Vlissingsclie Courant Maag Pepermunt f.Q, Finna J. BOETHEtR, Vlissingen Tweede Blad Stads- en Provincienieuws 'ARASOLS LIGTENTEN rd ter plaatse door de n Timmerfabriek ïLS. Terneuzen, hardste teak onbreekbaar staal ijtbare VELO-materiaal en in HUUR Mij. ft 90-91, Middelburg VAN DE VAN Zaterdag S Juli 1927. No. 159 ""binnenland De nieuwe tijdaanwijzing. Un de vragen van het Tweede Kamerlid i den heer Braat betreffende de inrichting van den nieuwen reisgids van de Nederlandsche spoorwegen heeft de minister van water staat geantwoord Zoolang men met vertrouwd geraakt is met de 24-urige dagverdeelin.g, is een uiterst eenvoudige berekening noodig om de in den reisgids der Nederlandsche spoor wegen aangegeven vertrek- en aankomst tijden der treinen te herleiden tot de vroe ger gebruikelijke tijdaanwijzing. Aangezien genoemde dagverdeebng in de meeste landen van het vasteland .van Euio- pa bij de spoorwegdiensten reeds geduren de vele jaren ingevoerd was en de overohj- vende landen besloten, met ingang van 15 Mei jl. tot die invoering over te gaan, be stond voor Nederland uit internationale overwegingen aanleiding, zich bij deze al- gemeene regeling aan te sluiten. Daarmede kwam tevens een einde aan het vroegere euvel, dat velen de uren 'vóór en na 12 uur 's middags met elkaar verwarden. In deze omstandigheden bestaat bezwaar, den reisgids weder in den ouden stijl te doen drukken. De vliegtocht Indië-Nederland. Naar het Haagsche lAneta-kantoor ver- f neemt is bij de K.L.M. het volgende tele- 1 gram uit Bangkok ontvaangen 'i „Wij zijn gisterenmorgen om 7 uur uit Sengora vertrokken en om 12 uur in Bang- i kok geland. Wij blijven hier tot Zondag- morgen aangezien het verboden is des Za terdags in Rangoon te landen". De parlementaire balans. Het „Hbld." schrijft Het nu welhaast (op een weinig Eerste Kamerwerk na) afgeloopen parlementaire zittingsjaar wordt natuurlijk, in zijn retro spectief beeld, geheel beheerscht door het Belgisch verdrag. Overigens is het eenige ietwat op den voorgrond tredende, het complex der belastingwetten. Voor de rest is het geen belangrijk jaar geweest, maar dat wil niet zeggen, dat er i;iet veel is gedaan. Wanneer men het over zicht der afgedane en nog niet afgedane zaken nagaat, die soort var) parlementaire balans, die men elk jaar vóór het zomer reces van de Tweede Kamer krijgt, dan blijkt, dat die Kamer, afgescheiden van het igewone begrootingswerk en wat daarmee samenhangt, ongeveer 260 nummers heeft afgewerkt tegenover een lOOtal, dat is blij- Ven liggen. Onder de afgedane zaken vin den wij (behalve de ,hïer boven reeds ge noemde van bijzonder belangrijken aard) de samenvoeging van oorlog en marine (waarover in de andere Kamer de beslis sing pas in het najaar zal vallen), de rege ling der n^amlooze vennootschappen, het (ten slotte ingetrokken) ontwapeningsvoor stel der S.D.A.P., de belemmeringswet, het collectieve arbeidscontract, de comptabili teitswet het zevende leerjaar en de overeen komst met de K.L.M. Onder de niet afgedane zaken zijn er vele van ouden soms van zéén ouden da tum, zooals de regeling der administratieve rechtspraak, de wijziging der eerste zes titels van het vierde boek van het B. W. en en het ontwerp op de onrechtmatige daad, |die onderscheidenlijk reeds 22-, 24- en 17- imaa'l een schoon jaarhemd hebben gekre gen zonder daardoor eenigermate' meer aantrekkelijk te worden in de oogen der Kamer. Men kan deze bedaagde ontwerpen wel tot de vaatjes zuur bier gaan rekenen. Het zijn levende lijken geworden. En geen regeering schijnt den moed te hebben 'om ze naar een papiercreraatorium te stu ren. Voorts