VRIJDAG S JULI Eerste Blad 58 65e Jaargang GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Proviqcienieuws SPORT VLISSIINCSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdiensl. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij be sluit van 1 Juli 1927, no. 193, van den dienstplicht zijn vrijgesteld wegens broe- derdienst de navolgende personen, uit deze <-emeente en behoorende tot de lichting f?28 G. Ph. Feij, voorloopig en H. Muller, voor goed. Tegen deze uitspraak* kan binnen tien da- geil na den da,g dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door.: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordi ger b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Bur gemeester ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Öok de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 7 Juli 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het verslag der Bioscoop-commissie. Verschenen is het verslag der staatscom missie, ingesteld in November 1918 tot het onderzoeken, welke maatregelen van over heidswege behooren te worden genomen, om het zedelijk en maatschappelijk gevaar te bestrijden, dat aan bioscoop-voorstellin gen verbonden is. De commissie stelt verschillende alge- meene bestuursmaatregelen tot uitvoering van onderscheidene artikelen van de Bios coopwet voor en instelling van een te 's- Gravenhage zetelende centrale keurings commissie van 60 personen, te benoemen door den minister van binnenlandsche za ken, na ingewonnen advies van mét name genoemde organisaties en personen. Blijkens het ontwerp-besluit tot regeling van het vergunningsrecht bedraagt het ver gunningsrecht, bedoeld in art. 8 der Bios coopwet, in gemeenten met minder dan 10.000 inwoners 60 per jaar, in gemeen ten met 10.000 en meer, maar minder dan 50.000 inwoners 120 per jaar; in ge meenten met 50.000 en meer, maar minder dan 100.000 inwoners 180 per jaar in gemeenten met 100.000 en meer inwoners 240 per jaar. Het recht voor de keuring van films be draagt voor keuring in eersten aanleg vier cent per meter voor herkeuringen acht cent per meter. Begrafenis der slachtoffers van het vliegongeluk te Helder. Op het kerkhof te Huisduinen nabij Hel der had gisteren de teraardebestelling plaats van de beide slachtoffers van het vliegongeval van Maandag nabij het vlieg kamp de Kooy, dat aan de inzittenden van het schoolvliegtuig S 18, den korporaal- vliegtuigmaker Van der Boom, en den kor poraal-seiner Bosker, het leven kostte. De begrafenis geschiedde vanuit bet militair hospitaal met militaire eer. De stoet, die te 1 uur het hospitaal ver liet, arriveerde eerst omstreeks 3 uur op de begraafplaats, waar inmiddels een enorme menschenmassa te samen was gestroomd. Beide kisten waren begraven onder een schat van bloemen. Arbeidsbureau voor slechthooremlen en dooven. In September van het vorige jaar werd door ons melding gemaakt van de oprich ting van een arbeidsbureau voor slecht hoorenden en dooven en thans brengt het jongste nummer van „Naar het volle Leven" het orgaan .der vereeniging tot behartiging der belangen van slechthoorenden, een overzicht van de werkzaamheden van die afdeeling gedurende het tijdvak 23 October 1926 tot 31 December 1926, waaraan wij het volgende ontleenen Ingeschreven werden 90 personen, waar van 15 vrouwen en 75 mannen, verdeeld over 41 beroepen, waarvan wij ter speci ficatie van den uiteenloopenden aard er enkele noemen dienstbode, modiste, hand- verkonderwijzeres, kantoorbediende, schil der, boekhouder, assistent accountant, bak ker, sigarenmaker. Verdeeld naar