Eerste Blad oi^ «j£mi*££aiii£ ■S927- VRIJDAG sa «juli BINNENLAND i Advertentiën ddelburgsche jappij v. Stoomvaart Stads= en Provincienieuws SPORT NO-104 VLISSINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ABONNEMENTS-PRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren i 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- aementen 17 cent, alles bij voorullbeta- Öng. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels: ƒ1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regei Kleine Advertenties betrefiende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels t 1.70, iedere regel meer 26 cent. ARSAVO^ fwcrrc pawMoia) J HAARWAS CM MIDDEL •niWJXO TIERZaPPRtPMWT vomn*B.r.FL£55CrE.K VA71 VOriCMU.l4HDe«00T-f VQN COHBWT HAARLEM aar bij FirmaJOH.FiBBE )ud 63-65. Vlissingen TE KOOP: erenfietsen f 35, f 30 e: imet kast. Jongens fiell en f 20. Meisjesf. f 22.S arf65.A. KLiP.Walstrr.: H.B.S. Boeken Klasse 1, 2, 3, 4 en Paul Krugerstraat 11. ke Bovenwoning 4.50 per week, Kanaal Te bevragen aldaar. d. VISSER, Wafelkraam ijk, vraagt gedurenJi een handig MEISJE pzaam te zijn in he |w KARREMAN, Boule-, :ert 32, vraagt een ne: DAGMEISJE. |ir aanmelden. lv SIEMEL1NK vraag leurstelling, zoo spoedij en net DAGMEISJE. [Boulevard Evertsen 3S| lenschen z. k. zoeke: t een MEUB. KAMER jik van of vrije keuker met prijsopgaaf letter.' ;reau „Vliss. Courant' gezin te Bergen of dt gevraagd net KEUKENMEISJE jdelijk adresMevrou» 1SSELTKok, Hotéj is", Vlissingen. (-Middelburg-Rotterdam i- hengelegen plaatsen. |R VAN PASSAGIERS, DEREN EN VEE. v. Rottl v.m.uun Bewaren van rijwielen aan stations. Naar het „Volk" verneemt, zullen aan de daarvoor in aanmerking komende stations der Nederlandsche Spoorwegen met ingang van 1 Augustus a.s. maandabonnementen voor het in bewaring geven van rijwielen worden verkrijgbaar gesteld, kostende 2. Amerikaansche journalisten. De Carnegie Schenking voor den inter nationalen vrede heeft een dertigtal Ame rikaansche journalisten uitgenoodigd gedu rende de zomermaanden een bezoek aan Europa te brengen. Dit gezelschap, dat uit hoofdredacteuren van verschillende bladen van de Vereenigde Staten bestaat, zal van 7 tot 13 Augustus een bezoek aan ons land brengen. Voor de ontvangst heeft zich een comité gevormd, waarvan mr. B. C. J. Loder, oud- voorzitter, thans rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie, zich bereid heeft verklaard de functie van voorzitter op zich te nemen. Eveneens namen daarin zit ting de heeren Tobin, gezant der Vereenig de Staten in Den Haag, Cort van den Lin den, minister van Staat, voorzitter van het Carnegie-fonds, de burgemeesters van Den Haag, Amsterdam en Rotterdam de voor- zitters van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Den Haag en van de Ned. Amerikaansche Kamer van Koophandel, mr. G. Vissering, president «van de Nederland sche Bank, dr. C. J. K. van Aalst, dr. A. G Kröller en vertegenwoordigers van de Al- gemeente Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de ereeniging Ne derland in den Vreemde, de Ned. Journa listenkring, de Haagsche Journalistenver- eeniging en de buitenlandsche Persvereeni- ging. Het voorloopig programma bevat, behal ve eenige lezingen over een aantal onder werpen van internationaal-rechteüjken aard, o.m. een bezoek aan Amsterdam, Rotter dam en aan de werken tot drooglegging van de Zuiderzee. Een mooie gift voor de tuberculose bestrijding. Het fonds 1918 ter bestrijding van tu berculose en kanker heeft aan de Neder landsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose het aanzienlijke bedrag van 85.000 geschonken, onder bepaling, dat de opbrengst van dit kapitaal uitsluitend gebruikt zal worden voor wetenschappelijk onderzoek op het gebied der tuberculose. Reeds gedurende eenige jaren schonk het genoemde fonds voor hetzelfde doel I een belangrijke bijdrage. Daardoor werd J o a- mogelijk gemaakt, dat de rapporten en verslagen der tuberculose-studiecommis- sie van de Nederlandsche centrale vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose in druk konden verschijnen. Het eerste nummer van deze verslagen is juist dezer dagen uitge- komen. 