1000 150 25 11 JULI Ï927- M4ANDAG Üiiwn: Firms I.ÏAK W if Jalstel i§-S0, ïlisÉpn, li. Psstrefeening 08287 saü -—js"4 wn BINNENLAND 1 Idelburgsche ppij v. Stoomvaart FEUILLETON KAMER NEGENTIEN. Stads= en Provincienieuws No. 160' VLISSINGSCHE COURANT MENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, 'raneo door het geheele rljk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se verzending 4.15bij dagelljksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels ƒ1.10; Familieberichten van 16 regels 1.70, vobr lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Mijn! éiieiijks, égMW op letifag m $iesn§ü srWs DhnsteliikB Feestdasss abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. 4#UtJ een ongeluk. Cl HU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. toop Winkelhuis. er, aparte opgang, goei id. letters R. M., burea| :he Courant". ike Leerjongen Adres W.SCHILLEMAli ter, Scherminkelstr. 11 HUIS stand. agenOprit 36. VERMIST ter, met klein wit vlekjf kop. Tegen beloonin; szorgen. -ampsensstraat 9. mooie jonge SDALE-TERRIER. letters trant" Dansen op Zondag. De heer Duymaer van Twist, lid van de r.weede Kamer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld I. Heeft de minister kennis genomen van het antwoord van Burg. en Weth. van e-Gravenhage van 28 Juni 1927 op de vra gen van het raadslid L. Füuyniaer van Twist, betreffende het verleenen ivan dans- 'vergtinningen op Zondag? o Acht de mnister niet, dat het standpunt an Burg. en Weth., dat op den Zondag des middags mag worden gedanst, mits na het volkomen eindigen der middagdiensten, til strijd is met art. 4 der Zondagswet 3. Zoo deze vraag bevestigend wordt be- fentwoord, is de minister dan bereid, over eenkomstig zijn toezegging (memorie van entwoord, blz. 5, hoofdstuk IV, Staatsbe groting voor het dienstjaar 1926) maatre den te treffen ter handhaving van de Zondagswet. Kon. Ned. vereeniging „Onze Vloot". Te 's-Gravenha,ge is de algemeene ver ,'gadering gehouden van de Kon. Ned. ver eniging „Onze Vloot". De voorzitter bracht de actie der vereeni ging naar aanleiding van de door de regee ring voorgestelde samenvoeging van de de- 'partementen van oorlog en marine in herin- hiering. Z De secretaris bracht vervolgens het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het ledental ongeveer gelijk is gebleven. Ook in het jaarverslag worden eenige ïassages gewijd aan de samenvoeging van jorlog en marine tot een departement van lefensie. Besproken werd de mogelijkheid om in [verband met een te verwachten reorgani satie-voorstel in het hoofdbestuur boven het ivastgestelae aantal leden twee door Indië te benoemen leden aan te wijzen P. X., bureau-' aangeboden RDERSHOND. rkhoflaan 7. d een JONGEN - en Magazijnwerk. EST Drogist. eet gevraagd een ispraakt persoon, teer gewild artikel, dein te verkoopen. Ruimi onder letters R.K., bu- Courant". tegen 1 Augustus BENEDENWONING, inaalstraat. (Electrise! rprijs f 26 per maant Kanaalstraat 64. (bov ;eb. Burgerwoning te koop nabij Tram- oth. beschikbaai Georganiseerd overleg zeemacht. De commissie voor georganiseerd overleg [zeemacht kwam Vrijdag bijeen om een be spreking te houden over het gedeelte van het concept-ambtenaren wet, dat haar was [toegezonden door den minister van marine a.i., te weten het gedeelte, dat van belang is te achten voor het militaire personeel der zeemacht, nl. ivoor zoover betreftinhou ding, korting, beslag en cessie van bezoldi ging en pensioen. Van verschillende zijden werd er op aan gedrongen om alsnog het voorloopig con- .cept te mogen ontvangen en de behande ling uit te stellen totdat hiervan zoude zijn ikennis genomen. