1600 150 25 Mie INC. ie VRIJDAG 17 JUNI m 8U,dendooidood Min Eerste Blad E!!l!!!!ll!!|||||||||jj •65e Jaargang- etalage sf iiiiiiiiiüiiüiiiiini ider, 'witgloor, Of loof ioKMACHINE. In Apeldoorn. .weisszeep rARSAVO UitgasFirma f. M BE HELSE Irjitat 58-60, Hlissiop. Telel. 10. PosIrsEening 68287 dagelijks, sifgezonderd sp Zondag en erkende Feestdagen UUU een ongeluk. uUU BINNENLAND Stads= en Provincienieuws KTRUZI FRÉRES'iïyS? AZIJN 18, Vlissingen, Idoor hem inge- de Etalage der l'ngen. de pakjes Iitingen. |er bons zenden de kleinen of tUARWASCHMIDOfJL ttWLCCO TnBZEEPWÏPWAt VDWBjGWiMimPLESSaiEN VMt vouam.Lv«DtMoorrt «Moowwi rtoc* «oa» HCCmWY-KMRLgM bijFirmaJOH.FiBBE, 63-65, Vlissingen, en Verhoor, loop en Verkeer en DfeuBteaoTrngen, «i. ïltbetallng, v«o rtgi'i e regel neer IS eeel ensch 19 jaar, v. ich gaarne geplaatst ediende of Etaleur Kruideniers- of Ma ak. Ook genegen voo reizen. Brieven ieti in „Vliss. Courant." vegens vertrek, l i PIANO met kruk nnemelijk bod. Ook ifeltje en Schrijffw- aheldestraat 7 boven- een tweede MEISJE dagen, niet beneden ireau „Vliss. Courant" DERVVAGEN, oud, gekost f45.-- „De Kleine Winst aat 15. gevraagd een nette DIENSTBODE, 18 jaar. ijdinghal „Vliss, Crt. ION gevraagd n of Zoutelande, voo en en 2 kinderen, voo Aug. en mogelijk an prijs enz. onder Ie» „Vliss. Courant. NEDENHUIS 60 per week. etters N. U., bureau ant". dzeeboulevard vraag RJUFFROUW en een JKENMEISJE. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2£0 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelljk- sche verzending 4.15 j bij dagelljksche verzending ƒ6.10, Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10Familieberichten van 16 regels 1,70, voor iederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De rijksmiddelen. De opbrengst der rijksmiddelen over de maand' Mei heeft bedragen 48.736.684, tegenover 44.972.743 in Mei 1926. Sedert 1 Januari werd ontvangen 215.609.033 tegenover 205.505.012 in hetzelfde tijdvak van 1926. Over de eerste vijf maanden van 1927 bedroeg de opbrengst 215.609.033.92 of 18.730.450.57 meer dan de raming en 10.149.222.66 meer dan in het overeen komstige tiidperk van 1926. De inkomstenbelasting overschreed de ra ming met ongeveer 13 millioen, de vermo gensbelasting met circa 11/2 millioen gul den. Daarenboven leverde de personeele belasting ongeveer 41//2 millioen minder op- De wegenbelasting heeft 4.619.662.74 opgebracht. Openbare processies. Door het Tweede Kamerlid den heer Krij ger (christ.-hist.), zijn aan den minister van justitie de volgende schriftelijke vragen ge steld 1. Is het juist, dat op Zondag 19 Juni a.s., gedurende het octaaf van het H. Sa cramentsfeest, onder het Jof in den namid dag het H. Sacrament, voor het eerst sedert eeuwen, in Steenbergen buiten de kerk zal worden rondgedragen 2. Behoort Steenbergen tot de gemeenten in Noordbrabant, waarin,volgens het besluit ven 23 April 1822, litt. W. 4, het houden \an openbare processies is toegelaten on der voorwaarde, dat zulks zonder interrup tie altijd heeft plaats gehad 3. Indien Steenbergen niet behoort tot de in vraag 2 bedoelde gemeenten en blijken mocht, dat inderdaad het voornemen be staat tot de in vraag 1 bedoelde handeling, is de minister dan bereid1 te bevorderen, dat aldaar niet zai worden gehandeld in strijd met het bepaalde in het tweede lid van art. 171 van de Grondwet? Loodswezen. Bij Kon. besluit is benoemd tot commis saris van het