadere mededeelingen zullen worden gedaan. zijn oogensehijnlijk kalm gezicht. Wie zegt dat vroeg hij kwaadaar dig, na een oogenblik gezwegen te hebben. Zonder zijn vraag te beantwoorden, ver volgde lord. Moorhampton Je hebt Ciprian ontmoet, niet alleen ontmoet, maar je hebt hem aangevallen en hem bewuste loos op den vloer van het kantoor laten liggen. Over het domme gezicht van Joe Wright, al was hij eenigszins voorbereid, kwam een uitdrukking die een bekentenis was.Zoowel lord Moorhampton als Mabin waren daar van overtuigd toen ze zijn plotseling ont steltenis-zagen, die echter heel spoedig ver drongen werd door een dreigenden-, nor- schen, koppigen blik, die tegenstand tot het uiterste voorspelde. Wie dat verteld heeft is een leuge naar. Een oogenblik was er stilte. Toen hief Wright zijn kogelrond hoofd weer op en staarde zijn zwager aan. Wie zegt dat ik in de City geweest ben Mabin leunde voorover in haar stoel. Dat zeg ik, klonk het ferm. Weer gleed een uitdrukking van plotse- lingen schrik over het pafferige, norsche gezicht Toen schraapte hij zijn keel, en vroeg sarcastisch Wilt u beweren dat li me daar gezien hebt Neen, zei Mabin, maar ik heb uw stem gehoord. Daar kan ik een eed op doen. Hij lachte opgelucht. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1