er for^ WOENSDAG 3^ JULI 65e Jaargang ast Middeiburgsctie schappij v. Stoomt BINNENLAND rechtszaken. L J 46 jaar, graanhandelaar te Middel- pnrg, die in hooger beroep was gekomen v°nnis van den kantonrechter te kerk- en schoolnieuws CAT|-€0X€IV marine en leger. Stads- en Provincienieuws PROVINCIALE STATEN. .j^Oo 174 ^927= m^\ ^jOUloit LISS1NGSCHE COURANT gens vertrek te kof oed als nieuwe Daim met kist, Fotografie! es Oprit 9. (Bel-élal Een flink MEISJE agd. es Groofe Markt l] 'raagd tegen 1 AJ ink DAGMEISJE. es Tijdinghal „Vlissl raagd door Echtpa ileerde ZIT- EN ER, met gebruik vaj 3r. met opg. van bur. „Vliss. Courant'I r vraagt gemeub. I vrijen ingang en k| teid. ven met prijsopgaaf 1 jureau „Vliss. CouraiJ stond LOOPJONGEN igd, goed kunnende!) f 4 tot f 6. theker ENGER1NG. koop of te huur gebouwde JRGERWOONHUIZfl n aan den Noord»! lburg. Brieven ondeif bureau LITTOOY i| Middelburg. H.B.S. BOEKEN bp, ie, 2e en 3e ktof esNieuwstraat 53. koop tkelhuis. Bovenwotl opgang. Goede «I Brieven left. S.P., Courant". koop gevraagd enmakersplatstikmail irm, in goeden staat.r Kerkstraat 2. to°P#orNfto dein gezin, ven letters S. 0., Courant". tgen-Middelburg-Rolj] usschengelegen FOER VAN PASSAOlö GOEDEREN EN VEE- v.Midd. ij Juli v.m.uurvl sdag 27 :rdag28 29 30 Augustus dag I InformatlCn te bekomen ABONNEMENTSPRIJS voor 'Gissingen en gemeenten op Wai- LJrpn f 2.20 per drie maanden. Francs W'r het geheeie rijk j 2.50. Week-abon- fcementen 17 cent, alles bij vooruitbcta- f'fzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van j4 regels: ƒ1.10, voor iedere •pnei' meer 26 centbij abonnement spe- ,L óriizen. Reclames 52 cent per regel üeine Advertenties betreffende Huur en iTerhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- incen én Dienstaanvragen, enz. prijs bij éooruirbetaiing van 1—5 regels 0.75, elke —oei meer 15 cent. "Familieberichten van 1—6 regels l.iO, ■edere regel meer 26 cent. QEME^ENTEBESTUUR i aanvulling en wijziging ligger i wegen en voetpaden. Burgemeester en Wethouders van Vlis- kmgen, brengen ter openbare kennis, I dat ingevolge artikel 14 van het Regie- Lent op de Wegen en Voetpaden gedu imde een maand, van 1 Augustus 1927 tot Ten met 31 'Augustus 1927 ter gemeente- Etcretane. 2e afdeeling, dagelijks op de Krerkurene kosteloos voor een ieder ter in take zal worden nedergelegd een door hen Jo'ngemaakte aanvulling en wijziging van kien ligger der wegen en voetpaden in deze [gemeente met de daarbij behoorende I 'datgedurende dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij Idea Raad dezer gemeente dat aanpalende landgebruikers hierbij Lorden gewezen op den door deze ligger- feaiwulling ten hunne laste gebrachfen on derhoudsplicht. Vlissingen, 27 Juli-1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BERE CALLENFELS, L.S De loonen bij den scheepsbouw. Gisteren is er opnieuw tusschen werkge vers en werknemers geconfereerd over de leischen, die van werknemerszijde zijn ge- kteld inzake de loonen bij Feijenoord, een buaestie die aanleiding heeft gegeven tot leen bespreking van de loonen in den ge- Iheelen Rotterdamschen scheepsbouw. J Van de zijde van den Metaalbond is ■medegedeeld, dat omtrent de cijfers van Tiet gemiddelde over het eerste half jaar kan 1927 bij onderzoek is gebleken, dat Jdeze niet onder die 'van het laatste ha't Kaar van 1926 zijn gebleven. Voorts was [gebleken dat de loonen, door Feijenoord betaald, iets hooger waren dan het Rotter- Iciamsche gemiddelde. 1 De uurloonen van de geschoolden waren jer iets lager, maar de uur-inkomsten van [de geoefenden en de ongeschoolden waren Éets hooger. 