1000 150 100 25 BIGGELAAR'5 23 JUNI cnn ann Eerste Blad 147' Brieven uit de Hofstad FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Beursbeschouwingen KOFFIE „CüDe Gouden Jtocnn" 65e Jaargang !l927! 1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2^0 per 3 maanden. Franco door het gebeele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- «che verzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. UitgaTSFifssi f. VIN Of ÏHDE k,tolstraat 58-60, ïlissinp, Telef. 10. Postrikening 66287 ADVERTENTIEPRIJSVan 14 regels 1.10 Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. feischijnt dagelijks, silgezonderii 09 Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdegen De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. (JUU een ongeluk. UUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. BERICHT. Zijg die zich met 1 Juli a.s. op de „Vlis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. De evolutie der stad. In veel onderscheidt de residentie zich van alle andere steden in ons land, met name dan de grootere zij heeft o.a. dit voor, dat zij over een schat van fraaie plantsoenen beschikt .en zelfs tot in het hartje van de oude stad groen heeft. Het is bekend, dat Den Haag zich aan den aan leg en het onderhoud daarvan zeer veel gelegen laat liggen. Nu op dit oogenblik de trek naar den boulevard en naar de buiten- dreven nog niet groot is, is een kijkje bij al het moois dat Den Haag in zijn diverse pleinen oplevert, de moeite waard. Over het algemeen sluit men de perken met ijzer gaas af en al heeft dit het nadeel dat het aanzien erdoor wordt verminderd, het heeft het groote voordeel, dat de perken ook onaangeroerd blijven. Het stelen van bloemen schijnt vrijwel te zijn opgehouden de plantsoen-dienst heeft hardnekkig volgehouden met het systeem dat onmiddellijk werd hersteld als er iets vernield was, zoodat naar buiten van even- tueele baldadigheid niets blijkt. De afraste ring is ook zóó hoog dat de honden niet aanstonds er over heen kunnen springen en wij dus voor de liefelijke vernielingen van deze geachte huisvrienden bespaard blijven. Natuurlijk komt het nog wel eens voor dat baldadige jeugd zich binnen de afrastering waagt, maar wat wij er van kunnen con- stateeren, is dit niet veel meer het geval. Het blijkt hierbij ook al weer dat men het publiek er aan wennen moet en dat het op den duur er aan went. In de volkswijken is zoetjes-aan ook wel van de zijde van het publiek een bescherming der plantsoenen ontstaan en dat is natuurlijk van veel be lang ook voor de andere pleinen, die door de jeugd bij voorkeur worden bezocht. De aanleg der plantsoenen is zeer fraai, niet-overfladig maar ruim en frisch, met veel gras er in en een keur van mooie, zelfs bijzondere bloemen en planten. Een toon beeld van fraaien aanleg is het Frederik Hendrikplein, dat een bezoek overwaard is. Het is zoo jammer, dat zij die Den Haag eens even bezoeken, niet de kans waarne men om de buitenwijken van Den Haag eens te bezoeken. De auto-tochten, die men tegenwoordig in de groote toer-wagens kan maken, geven een goede gelegenheid om de mooi£ punten eens te bezoeken en wij zouden allen die Den Haag van den zomer met een bezoek vereeren, aanraden van die gelegenheid eens gebruik te maken. Het stereotype tochtje langs de midden- stad, de Scheveningsche Boschjes en als einddoel het strand kan op aardige wijze gevarieerd worden door een tochtje in een open auto langs de voornaamste wijken, die voor een vreemdeling anders niet zoo Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 20) Hilva sprong op en boog zich over haar zusje heen, die in gemakkelijke houding achterover lag in haar stoel. „Ja, ik kan 't niet helpen, kind, maar ik kom ook tot gevolgtrekkingen". „Je bent..." begon Hilvardine veront waardigd. Maar plotseling