65e Jaargang idyertentlën burgsche v. Stoomvaart DONDERDAG 253 JUNI BERICHT. GEMEENTEBESTUUR kamer-overzicht. FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST BINNENLAND Stads= en Provincienieuws KTRIAZI FRtRES' kerk- en schoolnieuws "marine en leger. U-No. 145 e !l92S7» den er Kommie- gd. Salaris f 1300 eftijd 22 tot 26 jaar Examen-eischen onderwijs. Vraag aan het Instituut üpoorstr. 7 Weesp 21 Vlissingen. De ïool v. Nederland. er cursisten slaagt. Verhuur, Koop en Verfeup en Dfonstaanvragen, eni. etfiüng, van 1-5 regelt regel meer 15 sec! jevraagd een KSJONGEN S DE VISSER. .S. Vlissingen. houden BOEKEN' ^evraagd. Brieven f letters O. G., bu- >urant". ININGBEURS. ost de Moorstraat urprijs f20.— per te aanvaarden. Gem. Woning- JER, Badhuisstraat n 15 Juli of 1 Aug. ïNSTBODE Jg en nacht. Aan- ïds na 8 uur. aan MEISJE voor bekènd met koken _.v., tegen 15 Juli iters O. K., bureau t". iar vraagt met 1 NWON1NG. Huur- per maand, saris Nederlandsch een Prot. gezin ZIT- en SLAAP- pension, in of nabij :r stad. Brieven met der No. 177 aan H. KOK Bzn.. gd bekwaam JFFEUR obussen kan rijden, rs O. H., bureau Jelburg-Rotterdam elegen plaatsen. N PASSAGIERS, ÏN EN VEE. ni v. Rott. v.m.uur v.Midd. v.m.uur 8 8 te bekomen Transport- en Exp. i O. VOS, Telefoon ENHOORN, Telef. 1153- iSTERHOUT, Tel. 282. BUITENHEK, Tel. lOt VL1SS1NGSCHE COURANT Zij, die zich met 1 Juli a.s. op de„Vlis- jsingsche Courant" abonnee* ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num- jitters gratis. DIENSTPLICHT. Vr ij stellingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, 2e lid van het Dienst- ilichtbesluit ter openbare kennis, dat bij leschtkking van den Minister van Oorlog dd. 17 Juni 1927, no. 405 V., 7e afdeeling, aan MARCEL BERNARD LOUIS BER- NAERT en JOHANNES VAN WEZEL, bei den uit deze gemeente en behoorende tot de lichting 1928, met ingang van 1 Juli 1927, voor 2 jaren vrijstelling van den dienstplicht is verleend, wegens het ver- keeren in een geval als bedoeld in art. 15, le lid, punt d der Dienstplichtwet. (Het bekleeden van een geestelijk of een gods- dienstig-menschlievend amb~t, of opleiding tot zoodanig ambt). Tegen deze beslissing kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige, voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding vani het verzoekschrift. Vlissingen, 22 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES L.B. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. n-aar de aanvul- lingsreserve overgaan de gewone dienst plichtigen van de landmacht, behoorende tot de lichting 1912, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd. De tot de aanvullingsresenve behoorende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algemeene op roeping in werkelijken dienst te worden ge roepen en om aan op te komen bij de depót®. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje in December van dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goedleren ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaap, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekendgemaakt wanneer en waar de inle vering moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Vlissingen, 23 Juni 1927. De Burgemeester van Vlissingen, M. LAERNOES, L.B. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag. Alterlei. De Eerste Kamer besloot vóór de vacan te niet meer te behandelen de ontwerpen vaenvoeging der militaire* departementen, collectieve arbeidsovereenkomst en het -'iddenstandscrediet. Wel zullen nog be handeld worden het subsidie voor de luchtvaartmaatschappij, het L. O.