15 16 18 19 20 l?2i v.Midd. Juli jv.m.uur 8 8 8 - 9 „Zonnegloren". Woensdag had de opening plaats van het Sanatorium Zonnegloren", uitgaande van de Ned. Herv. Kerk en een levensuiting van den diaconalen arbeid, een uiting ook van den dienst der barmhartigheid. De belangstelling was zoo groot, dat het bestuur zich genoodzaakt had gezien een speciale tent op het terrein te plaatsen, waar de 540 personen die aanwezig zouden zijn, konden ontvangen worden. Om één uur bewoog zich de groote stroom van menschen van de halte Soest- duinen naar het terrein, terwijl auto's en fietsen velen uit de omgeving aanvoerden. Ze waren, gekomen uit Zeeuwsch-Vlaan- deren, evenzoo als uit ihet Noorden van Friesland. Tegen 2 uur kwam H. M. de Koningin- Moeder, die deze opening zou bijwonen. Aan het poortgebouw werd zij ontvangen door eenige leden van het dagelijksch be stuur, waarna zij werd geleid in een dei- eetzalen, voor ontvangst ingericht. Na zich met de bestuursleden te hebben opgehouden, begaf men zich naar de ge heel gevulde vergadertent. De voorzitter, jhr. mr. J. W. Rutgers van Rozenburg leidde het samenzijn. Na het openingswoord spraken o.a. nog de minis ter van arbeid dr. J. R. Slotemaker de Bruine, vroegere voorzitter ds. P. Bon ders, namens de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk dr. H. E. G. van der Meene, namens het prov. kerkbestuur van Utrecht di. j, I). de Lind van Wijngaarden, namens net classicaal bestuur van Amersfoort ds. J. I. van Schaick, namens den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van Soest. matiën te bekomen N.V. Transport- en E*P Erven G. VOS, Teiefoo" B. EENHOORN, Telef. 15J' v. OOSTERHOUT, Tel. J® toebrs. BUITENHEK, Tel. I»! Scheepsbouw. De Vgjetnigde Ned. Scheepvaartmaat schappij, die tot dusver op een na uitslui tend schepen in de vaart heeft, die zij heeft overgenomen van een der groote Neder landsche stoomvaartmaatschappijen, die naar bekend allen deelhebber zijn in deze maatschappij, zal twee nieuwe schepen doen bouwen. De bouw van een daarvan, een vracht schip van 9000 ton draagvermogen met accommodatie voor 50 passagiers, dat be stemd zal zijn voor de vaart op Oost-Afrika zal worden opgedragen aan de machine fabrieken en scheepswerf van P. Smit Jr., te Rotterdam. De Vereenigde Scheepvaart maatschappij zal voorts dezer dagen nog een opdracht verstrekken voor den bouw van een schip van 6000 ton en wel voor de vaart op West-Afrika. De Kon. Ned. Stoomboot Maatsch heeft een inschrijving geopend voor den bouw van twee vrachtschepen van 3500 ton ieder. Naar het „Hblci." verneemt, is de laagste inschrijving, die is ingekomen, af komstig van een Duitsche werf, aan wie waarschijnlijk de opdracht zal worden gegund. VLISSINGEN, 15 JULI. Strandconceri. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de Heef C. G. Govaarts, geeft Zondag a.s:, des avonds 8 uur een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Programma: 1 Machine gun Guards, Marche E. Maréchal 2. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, Ouverure Fr. v. Suppé 3. Lenz und Liebe, Walzer. F. v. Blon 4. Grande Fantaisie sur l'Opera „Tannhauser" R. Wagner 5. Lebenslust, Ouverture C. Latann 6. Coppélia, Ballet L. Delibes 7. Loreley-Paraphrase Jos.Nesvadba 8. Suite de Ballet de l'Op. Comique „Marion" S. Vlessing l.sPrelude. 2. Rigaudon. 3. Badinage. 4. Intermezzo. 5. Gavote. 6. Rondo Finale. 