[EN U-No. 142; MA4NDAG 20 JUNI 63e Jaargang 19^7! Station, f 0.75 -JUW» MINA" m a Hen dburgsche ij v. Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provincienieuws K7RIAZI FRÈRES?ABO wagen, 7.30 uur I over Kcudekerke rsoon. "^8g on 42 en 90 n met Voor zoo Humorist ld h, repertoire. STERS. r Dames en Heeren iploma) onderricht igen per week te apers die aan hun ROTTERDAM. [v.Midd. uni jv.m.uur I 8 8 Bu te bekomen V. Transport- en Exp /en O. VOS. Telefoon EENHOORN, Telet. 1G3. lOSTERHOUT, Tel. 2», BUITENHEK. Tel. 1»> v. Rott. v.m.uur 9 9 VL1SSIMGSCHE COURANT I m ABONNEMENTSPRIJS: Voor Viissingen en gemeenten op Wal- I cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50, Week-abon- I nementen 17 cent, alles bij vooruitbetal ing- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels: ƒ1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent Familieberichten van 16 regels 1.70, I iedere regel meer 26 cent. i Verhaar, hoop en Verkeep en Ulenstaaovragen, ent. [betaling, van 1-5 tegel, regel meer IS een! eitenvokvereeniging /est-Souburg wordt lagd een HOUDER. AKOBSE, Vrijburg- inschrijving T HUIS traat 35. Te bezich- 23 Juni van 2 tot 5 in "te leveren tot :n net 1EISJE, de 16 jaar voor der Manderestr. 2a PENSION >in Augustus voor irende 14 dagen, ers O. A., bureau Courant". fSTBODE dag en nacht tegen Zich aan te melden a 8 uur bij Mevrouw ulevard Bankert 10, gemeub. Zit- en met gebruik van ir gevraagd. Br. met ider letters O. B., Courant". vraagd een DIENSTBODE, ag en nacht, hoflaan 1. VTERREIN vard Bankert mei Villapark, plm. 20 p. M2. 4. H. M. PRELLER, 'ilheiminastraat 3, i vraagt voor direkt T-CONDUCTEUR legen met getuig- t Hotel. idelburg-Rotterdain gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS, ÏEN EN VEE. DRANKWET. Burg. en Weth. van Viissingen gelet op art. 37 der Drankwet, doen te I weten I dat bij hen is ingekomen een verzoek van I GEBR. J. en L. SMITS, om verlof tot den I verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank. I voor perceel Nieuwendijk no. 43 I dat vanaf heden gedurende veertien da- I gen tegen het verleenen van het gevraagde I verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor- I den ingebracht bij Burg. en Weth. voor- I noemd. Viissingen, 20 Juni 1927. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L. B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. In verband met de ontmoeting van mi nister Vandervelde met minister Beelaerts van Blokland te Genève, zegt de Belgische socialistische „Peuple", dat twee omstan digheden minister Beelaerts waarschijnlijk zullen aanzetten tot het initiatief om België een aanneembare overeenkomst voor te stellen primo, de overweging dat België de middelen, bezit om de nadeelige econo mische gevolgen^ van de Hollandsche in- transigantie te verzachten in verband met liet Moerdijk-kanaal secundo, dat Bee laerts te Genève heeft (kunnen zien dat de Belgische thesis veel internationale sym pathieën heeft en Nederland belang heeft bij het vermijden, dat het debat geïnterna tionaliseerd wordt. De Belgische regeering zal zijnerzijds I nieuwe besprekingen in concilieerendèn I geest opvatten. Voor-ontwerp op de arbeidsbemiddeling. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft een voorontwerp van wet op de arbeidsbemiddeling aan den Hoogen Raad van Arbeid gezonden ter fine van advies. In de memorie van toelichting wijst de mi nister er op, dat de omvangrijke werkloos heid in den aanvang van den wereldoorlog en de groote schommelingen op de arbeids markt in de daaropvolgende oorlogsjaren, sneller dan wellicht anders zou zijn ge schied, geleid hebben tot de verdere ont wikkeling van het stelsel van openbare ar beidsbeurzen' en correspondentschappen in ta! van plaatsen, zoomede tot rijksbemoei ing om te voorzien vooral in centrale lei ding en om te kunnen zorgen voor doelma tige organisatie. Deze ontwikkeling der openbare arbeids bemiddeling is tot stand gekomen zonder wettelijke regeling. De gemeentelijke in stellingen zijn veelal ingesteld krachtens laadsbesluit en geregeld door verordenin gen een wettelijke verplichting tot op lichting bestaat nietWel bevat het Werk- Voshewisbesluit Kon. besluit van 2 De- «nber 1916 een bepaling, die het be- 6an in elke gemeente van. zulk een or gaan onderstelt. Ofschoon de inrichting der openbare ar beidsbemiddeling hier te lande zonder wet telijke regeling is tot stand gekomen, ter wijl toch hare organisatie en ook hare Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 15) ,Neen, neen... dat ligt volstrekt niet in mijn bedoeling dat verlang ik in 't minst niet", herhaalde ze nog eens. „Je hebt groot gelijk, Raimond waarom zouden we ons zeiven en anderen nu al die ellende aan doen... „Juist, dat zeg ik ook antwoordde hij, blijkbaar verlucht. „Veel verstandiger is het immers, om nog tot zoolang te wachten dan kan zijn lordschap mij geenerlei moei- lijkheden meer in den weg leggen, want dan ben ik mijn eigen heer en meester.Wat *en nonsens toch, al die drukte om adellijke afkomst eni blauw bloed Ik kan me nu ^grijpen, dat ze er op tegen zouden he'o- ben, als ze dachten, dat ik een meisje Jouwde met een twijfelachtig verleden, 'laar mr. Dobbs is immers zoo respectabel als maar verlangd kan worden en..." „Raimond... Haar ontstelde toon van spreken trot brtn zeer en, hjj keek haar in het bleeke gezichtje. ..Lieveling, wat is er Heb ik iets gezegd ^aar ik je verdriet mee deed Of ben je "joe, of koud... Je ziet er opeens zoo mt...!" Tevergeefs wachtte hij op een gerust- steüend' antwoord, dat echter niet kwani. Ionise was vervuld van andere gedachten, öan van haar lichamelijk welzijn. .."Zeg eens even, Raimond fluisterde 2lJ- „Heb je mij lief om mij zelfswille werking de vergelijking met andere landen^ tóe wel een wettelijke regeling kennen, goed kunnen doorstaan, brengt toch het ontbreken van elke wettelijke regeling een element van onzekerheid in de ontwikke ling en de werking, dat naar het oordeel van den minister behoort te worden weg genomen. Het is z.i. immers een algemeen en pu bliek belang, een over het geheele land vertakte organisatie voor arbeidsbemidde- Fng te bezitten, die <reen gevaar loopt, door onthouding van medewerking of gebrekki ge medewerking verbroken te worden. Een wet is voorts noodzakelijk, om de verhouding tusschen de plaatselijke orga nen der arbeidsbemiddeling, de districts- organem en de- centrale leiding te regelen, welke verhouding, tegelijk met den opbouw der organisatie ontstaan, tot dusverre geen andere sanctioneering bezit dan een alge meen gedeelde meening omtrent de wijze, waarop zij, zal de organisatie doeltreffend werken, behoort te zijn geregeld. Wettelijke regeling der arbeidsbemidde ling is eveneens noodig, om de financieele verhouding tusschen gemeenten en rijk vast te leggen. In het wetsontwerp, dat ten aanzien der openbare bemiddeling vooral beoogt het vastleggen der organisatie, en van eenige algemeene beginselen, zijn geen bepalin gen opgenomen omtrent de werkzaamheid der organen, en de uitoefening ,der bemid deling. Daaromtrent zullen in de gemeente lijke verordeningen, met inachtneming der in de wet neergelegde algemeene beginse