VL1SSINGSCHE COURANT 1000 150 100 25 i E DINSDAG 5 JULI ROTI 8 idt;«!d m qnn No. I5S' 165e Jaargang üilgae: Firm! F. VAN DE VEIDE Ir Jslstrut 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Feestdagen BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST ABONNEMENTSPRIJSVooi Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 220 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgie en de overige landen der Post-Unie.blj wekelijk- ♦che verzending 4.15 j bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cem. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's In 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. uUU een ongeluk. UUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog, gulden bij verlies var. een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Prinses Juliana als studente. Het is begrijpelijk, dat er in academische kringen en meer speciaal onder de studen ten, ten dezen groote belangstelling bestaat, een belangstelling, die des te grooter wordt naarmate de dag nadert, waarop prinses Juliana in het „Album Studiosorum" zal worden ingeschreven. Reeds heeft er in verband met de komst van Juliana, dezer dagen in het acade miegebouw een vergadering plaats gehad van den nieuwen rector en den nieuwen secretaris van den academischen senaat met de praesides van de verschillende stu denten-faculteiten. Naar wij vernemen had den deze besprekingen vooral ten doel maatregelen te beramen, opdat de prinses, wanneer zij de colleges bezoekt, dit zal kunnen doen op een wijze, als ware zij een gewoon meisjes-studente. Prinses Juliana, zoo werd ons van een zijde, die geacht mag worden hiervan volkomen op de hoogte te zijn, medegedeeld, wenscht namelijk haar studiejaren te Leiden door te brengen gelijk ieder ander meisjes-studente en zich even als deze geheel vrij te kunnen bewegen, zonder in het middelpunt te staan van de publieke belangstelling. Ten einde dit zoo veel mogelijk te kunnen bevorderen, zal de prinses dan ook te Katwijk en te Leiden incognito verblijven onder den naam van freule van Buren. Wij hebben reeds gemeld, dat Prinses Juliana als lid zal toetreden tot de vereeni- ging voor Vrouwelijke Studenten, te Leiden en zoo nu en dan ook het Verenigings lokaal in het Nutsgebouw te bezoeken. Wij vernemen in verband hiermede nog, dat de 'prinses Juliana den wensch heeft te kennen gegeven, mede te mogen werken aan de opvoering van een tooneelstukje, dat door de tooneelclub der V. V. S. L. zal worden opgevoerd. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat Prinses Julliana, behalve eenige colleges in de rechten, ook eenige colleges in de letteren zal volgen. Ket optreden der marechaussees te Zundert Op de vragen van den heer Drop be treffende het doen instellen van een nader onderzoek naar het .gebeurde in een hotel te Zundert en het publiceeren van de resul taten van dat onderzoek, heeft minister Donner geantwoord, dat het onderzoek met •bijzondere zorg is geschied. Het parket te Breda had eenvoudig het onderzoek aan de militaire autoriteit kunnen overlaten, maar gezien juist, dat van een onderzoek door een deskundigen rechter-commissaris te Breda het meest bevredigende resultaat te wachten was, is, in overleg tusschen het parket en den auditeur-militair, waarin ook de procureursgeneraal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch gekend is, besloten de zaak zóó op te zetten, dat de rechter-com missaris het onderzoek kon doen. Voor het instellen van een nader onder zoek acht de minister, ook na herhaalde kennisneming der stukken, geen reden aan- De rede van oud-minister Colijn te Tilburg. Vorige week vestigden wij de aandacht op de vergadering te Tilburg op Maandag 11 Juli des namiddags te 3.15 uur, waar als spreker zal optreden de heer H. Colijn, oud minister van financiën en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, met als onder werp „Beschouwingen over de economische conferentie te Genève". Gezien de groote aanvrage om toegangs kaarten was 'men verplicht om te zien naar een grootere zaal. Thans zal de vergade ring op hetzelfde uur gehouden worden in de groote zaal van de' Nieuwe Koninklijke Harmonie, Stationstraat. Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 27) „Neen, neen", viel Raimond haar nu op zijn beurt in de rede. „Zeg dat niet, ze zal niet sterven Ze moet beter worden. En toen was hij zich toch ook niet lan ger meester en keerde zich om met een snik, die hem meer goed deed in de oogen van mr. Dobbs dan tal van verklaringen en verontschuldigingen. 't Was laat op den avond, eer HiI.va kwam en terwijl ze toen de droeve geschie denis aanhoorde, leek 't haar wel of ze met blindheid geslagen was, dat ze dit al niet lang van te voren vermoed had. Haar werd anders nauwelijks de tijd gelaten om zich wat op te knappen na de reis, want Louise, die haar tegenwoordig heid in huis scheen te voelen, had nadruk kelijk naar haar zuster gevraagd. Hilva's hart kromp ineen, "toen ze zich in de donker-gemaakte kamer over het bed heen-boog Louise's gezichtje was bleeker dan ze dit ooit gezien had en haar oogen stonden zóó hol, dat dit alleen al blijk gaf van veel lijden lichamelijk of geestelijk, of misschien ook beide. „Ze verlangt iets", fluisterde Hilva tot de verpleegster. „Als we maar wisten wat „Ja, dat was van zeer veel belang", ant woordde deze. „Want dan eerst zou ze vanzelf tot rust komen." Belangstellenden worden er op attent ge- nfaakt, dat op aanvrage nog toegangskaar ten worden toegezonden. Eventueele aanvragen te richten aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg. R.-Kath. Staatspartij. De partijraad van de R.-Kath. Staats partij heeft Zaterdag in het Jaarbeursge bouw te Utrecht vergaderd ter verdere be spreking van het nieuwe kiesreglement, waarvan o.a. de bedoeling is de bezwaren te ondervangen, die door verschillende le den werden gevoeld tegen het politiek ad vies, zooals dat tot heden in de partij is gegeven. Behoudens geringe wijzigingen is het ontwerp-reglement van het bestuur goed gekeurd. Toenemend bezoek aan het Rijksmuseum. De telling van het bezoek aan het Rijks museum te Amsterdam voor het eerste half jaar van 1927 heeft het verrassende resul taat opgeleverd, dat het aantal de 100.000 is gepasseerd. Het totaal bedraagt namelijk 100.367 tegen verleden jaar 81.800. Het aantal betalende bezoekers in het vorig jaar 69.620 steeg tot 84.784. De ontvangsten zijn dan ook 1668 hooger. Het schoolbezoek, dat zich voor een deel naar de Egyptische tentoonstelling richtte, omvatte 271 klassen onder 503 geleiders en bereikte een totaal van 7093 leerlingen, te gen 3859 in 1926. Uit het toenemende bezoek blijkt, dat het Rijksmuseum een steeds ruimer plaats in de publieke belangstelling inneemt. Het onderzoek naar den verganen loodsschoener. De mijnenvegers no. 1, 2 en 3, die onder zoekingen hebben gedaan naar den verga nen loodsschoener, zijn van Terschelling te Nieuwediep teruggekeerd. Het onderzoek heeft ook nu weer niets opgeleverd. De vooruitgang van het Centraal Genootschap. Het aantal verpleegde en voor verpleging opgegeven kinderen is tot begin October reeds evengroot als het aantal, dat in 1926 het geheele jaar werd opgenomen. De phenomenale igroei der laatste jaren zet zich dus nog onverminderd voort. Dit is met de bestaande 9 huizen mogelijk, door de toenemende verpleging vanaf 1 October tot en met 30 April, den tijd dat voorheen de huizen gesloten waren- Gesteund door de heilzame resultaten, wordt een hardnekkige propoganda in de afdeelingen gevoerd om te komen tot een doorloopende verpleging, het geheele jaar door, in alle tehuizen. Het