No« löö' 492*7! MAANDAO 18 JULI IggSig I Voor Kijkduin in de richting Noord to. Ziud tot op een afstand van 4000 M. Vlissingen, 18 Juli 1927. BINNENLAND I In verband met de vertraging, welke de «vlucht BataviaAmsterdam heeft onder- avonden door den zandstorm in Mesopota- Smië, wordt de aankomst van het K.L.M.- Bvliegtuig H-NAPD op Schiphol thans Don- -fflderdag a.s. verwacht. De mogelijkheid is ■echter 'niet uitgesloten, dat de vliegers nog 'ffeen etappe weten in te halen op het traject BasraAleppo, dat misschien in één plaats ■'.ivan twee dagreizen zal worden afgelegd. In -dat geval zal, behoudens onvoorziene om standigheden, het K.L.M.-vliegtuig reeds Woensdag te Schiphol verwacht kunnen «orden. FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Provincienieuws KXftlAZI ntREfrSSS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PHIJS: I Voor Vlissiilgen en gemeenten opi Wal- cheren 1 2.20 per drie maanden. Franco loor het geheele rijk: 1 2.50. Week-abon- Sementer 17 cent, ailes b.j vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent. "S ADVERTENTIEPRIJS: I uan i4 regels: 1-10, voor iedere Benei' meer 26 centbij abonnement spe ciale nrijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en (verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz pnjs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke hregel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, tedere regel meer 26 cent. DÉNHELDER. SCHIETOEFENINGEN. .De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 20, -1 zoo noodig op 22 Juli en op 26, 27 zoo noodig op 28 juli d'.a.v. geschoten zal worden van de werken Erfprins, batterij nabij den vuur toren van Kijkduin, aanvangende om 9 uui l°Op"het werk'vanwaar wordt geschoten, 'zal van één uur voor den aanvang tot aan het einde der schietoefeningen een roode vlag worden geheschen. Onveilig is dan de zee Voor Erfprins in de richting Noord tot Zuid-West tot op een afstand van 6500 M. I Voor vuurtorenbatterij m de richting Noord tot Zuid-West tot op een afstand van 8000 Al. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De vliegtocht IndiëNederland. Op den avond van aankomst bieden het fcomité Vliegtocht Nederland—Indië en de ■directie der K.L.M. aan de opvarenden van de H-NADP een feestmaaltijd aan in het Paviljoen Vondelpark Amsterdam, Verschei dene lichamen, vereenigingen en instellin gen zullen bij de aankomst huldeblijken aan de opvarenden overhandigen. Zoo heeft reeds de stad Amsterdam zilveren penningen f laten slaan, welke passagier en bemanning zullen worden aangeboden. De ex-keizer in Doorn. Een medewerker van de „Berliner Zei- tung am Mittag", die kort geleden in Doorn geweest is om den ex-keizer stuk ken voor te lezen uit een oud handschrift van Frederik den Groote, geeft in zijn blad ook eenige bijzonderheden over de hofhou ding van Willem II. De journalist wijst er op, dat de ex-keizer nog nooit door konin gin Wilhelmina ontvangen is, maar dat de koningiiT-moeder en de prins door den kei- zer op hun landgoederen bezocht zijn en dat deze leden van de Nederlandsche ko ninklijke) familie dit bezoek van den ex~ L. keizer op Doorn beantwoord hebben. Bij cleze bezoeken werd de gemalin van Wil helm II die overigens in Nederland prin ses genoemd wordt, merkt de correspon dent op volgens haar verlangen met „majesteit" aangesproken. Tusschen den ex-keizer en de leden van den hoogen Nederlandschen adel worden levendige betrekkingen onderhouden. In het plaatsje Zeist is zelfs, meldt de correspon- Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 6) Wel. kijk eens, riep ze, terwijl zc den beer omhoog hield en tiaar zijn domme kraaloogen wees hij gaat huilen. Vóór het begin van zijn eigen huilpartij afgeleid, keek de jongen naar den beer, duwde zijn zacht vingertje tegen den wol len kop en zei met overtuiging Vast nietTeddy huilt nooit Dat was een aanknoopingspunt. Mabin ging op den rand van het bed zitten, sloeg