1 'De werkgevers hebben betoogd, dat de [toestand van de markt en de buitenlandsche [concurrentie het voor hen onmogelijk [maakten een algemeene loonsverhooging poe te staan. Daarentegen hebben de werknemers ge pleit voor verhooging van het peil der Rot- Jurdamsche loonen tot dat der Amsterdam- Ische, die gemiddeld 8 cent per uur hooger [ziin. De werkgevers hebben zich ten slotte be- [reid verklaard om op basis van het mini- Jmum uurloon, voorgesteld bij het ontwerp ■collectief contract 'van den Metaalbond, de [cijfers, die voor Rotterdam in dat contract genoemd worden, reeds nu in te voeren, i Dinsdag 2 Augustus zal de afdeeling Rot terdam van den Metaalbond dit voorstel pan zijn leden voorleggen. Invoering van deze regeling zal voor een jdeel der Rotterdamsche bedrijven loonsver hooging tengevolge hebben. Voor welke pedrijven dit zal geiden en hoeveel die ver Jpooging zal bedragen, kon ter conferentie Inog niet worden medegedeeld. I Nadat de afdeeling Rotterdam van den Metaalbond beslist zal hebben, zal de Me taalbond den arbeidersorganisaties mede- peeling doen «van het gevallen besluit. I. N.V. Transport- *1 ,h. Erven O. VOS, T1 burg B. EENHOORN, Tt|l w v. OOSTERHOL'T, 'W Gebrs BUITENHEK. dam v, 18. De Nederlandsche Spoorwegen en Van Gend en Loos. Aan „de Avondpost" wordt gemeld, dat p directie der Nederlandsche Spoorwegen tan de firma Van Gend Loos, v.h. Co.'~ ■ïgnon Co., te kennen heeft gegeven, dat. T l het binnenkort afloopende contract met Pt firma niet wenscht te verlengen. I De nieuwe autobusonderneming der Ne- prlandsche Spoorwegen (A.T.O.) zal het jnearijf van Van Gend Loos overnemen, ■eni einde volgens het blad te trachten, de P.Pjrengst van het goederenvervoer, dat rjch, volgens de spoorwegdirectie in 1927 Plecht het aanzien, op te voeren. Rechtbank te Middelburg. Li .n er tere°htzitting der rechtbank te Mid delburg werden gisteren de navolgende za- Jen behandeld ïacieiburg, waarbij hem, wegens een over- f. ,ing van de V™ingwet (het wegnemen wt) bord waarop „onbewoonbaar ver- t -Jï-8een straf werd opgelegd. Eisch fw? 81,18 vaiT be* vonnis waarvan beroep, Poch veroordeeling tot 10 b. s. 10 d. h. leen* ri- u- 46 ^aar' herbergier te Bres- ■erhfo keen vonn's van den kanton- lin hI Postburg van een overtreding lonnf, PIaatselijke politieverordening (het ienl in een c.afé muziek ma- ftpt oÏI'.^esproken, van welk vonnis M. in hooger beroep kwam. Eisch vernietiging van het vonnis waarvan beroep en veroordeeling tot 0.50 b. s. 1 d. h. L. v. C„ 43 jaar, jager te Axel, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij hij wegens een jachtwetovertreding werd ver oordeeld tot 25 b. s. 25 d. h. en 25 of 25 d. h. voor het geweer. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. L. d. V., 31 jaar, molenaar te Sint Lau rens, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Prov. Verordening tot het weren van inbreuken op het natuurschoon (aanbren gen van een ontsierend reclamebord aan zijn woning) werd veroordeeld tot 3 b. s. 3 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. W. H„ 23 jaar, koopman te Kloetinge en A. P., 22 jaar, bakkersknecht te Goes, bei den verdacht van vernieling van een ruit in de woning van Q. Tholenaar te Kloetinge in den nacht van 5 op 6 Juni 11. Eisch ieder ƒ20 b. s. 20 d. h. A. F. v. G., 25 jaar, landbouwer te Moer- beke, verdacht van het veroorzaken van ge vaar voor het verkeer door stoomvermogen over een spoorweg. Verdachte was nl. op 14 Mei 11. onder de gemeente Clinge door onvoorzichtig te rijden en niet behoorlijk uit te kijken met een met twee paarden bespan nen wagen tegen een trein van de stoom tram MechelenNeuzen gereden. Eisch 15 b. s. 15 d. h. N. v. H., 33 jaar, zonder beroep te Drei- schor, in voorarrest, verdacht van landloo- perij te Dreischor op 8 Juni tl. Eisch 3 da gen hechtenis en een jaar rijkswerkinrich ting voorwaardelijk. M. S„ 44 jaar, koopman te Middelburg, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens het niet onscha delijk houden van zijn gevaarlijfken hond werd veroordeeld tot 20 b. s. 20 d. h. