1000 150 100 25 MAANDAG 4 JULI Rlffi «>nn —No. 154 65e Jaargang 1927— iTRAAT 44 .DESTRAAT 7 elburgsche lij v. Stoomvaart Hitna»; firma f. VAM Pt VE1DE lr.,Wiltfmt 58-60, flissinp. ïelel. 10. Postrekeninn 6B287 8itB8Z8ndBfd op Zondag sn algen erkende Christelijke Feestdagen tl Uil een ongeluk. <|UU BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provincienieuws ItTRIAZI FRËRES IgVot an hetzelfde maaksel als? ofddeksel dragen ze een;} xalmblaren als de mannen,- igen steek, van pisang- ideren is de kleeding nog dragen niets, die komen I impong en daarom vindt; hun een iichaamsbedek- .even eenvoudige kleeder- :ostbaar en ten allen tijde ■krijgen. Geen gang naar; is hiertoe noodig een af plant is voldoende. Met - "an den lendendoek der uit een stuk wit of katoen. Daar de Menta- weven, wordt dit katoen is nogal in trek bij de 1 het witte. Niet om te I ingstukken of andere f', raikunst is daar zoo goed L t men van dat katoen gefabriceerd op een een klamboe (mus- Maar heel veel wordt lijken in te wikkelen, het maar eenigszins of meer stukken van dat zuinig opgeborgen hoekje van zijn woning, het dienst zal doen als ziet Itje op t. de die en f verkregen kleeding is j illes. Geen kleedingstuk, van Chineezen, van Ma- ook, of 't is den Menta- t behoeft volstrekt niet oude, gedragen kleeding pas. Maar merkwaardig roor kleeren van Euro- de Mentaweier is, ge- gebruiksvoorwerp een ziel van den gebruiker een kleedingstuk (bij at gebruikt is) van een arden, dan is zijn blijd- dan heeft hij een stukje i een sterk en machtig i, beeldt zich, dat dit ook macht zal voeren Men j Hen, hoe oude militaire trek zijn. nette ENSTBODE f dag en nacht, ijdinghal „Vliss. Crt."j sche Wasscherij, ekstraat 26, vraagt jr Loop- en Strijkwerk roote t EN WONING, st de Moorstraat 13, 25 per week. agen Woningbeurs ÏT MEISJE n voorverstelnaaister. prit 7. (2 x bellen) HESRIJW1EL neel nieuw Engelsch srijwiel met driever- Terry Zadel, V. T. antaarn, Dunlop Ban- I eterteller, zeer billijk ijverstraat 38. ;evraagd een iZINSWOMNG stad. :tters P. N., bureau ant'\ en 2-persoons houten ED1KANT Te bevragen tusschen jdinghal „Vliss. Crt." - en Slaapkamer van Keuken te huur tters P. F., bureau int". ENWONING de Breewaterstraat, prijs f 3.60 per week ^emakken. Vrijen op- op de Groote Markt, i iRSE, Hobeinstr. 79. BEL HEERENHUIS, tand, met mooi, vrij ekend onderhouden, kamers, badkamer, uken, kelder, zolder odenkamertje, met ;g van electriciteit. eiding. tters P. H., bureau t". gen 1 Ausgutus ruim Bovenhuis, nkert 24. n aldaar. ddelburg-Rotterdam igelegen plaatsen. Juli v.Midd. v. Rott. v.m.uur v.m.uur 8 8 ën te bekomen V. Transport- en Exp. ven O. VOS, Telefoon EENHOORN, Telef. 153. )OSTERHOUT, Tel. 282. rs. BUITENHEK, Tel. 10'! VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Viissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie,blj wekelljk- icbe verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. <1 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regei. Kleine advertenties van 15 regeis 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor guiden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een band, voet of oog, gulden bi] verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Rootte Krms-postzegels. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roede Kruis heeft het genoegen te berich ten, dat het met de verzending der gestem pelde Roode Kruiszegels gereed is. Het hoofdbestuur wijst er nogmaals op, dat het aan verzoeken om blokjes, bijzon dere wijze van stempelen, enz. enz. niet heeft kunnen voldoen, aangezien de aan vragen voor bijzonderheden te veelvuldig zijn geweest en het daarvoor ook geen en kele aanbieding heeft gedaan. Correspondentie hierover kan niet beant woord worden. Een Nederlander voor het Engelsche luchtvaart-examen geslaagd. Zooals bekend is, bestaat in Nederland nog geen opleiding tot burger-vliegtuigbe stuurder of tot navigator in de groote lucht vaart. De K. L. M. krijgt haar vliegtuigbe stuurders van leger of marine en leidt deze zelf verder op om ze te bekwamen voor de burger-luchtvaart. In Engeland heeft het luchtvaart-ministe rie wèl een dergelijke opleiding ter hand genomen en daar worden geregeld exa mens afgenomen. De heer I. A. Aler, assistent-stationschef von de K. L. M. op Waalhaven, is te Lon den geslaagd voor het examen navigator 2e klasse. Hij is de eerste Nederlander, die dit examen heeft afgelegd en ook de eerste buitenlander. De heer Aler was, voor hij in dienst der K. L. M. trad, eerste luitenant-vlieger bij de luchtvaart-afdeeling te Soesterberg. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Juni binnen gekomen 1453 schepen, metende 1.695.898 ton, tegen 1198 schepen, metende 1.460.928 ton in Juni 1926, zijnde een ver meerdering met 255 schepen en een ver meerdering met 234.970 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Juni binnengekomen 933 schepen, metende 1.707.609 ton (herleid), tegen 1001 schepen metende 1.725.283 ton (herleid) in Juni 1926. Er is dus een vermindering met 68 schepen en met 17.674 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste 6 maanden van 1927 en 1926 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze vergelijkbaar te maken) HamburgSchepen N. R. Ton 1927 7728 9.470.836 1926 6596 8.081.571 Verschil Antwerpen 1927 1926 N. Waterweg 1927 1926 Verschil Rotterdam 1927 1926 1132 1.369.265 5692 9.816.276 5205 9.052.221 487 764.055 7923 12.391.162 8060 12.185.746 137 205.416 6581 10.543.981 5955 9.323.948 Verschil -f- 626 1.219.943 Over de eerste 6 maanden van 1927 heeft I dus de havenbeweging van den Nieuwen Waterweg die van Antwerpen met 2.574.886 I ton overtroffen, terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze maanden 727.615 ton bedroeg. Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 26) „Dus u en Raimond beschouwden elkaar als verloofden „Ja", antwoordde zij. „Hij gaf mij een j ring en zoodra hij meerderjarig werd, zou I ik dien openlijk dragen en iedereen zou j weten, dat wij elkander toebehoorden. En I steeds wist ik..." »Ja> ja, dat heeft u al eens gezegd... En vertel mij nu eens even U heeft zeker van ochtend Raimond al gesproken En gaat het engagement nog door „Ja, natuurlijk, u spot er mee zeide Louise. „Maar nu u er toch naar vraagt l Neen, het is af en ik heb Raimond zijn ring teruggegeven. Hij had zijn vertrouwen in rnij verloren, omdat ik hem misleidde en zoo I vond ik het maar beter om zelve het initia- I tief te nemen", sprak zij met droeven lach. i „Stil, stilvermaande lord Cedway, vriendelijker dan hij tot nog toe gesproken had. „Maak u niet zoo zenuwachtig en ver tel eens even u is dus hier gekomen om mij mee te deelen, dat alles uit is tusschen mijn kleinzoon en u...?" „En dat het alles mijn schuld was... zoo- „s Raimond teleurgesteld werd, bedoelde ,k- Begrijpt u wel „Zeker begrijp ik het ,.En u zult Raimond toch niet laten boe ten voor hetgeen ik misdeed U wilt toch alles wel laten precies zooals het was, toen hij mij niet kende PROVINCIALE STATEN. Provinciaal wegenplan. Naar de zienswijze van Ged. Staten van Zeeland behooren in het provinciaal wegen plan te worden opgenomen Schouwen en Duiveland Zierikzee Brouwershaven, BrouwershavenBurgh, 28.7 K.M. St. Philipsland Zijpegrens 9.1 K.M. Tholen TholenScherpenisseStave- nisse 19.6 K.M. TholenOud-Vossemeer 6.6 K.M. Noord-Beveland ColijnsplaatKortgene 6.9 K.M. KortgeneWissekerkeKam perland 13 K.M. Zuid-Beveland GoesKatsche Veer 5.8 K.M. KapelleWemeldinge 4.3 K.M. 