vindt men ondej de lijst der zaken die zijn blijven rusten, enkele piquante po litieke nummers, zooals het ontwerp-Zon- :lagswet, de wijziging der begrafeniswet en de „maatregelen tot afschaffing van de [j§StaatsIoterij". Dat zijn nu eigenlijk meer van die Schóone Slaapsters. Onder het te genwoordige kabinet is er niemand te vin- Been, die deze dames wil wekken, maar wie weet, of er niet nog eens een rechtsché rtchtsche Prins-minister optreedt, die door ]het piquante politieke .bosch durft heen pingen en deze schoonen doet herrijzen 1 En dan zijn er nog vele ontwerpen, die m andere, soms om onbekende of om., [geen redenen zijn blijven liggen dat be- tieffende de besmettelijke ziekten (van re- jcente en pijnlijke heugenis), de weelde- Verteringsbelasting (zachtjes zeggen, niet tvakker maken de overeenkomsten met idt Ned. Kol. Petroleum Mij. en met de Bo ting Petroleum Mij. (hard roepen, die moe ten wakker blijven de jeugdige Capitu- lantenwet, de belasting op Nederlanders in den vreemde (begraven, verbranden en bal semen zeker is zeker, zou wijlen von Fie- litz zeggen de burgerlijke dienstplicht wet (schim uit de revolutietijd), de ziekte wet (die zelve al lang op een ziekbed ligt) en nog vele andere. Benevens, natuurlijk, vele adressen, inlichtingen op adressen en [eenige moties en interpellaties. Er zijn ontwerpen bij, waaover de Kamer :eker vele weken zou praten. Zoodat de departementale wettenmachi- nes gerust een jaar lang zouden kunnen [stilstaan. Uit de metaalnijverheid. Naar aanleiding van het besluit der di rectie van Vulcaansoord te Doetinchem om *;en loonsverlaging van 10 in te voeren jf 400 man personeel te ontslaan, hadden l'de organisaties een onderhoud met de di rectie om de uitvoering hiervan te voor komen. De R.-Kath. en de Moderne Me taalbewerkersbonden hebben het voorstel:, 'tot loonsverlaging verworpen, daar de loo- inen h.i. toch reeds laag zijn. Verder is voor gesteld, door de wederzijdsche samenge stelde commissie een onderzoek te doen in stellen omtrent den economischen, organi- >atorischen en commercieelen toestand en iet resultaat hiervan aan een bespreking te mderwerpen. De rijksbemiddelaar de heer Van IJssel- steyn, nep gisteren telegrafisch eenige ver tegenwoordigers van de samenwerkende vakorganisaties op voor een gisteren aan het departement van arbeid te houden con ferentie, teneinde hem in te lichten omtrent het dreigend conflict aan de Overijselsche Ijzergieterij en Machinefabriek te Deventer. Naar wij vernemen zal ook de werkgever gehoord wordn. De ongeorganiseerden aan de fabriek hebben besloten, met de reorga niseerden samen te gaan. De raadsverkiezing te Bergen-op-Zoom. Als gevolg van het niet aannemen van hun benoeming tot raadslid zoowel dooi de eerst gekozen verklaarden, van de lijst der R. Kath. Staatspartij als thans ook door de nog op die lijst voorkomende 12 can didate^ zijn gisteren als raadslid benoemd verklaard de heeren G. Becht (onafh.), B. Kruize (s.d.), L. A. Simons, P. J. Antheu- nis en J. Demmers (drie dissidenten), H. H. Hermsen (v.b.) en A. M. van Melle (van de a.-r. en c.