loodswezen: te Maassluis de commissaris van het loodswezen te Ter schelling A. Schenken te Terschelling de commissaris van het loodswezen te Dor drecht J. Bakker te Dordrecht de adjunct commissaris van het loodswezen te Helle- voetsluis G. J. Moerel te Harlingen de commissaris van het loodswezen te Brou wershaven D. Bakker te Brouwershaven dt adjurnct-commissaris van het loodswezen te IJmuiden P. C. van Diest. Indische ambtenaren. Voor personen, die in het bezit zijn van het diploma van met goeden uitslag afge legd eindexamen van een gymnasium of van het Staatsdiploma A, bestaat gelegen heid om onder het genot van een studie toelage in opleiding te worden genomen als candidaat-ambtenaar voor de beoefe ning van de Indische talen. Nadere bijzonderheden bevat de Neder- landsche Staatscourant van 14 Juni 1927. Geen cumulatie van ambten. De bond vam R.-Kath. kiesvereenigingen i:i Gelderland heeft aangenomen een voor stel van het hoofdbestuur, dat hij, die krachtens zijn verkiezing op eenige volgens het kiesreglement samengestelde officieele lijst zitting neemt in de Tweede Kamer, niet tegelijkertijd burgemeester eener ge meente van meer dan 10.000 inwoners, lid van Gedeputeerde Staten van een provin cie of wethouder eener gemeente van meer dan 50.000 inwoners kan zijn. Grotius-medaille van de vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Door het hoofdbestuur van de Vereem- ging voor Volkenbond en Vrede is in 1925, ter herinnering aan het feit, dat driehon derd jaren geleden Grotius' boek „De jure belli ac pacis" verscheen, een Grotius-me daille ingesteld, jaarlijks aan te bieden aan diegenen in binnen- en buitenland, die zich hetzij op het gebied vam vredesbeweging, 'Volkenbond en volkenrecht, hetzij op het gebied van de studie van Grotius' werken bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Deze medailles worden telkenjare in voor elk jaar afzonderlijk te bepalen aantal uit gereikt in goud meest aan corporaties, in brons aan personen. Het eerste jaar werden twee gouden me dailles aan de respectieve ministers van bui- tenlandsche zaken van Frankrijk en Zw a den aangeboden, in verband met de betrek kingen, die tussChen Grotius en deze beide landen hebben bestaan, terwijl in datzelfde jaar een achttal bronzen medailles aan vooraanstaande Nederlanders en vreemde lingen werden verleend. In 1926 werden gouden medailles aangeboden aan de uni versiteit van Salamanca en de Spaansche Academie voor rechtsgeleerdheid, dit in verband met de huldiging van Grotius' Spaansche voorgangers Vittoria en Suarez. Het hoofdbestuur heeft voor 1927 beslo ten. een tweetal bronzen medailles aan te bieden en heeft deze aangeboden aan de keeren jhr. mr. dr, H. A. van Karnebeek, oud-minister van buitenland9Che zaken en oud-voorzitter wan de Tweede Assemblée van den Volkenbond, em aan jhr. dr. J. Loudon, Nederlandsch .gezant te Parijs en voorzitter van de commissie ter voorberei ding der ontwapeningsconferentie. Huurverordening 'p Amsterdam. De gemeenteraad te Amsterdam heeft met 24 tegen 15 stemmen de door den heer Douwes geamendeerde huurverordening aangenomenzoodat deze verordening al leen van toepassing zai zijn voor woningen tot 8 huur per. week. Monument voor Belgische soldaten. Gisteren heeft op de Katholieke begraaf plaats te Maastricht de overdracht plaats gehadi van het monument, opgericht ter eere der Belgische geïnterneerde soldaten tijdens den oorlog te