1000 25 DINSDAG 23 JUNI i;nn Qfin -!Vo. 149 65e Jaargang- ■1927— üitQavefirma F. if AR OE VELOE Ir. .tolstraat §8-66, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 6628? ïarscbiint dagelijks, sitgezoRderd ap Zondag en algemeen erkende Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk 2.50. Voor Belgie en de overige landen der Post-Unie, bi] wekelljk- sche verzending 4.15bij dagelljksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels f 1.10 j Familieberichten van 1—6 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. ÜUU een ongeluk. üUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger BERICHT. Zij, die zich met 1 Juli a.s. op de„Viis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders der ge meente Vlissingen Gelet op het verzoek, onder, dagteekening van 10 Mei 1927, ingediend door J. DE VLIEGER, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij, waarin zullen worden geplaatst een heete luchtoven en een deeg- kneedmachine met amandelwrijfmachine, welke machines zullen worden gedreven door een electromotor van D/2 P-K., in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie A. No. 1541, plaatselijk ge merkt Badhuisstraat no. 69 Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek zijn beslag nog niet heeft ver kregen gelet op art. 8, tweede lid, der Hinder wet besluiten: dc beslissing op voormeld verzoek te ver dagen. Vlissingen, 27 luni 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer Lovink omtrent het tijdstip van verschijnen van het verslag der Staatscom missie betreffende de regeling der fianciee- le verhouding tusschen het rijk en de ge meenten antwoordde de minister van fi nanciën Het juiste oogenblik, waarop het verslag der Staatscommissie zal worden in gediend, is aan de regeering onbekend. Evenzeer in hoever haar adviezen ten volle zullen kunnen worden gevolgd. De mede- deeling, dat de minister bij de Staatsbe groting van 1928 met de voorstellen der commissie kan rekening houden, kan der halve niet gedaan worden. De nieuwe passenregeling. De minister van buitenlandsche zaken heeft thans in een aanschrijving aan de Commissarissen der Koningin medege deeld, dat ook voortaan geen onderscheid wordt gemaakt, ter zake van de heffing van leges, tusschen paspoorten, welke voor één dan wel die voor meer personen be stemd zijn. In beide gevallen is zoowel bij eerste uitgifte als bij verlenging slechts 1 leges verschuldigd. Tot de afgifte van een gratis paspoort mag slechts worden overge gaan in geval van zeer klaarblijkelijk on vermogen van den aanvrager, bijvoorbeeld indien deze armlastig is. Bij de berekening der kosten van pas- Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 22) „Ja, zeker En wat nog meer is hij keek, of hij 't heel goed vond. Ik heb altijd1 wel gedacht, dat er zoo iets tusschen hen was, want tegenover mij is hij altijd zoo... zoo..." Onverschillig vulde haar moeder in. „Lieve hemel, wat een onvoorziene sa menloop van omstandigheden toch Maar heb je heusch wel goed gezien, Patricia vroeg ze nog eens heel nadrukkelijk. „Nu, anders zou ik 't niet zeggen, zelfs niet tegen u antwoordde de dochter met boosaardigen glimlach. „Kijk eens hier zuchtte haar moeder na eem pauze. „We moeten oppassen, dat we ons niet belachelijk maken maar ik zal toch miss Tempest eens waarschuwen en als dit niet helpt, kan ik nog een andere troef uitspelen, waardoor miss Stone zich dan alsdan wel bescheiden zal terug trekken". „Hè, moeder, weet u dan iets van haar vroeg Patricia. Maar mrs. Cedway zorgde wel, dat ze niets bepaald zei. Het tooneeltje daar onder den beuk was anders van heel onschuldigen aard ge