's Gravenpolder Ovezan.deBorsselen Heinkenszand's Heer Arendskerke 25 5 K.M. Walcheren MiddelburgVeere 6 K.M. Middelburg Oostkapelle Domburg Westkapelle Zoutelande Koudekerke Middelburg 37.6 K.M. KoudekerkeViis singen 5 K.M. MiddelburgViissingen (nieuwe weg) 5 K.M. Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Schoon- dijkeIJzendijkegrens 9 K.M. Ponte- brugPhilippineDriekwart 17.3 K.M. Buitenlust Groede Nieuwvliet Zuid- zandeSluis 16 K.M. OostburgZuid- zandeCadzand 6.7 K.M. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaandpfen Neu zenAxel 8.9 K.G. AxelDrie Schou wenAbsdaleHulst 11.4 K.M. Anna- polderZaamslagRustwat 14.3 K.M. Drie SchouwenWestdorpeSas van Gent 8.5 K.M. Drie SchouwenRoode Sluis 4.5; totaal 270.8 K.M. Ged. Staten geven in overweging goed keuring aan dezen voorloopigen staat te hechten en hen te machtigen al het noodige te verrichten of te doen verrichten, om te bevorderen, dat de daarin voorkomende wegen worden opgenomen in het definitieve provinciaal wegenplan. Verdere definitieve voorstellen zullen de Prov. Staten, zoodra zulks doenlijk is, be reiken. De haven van Zierikzee. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor, het uitdiepen van het havenkanaal en de zwaaiplaats voor de provinciale boot te Zierikzee in beheer en onderhoud te doen overnemen door de provincie Zeeland. De provincie zal gedurende een termijn van vijf jaren, aanvangende 1 Januari 1928, tegen een jaarlijksche bijdrage ad ƒ1000 van de gemeente Zierikzee, voor haar reke ning nemen de kosten van het uitbaggeren van het havenkanaal naar de zwaaiplaats van de provinciale boot in.de haven dier ge meente. Subsidie handelsonderwijs Prov. Staten Zeeland. Van de besturen der Vereeniigngen voor handelsonderwijs te Middelburg en Goes ontvingen Ged. Staten tot de Prov. Staten gerichte andressen, houdende verzoek de aan die scholen voor het jaar 1927 toege kende bijdrage uit de provinciale fondsen ook voor 1928 en, zop mogelijk, voor vol gende jaren te willen bestendigen. Aange zien het voorbereidend onderzoek nog niet is afgeloopen, stellen Ged. Staten voor, de behandeling van deze verzoekschriften aan te houden, teneinde hen in de gelegenheid te stellen, in de eerstkomende zitting dien aangaande een nader voorstel te doen. Van het bestuur der Katholieke Middel bare Schoolvereeniging te Hulst ontvingen Ged. Staten eveneens een dergelijk ver zoekschrift, evenwel met dit onderscheid, dal voor deze vereeniging over 1927 een bijdrage van de provincie wordt gevraagd „Is dat waarlijk uw verlangen „Ja, bepaald", antwoordde zij met groote beslistheid. Ik zal hem nooit weer zien of spreken, als u belooft... als u maar be looft. Verder kwam ze niet en ze wankelde op de beenen. ,,'t Is hier zoo warm... zoo be nauwd...... Ik... ik... O, wilt u me dit nog beloven en mij dan laten gaan Een oogenblik later belde lord Cedway zoo driftig, dat de butler en een bediende beiden maar niet wisten, hoe gauw ze zich naar het vertrek van hun heer zouden spoeden. In plaats, dat ze zijn lordschap