r 1000 150 100 25 i DINSDAG rsTBÖËKËN delburgsche ppij v. Stoomvaart soft ^tr00" qnn gemeentebestuur ^BiNNENLAND FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Provincienieuw s NO. löl 65e «Jaargang ^»<ll A\ar«. ER, AFWISSE- s het Indische Pakken t), waarvan 8 zoo goed ureau „Vliss. Courant" tte JOPJONGEN tiet beneden 14 jaar lüLLER, Walstraat f pracht TAMAFOON f 20.AdresSchel- (winkel). igustus een AGMEISJE oven de 16 jaar. Gees dags vrij. endrikstraat 16. een nette of Meid-Huishoudster :n 's avonds tusschenj ureau „Vliss. Courant' lerhouden boeken dei' J ter overname ge- even méT opgaaf van f a ingewacht onder left. I iu „Vliss. Courant". •N WONING raagd, van 30 tot 40 J ïaand, tegen Augustus,! tving van Vlissingen. i etters R. L., bureau rant". diddelburg-Rotterdani engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, fEREN EN VEE. v.Midd. v. Rott Juli v.m.uur v.m.uut 12 - 9 13 8 1- 14 - 9 15 8 - atiën te bekomen N.V. Transport- en Exp- 1 Erven G. VOS, Telefoon i| B. EENHOORN, Telef. 153. OOSTERHOUT, Tel. 282- i ebrs. BUITENHEK, Tel. 10' VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vüssingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- iche verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. f. Hl BE ÏE1DE |y.,fihtmt §§-§9, Ilissinp. Telel. ?6, M\tïm i28? 13 JUL2 ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regei meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Wijn! fagelijks, iHguiriiri op Irnióaj ui slgeueoo erkende Christelijke Faesidagen De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. fjvjw een ongeluk. LP U gulden bij verlies van een hand, voet of oog, gulden bij veriies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger WIJZIGING ROUTE ELECTRtSCHE TRAM. Burg. en Wetli. van Vüssingen brengen ter algemeene kennis dat ter bevordering van liet veilig ver keer in de stad wegens de kermis, de lijn i an de electrische tram naar het station v.v. vanaf Woensdag 13 Juli a.s. tot en me: Woensdag 27 Juli a.s. niet verder rijdt dan het Betje Wolffplein. Vlissingen, 9 Juli 1927. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De vliegtocht Indië-Nederiand. Bij de K.L.M. is van Geyssendorfer teïe- grafisch bericht uit Calcutta ontvangen, dat J het Fokker-vliegtuig daar gisteren om 2 uur f is aangekomen. Men was des morgens om 6.30 uur uit Rangoon vertrokken en had een moeilijken" tocht door slecht moesson- v/eer. Het vliegveld te Calcutta stond half onder water. Men hoopte gisteren naar Allahabad te vertrekken. Een postduiven wet. De 's-Hert. Crt." verneemt, dat eerlang I te verwachten is de indiening van een „wet I op de postduivenhouderij". Deze nieuwe wet zal o.m. omvatten een belasting op de voetringen en de bescher ming der postduiven. Guldenspoorsiag-herdenking. Vanwege het Verbond /van Vlaamsch Hollandsche Vereenigingen in Nederland, i heeft Zaterdag te Bilthoven en Utrecht de centrale Guldenspoorslag-herdenking plaats I gehad. Des middags hebben de afgevaar- digden van de Vlaamsch-Tiollandsche Ver- I eenigingen in den lande zich in Bilthoven vereenigd, waarna in het hotel De Leijfih aldaar de heer J. B. de Boevé te Bilthoven, secretaris der Utrechtsche vereeniging, ge- sproken heeft over de Vlaamsche beweging en haar beteekenis voor Nederland. De afgevaardigden hebben zich daarna aan een gemeenschappeüjken maaltijd ver eenigd. Des avonds ivond in de groote zaal van het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te Utrecht een herdenkingsbijeenkomst plaats. Dr. M. Minnaerts, uit Bilthoven, sprak een herdenkingsrede uit. Hij wekte de aan wezige Nederlanders op, mede te leven met de Vlaamsche bev/eging en zoodoende me de te werken aan den strijd tegen de ver- fransching, niet alleen van het Vlaamsche I deel van den Nederlandschen