-wetje en 1 Comptabiliteitswet. Vandaag werd een serie ontwerpen afge- laan, o.a. dat tot verlaging der kosten voor iaar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) Toch kon de oude dame op een goeden ichtend niet nalaten te zeggen ,Mijn hemel, wat zijn jullie ijverig Hoe 't mogelijk, dat je het uithoudt op zoo'n Tachtigen ochtend, dat je veel liever bui en moest zijn met het kind f Miss Stone Liet dan ook bleek en..." Ofschoon sir Heriot in den regel niet al veel aandacht schonk aan het gebabbel an het oude dametje, kon hij nu toch niet alaten eens even op het jonge meisje te ;tten en moest hij toegeven, dat miss empest gelijk had. Miss Stone zag bleek met een schuldig gelaat legde hij de and op het blad waaraan zij juist bezig 'as en wilde niet, dat zij er verder aan °or werkte. „Maar ik ben heusch heelemaal niet moe, i zoo", trachtte Hilvardine er nog tegen 1 te brengen. „En toch wil ik niét, dat u verder gaat", Prak hij, met groote beslistheid in den ton. In waarheid was het haar lang niet on- elgevallig, dat ze dien ochtend verder vrij a<*, want al was ze nu ook niet moe gewekt voelde ze zich allesbehalve, daar e zoo pas een brief had ontvangen van °uise, die luidde als volgt ...Vanavond nog wil ik je schrijven, beste w, al denken ze dan ook allen, dat ik met °ofdpijn naar bed ging. En hoofdpijn heb de passen. De minister van buitentandsche zaken deelde mede dat het niet mogelijk is om de bepalingen op 1 Juli in werking te doen treden omdat allerlei formaliteiten vervuld moeten worden. Heeft men voor dat werkje nu weer vele dagen noodig? Wat is het toch een klungel-boei aan zoo'n de partement, dat dat alles nu nog niet klaar is. Het zal nu op z'n vroegst 8 Juli worden. Het kan best morgen aan den dag als men gewild: had. Goedgekeurd werd o.a. het acoord met de Naarder kweekers, waarmede die oude kwestie dus van de baan is. Voor een beter onderhoud van het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam pleitten de heeren Van Embden en... Polak. Ten slotte werd nog een tijdje gepraat over Curasao, maar als gewoonlijk had dit niet veel. te beduiden. Examen voor ontvanger. De minister van financiën brengt ter kennis van de ambtenaren der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, dat op 30 Augustus en volgende dagen te 's- Gravenhage zal worden afgenomen het vergelijkend voorbereidend- examen voor ontvanger, bedoeld, bij art. 9 van het Orga- nisatiebesluit Belastingen 1920, voor 5 plaatsen. De verzoekschriften om toelating tot dit examen moeten vóór 15 Juli bij het depar tement van financiën zijn ingekomen. De Indonesische studenten-actie. Hoewel wegens den omvang van de in de kringen van Indonesische studenten in beslag genomen brochures, documenten, enz. het terzake door de benoemde des kundigen ingesteld onderzoek nog niet is afgeloopen, moet, naar men verzekert, toch reeds zijn komen vast te staan, dat er een nauwe relatie, hoofdzakelijk van finan- cieelen aard bestond tusschen de leiding der Indonesische beweging in Nederland en de regeering te Moskou, Wanneer het rapport der deskundigen aan de justitie zal zijn gezonden en het contact met de Sovjet-republiek is beves tigd, zal kunnen worden overwogen in hoe verre tegen enkelen der betrokkenen zal moeten worden opgetreden. Actie in de metaal-industrie. Naar aanleiding van het afwijzend ant woord van den Metaalbond op een schrij ven van den Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond, waarin verzocht werd voor het per soneel van de maatschappij „Feijenoord" de loonen te verhoogen met 10 cent per uur voor de meerderjarigen en voor de jongeren naar evenredigheid, heeft de Me- taalbewekersbond gisterenavond met ar beiders van de maatschappij „Feijenoord" vergaderd. In deze drukbezochte vergade ring is een motie aangenomen, waarin het bestuur de vrijheid wordt gegeven met alle ten dienstestaande middelen de actie voort, te zetten. Het weder in Mei. Aan het overzicht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut over het weer in Mei is het volgende ontleend Van 2 tot 8 en na den 29en was de luchtdruk hoog in het O., N. of N.W., van 9 tot 12 en van 18 tot 28 in het W., NAV. en Z.W., van 13 tot 17 in het Z.W. en Z. tot Z.O.. De depressies, die over het waar nemingsgebied trokken, waren niet diep en volgden elkaar niet in gesloten reeksen op. 'In de eerste dekade waren O.-Iijke, in de tweede W.-Iijke winden talrijker dan nor maal, de derde dekade had een groote overmaat van N.W.