150 100 25 lo DINSDAG cnf! qnfi binnenland feuilleton genda -r appij f. Stoomvaar Virsclijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen KAMER NEGENTIEN. Stads- en Provincienieuws Igen, Vergadering pater te Vüssino Augustus V.nj 2 5.12 - 3 5.46 loor Auto's en Ffe] 1 Augustus l 9-20 9.18 VermakeHikbttlea. t^j fai| Dagelijks bi.-=C(ir„ avonds 8 uur _J;,1 en Z9nda,J Maandag en VrKii»„ 85 Q l( J- j en Zondag r-&?wa P.oO uur. ïritannia. Dagelijks la.uur. Zaterdags 'J.m I dansante van 3.38-=! 1 en Zondags Diner— 8 uur, Wflhelmina. L _1 7.30—-11.30 soirée danni ■van 7.30 af cabaret-3 wag-, Zaterdag- en 7,„.| In 3—6 matinée-dansajiif lies Heiis. Geopes.l 1 tot e„ met Vrijdag 5 ,ti füddags van 2.30—5 rl p van 7.30—9.30. 1 --No.179 r«. uw BEl/GELINK, Sttl 13, vraagt met 1 Sef'. net DAGMEISJE eden de 16 jaar. As a half acht. September nette AGDIENSTBODE Café BUNING. JFFROUW, gene;, nde huiselijke werïj verrichten, bij bij echtpaar. Loon tïj ede behandeling ftoow-J tst in Vlissingen of om-| rieven letters S. Zb anrant". -Middelburg-Rotterdaf l thengelegen plaatsen. R VAN PASSAGIERS, DEREN EN VEE v.Midd. v.m.uur 8 8 v. Roltj v.m.B® f 9 gustus 2 3 4 5 6 8 8 rmatiCn te bekomen r N.V. Transport- en Eif I Erven O. VOS, Telefooo f S. EENHOORN, T«let. I® v. OOSTERHOUT, Ttl. Ocbrt. BUITENHEK, Ttl. I" VUSS1INGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheelc rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bi] wekelijk se verzending 4-15bij dageiljksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. lÜiiaü: Finn» F.VAW DE ÏEIDE lr..Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. PuslHtoÉg SB28T De abonné's in 't bezit eener (AAA gulden bi] levens- Polis zijn GRATIS verze- IIIIIII lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voorAUUU held tot werken. ADVERTENTIEPRIJS Van 14 regels 1.10 Familieberichten van 16 regels 1.70, voor ieaeren regei meer 26 ceni. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. VUU een ongeluk, tlUU gulden bi] verlies van een hand, voet of oog, gulden bi] verlies van een duim. gulden bi] verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Nederland en België. Naar uit Brussel verluidt zullen in Octo ber a.s. de onderhandelingen hervat wor den tusschen Nederland en België, met be trekking tot de kwesties, welke nog han gende zijn tusschen beide landen, ten ge volge van de verwerping van het Neder- landsch-Belgisch verdrag door de Eerste Kamer. Voordat de besprekingen heropend, zul ten worden, zal minister Beeiaerts van Blokland in het begin van September te Genève een onderhoud hebben met minis ter Vandervelde. De ministers zullen, elkaar ontmoeten ter gelegenheid van de Volken bondsvergadering. Zij zullen de voorwaar den onder de oogen zien, waarop de on derhandelingen tusschen Nederland en België hervat kunnen worden. Internationale tentoonstelling ty Parijs. Bij Kon. besluit zijn benoemd a. tot lid en voorzitter van de nog samen te stellen al^emeene commissie voor de Nederland- sche koloniale inzendingen op de internati onale tentoonstelling Parijs 1929 de heer mr. D. Fock, oud-gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, te 's-Gravenhage b. tot commissaris-generaal voor Neder land bij genoemcje tentoonstelling en tevens tot lidi van de bedoelde commissie, de heer mr, A. G. N. Swart, te Wassenaar c. tot lid van en secretaris-generaal bij de bedoelde commissie de heer ir. E. de Kruyff te Utrecht. Ziekten na vaccinatie. Op de vragen van de Tweede Kamerleden Krijger en Kersten betreffende het optreden van ziektegevallen met en zonder doodelij- ken afloop na inenting met koepokstof, heeft minister Slotemaker de Bruine o.m. geant woord, dat noch hier te lande, noch in het buitenland, waar zich hetzelfde verschijnsel voordoet, een stellige meening bestaat om trent de oorzaak van de ziektegevallen. Men is nergens verder gekomen dan tot eenige