WOENSDAG 29 JUNI Mo* ISO BINNENLAND Stads= en Provincienieuws echte CflTZ-ROTTERDAMMER ™rC*ji€iiX€\ !l927!aa VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abo-n- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS Van 14 regels: ƒ1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Eerste Kamer. De waarnemend voorzitter, de heer L. W. de Vries, opende gisterenavond de verga dering en deelde mede, dat de hooggeachte voorzitter, de heer Van Voorst tot Voorst wegens ongesteldheid tot herstel van ge zondheid' in het buitenland vertoeft. Spreker houdt zich overtuigd, te kunnen rekenen op aller instemming wanneer hij de hoop uit spreekt, den voorzitter weldra hersteld in ons midden te zien (teekenen van instem ming). Krachtens art, 47 van het reglement van orde is spreker geroepen de vergade ring te leiden. Hij rekent daarbij op de wel willendheid en den steun der leden. De heer Van Lanschot bracht verslag uit namens de commissie, in- wier handen in de vergadering der Kamer van 21 Juni jl. gesteld is het verzoekschrift van den griffier dr. H. Zillesen om tegen 1 Septem ber a.s. eervol ontslag als zoodanig te be komen. De commissie drukt zeker het gevoelen van de geheele Kamer uit, wanneer ze ver klaart dit verzoek met groot leedwezen te hebben ontvangen en dat zij de diensten, door den griffier gedurende bijna acht-en- dertig jaar aan de Kamer bewezen, op zeer hoogen prijs stelt. Door den heer De Gijselaar werd voor gesteld om, terugkomende op een genomen besluit, het wetsontwerp inzake het mid- denstandscrediet alsnog in de afdeelingen te onderzoeken. Toen over dit voorstel gestemd werd bleken slechts 21 leden aanwezig te zijn. De vergadering werd daarna verdaagd tot hedenmiddag 2 uur, ter behandeling van eenige spoedeischende ontwerpen. Verplichtingen van gepensionneerden. De Pensioenraad verzoekt het volgende mede te deelen Gepensionneerden, die in het genot zijn van een na 1 Juh 1922 toegekend wacht geldpensioen ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, zijn verplicht, aan den minister van financiën opgave te doen van alle inkomsten uit arbeid of be drijf, door hen na hun ontslag ter hand genomen. Voorts zijn allen, die na 1 Juli 1922 ge- pensionneerd zijn, en die in eenige betrek king in overheidsdienst zijn herplaatst, voor zooveel zij den leeftijd van 65 jaren nog niet hebben bereikt, verplicht hiervan kennis, te geven. Nadrukkelijk wordt door den Pensioen raad op het nakomen van deze verplichtin gen gewezen. Worden de vereischte opga ven niet verstrekt en blijkt dit later, dan kunnen de gepensionneerden hiervan groo- te moeilijkheden ondervinden, omdat de Pensioenraad in de daartoe leidende geval len de betaling van het pensioen zou moe ten staken. Reeds meermalen was de raad genoodzaakt, dezen maatregel toe te pas sen. Het instituut van den Pabrieksarts. In verband met liet onlangs verschenen rapport van de commissieNolens in zake de werking van het instituut van den fa- brieksarts, is, naar wij van wel ingelichte zijde vernemen, eerlang de indiening van een wetsontwerp tegemoet te zien tot rege ling van dit instituut. Het desbetreffende wetsontwerp verkeert reeds in een vergevordc-rd stadium van voorbereiding. („Tel.") De stormramp. In de mededeeling van het Nationaal Steuncomité Stormramp 1927 is een typfout ingeslopen betreffende het cijfer der totale schade. Deze is niet 1.800.000 maar moet zijn 2.800.000, De vliegtocht NederlandIndië. De K. L. M. ontving het volgend tele gram Arriveerden te Sengora half één hadden nog zeer veel last van moesson, doch hopen er nu doorheen te zijn. Gaan morgen naar Singapore en over morgen naar Batavia. Werden door Siameesche autoriteiten zeer hulpvaardig ontvangen, heel Sengora was uitgeloopen bij onze komst alhier. Van de 15.195 K.M. moeten nu nog wor den afgelegd de trajecten SengoraSinga pore 750 en SingaporeBatavia 1200 K.M. VLISSINGEN, 29 