1000 150 100 25 BIGGELAAR'5 I0N0P0LE Chantant CLUB" 9 JULI Eerste Blad --No,159 65e «J aargang RWEIJ rgsche Stoomvaart Uitga»: Firma f.Kill BE VELDE jijalstmt 58-60, Vlissingen. Telet. 10. Postutoninp 6628T fofscbijnt dagelijks, Bitgezoaderd eg Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen cnn ?nn UUU een ongeluk. UUU GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Brieven uit de Hofstad Beursbeschouwingen KOFFIE Gouden Jfbom" |7h6 of 97—g6 e7 Tf8e8 >n zwart niet red- ral in de sloot te Tf8e8 Kg8—h8 Pd7—f8 Te8e6 volgt 18 La4Xd7 Te6g6 volgende spel. Dc3b4 a4 aangevallen. Lc8e6 g5 speelt, volgt eel is verloren. f7—f5 Pf8h7 Ph7Xg5 Db4e7 Tg6-4i6 Th6h5 Dc7a3 g7—g6 Da3b2 Db2Xd4t Dd4Xf2f Le6xf5 g6Xf5 gevolgd door Th5h7 Ta8c8 1 ig van Vidmar Th7d7 I c4—c3 c3c2 Td7—d2 b7—b5 Kh8g7 Tc7d7 Td7—c7 >S- ummer van 1 juii en bij variant A Dgfixg2 Kh7b8 C. DE VRIES. 'Hssingen. n.m. 10.29 11.25 12.17 1.57 s en Fietsen. uur 9.49 9.49 9.48 9.47 indag 9 en 10 Juli van programma rakter-, Komi- rieke Duetten, st alhier in 12 tot 2 en lur MATINEE, ïg om 8 uur. 700RT end, J. HAAZE. CHIKBAAR hypotheken, taxatie. Rente mede 2de hy- ieten. R. D., bureau de Zeeuw- Na Natuur- Altijd versch St. Jacobstr. urg-Rotterdam ;en plaatsen. ir.Midd, ir.m.uur 8 8 bekomen ansport- vos, v. Rott. v.m.uur en Exp. Telefoon OORN, Telef. 153. RHOUT, Tel. 282. TENHEK, Tel. 101 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Betgie en de overige landen der Post-Unie, bi] wekelljk- Kbe verzending 4.15bij dagelijkscbe verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels ƒ1.10; Familieberichten van 1—6 regels 1.70, voor iederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden by verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. WIJZIGING ROUTE ELECTRISCHE TRAM. Burg. en Weth, van Vlissingen I brengen ter algemeene kennis dat ter bevordering van het veilig verkeer I in de stad wegens de kermis, de lijn van de I electrische tram naar het station v.v. vanaf I Woensdag 13 Juli a.s. tot en met Woensdag 127 Juli a.s. niet verder rijdt dan het Betje I Wolffplein. Vlissingen, 9 Juli 1927. Burg. en Weth. voornoemd. M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. SCHIETOEFENINGEN VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend dat op 12 en 13, zoo noodig ook op 14 Juli a.s., aanvangen de om 9 uur voorm., zal worden geschoten met geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven en met geschut, geplaatst ten Z. van het licht van Kaap duinen. Onveilig is voor de batterij nabij de Mari nehaven een gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlissingen tusschen de lijnen getrokken van de batterij in Ooste lijke en in Zuidelijke richting, tot een af stand van 6500 M. voor de batterij nabij Kaapduinen, een gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurloo, van het strand en van de duinen tusschen de lijnen getrokken van de batterij in Noordwestelijke en in Zuid- Jwestelijke richting tot een afstand van 11 K.M. Vlissingen, 8 Juli 1927. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. SCHIETOEFENINGEN HOEK VAN HOLLAND. De Burgemeester van Vlissingen maakt f aan zeevarenden bekend, dat op 1L 12, zoo Inoodig op 13 Juli a.s. schietoefeningen zul- I len worden gehouden met licht en middel- Ibaar geschut vanaf het pantserfort to Hoek fvan Holland. Onveilig is de sector, beschreven tus- tschen de richtingen N.W.tw. en Z.W. voor Ilicht geschut met een straal van 6 K.M. en l voor middelbaar geschut met een straal van |9 K.M. uit het fort. Uitgaande schepen moeten om zooveel ■mogelijk buiten den gevaarlijken sector te blijven, over een afstand van minstens 3 K,M. buiten de hoofden N.W. of N. koer sen. Op de dagen dat gevuurd wordt, zal op het fort een roode vlag, één uur vóór |het begin worden geheschen. De vlag blijft gedurende de oefeningen waaien en wordt bij het eindigen neerge- haald. Men wordt verzocht in het aangegeven f gebied niet te varen, te visschen of te ankeren. Vlissingen, 8 Juli 1927. