tBIO jL%^' NO. 157; 63e Jaargang DONDERDAO *2 JULI 6EMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het 'geheele rijk 2.50. Week-abon- nemenfen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels f 1.10, voor iedere ,e„el meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van i—5 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. GEMEENTEREKENING 1926. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat ter voldoening aan de voorschriften van artikel 219 de; Gemeentewet, de rekening van de inkom sten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het Havenbedrijf, het Grondbedrijf, het bedrijf der Groente- en Fruitveiling, het bedrijf der Badexploitatie, het Woningbe drijf en het bedrijf van den Vee- enVIeesch- keuringsdienst voor den kring Vlissingen over het dienstjaar 1926, ter secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en te gen betaling der kosten algemeen verkrijg baar worden gesteld. Viissinigen, 7 Juli 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. jhr. mr. A. de Marees van Swinderen. De toestand van den Nederlandschen ge zant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, is bevredigend vooruitgaande De koning van Engeland heeft van zijn be langstelling doen blijken. Koning George niet naar Philips. Het aan ,yhet Huisgezin" ontleende be richt betreffende een voorgenomen bezoek van den koning van Engeland aan de Phi lips fabrieken als geheel uit de lucht ge grepen worden beschouwd. Terug door de lucht van Batavia naar Holland. Naar „Aneta" seint, is het Fokker-vlieg tuig H.-N.A.D.P., met den Amerikaan van Lear Black als passagier aan boord, giste ren zijn terugtocht naar ons land aange vangen. Om 8.08 gisterenochtend (Indische tijd) vertrok men uit Batavia. De eerste étappe werd weer geheel naar wensch afgelegd. Een gisterenmiddag ont vangen „Aneta"-telegram meldt, dat men te 4.30 (Indische tijd) te Medan is aangeko men. Gedurende de reis was het weder schitterend. Gemeenteraadsverkiezingen te Haarlem. Gisteren heeft te Haarlem de verkiezing van leden van den gemeenteraad plaats gehad. De nieuwe raad telt 39 leden, de oude telde er 35. Er werden uitgebracht 46675 geldige stemmen. Gekozen werden 12 sociaal-democraten, katholieken 11, vrijheidsbond 4, vrijzinnig democraten 3, anti-revolutionnairen 3, christelijk-historischen 3, communisten 1, lijst Van der Kamp 1, anti-stemdwangpartij 1. Totaal 22 links en 17 rechts. Een rumoerige Staten-vergadering. In de Prov. Staten van Zuid-Holland heeft thans ook zitting de bekende Rotter- damsche communist, de heer Van Burink. Bij de verkiezing voor leden van Ged. Siaten Verklaarde de heer Van Burink dat d( communisten niet mee wenschten te doen aan deze verkiezing. Spreker ging daarop én de sociaal-democraten èn de Vrijheidsbond over hun tactiek te lijf, van welke laatste hij meende te moeten consta- tceren, dat hij in deze zuiver rechts is. Hierop merkte de voorzitter, baron Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 28) „O, wat een dwaas kindje toch plaag de Hilvardine, zoo opgewekt mogelijk. „Zou je 'm dan altijd bij je willen hebben, dat hij maar voortdurend kan verzekeren, hoeveel hij je lief heeft „Ja, ik geloof 't welerkende zij met flauwen glimlach. ,,Ik ben nooit anders ge lukkig, dan wanneer hij of jij maar bij mijn zijn en tóch is zuster zoo goed voor mij. Ik ben vreeselijk verwend, hé Hilvardine bleef haar het antwoord schul dig, zóó droevig voelde zij zich toch altijd aangedaan, als ze zag, hoe het zusje nog haast te zwak was, om zich, zonder hulp, op haar kussen om te keeren. „Zeg, Hilvardine, ik heb aan jou liggen denken", sprak ze een oogenblik later. erlang je niet, om naar Tempesthaugh en naar Emmeline terug te keeren en... naar bmmeline's vader Een- tikje ondeugendheid klonk er nu v/eer in den toon van haar stem en, mis- s9j*jen> was 't maar gelukkig, dat ze de uitdrukking op Hilva's gezicht niet kon zien. „Ik ga