DINSDAG 26 JULI Jaargani IGEfi iddelburgsche appij v. Stooravai BINNENLAND FEUILLETON kamer negentien. BH- ma. IT3- ■I927ss VLISSINGSCHE COURANT HUIS goede aarde f 90~ a f 100 rieven letters S. K, lc| ss. Courant". w WOLTERS, Be vraagt een net DAGMEISJE 7 jaar. Aanmelden i a 8 uur. i-Middelburg-Rotterrt chengelegen plaatsen. :R VAN PASSAGIERS] ÏDEREN EN VEE. v.Midd.v. f v.m.uurv.nU'l Juli 26 g 27 g28 29 30 9 8 9 9 rmatlfin te bekomen N.V. Transport- en Erven O. VOS, TtltWI B. EENHOORN, Telt'. 51 V. OOSTERHOUT, Tel. >j| Oebrs. BUITENHEK, Tel1 ABONNEMENTS-PRIjS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk f 2,50. Week-abon- nèmenten 17 cent, alles bij vooruïtbeta- "Ifzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10, voor iedere e°el meer 28 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van i6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Neclerlandsche delegatie naar de Volkenbondsvergadering. De Nederlatidsche delegatie naar de 8e Volkenbondsvergadering, welke op 5 Sep tember te Genèvë zal aanvangen, is samen- festeld als volgt jhr. nir. F. Beelaerts van lokland, minister van buitenlandsche za ken, jhr. dr. J. Loudon, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister te Parijs, jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van San denburg, oud-Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, oud-lid van de Tweede Ka mer, vertegenwoordigers mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, oud-lid van de Tweede Kamer, prof mr. J. P. A. Francois, chef van de afdeeling Volkenbondszaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam, A. D. A. Kat Angelino, Oost-Indisch ambtenaar met ver lof, plaatsvervangende vertegenwoordigers, met dien verstande, dat tijdens de aanwe zigheid van jhr. Beelaerts van Blokland te Genève, graaf -van Lynden Sandenburg als plaatsvervangend vertegenwoordiger zal optreden. De lieer W. G. van Wettum, re- geeringsadviseur in internationale opiumza ken, technisch deskundige, mevr. C. A. Kluyver, commies aan de afdeeling Vol kenbondszaken van het departement van buitenlandsche zaken en mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, gezantschapssecre taris eerste klas, tijdelijk werkzaam gesteld aan voornoemde afdeeling, secretarissen. Een gedenkpenning. Ter herinnering aan het heuglijk feit, dat H. M. de Koningin <*p 31 Mei en 1 Juni jl. te Eiindhoven, door middel van Philips' korte golfzender voor de eerste maal haar onderdanen in Oost- en West-Indiëheeft toegesproken, heeft de Vereeniging Oost en West aan H. M. een, van een toepasselijke inscriptie voorzienen zilveren penning aan geboden, welke door H. M. welwillend is aanvaard. De eerste passagiersvlucht Amsterdam Batavia en terug. Nu de HNADP Zaterdag 16 uur 58 be houden te Amsterdam is teruggekeerd, is het van belang eenige cijfers omtrent de vlucht te geven. Vertrokken op 15 Juni van Amsterdam, kwam het vliegtuig 30 Juni d.a.v. te Bata via aan na 16 dagen onderweg te zijn ge weest. Van deze 16 dagen stond het vlieg tuig een dag stil in Constantinopel en twee dagen te Bagdad het laatste oponthoud was te wijten aan een storing van het smeerstelsel. 