-lijke winden de ge middelde windkracht was in de derde de kade boven normaal. Gemiddeld over de geheele maand waren de overdagtemperatuur, het gemiddelde maximum en het gemiddeld minimum resp. lo.O, lo.2 en lo.2 beneden normaal. De eerste dekade was te warm, de tweede en derde dekade waren te koud, de afwijkin gen voor de overdagtemperatuur, het ge middelde maximum en het gemiddelde mi nimum bedroegen resp. 3o.l, 4o.O, lo.4 ik ook zóó zelfs dat ik haast mijn pen niet kan vasthouden Stel je voor Die nare kapitein Trevor heeft alweer aanzoek ge daan om mijn handl Nu, ditmaal heeft "hij zich rechtstreeks tot oom Albert gewend, zeker rn de gedachte, dat hij mij op die wijze dan toch zou kunnen dwingen. En oom Albert was er zeer mee ingenomen, want kapitein Trevor is rijk en nu niet van zoo heel goede familie. Oom heeft immers 't land aan de aristocratie tenminste dat meent hij Maar, o Hilva, als je eens wist hoe ellendig ik mij nu voelde. Niet om kapi tein Trevor, die is mij niets. Maar gelukkig kunnen zij mij toch nooit dwingen, hem te gen mijn zin te trouwen, 't Is om iets, wat oom Albert zei, dat ik me zoo kwel Toen hij nu alles opnoemde, wat de kapitein zoo al vóór had, hoorde daar ook toe, dat die hóé rijk hij dan ook wezen mocht toch niet kon bogen op een voorname af komst. 't Zal mij benieuwen of hij wel ééns kan zeggen, wie zijn overgrootvader was dus zal hij er nu niet al te zeer door ont steld zijn, als hij hoort, dat..." Ik moet oom dan al bijzonder onderzoe kend hebben aangekeken, want hij hield plotseling op en zei toen enkel nog maar zoo iets van dat ik geen familie was van de Dobbs maar dat meende hij nietIk heb er vroeger nooit zoo bij gedacht, van hoe grooten invloed die geheimzinnigheid van onze afkomst op ons heele leven kon zijn. Zeg Hilva, als een man nu echt van een meisje houdt, zou hem er dit dan van doen afzien, om haar hand te vragen?... Neen dat kan toch niet, hè Je zult mij wel heel erg dwaas vinden maar, heusch, ik kan 't niet helpen. Ik voel me zoo ellen dig en 't is zoo heerlijk, om je eens alles 3o.l, 3o.7, 3o.l 3o.l, 3o.7, 2o.O. De hoogste temperatuur 29o.O werd waargenomen in de zeer zonnige eerste de kade, te Gemert op den 5en, de laagst? 2o.4 te Winterswijk op den 11 en. Nacht vorst kwam herhaaldelijk voor. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg 25 m.m. tegen 48 normaal. In Friesland was de neerslag slechts weinig procenten, in het Noorden van Noord-Holland en in Groningen bijna 20 beneden normaal, in Zuid-Holland en West-Noord-Brabant 60 in Zeeland 80 in het overige deel van het land on geveer 50 beneden normaal. In de eer ste dekade viel bijna geen regen, ook de tweede en derde dekade 'hadden over het geheel een neerslag beneden normaal. On weer kwam vooral voor op den 5en, 21 en en 31en. VLISSINGEN, 23 JUNI. Mondhann onicaconcert. De mondharmonica-vereeniging „Cres cendo", directeur de heer W. Lijnberg Jr., geeft morgenavond van half negen tot half tien een openbare uitvoering op de achter plaats van de voormalige kazerne Koning Willem III. Examens. Voor het practisch gedeelte van het examen voor fröbelonderwijzeres zijn te Rotterdam geslaagd de dames J. Dekker alhier en A. Zandee te Goes, beiden leer linge van den cursus tot opleiding voor fröbelonderwijzeressen alhier. Door deze beide leerlingen is nu in eeni- ge maanden het examen voor de volledige acte zoowei practisch als theoretisch voor fröbelonderwijzeres afgelegd'. Bevordering van het Vreetndelingenbezoek Dinsdagavond had in het gebouw van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg, on der voorzitterschap van den heer H. J. G. Hartman, een bijeenkomst plaats van het bestuur dier vereeniging en dat van de vereeniging „Handelsbelang". Het doel van deze gecombineerde vergadering was tot meerdere samenwerking te komen ter be vordering van het vreemdelingenbezoek aan stad en eiland, speciaal met het oog op de in 1928 te Amsterdam te houden Olym piade. In principe werd besloten tot op richting van een comité dar trachten zal plannen te ontwerpen om den ongetwijfeld