den leef tijd was de aanmelding als volgtvan 14 20 jaar 9 personen, van 2130 jaar 15 per sonen, van 3140 jaar 19 personen, van 4150 jaar 16 personen, van 5160 jaar 22 personen, van 6170 jaar 8 personen, leeftijd onbekend 1 persoon. Uit deze opgave blijkt, dat zich direct na de oprichting van het arbeidsbureau een groot aantal personen uit diverse klassen der maatschappij en van zeer verschillenden leeftijd aangemeld heeft en het verheugt ons te kunnen vermelden, dat het bestuur, «ank zij de samenwerking der verschillen de plaatselijke afdeelingen erin geslaagd is in enkele weken tijds reeds personen aan een passenden werkkring te helpen. Dit re sultaat is (onder de 'huidige omstandighe den) zeer zeker niet als ongunstig aan te merken en dat het bestuur ook vol goeden moed de toekomst tegemoet ziet, bewijst de sh^zin van het verslag, die als volgt luidt „Mocht men van meening zijn, dat wij nog met veel resultaten hebben verkregen, laat men dan bedenken, dat ons werk zeer moeilijk is en een lange voorbereiding eischt voor het bereiken van ons doel". Zooals wij vernemen zal deze voorbe reiding o.a. bestaan in het tot stand bren gen van een nauwere samenwerking met de arbeidsbeurzen hier te lande en het in direct contact treden imet de groote werk gevers. Wij hopen, dat laatstgenoemde groep vooral deze sympathieke vereeniging in elk opzicht zal steunen en ook den werk- lcozen slechthoorenden een kans op een menschwaardig bestaan zal bieden. Het centraal bureau is gevestigd te Am sterdam, Overtoom 254. RAADSOVERZICHT. Wij hebben weder een vrouwelijk lid in ons midden. Mej. H. M. Meijer werd giste ren geïnstalleerd en het was zeker een aan gename verrassing voor haar dat op haar plaats een mooi bouquet was neergelegd. Deze bloemenhulde zal mej. Meijer zeker wel op prijs gesteld hebben, evenals de waardeerende woorden die de voorzitter tot haar richtte, waarvoor mej. Meijer hartelijk dank zegde. Nadat de geloofsbrieven van de leden voor den nieuwen gemeenteraad waren goedgekeurd, begonnen wij aan het afwer ken der agenda. Het eerst moest herstemd worden over een amendement om aan den straatmaker P. Tavenier een jaarlijksche toelage van ƒ300 uit de gemeentekas toe te kennen. Waar in de vorige vergadering de stemmen, 8 tegen 8, staakten, verklaarden nu alleen de socialisten zich voor het voorstel. Waar om enkele leden van standpunt veranderd waren kwamen wij niet te weten. Het voorstel om het voetbalterrein aan de voetbalcombinatie Vlissingen voor 700 te verhuren vond geen onverdeelde in stemming bij den heer Berger, in zoo verre dat hij deze pacht te hoog vond. Zijn standpunt is, dat de ge meente ook wel wat voor de sport mag over hebben en niet het onderste uit de kan moet nemen. De heer M. Laernoes daaren tegen vond de pacht zeer billijk. Na deze verklaring van den wethouder deed de heer Berger het voorstel de pacht op ƒ600 in plaats van op ƒ700 te bepalen. Hij vond voor zijn voorstel behalve bij de socialisten alleen steun bij den heer Haaze. Er bestond niet het minste bezwaar om het voormalig Beursgebouw in eigendom over te dragen aan de vereeniging Hendrick de Keyzer te Amsterdam, want er werd zelfs over dit voorstel geen stemming ge vraagd. Het antwoord van de commissie voor de arbeidsbemiddeling inzake het optreden van den ambtenaar voor de arbeidsbeurs ontmoette bij den heer Berger geen be zwaar. Integendeel hij zag daarin een be vestiging van hetgeen hij in de vorige ver gadering had gezegd. Hij bleef evenwel van meening dat de betrokken ambtenaar blijk heeft gegeven dat hij niet sociaal