9. Finale. k De kermis. Hoewel de kermissen de laatste jaren .weinig nieuws opleveren, houden zij toch overal waar zij niet zijn afgeschaft, stand. Er is dikwijls beweerd dat zij niet afge schaft behoefden te worden, omdat dit al oude volksvermaak eigenlijk uit den tijd was en dus vanzelf wel zou verdwijnen. Dit nu is nog nergens het geval geweest. Zoo lang de gemeenteraden de kermissen hand haven, keeren zij ieder jaar terug, al moet erkend worden dat er niet veel variatie in komt. Toch is er voor velen die nog aan dit vermaak hechten, gelegenheid om zich een week op bijzondere wijze te ontspannen. Vooral door hen wier middelen het niet veroorloven elders ontspanning te zoeken, wordt er veel waarde aan gehecht dat de kermis behouden blijft. Dat is onlangs nog gebleken te Utrecht, waar de kermis is af geschaft en een comité niet minder dan 20.000 handteekeningen heeft weten te verzamelen, waarbij de gemeenteraad ver zocht werd tot wederinvoering over te gaan. De raad heeft dit niet gedaan, doch dit groot aantal handteekeningen bewijst voldoende dat er nog duizenden menschen gevonden worden die op behoud van de jaarmarkt prijs stellen. Ook hier ter stede worden vele oude kermisklanten aangetroffen. Dit zal de vol gende week wel blijken nu de planken- en tentenstad weer voor een week is opge bouwd. Wij zullen de verschillende inrichtingen de revue eens laten passeeren en dan zien wij dat op de Zeilmarkt een plaats heeft ge kregen een panopticum van G. Regte. Op het terrein bij de Gravenstraat zullen voorstellingen gegeven worden door het circus-variété van H. van Rever. Daar is voorts opgeslagen de stoomcaroussel, een danstent en een zweef-caroussel benevens een beignets-kraam van Chr. de Haan. Oo den Nieuwendijk is weder de beken de luchtschommel van A. Huijgens ge plaatst. Verder een schiettent, een zgn. hobbelende geit, de gebakkramen van gebr. Smits, wed. Visser en Van Besooijen en enkele andere kramen. Op het De Ruyterplein treffen wij aan een auto-caroussel, een vergenoegingspaleis en een hoepla-tent. Op het Bellamypark vinden wij een draaimolen, een dierentent, een somnabu- le, een zeestormrad, een schiettent, de zgn. spijkersport, terwijl daar verder nog ver schillende kramen zijn geplaatst. Uit deze opsomming blijkt dus dat de i kermis dit jaar niet veel verschilt van haar laatste voorgangsters en er voor ieder weer elk wat wils is te vinden. Heft loodswezen blijft onder marine ressorteeren. Van het denkbeeld, dat in overweging was, om de afdeeling loodswezen, beton ning. bebakening en verlichting van het departement van marine onder te brengen bij het departement van waterstaat, is af gezien. Een onderzoek naar de wensche- lijkheid van die verplaatsing moet hebben uitgewezen, dat de voordeelen, welke men er van verwachtte, door de nadeden zou den worden overtroffen. Evangelisatie-samenkomsten. Volgende week zullen op Dinsdag, Don derdag en Vrijdag ,des avonds, evenals het vorig jaar, in de Nieuwe Middelkerk weder Evangelisatie-samenkomsten worden ge houden. Als sprekers zullen in die samen komsten het woorcf' voeren ds. P. N. Kruys- wijk alhier, ds. P. van Strien van Veere en ds. M. van Wijk vajn Oostburg. Het gespro kene zal met lichtbeelden worden opge luisterd, terwijl cje Chr. zangvereeniging „Hosanna" en een-gemengd koor hun me dewerking zullen \ferleenen. Anti-kenriissamenkomsten Op Zaterdag den laatsten kermisdag zal in het gebouw voor Christ. Sociale Belan gen in de Palingstraat alhier een anti-ker- missaimenkomst worden gehouden, uit gaande van de Christ. Vereen, voor Jonge Mannen, de GeréL Evangelisatie-vereeni- ging en den Christi Besturenbond, met me dewerking van def Christ. Mondharmonica- vereeniging „Excelsior". Als sprekers zullen daarbij optreden ds. A. de Voogd en ds. P. N. Kruyswijk, terwijl de bekende declamator Arie Post uit Sche- veningen verschillende voordrachten zal ten beste geven. Per advertentie zullen nadere bijzonder heden worden bekend gemaakt. In het