grooten trek van vreemdelingen bij gelegen heid van de Olympische speren naar ons land tot een bezoek aan Walcheren op te wekken. Besloten werd binnenkort een vergadering te beleggen met diverse an dere vereenigingen daar ter stede die bij een groot bezoek van vreemdelingen aan Walcheren in het algemeen en tijdens de Olympische spelen in het bijzonder direct of indirect belang hebben. Ook met Vreemdelingenverkeer in Vlis singen en met andere alhier gevestigde en voor het doel in aanmerking komende ver eenigingen zal contact gezocht worden. Bovengenoemde vereeniging heeft in de Fransche taal een gids van Walcheren uit gegeven, waarin tal van illustraties voor komen en waarin impressies van Middel burg en Walcheren worden gegeven. Een Tijdrede. Voor de rede van ds. G. Wisse, Christ. Geref. predikant te Utrecht„De dagen van Noach en het naderend wereldeinde", gisterenavond in de Nieuwe Kerk te Mid delburg gehouden, bestond enorme belang stelling. Reeds lang voor den aanvang was de kerk tet in alle hoeken gevuld, zelfs velen moesten- zich met een staanplaats tevreden stellen. Van alle kanten, zelfs met autobussen uit Zuid-Beveland, waren be langstellenden naar Middelburg gekomen. Ds. Wisse wees in zijn rede op den afval van God en Zijn dienst in onze dagen en zoo was het ook in de dagen vóór den zondvloed. Thans nu het Westen niet meer van God' wil weten, zal Hij het Oosten doen ontwaken Hij zal komen en scheiding toe te vertrouwen". „Ja, mij alles toevertrouwen, dat is juist, wat ze niet wil I" zuchtte Hilva, nadat ze nu al ten derden male het opgewonden schrijven had overgelezen. Hilva zou haar vacantie in Hertindree hebben doorgebracht, maar een paar dagen nadat ze dien brief van Louise had ontvan gen, kreeg ze een haastig schrijven van mrs. Dobbs, waarin deze haar mededeelde dat haar zusje zeker kou had gevat, want dat ze althans weer heel minnetjes was. De dokter had echter verklaard, dat er in 't minst geen gevaar bij was maar dat neemt niet weg, dat ze toch maar weer besloten hadden onmiddellijk naar de Rivie ra te gaan. „We hopen, dat we je daar toch bij ons zullen zien. Want Louise heeft er nu een maal haar zinnen op gezet en 't is van het grootste belang om haar maar zoo kalm mogelijk te laten. De onkosten van de reis behoeven natuurlijk geen bezwaar te zijn", besloot de brief. Een begeleidende post wissel ruimde dan ook practisch dit be zwaar uit den weg en hoe trotsch Hilva ook mocht wezen, het verlangen om haar zusje te zien was toch nog sterker. Hilva's eigen brieven, verzonden van de villa, die mr. Dobbs zoo lang gehuurd had, waren beslist geruststellend zoowel wat haar lichaams- als wat haar gemoedstoestand betrof. Ze kwam niet meer terug op haar vroegere wanhoopsuitingwaarschijnlijk had ze spijt van die groote vertrouwelijk heid. Gelukkig voor haar, dat ze voorloopig weg was uit Hertindree. Hilvardine begon nu allervurigst te verlangen naar de vacan tie, en dankbaar aanvaardde ze miss Tem pest's aanbod van nog een weekje extra. EGYPT maken tusschen de goeden en de kwaden. De reus-mensch met zijn sport en spel, met zijn communisme en filosofie, is onmachtig als God zijn oordeelen op de aarde zendt. Slechts alléén diegenen die den Naam des Heeren zullen aanroepen in den dag des oordeels, zullen behouden worden. Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1927 aan den heer K. J. W. Bernet Kem- pers, directeur der registratie en domeinen te 's-Gravenhage, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het bestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen, voor het district Walcheren,Zuid- en Noord- Beveland benoemd tot lid van het bestuur aer Visscherijen op de Zeeuwsche stroo men, voor het district Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland, de heer C. E. de Jonge, directeur der registratie en domeinen ;e Middelburg. De provinciale begrooting. In hun toelichting tot de aangeboden be grooting der provincie Zeeland voor 1928 wijzen Ged. Staten er de Provinciale Sta ten op, dat gelijk reeds sedert