KM e",ae;<sdoM Qfin 25 WOENSDAG 32 JUNI purol ■No. 144; ksciijni Éyeiijks, sp Zsndag en slgemegn erkende Christelijks Feestdagen BERICHT. BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provincienieuws ■1927s I Juni Fernando Noronl laar Amsssrdam 1 Juni van SouthamptJ New-York- 1 9 Juni Cape Race, RottJ York a uni van Plymouth \'e erdam te .Amsterdam van VU SSI NGSCHE COURANT RBERiCHT terstand- 770.4 te Wc-end iterstand 747.3 te Mali] t den avond van 22 Jun| üge, tijdelijk afnemen! d-Westelijke wind, meel inig of geen regen |e| r te Vlissingen. (ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Waicheren 2.2Q per 3 maanden, lptanco door het geheele rijk 2.56. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- Itche verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6,10. Afzonderlijke nummers 5 eent. jlitynfirm; F,Ui li ÏELOE irjilstmt 58-60, ïiissinp. Teiel. II. ?Bsirikenin(j 8G287 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1,10Familieberichten van 16 regels 1,70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. VUIF een ongeluk. UUU gulden bij verlies van een band, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. L.K. v.m. 7.35 8.37 9.43 10.52 n.m. 7.50 8.55 10.06 11.131 Auto's en Fietser Juni 22 9.54 23 9.54 24 9.54 25 9.54 END A naJrelijkhedfcri, Openhsi Vergaderingen enz. Dagelijks bioscoop-voorl vonds 8 uur. Woensf ag- en Zondagmiddag ilheimina. iedere] 0i.30 soirée dansant' 7.30 af cabaret-avond, i Zaterdag- en Zondag] -6 matinée-dansante. andag en Vrijdag, Con« 0 uur. ■n Zondag Thé-dansanti -iur. Woensdag, Donderdag Zondag, Soirée-dansant uur. )ELBURG. Openbare fijdrede 8 uur. Adverlenfiën icf gevraagd een GERSJONGEN ACS DE VISSER. Ie LEG KIPPEN. asteelstraat 88. fONAL CASSA als nieuw voor f 150 )E KLEINE WINST" aat 15. een flinke ERKVROUW. ijdinghal „Vliss. Crt: man zoekt nef (OSTHU1S. etters O. D., bureau ant". ;ezinswoningen heldestraat, direct te lypotheek beschikbaar. Giacissfraat 74. aangeboden een P te DENIERSZAAK jovenwoning. Brieven bureau „Vlissingsche Zij, die zich met 1 Juli a.s. op de„Viis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien Idatum verschijnende num- |tners gratis. KAMER-OVERZICHT. Eerste Kanier. Zitting van Dinsdagavond. De voorzitter deelde mede, dat in de af- deelingen behandeld zullen worden eenige wetsontwerpen en dat andere morgen om Jialftwee uur in openbare vergadering zul- |len worden behandeld. De heer Wfbaut vroeg ol de comptabil iteitswet niet zal worden behandelde Er zijn daarin artikelen, die in werking treden op Juli 1927«. Hoe is dat mogelijk als dit ont- Iwerp nu niet in de afdeelingen wordt on derzocht. De voorzitter antwoordde, dat de laatste dagen nog verschillende wetsontwerpen zijn ingekomen, zooals de wet op het col lectief arbeidscontract, de instelling van een departement van defensie, de compta biliteitswet, het subsidie aan de K. L. M., de onderwijswet,, en dat de regeering hem reeds verzocht heeft enkele van die wets ontwerpen te behandelen. Spr. wil echter éérst het oordeel van de Kamer inwinnen en overleg plegen met de nieuwe centrale sectie. Hij zal evenwel heden voorstellen om de volgende week enkele wetsontwer pen in de afdeelingen te onderzoeken. Wat noodig is moet gebeuren.' Hij deelde vervolgens mede, dat ingeko men is een schrijven van den griffier der Kamer, mr. H. Zillesen, waarin hij als zoo danig ontslag vraagt. De voorzitter stelt voor een comissie van drie leden te benoemen om advies uit te brengen over dit verzoek en als zoodanig worden aangewezen de heeren Van Lan- schot, Polak en Rink. De vergadering werd daarop verdaagd' tot hedenmorgen 11 uur. childersjongen P. J. FAGG, Bran- en ENWON1NG. jdinghai „Vliss. Crt." 3f te huur te Vlissin- IS, bevatt. 