Millitair Tehuis zullen volgende week voor de militairen van land- en zee macht wederom gezellige avonden worden georganiseerd. Cabaro'j Monopole. Gedurende de kermis wordt van 17 tot en met 24 Juli dagelijks café-chantant ge geven in het café.Monopole en zullen ver schillende artisten optreden, afgewisseld door de Zeelandia Jaszband. Wij verwijzen vérder naar de in dit num mer voorkomende'advertentie. Het reisbureau Zeelandia Expresse. De volgende wejek zal hier een reisbureau worden opgericht, genaamd „Zeelandia Expresse". Naar men ons tnededeelt zal het bureau geheel voldoen aan de eischen, welke er gesteld mogen warden aan een bureau van dergelijken omvarïg. Het is een bijkantoor van het hoofdkantoor in België, met name Gent. De bedoeling is om alle mogelijke inlichtingen te vertrekken omtrent het rei zen. Verder het behandelen 'van Spoor- wegbiljettenverkoopautomobiel-tickets naar alle deelen der wereld privé reizen vliegpassagesbagageverzekeringen en hotelreserveeringen in alle deelen der we reld. Kortom alles wat een goed reisbureau zoowel wat prijzen betreft als andere maat regelen, maar eenigszins kan doen. Uit België zullen speciale tochten geor ganiseerd worden naar ons eiland Walche ren. Het is wel al laat in het seizoen, doch het bureau vertrouwt dat er nog wel enkele reisjes gemaakt zullen kunnen worden. Vol gend jaar echter zal alles prima functionee- ren wat betreft de connecties om het vreemdelingenbezoek aan Walcheren te bevorderen. Het bureau komt onder leiding van den heer W. Laatsman, die aan verschillende groote reisbureaux is werkzaam geweest, o.a. bij Thos Cook Son, Lissone, Linde- mann en The American Express Company, zoodat de leiding in handen is van iemand die volkomen op de hoogte is van de bij zondere eischen aan een reisbureau gesteld. In onze tijdinghal. De opening van het sanatorium Zonne gloren te Soestduinen heeft Woensdag plaats gehad. Onze fotograaf zond daarvan drie mooie kiekjes. Te 's-Bosch is de eerste Noord-Brabant- sche spekveiling gehouden. Onze foto toom een overzicht van deze veiling, die veel belangstelling wekt. Wij geven enkele mooie foto's van de bijenmarkt te Veenendaal. Het ontruimde oude mannen- en vrou wen gasthuis te Zandvoort, een der oudste gebouwen van die gemeente. Dit gebouw zal binnenkort worden afgebroken. Het vacantie-kinderfeest te Amsterdam. Heden vertrokken weder enkele honderden kinderen naar bosch, zee en heide. Wij brengen daarvan een aardige foto. Een moeder, die 's ochtends uit werken gaat is even weggeloopen om haar dochtertje vaar wel te kussen. Nog geven wij een foto van een gecostu- meerd schaakspel dat te Weesp heeft plaats gehad. s Een fotografisch atelier. Het reeds meerdere jaren bestaande foto grafisch atelier in de Kerkstraat no. 9, wordt zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, morgen door de firma Van Wijk Scherpenseel heropend. Er zijn in dit atelier verschillende veran deringen aangebracht, welke tevens jferbe- teringen genoemd mogen worden, w.o. wij wel mogen noemen een sterke opname- lamp. Het atelier voldoet aan alle eischen welke aan een modern fotografisch atelier gesteld mogen worden. Voor amateurs is de firma ruim van alle benoodigdheden op fotografisch gebied voorzien. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag rolde een 10-jarig knaap je spelender wijze .van de glooiing aan de Keersluis te water. De jongen had de te genwoordigheid van geest om zich onmid dellijk tegen den kant op te werken, waar bij hij juist in handen viel van een agent van politie die daar passeerde, die het ventje behouden op het droge bracht en het aan de ouders kon overgeven. Scheepvaartberichten. Heden is binnengekomen om alhier te bunkeren het Zweedsche stoomschip „Trel- leborg" van Antwerpen. Het Engelsche stoomschip „Arantza z Mendu", komende van Antwerpen en be