Ck- RAC - EBOOMI VLISSINGSCHE COURANT 1600 cnn Qnn 150 too 25 ELDEI RE ke Adverteni binnenland m%7= töKODPST ADRES w Middelburgsche chappij v. Stoomvaai 8 MAANOAO {jiÜsïgTnfniji f. tAi BE TM Ji.,Iglilnat 58-66, Viissifijjefj. Islef. ID. PosUëkening §6187 ïirsÉït tan#!, iitgszonderd op Zmtag n sIpEgg srkendi ONristilijke fesldaps FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Provincienieuws de Wafel het n dan is U zeker :t te verkrijgen, voldoening geeft. INDEBOOM" )EÜNDEBOOM"^^ -AMSTERDAM TM 1 'J* IELLAMYPARK 38 ide Hnnr en Terhnnr, Koop en Ycrti mbledlngen en Dleastaanvrajei, 70orDltbetftllog, van Mn r5. elke regel maar IS wil j tl- Coiffeuse biedt zicfcij huis te komen i lang als kort haarafOl ;en motto „Kapster", burcf Courant". 1 September te huur BEL-ETAGE Lsterrein. Adres: Opril! luur door vertrek een PDERN BOVENHUIS Nieuwendijk 6. fens huwelijk van hetlejtJ fee een net DAGMEISJE ;d, niet beneden 18 jtf ;s vrij. AdresLIER E| t 2. feagd als eerste Hypothag pand, ruime ovemaail en letters S. X., buttj Courant". laagd een LOOPJONGEN kunnende fietsen. Adr«| Jnmagazijn „Flora". pen-Middelburg-Rotteri sschengelegen plaatsen. |OER VAN PASSAGIERS |OEDEREN EN VEE. v.Midd. v. f Augustus fS 1 2 tag dag v.m.uurv.tr 8 - 9 8 - 9 ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. F-anco door het geneele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se verzending 4.15bij dageüjksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; Familieberichten van 1S regels 1.70, voor lederen regel mee: 2t> ceni. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Oe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. dUU een ongeluk. CltlU gulden bij verlies van een hand, voet of oog.. gulden bij verlies var, een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. De begrooting van marine in den Indischen Volksraad. Bij de voortgezette behandeling van het begrootingshoofdstuk marine in den Volks raad werd de motie van den heer Roep tot het reeds thans uittrekken van fondsen voor den bouw van twee onderzeebooten ter vervanging van het opgevaren materi eel aangenomen met 31 tegen 18 stemmen. Een amendement van den heer Kerk- •kamp (N.I.V.B.), waarbij post 1004 van de begrooting (vliegtuigenaanbouw) vermin derd wordt met 620.000, werd aangeno men met 24 tegen 23 stemmen. De strek- hing van dit amendement is, Nederland te doen meebetalen in de kosten van den steeds duurder wordenden aanbouw van vliegtuigen. Piloot Schotle te Enschedé gehuldigd. Piloot Scholte, de Indië-vlieger, is Zater dagmiddag in zijn vaderstad op waardige wijze gehuldigd Met familieleden en feest commissie ging hij in open landauers, ge ëscorteerd door motorrijders, van het ouder lijk huis naar het G. J. van Heekpark, waar gelegenheid was hem te complimenteeren. Velen maakten daarvan gebruik. Vervolgens »ing het in optocht, waaraan tal van ver- eenigingen en muziekcorpsen deelnamen, naar het stadhuis, waar de officieele ont vangst plaats had en waar hartelijke woor den werden gesproken. Aan Scholte en familie werd in de groote sociëteit een maal tijd aangeboden en 's avonds was er te zij ner eer een concert in het Volkspartk. nformattCn te bekomen N.V. Transport- en Lv.h. Erven O. VOS, T' B. EENHOORN, TfltL jj tw. v. OOSTERHOUT, Tel. Iht: Oebrt. BUITENHEK, Tel." Week-abonnementen op de Spoorwegen. In verband met de het volgend jaar in ons land te houden Olympische Spelen zul len door de Nederlandsche