DONDERDAG 30 JUNI TMINNËINLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provinciemeuws Mo* 1stJeaggmgi VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van i4 regels: ƒ1.10, voor iedere tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMER-OVERZICHT. Eerste Kamer. Zitting van Woensdag 29 Juni. Allerlei. De Eerste Kamer moest maar vacantie nemen. Dinsdagavond waren er geen 25 leden, hedenmiddag waren er precies 25. Over het voorstelDe Gijselaar om het middenstandscrediet toch nog vóór het re ces te onderzoeken werd tweemaal ge stemd de eerste maal waren er te weinig leden. Vijf minuten later waren er 26, waarvan 16 vóór en 10 tegen stemden. Een lange reeks wetsontwerpen werd aangenomen, w. o. dat voor de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij, waarover niemand het woord heeft gevoerd, nadat de Minister mondeling het voorloopig verslag had beantwoord. Ten slotte stelde de heer De Zeeuw eenige vragen over rijkssteun die gegeven is om het in Rotterdam mogelijk te maken den bouw van een brug te gunnen aan een Nederlandsche firma in plaats van een bui- tenlandsche. die voor lager prijs ingeschre ven had. Op de vragen zal de Regeering later antwoorden. Vereenvoudigde spelling. Naar „de Maasbode" verneemt ligt het in de bedoeling van de regeering binnenkort een vereenvoudigde spelling in te voeren, waarbij de naamvallen vervallen en voor de e en o dezelfde regels zullen gelden als voor de a en u. De uitgang lijk blijft on veranderd en wordt niet vervangen door lik. De Roods Kruis-postzegels. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ontvangt zeer veel navragen ever de afleveringen der met het jubileum stempel voorziene Roode Kruis-postzegels. Het hoofdbestuur verzoekt ons mede te deelen, dat de beantwoording der brieven en kaarten niet wel mogelijk is. lntusschen kan het tot zijn genoegen berichten, dat de verzending der zegels deze week eindigt en dus een ieder alsdan in het bezit daarvan kan zijn. Het hoofdbestuur wenscht er nogmaals op te wijzen, dat de verzending van meer dan 10.000 series aan ongeveer 4000 gega digden voor zijn bureau 'een krachtprestatie is, te meer, waar zijn werkzaamheden extra zijn uitgebreid door de hulpverleening aan de door de stormramp geteisterde gebieden. De aanvragers zullen zeker willen be grijpen, dat de verzending binnen 14 dagen na den officieelen afstempelingsdag snel genoemd mag worden. Patrimonium. De jaarvergadering van „Patrimonium" zal op 21 en 22 September te Utrecht wor den gehoudien. Aan den vooravond zal een wijdingssamenkomst worden gehouden, waarvoor o.a. als spreker is uitgenoodigd minister Slotemaker de Bruine. In de feestelijke vergadering, waarin het vijftig jarig bestaan van het verbond zal worden herdacht en die aan den avond van Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 23) -* „En toch wilde ik u dat juist vragen hield' sir Beriot aan. Toen opeens met heel veranderde stem „Ja zeker, moet u bij ons terugkomen maar... niet als Em's gouvernante... Hil vardine, ik vraag u, om mijn vro.uw te worden Ze keek hem aan en een oogenblik sprong haar 't hart op van vreugde, bij de uitdrukking, die ze waarnam in zijn oogen tóch wist ze niet geheel, hoe ze het wel moest opvatten, ofschoon haar toon in 't minst niet weifelend klonk, toen ze ant woordde ,,Het spijt mij, dat u dit vroeg, sir Heriot. 