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat itoezending van het geheele concept niet jzou geschieden, omdat het niet-toegezon- !den gedeelte van geen belang is voor het jmilitaire personeel en. hij op grond van als geldig aanvaarde redenen ook niet kon tre den in uitstel der behandeling, werden in [een bespreking, waaraan door alle organi saties werd deelgenomen, verschillende vragen gesteld en door de regeeringsge- machtigden beantwoord, terwijl verschil lende opmerkingene die in het belang -van het marinepersoneel noodig geacht wer den, onder 's ministers aandacht zullen worden gebracht. Een voorstel van de Federatie van Ver- HOLTHUIIZEN jPetn'g'ngen en Bonden van Marine perso J nee] om een verruiming te verkrijgen van Oct. gemeubileerde iN SLAAPKAMER i te huur gevraagd, letters R. J., bureau®! irant". zoekt eind Augusta! ÏT PENSION, met prijsopg., letter»; u „Vliss. Courant" zich aan een net MEIS- rip in de huishouding:' winkel, liefst extern letters R. Hburear zich aan een flinke dbakkersknecht, jd 18 jaar en v.gg.vl letters R.E., bureau irant" Middelburg-Rotterdam lengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, >EREN EN VEE. ftd'e bepalingen voor vrij gezinsvervoer, meer in het bijzonder voor aangenomen matro zen-torpedomaker, hoofdzakelijk ter bevor- rtding van den toeloop, werd door den 1 Aoorzitter bestreden o.m. op grond van de Vmededeelingen in een vorige vergadering juli v.Midd. v.m.uur 8 8 v. Roti. v.m.uur 11 12 13 14 ïatifin te bekomen N.V. Transport- en Exp. Erven G. VOS, Telefoon j B. EENHOORN, Telef. 153. OOSTERHOUT, TeJ. 282. ebrs. BUITENHEK, Tel. 16' |L'it 't Engelsch van FLORENCE WARDEN (Nadruk verboden) 1) - HOOFDSTUK 1. Een moordaanslag. Mabin Wrest tikte aan de deur van het kantoor in de City, dat opgegeven was in ^een advertentie die ze uit een dagblad had geknipt en in de hand hield. Ze was een aardig meisje, met grijze [oogen, waarvan haar bewonderaars zei den dat het goudblond was en de meis jes dat het „noch het een noch het ander" was, en een tenger, écht meisjesachtig figuur. Ze was niet klein, maar ook niet bijzon der groot en ze zou zich heel goed gekleed i hebben als ze maar een beetje meer geld had gehad. Dat neemt niet weg, dat ze er altijd keu- [rig uitzag zooals men kan verwachten van de dochter van een advocaat die gestorven was, voordat hij tijd» had gehad om fortuin te maken. Mevrouw Wrest, Mabin's moe der, was een buitengewoon hoogstaande vrouw, ofschoon men het op het eerste gezicht niet zou zeggen Ze behoorde tot een familie die haar vertakkingen door de heele Britsche aristocratie had, maar die er buitengewoon slag van had om die leden int het oog te verliezen, die door hun hu welijk hun naam verwisseld hadden en daarmee de praerogatieven hadden prijs gegeven. Mabin was een te modern meisje dan gedaan bij de behandeling van een derge lijk verzoek voor machinisten mocht het marinebestuur noodig achten den toeloop te bevorderen door een of anderen maatre gel, dan zal van die zijde daarvoor wel het nopdige worden verricht. Ten slotte kwam nog in behandeling een voorstel van den Bond Marineonderofficie ren om de uitkeering aan gezinnen van mi litairen, die bij overlijden van het gezins hoofd in Indië, ook daar verblijf houden niet «vast te stellen op zes weken soldij buiten de keerkringen, doch wel op zes weken soldij binnen de keerkringen de voorzitter deelde mede, dat de minister in beginsel be reid is de totstandkoming van een voorstel in dien geest te bevorderen, doch dat deze aangelegenheid reeds in Indië aanhangig is en thans op de totstandkoming nader zal worden aangedrongen. VLISSINGEN, 11 JULI. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand Juni 1927. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd40.603.72 en terugbetaald - 29.590.19 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 11.013.53 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 29. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven nominaal 350. Concert gewijde muziek. Tegen de verwachting en voorspelling, verraste moeder natuur ons gisterenmorgen met een heldere lucht en een stralende zon, zoodat het concert van Vlissing's Mannen koor kon doorgaan. De opkomst was min der groot dan gewoonlijk, waardoor de stilte niets te wenschen overliet. Het aan dachtig luisterend publiek heeft zoowel van den zang, als van den mooien morgen genoten. Scheepvaar^berichten. Heden zijn hier binnengekomen het En- gelsche stoomschip „Stanton" van New castle met een lading steenkolen voor de gasfabriek alhier en het Engelsche stoom schip „Naparian" om te bunkeren. Aanrijding. Tusschen een automobiel, welke op het Betje Wolffplein voor een café was ge plaatst en de electrische tram, komende van het Badhuis, ontstond Zaterdagmorgen een aanrijding doordat de auto te dacht bij de tramrails was geplaatst. De aanrijding liep goed af, doordat alleen de treeplank van de tram beschadigd werd. Stowaways. Op de gebruikelijke wijze zijn weder een tweetal stowaways, Letlanders, door de politie over de grenzen des rijks geleid, welke verstekelingen van het Belgische stoomschip „Samland" van Antwerpen naar New-York, op de reede alhier aan wal wa ren gezet. Archief van het Zeeuwsch Genootschap. Door het Zeeuwsch Genootschap is uit gegeven „Archief, vroegere en latere mede dat ze een plantenleven wilde leiden in het kleine huisje van haar moeder in de buurt van Maida Vale. Dus was ze, nadat ze zich de diepzinnige kunst van machine- schrijven had eigen gemaakt, er op uit ge gaan zonder iets tegen mama te zeggen, om te solliciteeren naar de betrekking bij den effectenmakelaar die een typiste vroeg. Ze had zoo iets nog nooit bij de hand ge had en was toch al altijd heel bedeesd zoo dra ze buitenshuis was, ofschoon men haar daar thuis, vooral als ze tegen haar moe der sprak over de voordeelen van zelf zijn brood te kunnen verdienen, voor heel flink en resoluut zou hebben gehouden, wat ze eigenlijk ook wel was. Ze was twintig jaar, dus oud genoeg om de wereld in te gaan. Er kwam niemand naar de deur van het kantoor, ofschoon ze binnen geluid hoorde. Daarom deed ze de deur een klein eindje open en gluurde naar binnen. Het kantoor bestond uit drie kleine, stoffige kamers, die achter elkaar lagen en toen ze haar hoofd om de eerste deur stak, kon ze door de tweede kamer naar de derde zien, waar een heel jonge man, die even klein en ma ger als leelijk was, golf speelde met een goedkoopen wandelstok en een bal van krantenpapier dat stevig opgerold was. Hij keek op en zei „Hallo" toen hij een meisje aan het andere eind van de drie kamers zag, liet den stok vallen en ging naar haar toe met een gemaakt-vriendelijken grijns op zijn gezicht. Waarmee kan ik u van dienst zijn, juffrouw Mabin gaf zich een houding en deed ge reserveerd en uit de hoogte om haar ver legenheid te verbergen. deelingen, voornamelijk in