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. IN aar het Engelsch van MAVIS TRENT (Nadruk verboden) GEBOUW". verkrijgbaar. Bewijs van Het kwam Hilva voor dat aller gelaat zich onmiddellijk haar kant uitwendde. Daar zag ze den ouden, eerwaarden dominé ■staan, met zijn pince-nez op, die iets hard- fiop voorlas. Mrs, Cedway zat er bij, in itroostelooze houding en met ergernis op het gelaat. Raimond, die naast haar stond, Ifzag er uit als iemand die een zeer onver- ■wachte, maar daarom niet onwelkome tij- fj ding heeft gehoord. Maar de uitdrukking ■op het gelaat van den ouden man in den Jziekenstoel die trof haar het meest. J Zoodra zij binnentrad, had hij zich zoo- |ver mogelijk trachten op te richten, en zijn ■beide trillende handen stak hij haar toe. „Philip's dochter... Philip's dochter nep. hij. li Hilvardine beantwoordde zijn handdruk, ■en hiep hem weer plaats nemen in zijn gemakkelijke houding maar hij liet haar handen niet los en onwillekeurig knielde net meisje nu naast hem neer, terwijl hij haar op 't voorhoofd kuste. „Wat beteekent dit toch alles riep zij. Mrs. Cedway liet een harden, onaange- K namen lach hooi en en Raimond keek maar ■steeds strak vóór zich. Dominé Madden zou naar eindelijk tehulp komen. 'i^e^aar wa*' myF°rd sprak hij voor- Ij zichtig. „Bedenk dat de jonge dame uiterst I verrast is Ze weet nog in 't geheel niets Ivan onze ontdekking. Wilt u 't haar vertel- I 'en, of zal ik 't doen 1^ '»^ertel haar, dat ze mijn kleindochter,, I dat ze Philip's dochter is Ale dunkt, ze is Examens. Vacantie. Het zijn weer benauwde dagen voor zeer vele ouders geweest, dagen van spanning over het lot van hun kinderen, die over- gangs- of eindexamen hebben moeten doen. Ze zijn weer voorbij en in vele gezin nen heerscht rust, in andere een onaange name stemming, zoo al niet een groot ver driet, dat tot over vele jaren blijft bestaan. Telkenjare gaat om dezen tijd de klacht op of er toch geen uitweg is die tot een betere oplossing leidt. Zelfs in de ingezonden stuk ken der dagbladen wordt het examen-werk besproken en geven ouders lucht aan hun ontevredenheid. Er zijn verschillende kanten aan de gan- sche kwestie en eerlijkheidshalve dient men ze alle te bezien. Het is nu eenmaal zoo dat drommen kinderen aan de studie worden gezet die daarvoor absoluut ongeschikt zijn. Met hangen en worgen komen ze door de klassen heen en men hoopt dan maar dat zij eenmaal aan het eind in staat zijn een belangrijke functie te vervullen. De ontzag lijke overbevolking op de middelbare scho len maakt de kwestie moeilijk. Van alge meen standpunt bezien, is het heelemaal niet erg dat een aanzienlijk kwantum de reis niet haalt, maar het is nu maar de vraag of men er juist diegenen weet uit te zoeken, die later wel nut zullen hebben van de studie. Men voert de eischen hooger op, steeds hooger, maar dat is niet het voor naamste middel om schifting te maken. Er wordt werk opgegeven dat verre boven de capaciteit der leerlingen ligt en het wordt dus toeval of men slaagt of niet. 't Is de verkeerde belading die de moeilijkheden schept. Natuurlijk gaan wij op deze plaats niet aan het bespiegelen over de fouten der belading, maar het leven stelt de scholen bijna altijd in het ongelijk en dit is het beste bewijs dat er aan de scholen precies dat gene ontbreekt, dat zij moesten bezitten, nl. de opleiding voor het leven Inmiddels zitten wij -met de fouten opge scheept en de leerlingen worden er de dupe van. Het lijkt ons altijd zóó dat de opleiders niet bijster goed op de hoogte zijn van het geen er in het leven noodig is en omgaat. Dat is zeer te begrijpen. De opleiders wor den zelf van jongs af opgeleid voor hun vak en gaan zóó van hun schoolbanken over naar de plaats vóór de klas. Zij hebben nooit den voet gezet in het leven buiten dat onderwijskringetje en varen dus altijd door