JUNI. Overeenkomst met de Kon. Maatsch. „de Schelde". Blijkens het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp houdende goedkeuring van een overeenkomst met de N.V. Koninklijke Mij. „de Schelde" te Vlissingen gesloten betref fende het verschaffen aan de werf dier maatschappij van een ruimen uitgang naar zee en de ontbinding van de overeenkomst van April 1913, werd algemeen ernstig be treurd, dat dit wetsontwerp op een zóó laat tijdstip is ingediend. Verschillende leden drongen er op, dat het rapport d.d. 6 Augustus 1926 van de commissie van 1920, naar hetwelk de regee ring in haar toelichting verwijst, alsnog zal worden gepubliceerd. Daardoor zou niet al leen de verdere behandeling van het wets ontwerp worden vergemakkelijkt, doch te vens in het openbaar meer licht kunnen worden verspreid omtrent de gronden waar op de belangrijke financieele transactie in de overeenkomst vervat, berust. Konden enkele leden niet inzien het be lang, dat de Staat bij het voortbestaan van „de Schelde" heeft, vele andere leden wa ren daarentegen van meening, dat het be houd van een groot fabrieksbedrijf met on geveer 2000 werklieden een algemeen be lang vertegenwoordigt. Hiervoor is de bouw van een nieuwe sluis een noodzakelijke voorwaarde, omdat zonder een grooter uit gang naar zee de werf niet in staat is, pas sagiersbooten te bouwen van de thans ver eischte afmetingen. Verscheidene leden vroegen of er geen aanleiding zou bestaan om van „de Schel de" in de te maken kosten een bijdrage te vorderen, en of de billijkheid niet mede brengt, dat aan den Staat ook een deel der winsten ten goede zal komen. Andere leden meenden de voorgestelde regeling niet op zichzelf te moeten beschou wen, doch in verband met die, welke in 1913 werd aangegaan en voor den Staat zeer nadeelige voorwaarden bevatte. Al moge de voorgestelde overeenkomst dan ook onvoor- deelig zijn, zij waren bereid, tot de tot standkoming daarvan mede te werken, om dat daardoor die van 1913 zou vervallen. Eenige leden waren van gevoelen, dat de termijn, waarbinnen „de Schelde" de door den Staat geleende of gegarandeerde bedra gen heeft af te lossen, te lang is. De zonsverduistering. Hoewel het aantal personen, die van het interassante natuurverschijnsel genoten heb ben, heel wat grooter had kunnen zijn, be vonden zich hedenmorgen velen op verschil lende plaatsen van den Boulevard om iets van de zonsverduistering te zien. Iets, want juist op 't mooie oogenblik, dat de grootste verduistering zou intreden, trok de zon zich terug achter een wolkenbank. Wat gebeuren ging, mocht geen „daglicht" aanschouwen. Eenigen tijd later, toen de twee horens zich niet meer lieten zien en de zon zich als een naar rechts wassende schijf vertoonde, kwam ze weer te voorschijn, om bij tus- schenpoozen weer te verdwijnen. Maar het einde van het natuurverschijnsel, het ver dwijnen van het laatste indeuksel in den rand der zonneschijf, hebben we toch nog kunnen waarnemen. Het licht verdween meer en meer, naarmate de verduistering vorderde en tegen het oogenblik der groot ste bedekking was het of een vaal-grauwe schemer over de aarde viel. Schietoefeningen te Vlissingen». Op 12 en .13, zoo noodig op 14 Juli a.s., aanvangende 9 uur voorm., zal worden ge schoten met geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven en met geschut, geplaatst ten Z. van het licht van Kaapduinen. Onveilig is voor de batterij nabij de Ma rinehaven een gedeelte van de Wester- schelde en van de reede van Vlissingen tusschen de lijnen getrokken van de bat terij in Oostelijke en in Zuidelijke richting, tot een afstand van 6500 M. voor de bat terij nabij Kaapduinen, een gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurloo, van het strand) en van de duinen tusschen de lijnen getrokken van de batterij in Noordweste lijke en in Zuidwestelijke richting tot een afstand van 11 K.M. Zaal- en tuinfeest „Vlissingen Vooruit". „De Oude Vriendschap". De vierde avond van de feestweek werd gevuld door het Mannenkoor D. O. U. en de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht". Over beide hebben we meerdere malen met waardeering in ons blad kunnen schrijven en we waren dan ook overtuigd, dat we wederom veel goeds te hooien zouden krijgen. D. O. U. zong als steeds een collectie fraaie liederen onder leiding van haar di recteur, den heer J. A. Hollaers en met ge noegen hebben we -naar de uitvoering er van geluisterd. Er waren vele bekende klanken bij, doch het sublieme „De Eere Gods in de Natuur" van den grooten Beet hoven moeten we toch nog even vermelden evenals het aardige „Spreekwoorden Quod libet" van Ant. Claessens. „Eind goed, al goed" heet het laatste welbekende gezegde in dit lied. We hopen, dat deze uitdrukking ook van toepassing moge wezen op de re sultaten, welke na afloop van deze negen- daagsche campagne geboekt zullen worden. De bassen hebben ook nu weer bewezen in staat te zijn om een mooien donkeren grond aan te brengen, terwijl het dubbel-mannen- kwartet een devote vertolking gaf van het „Ave Maria" van Fr. Witt. „Kunst naar Kracht" beoefent o.a. de cabaretkunst, doch dat ook de liedkunst in haar leeft, dit bewees de met gevoel ge zongen solo „Offers der zee". Kees de Ruijter kwam met enkele levensliedjes Menschen en boeken, Marietje, Van een en ander, enz. aaneengeschakeld door een genoeglijk gesappel en wekte natuurlijk de stemming, zooals we dat van hem gewoon zijn. Het publiek was mild met applaus en dat in dezen tijd een gretig gebruik gemaakt werd van de gelegenheid tof dansen, is schier overbodig te vermelden. venhage. De prijs bedraagt van de stations Vlissingen tot en met 's-Heer Arendskerke 2e klasse ƒ4.40 en 3e klasse ƒ3.15. De trein vertrekt van hier des morgens 5.56 en komt te Rotterdam (D.P.) aan om 9.40 en te 's-Gravenhage 10.13. Het vertrek uit 's-Gravenhage is vastge steld op 19.25 en uit Rotterdam (D. P.) om 19.57 en de aankomst alhier om 23.02. Danspaviljoen „Wrfhefmina". In het danspaviljoen „Wilhelmina" wordt morgen een avond van vroolijke kunst ge geven, waaraan zullen medewerken mevr. Henny Borel en de heeren Cris de Ja Mar en Jacques Dutreau. O.a. zal worden opge voerd de klucht „Na het soupeetje". Wij verwijzen verder naar achterstaan de advertentie. Verstekelingen. Het Engelsche stoomschip „Dulais", op weg van Antwerpen naar Cardiff, zette hier een drietal negers van. Engelsche nati onaliteit aan wal, die als stow-away aan boord van dit schip, gedurende de reis waren ontdekt. Zij zijn op de gebruikellijke wijze door de politie over de grenzen des rijks gezet. Verduistering Een vreemdeling deed bij de politie alhier aangifte, dat een chauffeur ten zijnen na- deele een bedrag van 125 zou hebben verduisterd. Deze vreemdeling zou den chauffeur opdracht hebben gegeven hem van Vlissingen naar Rotterdam te brengen, doch in stede van. dit te doen, had de chauffeur hem aan een garage alhier afge zet, tevens weigerende hem naar Rotterdam te brengen. Onderweg zou de vreemdeling, volgens zijn verklaring?, aan dezen chauf feur 125 ter hand hebben gesteld, zijnde den overeengekomen prijs, inbegrepen een fooi. Deze zaak wordt door de politie onder zocht. Raden van Arbeid. Bij ministerieele beschikking zijn aange wezen bij den Raad van Arbeid te Middel burg als plaatsvervangend arbeiders-lid P. C. van Wezel alhier en J. Onderdijk te Mid delburg en bij den Raad van Arbeid te Goes als plaatsvervangend werkgever-lid P. Ver beek te Zierikzee. Een goedkoope trein naar Rotterdam en Den Haag. Donderdag 7 Juli loopt een goedkoope trein 2e en 3e klasse van de stations der Zeeuwsche lijn naar Rotterdam en 's-Gra- Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Door de commissie van financiën uit den gemeenteraad te Middelburg is alsnog rap port uitgebracht over 2 voorstellen, welke heden