Spoorwegen van 1 Juli tot 31 Augustus 1928, bijzondere abonnementen verkrijgbaar worden gesteld die gedurende acht dagen op alle lijnen der Nederlandsche Spoorwegen geldig zul len zijn. De prijzen dezer abonnementen zullen bedragen 29 voor de eerste klasse f 22.50 voor de tweede klasse en 16 voor de derde klasse. De houders van deze abonnementskaar ten zijn verplicht een waarborgsom te stor ten van 2 voor de eerste en tweede klasse en 1 voor de derde klasse. De reden, dat de Nederlandsche Spoor wegen dezen vorm van vrachtreductie ge kozen hebben om het vervoer op de spoor wegen en het aantal bezoekers aan de Olympische Spelen zoo groot mogelijk te doen zijn, zit hem in het feit, dat niet alle spelen in Amsterdam plaats vinden, doch dat een deel van de spelen elders gehou den worden. Het publiek zal door het ne men van deze abonnementen in de gele- genheidi zijn om voor zoo weinig mogelijk reiskosten, zooveel mogelijk spelen te kun nen bijwonen. Voor ons land zijn deze abonnementen een nieuwigheid, doch in andere landen, o.a. België, kent men ze reeds vele jaren en wordt er door het publiek een druk ge bruik van gemaakt. Indien liet volgend jaar mocht blijken, dat deze abonnementen bij het publiek in den smaak vallen en de spoorwegen er fi nancieel voordeel van hebben, dan twijfe len wij er niet aan, of de proef zal worden voortgezet. Is „de Avondpost", waaraan wij dit be richt ontleenen, juist ingelicht, dan zullen de spoorwegen bij de reeds bestaande goedkoope reisgelegenheden en deze nieu we abonnementen, ter gelegenheid van de Olympische Spelen geen andere reducties meer toepassen. De Spoorwegen zijn van Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 16) U weet dus niet, of hij eh... een... zoon heeft? Een oogenbhk staarde hij sprakeloos naar haar. Toen hoorden beiden de luide, ruwe kijf- stem van Joe Wright, die van het terras Kwam en een twistgesprek begon met kapi tein Dalmaine. Lord Moorhampton was zichzelf weer meester. Wat een afschuwelijke stem neett die kerel toch riep hij geërgerd uit. ,™et is de onaangenaamste stem die 00,t gehoord heb, stemde Mabin met ooveel overtuiging in, dat lord Moorhamp- on zich omdraaide en verbaasd, maar ook ~eerd, glimlachend vooroverboog m. bij de vallende schemering haar in de °°gen te kunnen zien. ipJ!?aar slaagde niet om er veel in te w5nt Mabin boog het hoofd en beet lippen en daar ze met haar rug f41- r J1®* '].cbt zat, bleef de vuurroode blos Hp., i e haar wangen en voorhoofd Kleurde, onopgemerkt. mnp4o^ebt H Wright dan al eerder ont- van ï'm alleszin« begrijpelijke vraag m K* Moorhampton. dJ nn *!eek verschnkt op. Had ze zich ejjpmerkmg maar niet laten ontvallen. afo»hJlV' weet ze* ze gejaagd, afgebroken en opgewonden, - of u het meening, dat, na de belangrijke vrachtver mindering, die op 1 Juli 1926 op het perso nenvervoer werd toegepast en waardoor Nederland, bij andere landen vergeleken, aan de spits is komen te staan van de goedkoope vrachtprijzen, men thans in de ze niet verder kan gaan. Uit de metaal-industrie. Het dagelijksch bestuur van den Metaal- bond deelt het volgende mede De in de pers verschenen berichten om trent de bijeenkomst van het bestuur der afdeeling Rotterdam met vertegenwoordi gers der vakorganisaties hebben wij vóór hun publicatie niet gezien en dus geen ge legenheid gehad de weergave aan onze op vatting van het behandelde te toetsen. Het lijkt ons gewenscht thans mede te deelen, dat wij