haar arm om den jongen heen en zei, ter wijl ze ernstig naar den beer keek Dat komt omdat hij zoet is. Ik wou dat alle kleine jongens net zoo zoet waren. Dat was een nieuw gezichtspunt. De jon gen peinsde er over. Ik ben nu toch niet dat stoute kind zei hij met een nadruk die op een kwaad geweten wees. Dibs is nu zoet. O ja, stemde Mabin snel toe. Heel zoet Hij staarde haar aandachtig aan en infor meerde toen Ben jij altijd zoet Ik probeer tenminste altijd om het te zijn, zei ze bescheiden. Dit bevredigde hem echter niet. Groote menschen zijn niet altijd zoet, merkte hij somber op. Nu, jouw papa is toch altijd heel zoet, ne zei Mabin om hem op die manier op onderwerp terug te brengen. Het was wel héél pijnlijk, maar ze moest toch meer dent, een soort „hoftheater" door een on dernemend impresario gebouwd om er Duitsche gezelschappen en vooraanstaande artisten te laten optreden. Dit theater telt Wilhelm 11 en zijn gemalin evenals de om wonende aristocratie der provincie Utrecht onder zijn geregelde bezoekers. De correspondent vertelt verder, dat de ex-keizer zich nog steeds beschouwt als het hoofd van de Protestantsche Landes- kirche in Duitschland en dat hij iederen morgen persoonlijk voorgaat in een gods dienstoefening in de hal van hef kasteel, waaraan geen der gasten zich onttrekken mag, evenmin als de minste der bedienden. Wilhelm II verleent ook nog bij kabinets order onderscheidingen en heeft bijvoor beeld nog-kort geleden zijn privé-secretaris Kogge en een heer in Berlijn tot „Geheim - rat" benoemd. De dienstdoende hofmaarschalk, admi raal a la suite Von Rebeur Paschwitz, zeide tegen den correspondent„Van een terug keer naar Duitschland is bij ons geen spra ke. Het maakt zelfs geen onderwerp van gesprek bij ons uit. Pas wanneer het Duit sche vollk het van zijn monarch zou ver langen, zou over een terugkeer gedacht kunnen worden. Ook aan verhuizing naar een ander deel van het land denken wij niet. Dat zou allerlei moeilijkheden met zich kunnen brengen, die de keizer -vermijden wil." De keizer is intusschen aan het Neder landsche klimaat gewend geraakt. Als gast van Nederland is hij onderworpen aan een zekere controle vari de Nederlandsche re geering. Daarom is hij zeer teruggetrok ken geworden, want hij wil rekening hou den met de wenschen der Nederlandsche regeering. Zijn gemalin kan echter niet zoo goed tegen het Nederlandsche klimaat. 'aarom en ook om de opvoeding van haar zcons vertoeft zij meermalen in Duitsch land. De tijd van den ex-keizer wordt door po litieke en wetenschappelijke onderwerpen geheel in beslag genomen. Op dit oogenblik gaat zijn volledige belangstelling uit naar den strijd in China. Toen Wilhelm II bij de voorlezing van het stuk van Frederik den Groote verscheen was hij gekleed in veld- tenue en droeg hij de orde „Pour le mérite", het ijzeren kruis en de huisorde van Hohen - zoHern. Het portret van Prinses Juliana. Naar ,,de Maas en Scheldebode" meldt, wordt uit Herkingen bericht, dat het hoofd der christelijke school aldaar, de heer Van Hout, lid dér Provinciale Staten voor de Geref. Staatspartij, geweigerd heeft de portretten van Prinses Juliana^aan de schoolkinderen te verstrekken, omdat zij niet voldoende gekleed; was. Om te voor komen, dat de kinderen zoodoende niet in het bezit zouden komen van een "portret, zijn deze van gemeentewege bij de ouders der kinderen thuis bezorgd. Demonstratief congres van het R.-Kath. Werkliedenverbond. Gisterenmorgen is op het R.-Kath. Volks sportpark aan de Vosselaan te Nijmegen het demonstratief congres gehouden van het R.