weest. Er viel iets te repareeren aan den armband, dien Hilvardine van Em gekregen had en toen sir Heriot daarvan hoorde, had hij het sieraadi onmiddellijk opgezonden aan den juwelier, waar hij het had gekocht. poorten, welke op of na 1 Juli worden af gevoerd, moet het nieuwe tarief worden gevolgd, ook al werden deze paspoorten vóór 1 Juli aangevraagd. Werd door den aanvrager een hooger bedrag vooruit be taald, dan zal hem het meerdere moeten worden teruggegeven. De vóór dien dag uitgereikte gezegelde paspoorten behooren niet te worden teruggenomen, ook al heeft belanghebbende van zijn paspoort nog geen gebruik gemaakt of kunnen «maken. Collectieve paspoorten mogen voortaan alleen worden afgegeven aan het hoofd van een gezin met diens echtgenoote en kinde ren beneden vijftien jaar. Een weduwe of gescheiden echtgenoote kan eveneens met haar kinderen voor een collectief paspoort in aanmerking komen. De paspoorten worden voortaan steeds voor twee jaar afgegeven en eveneens voor twee jaar verlengdpaspoorten voor vreemdelingen en gunstpassen slechts voor één jaar. Aangezien het signalement in den tijd van twee jaar aanmerkelijk kan veranderen, hetgeen zich o.a. veelal bij jeugdige per sonen zal voordoen, wordt het gewenscht geacht, dat er bij de verlenging van een paspoort goed op wordt gelet of het portret nog voldoende gelijkenis vertoont en de verzoeker nog beantwoordt aan het signa lement. De stormramp. Het Nationaal Steuncomité Stormramp 1927 heeft thans bij benadering de schade kunnen vaststellen, door den cycloon ver oorzaakt, nl. voor de verschillende provin ciën tezamen 1.800.000. Gebleken is dat de tot nu toe ontvangen giften slechts voldoende zijn om een deel der kosten te dekken. Het comité doet daar om nogmaals een beroep op de offervaar- dighelcr'van het Nederlandsche Volk, ten einde in staat te worden gesteld, die steun te verleenen, welke noodzakelijk geacht wordt. Geldelijke bijdragen kunnen worden gestort bij de Associatie-Cassa te Amster dam (Gironummer 8665) en wel op naam van den penningmeester, den heer F. J. M. van Ogtrop. Een ambtenarenwet in voorbereiding. Het „Hbl." verneemt, dat wordt voorbe reid een ontwerp-Ambtenarenwet, waaron der zullen vallen „personen, werkzaam bij diensten en bedrijven, beheerd door of van wege het openbaar gezag, uitgezonderd zij, met wie een burgerlijke arbeidsovereen komst is gesloten". Onder deze wet zullen niet vallen ministers, leden van den Raad van State, ambtenaren, wettelijk voor hun leven aangesteld en militairen. Er worden Ambtenarengerechten inge steld die dezelfde standplaats en hetzelfde rechtsgebied zullen hebben als de Raden van Beroep, bedoeld in artikel 1 der Be- roepswet de Centrale Raad van Beroep te Utrecht treedt ten aanzien van de Ambte narengerechten als beroepscollege op. De Centrale Raad van Beroep oordeelt evenwel in eersten en eenigen aanleg over besluiten, in administratief beroep genomen. De be noeming van de leden van het Ambtenaren gerecht geschiedt door Ged. Staten be noembaar daartoe zijn 25-jarige in het Rijk gevestigde Nederlanders die geen ambte naar zijn of zijn geweest en wonen binnen het ressort van het desbetreffende Ambte narengerecht. De leden van de Ambtenarengerechten kunnen door den Centralen Raad van Be roep, bij met redenen omkleede beschikking, worden geschorst en ontslagen. Ieder Amb tenarengerecht bestaat uit één voorzitter en twee leden de leden krijgen vergoeding van tijdverzuim en reiskosten. De ambte- De man was vlug geweest met het terug bezorgen en dus vond sir Heriot het be wuste pakje op zijn lessenaar staan, toen hij thuiskwam, en hij had het nu meegeno