accoord gaan met de ver wachting, dat de actie zonder conflict zal verloopen, echter op andere motieven, dan in bedoelde berichten uiteengezet zijn.. Volgens onze opvatting hebben de werk gevers aan de hand der gegevens kunnen aantoonen, dat die eisch van de bonden aan Feijenoord gesteld, geen steun hoegenaamd vond in den werkelijken toestand, zoowel bij de fabriek in kwestie, als te Rotterdam, als in de 1ste gemeenteklasse, waartoe ook Amsterdam behoort. Verder hebben de werkgevers volgens onze opvatting er de vakbondbestuurders van weten te overtuigen, dat het niet aan gaat in het wilde weg een willekeurig be drijf met een of anderen eisch aan te vallen, maar dat het veel beter is rekening te hou den met wat de Metaalbond zelf op grond van gegevens ontleend aan de werkelijk heid langs systematischen weg opbouwt op het punt van normalisatie der arbeids voorwaarden. De vakbondbestuurders hebben kennis kunnen nemen van wat bij den Metaalbond na het mislukken der onderhandelingen over het sluiten eener C. A. O. in voorbe reiding is en hebben de toezegging gekre gen, dat wat betreft Rotterdam de uitwer king dier plannen voor een deel nog extra bespoedigd zal worden, wat tot enkele loonsverhoogingen aanleiding zal kunnen geven. Wij verklaren ten slotte, dat het te be treuren zou zijn, wanneer de bedoelde be richten, die speciaal wat betreft de loons verhoogingen zeer tendentieus zijn opge blazen, verwachtingen zouden opwekken, die door de omstandigheden absoluut niet worden gerechtvaardigd en dan ook in geen geval zullen kunnen worden verwe zenlijkt Rijwielbelasting. Het bestuur van het Chr. Nationaal Vak verbond heeft den minister van financiën verzocht een wetswijziging te willen be vorderen, waardóór het mogelijk wordt door bijv. voor de rijwielbelasting als be lastingdienstjaar 1 Mei tot 30 April vast te leggen dat deze belasting in de maand Mei kan voldaan worden, ook door hen, die geregeld van hun rijwiel gebruik moe ten maken. Belangrijke groepen arbeiders, als bijv. bouw- en landarbeiders, kunnen in Mei deze belasting met veel minder be zwaar betalen dan in Januari. Zomernieuws u«b Artis. Het zomersche Artis te Amsterdam geeft in zijn levende have weer allerlei aardig en interessant nieuws te zien. In het vernieuw de kleine Zoogdierenhuis aan den Vijver heeft een gezelschap Prairie-marmotten zijn iiitrée gedaan, dat er in de zandheuvels van het buitenpark terstond holen is gaan del ven en nu de eerste schuwheid wat afge- een ontmoeting zou willen noemen. Ik heb... ik heb zijn stem eerder gehoord. Hij sprak met... hij overviel in een kantoor in de City, een man, die ik weet het zeker uw zoon Ciprian was. Het was er uit Lord Moorhampton hoorde haar aan zonder haar met één woord in de rede te vallen. Hij bleef dood stil zitten en ze kon niet direct vaststellen of hij haar geloofde of niet. Plotseling werd ze zich bewust dat ze niets meer zou kunnen zeggen zonder in haar woorden te blijven steken. Ze stond haastig op en rende naar de deur, maar zijn stem, ern stig en gebiedend, weerhield haar. Neen. Ga niet weg. Kom terug en ga zitten. Ze aarzelde, draaide zich toen om, wan kelde met gebogen hoofd terug en viel neer op den stoel waar ze van opgestaan was. Lord Moorhampton liep de kamer door, draaide de schakelaar van het elecfrische licht om en de kamer baadde in een zee van licht. Toen kwam hij terug en nam een stoel tegenover haar aan de andere zijde van den haard. Toe, zei