in het oude sop. Zij drijven de eischen voor hun vak hooger op, maar daarmede doen zij allerminst iemand een dienst. Het is in derdaad al zoo geworden dat zij die werk zaam zijn in een vak, niet in staat zijn te voldoen aan de examen-eischen op de mid delbare scholen. Wij hebben stijl- en taal oefeningen in het Nederlandsch gezien, die ons de grootste moeite van uitwerking ga ven en die absoluut boven het vermogen der leerlingen moesten gaan. a Het zij zoo, in deze weken jammert half Holland weer over het kwaad der examens, over het onderwijs, maar het wondermiddel om daarin verandering te brengen weet voorshands niemand en dus sukkelen wij in September weer kalmpjes door in de hoop dat het gelukken moge eindelijk verande ringen aan te brengen, die niet alleen het belang der jongelui en van het onderwijs ten goede komen, maar vooral het belang der maatschappelijke samenleving. Onrust barend neemt het aantal middelbare scho- precies zijn evenbeeld. Daaraan alleen had ik haar kunnen erkennen „Mag ik u even in herinnering brengen", begon ntrs. Cedway. Maar de blik van den lord toonde genoegzaam, dat er niet al te veel acht werd geslagen op haar woorden, waarom ze dus verder zweeg. „Mr, Madden, mijn kleindochter wacht de verklaring, die u haar geven zoudt maande zijri lordschap. Mr: Madden gaf gevolg aan deze uitnoo- diging en begon Een veertien dagen geleden had hij een eikenhouten kast gekocht, uit de nalaten schap van een overleden gemeentelid Chris Garth, die bezweken was aan typheu- se koortsen. Er was echter eenige tijd ver- loopen éér de dominé in de gelegenheid was geweest, de kast wat nauwkeuriger te bekijken en zoo had hij er een geheim laad- je in ontdekt, dat bij het uitpakken van de kast zeker niet gezien was. Er zat een Ja- pansch kistje in en daarin lagen nu de pa pieren, waaruit duidelijk bleek dat Philip Cedway de wettige echtgenoot was van Marian Stone en de vader van Hilvardine en Louise. Er miste geen enkele schakel uit de keten van bewijzen. Natuurlijk werd er niet de vraag mee opgelost, wie van beiden nu wel het meest schuld had aan de schei ding waarschijnlijkst werd het geacht, dat de vrouw in een bui van drift van haar man weggeloopen was, waardoor ze zichzeive en haar kinderen onttrokken had aan diens steun. Maar..." „Laat de dooden in vrede rusten klonk weer de vermaning van den dominé, „en wees blij, dat uw kleindochters in eere her steld zijn tegenover u „Ja, ja antwoordde lord Cedway ne derig „ik ben dankbaar, héél dankbaar 1" Hier hield hij op, want Hilvardine was in eens opgesprongen, met luiden kreet van len toe, maar het groote resultaat dat men voor de algemeene ontwikkeling van ons volk daarvan hoopte en nog hoopt, is uit gebleven en blijft uit, ondanks de voortdu rende opvoering der eischen. Het leven stelt nu eenmaal andere eischen. Met het afloopen der examens is het be gin van het vacantie-seizoen aangebroken. De ouders hebben nu gelegenheid! om het huis te verlaten omdat hun kinderen vrij zijn. Even willen wij nog eens wijzen op de veel te lange vacanties voor de jeugd. Dit is ook één der fouten in ons onderwijs. Althans een deel daarvan zou nuttig be steed kunnen worden en de leerlingen die niet in staat waren den cursus te volgen nog een eindweegs vercfer te helpen. Er wordt nu ongeveer drie maanden per jaar vacantie gegeven op de middelbare scho len. Daar kon wel een flink stuk af en het zou heilzaam zijn voor vele leerlingen. Intusschen de vacantie is er en straks trekken de groote stroomen er uit. Daarte genover komen er even groote drommen naar Den Haag. Wat reeds maanden te vo ren aan plannen is uitgewerkt, wordt nu verwezenlijkt. Het zou interessant zijn eens een statistiek te bezitten van deze algemee ne volksverhuizing. Wie 's morgens eens op de beide groote stations gaat kijken, krijgt er een idee van hoe groot die is. En daar naast is al sinds lang de auto gekomen die ook heel wat