hypothesen, die met enkele gronden van waarschijnlijkheid kunnen worden bepleit, maar geen van alle zoo gefundeerd zijn, dat zij als basis voor regeerbeleid bruikbaar zijn. De rijksorganen, t.w. de hoofdinspecteur, de directeur van het Rijks Serologisch In stituut prof. dr. H. Aldershoff, het hoofd van de bacteriologische afdeeling van het Cen traal Laboratorium voor de Volksgezond heid, benevens de koepokinrichting te Am sterdam, werken reeds maandenlang in nauw contact samen om tot een oplossing van de moeilijke vraag te komen. De commissie van den Gezondheidsraad voor de besmettelijke ziekten houdt zich ge regeld op de hoogte van den stand van het vraagstuk en adviseert de regeering. Volledigheidshalve wijst de minister er op, dat van de verstrekking van een niet- onschadelijk vaccin tot dusver niet kan wor den gesproken. Immers entingen met op de zelfde wijze bereide en gedistribueerde stof fen gaven vóór 1924, voor zoover de waar neming reikt, nooit aanleiding tot ziekte verschijnselen, en van 1924 af werden die verschijnselen na zeer veel entingen niet, na een kleine minderheid wel waargenomen. Dit wijst er op, dat er andere, helaas nog' niet ontdekte, factoren in het spel zijn. Voorts deelt minister Slotemaker de Brui ne mede, dat de waarneming van gevallen van encephalitis post vaccinationem zich uitstrekt over de jaren 1924, 19*25, 1926 en 1927. In dien tijd zijn in totaal 118 gevallen van aandoening van het centraal zenuwstel sel waargenomen. Hierbij wordt opgemerkt, Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 17) Mabin trilde van angst over het ant woord dat zij -wist dat komen moest. Lord Moorhampton wendde zich tot zijn vrouw en zeiCjprian heeft een zoon nagela ten. Mijn erfgenaam. Een kreet van woede en verontwaardi ging klonk uit den mond van lady Moor hampton en met één oogopslag zag Mabin het onheil dat deze simpele woorden had den aangericht. Met brandende oogen en een stem rauw van woede keerde lady Moorhampton zich naar het meisje. 1, O' °us u ben^ niet dit absurde verhaal Romen aandragen Daarvoor bent u zeker nier gekomen Vertelt u eens, wie betaalt y daarvoor Hoeveel krijgt u voor dit grapje Mabin was te onthutst om te kunnen antwoorden. Maar lord Moorhampton ging tusschen haar en zijn vrouw staan en ant woordde in plaats van het bevende meisje roet een waardigheid die ze van een man, roe alles meestal liefst zoo gemakkelijk mo gelijk opnam, niet had verwacht P verhaal werkelijk zoo absurd is, t-dvth, staat voor mij nog absoluut niet vast Intusschen ben ik miss Wrest zeer verplicht voor de moeite die ze genomen ueeft om me te willen inüGhten. l.ady Moorhampton kreeg haar zelfbe- dat per jaar ongeveer 150.000 inentingen plaats vinden. De verhouding van de ziekte gevallen tot de inentingen (van 1924 tot dusver geschat op 550.000) is dus 0.21 per duizend. Gevallen van andere ziekten, bij welke oogenschijnlijk een samenhang met een te voren verrichte vaccinatie moet aangenomen worden, zijn niet waargenomen. Wel is waargenomen, dat encephalitis-verschijnse- len zich voordeden na griep, mazelen en an dere ziekten. De entstof was in hoofdzaak afkomstig uit de koepokinrichting te Amsterdam, maar ook uit de inrichtingen te Rotterdam en Groningen. Verschil in stof bestond er tus schen de 3 inrichtingen nigt. Ten slotte is de minister v^n meening, dat er voor instelling van een speciale commis sie geen aanleiding is. De commissie van den Gezondheidsraad geeft al wat noodig is ten deze. Winkelsluitingswet en werk'jfjdenbesluit. Door het hoofdbestuur van den Ned. Kruideniersbond is, in opdracht van de bondsvergadering, een enquête onder zijn leden gehouden over de voor-ontwerpen van wet op de winkelsluiting en van werktijden besluit voor winkels. Blijkens mededeeling in het officieel orgaan, is het onderzoek thans beëindigd met de volgende resultaten Op de vraag„Kunt LI er zich mee ver eenigen, dat de Bond aandringt op een 55- urige arbeidsweek voor het winkelperso neel" werd unaniem bevestigend geant woord. 