voelt! De heeren P. G. Laernoes en Huson verdedig den de houding van dezen ambtenaar, wat ten overvloede nog hieruit blijkt, dat ook de commissie met algemeene stemmen heeft toegegeven dat deze ambtenaar niet anders heeft kunnen handelen. De heeren Van Oor schot en Berger waren het daarmede niet eens. Zij staan op het standpunt, dat de ambtenaar van de Arbeidsbeurs alleen mag mededeelen hoeveel arbeiders hij beschik baar heeft als hem er naar gevraagd wordt, doch dat hij zich er absoluut van heeft te onthouden om inlichtingen te geven of deze arbeiders al of niet georganiseerd zijn. Dit moeten de betrokken werkgevers zelf maar zien te weten te komen. De heer P. G. Laer noes kwam er krachtig tegen op, dat de heer Berger het deed voorkomen alsof hij het alleen aan het rechte eind heeft, terwijl de commissie, waarin verschillende partijen zitting hebben, unaniem den betrokken amb tenaar hebben gedechargeerd. Daarna volgde het onderwijsdebat. Wij toeten, als het onderwijszaken betreft, dat de socialisten hun geliefkoosd onderwerp kun nen behandelen. De heeren Van Hal en Van Oorschot, de paladijnen voor het openbaar onderwijs in' onzen raad, hebben evenwel wat al te veel van het geduld van de ver gadering gevergd. De eerste had verschil lende bezwaren tegen het voorstel van Burg. en Weth. en hij verdedigde de voorstellen door den Bond van Ned. Onderwijzers in gediend. Zijn betoog was ontegenzeggelijk logisch en duidelijk en op de hem eigen kalme wijze verdedigde hij wat hij in het belang van het openbaar onderwijs achtte. Vooral had hij ernstig bezwaar tegen het afbreken van de mooie school C op het Eiland, want door het voorstel van Burg. en Weth. wordt z.i. deze school onttakeld. Hij gaf er de voorkeur aan van school A een vier-klassige school te maken, omdat daardoor het aantal overplaatsingen van kinderen van de eene naar de andere school geringer wordt. Het is er hem voor alles om te doen om de rust in de openbare school te herstellen en deze rust is er thans in het geheel niet. Met verschillende cijfers lichtte hij zijn betoog toe en hij hoopte dat hij den wethouder van onderwijs zou over tuigd hebben dat zijn voorstel de voorkeur verdient boven dat'van Burg. en Weth. Door den heer Van Oorschot, die ook op onderwijsgebied vooruit wil zien, gedachtig aan het „regeeren is vooruitzien", drong aan op het bouwen van twee nieuwe scho len, want die hebben wij in het zich steeds uitbreidend nieuwe stadsgedeelte hard noodig. Als wij deze scholen hebben, zullen zij zeer spoedig bevolkt zijn en waar de bij zondere school bezwaar had tegen een school bij het Eiland, wil spreker thans een poging doen om het openbaar onderwijs te bevorderen. Dit doen wij als wij in de buurt van de nieuwe stad twei Bituwe scholen bouwen. Uit de discussies bleek tofii «lat er een verschil van meening bestond tusschen den Bond van onderwijzers en de centrale oudercommissie. De eerste had er bezwaar tegen gemaakt dit bleek uit de toelich ting van den heer Van Hal dat de ouder commissie de voorstellen van Burg. en Weth. in behandeling had genomen, hoe wel haar oordeel niet was gevraagd. De heer Van Oorschot antwoordde dat de cen trale oudercommissie alleen was geraad pleegd over het verdeelen van de over te plaatsen kinderen naar verschillende andere scholen. Zij had alleen preventief werk ge daan en meende de belangen van het open baar onderwijs te dienen, wat haar na aan het hart ligt. Dit was alles en de heer Van Oorschot kon dan ook niet nalaten zijn af keuring uit te spreken over hetgeen de oudercommissie van school C