daar niet weer terug", sprak ze, na een tijdje. Ik had al afgesproken, dat ik op het eind van het kwartaal zou weggaan 9? nu hoorde, dat jij me eenigen tyd noodig zoy hebben, wel, toen heb ik niaar ineens aan Miss Tempest geschreven, Sweerts de Landas op, dat dit niets met de verkiezing te maken had, waarop de heer Van Burink zeide, dat hij zou zeggen, wat hij te zeggen had en dat hij zich door nie mand hiervan zou laten afhouden. De voorzitter U heeft beloofd, dat u de bepalingen der wet zoudt nakomen. Mocht u dit niet doen, dan is u geen fatsoenlijk mensen. Toen de heer Sweerts dit op zeer kalmen toon had gezegd, stond de heer Van Burink woedend op en schreeuwde Dat compli ment van fatsoenlijk moet u brengen aan uw regeering, die mij op schandelijke wijze in Indië heeft benadeeld en tot uw Indische regeering, die haar beloften niet nakomt. Zeg dat tol ,,de Indische beulen", die be slag hebben gelegd op mijn huisraad. Van u heb ik geen opmerking over fatsoen noo- oig. De beloften, die ik hier heb afgelegd, lap ik aan mijn laars, vervolgde hij, en zij hebben voor mij geen enkele waarde. Al had ik tien beloften afgelegd, dan zou ik ei mij nog niet aan houden. Dat heb ïk alleen gedaan om voor de arbeiders zitting tkunnen nemen en namens hen te kunnen spreken. De beloften aan de bourgeois heb ben voor mij geen enkele beteekenis (la waai). De voorzitter, baron Sweerts, perplex ever zooveel... vrijmoedigheid, vond het geraden maar verder niet tegen den hee* Van Burink in te gaan. VLISSINGEN, 7 JULI. Verkiezing gemeenteraad. In de 'heden gehouden zitting van den gemeenteraad werden de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden onderzocht en tot hun toelating besloten. De heer C. L. Berting voor de socialisti sche Partij gekozen, heeft voor deze benoe ming bedankt en ook zijn opvolger de heer J. J. Joosse. De laatste candidaat op deze lijst, de heer P. Poppe, heeft zijn benoe ming aangenomen. Een concert. Zondag a.s. wordt door het Vlissingsch Mannenkoor, directeur de heer J. A Hol- laers, van des morgens 8 tot 9 uur op de achterplaats kazerne Willem III, ingang Prinseboschje, een concert van gewijde mu ziek gegeven. Programma: 1. .,De Tag des Herrn" C. Kreutzer 2. „De Eere Gods in de Natuur" Beethoven 3. „Motette" H. G. Nageli 4. „Hymne1aan den Nacht" Beethoven 5. „De Hemel" C. C. A. de Vliegh 6. „Het Kerkje" E. Becker 7. „De kleine Bard" Silcher 8. „Avondgebed" C. Kreutzer Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Het bestuur van het departement Vlissin gen der maatschappij tot Nut van het Al gemeen, verzoekt ons mede te deelen, dat het zijn programma voor de winterbijeen- komsten als volgt heeft vastgesteld. Op 27 October a.s. uitvoering van het Van der Hilst-ensemble, bestaande uit leden van het vroegere gezelschap Rooyaards. Op 15 November a.s. voordrachtavond van den lieer W. van Cappellen, voor drachtkunstenaar te 's-Gravenhaige, terwijl later in het seizoen de heer A. L. van Zwa nenburg uit Rotterdam, voorzitter van den Ned. Bond van Amateurfotografen een avond met lichtbeelden zal verzorgen, en de iheer A. Mets Jr. een literairen avond zal ge ven. Van deze twee laatste avonden moet de datum nog worden vastgesteld, terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten dat het programma nog zal worden uitgebreid. Ouderavond school A. Slechts een tweetal punten telde het pro gramma van dezen avond en toch was het bezoek buitengewoon groot. En bij die be zoekers zagen we, behalve den inspecteur bij het lager onderwijs, nog de wethouders de heeren Harts en AL Laernoes, de leden' der centrale oudercommissie, nog tal van leden der oudercommissies van andere scholen, die een kijkje kwamen ne- dat ze naar een opvolgster zou uitzien." „O, Hilva De lippen van de zieke trilden, want die- teleurstelling was al haast grooter, dan zij verdragen kon. Hilvarine boog zich over haar zusje heen en kuste haar teeder. ,,'t Is zóó maar 