we,gsleept en. aanvoert. Een autotocht is in vele opzichten verre te ver kiezen boven een reis per trein en de hou ders van een auto sparen daardoor heel wat uit. Wie van Den Haag uit naar Gel derland trekt, doet verstandig eens uit te rekenen of het hem wel zooveel duurder uitkomt als hij per auto gaat, die hem een aangename reis geeft, zijn bagage mee voert en hem ontlast van de narigheden die een spoortrein-rit nu eenmaal heeft. Als de auto-verhuurders eens tot een organisatie komen, waarbij zij de ééne groep uit Den Haag naar buiten en de andere groep van buiten naar Den Haag voeren kunnen, zal het blijken dat een dergelijke rit niet duur der is. De groote familie-auto's toeren dagelijks weer door Dt j. Haag en zij zijn voor de één-dag-bezoekers een ware uitkomst. Men ziet dan in een paar uur meer dan vroeger in een ganschen dag het is veel minder vermoeiend, veel goedkooper en veel aan genamer. Men behoeft geen toekomst-fan tast te zijn om te beweren dat de auto's het vervoermiddel van de naaste toekorpst zijn zoowel in de steden als naar buiten. Met de kapitalen die de Staat uit de auto's slaat zal het in enkele jaren in Nederland vol zijn met goede wegen en wat dit beteekenen moet voor het auto-verkeer beseft ieder die eens aandacht aan de voortdurende ontzag lijke toeneming van dat verkeer wijdt. De Leidsche straatweg is één der eerste wegen die de zegeningen der auto-belasting zal ondervinden. Deze weg is al veel verbe terd, maar nu zal het zóó worden dat er breedte is voor vier auto's. Niet minder dan 125 boomen zullen vallen. Natuurlijk kan men dat betreuren, maar binnen weinige jaren is een dieel van dat verlies hersteld en ligt er een schitterende weg. Het is één der drukste, zoo niet de drukste weg van heel Nederland en het kan niet uitblijven of deze moet een toonbeeld worden. In het alge meen zal die weg nu 12 Meter breed worden. De tijd ligt rrog maar kort achter ons dat de breedte niet boven 4 Meter uit ging. Deze cijfers demonstreeren reeds de toeneming van liet verkeer, dat stellig nog verrassing. „O, nu herinner ik mij weer alles riep zij. „Ik wist ook wel, dat ik dit laantje meer gezien had Moeder, Louise en ik waren daar eens en een vriendelijke vrouw nam ons toen bij zich in haar huisje. Een man was daar ook, Chris en hoe de vrouw heette, ja, dat is mij nu ontgaan. Maar Til ly heeft ons meegenomen van daar naar haar eigen huis en hier voelden wij ons heel ongelukkig tot u" dat laatste tot nirs. Cedway, die er met een verbolgen gelaat bij zat „ons op een middag kwam halen en ons naar Brighton bracht. Hoe is het mogelijk, dat ik mij dit nu al niet eer herinnerde Mrs. Cedway sprak „Ik heb mijn best gedaan voor je beiden en heb gehandeld geheel overeenkomstig lord Cedway's in structies. Bedenk, dat we absoluut geen fei ten hadden, waar we op af konden gaan, en ik..." „Waarlijk, moeder, ik zou maar liever zwijgen sprak Raimond zacht, terwijl zijn gelaat schaamte ,en vernedering uit drukte. Mrs. Cedway gaf nu verder alle pogin gen tot verontschuldiging op en verliet het vertrek. Mr. Madden vertrok even daarna en een pijnlijke stilte heerschte er toen in het eerst tusschen de drie personen, die nu bijeen waren. „Je moet maar schrijven, of liever tele- grafeeren naar mr. Gregg, Raimond", spak zijn grootvader. „Dien wilde ik zoo gauw mogelijk spreken, dat begrijp je wel „Ja, sir", antwoordde Raimond, terwijl lord Cedway hem steeds met welgevallen gadesloeg. Hilvardine merkte nu op, hoe Louise zich dan wel zeer verwonderen zou, dat ze zoo lang uit de ziekenkamer wegbleef; en dus liet haar grootvader haar gaan. heel wat meer is toegenomen dan met het drievoud. Maar er is ten slotte een grens ook aan de breedte van een verkeersweg. Hopen wij dat de weg Den HaagRotter dam ook spoedig zijn beslag krijgt. De tijd dringt daarvoor reeds lang, maar een mi nisterieel departement kan moeilijk de snelle ontwikkeling bijhouden. EIBER. De