13 dagen vloog het toestel en het legde den weg af in 86 vlieguren, het geen dus een gemiddelde beteekent van 6/2 vlieguur per dag. De gemiddelde snel heid bedroeg 1711 K.M. De heenreis be droeg 14.775 K.M.. De terugtocht werd aanvaard op 6 Juli en dezelfde route werd gevolgd met dit ver schil slechts, dat in plaats van over Singa pore, over Medan naar Sengora werd ge koerst. De terugtocht ging daardoor over een route van 14.975 K.M. In Bangkoc moest het toestel een dag overblijven,"om dat het Zaterdagmiddag niet op de renbaan in Rangoon kon landen, waar dan de be kende wedrennen worden gehouden. Een buitengewoon sterke zandstorm aan de Per zische Golf hield de vliegers in Basra 4 da gen op. Uit 'i Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 12) Mabin wendde haar oogen pas af toen lady Moorhampton met een gemaakte hui- vering de kamer weer binnentrad en ver klaarde dat ze niet wist waar haar echtge noot was. dat een portret van lord Moor hampton, toen hij nog een jongen was vroeg Mabin in spanning. Ze was op haar Qui vive en merkte op dat het gezicht van e dame verried dat die vraag haar niet aangenaam was. Lady Moorhampton fronste het voor hoofd, terwijl ze ook naar het schilderij keek en antwoordde op ijskouden toon Dat O nee Dat is lord Moorhamp- n,et- Dat is zijn zoon Ciprian. Mabin zweeg, hevig geïnteresseerd, maar Perplex en bang om meer te zeggen, want e wist dat Ciprian, de zoon van lord Moorhampton, de man met den blonden, oaard was. HOOFDSTUK VI. De stem van den boosdoener. Een tijdlang keken de beide vrouwen J'Jfnd naar het schilderij Plotseling endde ladv Moorhampton zich tot het eisje Het is heel treurig en we spre- n er zoo weinig mogelijk over, maar het sjmsscnjen het beste dat u bet weet voor geval dat u hier blijft. We hebben juist In het geheel werd de terugtocht afge legd in 14 reisdagen. Er zijn daarbij tra jecten gevlogen "met buitengewone snel heid, zooals bijv. CalcuttaAllahabad met een gemiddelde van 204 K.M. In welk een uitstekenden staat het vlieg tuig verkeerde, blijkt wel daaruit, dat een dag vóór de aankomst te Amsterdam nog een buitengewoon lange étappe, de langste van den geheelen tocht, nJ. Constantinopel- Neurenberg, kon worden afgelegd, over welk traject van 2200 K.M. het toestel 13% uur vloog. In het geheel is de tocht afgelegd in 177% uur met een gemiddelde snelheid van 168.8 K.M. per uur. De heer Van Lear Black is gisteren om 2 uur n.rrt. met de DP weer naar Londen vertrokken met de bestuurders Geysendorf- fer en Scholte. huldiging van een Nederland-Indië-vlieger. Zaterdagmiddag a.s. zal de vlieger Schol- te te Enschede uit welke gemeente hij af komstig is en waar zijn ouders nog wonen, gehuldigd worden. In het stadhuis zal hij door het gemeentebestuur ontvangen wor den, waarna in het G. J. van Heekpark de huldiging door de sportvereeniging volgt. Des avonds zal den heer Scholte en zijn familie door het gemeentebestuur een diner aangeboden worden. Een nieuw gemeentebedrijf Naar de ..'s Bossche Ct." verneemt be staan er bij het gemeentebestuur van 's- Bosch ernstige plannen een nieuw bedrijf ter hand) te nemen, nl. radio-distributie. Deze radio-distributie zoude niet geschie den zooals dat elders reeds geruimen tijd plaats heeft via de locale telefoonlijnen. Proeven moeten hebben aangetoond, dat zulks niet wel doenlijk is wegens de storin gen, die daarbij optreden. De bedoeling zou nu zijn speciale kabels te leggen, waarop de inwoners a raison van een bepaald bedrag per maand) het blad hoorde een som van één gulden noe men aangesloten kunnen worden. Zijn de inlichtingen van de ,,'s-Bossche Ct." juist, dan ligt het in het voornemen een en ander zóó te regelen, dat de abon- né's zelf de keus kunnen maken tusschen vier stations, welker programs geregeld gedistribueerd' zouden worden. Dit zoude een voordeel beteekenen boven het systeem van distributie per telefoon lijn, waarbij men immer is aangewezen op een bepaald station. De film „De Moeder". De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 22 tegen 15 stemmen verworpen een motie-De Visser, houdende het verzoek aan den burgemeester om het verbod van het •vertoonen van de film „De Moeder" in