stam, doch van het geheele Dietsche volk. Arbeid voor beperkt-invaliden. Te 'Amsterdam is dezer dagen een verga dering gehouden ter bespreking van een plam om in 1928 een tentoonstelling met congres te organiseeren, waar zou worden getoond en behandeld wat gedaan kan wor den -voor de tewerkstelling van beperkt- invaliden. Het initiatief van deze vergadering was uitgegaan van de centrale commissie van nazorg-organisaties die reeds bij haar eer ste stap in deze richting de vereeniging Parkherstellingsoorden te Amsterdam ont moette. De vergadering, die onder leiding stond van den heer Te Nuyl te Deventer, voor- I Uit 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) f 2» Mabin, die bloosde en boos was op zich- J zelf, ontwaarde een hoed van zaeht-vilt |i met een breeden rand. De hoed werd snel j afgenomen en ze zag dien eigenaar van de prettige stem. Voordat hij sprak wist ze dat de man en de stem bij elkaar hoorden j ze vormden om zoo te zeggen één geheel. Want het hoofd was dat van een man, die zijn jongensjaren wel een heel eind achter zich had liggen, maar die zonder twijfel toch nog jong was. Ze zag een blo zend gezicht en een grooten, blonden baard en hij keek met een blik die getuigde van een zonnig humeur al werden zijn mooie, helderblauwe oogen op het oogenblik een beetje verduisterd door een uitdrukking van spanning en ongeduld. Atijn hemel... o, pardon Dit zei hij terwijl hij op den drempel stond en zijn hoed afnam. Boos op zichzelf, rood en stoffig, strom pelde Mabin terug naar het midden van het vertrekje over boeken en papieren, die overal verspreid lagen. Ik probeerde het raam open te schui ven, legde ze uit. Het is het is... ver schrikkelijk hier binnen. Permitteert Hij kwam binnen en Mabin zag dat hij tamelijk groot was, breedgeschouderd en kleeren droeg die zeker niet in Engeland' gemaakt waren. Hij had iets „ik-en-weet- zitter van bovengenoemde commissie, werd bijgewoond door een groot aantal vertegen woordigers van organisaties, die op een of andere wijze de productieve tewerkstelling van bepaalde groepen beperkt-invaliden, zqoals blinden, dooven, geesteszieken, ver minkten, tuberculoselijders enz. bevorderen. Algemeen werd het plan met groot en thousiasme aanvaard. Uit de besprekingen bleek, dat men meende, de tentoonstelling er. het congres in Amsterdam, te moeten houden, en naast de Nederlandsche in zendingen ook buitenlandsche medewerking zou worden gevraagd. Ned. Grafische Bond. De Nederlandsche Grafische Bond houdt zijn 14e jaarvergadering te 's-Gravenhagc. In zijn openingswoord constateerde de heer Sans uit Deventer, dat de toestand in het grafisch bedrijf nog steeds door werk loosheid wordt gekenmerkt. Een 1200-tal vaklieden in dit bedrijf zijn zonder werk. De mechaniseering van het typo-grafenvak is daarvan voor een groot deel de oorzaak. D'e strijd der arbeiders gaat niet tegen het machinale bedrijf, doch het is, zeide spre ker, jammer dat de machines niet meer in het algemeen belang worden gesteld. Door beperking van het overwerk tot het meest noodzakelijke kan de werkloosheid tot een minimum worden teruggebracht. Het onderzoek naar de prijstarieven, dat thans wordt ingesteld naar aanleiding van dt actie der 'ongeorganiseerde patroons, kan volgens spreker geen ander resultaat ople veren, dan dat die tarieven behooren te worden gehandhaafd. (Het vermogen van den bond bedraagt thans 110.638.15. De teruggang van het ledental is weer door nieuwe toetreding gevolgd. Uit de metaalindustrie. De staking, die gisterenmorgen aan de Overijsselsche Ijzergieterij en Machinefa briek te Deventer is uitgebroken omvat 125 werklieden. Daarvan zijn er 104 georgani seerd, nl. 86 in den Alg. Ned. Metaalbe- werkersbond en 18 in den R.