-h.) lijst). Waarschijnlijk zul len niet alle zeven de benoeming aannemen. Hoe 't was en is in Indië. Een gepensionneerd gezagvoerder van de Kon. Paketvaart-maatschappij schrijft aan de „Haagsche Courant" Nu ik in uw blad las over de verspreiding van circulaires der „Perhimpoenan Indone sia", komt mij een gesprek met een grijzen inlander in de gedachte. Deze oude heer reisde met zijn vrouw van Halmahera naar Toeal, Kei Eilanden, om zijn zoon, die bij de gewapende politie stond, op te zoeken. Het deed mij genoe gen te hooren, hoe de oude zich uitte over de vroegere tijden en thans. „Wij leven in een rustigen tijd», toewan kapten, verklaarde hij. En hoe was het vroeger Radja's, die „keras sekali" (zeer machtig) waren. Andre kampongs, die over ons heenvielen, roofden en moordden en huizen verbrandden. De djahats durven dit niet. meer, want zij weten, dat de Kampenie (gouvernement) hen weet te vinden en hen streng straft. Onze onrust is weggenomen. Wij kunnen onze kebons veilig.beplanten". Wij, Paketvaarders, die dus over den geheelen Indischen Oceaan komen, wij heb ben de veranderingen ten goede in den loop der jaren kunnen volgen. Gezien heb ben wij de vruchtbare uitwerking van be stuursmaatregelen, zendings- en missie werk. Nemen wij o.a. de Tamimbar-eilan- den. In 1906 kwamen de kroeskoppen nog in oorlogsdos aan boord der schepen. On derling beoorlogden de kampongs zich. On- eenigheden onderling eindigden met afge slagen menschenhoofden. Vaak moesten er straf-expedities heen om aan dat geharre war onder elkander een eind te maken. Toen ik als gezagvoerder in 1919 in die streken terugkwam, zag ik geen naakte wildemannen meer. Den vettigen kroeskop waren zij kwijt. Aan hun lichamen hadden zij behoorlijke en zindelijke kleeding. In de scholen zagen wij gewasschen kinderen ordelijk in de klas zitten. Onder leiding van den mannelijken of vrouwelijken goeroe (meestal Amboneesche of Menadoneesche zendelingen) werd goed gezongen en lieten zij hun fluitorkest hoo ren. Óp mijn vraag aan den gezaghebber kreeg ik ten antwoord „Een Tamimba- rees in oorlogsdos hebben wij niet meer. Die kunt u dus niet fotografeereh, kapitein". De vrees voor de centrale macht, de Kompenie, heeft bovenal dit bewerkstel ligd. Ook dienen wij eerbied te hebben voor de Hollandsche en Indische zende- lingsmenschen, groot en klein. VRAAGT DE BEKENDE |J ENGROS BIJ DE VLISSINGEN, 9 JULI. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Vlissingen, 44 wegens te weinig betaalde vermogensbelasting 1925/1926 en 1926/1927 den inspecteur der registratie en domei nen te Middelburg, de som van 33 we gens gewetensgeld, ter zake van te weinig betaalde vermogensbelasting over d,e be lastingjaren 1924/1925, 1925/1926 en 1926/1927 idem een bedrag, groot 294.50, voor gewetensgeld. wegens te weinig betaalde vermogensbelasting over de jaren 1924/ 1925, 1925/1926 en 1926/1927 idem 12.25 wegens te weinig betaalde vermogensbelasting over de belastingjaren 1925/1926 en 1926/1927 bij den ontvanger der successierechten te Middelburg 114.04 wegens te weinig be taalde vermogensbelasting, Verdedigingsbe lastingen en inkomstenbelasting over de be lastingjaren 1925/1926 en 1926/1927 idem 55.16 wegens te weinig betaalde vermogensbelasting, Verdedigingsbelasting II en inkomstenbelasting over de belasting jaren 1925/1926 en 1926/1927 bij den inspecteur der directe belastin gen te Goes, wegens te min betaalde di recte belastingen, 20.30 idem 236.67 wegens te weinig betaal de direcTe belastingen idem 208.25 wegens te weinig betaalde directe belastingen idem 235.30 wegens te weinig betaalde directe belastingen idem 242.13 wegens te weinig betaalde directe belastingen bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Terneuzen, 97.07 wegens te wei nig betaalde personeele belasting over het jaar 1926 bij den ontvanger der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Zierik- zee, wegens gewetensgeld. een som van 125.63 bij den. ontvanger der directe belastingen te Hontenisse, een bedrag van 623.40 we^ gens te weinig betaalde inkomstenbelas ting:, Verdedigingsbelasting II, gemeentelij ke inkomstenbelasting ^n