zeiven bewusteloos vonden, zooals ze eigenlijk niet anders verwachtten, zat hij, zoover mogelijk voorover geleund, in zijn stoel naar de bezoekster te kijken, die Creed nog geen tien minuten geleden had binnen ge laten. „Kijk, Pearson en Creed, de jonge dame is flauw gevallen. Gaan jullie eens gauw een opwekkend middel halen en vraag of mrs. Thompson even hier komt. Leg de pa tiënte maar op de bank". Creed ging onmiddellijk de huishoudster waarschuwen, Pearson tilde de bewusteloo- ze op en keek, bleek van schrik, op, toen een smalle streep bloed vloeide tusschen de lippen van het teere persoontje. Niet weinig ontsteld zonk lord Cedway nu weer achterover in zijn stoel. Gelukkig liet mrs. Thompson niet lang op zich wachten en zij wist heel goed, wat haar te doen stond. „Stel u maar gerust, mylord, ik voel haar hartje kloppen we zullen haar zoo gauw mogelijk naar bed brengen en intusschen den dokter laten haten". van ƒ4627.77 en voor 1928 en volgende jaren een bijdrage van 15 pet. der netto uitgaven. Dienaangaande stellen Ged. Staten voor, met intrekking van het besluit der Prov. Staten van 21 December 1926, aan de Ka tholieke Middelbare Schoolvereeniging te Hulst, ten behoeve van haar handelsdag school, voor het jaar 1927 uit de provinciale fondsen een bijdrage te verleenen van 15 pet. der gewone uitgaven, verminderd met 10 pet. der netto-uitgaven en tot een maxi mum van ƒ4020 en voorts onder de gebrui kelijke voorwaarden. VLISSINGEN, 4 JULI. Zaal- en tuinfeest „Viissingen Vooruit". „De Oude Vriendschap".. Romantische muziek, fleurige toiletjes, charmante dames, feërieke verlichting, met bloemen gestoffeerde tafeltjes, ziedaar ver schillende factoren, welke er toe bijgedra gen hebben om den Zaterdagavond tot een der best geslaagde avonden van de feest- week te doen worden. Doch er was nog meer. „Kunst naar Kracht" zorgde voor ernst en luim en een piquant sausje voerde de vroolijkheid ten top. We zullen geen ampele beschouwingen geven over het keurige program, wat door de naarstige mandoline-vereeniging „Apol lo" onder leiding van haar directeur, den heer P. C. Oorschot, op lofwaardige wijze ten gehoore is gebracht, doch wanneer wij spreken van een fraaie nuanceering, door voelde voordracht en perfecte maat, dan geldt zulks voor alle nummers. Volstaan we met de vermelding van enkele titels als „Dans la neige" van E. H. de Ia Fiiante, de „Fridesca-Ouverture" van Sim. C. Smith, „Demone e Angelo" van H. Best en „Naded- ja" van M. Maciocchj, welke afdoend il- lustreeren, dat „Apollo" zich in steeds voortschrijdende richting beweegt. Dat het ensemble over goede krachten beschikt, hebben we weer kunnen ervaren in de solo-passages voor cel.'.o en eerste mando line, terwijl ook enkele mandoline-soli met guitaar-accompagnement door den direc teur, daarvan het bewijs leverden. De heer Oorschot bleek ons een dirigent, die zijn partituur beheerscht en zijn orkest in de hand heeft. In den loop der week hebben we meerdere malen onze waardeering over „Kunst naar Kracht" uitgesproken, redenen waarom we nu alleen een tweetal voordrachten van den leider, den heer De Ruyter, in de herinne ring zullen terugroepen, omdat hij toch de incarnatie van de vereeniging is. En nu denken we aan „Hein Knobbel" den mili cien-soldaat en de uitbeelding van een viertal persoonlijkheden, die verschillend over den handel denken, welke bewezen dat Kees een uitstekend karakter-humorist is. Aan bijvalsbetuigingen heeft het niet ont broken, terwijl het bal, waarmede besloten