-Kath. Werklieden-verbond in Neder land. Uit alle deelen van het land waren de deelnemers in grooten getale opgekomen, zoodat des morgens een stoet geformeerd werd, waaraan ongeveer 40.000 personen en 40 muziekcorpsen deelnamen. In optocht trok men naar -het terrein, d^t feestelijk versierd was. Het voorbijtrekken van den onafzienbaren stoet duurde 3 uur. Om 12 uur droeig de bisschop van 's-Her- togenbosch, mgr. A. F. Diepen, in het sportpark een H. Mis op, waarna te 1 uur piecies het congres geopend werd met een rede van den Verbondsvoorzitter, den heer De Bruin. Daarna hield m,gr. dr. H. A. Poels een rede, getiteld „Een tijdig woord aan onze katholieke" arbeiders en arbeidersvrien den". Deze rede werd onmiddellijk na het uitspreken daarvan op het terrein in druk verspreid. Mgr. Diepen wenschte een woord tot de congressisten te spreken, zij het, dat dit in verband met het gevorderde uur slechts een kort woord zou kunnen zijn. Ik ben geen vreemde onder u, aldus Mgr., iï: durf mij noemen een vader en leidsman, zulks krachtens de zending mij gegeven van het kind zien gewaar te worden. Hij knikte beslist. Ja, papa is altijd heel erg zoet. Waarom is hij niet meege komen Dit was een moeilijke vraag om te beant woorden. Hij zal dadelijk komen, zei ze. Vertel me eens, waar zou hij met jou naar toe gaan De jongen kroop dicht tegen haar aan, en putte zich uit in minitieuze, maar nau welijks begrijpelijke confidenties. Hoe aandachtig ze ook luisterde, al wat ze er uit op kon maken was dat „Papa en Dibs naar een groot, groot huis gingen, ja O, een heel groot huis met konijnen en paar den, pauwen en biggen en boomen met appels er aan, die je zoo maar op kon eten en andere lekkere vruchten, wat op Mabin den indruk maakte van een oppervlakkige beschrijving van kruisbesstruiken bestemd voor een kind dat deze nog nooit gezien had. F.11 wie woont in dat groote huis met de konijnen en pauwen en ali dat moois, Dibs vroeg ze, terwijl hij uit zichzelf op haar schoot klauterde en met/de groote, platte knoopen van haar mantel begon te spelen. Mijn opa woont in dat groote huis. En papa zegt dat Dibs een pony krijgt om op te rijden, en... en..., zijn geheugen liet hem in den steek, maar na een oogenblik ver volgde hij triomfantelijk en een groo ten hond met nét zulke krullen als Dibs. Wat leuk zei Mabin. Terwijl- ze naar het gebabbel van den jongen luisterde nam ze zich heilig voor het kind te helpen om het vriendelijk tehuis te vinden dat hem beloofd was. Want ze begon vaag de omtrekken van om 11 te leiden voor uw geluk hier beneden en naar de glorie hierboven. Ik heb hedenmorgen op wensch van het R.-Kath. Werkliedenverbond het H. Sacrifi cie der Mis opgedragen om van den God der Liefde, van den God des Vredes, door •e voorbede van onze Moeder Maria, ver- hoorinlg te verkrijgen, dht het groote leger van katholieke arbeiders",trouw mag blijven aan het heilig geloof, aan de leer der katho lieke kerk, trouw voor-ra jn willen en volg zaam in daden. Ik wil 11 [wijzen op de leuze, die van Rome is gekomen voor alle bis schoppen, priesters en léeken „Pax Christi in regno Christ", aan ons is het den vrede te brengen in het rijk v^n Christus. 'Het rijk van Christus1 is het rijk van de liefde. Hooger' dan de rechtvaardigheid is de naastenliefde zij njoet inwerken op al onze (gedachten, op al onze daden. Nog kort geleden heb ik dit ook aan den Midden stand gezegd. Zou ik dan die les niet mee geven 't Is de grondslag van uw eigen geloof. Wanneer alle standen dit zullen overne men, zal het ideaal bereikt worden. De liefde is edel, de liefde is noodzake lijk, zonder haar is niets mogelijk. De liefde brengt overwinning en de zegen des Hemels. „Oif is", zegt Christus, „Mijn gebod, waaraan men u zal kennen, dat gij elkander liefhebt". Voorzitter De Bruin dankte Mgr. Diepen en Mgr. Poels en deed nog eenige mede- deelingen voor de opstelling van den stoer. Vergadering personeel *aad Spoorwegen. De vorige week vergaderde de Personeel- raad ter behandeling der bij hem aanhangig gemaakte aangelegenheden. De Raad ging, behoudens eenige opmer kingen accoord met de door de directie voorgestelde wijzigingen in het R.D.K. '23. Tevens werden bij deze gelegenheid enkele der meest dringende personeelwenschen naar voren gebracht. Uitvoering werd besproken de positie