't beste lieveling I" fluisterde zij. „Ik zou 't je niet verteld hebben, als ik niet bang was geweest, hoe je er misschien over tobben zoudt, als je hier zoo lang b.eef. Maar nu ben ik steeds tot je be schikking wanneer je mij maar hebben wilt. Wat is er nu Louise Ben je er niet mee ingenomen, dat Ik bij je blijven kan „Ja, natuurlijk... Maar ik dacht, zie je... Nu, ik schijn me vergist te hebben". Hilva vroeg niet verder naar den aard van die vergissing. Ze veranderde van on derwerp en het was haar blijkbaar een verlichting, toen de verpleegster er de pa tiënte "aan herinneren kwam, dat nu het uurtje daar was, waarop haar zuster eenige beweging diende te nemen. Hilva vond die gedwongen wandelingen in het park alles behalve aangenaam over het geheel was haar positie op den huize Cedway dan ook niet benijdenswaardig. In eerst, toen de zieke nog niet héél erg v/as, hadden Mrs. en Air. Dobbs haar ge zelschap gehouden maar die hadden er zich ook al heel slecht op hun gemak ge voeld en waren dus in ieder opzicht dank baar, toen Louise's toestand het weer toe liet, dat ze naar hun eigen kasteel terug konden gaan. In de eerste opwinding van het oogen blik had Mr. Bobbs gezworen, dat er nooit men naar de tentoonstelling van handen arbeid, die bestond uit het door de leer lingen der twee hoogste klassen vervaar digde voorwerpen en van handwerken, ge maakt -door de meisjesleerlingen der school. En te oordeelen nóor de uitingen, die we zoo van verschillende kanten hoorden, kun nen we gerust zeggen, dat deze tentoonstel ling goed is ingeslagen. Algemeen roemde men het zindelijke uitzicht en de mooiheid der verschillende voorwerpen, die welis waar allen van carton zijn, maar die prac- tisch in het gebruik zijn. We zagen daar naast „ansichten", die door het opplakken een voorwerpje van versiering zijn gewor den technisch moeilijker dingen als ee.i brievenhanger, een krantenbanger, een si- garenbakje, een zakdoeken-, handschienen dassen doos, maar ook theeschermpjes waarvan de scharnieren van linnen waren vervaardigd. De muren waren bedekt met tal van teekeningen in waterverf op Oosr- Indische inkt. De talrijke ouders namen na het bezich tigen van het tentoongestelde een kijkje in de klasselokalen. De weg tusschen Middelburg en Vlissingen. Blijkens het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer over de wets ontwerpen tot vaststelling van de begroo ting van inkomsten en uitgaven van het wegenfonds voor het dienstjaar 1927 sprak een der leden er zijn leedwezen over uit, dat in het rijkswegen plan niet is opgeno men de weg tusschen Middelburg en Vlis singen. Danspaviljoen „Wilhelmina". Tijdens het optreden gisterenavond van den heer Speenhoff, waarbij een liedje werd gezongen De nood in de Drentsche Ve nen", nam een der aanwezige heeren het initiatief tot het houden van een collecte ten behoeve dier Drentsche armen. De heer Jacq Dutreau kon daardoor heden aan den burgemeester 14.61 afdragen. Moge dit goede voorbeeld; navolging vinden. Ongeval. Gisterenmiddag had op de opslagplaats van oudijzer aan de Paardenmarkt alhier een ongeval plaats bij het versjouwen van een zwaren ijzeren plaat, welk werk door twee personen werd verricht. De ijzeren plaat zou nl. op een handkar moeten wor den overgebracht. Toen een der personen de plaat losliet, terwijl deze overeind stond, ten einde den handwagen wat dichterbij te zet ten, kon zijn kameraad de plaat niet meer vasthouden, waardoor deze persoon kwam te vallen, waarbij de plaat op zijn lichaam terecht kwam- De--msn klaagde over in wendige pijnen en werd per brancard naar het St. Joseph ziekenhuis overgebracht. De Indische militairen in Zeeland. Gisterenmiddag kwam het detachement Indische militairen, dat in het land is ge komen voor de bijzetting van het stoffelijk overschot van Generaal van Heutz, op Zeeuwschen bodem aan, waar zij te Ril- land-Bath den trein verlieten. Hier waren ter begroeting aanwezig de