Maastricht overleden. Het monument werd opgericht door vrij willige bijdragen der Maastrichtsche bevol king, terwijl de grond op een eere-plaats kosteloos door de gemeente ter beschik king werd gesteld. Namens het comité bracht de voorzitter, de heer ir. Claessens-Lechat, hulde aan de nagedachtenis der hier rustende soldaten, waarna hij in het volste vertrouwen de zorg over hun graf en voor het monument aan het bestuur der stad Maastricht overdroeg. De burgemeester van Maastricht, mr. J. van Oppen, aanvaardde bereidwillig de overdracht en sprak woorden van oprechte sympathie voor de hier rustende slachtof fers van den oorlog. Namens zijn regeering dankte de consul' van België, de heer Louis Robert, voor de ondervonden medewerking en cle broeder lijke hulde aan zijn landgenooten gebracht. De datum der publieke plechtige inhul diging van het monument zal op een nader te bepalen tijdstip plaats vinden. Kransen werden namens het consulaat, het gemeentebestuur en het comité op het graf neergelegd. Het Troelstra-oord. De opening van het Troelstra-Oord is naar „het Volk'' meldt, bepaald op Zondag 14 Augustus. Het partijbestuur van de S.D.A.P. heeft besloten, met het bestuur van het Troel stra-oord overleg te plegen over de beste ding van een bedrag van 1000, dat het P.B. beschikbaar stelt voor een geschenk van de partij aan deze sfudie- en vacantie- inrichting. Daarenboven besloot het partijbestuur, het Troelstra-oord 4000 uit de erflating- Van Kol aan te bieden, onder voorwaarde, dat dit bedrag in overleg met bet P.B. ge bruikt wordt tot een blijvende gedachtenis aan den erflaler. De stormramp. De collecte te Eindhoven heeft opge bracht 6118te Delft 6021 te Assen 3428 te Gorinchem 2100 te Zierik- zee 1900te Diepenveen 2449. VLISSINGEN, 17 JUNI. Uitstapjes naar Engeland. De Stoomvaart-maatschappij „Zeeland' organiseert in samenwerking met den Alge- meenen Nederlandschen Wielrijdersbond uitstapjes per fiets naar East-Anglia, waar bij bezocht worden Parkeston, Dovercourt, Ely, Cambridge, Newmarket, Bury St. Ed munds, Dedham, Flatford Mill. Aan deze tochtjes kunnen deelnemen leden van den A.N.W.B. (en zij die lid worden). De verwachtingen van de Bonds-officials die de tochten hebben voorbereid, zijn verre overtroffen geworden. Het prachtige zacht- golvende landschap van East-Anglia met zijn ideaal asphaltwegen bleek uitnemend geschikt voor het beoogde doel, aan de le den iets voor te leggen, wat voor allen een openbaring zal zijn. Hef geheeJe programma is op de dege lijke A.N.W.B.-leest opgezet. Aam de hand van het gedrukte programma is het zelfs voor iemand', die totaal geen Engelscb spreekt, mogelijk zonder bezwaar aan de uitstapjes deel te nemen. In den inclusief- prijs van1 70 is alles begrepen wat voor de reis van; Vlissingen-retour Vlissingen' noodig is, alle maaltijden, passageprijs, fooien enz. Men kan gezamenlijk toeren, of geheel zelfstandig het reisje doen. Den eersten dag vindt de bootreis plaats (le klasse) em wordt de thee en het diner aan boord gebruikt. Na aankomst te Har wich (Parkestom Quay) wordt eem bezoek gebracht aan de nabijgelegen badplaats Dovercourt, waarna aam boord wondt over nacht. Dem tweeden dag gaat mem des mor gens vroeg per trein, waarmede eveneens de rijwielen, worden vervoerd, naar het .oude stadje Ely, met zijn prachtige em im posante kathedraal. Na de lunch wordt dan de tocht per rijwiel ondernomen' naar de oude em welbekende