werd, een en al gezelligheid ademde. •5w Begunstigd door fraaj zomerweer gaf Zondagmiddag de „Post-Fanfare", onder de kalme, berekende leiding van den heer H. B. Woltering, een tuinconcert. De ope- ningsmarsch „Souvenir de Zaamslag" van J. E. Blansaart werd met elan geblazen. Daarna volgde een mooie ouverture „Le secret de Ia Bohémienne" van R. Massard, waarin bas, tuba, bariton en trombone ver dienstelijk hun partijen vertolkten en de bariton ook in het allegro veel schoons te genieten gaf. „Les échos du pays" van P. Daar werd een luide kreet vernomen en Raimond stond op den drempel. Vóór de bedienden het nog verhoeden konden, kwam hij op zijn grootvader afge vlogen „Dat is uw werk riep hij, heesch van opwinding. „Neen, jouw werk is 't... luidde het onverwachte antwoord. Door deze enkele woord-en kwam de jonge man misschien tot juist inzicht van den toestand althans, hij knielde naast het meisje neer en riep haar hartstochtelijk bij den naam: „Louise!... Louise...! Lieve ling O, ik heb toch niet je dood op mijn geweten De bedienden trokken zich terug, maar lord Cedway's gebiedende stem maakte een einde aan dit tooneel. „Dat zou je zeker wèl hebben, als je nu op die manier doorging Zie liever dat je haar zoo gauw mogelijk boven en te bed krijgt... „We moeten haar heel voorzichtig dra gen, dat het bloeden toch vooral weer niet opnieuw begintLaat u het liever aan Pearson en mij over, mr. Cerway. Wij heb ben dit al eens meer zoo gedaan Raimond moest er dus werkeloos bij staan en zien, dat het nu in droeven op tocht de breede trap opging, naar de kamer op de eerste verdieping, die mrs. Thompson in allerijl voor de zieke in gereedheid had laten brengen. Er was reeds een bediende naar den dokter gezonden en Raimond dacht er over om een ander naar het kasteel te sturen en mr. Dobbs en zijn vrouw te waarschuwen. Meer viel er voor het oogen blik niet te doen voor hem en zoo was hij, eer hij 't zelf wist, weer terug in de kamer bij zijn grootvader. In spanning keek lord André werd levendig ingezet, terwijl de schitterende bas-passages.bijzonder tot hun recht kwamen. Het program bestond voorts nog uit een drietal nummers, waarvan we nog vermelden de populaire Spanish one- step „Ca... c'est Paris Met dit, wat de uitvoering betreft, zeer goed geslaagd con cert, heeft ook dit muziekgezelschap zijn steentje bijgedragen voor het beoogde doel en van zijn goeden wil getuigd. De Zondagavond stond hoofdzakelijk in het teeken van den dans een golvende, schuifelende kleurenmengeling bewoog zich gestaag over den spiegelgladden vloer on der de lustige tonen van „The Flushing Jazz" evenals de geheele week stond ook dit bal onder leiding van den balletmeester, den heer C. de Ruyter, die zich zeer zeker steeds naar genoegen van de danslustigen van zijn taak heeft gekweten. Door de tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina" werd nog een amusant familie tafereel in één bedrijf door Otto Harting, getiteld „De aardschok", met uitbundig succes voor het voetlicht gebracht. Het is een zeer onderhoudend blijspel en geeft hun, die er hun krachten aan wijden gelegenheid tot spel het groepje dat optrad, komt de eer toe een aardig geheel te hebben gele verd. Emmeline Pihler gaf een goede Xan thippe een echte helleveeg, die met haar face-a-main zich het juiste air wist te geven en als een rechter van instructie optrad, bij het ondervragen van het edele drietal t.w. haar man August, haar schoonzoon Frits Steineck en diens vriend Swan Petro- witch teneinde zich