98 pet. verklaarde zich vóór een al- geheele sluiting op Zondag. Op de derde zeer belangrijke vraag „Op welk uur zoudt U de avondsluiting bepaald willen zien werden de volgende ant woorden gegeven Op gewone weekdagen om 8 uur en op Zaterdag om 10 uur 52 pet. op weekdagen om 7 uur en op Zaterdag om 9 uur (dat is dus nog verder gaande dan het voor-ont werp 44 pet. en overeenkomstig het voor ontwerp, d.i. dagelijks om 8 uur en Zater dags om 11 uur 4 pet. De vierde vraag „Is U voorstander van een verplichte middagsluiting, na bijvoor beeld 2 uur des middags", werd door 60 pet. bevestigend beantwoord. 96 pet. gaf een bevestigend antwoord op de vraag „Is U voorstander van een ver plichte winkelsluiting, eiken middag b.v. ge durende één uur, om rustig het middageten te kunnen gebruiken De afdeeling Rotterdam verklaarde zich in groote meerderheid voor de verstgaande vervroeging van het sluitingsuur, terwijl den Haag van geen verandering wilde weten. Worden de schoenen duurder Het „Vakblad voor de Schoenmakerij" voorspelt een verhooging van de leder- en dus als vanzelf sprekend ook van de schoenprijzen, aangezien sinds Februari de huiden in Amerika 50 pet. en de kalfsvellen 3540 pet. gestegen zijn. Ook op de leder- markt zijn belangrijke prijsverhoogingen ge volgd. Zonder twijfel, vervolgt het blad, moet deze rijzing van de markt toegeschreven worden aan een toenemend tekort aan hui den op de wereldmarkt. Overal zijn de be schikbare voorraden sterk geslonken en het slachten van vee is in Amerika en elders minder dan normaal. De laatste drie of vier jaar is het verbruik van leder in de wereld grooter geweest dan de aanmaak ervan. Nu de ledervoorraden uitgeput raken, d.w.z. dat van 1927 af de beschikbare voorraden voor slechts een paar maanden toereiken, terwijl zij vóór dien wel voor een half jaar voldoende waren nu grijpt de leder- heersching terug en trachtte op denzelfden toon als haar echtgenoot te antwoorden Verplicht Ja, dat ben ik natuurlijk ook! Ten zeerste verplicht! Maar Mabin stond verbijsterd, zich vol komen bewust van de gevaren die deze on tijdige onthulling van de zijde van lord Moorhampton voor den armen Dibs opriep. HOOFDSTUK IX. Joe Wright voelt zich onbehaaglijk Lord Moorhampton keek zijn vrouw op een voor zijn doen ongewoon kalme en besliste manier aan. Hij was vóór alles op zijn gemak gesteld' en daar hij zijn heele leven verwend was en lady Moorhampton, die den indruk maakte van wuft en onver standig te zijn, maar die groote sluwheid toonde waar het haar eigen belang en ge noegens gold, met grooten tact met hem wist om te springen, verwachtte zij aller minst dat hij veel energie aan den dag zou leggen in een geval waarin zijn persoonlijke rust bedreigd werd door een huiselijk conflict. De edelman bezat echter inderdaad wel manlijke fierheid en vastberadenheid, die hii echter slechts zelden toonde, maar die op dit oogenblik hun uitwerking niet mis ten. Nu zijn verwende vrouw, door haar onvoorzichtige uitbarsting zoo haar egoïsti- schen aard had laten zien, sprak hij zoo scherp en zoo beslist tegen haar, dat ze geïntimideerd was, zich tenminste uiterlijk onderwierp. Miss Wrest heeft aanspraak op onze innige dankbaarheid, Edith, voor de moeite die ze zich getroost heeft om ons deze me dedeeling te komen doen. Je moet toch in zien dat, als Ciprian een zoon gehad heeft, industrie uit alle lapden naar de vallende huiden en betaalt de hoogere prijzen, die het noodzakelijk gevolg van dien aandrang zijn. Dit is de logische gang van zaken. Men kan zich dit indenken, als men b.v. weet, dat de cijfers van de voorraden „packer"-huiden aantoonen, dat de packers nu een maand tevoren uitverkocht zijn, ter wijl vroeger doorgaans een voorraad van een half millioen opgestapeld lag. Uit de Amerikaansche