't Was niet noodig. Heel die dwaasheidi beschouwde ik als voorbij op het oogenblik, dat ik de kamer van miss Tempest verliet. Ik dacht ook niet, dat zij zoo..." „Onbescheiden zou zijn geweest, om er, tegenover mij van te willen spreken", be doelde u zeker Och, lieve miss Stone, u kent tante Grace immers wel?... En dan was 't eigenlijk nog meer hetgeen ze niet, dan hetgeen ze wèl zei, wat mij de waar heid deed vermoeden. Ik heb haar dan ook dadelijk gezegd, dat zij en mrs. Cedway die zeker de eigenlijke bewerkster van het onheil was er niet anders mee bereikten dan dat ze slechts verhaast hebben het •uitspreken van mijn aanzoek, of u mij wel de groote eer zoudt willen doen, mijn vrouw te worden. Ja zeker, lieve, en Juister nu eens naar mij", ging hij voort, toen zij nog steeds bleef weifelen. „Ik heb je hef en als je mij je leven wilt toevertrouwen, dan 21 September in Kunsten en Wetenschap pen zal worden gehouden, hopen die heeren H. Colijn, oud-ministef van oorlog en finan ciën en mr. S. de Vries Czn., oud-minister van financiën het woord te voeren. .Men hoopt aan het verzoek van zeer velen in den lande te kunnen voldoen door voor radio-uitzending te kunnen zorgen van de zen avond. PROVINCIALE STATEN. In verband met den aanleg van de nieu we haven te Breskens zullen bij de aanleg plaats van de Provinciale boot aldaar nieu we dienstlokalen ten behoeve van den pro vincialen stoombootdienst moeten worden gesticht. Het tegenwoordig dienstgebouw dat niet meer aan de eischen voldoet is te ver van de nieuwe aanlegplaats verwijderd. I Dit zal dan worden afgebroken. Het ligt in j de bedoeling het te stichten gebouw te doen bestaan uiteen goederen bergplaats groot 10 bij 6 M. een kantoor 4 bij 6 M., een portaal 3 bij 6 M. met 2 W.C.'s, een wacht kamer 7 bij 6 M. en een kantoor voor de Zeeuwsch-Viaamsche tramwegmaatschap pij 6 bij 6 M. Daarbij zal worden gemaakt een voldoend groote niet-overdiekte vee- bergplaats, beschut tegen Noorden- en Oostenwind. De Zeeuwsch-Viaamsche Tramwegmaatschappij is bereid als huur 8 te betalen van de bouwkosten van het deel, dat zij in gebruik zal nemen. De tram wegmaatschappij BreskensMaldeghem wenscht geen gebruik te maken van de haar geboden gelegenheid om voor haar diensx ook over een gedeelte van het te stichten gebouw de beschikking te hebben. Op de begrooting 1927 is 17.000 voor dit gebouw uitgetrokken. Thans blijkt het ge- wenscht electrische lichtleiding aan te leg gen buizen voor de waterleiding in het gebouw te brengen, zonder dat echter een regenbak kan worden gemist, zoolang de leiding er nog niet is is het noodig de platte afdekking van het gebouw zoodanig te verzwaren, dat zoo noodig een verdie ping er op geplaatst kan wordien, en de veeschutplaats over de geheele oppervlakte te verharden. Ten slotte is centrale 'verwar ming gedacht en blijkt dat het plaatsen der weegbrug van groote capaciteit groo- ter kosten eischt dan aanvankelijk daar voor gesteld waren. Door dit alles zijn de kosten tot 20.000 gestegen. Te Vlissingen en te Breskens worden vanwege het rijk landingsbruggen ten be hoeve van de zgn. ferryboot gebouwd. Doch daarnaast zullen nog gedurende ge- ruimen tijd ten behoeve van de bestaande booten pontons aanwezig moeten zijn. Te Breskens zal bij de nieuwe aanlegplaats een ponton worden gelegd, welke te Vlis singen buiten gebruik is gekomen. In laatst genoemde plaats zal de provincie voor een nieuwe pon-ton moeten zorgen. De tegen woordige groot 15 bij 7 M. voldoet niet meer aan de eischen en er zal er een moe ten komen van ongeveer 40 bij 15 M„ waarvan de kosten op rond 165.000 wor den geraamd.. De kosten komen voor reke ning der provincie, aan den minister van waterstaat is evenwel gevraagd de kosten van het maken van de verbindingsbrug en van het wijzigen van het bestaande bordes voor rekening van het rijk te nem£ji. De tegenwoordige steenkolenbergplaats te Vlissingen komt door den aanleg der havenwerken te vervallen. Daarvoor zal een nieuwe moeten worden gemaakt met ongeveer de volgende afmetingen lengte 20 M., breedte 15 M., hoogte 3 M. en ge schikt voor ongeveer 600 ton steenkolen. Verder moet er zijn een Iaadkraan, een bergplaats voor mutsaards enz., een voor de stookolie der ferry boot en een lokaaltje voor de kolenwerkers. Ten slotte moet de reeds gekochte en betaalde weegbrug ge legd worden. Voor een en ander zal grond aan het rijk in huur of erfpacht