van de waarheid van de opgegeven alibi's te overtuigen. Frits was het echte type van den bambocheur, die zijn vrouwtje Hetty steeds weer van zijn eerlijkheid wist te doordringen vader Pichler, eveneens ten handig leugenaar, wist alles goed in scène te zetten, al was zijn vrouw ook precies op de hoogte van de kwaliteit en de mentaliteit van haar Guusje, terwijl de Rus een niet minder waardig lid van het driemanschap was, al gooide hij wel eens roet in het eten. Het meer dan da verend applaus gaf de maat aan voor de ontvangst. En dat was verdiend. De parade is gedaan. De afgeloopen week heeft ons weer nader gebracht tot een reeks van vereenigingen op velerlei gebied, welke alle bewezen hebben het ernstig te meenen met muziek, zang, sport, tooneel enz., doch één kenmerk gemeen hebben dat zij Vlis- sings denken, voelen en handelen. Moge de netto recette „Viissingen Vooruit" in staat stellen het festival te organiseeren over eenkomstig den opzet, welke het zich ge dacht heeft, opdat iedereen, die op eeniger- lei wijze heeft bijgedragen tot het welslagen van deze feestweek, daarin zijn belooning moge vinden. Besluiten we onze serie ver slagen met een woord van warme hulde voor het comité met zijn ijverigen voorzit ter, den heer J. H. Kramer, daar we over tuigd zijn hiermede de tolk te zijn van zeer velen in onze stad, gezien de vele opoffe ringen, welke dit bestuur zich in het alge meen belang heeft getroost. Danspaviljoen Wilhelmina. Na Chris de la Mar thans het echtpaar Speenhoff in de intieme sfeer van „Wilhel mina". Dat geeft cachet en duwt het peil krachtig omhoog Zoo komen hoe langer hoe meer de meest vooraanstaande cabaretkunstenaars, dank zij de energieke leiding van bovengenoemd paviljoen, naar onze badplaats. Ten zeerste waardeert de pers dit streven tot ontwikkeling en op goede banen leiden van het amusement. Slechts de geheete badplaats immers kan er wel bij varen. Cedway op bij zijn binnentreden. „Is er wat vroeg de lord'. Raimond schudde het hoofd. „De dokter is er nog niet. Maar wat voerde haar toch hierheen, sir vroeg hij, terwijl zijn stem hard en onnatuurlijk klonk. „Ik denk, dat je de reden gissen kunt luidde het stroeve antwoord. „Maar om nu een einde te maken aan allen twijfel, dien je mogelijk nog kon koesteren, wil ik je wel even zeggen, dat miss Stone geheel om zichzelfs wille kwam. Kortom ze vertelde me, dat je engagement af was en vroeg mij,'of ik je wel wilde vergeven en weer in mijn gunst aannemen wilde Raimond liep naar het open venster en vroeg: „Maar u... was u wel vriendelijk tegen haar „Vriendelijker dan jij geweest bentdat kan ik wel met zekerheidi zeggen", ant woordde de oude man, maar dan ook met volle overtuiging. „Mijn hemel, wat heb ik toch misdaan, dat mijn kleinzoon zoo'n..." „Houd op riep Raimond met vlammen de oogen. Maar toen, opeens, veranderde hij weer van toon en mompelde „Ja, u heeft gelijk ik ben een lafaard, die geen knip voor den neus waard is Ik heb mij door mijn drift laten meesteepen en zoo herinner ik mij haast niet meer, wat ik wel zei. Maar toen ze mij dit in handen stopte en wegijlde, ja, toen wist ik, dat ik haar liefhad en dat..." Zijn stem begaf hem en haast eerbiedig drukte hij den ring aan zijn lippen. Lord Cedway mompelde iets nauw hoorbaar „Wat een toestand Je hebt verkeerd, heel verkeerd gehandeld, Raimondmaar ik neem de opmerking terug, die ik daar zoo even ook niet uitgesproken kreeg... En nu Met nieuwe, deels vroolijke, deels ern stige liedjes oogstten de heer en mevrouw