in de vergadering, van den raad aan de orde kwamen. Ten eerste over het voor stel inzake nadere vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer van de inkomstenbe lasting op 1.2. De commissie acht de toelichting tot het voorstel zeer sober en betreurt het, daar haar zoo weinig tijd wordt gelaten, voor het uitbrengen van advies op dit ingrijpende voorstel. Op grond daarvan en omdat de tijd ontbreekt om aan Burg. en Weth. een nadere schriftelijke toelichting te verzoeken, voor de a.s. raadsvergadering, omtrent de wijze waarop Burg. en Weth. berekenen, dat voor het geheele belastingjaar zou zijn te voorzien in een totaal bedrag van ƒ515.000 wenscht een lid zijn definitief oor deel tot in die vergadering op te schorten. Een ander lid wenscht de opmerking te ma ken, dat hij liet thans nog meer betreurt, dqt de raad bij de behandeling der begroo ting voor 1927 het voorstel tot verhooging der opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting niet heeft aangenomen. Bij de behandeling dier begrooting toch meen den Burg. en Weth. een verlaging van het vermenigvuldigingscijfer voor de inkomsten belasting in het vooruitzicht te kunnen stel len, waarop later de raad besloot dit cijfer van 1.15 op 1.1 te brengen. Was het oor spronkelijk voorstel tot verhooging der op centen van de vermogensbelasting aange nomen, dan had de verhooging van het ver menigvuldigingscijfer van de inkomstenbe lasting van 1.15 op 1.2, thans, zij het niet geheel, dan toch voor het grootste deel, achterwege kunnen blijven. De meerderheid der commissie vereenigt zich ten slotte met het voorstel. Het tweede voorstel is dat tot wijziging van de begrooting en daarbij zou de- com missie gaarne de oorzaak vernemen, waar door de kosten van het Handelsonderwijs in 1926 in zoo belangrijke mate de raming hebben overschreden, dat de meerdere kos ten voor de gemeente alleen reeds ƒ4358.48 bedragen. Overigens vereenigt de commissie zich met het voorstel. Burg. en Weth. zegden toe in de heden te houden raadszitting mondeling op deze vraag te antwoorden. Abdij-concert; te Middelburg. De reeds tweemaal uitgestelde uitvoe ring van het Middelburgsch muziekkorps in de Abdij te Middelburg, is thans bepaald op Zondag 3 Juli a.s. Rijksklerk directe belastingen. Voor het examen als rijksklerk der direc te belastingen zijn geslaagd A. F. J. Rijn- tjes en I. Sanderse te Vlissingen, J. W. Go deschalk en J. Riemens te Middelburg, J. Fremouw te Oostburg, W. Houtkamp te Zierikzee en F. C. Schop te Heinkenszand. Het nut en de taak van dien schoolarts. Te Middelburg werd gisteren een verga dering gehouden, uitgaande van een com missie uit de oudercommissies van de openbare en de besturen van bijzondere lagere scholen, waarin de heer dr. A. P. Smitt, schoolarts te Vlissingen, in een dui delijk betoog en ook aan de hand van ver schalende lichtbeelden het nut en de taak van den schoolarts uiteenzette. De zeer talrijke aanwezigen de groote zaal van het Schuttershof was geheel bezet volg de. modedrank ZUN SUCCES Ifii sprosig krachtig naar voren en won den siriid door zijn verfrlsschenden en opwekkenden smaak. Hij is dit jaar ook op Mesc li verkrijgbaar, dragende een weilig gedeponeerd zwart etiket, waar borg dat het mineraal- soda- of spuitwater, ai of niet met suiker, werd vermengd met CATZ ZOON van pekela GRONINGEN den met groote belangstelling de uiteenzet ting, waarvoor de voorzitter, de heer dr. Orbaan, den heer Smitt hartelijk dank bracht. Baden te Domburg. Het Wester- of stille badstrand) te Dom burg, liggende aan den voet van den Hoo gen Hil, is Oostelijk verplaatst, omdat het baden op Westelijk gelegen stranden ge vaarlijk is geworden door de wijziging van het strand-niveau en het baden zonder toe zicht op de stranden ten Westen van Dom burg alleen met uiterste voorzichtigheid kan plaats hebben. Bloedige aanranding te St Jansteen. Een bijzondere