len, gelijk tot dusverre, regelen worden .getroffen. De wet vestige voorts geen dwang tot het gebruik maken van de openbare ar beidsbemiddeling. Hare instellingen moeten voor ieder toegankelijk zijn en door ieder zonder bezwaar kunnen worden gebruikt, met behoud van vrijheid, om zich op an dere wijze, of door andere instituten van arbeidsbemiddeling, van arbeidsgelegenheid of arbeidskrachten te verzekeren. De gemeenteraadsverkiezingen. Met het oog op verschillende bezwaren, die zich hebben voorgedaan, heeft de mi- nisster van binnenlandsche zaken en land bouw een cidculaire tot Ged. Staten der pro vincies gericht, waarin de vraag wordt voorgelegd of het naar hun meening uit voerbaar zou zijn, dat, evenals voorge schreven was vóór de Kieswet-wijziging van 1896, ook thans een vaste dag werd aangewezen voor de stemming ter verkie zing van gemeenteraden. Telefoneeren bij onweer. De laatste dagen zal menigeen zich wel hebben afgevraagd of het telefoneeren tij dens een onweer al$ gevaarlijk «roet wor den beschouwd. Ter geruststelling kunnen wij mededeelen dat het telefoneeren op volledige ondergrondsche geleidingen in het algemeen ook bij heftig onweer, geen ge vaar oplevert. Indien echter in een verbinding een bo- vengrondsche geleiding voorkomt, kan tij dens een onweer, niettegenstaande in der gelijke geleidingen veiligheidstoestellen zijn aangebracht, gevaar ontstaan voor dengene wiens toestel rechtstreeks aan de boven- grondsche geleiding is verbonden, terwijl ook de andere telefoneerende persoon, al is diens aansluiting ondergrondse!!, zeer onaangename knallen in de telefoon zou kunnen waarnemen. Abonné's, die met een bovengrondsche geleiding zijn aangesloten, moet derhalve het telefoneeren bij onweer worden ontra den. Indien men zelf ondergrondsch is aange sloten, zal het telefoneeren bij onweer wei nig kans op gevaar opleveren. Scheepsbouw. De Kon. Paketvaart-Maatsch. besteedde den bouw aan van vijf schepen van. 700 ton deadweight, bestemd voor den Indi- schen dienst. Drie schepen zijn gegund aan de N. V, Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam en twee schepen aan de N.V Haarlemsche Scheepsbouw- Maatschappij te Haarlem. Want ik zou je liefhebben, al was je nu ook de zoon van ik weet niet wien „Maar kindje, hoe kom je daar nu zoo ineens toe Ik begrijp je nietNatuurlijk heb ik je Hef om je zelfswille Je bent de eenige vrouw op de wereld, die ik verlan gen zou en daar ik geloof dat we voor. elkander geschapen zijn, wil ik die beschik king van het lot ook zien te vervullen Haar trillende lippen plooiden zich to: een glimlach en bij zichzelve dacht zij „Ik zal hem nu alles vertellen" maar terwijl ze nog zocht naar een inleiding, had hij zijn horloge al te voorschijn gehaald en sprak „Tien minuten over vieren al, lieveling Ik moet nu heusch weg Ik wou maar, dat ik je vanavond op den vijver eens kon zien. rijden of misschien met je rijden Waar om zou dat niet gaan Als we ons maar een beetje uit het allerdrukst bezochte ge deelte hielden „O neen, Raimond riep zij, terwijl hij aan den toon van haar stem wel hoorde, hoe heerlijk zij dit vooruitzicht eigenlijk vond. „Wel zeker, waarom niet kindje Als ik kans zie er te komen, dan zal ik het je nog wel laten weten. Tot ziens dus, lieveling. En maak nu maar in ieder geval, dat je er vanavond bent Drie minuten later was Louise bezig haa schaatsen aan te binden en voelde ze zich wei wat ontsteld, toen ze luide haar naam hoorde roepen over de baan „Louise, Louise Waar kan ze dan toch zitten, het kind „Hier ben. ik, oom Albert riep ze terug, terwijl ze