te trekken. Een kalender voor 1928. Van de naamlooze vennootschap P. Sluis P'uimvee- en Vogelvoederfabrieken te Weesperkarpsel ontvingen wij reeds een drietal maandbladen van den door deze vennootschap uit te geven artistieken kalen der voor 1928. Deze maandbladen leveren het bewijs dat deze kalender, wat de uit voering betreft, nog mooier zal zijn dan de jaarlijks door deze firma uitgegeven smaak volle kalenders. De kalender is alleen voor de clientele bestemd en wordt uitsluitend verstrekt dooi de winkeliers voor de kaartjes sedert 1 Februari in alle pakjes ochtendvoer bijge voegd. Voor ochtendvoer is een hoeveelheid van totaal 50 kilo noodig, terwijl het aantal kaartjes ter inlevering uit de pakjes vogel zaad 15 stuks bedraagt. PROVINCIALE STATEN. Z 0 m e r z i t t i n g. Door Ged. Staten werd voorgesteld hun college te machtigen over 1927 voor eiken behoeftigen blinde, die in eenig behoorlijk ingericht gesticht voor blinden verpleegd wordt, een bijdrage van 50 per jaar uit de provinciale kas toe te kennen. In twee afdeelingen meende men, dat de piovincie niet te ver moet gaan met lief- dadigheidssteun. Daarvoor komt de pro vincie eerst in aanmerking na naast-bestaan- een heel droevige tijding over mijn stief zoon ontvangen. Verscheiden jaren is hij uit Engeland weggeweest en nu is hij op zijn thuisreis verdronken. Verdronken herhaalde Mabin. Ja. Is het niet vreeselijk En bent u er zeker van vroeg Mabin op medelijdenden toon, die echter heel' wat natuurlijker klonk als de tragische stem waarmee lady Aloorhampton antwoordde Ik vrees van ja. Gisteren hoorde mijn broer het pas. Natuurlijk heeft het bericht lord Moorhampton zeer geschokt. Maar wat mij betreft, ik njoet eerlijk bekennen dat ik Ciprian nooit heb kunnen vergeven dat hij zijn vader met zoo weinig eerbied en hartelijkheid behandeld heeft als hij deed. Mabin zei niets. Ze werd bestormd door een verbijsterende menigte van gevoelens, waarin verbazing en achterdocht over- heerschten. Dat lady Moorhampton's stem ming zoo lichtzinnig-vroolijk was den dag nadat ze zoo een verschrikkelijke tijding over haar stiefzoon ontvangen had, was één reden tot verbazing en die tweede was die tijding zelf. Verdronken Op de thuisreis Dat was een plomp-verloren leugen Mabin voelde plotseling een onweerstaanbare lust om, als ze het kon klaarspelen, op Heath Hill te blijven, tenminste tot ze iets meer ontdekt had omtrent den vreemdeling met den blonden baard en zijn geheimzinnige lotge vallen." Ze twijfelde geen oogenblik of hij het origineel van het portret was. De jon gen of het schilderij, al had hij natuurlijk geen baard, had dezelfde zonnige blauwe oogen en hetzelfde hooge. kloeke voor den, gemeenten, diaconiën en commissies van liefdadigheid. Prinicipieele bezwaren te gen overheidssteun worden geopperd. Een lid vraagt hoe het dan moet gaan als iemand tot geen enkel kerkgenootschap behoort Weer andere leden zouden over heidssteun niet gaarne missen. 'Andere le den komen tegen deze redeneering op, op giond dat armbesturen dikwijls hard zijn, wat door provincialen steun nog wordt aan gemoedigd. Enkele leden noemen het voor stel zeer sympathiek en een lid zegt dat Ged. Staten wel kunnen uitmaken wat een gced gesticht is. Men moet van de blin den nog zooveel mogelijk productieve men- schen maken. Ook bij t.b.c.