men naar het plekje, waar hij wist dat Em mie met haar gouvernante zat. „Vraagt 11, of papa u even helpt", had Em gezegd, toen.Hilvardine wat moeite had met de sluiting. Sir Heriot boog zich toen over haar heen, om dien kleinen dienst te bewijzen en sprak daarbij, terwijl hij den slanken pols omvatte „De bracelet is nog iets te wijd voor u „O neen 't is heel goed zoo ant woordde Hilvardine, dankbaar den blik naar hem opslaande. Maar de uitdrukking die ze in zijn oogen las, deed haar met verhoogden blos, den pols terugtrekken. Sir Heriot bleef nog even een praatje maken en ging toen in huis. Hilvardine had zelve niet kunnen zeggen wanneer het eigenlijk was, dat ze voor het eerst eenige verkoeling meende op te mer ken in de houding van miss Tempest te genover haar. Het was het oude dametje immers een onmogelijkheid', haar gevoelens verborgen te houden en mrs. Cedway had) nu eenmaal eenige achterdocht bij haar gewekt, wat betreft de betrouwbaarheid van miss Stone's gedrag tegenover den heer des huizes. „Als ik u was, zou ik maar niet al te ge rust wezen op de houding van die jonge dame hier in huis. Ik verzeker u. dat ik wel de laatste ben, die lust zou hebben iets dergelijks ter sprake te brengen, als ik niet persoonlijk getuige was geweest van een voorvalletje, dat me zou doen vermoeden hoe het sir Heriot ook niet onwelkom zou naar, nagelaten betrekking of rechthebben de, die door eenig besluit, handeling of weigering rechtstreeks in zijn belang wordt getroffen, krijgt de bevoegdheid tot het in stellen van beroep als de beroepstermijn, 30 dagen, is verstreken, kan de minister van justitie beroep instellen in het belang der wet. Partijen procedeeren in persoon of bij gemachtigde, de terechtzittingen zijn open baar. Ten behoeve van den Staat wordt van den klager die bij een Ambtenarenge recht een beroep instelt of een verzoek om herziening indient een griffierecht geheven van ƒ5, voor een beroep of een hooger be roep bij den Centralen Raad zijn die kosten 25. Onvermogenden zullen van het betalen van die kosten zijn vrijgesteld. Een gemeentelijke huur-verordening. Na langdurige en uitvoerige discussies heeft de gemeenteraad te Leiden, ondanks een ernstige waarschuwing van den voor zitter, met 16 tegen 15 stemmen besloten tot invoering van een gemeentelijke huurbeper- kingsregeling. Met de s.-d. en v.-d., de leden van de Dem. Partij en prof. Eerdmans, stemden eenige r.-k. en a.-r. vóór. De zakelijke belasting op het bedrijf. Door Burg. en Weth. van Arnhem is een voorstel aan den gemeenteraad gedaan om de opbrengst der zakelijke belasting op het bedrijf zoo ongeveer te fixeeren, door te bepalen, dat van de bestaande bedrijven geen hoogere belasting zal worden gehe ven dan over 1926. Hierdoor zal iedere uit breiding van het aantal arbeiders boven het getal dat in 1925 werkzaam was aan eenig bedrijf, niet meer worden belast. Burg. en Weth. zien daarin een beschei den poging, om de ontwikkeling van de nijverheid eenigszins te bevorderen, om al thans bezwaren tegen uitbreiding uit den weg te ruimen. Ten aanzien van nieuwe zaken komt de voorgestelde regeling hierop neer, dat slechts belast wordt het aantal arbeiders, waarmee in de eerste jaren wordt gewerkt. Latere uitbreidingen worden niet getroffen. Overwogen is zelfs, om nieuwe zaken ge heel vrij te stellen, ten einde de propagan da voor de vestiging van industrieën in de gemeente met nog meer kracht te kunnen voeren. Maar dit denkbeeld moest worden losgelaten. Men zou op belastinggebied een „privilege" scheppen, hetgeen niet geoor loofd is. Bovendien zou de toepassing van dit denkbeeld een ongelijkheid scheppen