naar dat gedeelte van den vijver bij het schuitenhuisje reed. „Heeft u mij a'. lang geroepen... Ik heb u niet gehoord Ja, ik wil heel graag een kopje thee. En VLISSINGEN, 20 JUNI. In onze TijdiitghaL Wij hebben de volgende foto's ontvan gen de eerste steenlegging voor de Juli- anakerk te Apeldoorn de Rotterdamsche Koningsbrug opgevijzeld de gebrandschil derde ramen door leerlingen en oud-leer- Kngen van de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers te Amsterdam, aangebo den ter gelegenheid van het 50-jarig be staan dier school. Van het treurig ongeluk door dten bliksem te Amsterdam veroorzaakt, heeft onze foto graaf een kiekje genomen van de vrouwen en kinderen, die in angstige spanning bui ten de fabriekspoort op nadere berichten stonden te wachten. De kranslegging door een detachement Indische militairen op het monument van generaal Van Heutsz. De brand op het stoomschip „Essen" te Amsterdam werd eveneens in beeld ge bracht. Voor de sportliefhebbers hebben wij ver schillende mooie kiekjes voorgehangen, o.a. van den kampioenwedstrijd Heracles— N. A. C. Politfe-controte op auto's. Gisteren heeft de politie weer eens, in gezelschap van een deskundige, een con trole verricht op de deugdelijkheid) van rem- toestellen enz. van motorrijtuigen. In totaal werden 39 automobielen onderzocht, waar bij een 2-tal met defecte remmen werden bevonden. Overigens behoefden niet veel aanmer kingen te worden gemaakt. Wel werden nog een paar motorrijders verbaliseerd we gens overtreding van de maximum-snelhejd. Aanrijding In de Walstraat kwamen twee wielrijders met elkaar in aanraking, tengevolge waar van een hunner, een meisje, op straat viel ent bewusteloos bleef liggen. Door de politie werd het meisje in een winkel binnengebracht, waar spoedig dr. Detmaar verscheen. Inmiddels was het meisje tot bewustzijn gekomen en werd zij per rijwielbrancard naar hui9 vervoerd. Een heerlijke Jum-nacht. Wanneer men het politie-rapport van den r.acht van Zaterdag op Zondag zou zien, zou men eerder geneigd zijn te denken aan een stormachtigen October- of November nacht. Ruiten in meerdere panden zijn toch door den wind vernield gewórden, terwijl hier en daar electrische draden zijn afge knapt, zoodat des nachts de centrale nog moest worden gewaarschuwd), om de noo- dige hersetlilingen te bewerken. Ook van de boomen zijn hier en daar meer of minder groote takken afgewaaid, Waardoor schade ontstond; Scheepvaartberichten. Binnengekomen om alhier te bunkeren de Zweeclsche stoomschepen „Allegro" en „Sirius" en vertrokken het Lettische stoom schip „Kolness", na alhier gebunkerd te hebben. Het Belgische stoomschip „Peter Benoif' dat Zaterdag bij de Vijgeter omhoog is ge varen, is met sleepboot-assistentie vlot ge komen, waarna de reis naar Antwerpen werd voortgezet. Het Engelsche stoomschip „Cambrian Empress" is nabij den Frederik bij Antwer pen omhoog gevaren, doch onmiddellijk door een sleepboot vlot gesleept, waarna de reis werd voortgzet. De hedendaagsche psychologie in school en bedrijf. Voor de Federatie Zeeland van den Nederl. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs en de Vereeni- ging van Beroepskeuze te Middelburg, sprak Zaterdag in een zeer druk bezochte vergadering in het Schuttershof dr. Brug- dan zal ik maar gauw in huis gaan, om wat te rusten, waardoor ik dan weer frisch ben voor vanavond." Het rijden bij fakkellicht op den vijver was een echt lokaal genoegen en toen Hil vardine, wie het opviel hoe bleek haar zusje er uitzag, Louise dan ook sterk aanried' dien avond geen dee' te nemen aan de sport, wekte dit niet weinig verzet van, Louise. Bij het fantastisch fakkellicht op de baan kwam het gelaat van de rijders soms al heel weinig uit en was het best mogelijk, dat zich eenige personen onder de deelne mers mengden, die eigenlijk beter geweerd zouden zijn vandaar dan ook dat mr. Dobbs Louise ernstig op het hart gedrukt had, toch vooral nergens alleen te gaan Hiiva spande zich al in, of ze Louise's teere gestalte ook ergens ontdekken ko.i in het stillere gedeelte daar, waar zij nu van plan was het op te geven*, toen ze twee gestalten uit de duisternis zag treden, waar van de een haar al bijzonder bekend voor kwam en die zich nu met moeite op de schaatsen in evenwicht hielden, terwijl' ze vlug en zacht spraken. Hij verdween toen weer in de duisternis en zij reed in de rich ting van het schuitenhuisje. Kon dat Louise wezen, die daar in dat beschutte hoekje samenkwam met een man, die waarschijnlijk niet herkend wilde wor den Neen, toch verwierp Hilva die ge dachte weer. Maar toen ze op de hoogte van het schuitenhuisje kwam, zag ze daar haar zuster op de bank zitten, terwijl kapi tein Trevor bezig was haar schaatsen, los te maken, en haar verweet, dat ze hem alleen, zoo in den steek gelaten had. „Waar hebt u toch al dien tijd gezeten We waren u totaal uit het oog ver'oréh", betuigde hij. mans uit Groningen over bovenstaand on derwerp. De voorzitter van de Vereeniging van Beroepskeuze, de heer mr. Baron van der Feltz, heette de aanwezigen namens beide besturen welkom en sprak zijn groote vreugde uit over de zeer groote opkomst, ook van zeer velen van. buiten Middelburg. Maar speciaal heette 6pr. den heer dr. Brug- mans welkom, den man van ervaring op dit gebied, o.a. als leider van de dr. Bos stich ting. Spr. brengt hem dank voor het onder nemen van de groote reis en weet dat hij veel zal kunnen bijdragen voor de kennis van hen, die zich hier met beroepskeuze bezig houden. De heer dr. Brugmans het woord verkrij gende hield een zeer uitvoerige uiteenzet ting van het werk van een. adviesbureau inzake beroepskeuze. Drie punten treden daarbij op den voorgrond en wel ten eerste het geven van advies over de economische zijde der verschillende beroepen ten twee de in verband met de neigingen en karakter van de betrokkenen. Ten opzichte van dit tweede is het onderzoek nog niet weten schappelijk vastgesteld. Ten derde komt de vraag naar voren over de geschiktheid en daarbij heeft men te maken met de psycho logie. Want het onderzoek naar de ge schiktheid is te splitsen in een lichamelijk en een psychologisch onderzoek. Een keu ring is zeer gewenscht ten eerste naar al gemeene begaafdheid en ten tweede naar speciale begaafdheid, dus naar intellect en naar vervolgonderwijs. Men moet daarbij niet vergeten, dat voor verschillende vakken ook verschillende eischen worden, gesteld. Spr. wil daarom behandelen de metalen analyse naar het intellectten tweede de beteekenis van het psychologisch onderzoek in 'het algemeen en ten derde de vraag wat een test waard is. Na de pauze wilde hij dan projecties vertoonen over verschillende testen. Bij zijn uiteenzetting der drie eerste pun ten, werden reeds enkele instrumenten op het doek geprojecteerd. Een gewoon examen acht spr. niet voldoende, men moet ook meer intensief de werking van het geheugen nagaan en verschillende andere functies eveneens. Een daarvan is de functie om zich aan te passen aan de omstandigheden. Hugo de Groot bijv. wist zich aan te passen aan de omstandigheden toen hij zich in de boekenkist verstopte. Als wij dit nu in een zelfde omstandigheid ook zouden doen is