betrekking tot Zeeland", gedrukt bij de N.V. Kon. Boek drukkerij en Binderij j. C. W. Altorffer te Middelburg. Het bevat het jaarverslag, uitgebracht in de algemeene vergadering van 28 April, door den secretaris van het Genootschap, dien heer mr. A. Meerkamp van Embden. Uit dit verslag hebben wij het voornaamste reeds medegedeeld. Het genootschap telt thans 2 eereleden, 59 directeuren en 594 le den, van wie 109 te Middelburg wonen en 33 te dezer stede. Ook komt er een lijst in voor van binnen- en buitenlandsche instellingen, met welke het genootschap in betrekking staat. De verdere inhoud bestaat uitAantee- keningen bij Nehalennia-lectuur door P, J. van der Feen Jr. Wulpen door K. E. Frei- tag Verblijf van Karei den Stouten in Zeeland, door J. Kleijntjens, S.J. Door den secretaris, den heer mr. A. Meerkamp van Embden, wordt een bijdra ge geleverd over „Nieuw gevonden brieven van Jacob Cats en zijn familie". Ten slotte wordt een historisch overzicht der Zeeuwsche Floristiek gegeven door Fr. Verdoorn. De Provinciale Zeetiwsche Electriciteits- maatschappij. Zooals uit de exploitatierekening van de P.Z.E.M. blijkt, had deze in 1926 een stroomverkoop voor een bedrag van 187.868.84 of bijna 29000 meer dan in 1925, Hiertegenover staat aan uitgaven 162.876.29, alzQO een voordeelig saldo van 24.992.55 tegen 3544.70. Daarbij moet o.a. nog worden, gemeld, dat het brandstoffenverbruik ruim 7000 meer vor derde dan in 1925, wat in hoofdzaak een gevolg is van de verhoogde kolenprijzen door de mijnwerkersstaking in Engeland. De verlies- en winstrekening der maat schappij geeft in uitgave aan algemeene onkosten 32.499.23 en afschrijving op de oprichtingskosten 450, totaal 32.949.23. In de ontvangsten is vermeld het saldo der exploitatierekening ad 24.992.55, diverse ontvangsten 800 en nadeelig saldo der verlies- en winstrekening 7156.68. Die over 1925 gaf een nadeelig saldo aan van 204.839.99. Naast meerdere groot-verbruikers en ge meenten, bedroeg het aantal detailverbrui kers 757. Het verbruik heeft als volgt plaats gehad gemeenten 622.697, grootverbrui kers 434.555, detailverbruikers 78.459 en eigen verbruik 92.140 K.W.U. Het aantal opgewekte K.W.U. bedroeg 1.424.680. De raad van bestuur wijst in zijn verslag er o.a. nog op, dat met de afschrijving op activa eerst na afloop van het vijfde be- drijfsjaar een begin zal worden gemaakt. Indien voor het eerst over het afgeloopen jaar. naar het annuïteitsstelsel ware afge schreven, zou een bedrag van ongeveer 35.500 daarvoor in aanmerking zijn ge komen. Herinnerd wordt verder aan de wij ziging der statuten, waardoor het kapitaal van ƒ2.000.000 op ƒ1.000.000 werd terug gebracht en in het vervolg de vennootschap bestuurd wordt door den raad van bestuur, onder wien de directeur belast is met de leiding van het bedrijf. Een aanbeveling. Op de aanbeveling voor directeur der ge meentewerken te Leeuwarden komt voor de heer P. J. Jansen, directeur der gemeen tewerken te Middelburg. De Provinciale Bibliotheek in Zeeland. Uit het verslag van den bibliothecaris der Piovinciale Bibliotheek van Zeeland te Mid delburg blijkt, dat de aanmerkelijke verhoo- Ik zou den... den... heer willen spre ken die een advertentie voor een typiste geplaatst heeft, zei ze. O, meneer Fryer, mijn patroon, ant woordde de jonge man, terwijl hij het air van den man van de wereld aannam, toen hij merkte met een nieuweling te doen te hebben! Gaat u zitten, juffrouw Nee, hier nietin de volgende kamer. Hierheen Hij bracht haar van de buitenste