tusschen oude en nieuw op te richten on dernemingen," die niet te rechtvaardigen zou zijn. De „Nieuwe Arnh> Ct." (Vrijheidsbond) wil niet afdingen op d-e goede bedoelingen, welke Burg. en Weth. hebben met het voor stel tot „bevriezing" van de zakelijke be lasting op het bedrijf, maar dit neemt niet weg, dat er eenige zwaarwegende bezwa ren" tegen hun regeling zijn aan te voeren. Moge er uit utiliteitsredenen al iets voor te zeggen zijn, om de belasting zoo te stel len, dat verdere uitbreiding der industrie niet worde tegengegaan, uit een oogpunt van billijkheid is het verwerpelijk een belas ting te heffen, waarbij de lasten der wel varende (uitbreidende) bedrijven worden verlicht en de kwijnende (inkrimpende) of stationnaire bedrijven op de oude hoogte blijven. Een billijkheid dient voor nuttig heid te worden gesteld*. Maar bovendien hebben wij nog een ander groot, principi eel bezwaar tegen deze belasting. Geen privilegiën kunnen in het stuk van belas tingen worden verleend, zegt de Grondwet en het prae-advies heroept zich hierop en maakt dit tot een argument, dat Burg. en wezefi, als u een enkel woord van waar schuwing kon spreken tot miss Stone een wenk zou al voldoende zijn..." Maar zoo'n enkel waarschuwend woord was miss Tempest immers een onmogelijk heid. Mrs. Cedway bedoelde hiermede, dat haar gastvrouw misschien tot de gouver nante zou hebben gesproken „Miss Stone, ik vrees dat u uw positie hier in huis wel eenigszins uit het oog verliest, als u met mijn neef zoudt willen flirten". Maar het oude dametje had zoo duidelijk gesproken al wat ze maar op 't hart had, dat Hilvar dine na afloop van het onderhoud, inwen dig gloeiende van verontwaardiging, maar voor het uiterlijk zoo kalm mogelijk, sprak ,,'t Spijt mij, dat u zoo iets van mij den ken kunt, miss Tempest. Natuurlijk kan ik hier nu niet langer blijven als Em's gou vernante. Ik ben dan ook bereid onmiddel lijk te vertrekken als u dat beter voorkomt." Miss Tempest zag wel in, dat ze te ver gegaan was en deed haar best, om nu weer met het een of ander excuus te voorschijn te komen. Maar Hilvardine bleef bij haar besluit en herhaalde nog slechts enkele ma len „Ik kan hier nu niet langer blijven." „Maar, heusch, miss Stone, dat heb ik heelemaal niet bedoeld zoo moet u 't niet opvatten Ik wilde enkel maar een kleinen wenk geven. Wat moet ik nu beginnen, als het sir Heriot ter oore komt „Och, die zal er eens om lachen, net als ik antwoordde Hilvardine, met fier-opge- trokken bovenlip. „Maar sommige dingen, miss Tempest, kunnen niet vergeten wor den. Ik zou me hier nooit meer gelukkig kunnen voelen. Dus moet ik gaan." Terwijl ze deze woorden sprak, kwam er juist-een bediende, die haar een telegram Weth. heeft bedet uit utiliteitsredenen nieu we zaken vrij te stellen. Maar nu verkrijgen wij een regeling, waarvan bijna geen enkele der vele daar ter stede werkende industrieën eenig voordeel erlangt, behalve één enkele zeer groote in dustrie, die zich nog steeds uitbreidt en waarvan bekend is, dat zij zeer sterk tegen de zakelijke belasting op het bedrijf is gekant. Nu begrijpen we zeer goed, dat Burg. en Weth. een uiterst belangrijke industrie gaarne ter wille zullen zijn, maar voorzich tigheid is ook in dit opzicht geraden. Wel ke verhoudingen en dikwijls gevaarlijke verhoudingen er somtijds tusschen groote industrieën en gemeenten kunnen ontstaan, leert ons de wijze, waarop het conflict tus schen de Maatsch. „de Schelde" en de ge meente Vlissingen inzake de zakelijke be lasting op het bedrijf is opgelost. Echter een regeling als die, welke Burg. en Weth. voorstellen, komt dan toch vrij wel neer op