universiteitsstad Cam bridge. Na aankomst wordt eerst thee ge dronken en gaat men dam naar het hotel, waar het diner wordt gtómikt en tevens wordt overnacht. Den derden dag worth Üte rijwidtocht voortgezet van Cambridge maar Newmar ket, waar de groote Emgelsche paarden rennem steeds plaats vinden en een aantal groote stoeterijen zijn gevestigd. Hier wordt geluncht, waarna verder wordt doorgereden, naar het fraaie em pitto reske plaatsje Bury St. Edmunds, waar thee wordt gedronken. Na bezichtiging van deze plaats vindt de terugreis naar Parkeston Quay wederom per treim plaats. Na terug komst aan boord des avonds wacht den deelnemers aan boord een koud souper, waarna wederom aam boord wordt over nacht. Den vierden dag wordt in de mor genuren een char-a-banc tour gemaakt naar Ded-ham en Flatford HiW (de streek beroemd door Constable's schilderijen), terwijl op de thuisreis aan boord wordt geluncht en theegedronken. Voor nadere inlichtingen kam mem zich wenden tot den A.N.W.B. of Stoomvaart- Maatschappij „Zeeland". Voorloopig zijn uitgeschreven reizen van 2225 Juni, van 69 Juli, van 20—23 Juh, van 47 Augustus, van 1114 Augustus, van 1821 en van 2528 Augustus. Concert van gewijde muziek. De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft a.s. Zondag morgen om 8 uur, een concert van gewijde muziek op de achterplaats van de voor malige Willem Hl-kazerne. Programma: Psalm 150arr, M.H.v.'t Kruys Meditation" iiber das le Praludium von J. S. Bach „Panis Angelicus", Trom bone Solo C. Franck Les Riiines de Thèbes, MeditationF. Mourgue Harmonische Retraite der Cavallerie und Gebet A. Reckling (Op veler verzoek). „Deo Gloria" Fantasie over Christelijke liederen arr. C.G.Govaarts Voofspel en Psalm 99. In onze Tijdinghal. Van, de tweede Holland-lndië vlucht heb ben wij enkele mooie foto's geëtaleerd. De aankomst van de Koninklijke man- nen-zangvereeniging }rApolïo" te Amster dam, welke vereeniging met zooveel succes een tournee door Oostenrijk en Hongarije heeft gemaakt. Een duidelijke foto van een verkeersver- betering te Amsterdam en de eerste steen legging van het Rika Hopper-theater te Amsterdam. Gisteren is een auto gereden in de Prin sengracht te Amsterdam. Onze fotograaf legde dit feit op de gevoelige plaat vast. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke.de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Juni 1927. Brieven (binnenland) N'.V. Algem. Han- delscentrale, IJmuiden Cdt. L. v. S., Oranje Nassau kazerne, Amsterdam (Centrum) Pieter V., Amsterdam. Briefkaarten (binnenland) C. Grond- houd, Amsterdam M. den Outer, Lisse Briefkaarten (buitenland) Jos. Kutsch, Ostseebad Deutschland Kleerekoper, Anvers G. Meufemans, Anvers Feggy, Anvers. Instituut voor mondeling en schriftelijk onderwijs. Bovengenoemd instituut, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd Spoorstraat 7 te Weesp en een bijkantoor te Vlissingen, Badhuisstraat 21, heeft een prospectus uit gegeven, betreffende de schriftelijke lessen tot volledige opleiding voor het examen van kommies bij 's rijks directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen. In dit prospectus, dat op aanvrage aan bovengenoemde adressen verkrijgbaar is, kunnen belanghebbenden alle nadere bij zonderheden vinden. In het prospectus komen verschillende dankbetuigingen voor van candidaten die de schriftelijke lessen bij genoemd instituut hebben gevolgd. Provinciale Staten. De zomerzitting