handelsstatistiek die zooveel vlugger en veelomvattender is dan die in het versplinterde Europa uit die' statistiek is aan te toonen, dat de voorraden zooileder bij de lederfabrieken in 1923 circa 11 millioen huiden bedroeg en in 1926 waren het er slechts 2.800.000. In boxrunds was in 1923 de voorraad in looiershanden 3.750.000 en nu nog geen 2.000.000. Deze cijfers, aldus het blad. spreken voor zichzelf. Op grond van deze feiten kan met zeker heid voorspeld worden, dat ook in schoen werk een prijsverhooging voor de deur staat. Wanneer, dat is moeilijk te zeggen, maar in elk geval in den allernaasten tijd. De schoenfabrikanten, die een degelijk lede ren artikel willen blijven leveren, kunnen dit niet klaarspelen zonder kostprijsverhooging en, hoe fel de concurrentie ook mag zijn, hier valt niet te kiezen of te deelen, de prijs moet omhoog. Vrijwillige dienstneming. De actie, om door vrijwillige dienstne ming de nadeelen van de loting te eliminee- ren, althans tot een minimum te beperken, vindt alom in den lande groote belangstel ling. Naar het „Hbl," verneemt circuleert thans een request, waarbij door verschillende Nederlandsche werkgevers de medewerking wordt verzocht van regeering en volksver tegenwoordigingen! te komen tot een vrij willig contingent, terwijl op verschillende plaatsen voor dit doel jeugdorganisaties in wording zijn. Prijsvraag voor een onhverp-geluk- telegram. Op de prijsvraag voor een ontwerp-for- ^mulier geluk-telegranl met bijpassende en veloppe, uitgeschreven door het Neder- landsch Jeugdleiders Instituut in samenwer king niet de directie van den dienst der posterijen en telegrafie, zijn in totaal inge komen 27 ontwerpen. Naar de meening der jury beantwoordt echter geen der inzendingen ten volte aan de te stellen eischen. Derhalve heeft de jury besloten geen der ontwerpen ter uit voering aan te beveien en geen eersten prijs toe te kennen. Aan de inzenders der motto's „Code" en „Tyche" kent zij elk een tweeden prijs toe. Plaats en datum van de openbare tentoon stelling der ontwerpen zullen nader bekend worden gemaakt. Herstellingsoord spoorwegpersoneel. De Herstellingsoord-vereeniging 1835 1905 voor Spoorwegpersoneel heeft te Am sterdam haar jaarvergadering gehouden, welke werd geopend door haar voorzitter, den heer H. R. Krapels. Het jaarverslag en de balans en winst- en verliesrekening over 1926 werden goedgekeurd^ alsmede de be grooting voor 1928. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende bestuursleden, de heeren Swart, Van der Werf, Conneman en Engel herkozen en werden de twee door overlijden ontstane vacatures aangevuld dbor verkiezing van de heeren Van der Esch en Heus. De verschillende voorstelen tot het aan gaan van een fusie met de oud-S.S.Herstel- lingsoordvereeniging te Nijmegen werden het van groot belang is dat we daaromtrent zoo goed mogelijk op de hoogte zijn. Lady Moorhampton keek haar man van ter zijde aan. Ze merkte dat het hem ernst was, dat hij stand hield en dat er een vast beraden trek om zijn mond lag en ze tracht te te glimlachen. Ja. O ja, natuurlijk heb je groot gelijk. Ik geef het onmiddellijk toe. Ze wendde zich tot Mabin en probeerde haar gezicht een verzoenende plooi te ge ven. U wilt me wel vergeven, hè Het was erg hard voor me toen mijn man plot seling zei dat mijn zoon mijn zoon dié9 door zijn vader en mij als erfgenaam beschouwd werd, niets, niets... schreeuwde zij hysterisch, eigenlijk niemand is Kom, kom, zei lord Moorhampton vriendelijk voordat Mabin een mond open had kunnen doen zoo ver is het nog niet. We moeten onderzoeken... Je schijnt het zelf anders als vast staand te beschouwen, viel lady Moor hampton hem snel in de rede. Je neemt alles, geloof ik, maar als bewezen aan. Je hebt er nooit iets van gehoord dat Ciprian getrouwd is. Als hij dat niet ïs geweest... We zuilen alles behoorlijk onderzoe ken en vaststellen. Daar kun je op rekenen, zei