-bestrijding, krankzinnigenverpleging enz. wordt nie mand gesteund die het niet noodig heeft. Van de zijde van Ged. Staten wordt mede gedeeld, dat alleen ingezetenen der provin cie zijn bedoeld, het voorstel is gegrond op het standpunt, dat de Staten steeds bij hulpverleening aan ongelukkigen hebben ingenomen. Als de eischen te zwaar worden kan wellicht een vast bedrag worden uit getrokken. Naar aanleiding van een opmerking over de redactie stellen Ged. Staten in hun ant woord op het algemeen verslag nader voor te lezen „berekend tegen ƒ50 per jaar." De heer Kodde waarschuwde niet te ver te gaan op dezen weg, men moet het steu nen overlaten aan diaconiën en de provincie moet terug. Spreker acht het moeilijk te beoordeelen wat een goed gesticht is. De heer Moelker meent juist, dat het voorstel moet worden aangenomen, de blin den moeten geholpen worden. Mevrouw Bergsnua meent, dat hier geen sprake is van liefdadigheid, maar van een sociale rechtvaardigheid en 50 per blinde is een bewijs van waardeering. De heer Wallien wijst er op dat hier on derwijs betreft. Waar is het dat het steunen particulier initiatief moet zijn, maar wat tekort is, moet de overheid bij passen. De heer Onderdijk meent, dat het juist hier onderwijs geldt, waardoor voorkomen wordt, dat de betrokkenen later naar d.e liefdadigheid moeten komen. De heer Van de Putte zegt dat Ged. Sta ten er zich door hebben laten leiden, dat de Piov. Staten zich meermalen voor steun aan de lijdende menschheid hebben uitge sproken. Na nog eenige discussie wordt het voor stel aangenomen met 34 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Joziasse, Kodde, Boender, v. d. Beke Callenfels en Van Dus- seldorp. De electrificatie. Tegelijkertijd komen nu in behandeling de rnededeeling van Ged. Staten omtrent den stand der electrificatievoorziening er. het voorstel van Ged. Staten tot overne ming van plaatselijke electriciteitsnetten in ZeeuwschWlaanderen. In alle afdeelingen werd opgemerkt, dat Ged. Staten een ande ren maatstaf bij de uitvoering willen aan leggen. Men wil nl. de gemeentelijke ga rantie soepeler maken en in de noordgroep zelfs zonder Zierikzee beginnen. Ook Axel en Hulst zijn zoo behandeld, maar zou daaronder de rentabiliteit niet lijden en in ieder geval gaat het gevleugel de woord „Geen spade in den grond" enz. daarmede teloor. Met dat alles schiet de zaak slecht op en gaan goede afnemers als bijv. te Goes verloren. Een lid van Ged. Staten geeft toe, dat de beginfout was het niet overnemen van de centrale te Vlissin gen. Betreffende de 500.000 voor over name van de plaatselijke netten wordt in een afdeeling met 3 stemmen tegen beslo ten, dat ieder geval door de Staten moet kunnen worden beoordeeld. Men vreest, dat de controle weg is als men de conse quentie trekt als bij het ontslag-Reuvers. De leden van Ged. Staten betoogden in alle afdeelingen de wenschelijkheid" van de overname der netten en zeggen dat zij zich geenszins aan de controle der Staten wil len onttrekken. De P.Z.E.M. zal zich op streng zakelijk standpunt moeten plaatsen. In de beide andere afdeelingen werd niet gestemd, maar wel bleek, dat vele leden hunne stem nog niet hadden bepaald. Men wil ook gaarne.de meening van den Raad van Advies kennen, en het bleek, dat de overname van Neuzen niet in het bedrag is begrepen. Men meende in alle afdeelingen dat de exploitatierekening geen juist beeld geeft van den toestand en het winstcijfer fictief is, want er wordt niet afgeschreven en iedere vernieuwing aan de balanswaarde hoofd. En ondanks het verschil in huids kleur meende ze in de jongenstrekken op het doek gelijkenis te ontdekken met het mooie kind dat ze te Londen onder de hoede van haar moeder had achtergelaten. Het kostte haar moeite om haar belang stelling te onderdrukken, maar ze was schrander genoeg om in te zien dat dit zeer noodig was. Lady Moorhampton was, zoo als Mabin al had' opgemerkt een veel te be langrijk persoon op het landgoed om haar gevoelens niet met den grootsten tact te ontzien