5 kamers, s en keuken. Geschikt Pension, Logementol ngers. Ook gedeelle- ileerd. AdresGroote Tissingen. 'ouw, op leeftijd, zag geplaatst als 5HOUDSTER er of Weduwnaar met tter B., aan W1LLEM- eri. Bureau, Lange Middelburg. lelburgsche pij v. Stoomvaart iiddelburg-Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, ÏREN EN VEE. v.Midd. v. Rott. Juni iv.m.uurv.m.uur 3 8 4 - 7. 8 8.1- tlën te bekomen "I.V. Transport- en Esp- -rven O. VOS, Telefoon - EENHOORN, Telef. 153- OOSTERHOUT, Tel. 283. »rs. BUITENHEK, TeL W Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Nadat Maandagavond de leden officieel op het stadhuis te Haarlem door den bur gemeester waren ontvangen, is gisteren :,i het'Gemeentelijk Concertgebouw de alge- meene vergadering van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten geopend. De voorzitter dr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, hield een uit voerige openingsrede, waarin hij de ver schillende vraagstukken, die zich op ge meentelijk gebied voordoen, aanstipte. De wensch, waarmede dr. Fockema An- èeae besloot, is deze, dat de vereeniging meer en meer worde zulk een lichtende, op ons gebied alom tegenwoordige, betrouw bare cataphote, die overal waar het noodig is de richting, welke h.i. behoort te worder ingeslagen, aangeeft, en allen, die dreigen ai te dwaen, verkeerde wegen te betreden en onze rechtmatige belangen te schaden, tijdig waarschuwt en op het goede pad Yogt terug te brengen, in het algemeen .ffnieentebelang en daardoor in ruimeren mi, in het algemeen belang Bij de rondvraag weiden o.a. ter sprake gebracht de kwestie van de financieele ver houding tusschen rijk en gemeente, de fi- Naar het Enge'sch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 17) Zoo heel-vluchtig zag Hilvardine een door-de-zon gebruind gelaat, met een paar vriendelijke, grijze oogen, en een uitdruk king van groote vastbeslotenheid om den mond, die zich nu echter tot een teederen glimlach plooide, terwijl de lippen spraken ,Wel, vrouwtje, ben je zóó blij, dat papa daar weer is Toen keerde Hilva zich om met onbe- dwingbaren lust om te huilen. Niemand die verder meer op haar lette, toen ze kalm het zijhek van het station uitstapte, en iangs een buitenweg huiswaarts keerde, nog lang «er het bewuste „omspannen" had plaats gehad. Maar wel hoorde ze luide juichkre ten toen de stoet zich in beweging zette tn onwillekeurig verhaastte ze haar schre- om er toch ook iets van te kunnen zien. door de bladerlooze heg. Kijk, daar waren ze een troepje hijgen de mannen, die het rijtuig trokken, terwijl "og een beele schaar gelijken tred met hen hield en dus lustig naast den landauer [oortdraafden, waarin miss Tempest zat te huilen, nu en dan haar oogen eens afvegend Jet een tip van haar voile, terwijl sir Heriot de groeten op militaire wijze beantwoordde. Hilva zag nu voor het eerst dat hij den drm in een verband droeg. Zijzelve had Tempestone al lang bereikt, der de stoet er aan kwam en ze hield' zich l°en zoolang mogelijk schuil in de leerka- nancieele toestand van plattelandsgemeen ten, de bijdragen van buitengemeenten voor liet onderwijs, de verzekering tegen storm schade, de bepalingen in gemeentelijke ver