kamer naar de tweede, die een beetje grooter en even stoffig was. Hier bleef hij een oogen- blik staan en Mabin had tijd om rond te kijken ze zag de schrijfmachine in een hoek op een tafel staan en twee stoelen aan weerszijden van een groot schrijfbu reau, waaruit ze concludeerde dat dit de kamer was waar de cliënten ontvangen werden. De bediende aarzelde een oogenblik voor hij zei Nee, het is beter dat u in meneer Fryer's privékantoor gaat, want zoo dadelijk komt hier iemand. Komt meneer Fryer hier zelf niet vroeg Mabin. Hij is nog niet in Londen, juffrouw want hij brengt zijn week-end te Brighton door, antwoordde de grijnzende jongeling. Alaar als u wilt, zal ik de bijzonderheden opschrijven en kunt u nog eens terug komen Als het niet erg lang duurt, wacht ik liever om meneer Fryer te spreken, zeide Alabin, die de moed in de schoenen zonk en die er zeker van was dat ze nooit meer den durf zou hebben om nog eens den tocht hierheen door de donkere Citystraten te ondernemen als ze nu wegging. Uitstekend, juffrouw Gaat u hier heen, daar is het beter. ging van het bedrag door de provincie vcor de bibliotheek beschikbaar gesteld, het mogelijk maakt het personeel door tij delijke hulp uit te breiden, en wel niet vier personen. Het aantal tijdelijke krachten steeg daardoor tot 5, van welke 1 einde December kon worden ontslagen. De ver hooging van bedoeld bedrag maakte het mogelijk dat kaarten voor de catalogus, om slagen en portefeuilles voor de handschriften werden aangeschaft», terwijl de handschrif ten en pamfletten voor ondergang konden worden bewaard door restaureeren en bin den. Tegenover een geringen aankoop van boekwerken van algemeenen aard staat een belangrijke vermeerdering der Zeelandica. Het is noodig, dat de aandacht voorloopig hierop gevestigd blijft. Vele aanwinsten van beteekenis op dit gebied zijn in het afgeloopen jaar verkregen. De heer J. H. Deibei te Middelburg blijft voortdurend de bibliotheek begiftigen met boeken, die door het lezend publiek zeer worden gewaar deerd. Mevr. Morks schonk uit de nalaten schap van wijlen haar man, den heer J. Morks, een verzameling muziek en pro gramma's. Het aantal bezoekers der bibliotheek be droeg in 1926, 5361, dat der uitgeleende boeken 5968. Naar personen buiten Mid delburg werden 675 boeken gezonden, ter wijl 281 boeken uit andere biblotheken ter leen ontvangen werden. Ook vindt de bi bliotheek buitendien belangstelling bij eeni ge leeraren die haar met hun leerlingen op een voorafbepaald uur bezoeken, ten einde hun aan de hand van het kostbare bezit der inrichting eenig begrip bij te brengen van den ontwikkelingsgang der boekdrukkunst, alsmede van het mooie werk, dat op het ge bied der boekbinderij is geleverd- Dank zij de tijdelijke hulp gaat het werk nu sneller voort. De catelogi vorderen en de verschil lende verzamelingen, als die der handschrif ten en pamfletten, worden door nauwkeu riger bijschrijving meer toegankelijk. Zeeland in 1926. Volgens het verslag van den toestand der Provincie Zeeland over 1926 door Ged. Staten uitgebracht aan de Provinciale Sta ten, vorderden de bijdragen aan het alge meen burgerlijk pensioenfonds voor eigen en weduwenpensioen van provinciale amb tenaren 64.722.03, waarvan een som van 37.252.55 ten laste van de provinciale stoombootdiensten moet worden gebracht. Voor de ambtenaren der P.Z.E.A1. bedroe gen de pensioenbijdragen ƒ9065.36. In ver band met de leening van gelden ter voor ziening in de behoeften van voornoemde vennootschap werd tot