leden van de vrijwillige motorbrigade, onder leiding van den eersten luitenant Persant Snoep. Met de auto's van deze leden werd de tocht door Zuid-Beveland voortgezet en daarbij werd halt gehouden te Goes, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan het oorlogs museum van den heer Wilton van Reede. Het einddoel van den autorit was ditmaal Middelburg, waar de stoet te ruim half acht aan de kazerne aankwam, waar overste Bierman hen aan den ingang ontving om verder de leiding van het verblijf in dit gar nizoen over te dragen aan kapitein Neujans. Nadat op de binnenplaats "der kazerne een foto was gemaakt van de Indische mi- I CESARE GRANDE. De nieuwe 10 Cts. sigaar op halve grootte. Uw winkelier heeft ze wel in voorraad. iets komen zou van een verloving tusschen zijn aangenomen nichtje en den toekomsti- gen Lord Cedway maar, toen de dokter hem onder het oog bracht, dat dit de eenige voorwaarde van herstel was voor zijn pleegdochtertje, had hij toch maar toe gegeven en zelfs zijn best gedaan, om Raimond zoo beleefd mogelijk te behande len. Zijn vrouw scheen dit lang niet zoo veel moeite te kosten, want die kwam het zelfs niet onaardig voor, dat Louise eens Lady Cedway zou worden. Intusschen kon den er nog niets geen schikkingen geno men worden, zoolang de patiënte zéó zwak bleef. En, dat Lord Cedway er zich zoo mee scheen te kunnen verzoenen, schreef Hilva daar aan toe, dat de dokter dan zeker al heel weinig uitzicht op beterschap had gegeven. „En toch is ze ongetwijfeld sterker dan een week geleden", was het slot van Hil va's overpeinzingen „Als we haar maar weer naar huis konden vervoeren, dan zou zc misschien gauw wat beter worden, maar dan zou ze weer kwijnen van verlangen naar Raimond, want zelfs als je sterk en gezond bent, is 't al hard genoeg, om ge scheiden te zijn van den man, dien je lief- hebt". Sir Heriot had haar tweemaal geschre ven, sinds ze Tempesthaugh verlietop flinke, mannelijke wijze er bij haar op aan dringend, dat ze haar besluit toch nog eens overwegen zou. „Vandaag moet ik hem nu antwoorden", sprak ze tot zich zelve. „Ik majg hem niet langer in het onzekere laten, en de toe stand van Louise brengt mee, dat ik wel degelijk bij mijn weigering blijven moet. litaire», de auiómJobilisten en een enkelen daar vertoevenden ridder van de Militaire Willemsorde, begaven de mannen zich naar de cantine, waar een keurig gedekte tafel hen wachtte voor een rijstmaaltijd. Maar voor met het nuttigen der spijzen werd aan gevangen, nam een der Indische onderoffi cieren het woord om in zijn moedertaal na mens allen er op te wijzen hoe hoog zij de gulle ontvangst in Nederland van de zjjde van autoriteiten en bevolking op prijs stel len en te eindigen met een woord van groote liefde voor H. M. de Koningin, wat op zijn initiatief door het geheele detache ment met een driewerf hoera werd be zegeld. De luitenant, die het detachement op den tocht door Nederland begeleidt, deelde hem daarop mede, dat het verblijf te Middelburg rustiger zal zijn dan dat te Maastricht, maar dat toch ook hier gezorgd is voor een zeker welkom afwisselend programma. De door een kok van de koloniale reserve gereed gemaakte maaltijd deed zich best smaken. In den loop van den avond maakten en kele der mannen nog een wandeling dooi de stad. Hedenmorgen bracht het detachement onder leiding van kapitein Neujans een be zoek aan Vlissingen, met als hoofddoel de fabriek van de Kon. Mij. „de Schelde" en den hier in aanbouw zijnden torpedojager, terwijl hedenmiddag meer in het bijzonder het stadhuis, de Abdijgebouwen en de drukte van den Marktdag in oogenschouw werden genomen. Neder!, maatschappij ter bevordering der pharmacie. In de gisterenmorgen te Middelburg voortgezette 76ste vergadering van boven genoemde maatschappij werden allereerst een paar reglementswijzigingen goedge keurd en daarna aangenomen een voorstel van het hoofdbestuur om het te machtigen wanneer zich