NO-ITS 65e Jaargang DONDERDAG 28 JULI BINNENLAND FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. PROVINCIALE STATEN. Stads= en Provincienieuws 1927-- VLISSIINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wsl iepen f 2.20 per drie maanden. Franco dooVhet geheele rijk 2.50. V/eek-abon nementen 17 cent, alles bij vcornltbet»- 'ing ADVERTENTIE PRIJS Van i_4 regels f 1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. VerplicHSe vacöinatie. Het Tweede Kamerlid, de heer Kersten heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld Kan de minister mededeelen, hoevele ge vallen van encephalitis bij kort te voren ge vaccineerde personen zich hebben voorge daan hoeveel en welke gevallen van an dere ziekten zijn bekend geworden, bij wel ke een samenhang met een te voren ver richte vaccinatie moet aangenomen wor den wanneer en waar de bedoelde geval len zijn voorgekomen en hoeveel daarvan doodelijk verloopen zijn Uit welke koepokinrichting was in elk der gevallen de gebruikte entstof afkom stig Zijn de bepalingen omtrent vaccinatie der ter school kamende kinderen de voor naamste bepalingen in onze wetgeving ter wering der pokziekte Zoo niet, welke be palingen acht de minister in dit opzicht belangrijker Is het gevaar voor optreden der pokziek te bij de in Nederland bestaande toestanden op het gebied der volksgezondheid toch nog zoo ernstig, dat de wettelijke bepalin gen omtrent de verplichte vaccinatie van ter school komende kinderen gehandhaafd moeten blijven, ook nu blijkt, dat dienten gevolge dooden vallen Is de minister nog afgezien van principi eel gronden, om het belang van ons volk bereid om a. maatregelen te nemen tot opheffing van.den vaccinedwang b. zoo niet. zorg te dragen tegen de zoo gevaarlij ke entstof Wijziging der Kieswet. De heeren Van Rappard, Boon en Staal man en mej. Westerman hebben aan den voorzitter van de Tweede Kamer doen we ten dat het door den heer mr. H. C. Dres- selhuijs en hen bij brief van 23 April 1925 ingediende voorstel van wet tot wijziging van de Kieswet door hen wordt ingetrokken. Het contract met Van Gend Loos, Naar aanleiding van het bericht van de „Avondpost" inzake de opzegging van de overeenkomst der Nederlandsche Spoorwe gen met de Algemeene Exploitatieonderne ming Van Gend Loos, meldt men aan de „N. R. Ct.", dat deze overeenkomst eerst 30 Juni 1928 eindigt. Hoe de tot dusverre door Van Gend Loos ten behoeve van de Ne derlandsche Spoorwegen uitgevoerde dienst dan zal worden bewerkstelligd, is nog niet geheel uitgemaakt en vormt nog een punt van nadere overweging. De Stormramp. Wanneer men de cijfers opgegeven in de mededeeling van den penningmeester na gaat en daarbij weet, dat er nog niet on aanzienlijke bijdragen verantwoord moeten worden, dan kan het Nationaal-Steuncomité „Stormramp 1927" niet ontevreden zijn voldaan is het echter nog niet. In 1925 is vrij wat meer bijeengebracht en dan gevoelt men dat 't comité ofschoon bewust dat voor de hulpverleening bij deze tweede stormramp minder noodig zal zijn dan de vorige keer, nog niet gerust is en dat de vraag telkens naar voren komt zal het comité in staat zijn aan alle - billijke aanvragen om hulp te voldoen Dit bemoeilijkt het werk van den weder Dit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 13) Waarom neem je niet liever haar hoed en mantel af en geef je haar niet wat te eten voordat ze kinderen moet bekijken of iets anders doen vroeg hij rustig. Miss \V rest ziet er werkelijk vermoeid uit. Mabin wilde protesteeren, maar zijn scherpe blik legde haar het zwijgen op. Het was waar dat ze op het oogenblik meer belang stelde in een paar sandwiches dan >n welke baby ter wereld ook. Lady Moor- hampton keek ontstemd. Ze fronste haar wenkbrauwen en zei koel: O, het spijt me dat ik niet geraden heb 'dat u zoo'n honger had. Ja, ik zalf