een privilege op het stuk van belastingen ten bate van een bepaald, zij het dan ook niet in de verordening bepaald bedrijf en dit privilege is des te moeilijker te aanvaarden voor de andere, minder be voorrechte industrieën, omdat het practisch hier op neer komt, dat de onderneming of ondernemingen, die de zwaarste en wel varendste concurrenten zijn op de arbeids markt, nog een gemeentelijk premie per nieuw aangeworven arbeider verkrijgen, gelijk aan de zakelijke belasting op het bedrijf. De gemeente bemoeilijkt dus zoodoende de zwaksten door de sterksten te bevoor- deel-en. Daarom kan het Arnhemsche blad zich met dit voorstel niet vereenigen. Scheepsbouw. Wanneer men gedurende de laatste jaren ce berichten gevolgd heeft omtrent de aan de scheepsbouwwerven verstrekte opdrach ten, komt men tot de conclusie, dat de groote scheepvaartmaatschappijen, die vas te passagiersdiensten onderhouden, met slechts weinige uitzonderingen terug zijn gekomen van een methode, die vóór den oorlog algemeen gebruikelijk was, het el kander overtreffen in grootte en in snel heid der schepen, schrijft de „Zaken-we reld". Het is gebleken dat ontzaglijk groote en even snelle schepen gemeenlijk een slecht figuur slaan, wat hun financieel rendement betreft. Zoozeer zelfs, dat het geld om der gelijke zeekasteelen in de vaart te houden, vaak. verdiend moest worden door schepen van een kleiner type. Intusschen heeft de techniek ook geheel nieuwe mogelijkheden geopend en op grond daarvan worden tegenwoordig hoofdzake lijk twee doeleinden nagestreefd le. schepen bouwen, die zoo rendabel mogelijk varen. 2e. het grootst mogelijke comfort voor passagiers te bereiken. Het eerste punt werd vroeger wel over het hoofd gezien in den strijd om met schepen records te behalen, hetzij in groot te, hetzij in snelheid, meestal in beide op zichten. Het tweede punt beteekent, dat men te genover de passagiers de „bluff" in kost bare wandschilderingen, exotische zalen en verdere film-luxe wil laten varen en zich meer er op toeleggen alle voofdeelen van stabiliteit, ruimte, vrijheid van beweging etc. der zeekasteelen te verkrijgen door technische vervolmakingen hetgeen bij zonder goed (gelukt. 't Is niet onwaarschijnlijk, dat de scheep vaartlijnen, met de ontwikkeling van het vliegverkeer voor oogen (vooral wat be- overreikte. Het was van mr. Do'obs en luidde als volgtLouise gevaarlijk ziek. Kom onmiddellijk Hoe Hilva dat laatste uur op Tempest- haugh nog doorkwam, wist ze zelve niet. Maar al haar goed had ze gepakt en daar tusschendoor had ze Emmie nog moeten troosten. Toen ze eindelijk geheel klaar was stond sir Heriot op haar te wachten, daar hij haar persoonlijk in den dog-car naar het station wilde brengen. Hij zag buitengewoon bleek en zei enkel, dat hij haar bagage al vooruit gezonden had. Mrs. Cedway en haar dochter versche nen niet eens, maar miss Tempest kwam nog even in den hail, met rood-behuilde oogen. En met iets zeer gedwongens in haar houding sprak ze „Vaarwel, miss Stone Ik hoop, dat u uw zuster al weer heel wat beter vindt 1" Met gefronste wenkbrauwen waarschuw de sir Heriot„Hoiidt u ons nu vooral niet op, tante Grace. We hebben onzen tijd hard noodig Hilva wuifde -nog zoo lang mogelijk haar troostelooze pupilletje toe, die haar standi na te kijken met de wanhoop in 't hartje. ,,'t Is een heel ding voor Em begon sir Heriot. „Heit spijt mij... antwoordde zij en voor het eerst begaf haar nu de stem en sloeg zij de voile voor het gelaat. Met bezorgden blik keek sir Heriot haar aan en sprak na een kleine pauze „U heeft dan wel een bijzonder vermoei- enden ochtend gehad, miss Stone Hilvardine