-Kath. Metaal- bewerkersbond. in de sristerenmorgen door de hoofdbe sturen der samenwerkende arbeidersorgani saties met de stakers gehouden 'vergadering werd mededeeling gedaan van de bespre king op Zaterdag jl. in Den Haag tusschen den rijksbemiddelaar, de vertegenwoordi gers der werklieden-organisaties en de di rectie der fabriek, welke bespreking tot geen resultaat heeft geleid. Bij deze mededeeling werd uit de verga dering de opmerking gemaakt, datToen Za- terdajg in Den Haag de bespreking piaats vond, tegelijkertijd door de directie aan haar personeel schriftelijk is medegedeeld, dat Maandag 11 Juli dus gisteren, de fa briek tot nadere aankondiging gesloten De film „Moeder". De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft niet 22 tegen 17 stemmen een motie aan genomen, waarbij wordt uitgesproken, dat de raadsleden, alvorens aan den burge meester te kunnen verzoeken het verbod van de film „Moeder" op te heffen, de film eerst moeten zien. De film zal binnen eeni ge dagen vooi de raadsleden vertoond worden. ALGEMEEN AFDEELINGS-ZIEKEN- FONDS „WALCHEREN". Onder voorzitterschap van den heer dr. A. Staverman hield het ziekenfonds „Wal cheren" gisterenavond in het café Ver- meesch zijn jaarvergadering. nïet-wat" over zich, dat toonde dat hij in een ander milieu dan dit thuis hoorde. Zijn baard en zijn lange haren wezen daar ook op. Dit gaf iets wilds, iets romantisch aan zijn uiterlijk, dat echter eerder aantrekke lijk dan hinderlijk was. En de klank van zijn stem getuigde zoowel van een goede opvoeding als van een bijzondere bescha ving. Alles bij elkaar was hij een man die direct voor zich innam en Mabin, die hem ■verlegen bedankte, stelde direct belang in hem. Waar kwam hij vandaan Wie was hij Wat deed hij hier Zie zoo riep hij, toen hij na lang wrikken en duwen en na eenige hinderlijke meubelstukken verwijderd te hebben, er in ges-Iaagdi was het raam op te schuiven. In elk geval hebben we nu lucht. Maar het is de vraag of het frissche lucht is. Ik denk overigens dat u hier in dit don kere hol de zon niet zoo vaak zult zien dat u haar mist als ze weg is. Glimlachend veegde hij het vuil van zijn handen met een gekleurden zakdoek. Mabin lachte schuw. Noemt u Londen een donker hol zei ze bedeesd. Zeker. O zei. ze, en zweeg. Het was niet gepast om een lang gesprek met een vreemdeling aan te knoopen en trouwens, ze had niets meer te zeggen. Hij, van zijn kant, scheen ook verlegen met de situatie. Hij ging door met zijn handen te wrijven ofschoon ze allang schoon Wcfren en hij glimlachte. Eindelijk zei hij Waar ik vandaan kom zijn de boomen zoo hoog als dit huis en het klimaat is er hemelsch. Werkelijk Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer S. J. Engering, ontleenen wij het volgende 1926 is voor het fonds een jaar geweest dat zonder moeilijkheden is verloopen, wij zijn er dan ook in geslaagd de financieele zorgen van 1925 te overwinnen en kunnen den toestand nu weer gezond noemen. Dit mooie resultaat is bereikt kunnen worden, zoowel door de medewerking der deelnemers als door de medewerking der verzekerden. Het is een verblijdend ver schijnsel, dat de nieuwe maatregelen die de uitkomst van 1925 ons dwongen te nemen, maatregelen die hier en daar tot flinke ver sobering dwongen, zoo zonder onaange naamheden toegepast zijn kunnen worden. Wij meenen hieruit de conclusie te mogen trekken, dat de verzekerden overtuigd zijn dat alles gedaan wordt wat met de be schikbare middelen mogelijk is. De onderhandelingen met het Burgerlijk Armbestuur tot onderbrenging der bedeel den bij ons fonds hadden met dit bestuur zelf een bevredigend verloop, minder be vredigend evenwel was de behandeling in het college van Burg. en Weth., welk col lege niet bereid bleek een voorstel tot aan sluiting te doen. Als gevolg hiervan werd een desbetreffend