u iets laten brengen. Mabin wilde bedanken, maar lady Moor hampton ruischte de kamer uit met 'n air van beleedigde majesteit en liet het meisje* achter, verlegen en uit het veld geslagen door dit incident. Lord Moorhampton maakte een bewe eg dat ze weer plaats zou nemen. Gaat u zitten, zei hij vriendelijk. natuurlijk verlangt u er niet naar om dat armzalige kind te zien. Al houdt u van ge zonde, mooie kinderen, tenminste als die bestaan, zoudt u dezen baby toch niet aardig vinden. Het is het leelijkste enschenkind dat u zich kunt voorstellen en zoo zeurderig als alle ziekelijke kinde ren zijn. Mabin wist niet hoe ze het had toen ze opbouw. Het comité doet daarom nogmaals een beroep op hen die nog niet geofferd hebben om toch niet langer te wachten en hun bijdragen bij den penningmeester in te zenden. Zij die gelden bestemd voor het Natio naal-Steuncomité onder hun berusting heb ben, worden met aandrang uitgenoodigd daarvan mededeeling te doen aan het se cretariaat dr. Kuyperstraat 8 den Haag. Men wordt verzocht gelden te storten bij de Associatie-Cassa te Amsterdam (giro nummer 8665) op naam van den penning meester. den heer F. j. Af. van Ogtrop. Geen „onofficieele" Sinterklazen. De commissie voor de strafverordeningen te Deventer doet een voorstel aan den raad tot aanvulling van de politieverorde ning in dien geest, dat voortaan met Sint- Nicolaas er slechts één Sinterklaas zich op straat mag bevinden, nl. de „officieele". Ook in winkels enz. en op voor het publiek toegankelijke plaatsen mogen zich, wordt het voorstel aangenomen, geen andere Sin terklazen meer vertoonen. Zitting van Woensdag 27 Juli. (Vervolg en slot.) Bij de heropening der zitting,, des mid dags 2 uur, bleken slechts 24 leden aan wezig te zijn. Aan de orde werden gesteld de replieken over de begrooting, waaraan verschillende leden deelnamen. De door den heer De Pauw ingediende motie betreffende de Zeeifwsch-Vlaamsche waterleiding werd door dezen ingetrokken, omdat hem bleek dat er groote tegenstand tegen zijn motie bleef bestaan. De heer Wallien trok eveneens zijn motie in over de rechtspositie van het personeel in dienst der provincie, na de door Ged. Staten gegeven toezegging. Daa'rna vplgde de artikelsgewijze behan deling van de begrooting. Bij den post Prov. stoombootdiensten spreekt de heer Overhoff de hoop uit, dat Ged. Staten bezuiniging weten +e bereiken zonder aan de goede verbindingen te tornen. In afwachting van eventueel groote be zuinigingen, waarvoor langdurige studie noodig is, wil spr. alvast een kleine bezui niging bereiken. Spr. wil de bootverbinding HoedekensikerkeHansweert opheffen. Het passagiersvervoer op dit traject is zeer mi niem (pl.m. 300 personen in een heel jaar). Spr. verkeerde in de meening, dat het in dertijd de bedoeling was, de verbinding HoedekenskerkeHansweert op te heffen zoodra de locaalspoor zou zijn geopend. De heer Wallien steunt dit voorstel. De bezuiniging, hierdoor verkregen, zal echter gering zijn. Spr. wil echter verder gaan. De bootdiensien moeten veerdiensten worden. Als de tramwegdienst in Zeeuwsch-Vlaan- deren compleet is, is het tijdstip aangebro ken om te overwegen maar drie veren in te stellen, nl. VlissingenBreskens, Hans weertWalzoorden, NeuzenHoedekens kerke. Beter ware het, indien het Rijk deze veren overnam. Voor dezen zomerdienst voldoet de dienst regeling BreskensVlissingen niet aan re delijke eischen. Soms moet men uren in Vlissingen op een treinverbinding wachten. Komt straks de ferry-boot in de vaart, dan zal volgens spr. ook vermindering van het tarief BreskensVlissingen in overwe ging moeten worden genomen Het tarief op dit traject is proportioneel hooger dan bij de andere diensten. De heer De Paauw sprak ten gunste van de verbinding NeuzenVlissingen. Hij wees op het bijzonder gewicht van dezen dienst. Spr. wil