kreeg een kleur van schaamte en spijt. „Zou miss Tempest het hem ook verteld hebben vroeg ze zich afen hetgeen hij Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. treft de aanshiitingsdiensten) inzien, dat in de toekomst verschillen van twintig en der tig uur op groote reizen, toch niet voldoen de kunnen -beteekenen om de reizigers, voor wie spoed de grootste attractie is, aan te trekken. En deze betrekkelijk geringe voor sprongen van twintig en dertig uur stellen te groote eischen. De kosten van het varen worden er buiten verhouding door opge schroefd, de ruimte, benoodigd voor ma chine's, evenzeer. PROVINCIALE STATEN. Wederom zijn enkele der voorstellen voor de a.s. zomerzitting in druk versche nen en wel ten eerste dat inzake de P. Z. E. M. Ged. Staten brengen ter kennis van de Prov. Staten de door hen van den raad van bestuur der N.V. „P.Z.E.M." ontvangen mededeelingen omtrent den stand van za ken bij die vennootschap. Aan dit schrijven ontleenen wijdat de raad nagenoeg geregeld wekelijks verga derd heeft, waar vele zaken, de vitale be langen der N.V. rakende aan de orde kwa men. De voorbereiding van meer belang rijke besluiten en het mondeling overleg met derden geschiedde echter grootendeels door middel van commissies uit den raad, bijgestaan door den directeur. Herinnerd' wordt aan het betrekken van het nieuwe gebouw in de Koepooristraat, het voormalige commandementsgebouw der marine, nadat een reeds aangekocht perceel aan de Rouaansche Kade zonder schade van beteekenis voor de N.V. meer was verkocht. Moeilijkheden werden rm- dervonden in verband met de mijnwer kersstaking in Engeland, doch dit had voor de afnemers geen merkbare bezwa ren tot gevolg. Het overleg met de P.N.E.M. nopens contracten van stroomlevering werd voort gezet en daarbij werd nog op een enkel punt aan billijke wenschen van de zijde der P.Z.E.M. tegemoet gekomen. Het voor naamste bezwaar blijft de eisch van de P.N.E.M., dat ook in October een zooge naamde spertijd zal gelden, doch de P. Z. E. M.' heeft bezwaar het gebruik van stroom voor landbouwdoeleinden in Octo ber te beperken. Ook inzake een door den algemeenen raad van advies geuiten wensch van invoering van een speciaal laag nachttarief, zal nader overleg met de P.N.E.M. noodig zijn. Er is ook nog geen overeenstemming verkregen met den minister over de voor- toen zeggen ging, bevestigde haar in dit vermoeden. „Tante heeft mij medegedeeld, hoezeer het haar eigenlijk speet, dat ze zoo dwaas was geweest, om vanochtend enkele zeer ongepaste opmerkingen te maken. Maar zóó verward was ze in haar verslag, dat ik er niet uit wijs kon worden, wat ze nu wel precies gezegd heeft; in ieder geval mag ik u bij deze wel mijn verontschuldigingen aanbieden, dat u in mijn huis zoo beleedigd wordt „O, neen, sir Heriot, spreekt u daar toch niet van", antwoordde Hilva op weifelen den toon. En blij dat ze ongemerkt van onderwerp veranderen kon, riep ze nu op eens „Maar u is het station voorbijge reden „Dat is niets stelde hij haar gerust. „Ik zal 11 in eens doorbrengen naar Versley, daar kunt tt den sneltrein dan halen en hiermee wint u een uur." „U is wel vriendelijk prevelde Hilvar dine dankbaar. „Vindt u... Nu, laat ik daar dan als belooning voor mogen vragen, dat u terug komt op uw besluit en naar Tempesthaugh zult terugkeeren, zoodra de gezondheid van uw zuster'dit toelaat?" Hilva schudde het hoofd. „Toch kan ik dat niet doen Natuurlijk, als u er op staat, moet ik nog wel terug keeren, om dit kwartaal uit te maken, maar ik denk, dat nóch u, nóch miss Tempest mij dit zal verzoeken". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1