RDA6 iart 1000 mn Qnn 150 25 e verrassing 5 SRAM VRIJDAG 33 JULI Éérste Blad ©Se Jaargang dl E. ÏÜgayi i Firma l l li BE VELOE !r Jsistraai 58-60, Viissinoen. lelel. 10. Psstreksning 8628T DELING eresia ksÉjiii dggeiisks, siipzoFiiui op hm is sigsM srkende Ohristeiijke Feestdagen fiËMEENTEBESTÜUR kamer-overzichtT BINNENLAND Stads= en Provinciemeuws OPEN PLEKICÊM SS-NO.I70! stad- 'de munt- igst. ssingen sitie in Indië 5 gratis brochures she Sollicitatie p elk gebied. driklaan4, Utrecht it pas Kermisdag. rten veroveren. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. pTsnco door het geheele rijk 2.50. Voor BelgiS en de overige landen der Post-Unie, bl] wekelijk- f-he verzending 4.15bij dagelljksche verzending ƒ6,10. Afzonderlijke nummers 5 eent. Inummer ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; Familieberichten van 16 regels Ï.70, voor iederen regel meer 26 ceni. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. dllU een ongeluk. CHJU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt jrgevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat dooi den Minister van Oorlog, bij beschikking van 18 Juli 1927, 7e afd. no. 578 V., voor een jaar van den Dienstplicht is vrijgesteld wegens kostwinnerschap en zulks niet in gang van 12 October 1927, de ingeschre vene voor den aienstplicht, lichting 1925, JOHANNES JACOBUS BOK. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden, ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezer (ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 21 juli 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Eerste Kamer. Vergadering van Donderdag. De heer Smeenge was de eerste spreker bij de voortgezette behandeling der We gen fondsbegrooting. Hij bepleitte met warmte het gebruik van straatklinkers voor onze wegen. Bij welk pleidooi ten gunste van dit nationale product de heer Polak zich aansloot, evenals de heer Moltmaker. De heer Polak bestreed verder in den bree- de het plan om van het zandpad van Die- merbrug naar Hilversum een breeden auto weg te maken, die het natuurschoon van het Gooi hopeloos zal bederven. Minister Van de Vegte bleek voor Neder- landsche straatklinkers niet ongevoelig. Hij wil ze zooveel mogelijk laten gebruiken. Maar hij wees er tegelijk op, dat automo bilisten een broertje dood hebben aan klinkers en asphalt prefereren. Over de Zandpadplannen heeft de Minister niets te vertellen. Daarover beslissen Provinciale Staten van Noord-Holland. En wat de weg MiddelburgVlissingen. betreft, hield de Minister vol, dat het moderne verkeer wil dat de groote wegen niet meer door, doch langs de steden wordt geleid en dit dus ook geldt voor den weg Bergen-op-Zoom —Vlissingen. De minister van waterstaat, de heer Van der Vegte, zou als motto voor zijn rede willen kiezen maak het iedereen maar eens naar den zin De heer De Veer was buiten de orde. Immers, de weg MiddelburgVlissingen staat niet op deze begrooting. Het is beter deze zaak binnenskamers te bespreken. Het rijkswegen plan is thans niet aan de orde. De waterstaat acht eep goeden rijksweg van Vlissingen naar Bergen-op-Zoom noo- dig. Een van de allereerste eischen is er voor te zorgen dat men den grooten weg voor het snelverkeer niet door de plaatsen heenlegt. Men moet den weg zooveel mo gelijk krijgen buiten de plaatsen. Ziet nu eens, hoe mooi de rijkswaterstaat zich dien weg Bergen-op-ZoomVlissingen heeft gedacht. De" weg is genomen rechtstreeks naar Vlissingen, met een aftakking naai Middelburg. Maar nu zegt de heer De Veer: je moet dien weg nemen door Middelburg heen en aan die aftakking is geen behoefte. Maar wat is er tegen om den weg