voorstel, in den gemeen teraad met vrij groote meerderheid van stemmen verworpen. Waar ons bestuur in het belang der arm lastigen zeer vergaande concessies had gedaan, waarvan het hier bovengemelde resultaat het gevolg was, kan deze zaak definitief als afgedaan beschouwd worden. De samenstelling van het bestuur bleef onveranderd, de aan de beurt van aftreding zijnde heeren werden herkozen. Vergade ringen werden gehouden zoo dikwijls zulks noodig bleek. Om gezondheidsredenen werd in den loop van 1926 door dr. C. E. Plugge te Sou burg zijn praktijk als deelnemer apotheek houdend geneesheer neergelegd. Met veel leedwezen nam het bestuur van dit besluit kennis, niet alleen toch dat dr. Plugge van af de oprichting aan het fonds was verbon den, doch ook bij de Cjpmchting zelf en ge durende het geheele. vL <iere verloop, in al de jaren dat het fonds bestaat, was hij een der ijverigste werkers en bestuurders van het fonds. Waar de motieven die hem noopten heen te gaan van zeer klemmenden aard waren moesten wij deze eerbiedigen en ons, zij 't r.oode, bij het besluit neerleggen. Het doet ons genoegen te kunnen mede- deelen dat dr. Plugge er vrij spoedig in ge slaagd is een opvolger te vinden 1 Augus tus 1926 nam dr. J. C. Huijsman de prak tijk van hem over, waar deze vóór de overname reeds eenigen tijd te Souburg werkzaam was kon de overschrijving op zijn naam zonder moeilijkheden geschieden. Van de geboden gelegenheid een anderen huisarts te kiezen maakte slechts één gezin gebruik. Het aantal volwassen leden in alle onder afdelingen bedroeg op 31 December 1925 9802, op 31 December 1926 10.172, derhal ve een stijging met 370. Van deze stijging kwamen voor rekening van de onderafdeeling Arnemuiden 2, Se- rooskerke 10, Souburg 138 en Vlissingen 220 leden. Het aantal volwassen leden bedraagt nu Ja. En als men dan acht jaar uit En geland weg is geweest, is het klimaat hier barbaarsch. Ja, dat denk ik ook wel. En de menschen Goeie genade, ik was vergeten hoe ellendig de menschen er hier uitzien. Wat een vuile leegloopers zie je hier op straat en wat hebben die men schen een moeilijk, een duivelsch moeilijk en hard-leven. Mabin's belangstelling werd steeds groo- ter. Het leek gek dat een man dien ze nooit te voren gezien had een gesprek aanknoop te en zijn meening ten beste gaf over zijn geboortegrond ze vermoedde tenminste dat Engeland dat was bij zijn terug komst uit den vreemde. Maar zijn prettige, openhartige manier van praten deed haar ook 'n beetje vrijmoediger worden. Waarom bent u dan teruggekomen pp u 't hier niet prettig vindt, vroeg ze argeloos. Hij scheen onthutst door haar vraag en door de manier waarop hij keek en glim lachte. kreeg ze een kleur als vuur. Wel, zei hij, dat is een openhartige vraag, maar ik ben bang dat het antwoord u vervelen zou, want dat zou erg uitvoerig moeten zijn. Er zouden eenige riemen pa pier voor noodig zijn om het op te schrij ven... O, het was niet bedoeling... U hoeft u niet te excuseeren. Ik was al blij dat iemand in dit land zooveel be lang in mij stelde. O, denkt u toch niet... Ik zal denken dat het u werkelijk in teresseert wat ik u ga vertellen, zei hij, terwijl hij haar ongegeneerd in de rede viel. Ziet u eens. Acht jaar geleden ben ik in Arnemüiden 706, Serooskerke 275, Sou burg 1374 en te Vüssingen 7817. Het aantal betalende kinderen bedroeg op 31 December 1925 4663, op 31 December 1926 4728, een vooruitgang dus met 65. Te Arnemüiden steeg dit aantal met 2, te Serooskerke met 10, te Souburg met 24 en te Vlissingen met 29. Het aantal betalende kinderen bedraagt nu in Arnemüiden 444, Serooskerke 197, Souburg 732 en te Vlissingen 3355. Uit deze cijfers blijkt dat het fonds op de bevolking van Walcheren nog altijd groote aantrekkingskracht blijft uitoefenen en bijna ieder