ultimo December 1926 een bedrag van 93.000 betaalbaar gesteld. Het onderhoud der provinciale werken vorderde een bedrag van ƒ67.197.97 vol gens de in 1924 voor de jaren 1925 en 1926 gehouden aanbesteding. Verder werd uitge geven voor verbetering van den weg van IJzendijke naar de rijksgrens 22.131.76 voor verhoogen van den veerdam te Kam perland 14.589.23 voor het uitvoeren van baggerwerk in de Zandkreek 12.992.75 voor buitengewone bestratingswerken op den weg Goes's-Gravenpolder 868.50 en op den weg WalzoordenHulst 2491. Bij de afdeèlingen waterkeering wordt gezegd, dat zware stormen, gepaard met buitengewone hooge vloeden, in 1926 niet voorkwamen, stormachtig weder, al of niet gepaard gaande met hooge tijen af en toe wel. Aan verscheidene waterkeeringen werd hierdoor schade van meer of minder betee kenis veroorzaakt. Niet onbelangrijk was bij den Egbert-Petruspolder de schade aan den in dit jaar verhoogden en verbreeden buitenberm, veroorzaakt door de storm vloeden varv 9 en 10 October. Ongeveer Hij bracht haar naar de derde kamer, die niet veel meer was dan een heel groote kast waar een tapijt lag en waar behalve een paar armstoelen, een klein dressoir stond, beladen met sigarenkisten. Ook hin gen er een paar boekenhangers met sport- lectuur en stond er een wandtafeltje, waar op het foudraal van een geweer en een paar kleeren lagen. De klerk draaide de electrische kachel aan, verzocht de jonge dame plaats te nemen, gaf haar het nieuwe nummer van „Sporting and Dramatic" en verdween. Alabin ging zitten en warmde haar han den. Het was een kille Octoberdag, donker, koud en winderig. Door de stoffige ramen van de kleine kamer kwam heel weinig licht en de atmosfeer, drukkend door den muffen tabaksrook, werd spoedig ondrage lijk. Ze wilde de kamer uitgaan om den bediende te vragen een raam open te zet ten of om den stroom van de kachel af te sluiten maar voor ze dit voornemen kon uitvoeren, hoorde ze stemmen in het verste kantoor en daar ze elk oogenblik verwacht te dat de deur open zou gaan en ze zich in tegenwoordigheid van meneer Fryer zou bevinden, wachtte ze. Maar niemand kwam binnen. Nu kwamen de stemmen dichterbij en ze onderscheidde die van den bediende die iemand uitnoo- digde plaats te nemen. Nu waren de bediende en de eigenaar van de tweede stem in de kamer naast die waar Alabin zat en ze kon beiden duidelijk verstaan. Dank u zei de onbekende. Dan zal ik hier maar wachten. Mabin was getroffen door den klank van deze stem, die diep, vol en aangenaam was, 700 M3. grond ging verloren, terwijl een belangrijke oppervlakte bezoding op dien berm en wintermat op het beloop daarvan beschadigd werd. Diezelfde stormvloeden veroorzaakten aan den calamiteuzen Burgh en Westlandpolder het wegslaan van 2200 M3. rijsschutting en het ontstaan van een geringe afschuiving aan den duinvoet. Voor de verpleging van krankzinnigen e.d. is in 1926 door de provincie 73.472.60 uitgegeven. De besteller J. van den Berg wordt over geplaatst van het bijkantoor te Oostburg naar het post- en telegraafkantoor te Vlis singen. Opgepast Zooals gewoonlijk begaf zich de heer M. te Sas van Gent Vrijdag naar Gent om er bankzaken te verrichten. Nu is het er dien dag geregeld zeer druk, omdat van alle zijden buitenlieden toestroomen om de markt te bezoeken. Geregeld zijn de trams overvol en daarvan profiteeren de leden van de langvingers-vereeniging om hun slag te slaan. De heer M. verliet een wis selkantoor en stapte op de tram. „Stel d'ou 'nen keer daar meneere, er