hij op denzelfden ernstigen, maar niet onvriendelijken toon, vertel me alles. Opgewonden en wanhopig keek ze hem aan. Ik hoorde wat er gebeurde, maar kon niets doen, omdat ik in de andere ka mer was opgesloten. Toen uw zoon neer geslagen was, kon hij me nog net uit die kamer laten voordat hij het bewustzijn ver loor tengevolge van een groote wond aan zijn hoofd. De andere man was weggegaan en ik heb hem niet gezien, voordat ik hem vandaag hier ontmoette.Tot op dat oogen- legd is, en de oolijke knagertjes aan de nieuwe omgeving gewend geraakt zijn, al lerlei komische vertooningen van uitkijken, vluchten en dartel sociaal gedoe te bekijken geeft. In de Roofdierengalerij trekken de leeu wenwelpen en in het Berenhuis de speelsche jonge wolven de aandacht, maar ook elders weer heel wat jong leven een prachtige jonge Guanaco of wilde lama, jonge maks- ko's in het Apenhujs, een jong Rendier en tal Van andere hertenkalfjes, Buffel, Gayal en Brahminzeboe kalveren en, last not least, maar nog niet voor het publiek toegankelijk, weer een jong Nijlpaard je, het tweede jong van de in Artis geboren baby, wier moeder Betsy het Genootschap met 12 jongen ver blijd heeft, terwijl ze als gelukkige groot moeder blijkbaar van plan is nog vele le vensjaren in Artis te slijten. Bijzonder de moeite waard is de mooie, rijke collectie in het Apenhuis, die nu al sinds jaren met uiterst teere zeldzaamheden als Gibbons, Leeuwaapjes, Slingerapen, enz. voor den dag mag komen, maar bovendien met een weergalooze verzameling Orang- Oetans, waaronder* de volwassen Reuzen- orang Kaloe, onlangs uit Noord-Sumatra geïmporteerd, een indrukwekkende „Bosch- mensch", die met zijn verzorgers al op ta melijk goeden voet schijnt te komen. Een kostelijk oord in Artis is ook de schilderachtige Uilenbouwval met zijn ver wilderde slotgracht, waar men de geheim zinnige Roerdompen ontdekken en in hun zonderlinge schuthoudingen waarnemen kan. In het Aquarium heeft de heer J. H. van de Wetering de Rooy, machinist van de „Johan de Witt", weer voor eenige prach tige aanwinsten gezorgd, waaronder we in het bijzonder wijzen op een statige Vleer- muis-visch en verschillende andere Koraal- visschen, alsook op prachtige rood-wit- blauwe Kempvischjes van Siam. De collectie Koraalvisschen en ook die der Zeeanemonen wordt langzamerhand on vergelijkelijk mooi en maakt alleen al een bezoek aan het onvolprezen Aquarium tot een exquis genoegen. De bestrijding van den verkoop met cadeaux. De Ned. Bond van Behangers- en Meu belmakerspatroons heeft zich aangesloten bij het comité van actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux, ingesteld door den Neder!. Middenstandsbond, den R. K. Middenstandsbond en de vereeniging van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand. Het bestuur stelt voor aan de leden stempels met den volgenden tekst ver krijgbaar te stellen voor plaatsing op alle uitgaande zakenstukken „Wanneer u ar tikelen koopt met cadeaux, verliest u het oordeel over ae waarde van hetgeen u koopt. Deze zgn. cadeaux worden toch door u betaald, verminderen dè kwaliteit of hoeveelheid en verhoogen den prijs". Opvijzeling Willemsbrug te Rotterdam. Het laatste gedeelte van het omhoog brengen van de Willemsbrug te Rotterdam vond in den nacht van Zaterdag op Zon dag plaats. Het Noordelijk gedeelte van het Zuidelijk segment en het Zuidelijk gedeelte van het middendeel van de brug moesten 1.05 meter omhoog komen eer de brug in haar geheel op de volle gewenschte hoogte was.