die volgens de weistandsgrens lid kan zijn, tot het fonds behoort. Was tot nu tog na Vlissingen het onder deel Arnemüiden het sterkst, deze onderaf deeling is thans overvleugeld! door Souburg, en daardoor verhuisd naar de derde plaats. Vooral de laatste jaren nadat Souburg op gelijken voet is gebracht met Vlissingen en het fonds aldaar voorziet in verlos*- en tandheelkundige hulp is de groei in ledental groot geweest. Deze groei open baart zich zoowel bij het onderdeel van dr. Huijsman als bij het onderdeel van dr. Pronk. Verloskundige hulp werd in 1926 voor onze rekening 223 maal verleend te Vlis singen en 47 maal te Souburg. In vergelijking met 1925 dus 10 maal minder te Vlissingen en 7 maal minder te Souburg. Tandheelkundige hulp werd ook in 1926 weer zeer druk verleend, zoo zelfs, dat de tegenwoordige betaling naar de meening der tandartsen, onvoldoende moet worden genoemd. Ontegenzeggelijk blijkt uit de cijfers dat deze hulp in een groote behoefte voorziet, vandaar ook dat wij in dit verslag gaarne de gelegenheid aangrijpen om nog eens bij de verzekerden aan te dringen alleen in zeer bijzondere gevallen de tandartsen las tig te vallen buiten de gewone spreekuren. Het spreekt vanzelf dat niemand er aan denkt, hef den leden euvel te duiden wan neer zij in noodzakelijke gevallen op een ongewoon uur de tandartsen bezoeken, doch -laat het dan--ook bij deze uiterste gevallen blijven. In de inleiding tot dit verslag wezen wij er- reeds op dat de uitkomst van 1925 noopte tot versobering, vooral was dit het geva' met de vooorgeschreven geneesmid delen. Enkele cijfers zullen dit verduide lijken. In 1923 bedroeg het aantal voorge schreven gewone recepten 58.858, in 1924 64.795 en in 1925 71.118. Dit laatste getal was van dien aard dat onze geldmiddelen langzamerhand ontoereikend bleken, temeer was dit het geval daar ook de duurdere recepten een onrustbarende stijging ver toonden. 1926 was weer een normaal jaar. Nemen wij de stijging van het ledental in aanmer king dan'is het aantal gewone recepten, wat 64.076 bedroeg, niet buitengewoon hoog te noemen. Dit getal zou nog wat kleiner geweest zijn zoo niet in het laatst van het jaar vrij veel griep voorgekomen was. Het aantal duurdere recepten, zoowel als de verbandstoffen onderging eenige daling. Bezien wij het geheele resultaat der voorgeschreven geneesmiddelen en ver- bandstoffen dan blijkt dat over het geheel genomen 1926 een vrij gezond jaar is ge weest. Door de voortschrijding der medische wetenschap heeft de post Bestraling en Röntgenfoto's, vooral voor wat de Rönt genfoto's betreft, altijd neiging tot stijgen. In het afgeloopen jaar was deze al zeer groot, gelukkig was het ons mogelijk deze uit Engeland weggegaan omdat ik te veel was. En ik ben teruggekomen omdat ik er achter kwam dat men aannam dat ik niet langer te veel was. Dat wil zeggen, dat mijn liefhebbende familie verlof gevraagd heeft om mij als dood te mogen beschou wen. Wat denkt u daarvan Ik vind dat het dan juist tijd is dat u terugkomt om hen te laten zien dat u nog leeft, zei. Mabin, die door zijn vertrouwe lijkheid zich meer op haar gemak begon te voelen. Ook de rustige blik van zijn heldere oogen en zijn prettige manier van praten deden haar verlegenheid verdwijnen. Dat denk ik ook, zei hij met een glim lach. Ofschoon ik onder deze omstandig heden bang ben dat het welkom wel erg koel zal zijn. Mabin's belangstelling werd steeds rrreer geprikkeld. Wat voor menschen zouden het toch wel zijn, die zoo'n man niet met open armen ontvingen Misschien doet u uw familie wel on recht aan, opperde ze bescheiden. Ik vrees van niet. Ze hebben een afgezant gestuurd die mij vandaag hier zal ontmoeten om mij af-te poeieren. Heusch Ja, niet erg vriendelijk na een afwe zigheid van acht jaar, vindt u