stemd naar Cardiff, heeft hedennacht bij de Nolleplaat aan den grond gezeten, doch is zonder assistentie vlot gekomen en heeft de reis voortgezet. Abdij concert. Het Abdijconcert door het Middelburgsen muziekkorps wordt Zondag a.s. niet gege ven des morgens van 8 tot 9, doch des middags van 12 tot 1 uur. Onweer. Boven Oostburg heeft in den nacht van Woensdag op Donderdag een hevig onweer gewoed, waarbij het zóó regende, dat nog gisterenochtend tuinen en landerijen als het ware onder water stonden. Bij velen drong het water in de woningen. Door het inslaan van den bliksem is de schuur van H. Re- meijn nabij Oostburg afgebrand. Te Schoondijke is in vijf woningen door den hliksem schade aangericht. Voor het examen in de gemeente-admini stratie zijn geslaagd de heeren C. J. van Hootegem te Aardenburg, A. P. Kostense te Biervliet en J. J. Htiisroom te Wolfaarts- dijk. SOUBURG. Op - Zaterdag 6 (Augustus zal door de ringen Serooskerke en Middelburg der Jon- gelingsvereenigingen op Geref. grondslag een openluchtsamenkomst worden gehou den op een weide der hofstede „Midden hof" alhier. Als sprekers zullen optreden ds. Schilders «van Oegstgeest en de oud-minister mr. H. Bijleveïd, lid der Tweede Kamer. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen een Öelastingplaatje bij Schout, Oranjeplein A 11 een belastingplaatje bij Davidse, Rit- themsehe straat B 408. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Enschedé as. W. A. B. ten Kate te Vlissingen. Nederiandsch Zendelingengenootschap. Gisteren is te Rotterdam de 30e jaarlijk- sthe vergadering van het Nederlandsen Zendeling Genootschap gehouden, onder voorzitterschap van ds. F. W. G. Verheul van Gouda. De ochtendvergadering was in zonderheid gewijd aan het behandelen van de huishoudelijke aangelegenheden. Het jaarverslag werd uitgebracht door de zendingsdirectoren. Opgemerkt werd, dat Java onder de gebieden der Mohammeda- nenzending een zeer bijzondere plaats in neemt, omdat aldaar een aantal Inlandsche christenen gevonden wordt zóó groot, dat .elk ander zendingsgebied daarbij achter blijft. Op Oost-Java zijn er in één verband ruim 20.000 Javaansche christenen, ver spreid over een 50-tal gemeenten. Verschil lende Hollandsch-Indische of Hollandsch- Chineesche scholen zijn geopend. Een groote gebeurtenis was de opening der Theologische School Bale Wyata (hal voor godsdienstonderwijs), te Malang op 6 Januari 1927. In Deli blijft de groote massa nog on bewogen. Door den thesaurier, jhr. H. M. de Koek werd de jaarrekening over 1926 ingediend en toegelicht. De baten over 1926 waren 341.830. De uitgaven over datzelfde jaar 318.971. Streven naar hereeniging in de Ger. Kerken Naar „de Stand." meldt hebben 58 leden der Gerf. Kerk te Leeuwarden den volgen den brief aan den kerkeraad dier gemeente gezonden Ondergeteekenden enz. betreurende de breuk welke in den laat sten tijd in onze Kerken is ontstaan van oordeel zijnde, dat gescheiden leven van kerkelijke groepen welke bij elkander behooren, in strijd is met Gods Woord verzoeken uwen raad met den meesten aandrang aan de komende Generale Synode ónzer Kerken het verzoek te willen richten, dat door de Synode pogingen worden aan gewend om de eenheid te herstellen. Anti - militaristische predikanten Te Keulen zal 21 Juli a.s. een vergade ring worden gehouden ter voorbereiding van het internationaal congres van anti militaristische predikanten in 1928 in Ne derland. Afgevaardigden uit Engeland, Zwitser land,"Frankrijk, Duitschland, Noorwegen en Nederland zijn tot deze conferentie uitge noodigd. Uit Nederland hopen prof. G. J. Fleering, ds. J. B. Th. Hugenholtz en ds. F. Kuiper deel te nemen. Des avonds zal een openbare bijeenkomst worden gehouden waar de afgevaardigden het woord zullen voeren. Prof. G. J. Heering zal spreken over Mag de kerk zwijgen Gymnasium te