en de onder wijzers van die school ten opzichte van de centrale oudercommissie hadden gedaan. Het bleek intusschen dat beiden meenden op hun teenen getrapt te zijn. De heeren Wesseling en Andriessen wil den niets weten van het bouwen van een nieuwe school, zoolang er nog schoollokalen leeg staan, maar hun voorstel vond alleen instemming bij den heer Haaze. De wethouder van onderwijs heeft de be zwaren die de heeren Van Hal en Van Oor schot tegen de voorstellen van Burg. en Weth. naar voren hadden gebracht, uitvoe rig weerlegd. Hij wees er uitdrukkelijk op, dat deze voorstellen geheel los staan van de onteigeningsplannen voor „de Schelde", doch alleen zijn gedaan om te trachten ein delijk rust bij het openbaar onderwijs te krijgen. Burg. en Weth. meenen hierin ge slaagd te zijn en daarom handhaafden zij hun voorstel en konden zij met het voorstel van den heer Van Hal niet medegaan. De heeren Van Hal en Van Oorschot re pliceerden nog uitvoerig, de eerste zeer uit voerig, doch beide partijen bleven op hun stuk staan en toen na ongeveer 2 uur dis cussie over dit voorstel gestemd werd, hebben Burg. en Weth. het pleit geheel ge wonnen, daar de verschillende amendemen ten op hun voorstellen allen verworpen werden en zelfs de heer Van Oorschot zich ten slotte voor het voorstel van Burg. en Weth. heeft verklaard. Het is nu maar te hopen dat werkelijk de rust bij het openbaar onderwijs, waarnaar zou gehunkerd wordt, zal terugkeeren. Een zeer gewichtig punt, dat niet op de agenda voorkwam, werd nog ter sprake ge bracht. Het staat in verband met de ont eigeningswet voor de Kon. Maatsch. „de Schelde" en de heer Lindeijer heeft op het punt het volle licht laten vallen. Wat is het geval Het schoolcomplex in de Wagenaar- straat valt niet in het onteigeningsplan, doch als „de Schelde" zich uitbreidt, zal deze school geleidelijk geheel worden inge sloten en is er van onderwijs geven daar practisch geen sprake meer. De heer Lin deijer wilde, nu de onteigeningswet nog niet door de Tweede K.*mer is behandeld, dit schoolcomplex in de bedoelde wet op nemen en een adres aan de Tweede Kamer zenden, waarin de Kamer verzocht wordt, ook bedoeld complex alsnog in de onteige ningswet te laten vallen. Hij was nl. niet voldoende gerustgesteld door de mededee- ling van den voorzitter, dat „de Schelde" bereid is te overwegen of dit schoolcomplex door haar onteigend kon worden, want de heer Lindeijer wil niet van de welwillend heid van „de Schelde" afhangen. De ge meentebelangen moeten door den raad be hartigd worden en dit punt is toch zeker een gemeentebelang van bijzonder groot gewicht. Dit werd algemeen gevoeld. De heer Wesseling mocht zich niet uitlaten hoe „de Schelde" over deze onteigening denkt en daarom werd goedgevonden dat Burg. en Weth. nog eerst eens nader met „de Schelde" zullen onderhandelen en dan in de volgende vergadering het resultaat van deze onderhandelingen zullen mededeelen. Wij kunnen dan altijd nog beslissen wat wij moeten doen alvorens de Tweede Kamer de onteigeningswet behandelt, wat zeker niet voor October zal zijn. Bij de rondvraag had de heer Van Oor schot het over een vergoeding van 25 cent per maand, die de gasfabriek vraagt van gasverbrttikers die niet komen aan een be paald minimum-gasverbruik. De heer Ber ger was van meening dat de heer Van Oor schot de zaak eenzijdig had onderzocht en daarom tot een verkeerde conclusie was ge komen. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen dergelijke zaken, alvorens deze in den raad ter sprake te brengen, eens eerst bij de betrokken personen of corpo raties -in dit geval de gasfabriek te onderzoeken, dan weet men bovendien pre cies hoe de vork in den steel zit. Het was ongeveer 6 uur toen de vergade ring gesloten werd. Het twintigste Raadslid. VLISSINGEN, 8 JULI. De onteigening ten behoeve van de Kon. Maatsch. „de Schelde". In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd voorlezing gedaan van de verschillende bezwaren, ingediend naar aanleiding van de onteigeningsplan nen ten behoeve van de uitbreiding van de Kon. Maatsch. „de Schelde". Door de gemeente werden de volgende bezwaren ingediend lo. Aangezien het scholencomplex aan de Wagenaarstraat onmiddellijk grenst aan de te onteigenen perceelen, is in overleg met „de Schelde" er geen bezwaar tegen dat bedoeld' scholencomplex in het onteige ningsplan wordt opgenpmen. 2o. Dat voor het gemis van lost en laad plaatsen aan den Peperdijk en de Wijn- bergsche kade door cfe onteigeningspartij als compensatie voor gemis van los- en laadplaatsen de mogelijkheid worde ge opend voor los- en laadplaatsen aan den Koningsweg. 3o. Betreffende de uitmonding der riolee- ring in het Marinedok en het behouden van het riool in de Lampsensstraat door op den te onteigenen grond- een servituut te leg gen, door aan de gemeente den eigendom, het beheer en het onderhoud te behouden van genoemden uitlaat en het riool Lamp- senstraat. Ingediend zijn verder bezwaren door de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" alhier groep handelaren en industrieelen Schippersvereniging S. V. S., afdeeling Middelburg, betreffende los- en laadplaat sen aan den Koningsweg, zulks in verband met het groote' belang dat de los- en laad plaatsen in de nabijheid van de bebouwde kom zijn gelegen. Uit de memorie van toelichting blijkt dat betreffende de ingediende bezwaren van de vereeniging Gemeenschappelijk Be lang" en een groep handelaren en industri eelen betreffende het onttrekken aan den openbaren dienst van loskaden aan den Peperdijk en Wijnbergsche kade zal wor den nagegaan in hoeverre hieraan zal kun nen worden tegemoet gekomen. De ingediende bezwaren door de ge meente Vlissingen ten aanzien van de riolen in de Lampsensstraat en Peperdijk zullen t.z.t. door de wijziging van de rioleering op kosten van „de Schelde" kunnen worden opgelost. Strandconcert. De „Vlissingsche Postfanfare", directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag a.s. des avonds 8 uur een concert op den bou levard Evertsen. Programma: 1. Souvenir de Zaamslag, Marche J.E.Blansaert 2. Le secret de La Bohémien ne, OuvertureR. Massard 3. Léda, WalsG. Allier 4. Les Echos de Pays, FantasieP. And-ré 5. L'Amour 1.Suzon, Marche A. Eenhaes 6. L'Aurore d'un Beau Jour, FantasieJ. Martin 7. Schemering, Wals W. F. Sprink 8. Ca.C'est Paris, Spanish one-step F. Salabert 9. Finale. In onze tijdinghal. Te Leeuwarden is de jaarlijksche alge meene vergadering gehouden van de ver eeniging van directeuren van reinigings- en ontsmettingsdiensten. Op onze foto de of- ficieele ontvangst van de deelnemers ten stadhuize te Leeuwarden. Een paar foto's geven een mooi over zicht van de verbetering: van den weg Haarlem-Amsterdam, een der drukste we gen van geheel ons land, waar verbetering1, om aan de toenemende ei^chen van het verkeer te voldoen, dringend noodig is. Het Koninklijk bezoek aan de Joodsche Invalide te Amsterdam. H. M. de Koningin- Moeder in de synagoge en op een der zie kenzalen. Een overzicht van den grooten brand in de gebouwen van de machinefabriek der firma H. J. Koopman aan de Vest te Dor drecht. Het internationaal politiecongTes