hield ze op, omdat mr. Dobbs de veranda binnentrad, met een cou rant bij zich. „Nieuws van huis", zei hij, bij de meisjes plaats nemend. ,,Ik had Peters immers ge zegd, hoe hij er ook voor zorgen zou, dat ik geregeld de plaatselijke bladen kreeg, omdat ik er toch niet zoo geheel uit wilde raken, en nu zie ik daar onder de „Perso nalia", dat op Cedway Park de volgende maand de feestelijkheden zullen plaats heb ben ter eere van de meerderjarigheid van den jongen Raimond. Eigenlijk toch we! gek, hè vindt je niet Louise kreeg een kleur van ergernis en Hilva voorkwam maar gauw een' driftigen uitval door haar opmerking „O ja, dat heb ik nog altijd vergeten te zeggen, maar die buren van u zijn oude vrienden van de Tempests. Mrs. Cedway en haar dochter zouden juist op Tempest- haugh komen logeeren. Misschien zijn ze er nu al „Wel bekome 't haarmompelde mr. Dobbs. „Allemaal even trotsch en ver gemakkelijk zijn te bereiken of het zou hen te veel tijd kosten. In die oude stad hebben in den loop der tijden vele oude plantsoenen het moeten afleggen omdat het verkeer er beslag op legde, maar wat mogelijk was is gespaard en zelfs is daarmede een goed werk ge daan. Bij de jongste stormen hebben drie reuzen op de Plaats het afgelegd. We zul len er niet hard om treuren, want eerlijk gezegd stonden ze er wat armoedig omdat zij het restant waren van een gansche rij, waarvan de rest al is gevallen. Als gevolg van den aanleg van de verkeerswegen komen sommige boomen zoo zielig op den weg te staan en het lijkt alsof zij daar niet aarden kunnen. Door het harde plaveisel komt niet genoeg water in den grond en het eind is dan ook altijd dat de grootere boomen blijken ondervoed te zijn, ver molmd en dus ten doode opgeschreven. Dit was ook weer het geval met de drie die nu Zondag jl zijn gesneuveld. Er zijn in den loop der tijden gansche rijen gevallen als gevolg van deze omstandigheid. Eén der typische grachten in het oudste gedeelte van de stadi, het Smidswater, is er door ontkroond. Dit is ook één dier merkwaar dige punten in. Den Haag, die vreemdelin gen nooit eens bekijken. Het is een markant grachtje vlak tegen over den Koninklijken Schouwburg gelegen. Wie daar over wandelt kan zich haast niet indenken dat dit Den Haag is. Het doet veel eer aan Amsterdam denken, waar men op de groote grachten nog vele leuke ouderwetsche gedeelten heeft. Er is iets aristocratisch, iets deftigs in dit grachtje niet strikt oud-Hollandsch is het meer, want daarvoor is er al te veel aan geknoeid en gemoderniseerd, maar als geheel is het toch nog aantrekkelijk. En. er ligt nog die merkwaardige rust over het geheel, zoo'n achter-af-geïegen stil hoekje waar het ver keer haast niet komt. Toen de boomen er nog stonden, was het bijzonder mooi, maar ook nu nog valt het ons altijd op hoe veel goeds er in het geheel schuilt. Bijna alle grachten van Den Haag zijn overigens verdwenen en wat er nog over is, is te modern dan dat het aardig is. Voor het verkeer hebben vele grachten moeten wijken, de redding ten slotte voor den te- genwoofdigen t"d, maar een verlies uit schoonheidsoogpunt is het ongetwijfeld. De oude prenten van Den Haag zijn even idyllisch als de modérne foto's leelijk zijn. Wat er bijvoorbeeld van de prachtige Prin sengracht is overgebleven, is wel heel triest. In oude tijden was deze gracht de nieuwe deftige wijk, die even buiten het centrum van de stad de eerste uitbouw daarvan was, met groote monumentale hee renhuizen. Enkele daarvan zijn nog terug te vinden, waarvan het gaafste dat is waar in het beroemde Bredius-museum is geves tigd. Alle overige zijn voor kantoren, win kels, pakhuizen en vergaderzalen ingericht, waardbor het aspect van de huizen natuur lijk zeer is verfomfaaid. Het geheel op deze gracht, die bovendien Maandag en Vrijdag als markt wordt