* Om 12 uur middernacht werd met vijzelen begonnen. Het verkeer was voor dien tijd stopgezet. Met 8 vijzels, elk van 200 ton, werd het werk onder leiding van ingenieur Ingewerf uitgevoerd. Het weer was uitste kend en daardoor vlotte het werk heel goed. Tegen 2 uur 's nachts kwam een zware blik had; ik er geen idee van wie hij was. Maar hij heeft uw zoon aangerand, ik kan me niet in de stem vergissen en nu moet u zien te weten te komen wat er naderhand gebeurd is. Op dat kantoor hebben ze me verteld dat de aangevallene even later weer heelemaal frisch en gezond is wegge gaan. maar dat kan onmogelijk waar zijn. U moet zien er achter te komen^wat er voodigevallen is. Deze mr. Wright is óf een moordenaar en als hij het niet is, is het niet z ij n schuld. Lord Moorhampton had naar dit verhaal geluisterd zonder door een woord of een blik te laten merken of hij het geloofde of niet. Toen ze zweeg stond hij langzaam op en begon met gefronst voorhoofd, de han den op den rug, zenuwachtig en peinzend de kamer op en neer te loopen, blijkbaar ten prooi aan een hevige gemoedsbewe ging. Ten slotte bleef hij vlak bij Mabin staan en met gesmoorde stem zei het meisje Wat kon ik anders doen dan bij u komen en het vertellen Ik ben hier gekomen om de familie te zoeken van den man die óf levensgevaarlijk gewond óf ver moord is. Ik heb een stuk van een lialf- verbranden brief gevonden in de hotelka mer waar hij gelogeerd heeft en zag het adres „Heath Hill". Dat heeft me hierheen gevoerd. Ik wist absoluut niet dat u een secretaresse noodig had, maar ik heb ge bruik gemaakt van de gelegenheid die ik kreeg om u dit allemaal te kunnen vertellen. U hebt goed gedaan, miss Wrest... Maar hoe kwam het... Dat ik belang in hem stelde Van het oogenblik af dat hij tegen me sprak mocht ik hem graag ik vond hem buitengewoon onweersbui opzetten en leek het alsof deze de zaak in de war zou sturen, maar na een fiksche regenbui heeft men verder geen hinder meer ondervonden. Precies op den vastgestelden tijd was het werk gereed en om halfacht reeds kon het tram- en rijverkeer over de brug worden vrijgegeven. Zonneschijn. Het Augustus-nummer van bovenge noemd tijdschrift voor de jeugd bevat een mededeeling betreffende de uitgave van een extra-Kerstboek. Dit belooft een mooi boek te worden, met prachtige platen en aardige verhalen. De uitgever zal de jeugd zeker weder aan zich verplichten door de ze nieuwe attractie. Wie nieuwe abonné's aanbrengt kan in het bezit komen van mooie boeken en de kinderen die de aardige uitgave geregeld maandelijks ontvangen, zullen zeker gaarne anderen opwekken om zich als abonné op te geven. VLISSINGEN, 1 AUGUSTUS. De Ferry-boot. Door den heer A. D. F. van der Wart, lid van de Provinciale Staten, zijn de volgen de vragen aan het college van Ged. Staten gericht le. Is het juist dat, naar de berichten in de bladen mededeelden, de bestuurbaar heid der ferry-boot „Koningin Wilhelmina" veel te wenschen overlaat 2e. Is het juist, dat belangrijke verande ringen moeten aangebracht worden 3e. Zoo deze berichten waarheid bevat ten, kan dan door uw college worden me degedeeld, of de schuld van deze fouten ligt bij den ontwerper der boot bureau Cornelissen of aan de werf waar de boot gebouwd werd 4e. Zoo-er inderdaad belangrijke veran deringen noodig zijn, zullen dan de daar toe vereischte uitgaven voor rekening der provincie komen, zoodat het door de Sta ten toegestane bedrag van 500.000 over schreden zal worden Het festival van „Vlissingen Vooruit". Naar wij vernemen zal het festival van „Vlissingen Vooruit" uitgesteld: worden van Donderdag 11 Augustus tot Zaterdag 3 September. Het zal dan samenvallen met de Internationale Vlieg Ralley, van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, welke op 3. 