ideaal der permanente verpleging blijkt dichter bij, dan voor enkele jaren werd vermoed. Het sociaal-hygiënisch en economisch juiste stelsel van doorloopende exploitatie wordt zeer bevorderd door de provincies Noord-Holland, Limburg, Overijsel en Zee land, die voor de verpleging van 1 October tot en met 30 April een veel hooger sub sidie per verpleging geven, dan voor de zgn. zomeruitzending. Rookend Nederland. Blijkens een opgaaf van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er in 1926 in Nederland gebanderolleerd 1 145.089 dui zendtallen sigaren, 2.369.075 duizendtallen sigaretten en 12.540 duizendtallen K.G. ta bak. De kleinhandelsprijzen vertegenwoor digen een waarde van resp. 81.060, 40.546 en 30.181, telkens maal duizend gulden. De totale kleinhandelsprijs nam toe van ruim 142 millioen in 1923 tot bijna 152 millioen in 1924, liep in 1925 terug tot ruim De bloedelooze lippen fluisterden iets, wat gedeeltelijk door Hilva verstaan werd. „Raimond... vergeef..." „Ja, ja, liefste, ik hoor 't wel zeide Hilva, een kus drukkend op het klamme voorhoofd. „Je wilde, dat mr. Cedward wist, hoe je hem vergeven had Maar de zieke maakte een afwerend gebaar. „Wat zou 't dan zijn vroeg Hilva zich af. Opeens kreeg ze een ingeving en boog zich andermaal over het zusje heen. „Je wilt weten, of hij jóu vergeven heeft Is 't dit dan, kindje „Ja'.. Onmiddellijk verliet Hilva nu de zieken kamer maar het volgend oogenblik trad ze er weer binnen, met een glimlach op de lippen. „Liefsfe, ik heb hem gesproken en hij heeft gezegd, dat je maar gauw moet zor gen, da.t je beter wordt. Dat hij je dan zelf kan vertellen, hoe hij je vergeven heeft De pijnlijke trek verdween van het gelaat van de zieke zij sloot de oogen en niet lang duurde het of een weldadige slaap zou tot de eerste schrede van beterschap kun nen leiden. HOOFDSTUK XIV. „Dit is nog het ergste van die soort men schep, dat ze altijd zoo onbescheiden en zoo indringerig zijn als men ze één vinger geeft, nemen ze vast de heele hand Vol ergernis sprak mrs. Cedway deze bewering uit en Raimond legde zijn pijp neer en hoorde haar aan, met blijkbaar on geduld. Zijn moeder was pas dien dag van de reis teruggekeerd en had hem nu ge 138 millioen om daarna in 1926 weer te stijgen tot bijna 152 millioen. In 1926 had van de totale gebanderol- leerde hoeveelheid sigaren 77 een waar de van 5 t/m 10 centidenv'sigaretten resp. 94 één cent t/m drie centidem tabak resp. 77 1.60 f/m 3. Wat de sigaren betreft, werden gebande rolleerd 6.55 van de totale hoeveelheid aan sigaren van 2/2 cent (kleinhandels prijs) 11.23 van vijf cent21.62 van zes cent 20.17 van acht cent en 19,28 van tien cent. De cijfers zijn voor de sigaretten: 15.05 .van een cent 22.68 van 1*4 cent; 24.13 van V/2 cent15.43 van twee cent 11.43 °/c van 2/2 cent 5.96 van 3 cent. Idem voor tabak 2.77 van 1.40 per KG. 8.9 van 1.60 23.48 van 2 9V2 van 2.60 15.59 van 3. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. Gisterenmiddag werd in het Schuttershof te Middelburg de 76ste algemeene verga dering van bovengenoemde maatschappij door den voorzitter, den heer dr. J. J. Hof man uit den Haag geopend met woorden van welkom, in het bijzonder tot den heer P. Dumon Tak, burgemeester van Middel burg, dien hij ook voor 15 jaar kon welkom heeten, toen er nog een nauwere band be stond tusschen de Maatschappij en de ge meente, omdat een harer leden het oudste raadslid was, verder den heer Haazen, voorzitter van de Belgische vereeniging van Apothekers het eerelid, prof. van Italië, wien spr. met enkele andere leden geluk wenschte met hun welverdiende koninklijke onderscheidingen. Ten slotte de beide cor- respondeerende leden en dë vertegenwoor digers der studentenvereenigingen. Hierna hield spr. een inleidend woord over „Organotherapie