onzekerheid op de rubbermarkt. Levendige handel in H.V.A. De vooruitgaande positie dezer ver- eeniging. De uitgifte van nieuwe aandeelen. Het gunstig verslag der HandelsmaatschappijDe Russi sche olie. Meerdere vraag naar beleggingswaarden. Goud naar New-York. Op de meeste hoeken der Amsterdamsche effectenbeurs is de komkommertijd zicht baar. Slechts in enkele fondsen klimt de handel boven het middelmatige en valt er voor den daghandel wat te verdienen. Maar de deelneming van het publiek, zelfs in lei dende fondsen is toch gering. Een wonder is dat ook niet. De producten, waarbij de beurs in hoofdzaak betrokken is, leggen geen neiging tot prijsstijging aan den dag. Alleen voor Tabak worden flinke prijzen betaald, maar toch zal bij de meeste maat schappijen de doorsneeprijs niet boven dien van verleden jaar uitgaan. Rubber is tot beneden den gulden betaald en nog altijd loopen de meeningen uiteen over den in vloed van het Engelsche restrictieplan en den omvang der inlarrdsche rubberproductie. Een feit is, dat er onder de Engelsche pro ducenten een nerveuse stemming ontstaan is en hierdoor op de markt een voortdu rende druk wordt uitgeoefend. Evenzeer is het wel zeker, dat door het Engelsche restrictieplan een toestand van onzeker heid is geschapen die reeds geruimen tijd èn den rubberhandel èn den fondsenhandel benadeelt. De natuurlijke factoren voor de prijsbepaling zijn allengs uitgeschakeld. Eenerzijds wordt de rubber door de produ centen achtergehouden, anderzijds is er een groep producenten dat een grooten voor raad heeft aangelegd en die straks naar men meent dien voorraad zal vergrooten om den prijs weer te doen stijgen, teneinde op die wijze het verlies op den ouden voor raad te compenseeren. En vermoedelijk weet men het rechte over de inlandsche pro ductie van Nederl. Indië niet. Men staat dus eiken dag aan verrassing bloot en ge lijk we reeds meer opmerkten, het eenige houvast dat aandeelhouders hebben is de positie hunner maatschappij en den rub- berprijs. Nu deze laatste aan den flauwen kant blijft, is het bevredigend dat Rubber- aandeelen niet verder dalen. Voor een deel is dit ook het gevolg van de omstandigheid dat onze rubbermaatschappijen tegenover die van Engeland een goed figuur maken wat den kostprijs betreft. Wanneer het in den struggle for life om de survival of the fittest gaan moet, behooren de Neder- landsch-Indische ondernemingen in meer derheid tot de laatste. Daar komt dan bij, dat voor den oogst-1927 een winstgevende middenprijs wordt verkregen. Nog onlangs meldden enkele ondernemingen nieuwe ver- koopen, alle nog boven den gulden bij een totaal-kostprijs van laat ons zeggen 55 a 60 ct. per ]/2 KG. Voor Suikerwaarden is de stemming deze week willig geweest, dat wil dan zeggen, „Je zult haar alles wel mededeelen vroeg hij opgewonden. „Zeg fiaar, dat ze toch vooral zorgt, maar gauw sterk en be ter te worden, want ik wilde haar nog zien, éér..." Hij voltooide zijn zin niet en Hilva ging weg. Raimond zei, dat hij naar het dorp ging om het telegram te verzenden. „Wacht eens even riep lord Cedway, toen de jonge man al bij de deur was. „Heb je wel bedacht, dat het meisje, met wie je verloofd bent, je nichtje is en naar alle waarschijnlijkheid mede-erfgename zal zijn van een der grootste fortuinen uit den lande Raimond knikte. Zijn nog wat jongens achtig gelaat had- gedurende dit laatste uur aan waardigheid en beslistheid gewonnen. „Louise en ik zijn verloofd, sir", ant woordde hij. „Of in deze onverhoopte om standigheden het engagement zal verbro ken worden, moet zij beslissen Lord Cedway knikte eens goedkeurend, toen de deur achter zijn kleinzoon dicht ging. „De jongen heeft zich flink gehouden dat moet ik zeggen mompelde hij in zich zeiven. Intusschen deelde Hilvardine zoo voor zichtig mogelijk het nieuws mee aan Loui se, die het geheel echter zeer filosofisch opnam. ,,'t Zal toch geen verandering brengen in de