Middelburg. Tot de eerste klasse van het gymnasium te Middelburg zijn toegelaten P. M. Bak ker, Ha. de Kat, W. F. M. Kimpe, F. H. van Leeuwen, Ca. Ea. Ouburg, D. van Swig- chem, A. J. Vroon en Ea. Ma. Ta. Zandijk. Een aspirant werd niet toegelaten, aan een werd herexamen opgelegd. MARINE EN LEGER. Pensioenactie zeemacht. De bond „Pensioenactie Zeemacht" heeft gisterenavond te 's-Gravenhage een verga dering gehouden. Daarin werd het petition nement, dat aan den ministerraad en "aan de beide Kamers der Staten-Generaal ge zonden zal worden, voorgelezen en toege licht. Er werd druk op het petitionnement geteekend'. De vergadering sprak er haar bevreem ding over uit, dat van de oud-Oost- en West-Indische militairen de pensioenen zijn herzien en van verhooging van pensioenen van oud-marinemannen nog niets verno men is. De officier van administratie le klasse J. G. van Kregten is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 13 September niet het stoomschip „Prinses Juliana" die bestemming volgen. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 12 Juli sergeant-kok E. P. Stern van de ..Hertog Hendrik" naar het wachtschip te Willemsoord idem A, Triest van het wachtschip te Willemsoord naar de „Hertog Hendrik". Met ontslag uit den zeedienst 16 Juli tamboer 3e klasse J. Gorter matroos 3e klasse M. van Kasteel. Bij Kon. besluit van 12 Juli zijn benoemd met ingang van 8 September, tot generaal- majoor, commandant van de IVe divisie, de kolonel H. Z. A. van de Roemer, van het wapen der infanterie, belast met het bevel over de IVe divisie bij het wapen der infanterie lo. met in gang van 1 'Augustus, tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk commandant van het 8e regiment en bij zijn tegenwoordig korps, de majoors J. R. L. Jans en F. E. Knoote, respectievelijk van het 2e en 20e regiment 2o. met ingang van 17 Augustus, tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk com mandant van het 5e regiment en bij den staf van het wapen, de majoors J. A. Pet en A. C. Breebaart, respectievelijk van het 21e regiment en van den staf van het wa pen bij het wapen der Kon. marechaussee, met ingang van 1 September 1927, tot kolo nel, inspecteur van het wapen, de luitenant kolonel G. J. D. Bauduin, waarnemend in specteur van het wapen. Met ingang van 1 September is de titu laire rang van kolonel verleend aan den lui tenant-kolonel F. C. A. van der Minne, aar de gepensionneerde luitenants-kolonel G. J. P A. Thompson en D. A. Eekhout, allen van het wapen der Kon. marechaussee. Noodlanding van een militair vliegtuig. Gisterenmorgen omstreeks half twaalf is op de terreinen van de Amsterdamsche Waterleiding in de gemeente Bloemendaal een militair vliegtuig, afkomstig uit Soes- terberg geland. Het doel van den tocht was Schiphol, doch door den sterken mist was men den koers kwijt geraakt en nabij Noordwijk terechtgekomen. Onmiddellijk werd toen ge draaid en men kwam tenslotte boven de terreinen van de Amsterdamsche Water leiding. Daar stokte plotseling de motor en het bleek, dat een der negen zuigers defect was geraakt. Bij de noodlanding" kwam het vliegtuig in een greppel terecht en sloeg over den kop, waarbij de propeller, de mo tor en de glijvlakken zoo goed als vernield werden. Het vliegtuig werd bestuurd door den leerling- vlieger v. d. Veyst uit Delft, terwijl zich ook korporaal Fiegée uit Haarlem in het vliegtuig bevond. Beiden bleven onge deerd. De Zuidpool-expeditle van Byrd. De „New-York Herald" verneemt uit San Diego nadere berichten over de Zuidpool- plannen van kapitein-luitenant ter zee Byrd, die het blad verstrekt zijn door den heer G. M. Byrd', den walkapitein van de Mexi- caansche walvischmaatschappij, die agent is van het stoomschip „C. A. Larsen", een Noorsche walvischvaarder, welke het

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1