verscheidene jaren gebruik is, in de begrooting geen saldi van vorige dienstjaren zijn gebracht. De geraamde ontvangsten en uitgaven hebben alleen op het dienstjaar 1928 be trekking en geven nu een zuiverder beeld van den toestand, dan wanneer daarbij ook de resultaten van vorige jaren waren opgenomen. De saldi van 1924 en vorige jaren zijn reeds in de afgesloten rekeningen verwerkt. De dienst 1925 heeft een nadee- lig saldo opgeleverd van 382.198.11, en ook de dienst 1926 zal vermoedelijk met een nadeelig saldo sluiten. Dat behoeft evenwel geen ongerustheid te baren. In deze beide dienstjaren zijn buitengewone uitgaven gedaan, waar tot dusver geen buitengewone inkomsten tot gelijk bedrag tegenover stonden. Het surplus werd be- Taald uit opgenomen kasgeld. Wanneer het bedrag daarvan ten gevolge van nog te doene uitgaven zoo boog mocht stijgen, dat het opnemen van kasgeld tot bezwaren aanleiding zou kunnen geven, zal de vlot tende schuld worden omgezet in een defi nitieve geldleening. Daartoe bestaat de ge legenheid daar van de leening van 4.000.000, waartoe in 1925 besloten werd, nog niet meer dan 2.500.000 is op genomen er kan dus nog 1.500.000 worden geleend, voor welk bedrag de rente reeds onder de uitgaven in de begrooting voor 1928 is uitgetrokken. Ten aanzien van de uitgaven der pro vincie voor electrificatie wordt gemeld, dat voor Zeeuwsch-Vlaanderen is toegestaan 2.700.000, en tot nu toe is betaald f 2.386.810, zoodat voor Zeeuwsch-Vlaan deren in rond bedrag nog 313.000 be schikbaar is. De provincie heeft voor de uitbetalingen van de P.Z.E.M. geleend in 1919 400.000, begrepen onder de leening van dat jaar ad nominaal 1.250.000 in „.Ofschoon ik, eerlijk gezegd, niet weet hoe wij het zonder u kunnen stellen", sprak het oude dametje. „Emmie wordt een heel ander kind, sinds u hier is. Dat heeft mijn neef zelf gisteren nog gezegd." Hilva bloosde hevig. Het was niet mak kelijk, sir Heriofs lof te verdienen maar daarom was die juist zooveel waard. „U komt toch vooral weer bij ons te rug drong miss Tempest aan. „Het zusje zal u toch niet overhalen om voor goed bij haar te blijven „Neen, daar behoeft u niet bang voor te zijn", antwoordde Hilva glimlachend. „Louise's pleegouders zijn heel aardig voor mij, maar daarom denken ze er toch niet aan, mij als hun nichtje te beschouwen. En dat vind ik maar heel goed ook", voeg de ze er onwillekeurig bij. „Wat zijn 't voor soort menschen vroeg miss Tempest, „'t Was zeker een heel belangrijk iets voor uw zuster, dat ze haar zoo tot zich namen „Ja, dat geloof ik ook", antwoordde Hil vardine peinzend. „En toch denk ik soms..." Hier hield ze op, en was maar heel blij, dat het gesprek opeens tot een goed einde kwam door het binnentreden van Em, die één en al opgewondenheid was over een pretje in het vooruitzicht. miss Stone", begon ze, „weet u wel, dat Yenters' Variété vanmiddag een voor stelling zal geven in Yersley Vader zegt, dat hij toch voor zaken daar heen moet, en nu zal hij mij zoover meenemen in zijn auto, en u moet ook mee, want vader zegt dat hij geen tijd heeft. Jammer voor hem, hé Maar ik gun u 't pretje ook graag, hoorvoegde ze er bij met neerbuigende 1923 nominaal 1.000.000. Van de leening van 1.250.000 is tot en met 2 Januari 1926 afgelost 61.000; naar evenredigheid is daaronder voor de electrificatie begrepen ruim 19.000. Van het voor dit doel ge leende bedrag bleef dus 381.000 onaf- gelost, welk bedrag is opgenomen in de conversieleening van 1 Januari 1926 ad 2.500.000, d.i. ruim 15 Van de leening zal tot 31 December 1927 zijn afgelost 120.000, waarvan alzoo voor electrifica tie 15 d.i. 18.000. Van de leening 1923 van 1.000.000 zal tot en met 1 Januari 1928 afgelost zijn of worden 40.000. Van de schuld, door de provincie aangegaan voor de electrificatie van Zeeuwsch- Vlaanderen zal dus bij het begin 1928 reeds gedelgd zijn 19.000 plus 18.000 plus 40.000 is 77.000, Dit resultaat is bereikt, niettegenstaande de P.Z.E.M. aan de pro vincie nog geen aflossing heeft betaald (nog niet heeft afgeschreven) en