en het was duidelijk dat de onge lukkige Ciprian geen gunsteling van haar was geweest. Daarom mocht ze niet te veel belangstelling in zijn lot toonen. Maar lady Moorhampton vatte uitjzfeh- zelf het gesprek weer op Als mijn man geen andteren zoon had om zijn geslacht voort te zetten, zou dit verlies van zijn erfgenaam zeker onover komelijk voor hem zijn geweest, zei ze. Gelukkig dat hij nog een zoon heeft, niet waar Wéér onderdrukte Mabin met moeite haar emotie. Maar ze slaagde erin „Ja, dat is zoo" te zeggen. Maar als Ciprian inderdaad dood was, dacht ze bij zichzelf, was z ij n zoon de erfgenaam van lord. Moorhampton en niet de zoon van diens tweede vrouw. Toch praatte deze alsof de positie van haar eigen zoon onaantastbaar was. Zoudt u mijn zoontje niet eens willen zien vroeg ze plotseling. Mabin antwoordde op dezelfde gemaakte en overdreven manier, waarop de andere dame sprak en zei dat ze bet „ontzettend leuk" zou vinden. toegevoegd. Als men een billijke afschrij ving rekent, dan heeft Zeeuwsch-VIaande- ren 500.000 verlies geleden. Een waarde van 60.031 voor den voorraad koper wordt zeer betwijfeld. Ook wordt gevraagd of de hooge kosten van voorbereiding voor de midden- én noordgroep, in 1926 meer aan 22.000, de rekening van Zeeuwsch- Vlaanderen niet ontlasten. Van de zijde van Ged. Staten wordt betoogd, dat het billijk •is, dat een deel der hooge jaarwedden op deze groepen drukt. Ged. Staten zeggen op een vraag dat de verkoop van het buis aan de Rouaansche Kade te Middelburg slechts nadeel bracht, wat betreft de kosten van overdracht, de P.Z.E.M. heeft nog f 2000 hypotheek op dit pand. Ook wordt gezegd van de zijde van Ged. Staten, dat de voor waarden voor de rijksconcessie wel in hoofdzaak dezelfde zijn als voor andere provincies, maar niettemin bezwaarlijk zijn te aanvaarden. Gevraagd werd ook of er nu werkelijk perspectieven zijn, die alsnog aan een goede oplossing voor de midden- en noordgroep doen denken. Ged, Staten ge- gen toe dat er veel moeilijkheden zijn op te lossen, met Goes zijn nieuwe plannen aanhangig, om Goes als nieuwe gasleve rancier te doen optreden voor gemeenten, die nu een eigen gasfabriek hebben. Een enkel lid zou-het besluit van 1927 willen intrekken, wat de partieele electrificatie zou bevorderen. Men moet toch niet overal eiectriciteit opdringen. Gevraagd wordt nog of het zuiniger kolengebruik een gevolg is van toepassing van het systeem-Roosa en of het juist is, dat de ontslagen heer Reu vers met gevaar voor zijn leven de centrale voor groote kosten heeft gespaard. Meer dere leden bepleitten de wenschelijkheid van het instellen van een commissie van beroep voor het personeel der P.Z.E.M., waarbij een lid van Ged. Staten zich aan sloot. Ook het aanstellen van een technisch ambtenaar, die boven de P.Z.E.M. zou staan, werd bepleit. Ten slotte werd ge- viaagd of er een contract met den directeur bestaat, waarbij aan dezen bij eventueel ontslag een vrij groot bedrag in geld zou worden uitgekeerd. Een lid van Ged. Staten ontkent dit beslist. In hun antwoord op het algemeen ver slag zeggen Ged. Staten o.a. dat het R.-K. ziekenhuis te Goes met den raad van be stuur der P.Z.E.M. onderhandelt over aan sluiting en ook gaarne een aanvrage van het andere ziekenhuis zal worden overwogen. Het is niet wenschelijk elk besluit tot over neming in de Staten te brengen, wat op onthoud en schade kan doen ontstaan, doch wel kan de raad van advies worden ge hoord. Niet iedere doch alleen groote ver nieuwingen komen op de balanswaarde en over de afschrijving zullen nadere cijfers worden verstrekt. De directie dient te Mid delburg te blijven, doch een ingenieur is