lord Moorhampton. Ik was op het punt mijn advocaten op te bellen toen je binnenkwam, Advocaten herhaalde ze en fronste het voorhoofd. Is dat noodzakelijk Absoluut noodzakelijk. Ik zou nog iets anders kunnen doen, maar ik vrees dat je dat liever niet zou willen, zei lord. Moor hampton buitengewoon koel en ging weer terug naar de telefoon op de schrijftafel. deels ingetrokken, deels verworpen met 234 tegen 26 stemmen, terwijl een mode met de strekking tot het benoemen van een commissie voor bestudeering van -de fusiegedachte werd verworpen met 229 te gen 31 stemmen. Op initiatief van een der leden werd be sloten te trachten een radio-installatie te verkrijgen voor bet kinderhuis te Vorden. Het weer in Juli. Voorloopig overzicht van het weer in Juli, opgemaakt door het Kon. Nederl. Meteor. Instituut te De Bilt Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 0.2 gr. C. te laag. Zij was 1 gr. te hoog in de eerste dekade, li/a gr. te laag in de tweede en normaal in de derde. De grootste afwijkingen kwamen voor op de 5de en 19de, resp. 4'/2 gr. boven 31/2 êr- beneden normaal. De gemiddel de maximum-temperatuur was normaal, de gemiddelde minimum-teperatuur was V/2 gr. boven normaal tengevolge van de sterke bewolking. De regenval was onregelmatig verdeeld, in Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland 10 tot 25 beneden normaal, daarentegen in Groningen en Zeeland 50 in Noord-Brabant en Limburg 10 tot 15 <Zc boven normaal. In De Bilt werden 144 uren zonneschijn waargenomen, tegen 196 normaal. De drukte op Scheveningen. De buitengewoon mooie Zondag, waar mee Scheveningen verrast werd,, heeft een record-aantal bezoekers naar het strand ge lokt. De vervoercijfers van de H. T. M. ge ven eenigen indruk van de massa's, die de badplaats bezochten. Op de stadslijnen wer den bijna 300.000 passagiers vervoerd, op de lijn WassenaarLeiden 30.000 en op die naar Delft 25.000 passagiers. De Industrieele Gids. Het Augustusnummer van „de Industri eele Gids", maandblad van de Handels maatschappij R. S. Stokvis Zonen te Rot terdam, bevat een artikel over de ontwikke ling der radio-techniek doodi A. F. Philips, directeur der N.V. Philips' Gloeilampen en N.V. Philips' Radio. In dit artikel bespreekt de heer Philips de gewichtige rol welke de radio-lampen ge speeld hebben bij de ontwikkeling van de rradio-techniek. VLISSINGEN, 2 AUGUSTUS De ferry-boot Naar men ons van bevoegde zijde meldt, hebben Ged. Staten van Zeeland besloten, alvorens de ferry-boot in den dienst tus schen Breskens en Vlissingen in de vaart te brengen, daaromtrent nogmaals het ad vies van de scheepvaartinspectie in te winnen. Zonnestraaldag. Bij het plaatselijk comité voor de orga nisatie van den Zonnestraaldag is van de landelijke organisatie een dankbetuiging ingekomen, welke wij van genoegzaam be lang achten om aan onze lezers mede te deelen. Het comité nam met groote voldoening kennis van het resultaat van den te Vlissin gen gehouden Zonnestraaldag en verheugt het ten zeerste dat het bijeen gebrachte Wat bedoel je Ernstig wendde hij zich naar haar om. In deze geschiedenis zijn enkele zeer duistere punten. Als ik mijn advocaten niet raadpleeg zou de zaak zeker in handen van de politie komen. Bij die woorden had er een totale veran dering plaats bij de grillige, lichtzinnige en wufte vrouw. Onmiddellijk liet ze haar op pervlakkige, klagelijke houding varen en werd ze bard, scherp en waakzaam. Ze beheerschte zich volkomen en geen woord en geen blik van de beide anderen ontging haar. Met een bleek gezicht keek ze ter sluiks van haar man naar het trillende meis je op den achtergrond. De politie Wat bedoel je vroeg ze toonloos. Wel, ik zei je al dat er in de zaak zeer duistere elementen zijn, begon hij koel. Het verhaal dat dit meisje opgedischt heeft, bedoel je, zei lady Moorhampton en keek met fonkelende oogen naar Mabin. Het verhaal dat deze jonge