gebezigd, is zeer sjofel geworden. Het is nu een rommelig breede straat, die als toegangsweg naar de arbei derswijken geheel ongeschikt is voor woon plaats van gegoede families. Trouwens die zijn al lang naar Zorgvliet en de nieuwe lanen op Duinoord verhuisd, ook al omdat de oude huizen ook te groot waren, vooral met het oog op de moeilijkheid van perso neel te krijgen. Zoodia de grachten gedempt zijn veran dert het wezen van de straat zeer, omdat er plotseling een enorme breede verkeers weg is ontstaan, die voor het door-verkeer aanstonds druk in gebruik komt. Van zelf waand, die heele familie Knoop dat i" je cor, miss Hilvardine, en zorg maar, dat je zoo weinig mogelijk met haar te doen hebt... „Dat zal vanzelf wel lachte Hilva. „Ik mag dan al veel met miss Tempest zijn, als ze alleen is zoodra er bezoek komt, blijf ik bijna altijd op de leerkamer." „Dat jongmensch. die Raimondl Cedway, heeft zijnerzijds wel eenige toenadering geprobeerd, maar ik heb hem toen al gauw te verstaan gegeven, dat, als mijn gezel schap niet goed genoeg was voor zijn grootvader, het zijne dan ook niet goed genoeg was voor mij hè Louise Zij haalde enkel eens ongeduldig de schouders op en antwoordde „Ja, u was allesbehalve vriendelijk en als u Rai... mr. Raimond Cedway toen niet zoo afgesnauwd hadt, zou de kennismaking zeker wel ver der zijn voortgezet." „Zóó verlangend hoeven we daar anders met naar te wezen, kleintje Zoo'n troep hoogmoedige aristocraten 1 Wat heb je er aan „O... riep Louise. En daar ze voelde, dat ze zichzelve niet langer meester was, liep ze maar weg en gaf verder in haar eigen kamer lucht aan haar verontwaardiging en haar drift. Hilvardine vroeg excuus, uit naam van haar zuster, en voor het oogenblik vergat ze dit heele voorval, tot ze er later weer aan herinnerd zou worden. Dien volgenden dag vertrokken ze naar Engeland, waar Hilvardine een aller-onstui- migste verwelkoming ten deel viel van de kleine Emmie. „O, wat heerlijk dat ti daar weer is We hebben u aHen*zoo vreeselijk gemistMrs. verdwijnen dan de oude bewoners, die er juist heengetrokken waren om het drukke stadsrumoer te ontvluchten. Zelfs de mooi ste wijken in de oude stad, de Vijverberg bijvoorbeeld, zijn. ten slachtoffer gevallen van het verkeer en van de behoefte aan groote lokaliteiten. Alleen het Lange Voor hout redt zich nog, hoewel daar ook reeds een ministerie, een paar café's, een lees zaal, het schikiersgenootschap en eenige kantoren hun plaats vinden. Eén van de latere buiten-wegen was de Parkstraat, die ook hooge heerenhuizen bevat, maar ook daarvan is vrijwel niets over voor woonhui zen. Winkels en kantoren, auto-showrooms en zelfs een meubel-bergplaats hebben daar de huizen in beslag genomen. En zoo schuift langzamerhand de middenstad naar alle zijden uit, beslag leggend op aJIe panden en worden de bewoners naar de buitenwij ken gedreven, maar de mooie parken en plantsoenen hun teruggeven wat hun in de oude rustige stad werd ontnomen. Zorg vliet ligt veilig voor dc invasie van verkeer en industrie, als een weidsch park, dat met den dag mooier wordt. De evolutie van een groote stad te vol gen is een niet altijd prettig werk, maar gelukkig wordt elders hersteld wat in het oude deel werd opgeofferd, dank zij vooral de fraaie plantsoenen, die de bekoring zijn der residentie. EIBER. De koersbeweging op de Rubber- afdeeling. Vastere stemming voor Tabak. Gunstige maalcijfers voor Suiker. Onzekere vooruitzichten der olie-industrie. Hoogere koer sen voor Kunstzijde-aandeelen. De fusies der Am. sporen. Disconto- verhooging hier te lande nog niet uitgesloten. Het gewone verschijnsel, dat na een scherpen koersval een redres intreedt, ge paard gaande met meerdere activiteit, heett zich ook in de afgeloopen week voorge daan. Men is haast geneigd te concludeeren, dat men