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. L. v. L., 48 jaar, autobusondernemer te Kloetinge, verdacht van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Verdachte was nl. op 7 Mei 11. onder 's-Heer Arendskerke met een auto op een troep schapen ingereden, die zich onder toezicht van zekeren H. Hoebeke op den weg be vonden, tengevolge waarvan Hoebeke onder de auto is terecht gekomen, een der wielen hem over het been is gegaan en dit li chaamsdeel ernstig is verwond geworden. Eisch zeven dagen hechtenis. Valschheid in geschrifte. Ter terechtzitting der rechtbank te Mid delburg werd gisteren behandeld de zaak tegen B.^S., 34 jaar, bedrijfsleider, wonend te Vlissingen, aan wien was ten. laste ge legd oplichting en valschheid in geschrifet. Volgens de dagvaarding zou verdachte met het doel om zich wederrechtelijk te be- voordeelen als bedrijfsleider van de Vlis- singsche Bouwassociatie in een bestuurs vergadering hebben medegedeeld, dat bij het bouwen van woningen door die asso ciatie in het bouwplan belangrijke wijzigin gen waren gekomen. Dat de architect, die daarvoor de teekeningen had gemaakt, daarvoor 100 vorderde. Verdachte zou daarop het bestuur der associatie hebben bewogen den penningmeester te machtigen die 100 aan verdachte uit te betalen die voor afdracht aan den architect Notenboom zou zorgen. Niettegenstaande verdachte wist dat van een en ander niets waar was heeft hij de ƒ100 van den penningmeester in ontvangst genomen, dezen daarvoor een quitantie va'lschelijk met den naam Noten boom onderteekend ter hand gesteld, en die 100 te eigen bate aangewend. Als eerste getuige in deze zaak werd ge hoord J. Joosse, metselaar te Vlissingen, die verklaarde voorzitter te zijn van de Vlis- singsche Bouwassociatie. Verdachte, zoo zegt deze getuige, was bedrijfsleider bij den bouw van de woningen aan de Van Kenau Hasselaarstraat te Vlissingen. Er waren eenige wijzigingen in de bouwplannen ge komen, waarvoor 100 aan kosten moesten worden betaald, hetgeen door het 'bestuur is goedgevonden. Ik ben er niet bij geweest toen de chèque daarvoor is uitgeschreven. Die 100 waren bestemd voor den architect Notenboom. Notenboom heeft mij evenwel gezegd dat hij niets te voi'deren en derhalve ook niets te ontvangen had. Omtrent de besprekingen in het bestuur over die 100 is in de notulen niets vermeld. De tweede getuige, J. Berting, timmerman te Vlissingen, secretaris van de Associatie, legt een ongeveer gelijkluidende verklaring af. De president maakt daarbij de opmer king, het vreemd te vinden, dat van de be sprekingen in de bestuursvergadering over die 100 in de notulen niets is terug te vinden. De getuige D. Romijn, timmerman te Vlis singen. penningmeester van de Associatie, verklaart gelijkluidend. Getuige zegt de 100 aan verdachte te hebben uitbetaald en daarvoor de hem ter terechtzitting aanwezi ge kwitantie, geteekend met den naam No tenboom, van verdachte te hebben ontvan gen. Getuige was in de meening, dat No tenboom die 100 ook inderdaad van ver dachte had ontvangen. Later bleek hem 'evenwel het tegendeel De getuige Notenboom, architect te Vlis singen, zegt architect te zijn geweest over de woningen van de Kenau