dit slechts nabootsen. Men heeft ten deze een proef met een aap genomen, die om bij een hoog opgehangen banaan te kunnen komen, na lang nadenken twee kisten op elkaar plaatste om zijn doel te bereiken. Een 'an dere aap, die dit nadeed bewees niet als de eerste aanpassingsvermogen te hebben, ter wijl een aap, die men het eerst leerde sléchts als gedresseerd moet worden be schouwd. Men moet dus na gehouden exa mens het onderzoek voortzetten en niet ver geten, dat verstand iets anders is dan ken nis. Men krijgt dan de ook eerder hier uiteengezette berekening volgens de schaal van den Franschman Minet. Na de pauze beantwoordde spr. eerst en kele schriftelijk gestelde vragen, om dan aan de hand van een serie lichtbeelden ver schillende testen te verklaren, zooals een blad vol verschillende cijfergroepen, die men vlug moet kunnen opzoeken verschil lende echte schilderstukken en copieën er van, die men moet onderscheiden het ont houden van woorden enz., die men zoo kort mogelijk heeft doen zien. Na deze testen, die meer dienen om het geheugen te onderzoe ken, volgen die voor het onderzoek van het intellect en daarbij o.a. enkele beelden, waar dingen op voorkomen, die niet mogelijk zijn en waarbij men moet aantoonen waarom niet. Ook begripsvorming kan door vertoonde testen worden bevorderd. Wij imeenen het met dit zeer beknopt re sumé van hetgeen de heer dr. Brugmans in ongeveer 3 uur aan de aanwezigen mede deelde en deed zien te moeten laten, maar sluiten ons volkomen aan bij de woorden van den heer mr. baron v. d. Feltz bij de sluiting der vergadering, toen hij zeide zeer dankbaar gestemd te zijn. De hitte van de zaal was niet hinderlijk „O", zei Louise, met wel wat ondeugend lachje. „Ik was in een uiterst-onafhanke lijke stemming en verlangde dus niemand tot gezelschap. Morgen op den dag wil ik wel aldoor met u rijden maar nu vanavond heb ik mij eens op mijn eigen manier geamuseerd „Dat was dan toch heel verkeerd van je, Louise, en denk maar niet, dat ik je mor genavond weer zal laten uitgaan", zie mr. Dobbs boos. „Ik zag je alleen gaan door al dat drukke gewirwar en het verwonderde mij wel, dat jullie jongelui dat zoo maar toelietvoegde hij er bij, met verontwaar digden blik naar den officier. „O, 't was hun schuld niet", verdedigde Louise haar cavalier. „U hoeft dus niet boos te zijn, oom AlbertIk verlang nu ook in het geheel niet meer naar schaatsen rijden daar heb ik voorloopig genoeg van gehad. Nu, Hil, ik ben klaar". De korte wandeling naar huis werd zwij gende afgelegd en Hilvardine wachtte maar steeds op eenige verklaring van haar zusje, die echter niet kwam. „Ze moet het zelf weten", dacht Hilvar dine droevig. „Maar o, wat zou ik haar graag helpen Dit lag echter volstrekt niet in de bedoe ling van Louise. HOOFDSTUK IX. „Dit laantje wil ik uitgaan Daar zie ik boterbloempjes en die wil ik hebben voor papa. Hij houdt zoo van bloemen „Wacht Emmie In uitdagende houding stond; het kind» te wachten, tot haar gouvernante naderbij kwam. „Ik ga riep ze toen ongeduldig. Hilvardine schudde het hoofd. EGYPT door de frissche wijze, waarop het onder werp werd behandeld en door de heldere en duidelijke wijze van behandeling. Namens alle aanwezigen bracht spr. onder applaus daarvoor dank aan dr. Brugmans. De bevolking van Zeeland. Betreffende den loop der bevolking in onze provincie kan nog het volgende wor den gemeld De bevolking van Zeeland bestond' op 31 December 1925 uit 124.665 mannen en 124.688 vrouwen, te samen 249.353 perso nen. Er werden in 1926 levend! geboren 2679 mannen en 2509 vrouwen, overleden zijn