daartoe een gunstige gele genheid aanbiedt, na overleg met de finan- cieele commissie, een huis aan te koopen, waar het Bureau der Maatschappij en an dere instellingen van de Maatschappij en het Departement Amsterdam kunnen wor den ondergebracht. Naar aanleiding van een desbetreffend voorstel van Den Haag zal het bestuur nadere voorstellen doen inzake een regeling voor de apotheken van wedu wen en andere erven van apothekers, die een' apotheek voortzetten. Besloten werd een hernieuwden en herzienen druk van Stoeder's Geschiedenis der Pharmacie on der leiding van prof. van der Wielen te doen samenstellen. Bij de behandeling van een voorstel- Overijsel om met de Mij. tot Bevordering der Geneeskunst middelen te beramen om verbetering te brengen in de zich steeds verder uitbreidende verwording in het voorschrijven en het gebruik zonder ge neeskundig voorschrift van tal van genees middelen, waaronder vele zijn, die tot de sterkwerkende behooren, bleek dat het be stuur reeds in die richting werkzaam is. Tot voorzitter der Maatschappij werd met op één na algemeene stemmen gekozen de heer dr. J. J. Hofman te Den Haag. A'Is plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Rotterdam aangewezen. Een motie-Rotterdam inzake het plakken van controlestrooken op door het Rijks instituut onderzochte geneesmiddelen, werd na bespreking ingetrokken. Na de behandeling der financieele aan gelegenheden en de rondvraag sloot de voorzitter met de gebruikelijke dankbetui gingen de 76ste algemeene vergadering. De lunch en het diner werden dezen laat- sten dag in het Schuttershof gehouden en daar tusschen werd een autotocht naar Vrouwepolder en Veere gemaakt. Een vereeniging voor radio-telegrafie en telefonie. Te Middelburg worden pogingen aan gewend om te komen tot de oprichting van een afdeeling Zeeland der Nederlandsche Vereeniging voor radio-telegrafie en -tele fonie (N.V.V.R.) te Den Haag, welke in 1916 opgerichte vereeniging eind 1926 reeds 3400 leden telde en vele afdeelingen. Deze vereeniging heeft ten doel de belang stelling op te wekken voor de radiotelegra- fie, in'het bijzonder met betrekking tot Ne- O, 't is'hard, bitter hard, voor ons beiden. Maar, tenslotte zal hij toch ook wel tot de ei kenning komen, dat ik gelijk heb. Ik zal 't hem nu maar dadelijk schrijven en..." Zoo was ze alweer op haar terugweg naar het huis, toen ze plotseling in haar overpeinzingen gestoord werd, door het verschijnen van den deftigen ouden dominé van Warbury, die zich blijkbaar ook naai Cedway Park begaf. Hij keek Hilvardine heel belangstellend aan, naar 't haar voorkwam en nam zeer hoffelijk den hoed af. „Wat kan de aanleiding wezen tot zijn bezoek alhier vroeg Hilvardine zich af, ten hoogste verbaasd. En in niet geringe ma- nam haar verrassing nog toe, toen ze, bij haar ei,gen binnentreden in den hall, hoorde, dat dominé Madden onmiddellijk bij Lord Cedway was toegelaten. Maar ze was te zeer vervuld van het moeilijke schrijven, dat ze zich immers ten taak stelde, om nog verder te blijven stilstaan bij iets, wat hier zoo geheel buiten viel. Dus sloot ze zich op in het vertrekje, dat dienst deed als zitkamer van de verpleeg ster en de bezoekers van de zieke, en be gon nu... den éénen brief vóór en den an deren na terwijl ze zich steeds maar niet vereenigen kon met den inhoud nu eens was die te bot, volgens haar opvatting dan weer werkte die ijdele hoop. Mismoedig keek ze eindelijk van de klok naar de tafei die bezaaid lag met mis lukte epistels toen op eens Creed ver scheen en haar heel plechtstatig aankon digde, dat Lord Cédway haar verzocht om de eer van een onderhoud. „Verwacht zijn lordschap mij onmiddei- derland en zijn koloniën en de toepassing er van te bevorderen op het gebied van wetenschap, scheepvaart, landbouw, handel, verkeer en voor verbreiding van berichten van aigemeen belang. Zij die er meer van weten willen en zich als lid zouden willen opgeven kunnen van