zóó aan te leggen dat iedereen Middelburg en Vlis singen kan bereiken De heer De Veer vreest blijkbaar, dat men nu niet meer te Middelburg in een si garenwinkel zal binnengaan of bij een. ver- verschingsplaats aanleggen. Maar laat hij de zaak toch wat ruimer bekijken. Intus- sehen verklaart spreker zich bereid de zaak dog eens met den heer De Veer na te gaan j-n spreker zal trachten hem van de juist heid van zijn inzicht te overtuigen. De Wegenfondéjjêgrooting werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenals het wetsontwerp, dat beoogt de vrouw toe te laten als getuige bij akten, waarbij de heer De Gijselaar de .volgens minister Donner, die er op wees dat het ontwerp daarmede noch formeel, noch Principieel iets te maken heeft, volmaakt ongegrond en door den heer Hermans als reactionair bestempelde vrees uitte, dat dit oen stap zou zijn in de richting van de toelating der vrouw tot het notariaat, net wetsontwerp dat de gemeentebestu- en wd verplichten te zorgen voor gelegen heid voor een zevende leerjaar voor de Kinderen, voor wie het wordt verlangd, Dracht het eerst den heer Verkouteren in net vuur. Deze afgevaardigde voelt niets voor een zevende leerjaar. Hij vindt 6 jaar 'jT°?Jonderwijs voldoende, omdat men de arbeiders niet te knap moet maken. Ze V°n k dan maar lastl'S en ontevreden, ue heer De Jong kwam daarna nog eens jn reeds vroeger ontwikkeld plan aanbe den een wettelijk geregeld voorberei- onderwijs, dat de eerste twee leer jaren der lagere school vervangt en daar na nog zes verplichte leerjaren op de lage re school. De heer Ossendorp, die daarop zijn aan dacht in een lange rede aan de kwestie wijdde, wilde natuurlijk zoo spoedig moge lijk invoering van het verplichte zevende leerjaar en had gewild, dat de leeftijd voor herplaatsing van wachtgelders wat lager ware gesteld dan 55 jaar, omdat een onder wijzer van dien leeftijd te ver van het kind afstaat. Ofschoon hij geen stemming zou vragen kon de heer Colijn niet geheel instemmen met het ontwerp. Hij is er namelijk niet van overtuigd, dat de financieele toestand zou toelaten reeds nu de onderwijsbezuinigin- gen prijs te geven. Hij wil dat den gemeen ten geen nieuwe lasten worden opgelegd, voordat de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten zal geregeld zijn. En daarom zou hij liever voortoopig alleen het onderwijs in zes leerjaren verbeterd willen zien. Uit de rede van minister Waszink valt te vermelden, dat er een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om het eerste leerjaar van de lagere landbouw scholen te doen gelden als zevende leerjaar. Het wetsontwerp werd aangenomen, met aanteekening van tegenstemmen van de heeren Verkouteren en De Gijselaar. Na afloop der vergadering de laatste van dit zittingsjaar kwam de heer Zille- sen, die nogmaals door den voorzitter was toegesproken, afscheid nemen van de journalisten, namens wie hem huldigende woorden werden toegesproken door den heer Van Bolhuis. N. V. V. en S. D. A. P. De commissie van zes, ingesteld door de besturen van de S.D.A.P. en het N.V.V. ter bespreking van de onderlinge samenwer king, heeft eenige keeren^ergaderd en breedvoerige besprekingen gehouden. In haar laatste vergadering is naar ,,Het Volk'' meldt aan de heeren Albarda en Stenhuis opgedragen, voorstellen te ont werpen, waarin de samenstelling wordt geregeld. Naar het blad verneemt is tusschen deze beiden nu overeenstemming bereikt en zul len hun voorstellen in de volgende verga dering van de commissie van zes worden behandeld Deze vergadering zal begin September worden gehouden. a Pensioenfonds voor oude arbeiders. De firma N. J. Menko te Enschede heefl een pensioenfonds gesticht voor oude arbei ders, aan hare fabrieken verbonden, uit de rente waarvan uitkeeringen zullen worden gedaan. Voor dit jaar is in dit fonds een bedrag van 100.000 gestort. De instelling blijft onder het beheer'van de firma, terwij! aan haar ook de beslissing blijft, welke arbeiders voor een pensioen in aanmerking komen en hoe hoog de uitkeering zal zijn. Redders beloond. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen heeft jaar lijks een geldsom beschikbaar, zijnde de rente van het fonds Robin, teneinde deze aan te wenden als premie voor den Neder- landschen gezagvoerder, die de.geheele of gedeeltelijke equipage van een schip, dat zich in dreigend gevaar op zee bevindt, zal hebben gered, alsmede een premie aan diens stuurman of bemanning. Voor deze premie komen zich jaarlijks bij de maatschappij tal van gegadigden mel den. Dit jaar waren bij het bestuur ver schillende aanspraken uit de koopvaardij ingelcomen, daar zich in het afgeloopen najaar op den Atlantischen Oceaan heel wat heeft afgespeeld. Voor 1926 is de keuze gevallen op schip per Job Stam van den stoomtreiler Holland IV IJM. 180 en zijn flinke bemanning. Wij herinneren er aan, dat de „Holland IV" tij dens vliegend stormweer op de Noordzee op 10 October 1926 zes man uit het want van den in zinkenden staat verkeerenden Noorschen motorschoener „Guthorm Alsa- ker" onder zeer moeilijke omstandigheden heeft gered. De schipper en de bemanning van den eveneens te IJmuiden thuisbèhoorenden stoomtreiler „Azalea IJM. 18" hebben zich ook verdienstelijk gemaakt door 3 man van hetzelfde schip te redden. De stichtingsacte van het fonds Robin laat echter niet toe, dat de prijs verdeeld wordt over verschillende equipages. Het is sinds 1921 de derde maal, dat de prijs Robin aan schipper en bemanning van IJmuider visscherschepen wordt toegekend. Christ politie-ambtenaren naar Londen. Van 9 tot en met 13 September zal de Bond van Chr. Politie-ambtenaren een reis maken naar Londen, en zullen zij tevens Scotland Yard bezoeken.. De leiding berust bij den heer J. Kooistra,jals secretaris fun geert de heer M. J. Metworst. Den eersten dag wordt met de boot van Vlissingen naar Harwich vertrokken en ver volgens .per trein naar Londen. Den volgen den dag een autotocht aoor de wereldstad via de voornaamste verkeerspunten, paleizen en parken, 's Middags het bezoek aan Scot land Yard. Den derden dag een kerkgang naar één der beroemde kathedralen en wandeling naar Hydepark. Den vierden dag zullen o.a. diverse wa renhuizen bezocht worden en ten slotte zal op den vijfden dag de terugtocht onderno men worden, via het Kanaal naar Vlis singen. Nederlandsche scheepsbomvorders naar Engeland, Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaart- Maatschappij te Rotterdam heeft aan Wil liam Gray Co. Ltd. te West Hartlepool den bouw opgedragen van 2 vrachtschepen, elk van 9000 ton. De inschrijving van de Engeische werf was aanzienlijk lager dan die van de grootste Nederlandsch^ werven, waarmede men heeft onderhandeld. De schepen moéten jin Mei en Juni van het volgende jaar worden opgeleverd. De voortvluchtige notaris te Groningen. De rechtbank te Groningen heeft failliet verklaard den voortvluchtigen notaris H. Sanders, aldaar. Notaris Sanders is gedurende twee dagen te Hoogeveen gelogeerd geweest in hotel Frederiks. Woensdagavond 6 uur is hij ver trokken zonder zijn rekening te betalen, met achterlating van jas en actentasch. Hij heeft gedurende 'beide dagen, dat hij in het hotel vertoefde, te bed gelegen en niets genuttigd. Drie personen van de re cherche uit Groningen stellen thans in sa menwerking met den burgemeester van Hoogeveen een onderzoek in. Men weet niet, waarheen de heer San ders is vertrokken. De gemeenteraadsverkiezingen te Bergen-op-2oom. Na liet collectief bedanken voor hun be noeming tot lid van den gemeenteraad van de candidaten der R.