oideningen betreffende de maximum-snel heid voor motorrijtuigen. Een onderscheiding voor onze industrie. Naar wij vernemen heeft de N. V. v.h. Kipp Zn. Instrumentenfabriek te Deift, onlangs van de Japansche marine een zeer interessante opdracht ontvangen, nl. het vervaardigen van een piezometer, zooals in gebruik is op het Cryogeen La boratorium te Leiden. Dit toestel dient tot onderzoek van gas sen onder hoogen druk en lagen tempera tuur. De hooge eisohen, die aan een derge lijk toestel worden gesteld, mogen o.a. blij ken uit de constructie van de stalen kranen, welke aan een druk van 200 atm. worden onderworpen en daarbij niet de geringste lekkage mogen vertoonen. De benoodigde stalen cylinders werden door de machine fabriek Reineveld te Delft uit massief staal geboord' en de verbinding met de stalen capillaire buizen zijn autogeen gelascht. Terwille van een overzichtelijke opstelling zijn de verschillende manometers en ver bindingskranen op een afzonderlijk bord gemonteerd. De proefpersing van dit uiterst zelden voorkomende toestel zal plaats hebben in het Rijks Nijverheids Laboratorium aan de Nieuwe Laan te Delft, terwijl de keuring zal geschieden door een delegatie van de Japansche marine. Een cadet uit het leger gezet Naar het „Vad." verneemt, is Raden Soe- ardeo Tirtosoepono, cadet van de Militaire Academie te Breda, zoon van een regent, uit het leger gezet, omdat in zijn bezit wa ren gevonden papieren en tijdschriften, die met groote zekerheid bewezen, dat hij in betrekking stond met de communistische organisatie, waarover den laatsten tijd zoo veel te doen is geweest. Het feit, dat de jonge man, die vlak voor zijn officierspro motie stond, bovendien nog in de schulden stak, schijnt mede oorzaak te zijn geweest van zijn verwijdering. Naar verluidt, is hij nog op audiëntie geweest bij den minister van oorlog, om clementie te pleiten, maar dit schijnt hem.niet gebaat te hebben. Jaarverslag Nederlandsche Bank. Door de Nederlandsche Bank is het jaar verslag in het licht gegeven. In de allereer ste plaats wordt daarin gewag gemaakt van de omstandigheid, dat na zooveel jaren van spanning in den economischen toe stand der wereld, er meer teekenen zijn, die op een toenemenden voorspoed wijzen, en een weerspiegeling daarvan te vinden is in de koersen op de wisselmarkt en in de.n rentestand in het interne geldverkeer der landen. Nederland behoort tot de landen, die tot den gouden standaard zijn terugge keerd, waarbij het zich heeft •voorbehouden alleen goud uit te voeren naar die landen, die wederkeerig tot afgifte van goud be reid zijn, zoodra ten opzichte van hun valuta het goud-uitvóerpunt naar Neder land bereikt is. Teneinde hef onnoodige en onecono mische heen en weer zenden van goud te voorkomen is de Nederlandsche Bank in de buitenlandsche wisselmarkt actief opgetre den, hetgeen uit het verloop der buiten landsche wisselmarktportefeuille duidelijk is gebleken. Van 31 Maart 1926 tot 31 Maart 1927 viel per saldo een teruggang van 22.225.980 (inclusief saldi) waar te nemen. Toen die wegtrekkingen in Febru- mer. De middag kroop letterlijk voor haar om. Em verscheen niet wéér voor tegen bedtijd en toen was ze veel te moe en overspannen, dat ze nog een aangenaam gezelschap kon wezen. Het eindigde dan ook met een geweldige huilpartij en niet in de beste verstandhou ding met haar omgeving, werd ze dan ook door haar „nurse" naar bed gedragen. „Foei, miss Em En dat op den eersten avondi, dat uw vader