Hasselaarstraat in 1926. De gemeente 'had eenige teekenin gen afgekeurd en daarvoor moesten nieuwe gemaakt worden. Get. zegt daarvoor nooit een extra belooning te hebben gevraagd of te hebben gekregen. De ter terechtzitting aanwezige kwitantie, welke getuige's on- derteekening draagt, zegt getuige niet te hebben onderteekend. Dr, Spuijman te Vlissingen verklaarde de ter terechtzitting aanwezige kwitantie met eenige handteekeningen van getuige Noten boom te hebben vergeleken. Zekerheid om trent die handteekening kan deze deskun dige niet geven. Verdachte door den voorzitter onder vraagd, zegt de 100 van den penningmees ter der Associatie te hebben ontvangen en die gelden tegen de ter terechtzitting aan wezige kwitantie te hebben afgedragen. De officier van justitie, requisitoir nemen de, is van oordeel, dat de feiten in deze zaak wettig en overtuigend bewezen zijn. Het voorstel, de 100 aan Notenboom te geven, is van verdachte uitgegaan. Spreker neemt aan, dat de quitantievervalsching door ver dachte is gepleegd. Hij heeft het bestuur be wogen de betaling te doen. De officier eischt tegen verdachte wegens verduistering en valschheid in geschrifte een gevangenis straf van vier maanden. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door mr. van der Slikke, hdvoctjat te Vlis singen. Deze bestreed op juridische gronden de dagvaarding. Ook verdediger vond het uiterst vreemd dat in de notulen der Associatie niets om trent het verhandelde over die 100 is terug te vinden. Verdachte beweert de 100 aan Notenboom te hebben afgedragen, het geen deze laatste ontkent De mogelijkheid bestaat volgens verdediger dat Notenboom niet de waarheid heeft gesproken. De aan den desikundige afgegeven hand teekeningen van Nolenboom vertoonen ver schillende afwijkingen. Volgens den des kundige komt oofc de grootte daarvan niet overeen. Volgens verdediger kon nadeel in deze niet ontstaan. Het bestuur, zegt verdediger, had het besluit genomen 100 aan Noten boom te geven, doch deze zou die som nooit gevorderd hebben. Hij verwachtte immers geen betaling van de Associatie. Ook het wettig bewijs acht spreker niet geleverd. Mocht de rechtbank daarover evenwel anders denken, dan roept spreker de clementie der rechtbank voor den ver dachte in en vraagt hij een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 9 Augustus a.s. Bankbreuk. Mede werd behandeld de zaak tegen J. C. H., 44 jaar, koopman te Middelburg, in voorarrest. De dagvaarding legde dezen verdachte ten laste, in de maand April te Middelburg, terwijl hij in staat van faillissement ver keerde, zijn inboedel en winkelinventaris te hebben verkocht en een accept valsche- lijk te hebben onderteekend met een anders naam. Als eerste getuige in deze zaak hoorde de rechtbank J. Klaver, koopman te Middel burg, die zeide de in de dagvaarding aan geduide goederen van verdachte te hebben gekocht, waarmede hij tevens zijn vordering die hij tegen verdachte loopende had, heeft vereffend. Verdachte, door den voorzitter onder vraagd, erkent een en (ander. De deurwaarder dfer belastingen v. d. Bunder te Middelburg verklaart op last van zijn ontvanger bij verdachte beslag te heb ben gelegd op de aldaar aanwezige goede ren op 22 Februari 11. Op 14 April 11. con stateerde deze getuige, dat verschillende goederen verdwenen waren. De getuige L. van Boven, winkeljuffrouw bij verdachte, zeide het ter terechtzitting aanwezige accept op verzoek van haar pa troon (verdachte) met den naam van Ber- Iküm te hebben onderteekend. Mr. A. J. v. d. Weel, advocaat te Middel burg, zegt verdachtes faillissement te heb ben aangevraagd, doch dit, toen verdachte