voorheen en thans". Door den secretaris, den heer V. van Italië, werd daarop, medegedeeld, dat de minister van arbeid, handel en nijverheid, de Commissaris der Koningin in Zeeland, de burgemeester van Vlissingen, de verte genwoordigers der Duitsche apothekers- vereeniging en enkefe anderè heeren bericht van verhindering hadden gezonden, terwijl dit ook deed de voorzitter van de Vlaam- sche apothekersvereeniging, die hoopte dat de vergadering moge strekken in het be lang van de Nederlandsche Volkskracht en der Pharmacie. De burgemeester van Middelburg dankte voor de vriendelijke woorden en zeide de leden des avonds bij de ontvangst ten stad- huize nader te zullen toespreken. Bij de behandeling van het jaarverslag van den secretaris, wees de afgevaardigde van Limburg er op, dat daarin voorkomt, de zeer juiste vraag hoelang het nog moet duren eer de wet, regelende de uitoefening der artsenijbereidkunst, wordt gewijzigd, welke wet van 1865 dateert. Spr. wijst er op, dat de tandheelkundigen tot tweemaal toe wetswijziging verkregen en er nu weer sprake is van de wijziging der wet ten opzichte van den fabrieksarts. Waarom kunnen de apothekers niet ver krijgen wat anderen wel lukt. Spr. vraagt dit eens grondig te onderzoeken. De voorzitter zal het zeker in het bestuur bespreken. Het jaarverslag wordt goedgekeurd en de verslagen van de departementen na be antwoording van een enkele vraag voor kennisgeving aangenomen. Hierna kwamen in afwijking van de agenda het eerste aan de orde de prae- adviezen van prof. W. C. de Graaff, hoog leeraar te Utrecht en A. H. v. d. Velde, in specteur der Volksgezondheid te Breda, over „Bereiding aflevering en controle volgd naar de rookkamer, waarschijnlijk om een strijd met hem te beginnen, waar niet aan te ontkomen viel. „Ik weet niet, wat u bedoelt," sprak hij. „Niet... Nu, dan zal ik duidelijker zijn. Ik neem aan, dat de zieke nu niet vervoerd mocht worden maar haar zuster had toch wel hier weg kunnen gaan, nu Patricia en ik weer van Tempesthaugh terugkwa men... „Dit is het huis van mijn grootvader, waar niiss Stone te logeeren gevraagd werd", sprak Raimond, zijn best doend om zoo kalm mogelijk te blijven. „Mijn hemel, moeder, wat heeft 't arme meisje u Toch gedaan, dat u zoo gebeten op haar bent Als 't nu Louise was, dan zou ik 't me nog eenigszins kunnen voor stellen", voegde hij er bij. Maar mrs. Cedway luisterde niet meer. „Ze heeft al genoeg kwaad gedaan en vertel eens even, Raimond, heeft ze zich ook toegang weten te verschaffen tot lord Cedway „Neen grootvader heeft haar niet ge zien. Daar is ook geen reden voor ant woordde Raimond. /Toch is het zijn verlan gen, dat zij hier blijft, tot Louise goed ge noeg is om naar het kasteel over gebracht te worden 1" „Louise... Raimond beet zich "op de lippen, zóó verachtelijk was de toon, waarop zijn moe der dien geliefden naam uitsprak. „Ik dacht, dat u wel wist, dat ik met haar verloofd was vroeg hij. Mrs. Cedway barstte in lachen uit. „Ja, dat heb ik tenminste wel begrepen. van sera en vaccins, in verband met de serumwet". Prof. de Graaff komt tot de volgende conclusies 1. De apotheker, die zich een aan- teekening voof microbiologie heeft verwor ven, dient gerechtigd te zijn, niet alleen aute-, maar ook stock-vaccins te bereiden. 2. Van eiken apotheker mag worden ver langd, dat hij in staat is, eenige controle uit te oefenen op de door hem af te leveren sera en vaccins. 