in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geplaatst. Een van de kettingroosters wordt veran derd in een handrooster met onderwind, cm allerlei soort brandstof te kunnen sto ken, dit heeft echter niets te maken met eenig systeem-Roosa. De heer Reuvers heeft in 1923 een begin van brand handig inge perkt, maar gevaar voor zijn leven heeft daarbij niet bestaan. De positie van het personeel zal in den raad van bestuur en in dien >van advies worden besproken en dan daarover mededeelingen worden gedaan. De Statuten der P.Z.E.M. laten aanstelling van een technischen adviseur toe, doch op dit oogenblik zijn er, voor zoover Ged. Sta ten bekend is, evenwel geen kwesties aan hangig, die dit zouden noodig maken. Een contract met den directeur als gevraagd is in de afdeelingen bestaat niet. Door de vrijzinnig-democratische fractie werd de volgende motie voorgesteld De Staten, overwegende dat alle leden van het college van Ged. Staten gelijk leden van den raad van bestuur van de P.Z.E.M. zijn overwegende dat de ver tegenwoordiger der provincie in de alge meen e vergadering van de P.Z.E.M. door het college van Ged. Staten wordt be noemd overwegende dat- deze provinciale vertegenwoordiger de eenige stemgerech tigde op de algemeene vergadering van de P.Z.E.M. is overwegen# dat door ge noemde feiten de raad van bestuur der P.Z. E.M. 'feitelijk de eenige zeggenschap heeft in de algemeene vergadering van aandeel houders der P.Z.E.M. overwegende dat beslissingen der algeemeene vergadering van aandeelhouders der P.Z.E.M. daardoor louter formeele beslissingen, louter bevesti- Er kwam een uitdrukking van trots en voldoening op het gezicht van lady Moor hampton die Mabin niet kon nalaten in verband met die ramp die den eersten erf genaam uit den weg had geruimd en haar eigen zoon in diens plaats had gesteld lady Moorhampton wipte glimlachend naar de deur, toen het geluid van voetstappen buiten op het terras plotseling een alge- heele ommekeer in haar manier van doen veroorzaakte. Ze zette een bedroefd gezicht en zei met zachte stem Daar komt hij. Kijk niet te opgewekt. Deze vermaning was overbodig, want Mabin voelde zich verre van vroolijk. Hoe wel ze in onzekerheid verkeerde over het lot van den man die zoo'n machtige ener gie en arme belangstelling in haar had ge wekt, wist ze zeker dat het bericht dat hij was verdronken niets dan een sluwe po ging was om zijn verdwijning te verklaren en ze was benieuwd in hoeverre lady Moorhampton hiervan op de hoogte was. Voor geen geld ter wereld zou ze een toespeling hebben gemaakt op wat in het kantoor was voorgevallen. Mabin begreep dat niet zij moest vertellen, maar dat ze anderen moest laten vertellen als ze Dibbs of diens vader als die ten minste nog leefde wilde helpen. Ondertusschen was van het terras een slanke, ernstig-uitziende man met grijzend haar en een kort-geknipten baard, de bi bliotheek binnengekomen Zijn vriendelijke Oogen en hoffelijke manieren verschilden hemelsbreed met die van zijn drukke, i pronkerige en bewegelijke vrouw. Hij zag er heel verdrietig en bedrukt uit en of- schoon hij beleefd luisterde naar zijn Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. ging van de besluiten van den raad van bestuur worden overwegende dat daar door bij geschillen tusschen ambtenaren en arbeiders in dienst der P.Z.E.M. en den raad van bestuur in de uitspraak van de algemeene vergadering van aandeelhouders geen onpartijdige berechting dier geschillen kan worden gezien overwegende dat daar door het personeel van de P.Z.E.M. feitelijk tegen besluiten van den raad van bestuur geen hooger beroep heeft, wat het het rechtsgevoel niet bevredigtdragen Ged. Staten op, te