Speenhof! een nieuw, algemeen succes en dc stampvolle zaal, het drukbezette terras ei: de gebruikelijke guirlande, daarvoor brachten dezen Hollandschen bard en zijn charmante Belgische levensgezellin, die on langs het Nederlandsche lied aan den Rijn en in Londen propageerden en dezer dagen ock belangeloos de jonge naturen van de opleiding de schoonheid en zeggingskracht van onze taal zullen doen gevoelen, een welverdiende hulde. Met élan hebben zij ons hun actueele, treffende liedjes gezon gen en hun naam weer eer gedaan. Het nieest trof ons de samenzang, waarbij me vrouw Speenhoff een gevoelige Fnansche „chanson" lanceerde en de heer Dutreau aan den vleugel schitterend begeleidde. Dan verhief de cabaretkunst zich tot echte levenskunst. Zeldzaam mooi harmonieerden de twee stemmen zich in de duetten. Als conferencier was de heer Speenhoff op dreef en zijn geestige improvisaties be wezen, dat hij zich gaf en er „in" was. Hij beheerschte dan ook de stemming bij het overtalrijk publiek. Moge nog vele zulke avonden van suc cesvol optreden volgen Een afzonderlijke vermelding verdienen „The Harmony Five" en de leider van het ensemble' de heer Gerard Peddemors. Slechts ingeweiden weten, welk een onver moeide studie er vereischt wordt om een dergelijk technisch volmaakt samenspel te bereiken. Daarvoor onze waardeering en hulde Deze band, beschaafd in optreden en uit voering van moderne zoowel als van klas sieke muziek, culmineert in de reproductie van de allernieuwste muzieknummers. De samenstellende musici zijn meesters van de stemming en weten een zaal vol te spelen. In den korten tijd, dat zij hier zijn, werden zij de vrienden van publiek. Voor het verdere succes van de prestaties van den heer Peddemors en zijn mede-ar- tisten onze beste wenschen. Zij zijn „splen did Gevaarlijk persoon. Gisterenavond werd een 10-jarig knaapje door een tot nu toe onbekend gebleven individu in de Spuistraat medegelokt, zoo genaamd om met hem te gaan wandelen, waarvoor de man den jongen een kwartje wilde ik wel, dat je eens kijken ging of de dokter al komt." Het was Raimond een verlichting, toen hij het vertrek verlaten kon. De uitspraak van dokter Palmer was niet bepaald geruststellend. Hij had haar niet gezien, sinds zij teruggekeerd was van haar verblijf in 'het buitenland, maar hij consta teerde dat Louise zeker al geruimen tijd over het een of ander getobd had en dat haar krachten maar zéér min waren. Er was geen kwestie van, dat zij naar het kasteel vervoerd kon worden. Raimond was nu wel verplicht in persoon mrs. en mr. Dobbs de tijding te gaan me- dedeelen. Ze waren in het eerst veel te veel ontsteld om te kunnen vatten zoowei de reden, die hèm daar, als die haar naar lord Cedway gevoerd hadden, maar toen de heele waarheid eindelijk tot hen door drong, wendde mr. Dobbs zich af, met iets dat naar een snik geleek en mrs. Dobbs barstte in tranen uit. „We hebben altijd wel gedacht, dat er iemand was", weeklaagde ze. „Maar dit hadden we toch nooit verwacht „Alweer een bewijs, dat we er eigenlijk niet op berekend waren, om cte opvoeding van een meisje op ons te nemen", zeide mr. Dobbs bitter. „En wat u betreft, sir," begon hij, zich nu woedend tot Raimond keerend, wien hij zeker dan ook allesbehalve aange name dingen gezegd zou hebben, als mrs. Dobbs niet tusschenbeide was getreden, en met tranen in de oogen had gepleit „O, Albert toe, laat nu maar! Wat zou je je zoo driftig maken, terwijl zij toch..." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1