3. Noch het instellen van een Rijks-Se- ruminrichting, noch van een Rijks-Serolo- gisch Instituut, noch van door den Staat ge sanctioneerde instelling waarborgt onder alle omstandigheden de deugdelijkheid van sera en vaccins, de apotheker moet desge- wenscht tot een zeker toezicht over deze geneesmiddelen in staat zijn. De tweede praeadviseur, de heer Van de Velde, meent, dat de bereiding der bespro ken stoffen wel niet door den apotheker zal worden verlangd, uitgezonderd de bereiding van de oplossing van een gedroogd serum. Overblijft dan" de aflevering en daarbij moet de apotheker toezien geen sera en vaccins af te leveren, voor welke de ge stelde termijn is overschreden of van welke is aangekondigd, dat zij niet meer voor af levering m aanmerking komen. Na discussie meende de voorzitter, dat het niet in de bedoeling kan liggen een conclusie te nemen, de besprekingen had den alleen ten doel de belangstelling voor deze materie op te wekken. Hij meent dat het goed is, dat de zaak op deze wijze naar voren is gebracht en brengt onder applaus der vergadering har telijk dank aan de beide praeadviseurs. Aan de orde waren nu de rekening van den penningmeester en het verslag der fi- nancieele commissie, welke na enkele op merkingen van Noord-Brabant, welk depar tement zich nog niet met de balans per 1 Januari 1926 kan vereenigen, aangehouden tot later in de vergadering. Zonder discussies werden goedgekeurd de verslagen van enkele commissies. Aan de orde kwam hierna de behande ling der conclusies van de commissie van onderzoek over Naamlooze Vennootschap pen en filiaalapotheken, die bijna onveran derd werden goedgekeurd. Het laatste voorstel van den eersten dag was er een dat niet op de agenda voor kwam. De voorzitter wees op den aangena- men omgang met België en Duitschland en het slagen om ook dit laatste land en Oos tenrijk en Hongarije zich weer bij de inter nationale organisatie te kunnen doen aan sluiten. Het hoofdbestuur stelt daarom voor, aan de voorzitters van de beide zustervereni gingen in Duitschland en België, de heeren dr. Salman en Haazen het eerelidmaatschap der Maatschappij aan te bieden. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Haazen. zeide, dat hij in zijn kwart eeuw loopbaan in de Belgische ver eeniging veel onderscheidingen heeft ge kregen, maar deze onderscheiding stelt hij op zeer hoogen prijs en hij hoopt nog meer dere malen de vergaderingen van de Maat schappij te kunnen komen bijwonen. Hierna werd de vergadering geschorst tot Dinsdagmorgen. Officieele ontvangst. Des avonds had in de raadzaal ten stad- huize de officieele ontvangst plaats door het gemeentebestuur en wel door den bur gemeester, den heer P. Dumon Tak, den wethouder, mr. A. A. de Veer en den se cretaris, den heer mr. M. W. G. van der Veur. De burgemeester zeide, dat een bezoek Maar je hebt niet mooi gehandeld tegen over haar, ofschoon ze zelve schuld heeft aan hetgeen haar overkwam." „Stil, moeder riep hij. „Helaas heeft u maar al te zeer gelijk ik heb slecht gehan deld. Maar met haar engelachtige zacht heid heeft zij 't mij vergeven en mijn leven zal niet lang genoeg zijn om alles weer voor haar goed te maken." Mrs. Cedway kon zich haast niet langer bedwingen, terwijl ze vroeg „Wat zegt grootvader wel van je onvergeeflijke dwaasheid „Ik... ik weet 't nietantwoordde Rai mond peinzende. „We hebben er samen niet meer over gesproken sinds zij ziek werd. Maar hij zal zeer goed begrijpen wat mijn plan is en al had hij er nu ook iets op tegen, dan zou ik er mij nog niet aan sto ren. Louise zal toch altijd nummer één voor mij zijn. Haar leven is mij meer waard dan mijn grootvader's toestemming; of... zijn geld Mrs. Cedway sloeg de handen ineen. - „En moet dit dan het eind zijn van al les riep zij. „Heb ik daar dan jarenlang voor gewaakt en gewerkt en heb ik mij daarvoor hier in die saaie omgeving begra ven, om me nu tenslotte nog zoo droevig teleurgesteld te zien „Het spijt mij voor u, moeder sprak Raimond, wel wat vriendelijker. „Maar nu eens eerlijk gesproken Ik geloof heusch, dat we van weerskanten gelukkiger waren geweest, als u juist niet zoo „gewaakt en gewerkt" hadtl... Ook weet ik zeker, dat