-Kath. Staatspartij te Bergen-op-Zoom, heeft ook de heer Van Melle, voorkomende op de gezamelijke can- didatenlijst der anti-revolutionairen en christelijk-historischen, voor zijn benoe ming bedankt. Nu is gekozen verklaard dr. Dijkland, geneesheer-directeur der Stich ting Vrederust. Bij geruchte wordt verno men, dat ook hij zich de benoeming niet zal laten welgevallen. Ook van de dissiden ten en de candidaten der vrije lijst, die thans gekozen zijn verklaard, is nog geen bericht ingekomen, dat zij de benoeming aannemen. Waarschuwing. De commissaris van politie te Leiden waarschuwt tegen Theodorus Alexander Keurenthjes, 24 jaar, rijwielhersteller wo nende te Nijmegen, Steenstraat 62. Hij geeft zich onder verschillende namen uit. Zegt als beambte of monteur in dienst te zijn der rijkstelefoon of andere openbare instellingen of groote bekende firma's en beweert als zoodanig werkzaamheden ter plaatse te moeten verrichten. Hij beweegt op die wijze verschillende menschen hem kost en inwoning te verschaffen om na enkele dagen zonder betaling te verdwij nen. VLISSINGEN, 22 JULI. Strandconcert. De „Vlissingsche Postfanfare", directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag a.s., 's avonds 8 uur, een concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen. Programma: 1.„Salut a Echternach", pas-redoublé 2. „Simple comme Bonjour", ouverture 3. „Une Nuit d'Eté", wals 4. ..Barcelona", Indigo-Yes-lndigo P a u z e. 5. „Excelsior", marsch 6. „Duizendschoon", ouverture 7. „Twilight", wals 8. „Les Echos du Pays", fantaisie 9. Finale. Ph. Manternach J. v. Tright Jos. Bauwens F. Salabert W. F. Sprink J. R. v. d. Glas W. F. Sprink P. Andrè Zangklassen „Looft den Heer". Voor de uitvoering van dit koor, gisteren avond in een der lokalen der Christelijke school in de Palingstraat gegeven, bestond een buitengewoon flinke belangstelling. Een driehonderd personen hebben enkele ge noeglijke uren gesleten temidden der blijde jeugd, die debuteerde en wel met een der gelijk succes, dat wij goede en hoopvolle verwachtingen van deze zangschool mogen koesteren. Klasse A heeft een viertal mooie liedjes van J. Worp werkelijk mooi en zuiver ge zongen vooral het tweestemmige „Gezang verhoogt het leven" werd er heel goed af gebracht. Klasse B kwam uit met drie-stemmigen koorzang Bundeslied van W. A. Mozart, Abendchor van C. Kreutzer en Salvum fac Regem van A. Sacchini en verdient voor haar prestaties ongetwijfeld een woord van waardeering. De uitspraak was goed, de zuiverheid liet niets te wenschen over, ter wijl de juiste nuanceering bereikt werd. Het derde lied heeft ons zeer goed voldaan, hierin bespeurden we al een warme voor dracht en een bewustheid tot uitdrukken, alsmede een goed tot 'haar recht komende kleine fuga. Het hoogtepunt is wel geworden de op voering van het zangspel „Eene visite in het Poppenhuis". Dit lieve, snoezige num mer werd door solistjes en koren, hoofd en bijfiguurtjes zóó schitterend vertolkt, dat het applaus aanhield, tot gedeeltelijke herhaling plaats vond. Zeer zeker hebben de keurige costuumpjes, de typeering en het leuk geïmiteerde poppenhuis veel tot het welslagen bijgedragen. Voorts hebben we mogen ervaren, dat artisten-in-den-dop, die op verschillend gebied uitmunten, zich onder de kinderen bevinden, zoodat gerust een volgende maal weer een trapje hooger geklommen kan worden, 't Was in één woord prachtig