vermogensbelas ting. Electrische tram. Wegens de kermis zal de electrische tram, wat de lijn stad-station betreft van Woensdag 13 tot en met Woensdag 27 Juli niet verder rijden dan tot het Betje Wolff- plein. Zeebaden. In de week van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 Juli werden in het gewone bad genomen 1517 zeebaden, waarvan 724 door dames en 793 door heeren en in, het volks- bad 809 baden, waarvan 379 door dames en 430 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 77 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 63 ,graden. De Industrie- en Huishoudschool. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie van de afdeeling Vlis singen van de Middelburgsche Industrie- en Huishoudschool, gevestigd in het voorma lig Weeshuis, Badhuisstraat. Het werk, dat op de wintercursussen ge naaid is, zal Donderdag 15 Juli in het voor malig Weeshuis tentoongesteld worden. Wij wekken allen, die zich hiervoor inte resseeren op om eens te komen kijken. De leerares en de dames van het bestuur zul len aanwezig zijn tot het geven van inlich tingen. In September zal de nieuwe cursus weer beginnen en reeds nu kan men zich daarvoor tijdens de tentoonstelling opge ven, tegen betaling van 2.50 voor een cursus van vijf maanden. Het bestuur hoopt, dat veie jonge vrou wen en meisjes, die deze nuttige instelling nog niet kennen, van deze gelegenheid zul len gebruik maken om het werk te komen zien. Voor velen is het volgen van een of meer cursussen een zegen geweest, daar het hen in staat gesteld heeft het voorko mende naai- en verstelwerk later thuis handig en vlug te verrichten. Meegebracht verstelwerk kan onder leiding gerepareerd worden. De nieuwste modellen voor lingerie wor den gebezigd. Ook tot het leeren van cos- tuumnaaien en fraaie handwerken bestaat gelegenheid. Luxor-Theater. Een menschenleven in gevaar. Op den drempel des doods. Twee titels, welke veel overeenkomst vertoonen, doch de inhoud der films blijkt zeer verschillend. Het eerste hoofdnummer, een spannend drama, verhaalt van een zee kapitein, Luciano Albertini, die na een langdurige afwezigheid weder huiswaarts keerende, door een toeval gehouden wordt voor den moordenaar van de danseres Lya. Hij wordt veroordeeld tot vijftien jaar ge vangenisstraf, past uitstekend op en zal weldra gratie verkrijgen. De zorg voor vrouw en kind heeft hij opgedragen aan zijn vriend Reval, doch deze is verliefd op deze dame en schrijft een anonieme» brief aan haar echtgenoot, waardoor Luciano geen correspondentie van zijn familie meer wil lezen. Aan het slot, na het ontslag, komt de waarheid echter, zij het op zeer tragische wijze, nog aan het lichtde ware schuldige van den moord bekent en een gelukkige hereeniging van de familie Alber tini vindt plaats. Een mooie film. Voor de liefhebbers van gezonde sen satie een juweel van een Talmadge fihn, waarin alle toeren van den filmheld voor echt worden gegarandeerd. Grootendeels in Mexico spelende valt van fraaie natuur opnamen te genieten, terwijl de vlugheid, behendigheid en charme van dezen sym pathieken acteur frenetieke toejuichingen doen losbarsten. In deze rolprent is Richard zeer zeker op zijn best. In het bijprogramma trekken vooral de aandachtde intellect-film „Woudreuzen", welke een aardig kijkje geeft op den hout- aankap in Noord-Californië zoowel uit den tegenwoordigen tijd als uit de negentiger jaren, benevens een schitterend gekleurde moderevue voor de dames, waarin de ko- komende Parijsche toiletten, hoeden enz. zijn te bewonderen. Als geheel dus weer een alleszins be zienswaardig programma met juist ver zorgde muzikale illustratie. Voor het examen als derden stuurman is geslaagd de heer W. P. ivmi Pagé, leerling van de De Ruijterscho'ol. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan als werkzoekende ingeschreven 1 boek drukker, 1 ijzervlechter, 4 grondwerkers, 5 opperlieden, 3 schilders, 2 timmerlieden, 1 kleermaker, 3 electriciens, 1 constructeur werktuigkunde-bouwkunde en ijzerbouw, 1 loodgieter-smid, 1 scheepmaker, 1 chauf feur, 1 kruideniersbediende, 2 loopers of portiers, 1 vrouwelijke- en 7 mannelijke kantoorbedienden, 1 naaister, 1 magazijn meester, 23 transportarbeiders, 5 varensge zellen, 6 losse arbeiders met eenige vakken nis en 10 losse arbeiders zonder vakkennis. Totaal 81 personen vorige week 85 personen. Niet alleen werkloozen, doch alle werk zoekenden vooral vakbekwamen die willen veranderen van betrekking, kunnen zich bij de Arbeidsbeurs doen inschrijven. Rijwieldiefstal In aansluiting op ons bericht betreffende een gepleegden rijwieldiefstal voor een per ceel in de Badhuisstraat, vernemen wij na der dat de politie een persoon heeft aan gehouden, die bekende het rijwiel ter plaat se te |iebben weggenomen. Van het plegen van diefstal bleek echter in dezen niets, doch had de man het rijwiel even gebruikt om naar huis te rijden tijden» een hevige regenbui op dien avond. onmiddellijk een flinken opstopper met de klomp, waarna de agent tot arrestatie van den man overging. Zijn politiehond bewees hem hierbij goede diensten. Onder hevig verzet is de man daarop met behulp van eenige inmiddels ter plaatse verschenen agenten naar het politiebureau gebracht. Hedenmorgen verklaarde hij bij zijn ver hoor gisterenavond nogal veel drank te hebben gebruikt en zich van het voorgeval lene niets meer te herinneren. Drankmisbruik was dus hier oorzaak van het onbehoorlijk optreden van dezen man. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Nieuwe inschrijvingen Beschuit- en Banketfabriek „de Magneet", Bellinkstraat G 175a, te Middelburg, Ven- nooten J. Verhage en C. van Sluijs. Wijzigingen N.V, Bank voor Schouwei en Duiveland, Zierikzee, Appelmarkt B 9. Nieuwe directeur J. C. Van de Kreke, Zie rikzee, tot dusver waarnemend directeur en piocuratiehouder. Nieuwe procuratiehouder J. L. Legemate, Zierikzee. Vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburg. In de gisterenmiddag te Middelburg ge houden algemeene vergadering van de Vereeniging tot instandhouding van Oude Gebouwen, werd door den secretaris, den heer dr. W. S. Unger, het jaarverslag uit gebracht over 1926, waarin wordt gemeld, dat de financieeie toestand bevredigend is en het ledental stationair. Toch is verster king van dit laatste zoowel als van de kas gewenscht, wil de vereeniging de taak, die zij nu gedurende twee decennia heeft ver vuld, blijvend kunnen behartigen. De vereeniging verleende in 1926 subsi die bij een tweetal kleinere restauraties van oude gevels. In samenwerking met „Neha- lennia" werd een bijdrage geschonken aan den eigenaar van het trapgeveltje Bedde- wijkstraat K 133, dat werd schoongemaakt en opnieuw gevoegd', in plaats van bepleis terd, terwijl de vereeniging een zandstee- nen dekstuk voor de trap beschikbaar stel de. Ook aan den eigenaar van den trapge vel Brakstraat O 252 werd een subsidie uitbetaald, toen deze zijn gevel naar ge noegen van het bestuur had hersteld. Toen het fraaie geveltje Kapoenstraat B 34 in openbare veiling kwam, is ernstig overwogen hoe de Vereeniging het behoud hiervan zou kunnen verzekeren. De zeer slechte toestand van het gebouw schrikte het bestuur evenzeer van aankoop af als het de vereeniging „Hendrick de Keijser" deed. Dank