ook niet Maar u zult me wel opdringerig vinden dat ik u zoo met mijn intimiteiten lastig val. U moet het me naar niet kwalijk nemen, ik ben een soort halve-wilde geworden in den loop van de jaren. Er werd kort en scherp op de buitendeur van de kantoren geklopt en de vreemde ling, *lie de knop van de achterste kamer deur al in de hand had, ging heen met een tweede verontschuldiging voor zijn binnen- 9 W Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. stijging het hoofd te bieden en konden alle foto's die genomen moesten worden op onze kosten worden gemaakt. Dieptebestraling werd evenzeer nogal toegepast. Door onze overeenkomst met het Sint Joseph-ziekenhuis bleven de kosten hiervan ongeveer gelijk met het vooraf gaande jaar. Hiermede is, zij het zeer in het kort, het belangrijkste wat ons in 1926 passeerde geschetst. Wü kunnen niet anders dan rnet voldoe ning op het afgeloopen jaar terugzien en een woord van dank spreken tot allen die ons heipen dit gunstige resultaat te be reiken. De penningmeester, de heer dr. A. J. de Koning, vermeldt in zijn jaarverslag dat de contributie-ontvangst in aile onderafdeeün- gen te samen steeg met 5134.17 en daar door werd gebracht öp 137.512.78. Het reservefonds is groot 10.885.21 V2 het pensioenfonds 7580.68. terwijl nog aan wezig is een reserve voor koersverschillen op effecten groot 983.60. Het voordeelig saldo over alle onderaf- deelingen bedroeg 3826.11 V2. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Staverman, A. J. van Ockenburg en T. J. T. van Aartsen werden herkozen, terwijl in de vacature-dr. Plugge te Souburg, werd gekozen de heer dr. W. F. Th. van der Bijl te Arnemüiden. VLISSINGEN, 12 JULI. Onder-inspecteur van den havenarbeid. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen als onder-inspecteur van den ha venarbeid' A. Woudstra, commissaris van het loodswezen enz. te Vlissingen, en be noemd als zoodanig D. Bakker, commis saris van het loodswezen enz. te Harlingen. In onze Tijdinghal. H. M. de Koningin en Prinses Juliana hebben de zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub op de reede van Texel bijgewoond. Wij geven hiervan drie mooie foto's. In den Haagschen Kunstkring is de 25e vergadering gehouden van de Vereeniging van volks- en schoolbaden. Op onze foto de deelnemers ter vergadering. Zondag werd op het Stadion te Amster dam door den Amsterdamschen Turnbond dringen. Een oogenblik later hoorde Mabin dat de bediende aankondigde Er is iemand om u te spreken, meneer. En kortaf klonk de stem van den vreemdeling Hoe gaat het u De andere stem antwoordde, maar te zacht dan dat zii eenige woorden van de gewoon-vormelijke begroeting kon hooren. Het was stil de bediende trok zich terug en de stem van den man, die zoo juist ge komen was, riep zoo luid, dat zij het duide lijk kon hooren dat hij kon gaan koffie drinken. Er volgde een stilte. Afabin hoorde den bediende weggaan en de buitendeur achter zich sluiten. Ze voelde zich heelemaal niet op haar gemak. Hoewel de vreemdeling met den baard wist dat zij in de onmiddel lijke nabijheid was, vond ze het niet erg prettig in haar schuilplaats, want er was iets in de stemmen van de twee mannen, al werden ze gedempt door de gesloten deur tusschen de beide kamers, dat haar deed begrijpen dat hun onderhoud een ver trouwelijk karakter droeg. Trouwens, dat volgde ook wel uit wat de vreemdeling haar had verteld. Ook het feit dat de be diende weggestuurd was, scheen er op te wijzen dat, wat er ook besproken werd, niet voor vreemde ooren bestemd was. Of schoon de beide mannen zacht praatten en zij ze niet kon verstaan, vreesde zij toch dat als zij toevallig hun stemmen zouden verheffen, dingen zou hooren, die niet voor haar bestemd waren. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1