verhouding tusschen Raimond en mij, is 't wel vroeg ze. „Ik zou hem erg graag willen spreken. Zou dat niet kunnen Het behoeft maar één oogenblik te zijn, maar 't zou mij erg veel rust geven, en wie weet hoe heeïlijk ik daarna slapen kan". Enkel door deze laatste bijvoeging mis schien had „zuster" er dan ook niets op tegen en Hilvardine bleef in de kamer daar naast, tot het onderhoud afgeloopen zou Biooci.AAR'3 Koene Boon voor boom kwaliteit A.v.p.B1<3<3 E.L4AR eg ROQ 5 EN DAAL met name voor de aandeelen der H.V.A. Woensdag ging de claim van de stukken en werd zij met circa 435 betaald. Op den beurskoers beteekent dat dus 87 7c en daar de koers der aandeelen zich op 720 stelde, werd dus feitelijk een noteering van 807 gemaakt. De aandeelen H.V.A. worden nog altijd onder de Suikeraandeelen genoteerd, het wordt tijd dat ze naar de rubriek Diverse cultuurondernemingen worden overgebracht. Vroeger vormden de suikerwinsten het leeu wendeel -der totaal-inkomsten, in 1826 heb ben de winsten der Diverse cultuuronder nemingen, w.o. de thee- en rubbercultuur een voorname plaats inneemt, die uit de suiker verre overtroffen ze brachten 13.3 millioen in 't laadje, de suiker slechts 6J4 millioen, terwijl voorts Interset en Commis sie ƒ8 millioen inkwam. Allengs heeft men in die Diverse Cultures een bedrag van rond 50 millioen gestoken en wanneer de winsten blijven toenemen, kan gezegd wor den dat dit bedrag weer als actief in het bedrijf aanwezig is. Op een koers van 700 7c vertegenwoordigt het kapitaal der H.V.A. thans een waarde van circa 280 millioen. De jaarlijksche emissie van ƒ5 millioen aandeelen vormt intusschen de grootste attractie. Aandeelhouders worden hierdoor voor het lage dividend (over 1927 vermoedelijk weer 30 7c) schadeloos ge steld, zonder dat de fiscus een al te groot deel der winst occupeert. Zou de vereeni- ging de aandeelen gratis uitgeven dan moest van het nominaal bedrag de inkomstenbe lasting worden betaald f daarom neemt de vereeniging liever 5 millioen in kas, waar door een half millioen voor aandeelhouders bespaard wordt. Een gunstigen indruk heeft voorts het verslag der Nederl Handel Maatschappij gemaakt. Ook hier zijn de suikerwinsten van weinig beteekenis, maar bleek het bankbe- zijli. Precies op de minuut trad Raimond de ziekenkamer uit, met heel wat opgewekter gelaat dan toen hij er binnen ging. ,,'t Is alles in orde", zei hij in antwoord op Hilvardine's vragenden blik en Louise bevestigde dit nog slechts met een „Neen, ik ben in 't minst niet moe, en nu neem ik nog even mijn drankje en ga dan rustig slapen. Want ik wil zoo gauw mogelijk weer beter worden en grootvader zien. O, Hilva, vindt je het niet een heerlijk iets om eigen familie te hebben Op Raimond's aandringen ging Hilva dienzelfden dag nog naar het kasteel, om mr. en mrs. Dobbs het nieuws mede te dee- len. Die waren er nu niet zoo bepaald mee ingenomen want ofschoon ze natuurlijk blij moesten wezen om der wille van Loui se, konden ze het nu niet zoo prettig vin den dat hun aangenomen dochtertje voor henzelven daardoor als het ware voor een deel verloren ging. Maar Hilva stelde hen dienaangaande gerust. „Er zal immers niets in haar verhouding tot u veranderen", zei ze. „Daar kent u Louise toch te goed voor Een onbeschrijf lijk geluk is het in alle deelen, want had zich dit niet voorgedaan, dan geloof ik zoo waar dat ze ons tusschen de vingers door was. geglip.t" „En jij, lieve, je verdient je geluk, want je hebt hard gewerkt, al dien tijd", zei mrs. Dobbs, Hilva om den hals vallend. „Nu zullen we zeker ook wel gauw van jouw engagement hooren, want me dunkt, je zult je wel heel wat meer voelen, nu je weet, dat je de kleindochter van lord Ced way bent Hilva lachte eens verlegen en kuste nu op haar beurt de dikke, oude dame, die het joch zoo goed met haar meenae. Ze had het rijtuig weggezonden en wilde

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1