lagere rubberprijzen in het leven geroepen heeft om de afdeeling der Kubberwaarden ter beurze meerdere leven digheid te brengen. In elk geval behoeft men bij het beoordeelen van de diepere oorzaken eener koersbeweging de specuia- tieve manipulaties niet te onderschatten. Want zij, die van den fondsenhandel hun beroep maken, wij doelen hier op de be roepshandelaren, verdragen niets minder dan zakenloosheid zij hebben bij wijze van spreken liever een cycloon op de beurs dan een windstilte. En als er windstilte is. wat den laatsten tijd nog al eens voorkom*, pogen zij de elementen van de effecten wereld in beweging te" brengen. Goed beschouwd, is er in de positie van het artikel rubber, de laatste weken weinig verandering gekomen. De voorraden te Londen zijn niet noemenswaard gestegen, maar te New-York liet men den rubberprijs dalen, zoodat Londen wel moest volgen. Doch over de eigenlijke oorzaken dier da ling tast men, ais het er op aankomt, in het duister. De één zegt dat het kwaad schuilt in de toenemende rubberproductie van Nederlandsch-Indié. Vooral de bevoi- kingsrubber speelt sinds den gestabiliseer- den rubberprijs een groote rol en uit de i aard der zaak leggen de Nederlandsch-In- dische planters 'zich geen geperking op. Men heeft hun dat zeer kwalijk genomen en doet dat nog. Ook ten onzent zijn er meerdere deskundigen en financieele voor lichters, die de houding der Nederlandsch Indische rubberplanters gispen. Zij plukken Cedway en Patricia zijn hier. Ik wou maar, dat ze weg waren. Ik begrijp niet, hoe tante Grace en papa er nu op gesteld zijn, haar bij zich te hebben. Zij zijn in 't geheel niets aardig voor mij enkel als papa er bij is en dan doet Patricia ineens heel lief tegen mij, maar ze meent er toch niets van Weet u, miss Stone," en het teere ge zichtje kreeg dan al een zeer bij-de-handte uitdrukking „hoe ik nurse en Fanny laatst op een avond tegen elkaar hoorde zeggen, dat Patricia „papa in haar netten wilde vangen". Wat bedoelden ze daar mee Hilvardine verwonderde er zichzelve over, dat dit haar zoo onaangenaam trof. „Want wat raakt het mij nu eigenlijk", vroeg ze zichzelve af. ,,'t Is toch niet meer dan natuurlijk, hoe er "algemeen verwacht wordt, dat sir Heriot weer hertrouwen zal en als die miss Cedway nu een aardig meisje is, zou dit nog we! de beste oplos sing wezen zoowel voor hemzelven als voor Em. Ik... ik hoop tenminste maar, dat ze aardig is Miss Tempest kwam dien avond nog in de leerkamer, maar Hilvardine zag niets van sir Heriot of van zijn logée's, tot zij dien volgenden ochtend uit wandelen ging. De auto stond te wachten en terwijl Hil vardine al haar best deed, het kind met een zoet lijntje daar voorbij te krijgen, traden juist sir Heriot en miss Cedway hef terras op, terwijl de iogée e£n paar zacht-rose rozen in haar blouse stak. „Dank u wel, sir Heriot I" sprak ze vrij luid. „Ik ben gewoon dol op rozen Maar waar blijft mama toch zoolang? Ze ver diende echt dat we zon.der haar .wegreden." Op achttienjarigen leeftijd was Patricia dc vruchten van de beperking, die een an der zich oplegt. Doch deze critiek is niet geheel billijk. De Nederlandsch-Indischo rubbercultuur levert ongeveer één derde van de geheele wereldproductie en heefi dus wel een stem in het kapittel, als het er op aankomt besluiten, te nemen over be perking der productie. En men had dus in Engeland wel wat meer naar de destijds ge opperde bezwaren mogen luisteren. De be kende heer Burger heeft herhaaldelijk zijn zeer ernstige grieven tegen de kunstmatige productiebeperking uiteengezet, voorname lijk in verband met de bevolkingscultuur, waarvan hij voorzag, dat zij onder het systeem der restrictie, stevk zou toenemen. De heer Burger was de man van de „sur vival of the fittest", waarbij allicht enkele zwakke ondernemingen het leven zouden