zij echter het feit, dat het op de zgn. monumentenlijst stond, werd sloo- perij van den gevel voorkomen. Het doet den secretaris dan ook genoegen, hieruit de zegenrijke werking van deze verordening te mogen constateeren, waardoor een aan trekkelijk staal van 17e eeuwsche architec tuur voor den moker werd gespaard^ Mach teloos echter, helaas, is een dergelijk voor schrift tegen het geweld, dat in korten tijd de bijzonder belangrijke eetzaal van Hotel Verseput beschreven en afgebeeld in het door de vereeniging uitgegeven werk vernietigde. Daar van herstel hier geen sprake kon zijn inplaats van de 18e eeuwsche is een gelukkig geslaagde moder ne zaal gekomen was echter voor de vereeniging hier geen reden tot bemoeiing. Door den secretaris werd voortgewerkt aan het verzamelen van materiaal voor de beschrijving der Middelburgsche monu menten, en werden gegevens betreffende den bouw van het stadhuis bijeengebracht. Eerst wanneer deze volledig zijn, zal kun nen worden beslist of en in welken vorm zij zullen kunnen worden gepubliceerd. Het jaarverslag werd goedgekeurd, even als de rekening" van den penningmeester, die 280.81 aan uitgaaf aanwijst. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren mr. G. J. Sprenger, J. H. Klarenbeek en J. A. van Doorninck. Verzet. Gisterenavond laat verwekte een man, die onder drankinvloed verkeerde, een op stootje in de Walstraat, waarbij hij o.m. het publiek bedreigde door met een zijner klompen naar de voorbijgangers te slaan. Een agent van politie die ter plaatse kwam en den man tot kalmte aanmaande, kreeg De landbouwtentoonstelling te Middelburg op 21 Juli. Nog een dag of tien en de Kring Wal cheren der Z. L. M. houdt zijn krmgten- toonstelling en het is dan ook te begrijpen, dat op het terrein reeds hard wordt ge werkt om het voor de ontvangst van mensch en dier gereed te maken. Zooals bekend is, zijn het de weiden naast de Griffioen, die door de ge meente daarvoor zijn afgestaan en deze heeft reeds een heel nieuwe brug met ste vige ijzeren leuningen laten maken tus- schen den Singel en de eerste weide. Op het complex weiden is de heer C. Fde Grave van de Abeele, die zijn sporen op het ge bied van tentoonstellingbouw reeds heeft verdiend, met zijn knechts bezig met het maken van verschillende bruggen, het op stellen vai> een muziektent, verschillende kleinere gebouwtjes en palen enz. voor het plaatsen der dieren, en voor den ring, waarin de bekroonde dieren zullen worden rondgeleid. Een groot deel van de erste weide is afgebakend door een hek en zal dienen voor auto- en rijwielstandplaats. Bij dit hek is dan ook eerst de kaartenverkoop en de controle. Het moge dan jammer zijn, dat in de naaste omgeving der stad geen terrein is te vinden, dat groot genoeg is om een ten toonstelling te bergen, zooals bv. verleden jaar te Axel, toch is een verdeeling der verschillende rubrieken over afzonderlijke stukken weiland ook nog niet zoo kwaad. Zoo za! er een weide zijn voor paarden, een voor rundvee, een voor klein zee, een voor machinerieën enz. Autobusvergunningerr. Ged. Staten hebben besloten aan Th. de Puy te Stoppeldijk een vergunning te ver- leenen tot het inwerking houden van auto busdiensten lo. van Stoppeldijk over Hengstdijk, Kampen, Boschkapelle en Stoppeldijk naar Hulst, en omgekeerd (uitsluitend op Maan dagen) 2o. van Stoppeldijk over Boschkapelle, Poonhaven, Reuzenhoek en Othene naar Neuzen, en omgekeerd (uitsluitend op Woensdagen) 3o. van Stoppeldijk over Hengstdijk, Kampen, Boschkapelle, Stoppeldijk, Hulst en St. Jansteen naar Clinge, en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen) Aan