gedeeltelijke betalingen begon te doen, weer ingetrokken. Verdachte gaf aan getuige toen ook het accept met den naam van Ber- kum onderteekend. Later bleek dat dit ac cept niet echt was. P. van Berkum, Ieeraar te Middelburg, zegt het ter zitting aanwezige accept niet te hebben geschreven, noch te hebben on derteekend. De officier van justitie daarna het woord krijgende zegt, dat de feiten vast staan. Ver dachte, zegt de officier, heeft jaren lang ten koste van anderen geleefd. Jaren lang heeft hij geknoeid en gescharreld en een los leven geleid. Spreker acht hier een zware straf op zijn plaats en eischt acht maanden gevangenisstraf. Verdachtes verdediger, mr. v. d. Slikike, advocaat te Vlissingen, achtte de bedriege- lijke bankbreuk niet bewezen. De rechtbank zal volgens verdediger verdachte hiervan moeten vrijspreken. Voor het overige riep hij de clementie der rechtbank in. Uitspraak eveneens 9 Augustus a.s. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Arnhem werd gis teren voortgezet de behandeling van de zaak van den arbeider die op 2 Mei jl. voor de tweede maal een moordaanslag pleegde op zijn vrouw, die van hem gescheiden leeft. De vrouw vertoeft bij haar ouders re Schaarsbergen. Toen op 2 Mei de verdachte zich in de nabijheid der woning ophield, had hij zijn vrouw gevraagd buiten te ko men. De vrouw was'gevlucht en werd door haar man achtervolgd, die ten slotte drie revolverschoten op haar loste zonder haar ernstig te verwonden. De substituut officier van justitie wees er op, dat de verdachte, na het plegen van een zelfde feit als het nu ten laste gelegde, tijdelijk in vrijheid gesteld, nog vóór de uitspraak, opnieuw een aanslag op zijn viouw pleegde. Verdachte heeft 'daarmede bewezen, dat de invrijheidstelling een ver gissing was die gelukkig geen noodlottige gevolgen had. De eisch luidde thans vijf jaar gevangenisstraf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemui- den (toez.) ds. C. van der Wal te Rijnsater- woude. Prov. college van toezicht op het beheer der kerkelijke fondsen. In de gisteren te Middelburg gehouden vergadering van het Provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goe deren en fondsen, van de Hervormden ge meenten in Zeeland zijn de heeren mr. A. A. de Veer te Middelburg en ds. A. Tim- ECMTE de modedrank BLJ CRICKET Hij brengl flc beloonmq na een zwaren wedsirijd Zijl gij „oul". dan is hei lenminsie een Iroosi. dal hij klaar slaal om u le verlrisschen zonder prikkelend le werken. Hij is ook verkrijgbaar per llesch, dragende hel wellig gedeponeerd zwart elikel. waarborg voor de menging van he» mineraal-, soda- ol spuitwater, al of niel mef suiker, mei €CHT CATZ S ZOON van PEKÊ IA-GRONINGEN. merman te Neuzen herbenoemd, onderschei denlijk tot lid en secundus lid van het al gemeen college van toezicht. Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Harder wijk ds. J. B. G. Croes te NaardenBus- sum, vroeger alhier. Geref. Gem. Op het tweetal te Vlaardin- gen komt voor ds. J. Vreugdenhil te Brui- nisse. Examens. Voor het praktijk-examen boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, is geslaagd de heer Ph. W. Elich alhier, leerling van den heer I. Sinke. Voor het diploma als boekhouder is ge slaagd de heer H. Crijnen, leerling vdn het iiistituur Kuijper te Amsterdam. Voor het toelatingsexamen aan de St. Ludgerus Kweekschool te Hilversum is ge slaagd W. C. P. M. Huijsmans, leerling der R. K. Ulo school alhier. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames C. P. S. Nijdam, M. S. Schot en E. I. Nijdam, allen alhier en G. M. Abeleven te Goes. Hr. Ms. pantserboot „Brinio" is van Nieuwediep naar haar station Vlissingen teruggekeerd. Gisterenochtend is te Hellevoetsluis uit Vlissingen aangekomen het lichtschip „Schouwenbank", om op 's rijkswerf te dok ken en herstellingen te ondergaan. Hr. Ms. loodstransportboot „Zeemeeuw" voor de verlichting en betonning, is gister ochtend, na op 's rijkswerf te hebben ge dokt en herzieningen te hebben ondergaan, naar haar station Rotterdam vertrokken. Bij beschikking van den minister van ma rine a.i. is de kapitein>-luitenant ter zee C. ter Poorten, toegevoegd aan den comman dant der marine te Willemsoord, den 8sten September a.s. ter beschikking gesteld, is de luitenant ter zee der le klasse H. van Nie den 8en September a.s. toegevoegd aan den commandant der marine te Willemsoord en zijn de luitenants ter zee der le klasse P. Eikenboom en P. A. Gallas den 25sten Augustus a.s. geplaatst, eerstgenoemde bij het Kon. Instituut voor de marine te Wil lemsoord. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse M. Deutekom, dienende aan boord van Hr. Ms. torpedoboot G 13, is overgeplaatst op het wachtschip te Wil lemsoord. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse D. Brouwer, dienende aan boord van Hr. Hs. mijnlegger „Douwe Aukes", is overgeplaatst bij het vliegkamp de Mok op Texel. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse N. J. C. Smit, dienende aan boord Z 8, wordt den len September a.s. geplaatst te Delft, teneinde zich bij de Technische Hoogesdhool aldaar te bekwa men in werktuigbouw. De sergeant-schrijver A. van Rooij wordt overgeplaatst van de onderzeedienstkazerne naar de marine-kazerne te Willemsoord. De ondervolgende onderofficieren zijn aangewezen om den 30en Augustus a.s. per stoomschip ,,J. P. Coen" naar Oost-Indië te worden uitgezonden torpedomaker-majoor F. Kok, bootsman F. W. Möhlmann, machi nist-majoor L. Sieders, sergeant-machinist C. Kurvink, sergeant-kok M. Ouwerkerk, sergeant-vliegtuigmaker W. C. Werlings- hoff, sergeant-machinist H. ten Bosch, ser geant-kok J. Westerbeek. Bestemd zijn om den 13en September a.s. per stoomschip ..Prinses Juliana" naar Oost-Indië te worden uitgezonden torpe domaker-majoor E. Roskam, schipper J. Boskamp, sergeant-machinist J. Moen, ser geant-monteur F. Meppelink. VLISSINGEN, 27 JULI. Het rijwielpad Vlissingen—Zoutelande. De Prov. Staten hebben met 28 tegen 8 stemmen aangenomen een voorstel van den heer P. G. Laernoes om, in afwijking met het voorstel van Ged. Staten, wel 500 toe te staan voor het rijwielpad Vlissingen- Zoutelande. Men zie verder het verslag van de zit ting der ProV. Staten. Etalage-wedstrijd „Gemeenschappelijk Belang". In de gisteren gehouden vergadering van de winkeliersvereniging „Gemeenschappe lijk Belang" werd o.a. besloten, ter gele genheid van het 25-jarig jubileum van „Vlissingen Vooruit" op 11 Augustus a.s., gedurende de week van 9 tot en met 13 Augustus een etalage-wedstrijd te_ organi- seeren, waaraan alle winkeliers kunnen deelnejnen. Waar verwacht mag worden, dat gedu rende de feesten van „Vlissingen Vooruit" veel vreemdelingen onze badplaats zullen bezoeken, is het o.i. zeer goed gezien van „Gemeenschappelijk Belang", om op deze wijze aan de huldiging van „Vlissingen Vooruit" deel te nemen en gelijktijdig den bezoekers van onze badplaats en niet het laatst onzen stadgenooten te laten zien, dat ook te Vlissingen een groote verscheiden heid van artikelen te verkrijgen is tegen prijzen niet duurder dan in andere plaatsen. Wij kunnen dan ook niet anders doen, dan alle belanghebbenden opwekken tot een zoo groot mogelijke deelname aan dezen wed strijd, daar ook dit weer een prachtig pro pagandamiddel is, om onze badplaats naar buiten bekend te maken. De inschrijving is opengesteld tot en met Zaterdag 30 Juli a.s.. terwijl over voorwaar den van deelneming inlichtingen verstrekt worden door de heeren D. Kulk (N.V. v.h. de Vey Mestdagh), R. Hiegenlich, Bel- lamypark en J. J. Quasters, Nieuwendijk. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt morgenavond 8 uur een ledenverga dering in het Concertgebouw, in welke ver gadering het winterprogram zal worden vastgesteld. Scheepvaartberichten. De stoomschepen „Mano", „Vera'" en „Nedener" zijn van hier vertrokken, na ge bunkerd te hebben. Heden is binnengekomen om alhier te bunkeren het Italiaansche stoomschip „Ema- nuele Accame" van Antwerpen bestemd naar Montreal. Voor het voorloopig machinisten-diplom.i is geslaagd de heer C. G. L. Pillen, leerling •van de De Ruijterschool. Met ingang van 30 Juli a.s. wordt de be steller A. Laport verplaatst van Middelburg naar het post- en telegraafkantoor te Vlis singen. Middelburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdagavond een concert op het Alolenwa- ter en Zondagmorgen van 8 tot 9 uur een uitvoering van gewijde muziek in de Abdij. Drankbestrijders-vereenigingen. De drankbestrijders-vereenigingen ir» Noord-Brabant en Zeeland zullen Zaterdag 6 Augustus, des middags 2 uur, een bijeen komst houden te Goes. Door den heer L. J. C. Poppe zal ingeleid worden het onderwerp „Hoe kunnen in Zeeland alle drankbestrijdersvereenigingen samenwerken om te komen tot een krach tige propaganda Nog zal worden ingeleid het onderwerp „Wat kunnen wij doen voor het stichten van plaatselijke drankweercomité's en cor respondentschappen van den Bond voor Plaatselijke keuze Zitting van Dinsdag 26 Juli. Tegenwoordig 38 leden. Afwezig de hee ren Ka'kebeeke. Brandsma, De Ridder en Vogelaar. Het wegenplan. Bij de behandeling van het voorstel van Ged Staten inzake het wegenplan, bracht de heer Welleman hulde aan Ged. Staten vcor het vrij goede plan, dat zij "hebben voorgelegd. Spreker meent, dat het rijks- pian primair, het provinciaal plan secundair is. Er zijn nog enkele wenschen uit ver schillende deelen van Zeeland en alles moer gedaan worden om' die deelen zooveel mo gelijk één te doen zijn. Men moet er het rijk op wijzen, wat Zeeland reeds gedaan heeft voor de wegen en wat het daar reeds aan ten koste heeft gelegd. Een tweede rijkstoegangsweg naar Zeeland en wel naar Zierikzee over St. Philipsland moet er ko men. Als men naar de belastingopbrengst kijkt, meent spreker dat het duidelijk is, dat Zeeland minder opbrengt dan de provin cies, waarin de groote steden liggen. Men moet den minister nog op een en ander wijzen, die toch gezegd heeft nog een wij ziging in het rijksplan te overwegen. De heer Mes pleit voor het opnemen van den -bestaanden weg MiddelburgVlissin gen in het rijksplan. De heer De Pauw heeft tegen dit voor loopig plan bezwaar, omdat het wel defi nitief zal worden. Hij wil het aanhouden zoo noodig tot een buitengewone vergade ring. Hij wijst er op, dat BreskensHoofd plaatBiervliet heelemaal vergeten is. Spr. vraagt hoe het bij nieuwen aanleg zal gaan bij onwillige eigenaren van perceelen." De heer Wallien is ook voor uitstel, te meer daar er nog adressen uit Zeeuwsch Vlaanderen: zijn,'die naar Ged. Staten moe ten om advies. Obk spreker meent, als de heer Welleman, dat de weg Zierikzee ZijpeSteenbergen rijksweg moet zijn en ook de verbindingsweg tusschen Oostelijk- en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, waar voor het rijk n.b. 75 der aanlegkosten betaalde.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1