der treindienstleiders, bovenbouwambtenaren en in verband daarmede de positie der ambtenaren in 't algemeen en der weg werkers. Besloten werd ter zake een be spreking aan de directie te verzoeken. De kwestie der dienstindeeling treinper soneel zal de Raad nader met de betrokken organisatie's behandelen. Met de door den minister van waterstaat voorgestelde wijziging van artikel 6 der Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925 ging de Raad accoord. Omtrent de door de directie voorgestelde wijzigingen in de duurtekringen der ge meenten Haarlem en Breda, zal de Raad de bij hem ingebrachte bemerkingen aan de directie kenbaar mabtn. Besloten werd aan 4te directie te verzoe ken -verhoogmg-varrw bedragen genoemd in artikel 5 der bepalingen ter uitvoering van de pensioenwet voor de spoorwegamb tenaren 1925. Naar aanleiding van een bij den Raad ingekomen collectief verzoek werd als regel aangenomen, dat dergelijke verzoeken door den Raad niet behandeld zullen worden. Het personeel dient zich te wenden tot zijn or ganisaties, welke eventueele klachten enz. bij den Raad kunnen inbrengen. De Koninginnebrug te Rotterdam. Nadat door het besluit van den gemeen teraad te Rotterdam om terug te komen op de voor vier weken gevallen beslissing, Burg. en Weth. hun vrijheid weer hadden herkregen, hebben zij het werk aan de Duitsche inschrijfster, de Vereinigte Stahl- werke. Dortmunder-Union, gegund. De actie bij „Feijenoord". In de afgeloopen week heeft wederom tusschen den Metaalbond en de vertegen woordigers der arbeidersorganisaties in het metaalbedrijf een conferentie plaats gehad inzake de actie bij „Feijenoord". Veel ver der dan tot een uiteenzetten van eikaars standpunten is men niet gekomen. Van arbeiderszijde hield men daarbij aan de voorgestelde eischen vast, terwijl van werkgeverskant eerst een nadere overwe ging van de eischen zou worden toegezegd, wanneer de looncijfers over de eene helft van dit jaar bekend waren. een geschiedenis te onderscheiden en ze veronderstelde dat de man met den blon den baard, die jaren lang uit Engeland weg was geweest, met zijn zoontje op weg was naar het huis van zijn vader, toen hij aangevallen en neergeslagen werd. Weet je niet hoe het groote huis heet, waar opa woont vroeg ze. Dibs wilde niet 1 aten blijken dat dit be langrijke punt hem onbekend was. Hij knikte aarzelend en zei Ja een heel groot huis, zoo groot. Het heeft geen naam, voegde hij er bij, om handig de laneune in zijn kennis te ver bergen. Is het hier ver vandaan, vroeg Mabin. Nee, zei hij. Papa en Dibs gaan met den trein die heel vlug rijdt. En wat is Dibs zijn achternaam vroeg ze. Paraat antwoordde hij Ik heet Zujus Moore. Zujus Moore antwoordde ze onge- loovig. Mijn naam is nog langer, maar papa zegt dat d:it genoeg is, vertelde Dibs. En ik wil graag Dibs genoemd worden. Goed hoor, Dibs. En hoe heet je pappie Ik bedoel hoe of andere menschen hem noemen vroeg ze. Meestal noemen ze hem „meneer", antwoordde Dibs vindingrijk. Ja, maar dat is toch zijn naam niet Nee, zei de jongen. Toen zweeg hij, want, hij ontdekte dat hij niet in staat was deze nieuwe moeilijkheid op te lossen. Hij heet zeker ook Moore? opperde ze. Zijn antwoord klonk.zoo onzeker dat zij er uit afleidde dat hij er-geen raad mee Op Dinsdag 26 Juli zullen tusschen bo vengenoemde organisaties nieuwe bespre kingen worden gevoerd. Een vrouwelijk wethouder Ten stadhuize te Deventer is een verga dering gehouden van de verschillende raadsfracties, om de samenstelling van het college van Burg. en Weth. te bespreken. Alleen de S. P. en de communistische frac tie waren niet vertegenwoordigd. Het te genwoordige college bestaat uit een V. B., een V.-D., een R. K en een C.-H. Ter ver gadering bleek, dat de soc.-democraten, die vroeger deel van het college hebben uitge maakt, maar door het overlijden van hun vertegenwoordiger hun plaats aan de vrijz.