thuis is", riep de goe de vrouw. Maar Em hoorde niet en Hilva, die ein delijk te hulp geroepen werd, kon enkel nog maar constateren dat de reactie nu was ingetreden, na zoo'n heeien dag van gewel dige opwinding, en dat hier dus geen strengheid, maar kalme vriendelijkheid hielp. Dus ging zijzelve aan het bed zitten en sprak het kind kalmeerend; toe zóó ernstig en overtuigend evenwel, dat Em nu geen bezwaar meer maakte om haar avondeten te gebruiken, waar ze zich eerst zoo heftig tegen verzet had. „Ik houd van u O, ik houd vreeselijk van u J" riep ze, haar dunne armpjes om Hilva's hals slaande. „Zelfs als ik ondeu gend. ben, houd ik nóg van u. Dat heb ik papa ook gezegd en die vond 't heel pret tig en zei, dat u dan maar altijd, altijd bij mij blijven moest Hilva hieldi zich, of ze dit dan ook een zeer aangenaam vooruitzicht vond), en zóó zeer kalmeerde het kind tenslotte, dat ze slaperig werd en insluimerde half in bed, nog half in de armen van haar gouvernante. Hilva wachtte eerst, tot ze nog wat vas ter sliep, vóór ze haar op de kussens terug legde, toen het geluid van een zachten voetstap haar verschrikt deed' opkijken en ari 1927 in de hand werden gewerkt door de omvangrijke buitenlandsche emissies hier te lande, meende de Bank goed te doen haar beleeningsrente met V2 te verhoo- gen, welke kleine waarschuwing aan de bedoeling heeft beantwoord. De discontomarkt bleef zich bevredigend ontwikkelen en de bepalingen betreffende de principieele discontabiliteit van ivisseis bij de Nederlandsche Bank zijn in het afge- loopen jaar wederom geleidelijk verruimd. Met de afgifte van gouden tientjes werd voortgegaan en doon de circulatie is hier te lande in het afgeloopen boekjaar voor 7.508.050 opgenomen. Sedert 17 Novem- ver 1925 toen" met de afgifte van gouden tientjes werd begonnen heeft de Bank in het totaal afgegeven 31.467.100, waarvan dus in het tijdperk 17 November 1925 31 Maart 1926 met een bedrag van 23.959.050, waarvan echter 53.509 in denzelfden tijd terugvloeide. Aan zilver bons stond uit op 31 Maart 1927 voor een bedrag van 12.309;000 tegen 15.740.000 op 31 Maart 1926- Aan de geleidelijke in krimping van zilverbons werd door de Ne derlandsche Bank meegewerkt. Daar hier en daar klachten werden geuit, dat geen voldoende betaalmiddelen ter grootte van 'n rijksdaalder in omloop waren,zijn op ver zoek der regeering weer in ruimere mate zilverbons in omloop gebracht. De Neder landsche Bank bleef het laatste boekjaar voor ernstige nieuwe verliezen op disconto en beleening gespaard. Bij het giroverkeer valt een vooruitgang waar te nemen. Het geheele winstcijfer over het afgeloo pen jaar bedraagt na afschrijvingen etc. en storting in 't pensioenfonds 11.635.697.23. Van de winst is in totaal aan den Staat dei- Nederlanden gekomen 6,161.829.35. VLISSINGEN, 22 JUNI. In onze Tijdinghal. Wij geven eenige foto's van de plechtige begrafenis van de slachtoffers die Vrijdag te Amsterdam door den bliksem wer_den gedood. De ontvangst van de Vereeniging van Ned. Gemeenten, die te Haarlem haar jaar vergadering heeft gehouden. De aanbouw van een nieuwe locomotie- venloods te Amsterdam. De asphalteering van de Nagtegaalstraat te Utrecht. Ten slotte een foto van het Duitsche stoomschip „Lotte Leith" dat 25 graden slagzij maakte, daar door den storm de lading gezaagd hout was verschoven. Middelburgsch Muziekkorps. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft a.s. Vrijdag, des avonds 8 uur, een uitvoe ring op het Molenwater, en Zondagmorgen van 8 tot 9 uur een uitvoering van gewijde muziek in de Abdij. Zeeuwsche Polder- en Waferschapsbond. De Zeeuwsche Polder- en Waterschaps- bond houdt zijn algemeene vergadering on Zaterdag 2 Juli, des morgen 10 uur op de hofstede „Holland's Hoeve" van den heer A. A. van Nieuwen'huizen te St. Philipsland. Daarin zal o.a. behandeld worden het rapport der wegenwalscommissie. fluisteren „Stil... Stil... „In slaap *klonk de vraag van den indringer. Het was sir Heriot zelve en eerst nu viel het Hilva op, hoe mager hij toch was waarschijnlijk na al hetgeen hij had door gemaakt Althans zijn gekleede jas hing hem los om het lijf. Met bijna vrouwelijke teederheid streek hij een vlokje haar van het klamme voor hoofd van het kind, maar verdween weer heeJ gauw in de kamer daar naast. Hier wachtte hij nu op haar en met uitgestoken hand kwam hij onmiddellijk op haar af. Hij betuigde, dat hij haar eens hartelijk danK wildé zeggen voor alles wat ze vóór zijn dochtertje had gedaan en toen Hilva nede rig erkende, hoe zeer ze voelde, dat ze nog tekort schoot in haar taak, lachte hij haar bezwaren weg, op gulle, gemakkelijke manier. „U zoudt haar niet kunnen regeeren... Nu, geen mensch, wien dat geheel gegeven is Maar volgens verklaring van het kleine ding zelve, is u al een heil eind! op weg en laat ze het dan nu maar eens getroffen hebben ,,Hoe bedoelt u dat vroeg Hilva. „Wel", antwoordde sir Heriot, „haar vroegere gouvernantes en haar naam is legio zijn allen maar een korten tijd gebleven en juist, als we hoop kregen dat het nu misschien wel zou gaan, gaven ze het op Maar u zult haar toch niet in den steek laten, miss Stone Hilva keek naar hem op, met ondeugend lachje. „Als u mij dit vanochtend gevraagd hadt, dan zou ik het zeker geheel eens zijn ge weest met mijn voorgangsters maar van- Door den heer J. A. Royer, ingenieur van den provincialen waterstaat in Zuid-Hol land, te 's-Gravenhage zal een voordracht worden gehouden oven„Het wegen-vraag stuk in verband met de wegenbelasting wet". Om 9.30 zal het bestuur officieel ten ge meentehuize van St. Philipsland worde.i ontvangen. Na afloop van de vergadering zullen de aanwezigen gelegenheid hebben gemeen schappelijk een maaltijd te gebruiken in hotel „De Druiventros". Hierna zal per auto's worden gereden naar den zeedijk van den Prins Hendrikpol der en vervolgens naar het polderhuis van het waterschap Rumoirt. In vrijheid gesteld. Naar ons ter oore komt heeft de justitie te Middelburg gisteren in vrijheid gesteld den aldaar sedert ongeveer 4 maanden zich in arrest bevindenden R„ die verdacht werd in den nacht van 7 op 8 Februari jl. te lerseke zekeren B. te hebben vermoord. Zooals bekend looft de justitie een beloo ning van 400 uit voor den gene, die zoo danige aanwijzingen of inlichtingen ver strekt dat deze tot de ontdekking en- ver oordeeling van den dader van dien inoord leiden. Provinciale Staten. Behalve de reeds eerder gepubliceerde voorstellen van Ged Staten voor de aan staande zomerzitting der Provinciale Staten van Zeeland> zijn thans nog in druk ver schenen een voorstel om af te wijzen het verzoek van het bestuur van het Centraal Archief- en Inlichtingenbureau te Amster dam om voor 1926 een subsidie te mogen ontvangen van 100. Hoewel Ged. Staten allerminst willeb twijfelen aan het groote nut, dat een zoodanige instelling voor de gemeentebesturen kan afwerpen, is het hen niet mogelijk daarin ook een provinciaal belang te