correspondent schrijft aan het „Hbld. van Antwerpen" Maandagavond rond 10 ure verliet de genaamde R. De Meester, een herberg in het dorp, om per rijwiel naar zijn woning gelegen op den dijk, huiswaarts te keeren. Op zeker oogenblik dat de jonge man op een eenzame plaats niet ver van zijn wo ning kwam aangereden, sprongen drie ke rels uit een verdoken hoek, elk gewapend met een knuppel die zij uit een haag had den getrokken. Zij sloegen deze uit alle kracht zoo veel zij konden op het hoofd van hun slachtoffer, dat na eenige oogen- blikken voor dood werd achtergelaten, te midden van een grooten bloedplas. Eenige uren nadien, bij het opkomen van den dag, kwam een werkman, Gijsel ge naamd, die den armen jongen buiten ken nis vond. De buren werden verwittigd, bij welke hij werd binnen gedragen. Een ge neesheer, die welhaast ter plaatse kwam, kon vaststellen dat gansch zijn lichaam en bijzonder zijn hoofd, één bloedende wonde was. Na alles in 't werk te hebben gesteld, bleef hij buiten kennis liggen de genees heer stelde ook vast dat zijn armen en beenen lam waren geslagen. De kerels moe ten met de grootste ruwheid zijn te werk gegaan. Ook was de gendarmerie en rijks veldwachter van Koewacht weldra ter plaatse, die den ongelukkige niet konden ondervragen. Ter plaatse werd de knuppel gevonden, die uit de haag was getrokken en aangeslagen. Elk oogenblik verwacht men een nood- lottigen afloop. Het slachtoffer is agent voor een verzekeringsmaatschappij uit Rot terdam. Het parket van Middelburg is van het drama verwittigd. De opzoekingen van de politie gaan voort en nien verwacht aanhoudingen. Deze laffe daad verwekt in de streek van Koewacht, St. Jansteen en de Nederland- sche grens de grootste verslagenheid, te meer daar de man van elkeen werd bemind. SOUBURG. Met ingang van 24 Juni jl. is de rijks veldwachter A. Jansen, gestationneerd te Oost- en West-Souburg, bevorderd tot rijks veldwachter brigadier titulair. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een gevonden bos met sleutels bij Jansen, Bu- teuxstraat B 196. GEMEENTERAAD TE SOUBURG. Vergadering van Dinsdag 28 Juni 1927, 's avonds ten 8 uur. Voorzitter de heer jhr. H. A. van Doorn. Aanwezig alle 'leden. De notulen der vorige zitting worden aangehouden tot de volgende vergadering. Aan de orde was de benoeming van een lid der commissie van^toezicht op het lager onderwijs, daar de heer De Visser, in de vorige vergadering gekozen, zijn benoe ming niet heeft aangenomen. Aanbevolen waren 1. J. Jongepier 2. F. Baljeu. Gekozen wordt de heer Jongepier met 5 stemmen. De heer Baljeu verkreeg 4 stem men 2 stemmen waren blanco. ■fc Hierna kwam in behandeling het onder zoek der geloofsbrieven der nie'uw gekozen raadsleden, welk onderzoek in handen ge steld werd van die heeren Kodde en La Soe. Tijdens dit onderzoek werdi de vergade ring geschorst. Na heropening werd bij monde van den heer Kodde medegedeeld dat alle geloofs brieven in orde zijn bevonden, en tot toela ting geadviseerd, behalve van den heer A. J. Arendse, daar deze een zwager is van den heer Andr. de Visser Jacz., en dus als zijnde de jongste niet als raadslied zal kun nen worden toegelaten. De voorzitter stelt voor zich met het ad vies der commissie te vereenigen. De heer Jobse is hiertegen. Hij vraagt op welke gronden de commissie aldus advi seert en of er een arrest van den Hoogen Raad of een Kon. besluit bekend» is, waarop men zich kan beroepen. De heer Kodde zegt, dat de vrouw van den heer Arendse een zuster is van den heer De Visser. De heer Jobse zegtmaar een halve zuster. Hij wil een hoogere beslissing uit lokken, daar hij het een exceptioneel geval vindt. Spreker erkent ten opzichte van deze kwestie onbevoegd te zijn en wil daar om een uitspraak in hoogere instantie. Op het stembureau heeft hij dit met den heer De Priester ook nog besproken. De heer Arend se is door vele anti-rev. stemmen gekozen