der Provinciale Staten van Zeeland zal worden geopend, op Dins dag 5 Juli des avonds te hatf acht. Een muziekavond. De Pifot-Jazz van Vlissingen, directeur de heer H. de Koning, tijdelijk te Hellevoet- sluis, organiseerde Dinsdagavond een mu ziekavond in het café van J. v. Noort, voorafgegaan door een rondgang door de gemeente. Tijdens de muziek werd gecol lecteerd voor de stormramp in den Gélder- schen Achterhoek, waarvan de opbrengst 5 was, welk bedrag door den penning meester aan den burgemeester te Hellevoet- sluis is afgedragen. Bond van Zeeuwsch-Katholieke raadsleden. Door den heer L. J. Af es, lid van den ge meenteraad van Middelburg, worden po gingen aangewend te komen tot een bond van Zeeuwsche Katholieke gemeenteraads leden. Nederlandsche Spaarbank bond. De twee en twintigste spaarbankdag van den Nederlandschen Spaarbankdag wordt heden te Middelburg gehouden. Gisterenavond te half negen kwamen de in grooten getale opgekomen afgevaardig den van vele der aangesloten banken in de raadzaal op het stadhuis bijeen en werden daar ontvangen door het college van Burg. en Weth., waarbij ook enkele der raadsle den tegenwoordig waren; De burgemeester, de heer P. Dumon Tak, heette allen hartelijk welkom, temeer waar het gemeentebestuur het werken en streven van den bond zeer op prijs stelt. Spreker hoopt dat de vergadering er toe zaL leiden, dat naast het spaarbankbureau nog een nieuwe instelling ontstaat, en de bond nog jarenlang onder leiding van zijn tegen- woordigen voorzitter moge werkzaam zijn in het belang van de kleine spaarders. De bondsvoorzitter, de heer mr. J. H. Andries uit Den Haag, zeide dat de reis naar Middelburg wel warm, maar niet te ver was. Wijzende op de portretten van regenten aan den wand, die diepen indruk maken, zegt spreker dar de leden van den bond het gevoel krijgen als die regenten te werken in het belang van een deeL der bur gerij. Spreker wees dan nog op de meer malen voorkomende samenwerking tus- schen spaarbanken en gemeenten, hun werk gaat dan ook dikwijls parallel, en ook ontvangen zij beide het geld van de bur gerij, doch de spaarbank geeft het weer terug en dè gemeente doet dit niet, of in een anderen vorm. Spreker eindigt met de beste wenschen voor de gemeente Middel burg. Hierna werd de eere-wijn aangebo den en gelegenheid gegeven de oudheids kamer en de vierschaar te bewonderen. Na deze ontvangst had in het Schutters hof een bijeenkomst plaats, waarop de Zuid-Bevelanders zongen, een film over Zeeland werd vertoond en door de rege lingscommissie voor andere attracties was gezorgd. Brandstichting In den avond van 8 Juni jl. ontstond te Biervliet brand in een woning bewoondi en toebehoorende aan zekeren v.d.H., metse laar aldaar. De vrouw des huizes had dien avond het laatst de woning verlaten en zich elders begeven, nadat zij het huis had af gesloten. De brandweer kreeg toen zij het brandende perceel betrad reeds onmiddel lijk vermoeden, dat de brand opzettelijk kon zijn gesticht, omdat deze op vier verschil lende plaatsen bleek te zijn ontstaan. Naar we vernemen zijn bij het door de justitie ingesteld onderzoek zoodanige ver moedens tegen de vrouw gerezen den brand te hebben gesticht, dat zij in hechte nis is genomen. De stormschade te Axel. Door den burgemeester van Axel is na den hagelstorm van 31 Mei j.l. een com missie benoemd, die de schade op de lan derijen aangericht, thans heeft opgenomen. Aan granen