Tot slot zong de hoogste klasse met de noodige frischheid, „Lof zij den Heer", van Peter Sohren, terwijl het gebruikelijke pro- en epiloog gesproken werd door den voor zitter, den 'heer C. vaH der Eijk. Met voldoening en trotsch mogen de kin deren op deze eerste openbare les terug zien, zij hebben zich ferm en kranig gehou den. Doch ook de directeur, de heer Theo Höfelein en het diligente bestuur zullen in de resultaten van dezen avond de satisfactie gevonden hebben, welke zij, gelet op hun ernstig streven, toewijding en opoffering, ten volle waardig zijn. Op den ouder-avond van 13 Juli heeft in besloten kring een zelfde uitvoering plaats gehad, welke zóó in den smaak was gevallen, dat het bestuur voor de veelvuldige aanvrage om herhaling was gezwicht. Bij die gelegenheid is aan ver schillende leidende functionarissen, o.w. de directeur, een bloemenhulde gebracht. Thans is niet alleen het woord doch ook de daad aan de ouders, om hun kinderen aan te geven voor den nieuwen cursus, op dat de noodzakelijke aanvulling van het groote koor „Looft den Heer" met geoefend stemmen-materiaal verzekerd zij en blijve. Dat men dit bedenke Vérité. In onze tijdinghal. Te Leiden is Maandagmiddag het zesde internationaal congres voor de geschiede nis der geneeskunde officieel geopend. De deelnemers werden ten stadhuize door den burgmeestr van Leiden ontvangen. Op onze foto de congressisten op de stoep van het stadhuis. In den nacht van 20 op 21 Juli kwam ae tweede groote sluisdeur, bestemd voor de nieuwe groote sluis te IJmuiden aldaar aan. Op onze foto ziet men het gevaarte in de haven. Op den achtergrond rechts de eerste deur die enkele maanden geleden naar IJmuiden werd gesleept. Dinsdagmiddag 19 Juli werd in het huis Rapenburg 31 te Leiden waarin1 Boerhaave stierf, een bronzen gedenksteen geplaatst met opschrift„Hic Obiit Hermannes Boer haave". Dit huis wordt thans bewoond door den heer A. J. Fokker. De deelnemers aan het congres van de Vereeniging voor de geschiedenis der Geneeskunde woonden de ze ple&htigheid bij. Als een nieuw bewijs van de emancipatie der Turksche vrouw heeft mevrouw Elezin uit Smyrna enkele dagen de Amsterdam- sche beurs bezocht om er rozijnen te ver- koopen. De Turksche vrouw in de hoofd stad. Van het concours hippique te Hoofddorp geven wij enkele foto's. Een portret van den op 61-jarigen leeftijd overleden koning Ferdinand van Rumenië hebben wij geëtaleerd. Anti-kermisavonden. Het bezoek door matrozen en ook dooi de hier aanwezige militairen der landmacht aan de gezellige avonden in het Militair Tehuis is buitengewoon groot. Eiken avond is de feestelijk versierde zaal overvol, wat wel een bewijs is dat hetgeen door de ver schillende medewerkenden geboden wordt, zeer in den smaak valt. Nadat Woensdagavond de samenkomst werd geopend door den vlootpredikant ds. Warners,werd deze gisterenavond geopend door ds. A. de Voogd, Ned. Herv. predikant alhier, die in een boeiende rede de aanwe zigen wees op de gevaren, welke vooral den jongelingsleeftijd op geestelijk en ze delijk terrein bedreigen. Gevaren die echter door het geloof in Christus kunnen over wonnen worden. De voorzitter van het Tehuis, de heer P. G. Laernoes, wees op het vele, dat gedaan wordt voor de militairen en hij sprak zijn dankbaarheid uit voor de groote belang stelling welke van de zijde van het perso neel van land- en zeemacht wordt onder vonden. De Evangelisatie-samenkomsten in de Nieuwe Middelkerk, uitgaande vanwege de Gereformeerde Evangelisatie-vereeniging, zijn zeer druk bezocht. Gisterenavond werd het woord gevoerd Stop die pijn. doorgeloopen plekken, smetten, de hin derlijke ongemakken bij