verder de reductie, die voor de retourkaarten geldt, ook doen gelden voor de enkele reisbiljetten. Ten slotte vroeg hij op de prov. diensten vrijkaarten te verstrekken aan de Staten leden. De heer Adriaanse is ook tegen opheffing van den dienst NeuzenVlissingen. De heer Kodde is ook voor bezuiniging op de bootdiensten. Laten wij beginnen met de Zondagsdiensten nog meer te beperken. Ook het vervoer van goederen op Zondag moet stopgezet worden. dit hoorde. Ze was er eenvoudig ontdaan van. Die man scheen een absoluten afkeer van het kind te hebben. Dit zou stellig een moeilijk gezin zijn om in te leven. Lord Moorhampton scheen haar gedach ten te raden. U bent bang dat u hier geen aangenamen tijd zult hebben, miss Wrest zeide hij. O wel neen... begon Mabin verschrikt. Vriendelijk, maar op ernstigen toon viel hij haar in de rede O, maar u hebt vol komen gelijk. U zult het hier niet prettig hebben. Niemand heeft het hier prettig. Men moet hier rekening houden met te veel verschillende karakters, er zijn te veel teen tjes waarop u zorgen moet niet te trappen, er zijn' te veel klippen te omzeilen en moei lijkheden die uit den weg moeten worden gegaan. Dat is de oorzaak, vervolgde hij, dat we binnen het jaar vijf secretares sen hebben gehad. Mabin kon een lichten kreet niet onder drukken. Vijf fluisterde ze ontsteld. Vijf. Eén niet meegerekend, die kwam en dadelijk weer wegging, wat u ook ziilt, doen als u verstandig bent. Mabin voelde zTich langzamerhand niet erg op haar gemak. Als ,u denkt dat u me niet kunt gebruiken, zal ik natuurlijk heengaan, zei ze zacht. Maar... Lord, Moorhampton was getroffen door iets in haar stem. Hij draaide zich om, zag haar aan en zei na een oogenblik Inte gendeel, als ik het voor 't zeggen heb wil ik u graag een paar weken houden. Maar ik voel me verplicht om u er op te wijzen dat u een zware taak op u neemt. Mabin verzamelde a! haar moed en zei Ik zou niet denken dat het zoo moeilijk De heer Van Rompu meent, dat bij deze kwestie de beste stuurlui aan den wal staan. Wil men opheffing, best, maar dat betee- kent ontslag van personeel Elke beperking van diensten moet worden goedgekeurd door de regeering. Dan wordt echter ook de rijksbijdrage van 80 verminderd. Het voordeel gaat dan verloren. Het eene lid wil opheffing, het andere uitbreiding. Zou het nu niet het beste zijn 'de zaak te laten zoo ze is en pver te laten aan de prudentie van Ged. Staten en hun deskundige adviseurs. Vermindering van tarief BreskensVlis singen is onderhevig aan de goedkeuring van de regeering. Opheffing van den dienst NeuzenVlis singen is te gek om alleen te loopen. Dan zou de Zeeuwsch-Vlaamsche tram zeker f 50.000 subsidie móéten ontvangen voor dubbel spoor. Wat betreft den dienst Hoedekenskerke Hansweert, spr. kan meedeelen, dat die dienst met October waarschijnlijk reeds zal worden stopgezet. Bij Ged. Staten bestaat geen bezwaar aan de Statenleden vrijkaarten te verstrekken voor de prov. diensten, doch spr. gaf in overweging hiermee te wachten tot de na jaarszitting, daar er nu zoo weinig leden aanwezig zijn. De heer De Paauw doet het voorstel de Statenleden vrij vervoer te verleenen op de bootdiensten op Ooster- en Westerschelde. De heer Van Rompu zegt, dat Ged. Staten desverlangd 10 kaarten voor vrije vaarten aan de Statenleden willen geven. Verder kunnen ze niet gaan. zonder goedkeuring van de regeering. De heer Kodde dient een amendement in om deze vrijkaarten alleen geldig te doen zijn op andere dan Zondagen. De heer Van der Wart wil het gebruik der kaarten aan de persoonlijke vrijheid der leden overlaten. Het amendement-Kodde wordt verworpen met 17 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de heeren Van de Putte, de Jonge, Van 't Hoff, Sonke, Joziasse, Kodde en Boender. Het voorstel-de Paauw betreffende het verstrekken