geen di vidend (rente) heeft uitgekeerd van het eerste door de provincie- aan haar in den vorm van aandeelen-kapitaal verstrekte millioen. SOUBURG. De collecte voor de jongste stormramp heeft alhier opgebracht 731.67. Bij het gisteren te Cortgene gehouden concours van den Zeeuwscben Zangers- bond „Zang Veredelt", behaalde de zang vereniging „Uitspanning door Inspanning" tc Souburg, den eersten prijs in de eerste afdeeling. Geref. Gem. Tweetal te Aagtekerke ds. J. Overduin te Werkendam en ds. A. Ver hagen te Middelburg. De „kerk, ia huis". Bestuurders van de Manhattan-kerk te New-York hebben, naar de „Times" ver- roemt, besloten het tegenwoordige kerkge bouw in Broadway af te breken en in plaats daarvan een gebouw van 23 verdie pingen te doen zetten. Het nieuwe gebouw zal behalve een kerk, winkels en woon huizen bevatten. Dit zal het mogelijk ma ken een goeden geldelijken grondslag voor de kerk te leggen en letterlijk de „kerk in huis" te brengen. Twee andere gemeen ten zijn voor eenigen tijd reeds op dezelfde wijze te werk gegaan. De woningen in her nieuwe gebouw zijn bedoeld voor men schen met een middelmatig inkomen. Men zal er zorgvuldig op toe zien, wie er in worden toègelaten. De winkels zullen ver huurd worden op voorwaarde, dat ze des Zondags gesloten blijven. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de luitenant ter zee der 2e klasse A. D. A. Peereboom Voller, den 9en Juli a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Triton" is dc luitenant ter zee der 2e klasse T. Boelen, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. den 31 en Juni a.s. op non-activiteit gesteld. Marine luchtvaartdienst. In 1927 kunnen benoemd worden eenige officieren-zeewaarnemers 3e klasse bij de Koninklijke marine-reserve, bestemd om over te gaan tot officier-vlieger. Leeftijd 1926 jaar. Zeevaartkundige kennis en kennis van draadlooze telegrafie strekt tot aanbeveling. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij het departement van mari ne. Aanmelden vóór 1 Juli. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1927 le. aan den officier van den marine stoomvaartdienst der le klasse J. Jongepie-, wegens ongeschiktheid voor de waarne ming van den dienst uit hoofde van li chaamsgebreken, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van levenslang pensioen 2e. bevorderd tot officier van den marine- stoomvaartdienst der le klasse de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse F. B. Crane. is, met ingang van' 16 Juli 1927, bij de goedheid. „Dat zal heef prettig zijn, lieve Em", zei Hilva. Vol verlangen zag ze uit naar dien lan gen tocht door de frissche groene weiden, en het bleek nog genotvoller dan ze ver wachtte. Sir Heriot had zich pas een prachtigen, eerste-klasse auto aangeschaft en dit zou een proefrit wezen, 't Was een heerlijke, zonnige April-middag en de we gen waren uiterst geschikt. ,,'t Is haast jammer om zoo gauw te gaan", zuchtte Em, terwijl ze langs velden vol gele primula's en vriendelijk-blauwe viooltjes gleden. Maar toen dacht ze op eens weer aan de attractie, die hierop vol gen zou, en nu maande ze haar vader eer tot spoed aan. „Anders mochten we eens te laat komen om een goede plaats te krijgen." „O, daar behoef je niet bang voor te zijn", antwoordde hij. ,Er is ruim plaats in den „Town-Hall" zelfs voor een voorstel ling van Yenter's Variété. U kent den Town-Hall van Yersley zeker niet, miss Stone Nu, dan zult u er van genieten 1" ,,'t Is een prachtige zaal", meende nu Em. „Ik ben er eens naar den bazaar ge weest met tante Grace en 't was er heer lijk, maar wel erg warm „Wat de ventilatie betreft, is het wel de ongelukkigste gelegenheid, die ik ken, miss Stone Ik dank den hemel, dat ik er nu althans niet een paar uur zal hoeven door te brengen. Maar ik heb echt met u te doen als ik denk wat u nog wacht t" „O, we stellen er ons toch heusch veel van voor, is 't niet Em antwoordde Hil va met tact, toen ze zag dat Em's gezichtje geweldig betrok. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1