worden gevraagd. De uitvoering van al de werken kan geacht worden een ronde som van 200.000 van de provincie te zullen vorde ren, waarvan later mogelijk een gedeelte door het rijk zal worden terugbetaald. Ged. geloof ik vast, dat ik je gelukkig zo-u kun nen maken en dat je mij ook wel zoudt gaan liefhebben. Ik ben ouder dan jij, en in vele opzichten zou je positie als mijn vrouw niet makkelijk zijn maar, als we maar houden van elkaar, dan komt al het overige wel in orde, is 't niet lieve „O, stil toch riep Hilva, met afwerend gebaar de hand uitstrekkend. „Och, spreek toch niet zoo tot mij „En waarom dan niet vroeg hij, zich onwillekeurig wat terugtrekkend door den grooten nadruk, waarmee ze dit zei. „Omdat omdat er toch nooit iets van komen mag. Ik kan u niet trouwen... me dunkt, dat zult ir zelve toch ook wel in zien Ik ben Em's gouvernante, een dood arm meisje, zonder familie, ja, zonder een naam zelfs Dat wist u niet, is 't wel Louise en ik hebben in 't geheel geen fami lie. We hebben ook nooit iets van ons zel- ven mogen afweten, zijn dus niet als an dere meisjes „Maar van dat alles trek ik mij niets aan, Hilvardine viel sir Heriot haar in de rede. „Ik vraag je ten huwelijk, omdat ik je lief heb en omdat het mijn heilige overtuiging is, dat we samen gelukkig zouden zijn... Nog ééns wacht ik dus je antwoord". „Dit moet „neen" zijn Hilva's trillende stem was nauwelijks waarneembaar door het wielgeratel maar de uitdrukking van haar gelaat was zoo welsprekend, dat sir Heriot zich onmogelijk in haar bedoeling vergissen kon. „Overleg het nog eens", drong hij. „En bedenk, dat ik je vraag om je zelfswil. Want, wat je mij daar vertelde, brengt niet de minste verandering in mijn opvattingen. Mij dunkt, ik zal toch wel oud genoeg zijn om zelf mijn keuze te mogen bepalen voegde hij er bij met eenigszins bitteren glimlach. „En jij bent toch niet bang voor het oordeel van de wereld, Hilvardine Staten stellen voor tot een en ander te besluiten. Naar aanleiding van het bekende adres van den Ned. Bond van Technici inzake het ontslag aan den heer G. Reuvers als chef van het net der P.Z.E.M. in Zeeuwsch- Vlaanderen, stellen Ged. Staten voor adres sant te verwijzen naar der. raad van be stuur der P.ZÏLM. Eenige wijzigingen worden voorgesteld in het bijzonder reglement voor de water- keering van den cal. polder SerLippens c.a. in verband met de oprichting van den Hellegatpolder. Aanhouding wordt voorgesteld van het verzoek van het bestuur van den calamiteu- zen Annapolder om den naam te verande ren in „Jonkvrouw Annapolder". VLISSINGEN, 30 JUNI. In onze Tijdirtgnal. Deze week wordt het 59e lustrum van de inrichting voor hooger onderwijs te Am sterdam feestelijk gevierd.Onze foto laat de ontvangst der reunistei zien. Verder geven wij foto's van de verbreeding van den Muiderstraatwegde tewaterlating van den torpedo boot jager „Korfenaer" van de werf van Burgerhout'sj scheepswerf te Rotterdam. Ook etaleeren wij eei foto van den heer G. Schuit, die afscheid heeft genomen als gemeente-secretaris van Deventer. Wij geven nog een foto van den com mander Byrd, die is gestart voor een vlucht over den Atlantischen Oceaan. Zaal- en tuinfeest „Vlissingen Vooruit". „De Oude Vriendschap De vijfde avond is werkelijk, dank zij de eerste mooie zomersche avond in deze feestweek, een zaal- en tuinfeest geworden, hoewel juist die omstandigheid een misluk king dreigen te worden, want het mooie weer en het concert van .,0ns Genoegen" hebben er toe meegewerir de zaal zoo Iaat te vullen, dat het reeds half 9 was, toen de dames-gymnastiekvereeniging „Lichaams ontwikkeling" haar werkzaamheden open de met een serie, lang n;et malsche, doch correct uitgevoerde staafoefeningen. Zwaarder nog waren de Niels Bukh-oefe- ningen, die, met begeleiding van piano en viool-muziek uitgevoerd, een opeenvolgen de oefening van alle Üchaamsdeelen en