en hij vindt het onjuist het voorstel der commissie aan te nemen. De heer De Priester zegt, dat het niet op den weg van den raad ligt, zulk een beslis sing uit te lokken. Het is den heer Arendse zijn recht om tegen de beslissing van den jaad in beroep te gaan. Verder komt spreker er tegen op dat de heer Jobse hier volkomen onjuiste mede- deelingen doet van hetgeen tusschen hen besproken is. Dat komt in den rpad niet te pas. Spreker is van oordeel dat de lieer Arend se niet toegelaten kan worden. De heer Jobse antwoordt den heer De Priester, dat het zijn zaak is om te zeggen wat bij wit. Het voorstel van de commissie wordt daarna aangenomen, met 8 tegen 3 stem men tegen de heeren Marijs, Arendse en Jobse. Burg. en Weth. leggen ter góedkeuring aan den raad. voor het reglement van orde voor de vergaderingen van Burg. en Weth. Art. 1 luidt Het college van Burg. en Weth. vergadert eiken Woensdag, één maal per week en voorts zoo dikwijls de voor zitter het noodig oordeelt of het door een wethouder schriftelijk, met opgave van re denen wordt gevraagd. Het collge kan be sluiten, dat een gewone vergadering niet zal worden gehouden." Het reglement van orde werd zonder dis cussie met algemeene stemmen aangeno men. De wethouders bleven buiten stem ming. Vastgesteld werd de pensioengronslag voor den gemeente-ontvanger op een be drag van 1120. Voor het nazien der gemeente-rekening werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren De Priester, Suurmond en Cysouw. Verder werd nog vastgesteld een wijzi ging der gem eenie-begroo ting. Rondvraag. De heer Marijs vraagt waarom de heer Van Dijk nog geen bericht heeft ontvangen van zijn benoeming tot iid der schattings commissie. Dit zal alsnog geschieden. De heer Janssen verzoekt bij de verbete ring van den Ouden Vlissingschen weg een goot te leggen vanaf 't Zwaantje, daar de bewoners veel last hebben van het hemel water. De voorzitter wijst er op dat dit geen gemeentezaak is, doch de commissie voor dien weg zal er op gewezen worden. Wanneer dit geen resultaat mocht heb ben, zou op de begrooting voor 1928 hier voor een bedrag kunnen worden uitge trokken. De heer Janssen neemt hiermede ge noegen. De heer De Priester vraagt naar het ver loop der onderhandelingen met de Spoor wegen betreffende de Spoorstraat. De voorzitter zegt, dat deze onderhan delingen niet veel om 't lijf hebben gehad en de Spoorwegen verhezen hebben naar financiën. De besprekingen zijn thans nog gaande. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. KERK^ENSCHOOLNIEUWS Geref. Kerken. Beroepen te Nijverdal ds. R. Hamming te Middelburg. Geref. Gem. Beroepen te Aagtekerke ds. J. Overduin te Werkendam te Grand Ra pids (Ver. Staten) ds. M. Hofman te Krab- bendijke. Bedankt voor het beroep naar Genemui- den door ds. M. Hofman te Krabbendijke. Het bestuur der Vlissingsche School vereniging (Neutrale School) benoemde tot onderwijzer in de vacature van den heer" De Looff, den heer J. Saeijs, onderwijzer te Zandvoort, zulke met ingang van 1 Sep tember a.s. Eind examen gymnasium te Middelburg. Geslaagd alle 6 candidaten. Voor diploma A de heeren P. van Empel, I. E. Hes en H. W. Kroeze, allen Middelburg C. Vree- de te Vlissingen en mej. M. C. M. Hartog te Bergen op Zoom voor diploma B mej. G. J. M. van Bredehoff de Vicq van Oost- huijzen te Middelburg. Onderwijzers-examens. Bij de- Maandag en Dinsdag gehouden examens aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg slaagden 5 van de 6 candi daten, nl. de heeren T. Florusse, Middel burg J. Melis, SerooskerkeA. C. van Saane, Vlissingen A. C. de Schipper, Tho len P. J. de Wolf, Veere. Examen nuttige handwerken. Aan, de rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor het examen nuttige hand werken de dames J. Heijborg, N. S. van der Maden, M. Minderhoud, C. M. van Oor schot en P. C. Pleijte.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1