- democraten moesten afstaan, thans weer op vertegenwoordiging in hef dagelijksch bestuur der gemeente aanspraak maakten. Wie van de leden der overige partijen voor hen den zetel zal moeten inruimen, staat nog niet vast, maar vrij zeker schijnt de benoeming van een vrouwelijke wethouder, mevrouw SaundersBlaauboer (s.-d.) te verwachten te zijn. VLISSINGEN, 18 JULI. In onze Tijdinghal. Van het Koninklijk bezoek aan Limburg ontvingen wij een schitterende collectie foto's, waaruit duidelijk blijkt met welk enthousiasme de hooge gasten in de mijn streek werden begroet. Het internationaal concours hippique te Hilversum werd door H. M. de Koningin- Moeder bijgewoond. Onze fotograaf maakte een snapshot, terwijl de Koningin-Moeder een kopje thee dronk. Ook ontvingen wij nog enkele sport- kiekjes. Noodlanding. Vrijdagmiddag moest alhier op het vlieg veld het Duitsche vliegtuig D 991 een noodlanding maken, tengevolge van het niet werken van een der propellors. Na herstelling van het defect heeft het vlieg tuig zijn reis voortgezet. Wreedaardig. De politie vond aan den muur van den boulevard De Ruyter op de steenglooiing een viertal jonge katten, welke blijkbaar van den boulevard waren geworpen. Een van de dieren had de lenden gebroken, ter wijl een tweede een poot had gebroken. De politie heeft daarna de katten, teneinde hen uit hun lijden te verlossen, verdronken Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. Diefstal. Door de politie werd een 13-jarige jon gen aangehouden, die zich schuldig ge maakt had aan diefstal van een rijksdaal der uit een winkellade. De rijksdaalder werd door de politie opgespoord in een schuurtje van de woning van de ouders van bovengenoemden jongen, alwaar hij het geldstuk buiten weten van zijn ouders had verborgen. Voorts werd aangifte gedaan van dief stal van een bagagedrager van een rijwiel dat eenige oogenblikken onbeheerd op den openbaren weg had gestaan. Tenslotte hield de politie twee jongens van 11 en 14 jaar aan, die eenig lood had den weggenomen van een opslagplaats van „de Schelde" en die juist in handen der politie vielen toen zij dat lood wilden ver- koopen bij een opkooper hier ter stede. De jongens werden na een verhoor en vermaning aan de ouders afgegeven. Lastige bezoekers* Gisterenavond laat zag de politie zich genoodzaakt een tweetal lastige bezoekers te verwijderen uit een van de hotels aan den boulevard alhier. Waar het gerucht ging dat een der ongewenschte gasten een revolver bij zich droeg, werd hij door de politie gevisiteerd, doch werd geen vuur wapen op hem bevonden. wist. Ja...a zei hij. En een oogenblik later vervolgde hij Dat is niet zijn heele naam. Het is maar een klein stukje. Weet je hem verder niet meer Maar Zujus Moore werd onrustig onder dit kruisverhoor, dat geen flatteerend beeld gaf van zijn kennis. Papa zal je hem wel verder vertellen, zei hij in vol vertrouwen. En toen vroeg hij, blij de rollen te kun nen omkeeren -En Hoe heet jij Mabin Wrest. Hij lachte. Mabin Wrest Wat een gekke naam Hij staarde haar aan en zei toen Ik dacht dat jij de tante was die ik zou zien als ik met papa naar opa's groote huis ging- Hoe heette die tante vroeg ze vurig. Weer was hij de kluts kwijt. Tante, antwoordde hij na er een oogenblik over gedacht te hebben. Ze wist niet wat ze zeggen of doen moest. Het was misschien het beste om de directrice van het hotel uit te hooren. Maar het werd Mabin hoe langer hoe duidelijker dat de man met den blonden baard nog maar pas van boord was, zoo gauw moge lijk zijn intrek in een hotel genomen had en zijn jongen daar had achtergelaten om een ontmoeting te hebben. Aan het kantoor waar ze hem gezien had moest ze nadere inlichtingen zien te krijgen. Maar ze kon het kind toch niet alleen in het hotel achterlaten, vooral niet na de ge broken smeekbeden van zijn vader om toch vooral goed voor zijn schat te zorgen. Ze beschouwde het alsof ze een plechtige op dracht ontvangen had. Terwijl het kind aanhalig zijn arm om Een zeiljacht