lichaamsfuncties beoogen. Daar eenigen tijd geleden breedvoerig over: deze oefeningen werd gesproken, zullen tye er niet over uit weiden, maar constateeren slechts, dat deze zware oefeningen een prachtnummer op het programma waren. Niet minder voldeden de knotsoefeningen, waarbij de moeilijke polsdraaiing correct werd uitgevoerd. Snoeperig waren de volksdansjes, welke zoo in den smaak vielen, dat eenige her haald moesten worden door den aandrang van het applaus. Het laatste nummer dezer vereeniging was „Sokolska", een reeks oefeningen van het Belgisch Turnfeest te Oostende, waarbij, op de maat der piano muziek een reeks oefeningen werden uitge voerd, die een geheel apart karakter dragen. Het was dan ook niet te verwon deren, dat de voorzitter van het comité, de heer J. H. Kramer, ten tooneele verscheen om een woord van dank te brengen aan den heer Van der Steen voor de fraaie prestatie zijner vereeniging. Niet minder welverdiende lof werd door hem gebracht aan de begeleiding van viool en (of) piano, die de bewegingen wellui dend ondersteunden. Deze nummers werden afgewisseld door de prestaties van de leden der tooneelver- eeniging „Koningin Wilhelmina", waarmee we met genoegen de kennismaking her nieuwden. Deze vereeniging telt onder haar leden verschillende krachten, die zich ver dienstelijk weerden. Alle voordrachten te noemen zou ons verslag te veel doen uit dijen. waarom we slechts van ieder der „Voor mijzelve niet!" antwoordde zij; en toen begaf haar dan ook de moed, en snikte zij „Och, zeg nu toch niets meer ik kan 't niet hebben Met innig medelijden, dat klonk uit den toon van zijn stem, antwoordde Heriot „Arm kind Ik had ook nog niet willen spreken, maar ik dacht, dat het je nu mis schien juist heel welkom was geweest. In plaats daarvan schijnt het je nog eer van streek gemaakt te hebben „Neen, denk dat niet riep ze levendig. „Ik zal uw vriendelijkheid nooit vergeten „Alleen maar mijn vriendelijkheid", Hil vardine „Ja, alleen uw vriendelijkheid, sir Beriot", luidde haar antwoord. „Dit zij dan zoo", sprak hij, na een kleine pauze. „Ik wil je nu niet langer op houden. Kijk, daar zijn we net in Yersley, en met gemak kan je nu den sneltrein halen HOOFDSTUK XIII. Goeden morgen, RaimondiIk heb je even bij mij laten komen, omdat ik je vra gen wilde, of je vandaag ook eens voor mij naar Teddon zoudt willen rijden, om daar een zaak voor mij in orde te brengen Raimond draalde even met zijn antwoord en lord Cedway sloeg zijn kleinzoon eens nauwkeurig gade, vanuit zijn lagen rieten stoel. „Maar, als het je nu lastig is begon hij. ,,'t Is in het minst niet lastig, sir", klonk het terug. „Integendeel, het schikt mij best Ik ben dus geheel tot uw dienst." „Mooi zoo Mooi zoo antwoordde lord Cedway. ,,'t Is niet onaardig, Raimond, om de jongelui zoo bereid te vinden tot hulp. Ik heb al eens meer gedacht, dat jij en ik elkaar toch eigenlijk meer moesten zien dat dij in ieder geval zoo wezen moest als ik mijn plan uitgevoerd krijg", genres een enkel nummer memoreeren. Voor het dramatische „het Kerstboompje en Zusjes hoop" voor het komische „Toen onze mop een mopje was" voor het sa menspel „Ach. die meisjes". Ook hierbij was de begeleiding zeer verdienstelijk. Na afloop werd een serie tableaux van de brandweer gegeven uitslaande bran den, het redden van een kind, het toedienen van eerste hulp en blusschen. Deze ta bleaux kwamen goed tot hun recht door de prachtige verlichting met den schijn werper. Hierna kon het dansje in de zaal en het feest in den schitterend verlichten tuin met zijn talrijke attracties, waarvoor langza merhand meer bezoekers waren gekomen, een aanvang nemen. Een schip lek gestooten. Hedennacht is alhier in de Westerhaven gemeerd de tjalk „De goede verwachting", thuis behoorende te Oude Tonge, komende van Breda met een lading palen bestemd voor oeververdediging alhier. Ter plaatse