wordt thans te Amsterdam gehouden. Op onze foto komen verschillende autoriteiten op po- Ftiegebied uit verschillende landen van Europa voor. Cabaret Monopole. In het café restaurant „Monopole" zal a.s. Zaterdag en Zondag café chantant wor den gegeven en zal dan optreden het duo- Verweij. Men zie verder achterstaande advertentie. Diefstal belastingplaatje. Bij de politie deed een ingezetene aan gifte van diefstal van zijn belastingplaatje van zijn rijwiel, dat eenige oogenblikken onbeheerd in de St. Jacobstraat had ge staan, terwijl een andere ingezetene zich bij de politie aanmeldde, dat ten zijnen huize 10 was ontvreemd. De politie heeft deze zaken in onderzoek. Voor dezen laatsten diefstal is een vrouw aangehouden, die bekende de 10 te hebben ontvreemd. Rijwieldiefstal. In den afgeloopen nacht werd aan het bureau van politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat eenige oogen blikken onbeheerd stond voor een café aan de Badhuisstraat alhier. Hedenmorgen werd dit rijwiel opgespoord bij een caféhouder hier ter stede, alwaar het gisterenavond laat door een onbekenden man was gebracht, met verzoek om dit rij wiel daar eenige dagen te mogen stallen. Men vermoedt dat men hier met een zoo genaamde grap te doen heeft. De politie sleit een onderzoek in. Wanneer de drank is in den man. Gisterenmiddag werd bij de politie aan gifte gedaan van het plegen van niet nader te noemen handelingen door een man op een erf van een woning in de Lange Zelke. Deze man die door de politie werd aange houden, bleek onder drankinvloed te ver- keeren. Na verhoor werd hij in den loop van den avond op vrije voeten gesteld. Een paar uur later zag de politie zich genood zaakt dezen man andermaal te arresteeren, omdat hij door zijn wanordelijk gedrag ae buurt op stelten zette. Na kalmeering werd hij huiswaarts gezonden. Scheepvaartberichten. Heden zijn van hier vertrokken de Duit- sche stoomschepen „Ingred Sturm" en „Al- bert W. Sadler", na gebunkerd te hebben. Benoemingen tot buitengewoon opzichter. De minister van waterstaat heeft op voordracht van het college van curatoren der Technische Hoogescliool, gedurende het tijdvak van 10 Juli tot 9 September 1927 benoemd tot buitengewoon opzichter B. A. van Nes, te Delft, bij den bouw van den kaaimuur ten behoeve van de verbetering van de haven te Vlissingen, het maken van aanleginrichtingen voor den veerdienst VlissingenBreskens. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Eindexamen R. H. B. S. te Middelburg. Middelburg. Heden slaagden voor het eind-examen der R. H. B. S. te Middelburg, afdeeling B, de volgende candidaten J. F. Bastiaanse P. C. Boone A. de Bruiin A. Cornelissen H. P. W. Ghijsen A. M. van Heusden H. F. van der Laan G. H. Mollema C. Romijn G. A. Romijn J. M. de Vlieger A. J. Wisse en J. C. van Leur. Afgewezen werden 5 candidaten. Examen nuttige handwerken. Aan de Christelijke kweekschool te Mid delburg slaagden gisteren alle vier can didaten voor de nuttige handwerken, nl. de dames Ja. Ma. Contant, ColijnsplaatJa. Paauwe, Gapinge Ja. Ma. Vos, Kamper land en Ga. Vroon, Middelburg. Bij het te Rotterdam gehouden examen in Nederlandsche handelscorrespondentie, afgenomen vanwege de Federatie slaagde de heer L. J. Legemate alhier. leerling van den heer W. F. van Hijfte. RECHTSZAKEN. Een oneerlijke brievenbesteller. De vacantiekamer van de rechtbank te Rotterdam heeft behandeld de zaak tegen een 29-jarigen, thans geschorsten brieven besteller, die zich zou hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een tweetal zilver bons van 2.50 uit een brief. De verdachte erkende in Januari van dit jaar het misdrijf te hebben gepleegd. Dit was de tweede maal, meer keeren had hij zich niet aan diefstallen schuldig gemaakt. Het O. M. vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar, met een proeftijd van 3 jaar. Verdachte's raadsman wees op de onver antwoordelijkheid van het publiek, dat nog altijd door gaat geld in gewone brieven in te sluiten, pleiter kent zelfs een geval waarbij 5000 per gewonen brief werd verzonden. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine. 2 Juli torpedomaker-maj. J. van Wouw, van afdeeling mariniers Rotterdam naar onderzeedienstkazerne. 25 Julischipper M. C. Voerman van wachtschip Willemsoord naar „Van Speyk". J5 Augustus opperschipper J. C. W. Bootsma van „Van Speyk" naar marine kazerne Willemsoord. 6 Juli bootsman T. J. Manse van „Her tog Hendrik" naar wachtschip Willems oord idem Z. Besterveld van „Gelderland" naar „Hertog Hendrik" idem A. J. de Beer van „Hydra" naar „Gelderland". 8 Juli sergeant der mariniers A. Voss van afdeeling mariniers Rotterdam naar wachtschip Willemsoord. Bij beschikking van den minister van ma rine a.i. is de luitenant ter zee der 3e klas se F. T. J. Janssen den 9en Juli a.s. ge plaatst aan boord van Hr. Ms. „Gelder land" is met den lOen Augustus a.s. de officier van administratie ter le klasse J. G. van Kregten, officier-instructeur bij het Ko ninklijk Instituut voor de marine te Wil lemsoord, ter beschikking gesteld en ver vangen door den officier van administratie der le klasse A. Van Houte. VOETBAL. Naar de „Sportkroniek" meldt is de N.V. B. tot dusver nog niet geslaagd in zijn po gingen om in October a.s. een thuiswed strijd te krijgen. Van Zweden is thans be richt ontvangen, dat de wedstrijd Neder land-Zweden dan niet kan worden ge speeld. De mogelijkheid bestaat evenwel nog van een wedstrijd NederlandItalië, doch het doorgaan daarvan is zeer dubieus. Postduiven. Zondag 12 Juni hield de postduivenvereniging „de Lucht bode" te Souburg een wedvlucht van uit Creill (Frankrijk), afstand 257.761 K.M. Los 12.15. De eerste aankomende duif werd gecon stateerd om 5-13-1. De prijzen werden ver diend als volgt le en 4e prijs F. Bak 2e en 3e prijs M. Nieuwenhuizen 5e prijs D. van Soelen 6e prijs L. Duvekot. Zondag 19 Juni van uit Chaeuterou (Frankrijk), afstand 536.021 K.M. Los 9 uur. De eerste aankomende duif werd ge constateerd om 5-20-54. De prijzen werden als volgt verdiend le, 2e, 6e en 13e prijs L. Duvekot3e prijs. W. Bonman 4e prijs P. Sonius 5e prijs H. Jasperse 7e prijs M. Nieuwenhuizen 8e prijs W. Bos 9e prijs L. Jansen 10e prijs J. Huibregt 11e prijs J. de Nooijer 12e prijs F. Naerebout. Zondag 3 Juli van uit Limoges (Frank rijk), afstand 648.159 K.M. Los 6 uur. De eerste aankomende duif werd gecon stateerd om 5-47-35. De prijzen werden be haald als volgt: le prijs J. Huibregt; 2e prijs F. Naerebout3e prijs P. Sonius. Stand kampioenschap D. van Soelen 201 punten P. Sonius 176 punten L. Du vekot 144 punten F. Bak 95 punten en P. Bonman, 90 punten. AFLOOP VERKOOPINGEN Door notaris J. L. van der Harst alhier werd gisterenmiddag in hetveilingsgebouw „Mercurius" te Middelburg in het openbaar verkocht Perceel I. 67 A. 64 cA. (1 gemet 217 roe den) bouwland en sprink te Serooskerke aan den Westdijk bij den Zoekweg. Kooper W. Dekker te Serooskerke voor 1875. Perceel II. 83 A. 68 cA. (2 gemeten 39^ roeden) weiland en sprink te St. Laurens bij den Leliendaalschen weg. Kooper I. Wisse te St. Laurens voor 1820.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1