van vrijkaarten aan de Staten leden, werd aangenomen met 15 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de heeren Fruijtier, Van de Putte, Van Rompu, Van Dusseldorp, Van der Weijde, Jozjasse, Kodde, Boender en Van Waesberghe. De heer Van der Wart protesteert er te gen, dat op de boot op de Westerschelde kaartjes worden verk.ocht voor den autobus- dienst-Krijger. De heer Overhoff !s het hiermede volko men eens. De heer Van Rornyui wijst er op, dat de heer Krijger gratis de post vervoert van Katsche Veer naar Goes. Zoodra zich dit wijzigt, zal de kaartjesverkoop ophouden. De heer Van der Wart meent, dat ook de heer Van Strien op verzoek gratis de post wel wil vervoeren. De heer Onderdijk nam dankbaar nota van het voornemen van Ged. Staten om in 1929 voor het veer VeereKamperland een nieuwe boot voor te stellen. De Ijeer Wallien zou dit wat vroeger dan 1929 willen doen geschieden. De heer Sonke wil op het bestaande bootje meer gelegenheid voor fietsenvervoer aanbrengen. De heer Van Rompu zegt, dat het moei lijk zal gaan vroeger een voorstel in te dienen, gezien andere uitgaven vos>r dit veer. De heer Wallien wijst op het batig saldo van dit veer. In de najaarszitting zal hij er op terugkomen. De heer Onderdijk vraagt verlaging van de provinciale leges voor passen, nu ook het Rijk de paskosten heeft verlaagd. De heer Van Dusseldorp vindt het werk dat de provihcie aan de passen heeft, niet te duur betaald. De begrooting was hiermede afgehandeld. Besloten wordt de volgende opcenten te heffen 50 op de grondbelasting (omge bouwd). 50 op de grondbelasting (ge bouwd), 50 op de personeele belasting, 20 op de vermogensbelasting, 20 op de in komstenbelasting. Daarna sluit de voorzitter in naam der Koningin de zomerzitting. is om met lord' Moorhampton om te gaan. Met mij O, neen. Heelemaal niet. Maar. nu, mijn vrouw heeft de eigenaar dige gewoonte de leden van haar eigen sexe dwars te zitten en nu dit kind er is, gaat het in dit opzicht hoe langer hoe slechter. Ze heeft allerlei ongemotiveerde sympathieën en vooroordeelen en maakt 't het personeel hoogst onaangenaam. Mabin, die met ieder oogenblik meer be lang begon te stellen in deze raadselach tige huishouding en zich hoe langer hoe meer aangetrokken gevoelde tot den> man in wiens stem ze overeenkomst meende op te merken met die van zijn zoon, besloot om als het eenigszins kon, in het huis te blijven, totdat er zich een gelegenheid voordeed om te beginnen over de verdwij ning van Cyprian. Öp het oogenblik durfde ze dat echter niet te doen, want ze verwachtte elk oogenblik dat lady Moorhampton zou terug komen. Het was niet moeilijk geweest om te ontdekken dat deze twee menschen niet in volmaakte harmonie leefden en dat de gewilligheid' waarmee lord' Moorhampton aan de grillen van zijn vrouw toegaf niet voortsproot uit een al-het-andere-over- heerschende sympathie. Maar plotseling drong het tot haar door dat ze het onder werp moest aanroeren dat haar op de tong brandde. Ik vrees dat ik op een ongelegen oogenblik gekomen ben, zei ze aarzelend en"met een> bijna onwillekeurigen blik op het portret boven den haard. Lord Moorhampton volgde haar blik en bleef een tijdlang in gedachten staren naar het portret van zijn zoon met zoo'n intens King -pepermunt: is k 20 cerds per ons verkrijgbaar in. speciale Hing -zakjes en verder in rollen van 5 en /Ocis.s. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma C. M. DOMMISSE ZOON, te Vlissingen Firma P. J. R. GROOL VLISSINGEN, 28 JULI. De ferryboot „Koningin Wilhelmina". Morgen zal de officieele proeftocht wor den gehouden met de ferryboot „Koningin Wilhelmina" van den dienst VHssingen Breskens. Als deze officieele proeftocht goed vol doet zal de boot binnenkórt-in dienst wor den gesteld. In onze Tijdinghal. Dinsdag werd te Schellingwoude voor verschillende marine- en luchtvaartautori teiten een nieuw type Fokkerwaterviieg- tuigtuig, de F IV, gedemonstreerd. Het toe stel werd gevlogen door ir. Grasé, chef piloot der Fokkerfabriek. Foto 1. Ir. B. Ste- plïan, adjunct-directeur der Fokkerfabrie ken, legt aan vice-admiraal Zeeman de ver schillende bijzonderheden van het toestel uit. Foto 2. De aanloop met een snelheid van ruim 100 K.M. glijdt het toestel over het water. Het Troelstra-oord te Beekbergen, dat- binnenkort geopend zal worden, is thans gereed.Wij geven een foto van het gebouw. Op 26 Juli vierde Mgr. J. Pompen, vica ris-generaal en proto-notaris Apostoiicus in het bisdom 's-Hertogenbosch zijn gou den priesterfeest. Op onze foto een groep der aanwezigen- tijdens de receptie. In het midden Mgr. Pompen, Mgr. Diepen en Mgr. Eras. Staande Mgr. Prinsen en Mgr. Her mus. Wij brengen een serie sprekende foto's" van den toestand, waarin de Haastrecht- sche dijk, een belangrijke verkeersweg, die onder beheer van den Krimpenerwaard staat, verkeert. E11& week verongeluk ken daar ettelijke auto's vooral wanneer twee auto's elkaar passeëren moeten en dan op den oogenschijnlijk vasten rand van den weg igaan rijden gebeuren min of meer ernstige ongelukken, door het wegzakken van den rand van den weg zelve. Verder ontvingen wij nog enkele foto's van ectueele gebeurtenissen in het buiten land. De Ontbladerde Roos. In het Luxor Theater wordt van morgen af vertoond de film „de Ontbladerde Roos", het offer der kleine Theresia. De „Maasbode" schrijft over deze film o.a. het volgende „De Ontbladerde Roos", een film waarin het stichtend en ontroerend leven van de kleine Heilige Theresia op zeer aantrekke lijke wijze is verwerkt. De film heeft het verloop van een won dere gebedsverhooring op voorspraak van de Kleine Theresia, wat dan aanleiding is om in de film prachtige episoden te vlechten over het schilderachtige stadje Lisieux, waar de H. Theresia geleefd heeft en ge storven is en dat nu het middelpunt is ge worden van een onafgebroken pelgrimmage en van een steeds meer uitbloeiende devotie. Wij zijn getuige van de weidsche feesten die ter eere van de H. Theresia te Lisieux bedroefde uitdrukking op zijn gezicht, dat het haar moeite kostte om niet op te sprin gen en een gejaagd verhaal van haar avon tuur op het kantoor te doen. En toch en toch moest ze dat niet doen. Ze moest haar tijd afwachten. Ter wijl Mabin dit snel bij zichzelf overlegde en haar handen in elkaar kneep en diep adem haakte, hoorde ze de deur opengaan en lady Moorhampton spreken tegen iemand buiten de kamer. Wees niet zoo lastig, Joe, met een paar minuten zal ik je geven wat je hebben wilt. Een mannenstem antwoordde gemelijk Een beetje vlitg dan, alsjeblieft. Een schok voer door Mabin ze beet zich op de lippen en hield den adem in. Want de stem was die van den man die den vreemdeling met den blonden baard had aangevallen in het kantoor van meneer Fryer HOOFDSTUK VII. Een eigenaardige Huishouding. Lady Moorhampton gleed de studeerka mer binnen en zei tegen Mabin Gaat u maar met me mee, miss Wrest, dan zal ik zorgen dat u wat te eten krijgt. Toen bemerkte ze plotseling de veran dering op Mabin's gezicht en voegde er goedhartig bij Arm kind wat ziet u er moe uit. Nu, we zullen u wel gauw een beetje opknappen. Ik heb een paar sand wiches voor u laten klaarmaken, maar u moet eerst een glas wijn drinken. Laid-y -Moorhampton greep haar vertrou welijk bij den arm en nam haar mee naar de groote hall, waar een bediende een tafeltje bij den haard gedekt had. in de oude pittoreske straten worden ge vierd. Zoo gaan wij in gedachten zelve ter pelgrimmage op. Het verloop van het verhaal geeft dan voorts gelegenheid om heel het leven van de H. Theresia in een aaneengeschakeld filmbeeld te geven. „De Gelderlander" Het was een gelukkige gedachte der