warm weer, kan men voorkomen door de open plekken onmiddellijk met Akkers Kloosterbalsem in te wrijven, wanneer hevig transpireeren of roodzien op de mogelijkheid van het optreden AKKER'S ^er aanc*ceni-n9 duiden. KLOOSTERBALSEM door ds. P. N. Kruyswijk en den heer A. Schout, voor een aandachtig gehoor. Door de Christ, zangvereeniging werden verschillende liederen ten gehoore gebracht en ds. Kruyswijk was de tolk van alle aan wezigen met de zangvereeniging hartelijk dank te zeggen voor de Dinsdag- en giste renavond verleende medewerking. Hedenavond zal de laatste samenkomst gehouden worden, waar o.m. het woord zal worden gevoerd door ds. Van Strien, Ger. predikant te Veere en een gemengd koor zijn medewerking zal verleenen. Pornografie. Door de politie is gisterenavond een 27- jarige man gearresteerd, die zich uitgaf voor „artisf en die in zijn bezit bleek te hebben zgn. pornografische prentbriefkaar ten, welke hij in de café's en op de kermis trachtte te verkoopen. Waar dit feit een misdrijf tegen de zeden vormt, daar wordt tegen den man proces-verbaal opgemaakt, terwijl natuurlijk de prentbriefkaarten hem zijn ontnomen en in beslag genomen. Verzet. Een inspecteur van politie die een dezer dagen een vreemden koopman wilde arres teeren in de Coosje Buskenstraat, alwaar hij aan het vechten was, ondervond; hierbij danig verzet. De man die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, was niet voor reden vatbaar en wenschte zich ook niet aan de bevelen van de politie te houden. Toen de inspecteur hem dan ook aangreep om hem naar het bureau over te brengen, begon hij zich hiertegen te ver zetten, hierbij bijgestaan door zijn kamera den. Met behulp van eenige agenten ge lukte het daarna den verzetpleger in arrest te stellen. Een der omstanders die op ver zoek van den inspecteur assistentie wilde aanvragen werd dit belet, waarop een knaap echter zoo bij-de-handi was om weg te snellen en ergens telefonisch het bureau van politie om hulp op te bellen. De tele fonisch opgeroepen assistentie kwam toen onmiddellijk. De conducteur der Ned. Spoorwegen P. Bouman alhier is bij het jl. gehouden exa men te Rotterdam geslaagd voor hoofd conducteur. Heden zijn van hier vertrokken het Duit- sche stoomschip „Brosen" en het Zweed- sche stoomschip „Alegro", na alhier ge bunkerd te hebben. Collectrice Staatsloterij. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is benoemd tot collectrice der Staatsloterij te Middelburg mej. J. J. van Opdorp te 's-Gravenhage. SOUBURG. Opgave van personen die zich in de gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de le helft der maand Juli. Gevestigd: G. P. Liefheid, van Turnhoutstraat E 49, van Rotterdam. C. F. Vetter en gezin, Nieuwstraat B 59, van Helder. Mej. S. de Witte, Tuindorp C 76a, van Koudekerke. A. A. v. d. Knaap en gezin, Ritthemsche straat A 124, van Rotterdam. P. v. d. Helm en gezin, Ritthemsche straat A 124, van Rotterdam. VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE OPLEIDING VAN KRAAMVERZORG STERS EN VAN BAKERS. De Gezondheidsraad deelt mede, dat zedelijke lichamen, welke zich bereid willen verklaren, de opleiding van kraamverzorgsters of van bakers ter hand te nemen volgens het programma, door de Staatscommissie inzake kraam hulp, ontwikkeld en neergelegd in haar rapport, hetwelk voor 0.20 bij den boekhandel v/h Gebr. BEL1NFANTE, te 's-Gravenhage verkrijgbaar is ge steld, verzocht worden, hiervan kennis te geven aan den secretaris van boven genoemde Staatscommissie, arts J. A. PUTTO, Inspecteur van de Volksge zondheid, Dr. Kuyperstraat 8, 's-Gra venhage.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1