den heer L. A. v. d. Harst, St. Janstraat te Middelburg, nadere inlichtingen bekomen. Bij het zwemmen verdronken. Gisterenmiddag is in het kanaal te Mid delburg een 14-jarige jongen bij het zwem men verdronken. De jongen was over het kanaal gezwommen en keerde weer terug. Toen hij midden in het kanaal was ver dween hij plotseling in de diepte. Het duur de geruimen tijd eer men den jongen boven water had gekregen. Door een dokter werd nog de kunstmatige ademhaling toegepast, doch hij moest constateeren dat de levens geesten reeds geweken waren. De jongen kon goed zwemmen. Men vermoedt dat hij plotseling last van kramp heeft gekregen en daardoor in de diepte is verdwenen. KÉRK- EN SCHOOLNIEUWS Ds. J. Hofker, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's Heerenhoek, die het beroep naar Denekamp heeft aangenomen, is voor nemens Zondag 14 Augustus afscheid te ne men van zijn tegenwoordige gemeente. De hervormde kerk te Tholen. De Hervormde kerk te Tholen is een prachtige kruiskerk, van grauwen arduin steen opgetrokken, staande op een ruim plein, nu grootendeels van zijn groote hoo rnen beroofd, maar het gebouw is in verval. De hooge en schoon gebouwde toren draagt een^lage spits. Het kunstig steenen, door pilaren gedragen gewerf wekt de bewonde ring der bouwkunstenaren. In het koor, dat van de preekkerk is afgescheiden door de zoogenaamdeAvandelkerk, vindt men merk waardige herinneringen aan de heeren en vrouwen van Tholen. Er wordt thans be richt, dat men met behulp van subsidies van het Rijk zal beginnen met de restauratie van het kunstwerk. Geref. Kerken. Beroepen te Zaandam (binnen hersteld verband) de heer G. \V. van Deth, cand. te Bloemendaal. Beroepen te Nieuwerkerk ds. G. H. de Jonge te Lutjegasb Examen nuttige handwerken. Aan de Ohr. Kweekschool te Middelburg slaagden Woensdag voor het examen nut tige handwerken alle vier candidaten nl. de dames C. J. Leenhouts te Schoondijke, A. A. v. d. Hage te Kortgene, J. Mesie te Grijps- kerke en J. C. Nieuwenhuize te Middelburg. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is be vorderd tot doctor,in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „de leer der Waha- bieten'' de heer R. W. van Diffelen, gebo ren te Middelburg. Handelsdagscholen te Middelburg. Gisteren had in een der zalen van de Handelsschool te Middelburg een bijeen komst plaats van directeur, 'leeraren, ge- commiteerden voor het eindexamen, be stuursleden van de vereeniging voor Han delsonderwijs, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, en de leerlingen der hoogste klassen der beide handelsdag- scholen, teneinde de uitreiking der diplo ma's bij te wonen. De heer W. Kosten, directeur der school en voorzitter der eindexamencommissie, heette allen welkom en ging er direct toe liik", vroeg zij, terwijl ze haar papieren bij elkaar zocht. „Zijn lordschap hoopte, dat het u wel schikken zou, Miss", klonk het beleefde maar dringende antwoord. Creed keek het jonge meisje daarbij aan, met een gemengde uitdrukking van nieuws gierigheid en ontzag op het gelaat. Hij had namelijk een enkel woord opgevangen, waaruit hij wel iets begreep van den aard van het onderhoud, dat haar wachtte. „Is zijn lordschap alleen vroeg ze weer. „Mrs. Cedway en Mr. Madden zijn bij zijn lordschap, Miss". Op eens week alle kleur van Hilva's ge laat o, als de dominé toch eens slechte berichten was komen brengen van Tem pesthaugh Maar neen, die gedachte was toch al te dwaas. Werktuigelijk begaf Hilva zich weer naar lord Cedway's kamer Creed hield de deur voor haar open en kondigde aan met groote plechtigheid „Miss Stone". Het kwam Hilva voor, dat (Wordt vervolgd). VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Maak steeds ruim gebruik van ven- tilatiemiddelen. Onzuivere lucht is even schadelijk als onzuiver eten en drinken. Zet in ieder geval in "de schafttijden de ramen open.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1