dame ver teld heeft, zei lord Moorhampton met rus tige waardigheid. Wie heeft haar hier naar toegestuurd Waar komt ze vandaan Heb je zekerheid dat dit niet een truc is om je geld af te persen Mabin kon een zachten kreet niet weer houden. Lord Moorhampton keerde, nog altijd met grooten ernst, zich naar zijn vrouw. Ik verzoek je, Edith, zei hij je te beheêrschen. Ik kan me voorstellen dat het niet prettig voor je is als het blijkt dat Ciprian een wettigen zoon nagelaten heeft en daarmee je eigen kind de twijfelachtige rechten verliest die hij misschien kon laten Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. bedrag wederom grooter is als dat van het vorige jaar. Het comité brengt langs dezen weg het plaatselijk comité en alle helpers hartelijk dank voor den prachtigen en met warme toewijding verleenden steun ten dienste van het mooie werk van Zonnestraal en twijfelt niet of allen, die medewerkten, zul- len daarvan de mooie voldoening hebben, welke met het werken voor een zoo goed doel gepaard gaat. Het comité hoopt en vertrouwt, dat wan neer Zonnestraal voor een volgende gele genheid opnieuw uw aller hulp komt vra gen, deze dan ook weer met evenveel toe wijding als thans betoond, zal worden gegeven. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1927. Brieven (binnenland) Aan het Departe ment van Financiën, afd. Pensioenen, Eere diensten, 's-Gravenhage Ministerie van Fi nanciën afd. Pensioenen en Eerediensten, 's-Gravenhage Mej. M. Nohf, 's-Graven hage. Briefkaarten (binnenland) Fröken La- gerlöf, Amsterdam Jos. van MulbregL Am sterdam, Briefkaarten (buitenland) Melle Ram- selbergh, Anvers familie Keiler, Paris. Een jubileum. Heden herdenkt de heer J. A. C. Lagace, ontvanger bij het Belgisch loodswezen al hier, den dag waarop hij vóór 45 jaar bij genoemd loodswezen als ambtenaar in dienst is getreden. Diefjes en diefjesmaats^ Door de politie werden eenige 12- en 13- jarige jongens opgespoord en aangehou den, die zich den laatsten tijd hadden schuldig gemaakt aan diefstal, zoowel van terreinen van fabrieken alhier als van daken van scholen in deze gemeente, waar zij o.a. lood wegnamen. In verband hiermede werd mede een 27- jarige koopman gearresteerd die het door deze jongens gestolene opkocht. In zijn pakhuis werden van deze gestolen voor werpen teruggevonden. De aangehouden koopman is dan ook als verdacht van heling ter beschikking van de gelden. Twijfelachtige rechten, herhaalde ze verontwaardigd. Ze zijn altijd heel twijfelachtig geweest, antwoordde hij kalm. Ai d.eze jaren heb je nooit geweten of Ciprian getrouwd was of niet net zoo goed als ik heb je met de mogelijkheid ernstig rekening gehouden dat hij getrouwd was en zich ergens geves tigd had. Als hij vrijgezel gebleven was, zou het veel waarschijnlijker geweest zijn dat hij teruggekomen was dan wanneer hij een gezin had gesticht. Pas de laatste vier- en-twintig uur, nadat je broer met het be richt is thuis gekomen dat Ciprian is ver dronken, deed zich een ernstige kans voor dat jouw jongen mijn erfgenaam zou wor den. Er kan dus onmogelijk zoo'n groote zelfoverwinning voor noodig zijn om zon der veel spijt aan een ouder kind die plaats af te staan. Wel, zei lady Moorhampton ondanks zichzelf op ruzieachtigen toon, dan blijft het nog de vraag of de heele zaak geen bedrog is. En ze wierp een kwaadaardigen blik op Mabin die nu naar de deur toe schoof. Dit was de eerste gelegenheid die zich voordeed om zich te verwijderen zon der een van de strijdenden op zij te duwen. Wacht 11 alstublieft een oogenblik, miss Wrest, zei lady Moorhampton scherp. Ik zou graag "willen dat u me voor 11 weggaat, vertelt, waarom volgens lord Moorhampton de politie zich hiermee wel eens zou kunnen bemoeien. ïs dat een be dreiging van uw kant O, wel neen, natuurlijk niet, zei Mabin haastig. Daar heb ik niets mee te maken. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1