waar het schip meerde bevonden zich even buiten den kaaimuur eenige afgebroken palen van het daar gelegen hebbende lan- dingshoofd. Daar de schipper met de situ atie aldaar onbekend is, en geen waarschu wingsbord aanwezig was, meerde bij met hoog water boven deze afgebroken palen. Toen het water hedenmorgen ging vallen, zakte het zwaar geladen schip tot op een der paalresten, waardoor een lek in het schip ontstond, dat nu met het opkomen van den vloed vol water loopt. Met een der motorspuiten van de brandweer is men be zig het schip leeg te pompen en te trachten het lek te dichten. Naar wij vernemen is de schipper niet verzekerd-. Mondharmonica- concert. De mondharmonica-vereeniging „Cres cendo", directeur de heer W. Lijnberg Jr.. geeft morgenavond van half negen tot half tien een concert op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem 111. Scfteepvaartberichten. Binnengekomen om alhier te bunkeren het Noorsche stoomschip „Navarra" en het Lettische stoomschip „Kolpaks". Met ingang van 1 Juli is aangesteld tot leerling telefoniste bij den interlocalen dienst mej. J. M. H. Lamers te Goes. Voor het examen als eersten stuurman is geslaagd de heer J. Langeraad, leerling van de De Ruyterschool. Gemeenteraad te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden aan wezig. O.a. werd medegedeeld, dat de Hooge Raad het beroep door de godshuizen inge steld tegen het vonnis van het gerechtshof, waarbij werd bekrachtigd het vonnis van de rechtbank, waardoor de godshuizen niet overeenkomstig hun wensch van de lijst van instellingen van liefdadigheid worden geschrapt, heeft verworpen. Nog werd medegedeeld] dat de heer Bos nia zijn benoeming tot leeraar in de licha melijke oefeningen aan het gymnasium niet heeft aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuwgekozen of herkozen raadsleden werden onderzocht en tot hun toelating besloten. Tot tijdelijk wethouder voor de maand- Augustus werd benoemd de heer Vertregt met 12 stemmen Bij het voorstel tot wijziging der politie verordening drong de heer Cornelisse aan op soepele toepassing van het verbod kin deren beneden de 16 jaar mede te nemen. De heer Den Hollander achtte het te ver gaand en wil lezen, dat geen kinderen be neden de 14 jaar mogen worden medege nomen en benedien 16 jaar geen vergun ning wordt gegeven om te venten. sprak hij, klaarblijkelijk met zooveel bedoe ling, dat Raimond er van opkeek. „Ik wil er nu eindelijk toe overgaan om mijn testa ment te maken. Daar wordt het ook hoog tijd voor en Gregg zal me geen rust laten, eer ik er mee klaar ben. Nu heb ik er al heel dikwijls een gemaakt, maar steeds heb ik het weer verbrand. De landerijen dat is allemaal in orde daar zal je in het minst geen moeite mee hebben, als ik overlijd vóór je meerderjarig bent. Maar... mijn geld, weet je Je moeder zou graag zien. dat ik het jou naliet. Ze beweert, dat jij dit dan ook noodig hebt, om je stand op te houden maar je zoudt er best buiten kun nen. Philip's kinderen zouden het geërfd hebben, als..." „Philip's kinderen herhaalde Raimond. „Spreekt u van oom Philip, sir Ik dacht, dat die ongetrouwd overleden was „Dat is 't juistantwoordde lord Ced way. „Nóch ik, nóch je moeder trekken dit een oogenblik in twijfel maar heeft ze er je nooit van gesproken... Dat is nu zoo wat een zestien jaar geleden..." En omstandig verhaalde hij nu het heele geval aan Raimond, die er met niet al te veel belangstelling naar luisterde. Wat kon hem immers het lot van die beide kinderen schelen „Ik geloof, dat u zeer edel gehandeld heeft, sir", merkte hij eindelijk op. ,,U kon die arme kinderen toch niet aan de open bare liefdadigheid overlaten, al was het nu ook in het geheel niet gezegd, dat ze wet telijk eenig recht hadden op de familie van oom Philip." „Ja", aarzelde lord Cedway. „Soms denk ik met verwondering waar de papieren toch wel gebleven kunnen zijn of