4 en 5 September wordt gehouden. Het festival zal worden besloten door een schitterend vuurwerk. De etalagewedstrijd, uitgaande van de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" is nu eveneens uitgesteld en zal gehouden worden in dezelfde week. waarin het festi val plaats heeft. In onze TijdinghaL Bij de historische tentoonstelling te Goes trof onze fotograaf twee Zuid-Beveland- sche schoonen in hun mooi costuum. Van dezelfde tentoonstelling is nog een foto gemaakt van de twee zilveren sleutels der stad Goes op een kussen met het gebor duurde wapen van Goes. Een kijkje op de tentoonstelling De Acte der Satisficatie, gesloten op 22 Maart 1577 te Middelburg tusschen Willem van Oranje en het gezant schap vanwege de stad Goes en het eiland Zuid-Beveland, bestaande uit mr. Jacob Valcke, secretaris van Goes, Cornelis Pie- tersz. Polderman, burgemeester van Goes, Jan Adriaansz. Blancx, dijkgraaf van de aardig en... en anders dan andere men- schen... En u gelooft dat hij in kalm overleg door Wright vermoord is Ja zeker. Zichtbaar verontrust fronste lord Moor hampton het voorhoofd. Het trof Mabin dat de onaangename consequenties van de verdenking hem nog meer schenen te hin deren dan het nieuws zelf. Ik moet inlichtingen zien te krijgen, zei hij met een gezicht van wanhopige be rusting. Mijn advocaten moeten mij ad- viseeren over wat mij te doen staat. ik verzoek u ondertusschen aan niemand, wie het ook zij, hiervan iets te vertellen. Natuurlijk niet. Maar ik heb u nóg iets mede te deelen, lord Moorhampton. Nog iets Hij had de telefoon op zijn lessenaar van den haak genomen en legde die nu weer verschrikt neer. Ja. Hij heeft een kind, een zoontje- Dat is nu bij mijn moeder. Hij is ongeveer vijf jaar en het liefste kereltje dat ik ooit gezien heb. Lord Moorhampton was zeer onder den indruk. Een kind Een zoon Ciprian een zoon Hoe hebt u hem gevonden Vertelt u me alstublieft alles wat u ervan weet Mabin voldeed zonder den minsten schroom of zenuwachtigheid aan zijn ver langen toen ze zag hoe groot en echt zijn belangstelling was. Niets, hoe onbelangrijk ook vergat ze en hoe zijn betrekkelijke onverschilligheid over het lot van zijn zoon die zoo lang van hem weg was geweest haar ook hinderde, ze was dankbaar en vol- Breede Watering of Bewesten Ierseke, en Pieter jasperz. Vossemaare, schepen van Goes. Vrijdag werd door de regeering aan den commandant en de officieren van het Noor- sche pantserschip „Fordenskjold" een noenmaal aangeboden, na afloop waarvan onze fotograaf een kiek maakte van de autoriteiten die aan dit noenmaal hebben deelgenomen. Zondag werd in de Noorsche Kerk te Rotterdam een lijkdienst gehouden voor den plotseling overleden predikant van ge noemden oorlogsbodem, cis. Jens Sax. Wij geven een foto van dezen lijkdienst. De huldiging van dén HollandIndië- vlieger J. B. Scholte, welke Zaterdag te Enschedé plaats had, heeft onze fotograaf op de gevoelige plaat vastgelegd, en wij geven daarvan een paar mooie kiekjes. Een foto van den stadstoren te Enschedé die zal worden gerestaureerd. Onze