J. Cammaert te Boschkapelle tot het in werking houden van autobusdiensten lo. van Boschkapelle over Kampen, Boschkapelle en Stoppeldijk naar Hulst, en omgekeerd (uitsluitend op Maandagen) 2o. van Boschkapelle over Poonhaven, Reuzenhoek en Othene naar TerNeuzen, en omgekeerd (uitsluitend op Woensdagen) 3o. van Boschkapelle over Kampen, Boschkapelle, Stoppeldijk, Hulst en St. Jan steen naar Clinge (Belgische grens), en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen). Aan P. J. Begijn te St. Janssteen tot het in werking houden van autobusdiensten lo. van - Hulst over St. Janssteen naar Clinge (Belgische grens), en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen) 2o. van Hulst naar Axel, en ^omgekeerd (uitsluitend op Zaterdagen). Aan P. Mahu te Kloosterzande (gemeente Hontenisse) tot het in werking houden van autobusdiensten lo. van Walzoorden naar Hulst, en om gekeerd (uitsluitend op Maandagen) 2o. van Walzoorden over Hulst en Ka- pellebrug naar de Belgische grens, en om gekeerd (uitsluitend op Donderdagen). Indische dienst. Voor uitzending naar Ned. Indië is be stemd P. J. Carmèjoole, onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs te St. Maartens dijk. Verlofganger A. J. J. Poleij, conducteur Ie klasse bij den P. T. T. te Goes. SOUBURG Op de Internationale Bakkerijtentoonstel ling te Dordrecht (Ditob), behaalde de heer J. M. Deurwaarder alhier in de afdee ling vakwedstrijd den 2en prijs met een inzending Hollandsch speculaas. RECHTSZAKEN. Een boef£ van 290.000. In de zitting van het gerechtshof te Am sterdam van 15 Juni jl. heeft de rijksadvo caat, mr, Asser, bevestiging gevraagd van het op 16 December van het vorig jaar door dit hof bij verstek gewezen arrest in de zaak S. uit Haarlem. Bij dit arrest heeft het hof bevestigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 2 Februari van het vorig jaar waarbij de heer J. C. E. L. S., behee- rend vennoot der Handelsvennootschap J. A. de Haas en Zn. te Haarlem wegens overtreding der wet op het gedistilleerd werd veroordeeld tot 82 geldboeten, teza men bedragende 296.861.40, bij gebreke van betaling op verhaal te vervangen door 82 hechtenisstraffen van 2 dagen. Het hof heeft thans zijn bij verstek ge wezen arrest vernietigd en de gronden tot vrijspraak, door den verdediger aange voerd, verworpen en beklaagde schuldig verklaard aan het koopen van accijnsgoed, hetwelk bij vervoer door document gedekt moest zijn, 102 maal gepleegd en strafbaar gesteld bij art. 8 der wet van 4 April 1871 en hem deswege veroordeeld tot een totaal aan boetes van 290.000, bij niet betaling te vervangen door twee dagen hechtenis voor elke boete. MARINE EN LEGER. De Indische militairen in de residentie. Het detachement Indische militairen, dat het Indische leger heeft vertegenwoordigd bij de Van Heutsz-plechtigheid te Amster dam, vertoeft thans een drietal dagen in de residentie. De Indische wapenbroeders werden gis terenochtend in de Alexanderskazerne in tegenwoordigheid van onderscheidene offi cieren voorgesteld aan den minister van koloniën. Deze sprak hen toe, daarbij ver zekerende, dat zij kunnen rekenen op de vriendschappelijke gezindheid der Hollan ders. Hij sprak den wensch uit, dat zij de beste herinneringen aan Holland zouden bewaren. Detachements-commandant luite nant Jordans, vertolkte het door den minis ter gesprokene in het Maleisch. De Menadoneesche sergeant Pongak sprak daarna den minister in het Maleisch toe. Hij eindigde met een „leve de Konin gin", dat met een driewerf hoera werd be groet. Sergeant Laky sprak daarna nog.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 5