wordt hiere zoo gedrund", zei een beleefde passagier en legde hem quasi vriendschappelijk de han den op de schouders. Deze eenvoudige ma nipulatie was voldoende om hem van een portefeuille, inhoudende 7000 francs, een paar honderd gulden, coupons enz. te be- rooven. De gauwdief verdween natuur.ijk bij de eerstvolgende halte. Zoodra hij den diefstal bemerkte, begaf zich het slachtof fer naar een der politie-bureaux. Daar be vond zich reeds een ander om eenzelfde klacht te deponeeren, men had hem op de tram voor een 12.000 frs. verlicht. Groot was zijn teleurstelling, want hij meende in den heer M. den man te zie*), die hem de ontrolde portefeuille terugbracht. Op het bureau werd aan de gedupeerden een reeks foto's voorgelegd. Onmiddellijk herkenden ze den bereidwilligen „heer", die hen uit het gedrang der reizigers op het balkon hielp, om ze daardoor hun waarden afhan dig te maken, maar dit baat bitter weinig, want handlangers brengen natuurlijk on middellijk den buit in veiligheid- en waar zijn de bewijzen Omdat het in Belgische groote steden veel voorkomt, dat pick-pockets hun slag op trams, in treinen en overvolle café's slaan, is het niet ondienstig reizigers, die een „trip" naar het buitenland wenschen te maken, op het gevaar te wijzen in derge lijke vervoermiddelen duchtig op hun hoede te zijn. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ds. J. Hofker is voornemens van de Ned. Herv. gemeente te 's-Heerenhoek-Nieuw- dorp afscheid te nemen op Zondagavond 14 Augustus en 21 Augustus te Denekamp intrede te doen na bevestiging door ds. P. ten Haver te Ootmarsum. Examens. Aan het in Juni jl. te 's-Gravenhage ge houden verlicht examen voor rijksontvan ger heeft o.m. voldaan onze stadgenoot de heer A. Brouwer, rijksambtenaar aan het kantoor der directe belastingen enz. (haven) alhier. Bij het op 22 Juni jl. te Rotterdam ge houden examen vanwege de Vereeniging voor Leeraren in Talen en Handelscorres pondentie „L.l.T.E.H." slaagde voor het praktijk-diploma Fransche handelscorres pondentie de heer W. Sanderse Jr. alhier, leerling van dén heer B. H. Ligteringen. de stem van een jongen man. Ze stelde dadelijk veel belang in den man, wiens stem dit was en nadat ze het schoons uit de „Sporting and Dramatic" bekeken had, kortte ze zich den tijd door zich een voor-^. stelling van hem te maken. En zonder aarzeling besloot ze dat hij goed gehumeurd en vrolijk was en vel schillende andere prettige eigenschappen moest bezitten. "Dndertusschen had de bediende zich in de buitenste kamer teruggetrokken nadat hij den vreemdeling in de middelste had gelaten. Behalve het geritsel van de krant die deze las, verbrak niets de stilte. Toen scheen hij onrustig te worden, hij liep de kamer op en neer, floot en begon ten slotte een liedje te zingen in een taal die Mabin niet verstond, maar waarvan ze vermoedde dat het Spaansch was. Ze begon langzamerhand bang te wor den dat ze stikken zou, want ze was te ver legen om naar buiten te gaan waar zij den vreemdeling zou ontmoeten als zij den be diende ging vragen of hij de kachel wilde afsluiten. Eindelijk kon zij de hitte en de rookerige atmosfeer niet langer verdragen en deed ze een wanhopige poging om het raam open te schuiven. Maar dat was in jaren niet gebeurd en het resultaat van haar inspanning was al leen dat ze een stapel oude boeken omver wierp die met een smak op den grond vie len. Op dat geluid ging de deur open en een hoofd keek om de deur. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1