bespeuren. Daarbij komt nog, dat steeds meer en meer van de provinciale fondsen wordt gevergd voor zaken van zuiver provinciaal belang en de noodige zuinigheid nog gebiedend noodzakelijk is. Ook is bij de stukken gevoegd' het ont- werp-begrooting voor 1926 met een eind cijfer van 1.940.269.25 en een post on voorziene uitgaven van 27.531.25. Voor rente van leeningen wordt geraamd een bedrag van 320.960 en voor aflossingen 120.500. Verder vermeldt de agenda de volgende nog niet in druk verschenen voorstellen van Ged, Staten tot aanhouding van een adres van de diocesane Federatie „Het Wit- Gele Kruis" in het bisdom Breda om sub sidie voor wijkverpleging tot wijziging van het algemeen reglement voor de pol ders of waterschappen in Zeeland tot vaststelling van de grenzen tusschen Een dracht- en Hellegatpolder tot wijziging van het bijzonder reglement SerLippens c.a. en idem van Stoppeldijk c.a. tot verleening van subsidiën aan instellingen voor handelsonderwijs tot overneming van plaatselijke electriciteitsnetten in Zeeuwsch-Vlaanderen tot vaststelling van een provinciaal wegenplan tot aanhouding van een adres van de besturen der gemeen ten Westkapetie, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke betreffende de verbetering van den weg door hun gemeenten tot wij ziging van het bestluit van 20 Juli 1926 tot verleening van subsidie voor de verbete ring van den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven tot stichting van een ge bouw te Breskens aanschaffing van een ponton, oprichting van een olietank en stichting van een kolenbergplaats te Vlis- avond denk ik er nu wel wat anders over. Want ik houd er niet van, iets op te geven", voegde ze er toen bij, met de trotsche hoofdbeweging, die mrs. Cedway al eens getroffen had, als zoo volkomen overeen stemmend met de manieren van den oudja edelman op Cedway Park. Sir Heriot was zeer ingenomen met het optreden van de nieuwe gouvernante. Zoo lang hij nog invalide was, merkte men maar weinig van hem in zijn eigen huis, want het grootste dee! van zijn tijd bracht hij in de bibliotheek door, met het uitzoeken en rangschikken van zijn notities betreffende den veldtocht, dien hij meemaakte want hier wilde hij een werk over uitgeven. HOOFDSTUK X. Op een ochtendin het begin van de maandi April, was Hilvardine juist klaar met haar lessen en zou ze met haar leerlinge een wandeling gaan maken, toen er aan de deur van de leerkamer werd getikt en sir Heriot binnentrad. „Ik kom u een gunst verzoeken, miss Stone", vroeg hij, regelrecht te voorschijn komend met hetgeen hij op 't hart had. „Tante vertelt me daar, dat u kunt ma chine-schrijven. Nu heb ik een schrijfma chine en meende die zelf te gebruiken, maar 't gaat toch niet best. Zoudt u nu ook misschien zoo goecl willen wezen, mij wat van uw tijd af te staan, dat ik u een stuk dicteeren mocht?" Natuurlijk was Hilvardine onmiddellijk bereid en Em moest er nu maar eens met haar Nurse op uit. Sir Heriot ging de gouvernante vóór naar de bibliotheek, waar miss Tempest gewoonlijk met haar breiwerk zat. Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, Stationsstraat MIDDELBURG. singen, een en ander voor den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde en ten slotte wijziging der begrooting 1926 en 1927. De aansluiting der booten Vlissingen Breskens op de tremen te Vlissingen. In antwoord op de desbetreffende vragen van het Statenlid, den heer Walfien, over de minder goede aansluiting der booten op de treinen te Vlissingen, antwoorden Ged. Staten thans, dat er steeds naar gestreefd wordt de booten, zooveel doenlijk, te laten varen in aansluiting op de treinen, welke te Vlissingen aankomen en vandaar ver trekken. Hierbij moet rekening gehouden worden met het feit dat er voor Vlissingen Breskens slechts één boot beschikbaar is en ook met de dienst- of werktijden van het personeel. Wanneer de tijd tusschen aan komst en vertrek der treinen te Vlissingen minder dan 1 '/2 uur is, kan met één boot de aansluiting niet worden gegeven. Inleggen van een tweede boot is niet mogelijk met het oog op de aanzienlijke daaraan ver bonden kosten. Het doen aansluiten van de boot met van Vlissingen vertrekkende trei nen is vrijwel gelukt. Dit is niet gelukt met de mailtreinen, die echter alleen le en 2e klasse hebben en moeten wachten op de aankomst der „Zeeland"-booten. Zij wor den gevolgd om 18.49 door een sneltrein, stoppende in de hoofdplaatsen van Zeeland, wat met de boottreinen niet het geval is. Het is niet raadzaam de boot van 18.10 uit Breskens te vervroegen, deze boot geeft nu aansluiting op den sneltrein van 18.49 en den stoptrein van 19.34. De eerste twee van Vlissingen vertrekkende booten kunnen geen aansluiting geven, daar de eerste trein eerst te 8.58 te Vlissingen aankomt. Deze reizen worden in hoofdzaak gemaakt voor locaal verkeer en om de menschen van Breskens naar de van Vlissingen vertrek kende treinen te brengen. De middagtrein is verlaat van 14.09 tot 14.49 en kan de boot daarop niet wachten, wil zij tijdig van Breskens vertrekken om den trein van 16.13 van Vlissingen te halen. Volgens de thans geldende dienstrege ling begint de dienst van Vlissingen op Breskens om 5.50 en eindigt hij om 20.20 Door die regeling kan het personeel thans den avond in den huiselijken kring door brengen en heeft het gelegenheid om tus schen 12.45 en 14.30 thuis het middagmaal te nuttigen. Vervroeging van de thans van Vlissingen om 14.30 vertrekkende boot tot 13.25 zou dit laatste onmogelijk maken. Bovendien zou dan tusschen 13.25 en 17.20, dus in nagenoeg 4 uur geen gelegenheid „Lieve hemel, miss Stone, kunt u daar nu ook al mee terecht vroeg ze, toen Hilva onmiddellijk haar plaats aan de ma chine had ingenomen. „Ik vind 't lang geen onaangenaam werk", meende Hilvardine. „Ik heb er zelfs nog wel eens over gedacht om te sollicitee- ren naar een plaats van een secretaresse en daarvoor wordt typewriten wel bijna altijd verlangd." „O, maai dan is u in deze betrekking vrij wat beter af. Want dit is toch veel ge zonder, dan zoo'n heelen dag aan een ma chine te zitten." „U heeft gelijk, miss Tempestsprak Hilva maar gauw. „Dit is veel prettiger en aardiger..." Heel vaardig was Hilva nu voortaan an derhalf uur per dag op deze wijze bezig, en dit werk vond ze een aangename afwis seling. Ze begon hoe langer hoe meer be lang te stellen in sir Heriot's aanteekenin- gen betreffende den oorlog in Zuid-Afrika en menigmaal mocht zij hem op haar be scheiden manier, nog een nuttigen wenk geven, wat "betreft stijl of zinsbouw, waar in hij zich volgens zijn eigen getuigenis nu niet zoo bedreven voelde, daar hij immers geen schrijver van professie was. Zoo kwam zijn werk intusschen veel vlugger voort, temeer daar tante Grace hem nu niet durfde storen met haar rede rijkheid. Zij zelve had 't dan ook verwon derlijk gauw tot het derde deel van den roman gebracht, waar zij aan bezig was. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1