er soms geen boos opzet in 't spel was." „Sir Raimond sprak dan a! op bijzonder ont stelden toon, en met kaimeerend gebaar De voorzitter zegt dat Burg. en Weth. de zaak in handen houden en soepel kun nen toepassen. De heer Paul vraagt opname van de be palingen betreffende het verkeer in de mo tor- en rijwielverordening. Met de opmerking van den heer Den Hollander wordt het voorstel aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldleening voor de bedrijven en dat inzake afwijzende be schikking op een verzoek tot vergoeding aan de Geref. school op de Heerengracht van een boventalligen onderwijzer in 1925. Hierna kwam aan de orde herstemming over het voorstelMes c.s. om de behan deling van het rapport der commissie ad hoe nopens invoering van wethouders- pensioen aan te houden tot September, waarover in de vorige vergadering de stem men staakten. Ook nu onthielden de beide wethouders zich van stemming en werd het voorstel tot uitstel aangenomen met 8 te gen 7 stemmen. Vóór stemden alle leden van rechts en de beide vrijheidsbonders tegen de S.D.A.P. en de V. D. Vervolgens kwam aan de orde het voor ste! van Burg. en Weth. om het vermenig- vuldigingscijfer voor de inkomstenbelas ting 1927/1928 nader vast te stellen op 1.2. Dit voorstel werd na een breedvoerige discussie zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Bij de behandeling van het voorstel in zake wijziging der begrooting 1927 wordt, gezien de onzekerheid waardoor de verhoo ging der subsidie 1926 aan handelsonder wijs met 4358.48 is te wijten, deze post voorloopig, in afwachting van een nader onderzoek, op onvoorzien gebracht. Aangenomen wordt nog het voorstel tot het toestaan van een crediet voor de aan schaffing van schoolmeubelen voor de openbare scholen.. Bij de rondvraag wordt den heer Hon- dius geantwoord dat de banken in de Abdij vermoedelijk bij het rijk in onderhoud zijn. Naar aanleiding van een vraag van den heer Portheine of de administraties van gemeentereiniging en gemeentewerken niet kunnen worden samengevoegd, deelt de heer Onderdijk mede, dat dit ook volgens het bureau voor Nederlandsche gemeenten niet van belang voor de gemeente wordt geacht. Vervolgens ging de openbare vergade ring over in een met gesloten deuren en werd de openbare vergadering gesloten. Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg,. De vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk'' te Middelburg zal op den jaardag van H. M. de Koningin een kinderfeest or- ganiseeren en des avonds een fakkel optocht. Op Zaterdag 11 September zal een vlie gerwedstrijd1 worden gehouden. bracht zijn grootvader daartegen in „Neen, neen, jongen Ik bedoel er niets mee. Maar Philip was altijd mijn lievelings- zoon en dus zou ik graag zien, dat zijn kinderen „Maar daar heeft u ze toch ook tegen verzekerd, volgens uw eigen uitspraak zei de kleinzoon. „Me dunkt, ze kunnen wel meenen, dat ze dan al heel goed af zijn „Raimond... Lord Cedway richtte zich op, terwijl hij dien naam uitsprak en de kleinzoon trilde onder zijn blik. „Ik moet eens heel ernstig met je spreken, mijn jongen We hebben het over 't geheel altijd goed kunnen vin den samen, ofschoon we misschien elkaar nog beter hadden begrepen, als Beatrice wat minder... Maar laten we daar nu maar niet van spreken. Ik zal liever recht op mijn doel afgaan, want ik word moe, en ik ben al een oud man. Ik heb besloten, jou heel mijn vermogen na te laten, als je mij belooft één voorwaarde na te komen, die ik je nu noemen zal." (Wordt vervolgd.) VOLKSGEZONDHEIDS. EN VEILIGHEIDSHOEKJE Hygiëne, lijfsbehoud en volkskracht zijn drie der voornaamste grondslagen van de huidige samenleving. Deze kun nen het beste bevorderd worden door het zwemmen te maken tot een vanzelf sprekende dagelijksche gewoonte. Mr. J. A. N. PATIJN, Burgemeester van 's-Gravenhage.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1