sportliefhebbers zullen in onze Tij dinghal kunnen genieten van vele kiekjes op sportgebied. Onze badplaats. Het was gisteren ideaal weer voor een bezoek aan strand en duinen. Een heerlijke temperatuur en geen brandende zon, wat kan meer verlangen. Het weer is de aller voornaamste factor voor een badplaats en dit nu was gisteren van dien aard, dat het uitlokte tot een bezoek. Het badbedrijf bereikte een record voor dit seizoen en er werden meer dan 1500 baden genomen Als in de Augustusmaand het weer wat wil medewerken kunnen wij het aantal ba den nog heel wat opvoeren, want Augustus is altijd de drukste maand. Het vóór-seizoen heeft voor alle bad plaatsen een strop opgeleverd. Laten wij hopen dat de vacantiemaand nog veel goed zal maken. Een wereldreiziger. Wij hebben al dikwijls gehoord van we reldreizigers, die hetzij per auto, motorrij wiel, fiets of zelfs te voet, een tocht rond de wereld hebben ondernomen. Deze we reldreizigers vertrokken gewoonlijk met goeden moed, doch dat zij het einddoel bereikt hebben, hiervan hebben wij nog zelden gehoord. Zaterdagmorgen vroeg kwam op het strand hier aangedreven een bijzonder pri mitief vaartuig, bestaande uit twee kleine vletten, door kettingen aan elkaar verbon den. In deze vletten wil een 29-jarige Pool ook een reis rond de wereld ondernemen. Het vaartuig werd door den stroom naar het strand alhier gedreven. De Pool lag er lekker in te slapen en Zaterdagmorgen werd hij gewekt en deelde hij mede wat het doel van zijn tocht was. Door den heer Ch. L. Dert werden van deze gebeurtenis een viertal foto's ge maakt, welke wij heden een plaatsje in onze Tijdinghal hebben gegeven. De Pool is voornemens heden zijn reis verder voort te zetten en zal hij binnendoor naar Rotterdam vertrekken. Hij kwam toen zijn vaartuig hier op het strandi aanspoelde, het laatst van Duin kerken. VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEiLiGHEIDSHOEKJE Wasschen is goed, baden is beter, zwemmen nog beter, de kennis van en de vaardigheid in zwemmend redden is het allerbest. daan dat hij zich geweldig interesseerde voor den kleinen jongen. Als hij wettig getrouwd is geweest en daar twijfel ik bij iemand van zijn karakter niet aan, zei hij eenige keeren met een in nige vreugde die haar diep trof, is de jongen mijn erfgenaam. Uit den indruk dien ze van lady Moor hampton gekregen had en door de wijze waarop hij op haar mededeelingen regeer de, kon Mabin niet anders veronderstellen dan dat lord Moorhampton's gevoelens ten opzichte van Ciprian om een of andere on naspeurlijke reden door zijn vrouw vergif tigd en bedorven waren geworden. Maar het was duidelijk te zien dat hij meer be lang stelde in den onbekenden Dibs dan in den zieligen en weinig aantrekkelijken zoon van zijn tweede vrouw. Toen Mabin haar verhaal geëindigd had, liep Moorhampton hevig opgewonden op nieuw naar de telefoon. Hij had nauwelijks den hoorn in zijn hand en het nummer op gegeven waarmee hij spreken wilde, toen de deur openging en lady Moorhampton de bibliotheek binnenkwam. Ze merkte direct dat haar man in een toestand van onge wone opwinding verkeerde en ze wierp een wantrouwigen blik op Mabin. Wat bet je op, Edreic vroeg ze nieuwsgierig. Hij keek op en er was een glans in zijn oogen. Met mijn advocaten. Ik ben juist iets gewaar geworden. Weer keek de vrouw de secretaresse scherp aan. Iets te weten gekómen. Wat dan (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1