bevorderen, dat een commis sie in het leven worde geroepen, bestaande uit personen, die in geenerlei betrekking tot de 'P.Z.E.M. staan, aan welker uitspraak geschillen tusschen ambtenaren en arbei ders in dienst der P.Z.E.M. en den raad van bestuur ter eindbeslissing zullen worden voorgedragen. Na eenige discussie werd zonder hoofde lijke stemming besloten de motie in handen te stellen van Ged. Staten om advies. Hierna werd door mr. Dieleman de hou ding van de Pzem verdedigd en werd een rechtspositie voor de ambtenaren van de Pzem toegezegd. De aangevraagde 500.000 voor de Pzem werden door den heer Dieleman ver dedigd. Ten opzichte van een scheidsgerecht bij de Pzem deelde hij mede dat alleen mede deelingen, doch geen voorstellen kunnen worden gedaan aan de Prov. Staten. Over het voorstel om 500.000 voor de Pzem beschikbaar te- stellen staakten de stemmen, nl. 19 tegen 19. Voor het voorstel verklaarden zich met de leden van Ged. Staten de heeren Eras mus, Van Waesberghe, Sonke, Van Dix- hoorn. Joziasse, Stieger, Boonman, Boen der, Kodde, Laernoes, Dumoleijn, Reilingh en Hendrikse. Het wegenplan. Aan de orde was daarna het door Ged. Staten opgemaakte voorloopige provinciale wegenplan. In de afdeelingen werd er op gewezen, dat dit voorstel zoo laat is ontvangen, dat Lehoorlijke studie niet meer mogelijk was, terwijl besturen van gemeenten en polders moesten zijn gehoord. Men vreesde ook meer vast te stellen dan een voorloopig plan. Verschillende wegen werden nog ge noemd ais gewenscht voor het plan."Wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft waren dit de wegen Drie Schouwen-Roodesluis, Schoon- dijkegrens en Pontbrug voor het rijks plan verder den verbindingsweg en voor het provinciaal plan de wegen Anna-polder- Sluiskil door de Blikstraat en de weg Neü- zenStoppeldijk'HengstdijkHontenisse Walzoorden. Voor Walcheren wordt sterk gepleit ver betering van den weg MiddelburgVlis singen en- gevraagd of dit afstuit op den onwil van Middelburg. Ook een verbetering van den weg MiddelburgZoutelandë mét zijn 95 bochten of nog beter een nieuwe weg ZoutelandeVlissingen langs de dui nen werd genoemd, alsmede de weg Veere- Viouwenpolder-Oostkapelle. Walcheren is toch zeer schraal bedeeld. Voor Zuid-Beveland werd gewezen op vrouw die Mabin aan hem voorstelde, kon men merken dat hij er zijn volle aandacht niet bij had. Edric, zei ze, dat is miss Wrest. Ze wil secretaresse bij je worden en ze zegt dat ze kan typen en Fransch kan corres- pondeeren. Wat denk je ervan Hij boog met iets in zijn houding van doen jullie maar met me wat jullie wilt en noodigde Mabin met een handgebaar uit om plaats te nemen. Het doet mij genoegen dat miss Wrest bij ons wil komen, zei"hij. Maar ik geloof niet dat het je erg interesseert wat ik er van denk, Edith. Je zult zelf alles wel al in orde gemaakt hebben. Hij zag er moe en lusteloos uit en Mabin werd getroffen door het diepe verdriet dat ondanks zijn gereserveerde en rustige ma nieren uit zijn gezicht en houding sprak. Lady Moorhampton deed alsof ze schrok bij het denkbeeld dat z ij beslissingen zou nemen zonder goedkeuring van haar echtgenoot, maar hij negeerde dat en liet haar Mabin uitleggen wat haar taak zou zijn. En nu zul je wel branden van ver langen om mijn baby te zien, zei lady Moorhampton en met haar ruischende klee- ren sprong ze rusteloos op van den stoel waarop ze nog geen minuut had stil gezeten. O, ja, heel erg, zei Mabin met vuur en sprong eveneens op. Lord Moorhampton keek haar aan met een blik die getuigde dat hij drommels goed wist wat er in haar omging, zoodat Mabin voelde dat ze begon te blozen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1