hebben gelaten, maar althans meer normaie verhoudingen op de rubbermarkt zouden zijn geschapen. Het is wel zeker, dat de beperkingsmaatregelen voor de Engelsche maatschappijen aanleiding hebben gegeven tot allerlei pogingen om tusschen de maze van het net door te sluipen. Het effectieve resultaat der beperkingsbesluiten is veel kleiner dan de voordeelen daarvan, op pa pier becijferd. Dat is door Hollandsche rub berexperts meer dan eens aangetoond. En vandaar dat onlangs geruchten de ronde de den als zoude de Engelsche regeering de restrictie opheffen. Bij een export va:i slechts 60 der standardproductie was dit echter een dwaasheid en de regeering deed het gerucht dan ook definitief tegenspreken. Maar wel kan men er van verzekerd zijn dat ook in Engelsche kringen de sympathie voor het restrictiesysteem hard aan hel minderen is, vooral nu de Amerikaansche koopers daarin aanleiding gevonden heb ben zich te organiseeren. Intusschen is de rubberprijs tot 1 sh. 4 d. teruggeloopen, maar sedert weer met 1 d. gestegen, toen bekend werd, dat de rubbervoorraad te Londen met een onbeduidende hoeveelheid (500 ton) was achteruitgegaan. In verge lijking met de hoogste koersen van dit jaar zijn middelerwijl aandeelen „Amsterdam" 9(' c/c gedaald. Bandars 75 Hessa's 140 Indische 130 etc., waarop nu deze week weer een herstel van 10 a 15 ge volgd is. Vanzelf was er nu ook meer te doen op deze afdeeling en de geheele beurs had een levendiger voorkomen, al hebbei dc zaken niet veel om het lijf, nu de va- cantiestemming zich, ondanks de herfst stormen, meer en meer van de beursbezoe- zoekers meester maakt. Tabaksaandeelen ondervonden den gun- stigen reflex, mede doordien de prijzen op dc zevende inschrijving zijn meegevallen en uit Sumatra goede berichten inkwamen over den nieuwen oogst, met name voor de Oostkust en de Senembah, welke maat schappijen een fraaien oogst moeten heb ben binnengehaald. De aandeelen van ge noemde maatschappijen profiteerden daar van uiteraard. Ook Suikerwaarden hadden een vaster verloop, zoowel in verband met de hand having der restrictie op Cuba, als met de gunstige maalcijfers per 15 Juni. Voor meerdere ondernemingen bedragen de pi- colrendementen 160 a 170 picol per bouw, cijfers die alleszins bevredigend zijn en op den kostprijs uiteraard gunstigen invloed oefenen. Daarbij was de aankondiging van een aandeelenemissie door de H.V.A., groot 5 millioen een prikkel voor de speculatie om met deze aandeelen a la hausse te gaan. De koers stelde zich boven 790 Nieuwe emissies brengen doorgaans koersbeweging. Dit is ook merkbaar op afdeeling der Mijnwaarden, waar de aan deelen Boeton de vroeger zoo populair.' Redjangs schijnen te moeten vervangen. Er is van de Boeton nog niets feitelijks te zeggen, maar hierin schijnt juist het aan- Cedway een alleraardigst meisje geweest, maar juist die blondheid, die toen haar grootste aantrekkelijkheid had uitgemaakt, was nu wel wat erg ffets geworden en zoo had ze de natuur te hulp moeten komen. Van haar toilet maakte ze ook bijzonder veel werk, want haar eenig levensdoel was nu nog, toch vooral een goed) huwelijk te doen, zooals haar dit immers voorspeld werd, nu al acht jaar geleden, bij haar eer ste „uitgaan". Het was haar een blijkbare teleurstelling toen ze nu de tegenwoordigheid gewaar werd van Em en van dat knappe, donkere jonge meisje, dat haar met zooveel belang stelling gadesloeg. „Em en haar gouvernante, miss Stone sprak sir Heriot. „Mag ik u even..." „Hoe maakt u het, miss Stone vroeg Patricia, wie het voorstellen van een gou vernante nu al geheel overbodig voorkwam. „U gaat zeker een wandelingetje maken, hè Wel, Em, heb je je vanochtend goed gehouden Emmeline verwaardigde zich niet te ant woorden, maar zei inplaats daarvan „Hè, papa, geeft u mij ook zoo'n paar rose ro