in nood. Gisterenavond werd op de reede alhier een Belgisch zeiljacht waargenomen, waar van de opvarenden blijkbaar niet al te best bevaren waren, want het ranke vaartuigje scheen in nood te verkeeren. Omstreeks half tien, toen de donker begon te vallen, werd ae vlag geheschen en een motorboot van het Nederlaridsch loodswezen vertrok om hulp te verkenen, daar het jacht hulpeloos ronddreef. Ook de motorboot van het Bel gisch loodswezen zette nog koers naar het scheepje. De motorbooten keerden echter naar de haven terug, zonder assistentie verkend te hebben. Later poogden de op varenden toch nog op de haven alhier te komen, doch dat zou niet gelukt zijn, als de motorboot van het Belgisch loodswezen daarbij geen assistentie had verleend. Het jacht, afkomstig uit Gent, met 5 opvaren den, werd nu behouden binnengebracht. Een der opvarenden werd door den scheer- stok licht aan den arm gewond. Hedenmorgen is het jacht weer van hier vertrokken. Scheepsbouw. Door den scheepsmakelaar P. A. van Bouchaute te Ter Neuzen is voor buiten- landsche rekening opdracht gegeven aan de N.V. Scheepswerven v/h H. H. Bodewes te Millingen, tot het bouwen van een sta len sleepkaan, groot ca. 1130 ton, lengte 73.25 M., breedte 9.19 AL, holte 2.45 M Op het voordek, wordt een ruime .matro zenhut gebouwd, terwijl op het achterschip een comfortabele roef met theehut is ont worpen. Voor het snel heffen der ankers wordt een 8 P.K. Lisenmotor geplaatst, waarmede tevens de pompinstallatie wordt aangedreven. KERK- EN SCHOOLNIËLJWS Ned. Herv. Kerk. Op het zestal te Sche- veningen komt voor ds. J. S. Hartjes te Rilland-Bath. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep naar Nijverdal door ds. R. Hamming te Middelburg. Aangenomen naar Haarlem door den heer P. A. E. Sillevis Smitt te Amsterdam. Bedankt voor de beroepen naar Gapinge- Vrouwepolder, Kruiningen, Nieuwdorp, Nieuwerkerk en Anna Jacobapolder door den heer L. van der Zanden, cand. te Putten. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Groede P. H. Borgers, proponent te Amsterdam, ds. J. P. van Heest te Deventer en ds. J. Berg man te Leeuwarden. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Aloercapelle door ds. A. Verhagen en voor Sliedrecht door ds. J. Vreugdenhil te Bruinisse. Examens. Voor het examen Nederlandsche handels correspondentie zijn geslaagd mej. C. Bijl en de heer J. van Dijk, beiden alhier, leer lingen van den heer I. Sinke. haar hals sloeg en doorbabbelde over de konijnen die hij bij opa zou krijgen, besloot ze dat het het beste was om den jongen mee te nemen naar haar moeder. Ze zou dan een briefje achterlaten bij de directrice om aan den vader te geven als die terug mocht komen. Ze begon direct aan de uit voering van haar plan. De jongen wilde met alk geweld met haar mee naar beneden toen ze pen en papier ging vragen. Ze schreef dat ze den jongen voor het oogeïi- blak mee naar huis zou nemen en gaf haar adres op. Het briefje gaf ze aan de direc trice, die, overeenkomstig haar verwach ting, geen bijzonderheden kon vertellen over den vreemdeling die den jongen mee gebracht had naar het hotel en hem daar 's morgens had achtergelaten. Ze had er niet het minste bezwaar tegen dat de jongen met Mabin mee zou gaan, daar de vader gezegd had dat zijn zuster zou komen om het kind te halen. Ze was te blij dat ze van de verantwoording af was om veel te vragen. En zoo reed Mabin met de autobus naar Maida Vale met een vreemd kind bij zich, deed haar best zijn vele vragen te beant woorden en hem ervan te overtuigen dat hij; spoedig zijn vader en grootvader zou zien en het groote huis met de konijnen, waarop hij zijn zinnen gezet had. Het ver baasde haar dat het kind zoo met een on bekende meeging en ze concludeerde eruit dat de reis en misschien een zwervend le ven hem aan dé zorg van vreemden ge wend hadden, waardoor hij zoo volgzaam was geworden. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1