al mag grootvader dan ook niet ingeno men zijn met mijn huwelijk, hij het in zijn W Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. als dit steeds op prijs wordt gesteld, waar het hier de Maatschappij ter bevordering der Pharmacie geldt, wijst spr. o.a. er op, dat de apothekers veel doen. voor de lij dende menschheid. Spr. hoopte, dat de ver gadering moge bijdragen tot groei en bloei der Maatschappij en men zich daarna zal vergenoegen bij hetgeen Middelburg en om geving kan bieden. Dc voorzitter, de heer Hofman, herinner de aan de besprekingen op de middagver gadering over sera en vaccina. Hier is ook een vaccin en zoo noodig een sera noodig tv*gen de beroepsziekte, waaronder hij ver slaat huisvastheid en dergelijke. Spr. brengt namens alle hartelijk dank voor de gastvrije ontvangst. De deelnemers aan de vergadering gin gen daarop naar den tuin van het Schut tershof, waar het werkelijk heerlijk zitten was en waar volop genoten werd van de ook nu weer uitstekende muziek van het Middclburgsch Muziekkorps. In de pauze werden in de Groote zaal allen ontvangen door het bestuur van het departement Zeeland en we! bij monde van den voorzitter, den heer M. J. van Pien- broek. Deze herinnerde er aan, dat sedert de vorige vergadering te Middelburg het aantal leden van het departement is gedaald van 22 op 14 en dan ook met schroom de komst werd tegemoet gezien. Maar hoe het ook zij, spr. heette allen welkom voor de groote opkomst. In een duidelijke uiteenzet ting gaf de heer Van Pienbroek een over zicht, hoe ook te Middelburg de Pharmacie van historische beteekenis is. Spr. las ver schillende publicaties van vroeger geheel of ten deele voor, om te zien wat met succes v/erd gedaan om de pharmacie steeds op hooger plan te brengen. Maar ook waren er moeilijke tijden toen zoowel van boven, maar wat erger was ook van beneden, de belangstelling te groot werd en de phar macie in de knel kwam. Dit veranderde toen het afzonderlijk staan der apothekers weer beter werd geregeld. Thans is de vraag of er van boven wel belangstelling genoeg is, als men nog steeds wacht op een herziening der wet van 1865. Dc belangstelling der doktoren op het platteland is zeer groot, maar dat ook van onder af de belangstelling nog wel gevaar lijk g! oct is, blijkt o.a. uit een advertentie in de bladen, waarin naast fluweelen mansbroeken en kistjes sigaren, allertei geneesmiddelen als purol, klooster balsem, enz. enz. worden aanbevolen. Spr. vertrouwt hart dan toch met mij eens moet zijn, dat ik niet anders kan doen in de geven om standigheden, zelfs al zou ik haar niet lief hebben Intusschen had Louise op haar zieken kamer heel goed gevoeld, dat er een haar ongunstig-gestemde invloed in huis was gekomen. „Is er iemand vroeg zij, toen Raimond haar zijn dagelijksch bezoek bracht. En Hilvardine, wie het maar beter had geleken, de komst van mrs. Cedway niet mede te deelen, keek verrast op. „Ja, moeder en Patricia zijn hier", sprak hij. „Dit is toch haar eigenlijk verblijf weet je, maar je krijgt ze niet te zien, eer je héél wat sterker zult zijn." „Ik ben bang voor zijn moeder", sprak ze later tot haar zuster, toen Raimond weg was. „Eigenlijk dwaas van mij, hè, Hil Heb jij haar al gezien en heeft ze naar mij gevraagd „Mrs. en Miss Cedway waren immers op Tempesthaugh, toen... ik daar weg ging?" antwoordde Hilvardine. Van de wijze waar op die ontmoeting plaats had, had ze na tuurlijk niets verteld. „O ja, dat is waar ook. Maar 't lijkt toch of ik tegenwoordig alles vergeet klaagde Louise. „Dat komt zeker van zwakte, dat mijn geheugen zoo slecht is maar soms droom ik, dat Raimond en ik nog niet goed op elkaar zijn, na onzen twist, en als ik dan wakker word, ben ik zoo vreeselijk bang, dat 't echt waar is (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1