resp. 1207 en 1160 een vermeerdering dus met 1472 m. en 1349 vr. Er vestigden zich 6518 m. en 6686 vr., terwijl vertrokken zijn 7502 m. en 7885 vr., alzoo een vermindering met 184 m. en 199 vr. Een totale vermeerdering dus met 488 m. en 150 vr., waardoor de bevolking op 31 December 1926 bestond uit 125.153 m. en 124.838 vr., te samen 249.991 zielen. De gezamenlijke gemeenten van Walche ren telden op 31 December 1925 totaal 67.119 inwoners, op 31 December 1926 was dit 67.244 die van Zuid-Beveland resp. 50.091 en 50.438 die van Noord-Beveland resp. 7675 en 7701die van West Zeeuwsch Vlaanderen resp. 27.972 en 28.093, die van Oostelijk Zeeuwsch'-Ylaanderen 55.305 en 55.518 die van Schouwen en Duiveland 24.416. en 24.204 en die van Tholen en St. Philipsland 18.252 en 18.241. Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen. In het verslag over 1926 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen wordt c.a. medegedeeld Een indruk over den algemeenen toe stand van handel en industrie in het gebied der Kamer over het afgeloopen jaar, ïs moeilijk onder woorden te brengen. Behou dens malaise voor den middenstand, vooral bij het begin van de tweede helft des jaars, is de indruk, verkregen uit de mededeelin- gen omtrent verschillende branches in het algemeen niet ongunstig. De resultaten wa ren voor de bedrijven in verschillende pe rioden van het jaar uiteenloopend. Door alle berichten loopt een draad wegens onder vonden moeilijkheden, er wordt, ondanks die moeilijkheden nog gewag gemaakt van uitbreiding van zaken, hetgeen tot tevre denheid steimt, maar toch worden gemist symptonen van voldoening over verkregen resultaten, de toestand schijnt een vasten ondergrond te missen waardoor eeniger- mate vertrouwen op de toekomst ontbreekt. Behoudens enkele bedrijven die zeer moeilijke toestanden doormaken, namelijk de vlasbewerking en het klompenmakers- bedrijf maakt de toestand van 1926 weinig verschil met dien van het voorafgaande jaar. Het uitblijven van verbetering kan aangezien dit achteruitgang beteekent „'t Is daar nu veel te nat, Em Mis schien eens een anderen keer, als de zon eerst geschenen heeft." „Neen, ik ga Miss Emmeline Tempest was dan al heel koppig en eigenzinnigera terwijl ze weg sprong als een hinde, liet ze Hilvardine boos en verontwaardigd staan. Dergelijke onaangenaamheden ondervond Hilvardine nu dagelijks. Ze was wel ge waarschuwd dat ze geen gemakkelijke taak zou hebben in Tempestone, toen ze nu bijna drie maanden geleden de anders zoo schit terend1 gehonoreerdge betrekking had) aan genomen bij het moederlooze dochtertje vara sir Heriot Tempest maar zóó lastig had ze toch niet gedacht dat het kind zou zijn. Enimeline's oud-tante, die ook bij de fa milie in huis woonde, gaf toe, dat niemand wat over het kind/ te zeggen had, behalve sir Heriot zelve maar daar haar vader nu al negen maanden in Zuid-Afrika zijn land diende, was er niemand" die het kind af en toe eens op haar plaats gezet had. Daar sir Heriot invalide was geworden in den slag, kwani hij nu naar huis, era of schoon Emmie dol-blij was in dat vooruit zicht, had het nog geen gunstigen invloed gehad op haar gedrag. „Ik zal 't maar moeten opgeven", zuchtte hilvardine, terwijl ze tegen haar wil, haar lastige pupil moest volgen, ,,'t Is vreeseüjk vernederend, om je zoo door een tienjarig kind* voortdurend te laten ringelooren en toch wat kan ik er aan doen Ik geloof wel, dat ze van mij houdt en dat is tènmin- ste ai vast iets maar ik heb in het geheel niets over haar te zeggen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1