Fransche regie, de edele, bijna kinderlijke en toch grootsche Theresia-figuur, niet te laten uitbeelden door een beroepsartiste, die te veel tooneel gemaakt zou hebben, maar door een jonge Frangaise, die blijkbaar waarachtig weergeeft, wat er in haar om gaat, als zij Theresia's leven overweegt en daaraan uitdrukking geeft. De uitbeelding was dan ook zoo sober en fijn gehouden, dat zij op de groote menigte indruk maakte, welke met zichtbare aan doening, vooral de laatste tafereelen, The resia's laatste levensdagen, schetsende, volgde. „Eindhovensch Dagblad" Wij kunnen ons voorstellen, dat het pu bliek met stille ontroering en van het be gin tot het eind geboeid, deze film volgt, die de vereerders der populaire Heilige op haar wijze weer nader tot Haar brengt. Schietoefeningen te Vlissingen. Op 10 Augustus a.s., zoo noodig op 11 en 12 Augustus d.a.v., om 9 uur v.m. zullen schietoefeningen worden gehouden mei licht geschut geplaatst op den Westelijken oever van de .Marinehaven. Onveilig is een gedeelte van de Wester- Sthelde en van de reede van Vlissingen tus- schen de lijnen, getrokken van de batterij in Oostelijke en in Zuidelijke richting tot een afstand van 6500 M. Gemeenteraad te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Middelburg werd het gemeenteverslag en de gemeentereke ning over 1926 overgelegd, de laatste met een tekort van ongeveer 12.000. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten de beslissingen van den raad inzake de drie- jaarlijksche afrekening met de bijzondere scholen, gedeeltelijk hebben gehandhaafd en gedeeltelijk vernietigd. Waar met dit laatste nog al belangrijke bedragen gemoeid zijn, werd op voorstel van den voorzitter besloten deze kwestie in hoogste instantie te laten uitmaken en dus in hooger beroep te gaan bij de kroon. Hierna ging de raad over in een met ge sloten deuren, welke ruim drie kwartier duurde. Na heropening deelde de voorzitter nog mede, dat van den secretaris van den Raad van State bericht is ingekomen, dat vanaf 1 Augustus de stukken betreffende de op heffing van school B ter visie liggen. Tot tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening aan het gymnasium werd benoemd de heer J. H. Koers te Almelo. Tot tijdelijk leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs werden benoemd de heeren J. Versprille en W. P. Calliber. Tot onderwijzers aan school J werden be- Mabin moest op een rustbank gaan zit ten en lady Moorhampton zette zich naast haarjieer. Kom, zei ze, laat ik uw hoed en handschoenen meenemen en warmt u dan uw koude handen. Ik... ik ben niet koud, stamelde Ma bin. Ze wist niet wat ze zei. Want ze was door en door koud) geworden, niet zoo zeer door de reis als door die stem, die ze zich zoo ontstellend goed herinnerde en door de wetenschap dat ze in de nabijheid was van den man, die, al 'had hij dan Dibbs vader niet vermoord, hem toch leelijk toe getakeld had. Trillend ging ze zitten en luisterde ondertusschen met innerlijken af schuw naar de stem. Hij kwam uit den mond van een gemeen uitziend, pafferig- dik jongmensch met blond haar, domme grijze oogen en een slappen mond. Het viel Mabin niet moeilijk om uit te maken dat deze Joe Wright de broer was van lady Moorhampton. Hij stond op een tijgervel niet ver van het tafeltje waar de wijn en het eetgerei neergezet waren. Hij sprak met den langen man dien Mabin al eerder gezien had en die nu zijn grooten knevel opdraaide ter wijl hij Mabin zoo onbeschaamd aankeek dat het haar erg geneerde. Lady Moor hampton merkte het en zei scherp Willy, heb je niets te doen Ga met Joe in de biljartkamer en speel een paar honderd caramboles met hem. Maar Joe viel haar in de rede Neen, ik heb geen zin om te biljarten ik ga uit. -- Uit? herhaalde zijn zuster. Waar heen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1