zen Toe, 't is maar een minuutje werk „Ik zal er een paar voor je plukken, als we terugkomen, Em 1" beloofde Hilva. Maar zooals gewoonlijk, door aanhouden won* Em haar zaak en een oogenblik latei- verdween ze met papa om den hoek van het terras, waar beide jongedames nu te genover elkaar stonden. „Ik vat niet, wat moeder toch zoodanig ophoudt", meende Patricia, zich in een stoel werpend. „We zouden nu al tien mi nuten weg geweest zijn. Zoudt u misschien zoo goed willen wezen, miss Stone, om BIOGELAAR'S KOfTIE BOO Pt VOOR bqqm KWALITEIT Asi.o. BISQ E.LAAP Cg ROOSENDAAL tiekkelijke der aandeelen te schuilen. Na tot 138 te zijn gedaald, doordien de claim van de stukken verwijderd is, liep de koers weer tot 145 op en ook de claims monteerden dienovereenkomstig. Scheep,vaartwaarden bleven deze week ook niet achter. Op de vrachtenmarkt had men voor iets hoogere vrachten gezorgd, waarin men reden vond de aandeelen der Holland Amerika Lijn met enkele procen ten meer te betalen. Ook voor de Indische lijnen bestond eenige belangstelling. In Olieaandeelen gaat zeer weinig om. Het hoofdfonds lag ditmaal wel iets vaster in de markt, maar van eenigen handel was ei toch nauwelijks sprake. Over de voor uitzichten der olie-industrie verkeert men trouwens in het onzekere. De heer Deter- ding 'blijft, blijkens het jaarverslag opti mist, ook ten aanzien der synthetische olie, waarvan men intusschenin Duitschland binnen afzienbaren tijd, zoodanige resulta ten verwacht, dat het natuurlijk product geheel of gedeeltelijk zal kunnen worden verdrongen. Van een beperking der produc tie is nog geen sprake en de prijzen blijven laag. Maar wat er in de hoogere regioenen der oliemagnaten wordt beschikt, komt men niet aan de weet. En dat men te Lon den voor Oliewaarden aan den vasten kant blijft, is zeker niet zonder beteekenis. Er waren weer goede berichten over Kunstzijde. Berlijn zond hoogere koersen en de stemming aldaar is wat verbeterd, nu dr. Schacht nog eens een geruststel lende verklaring heeft afgelegd. Kunstzijde- aandeelen waren vooral voor Enka's hoo- ger. De Amerikaansche markt gaf weinig fluctuatie te zien voor Spoorwegshares. Eer vaste tendentie domineerde in verband met berichten dat de fusie tussÊhen de St. Louis South Western, de Missouri en de Kansas City door de I.C.C. zal worden toe gestaan. Een relletje werd weer gemaakt in aandeelen Intercent. Rubber, die een pro centje monteerden. Op de Beleggingsmarkt is weinig veran dering ingetreden. De nieuwe weekstaat even in den hall aan een bediende te vra gen, of die aan moederis kamenier wilde zeggen, dat sir Heriot en ik op mrs. Ced way wachten Ik zou zelf wel gaan, maar ik ben nu al zoo moe, want we hebben een paar maal het terras op en neer geloopen in de gloeiend-heete zon." Hilvardine gaf onmiddellijk gevolg aan dit verzoek maar juist toen zij den hall wilde binnengaan, kwam mrs. Cedway daar aan en trad voorbij, zonder de gou vernante natuurlijk met een blik te ver waardigen. Alweer kreeg Hilvardine diezelfde vreemde gewaarwording, die zich ééns van haar had meester gemaakt, toen ze daar bij het huisje van Chris Garth stond En zeker had haar blik iets magnetisch, want toen ze voorbijging, richtte mrs. Ced way haar kouden blik op het gelaat van het meisje, of zij haar evenzeer meende te herkennen. „O, hoe maakt u het begon mrs. Ced way toenzeker in de gedachte, dat zij een bezoekster voor zich zag. „Ik geloof, dat we elkaar al eens meer ontmoet hebben „Ik weet niet. ik ben de gouvernante hier", antwoordde Hilvardine, die zich nu weer zoo' getroffen voelde door het geluid van de stem. Mrs. Cedway keek verlegen, maar ging nu voorbij met een lichten hoofdknik, daar ze er niets op gesteld was, zich nu verder in te laten met de gouvernante. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1