is voor 861.5 gemet door den zwaren hagelslag getroffen en daarvan 60 pet. vernield. Alleen voor de gemeente Axel wordt de schade globaal geraamd op 300.000. Hier bij is nog niet begrepen de schade aan kleine tuinderijen enz. toegebracht. SOUBURG Opgave van personen, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende le helft der maand Juni. Gevestigd: J. Schuiling en gezin, Van Teijlingenstraat B 243, van Pernis. A. W. Louws en gezin, Groote Abeele A 225, van St. Laurens. J. van der Mast en gezin, Van Teijlingen straat B 242, van Rotterdam. Mej. A. C. Dobbelaar, Buteuxstraat B 190, van Middelburg. W. de Nooijer, Marnixplein C 48, van Vlissingen. Mej. H. F. W. Sinkevan Hoorn, Groote Abeele A 221, van Vlissingen. G. J. van den Heuvel, Groote Abeele A 221, van Vlissingen. D. van Sluijs en gezin, Marnixplein C 69, van Kats. Mej. J. C. Jansen, Marnixplein C 48. van Schoondijke. Mej. J. Ch. F. Dekker, Middelburgsche straat A 261, van Middelburg. Mej. A. LiefheidOlivier en kind, Van Turnhoutstraat E 49, van Heukelum. Vertrokken: A. H. G. Louwerse, Nieuwe Vlissingsche weg C 193, naar Indië. B. v. Eenennaam, Tuindorp D 4, naar Eindhoven. Kfl Mej. C. J. v. HekkenRoot, Vlissingsche straat B 274, naar Serooskerke. J. Mrdavaine, Middelburgsche straat A 269, naar St. Laurens. C. Harthoorn, Zandweg C 38. naar Kou- dekerke. P. Conrad, Nieuwstraat C 98, naar Vlis singen. Mej. C. Brasservan Soelen en kind, Buteuxstraat B 193, naar Helder. Mevr. H. C. PostniaPlugge, Kanaal straat B 9, naar Biggekerke. Mej. W. Kasse, Braamsfraat B 117, naar Middelburg. KERK- EN SCHÖOLNIEÜWS De Nederlandsch Hervormde kerk. 'De confessioneele vereeniging heeft aan de Synode der Nederl. Herv. kerk een adres gezonden, waarin zij verzoekt een com missie te willen benoemen, ten einde te overwegen en voorstellen te ontwerpen op welke wijze de organisatie der kerk veran derd dient te worden, om te komen tot een kerkregeering, waarbij ten volle gerekend wordt met de ambten der kerk en waardoor de ware eenheid wordt bevorderd en de kerk weder een belijdende kerk zij in het midden van het volk. In de toelichting op het adres wordt o.m. gezegd, dat het in de kerk niet tot ware eenheid komt, omdat er geen wettige ver gadering is, waar de verschillen getoetst kunnen worden aan de Heilige Schrift en de historische belijdenis. Het hoofdbestuur der confessioneele ver eeniging Jieeft zich gewend tot alle kerke raden en classicale vergaderingen der Ned. Herv. kerk met het verzoek, om het adres krachtig te willen ondersteunen. Ned. Bijbelgenootschap. De algemeene vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap is te Amsterdam gehou den. Nadat de bezoekers der vergadering onderling kennis hadden gemaakt, opende de voorzitter van het genootschap, jhr. H. L. Quarles van Ufford de vergadering. Ds. A. Klinkenberg ging voor in gebed en daar na sprak de voorzitter een "kort inleidend woord. Dan sprak hij een. kort woord van af scheid tot den heer H. J. Emous, die na een staat van dienst van zoovele jaren, als hoofdbestuurslid aftrad. Hierna sprak dr. O. Norel uit Leeuwar den, oud-lid van het hoofdbestuur over het onderwerp „Heeft het Bijbelgenootschap een taak wat betreft bevordering van bij belkennis." Er zijn personen, aldus spr., die op grond van art. 1 der Wet van het Genootschap op de vraag in het onderwerp gesteld po sitief neen antwoorden. Het Genootschap heeft de taak van bijbelverspreiding, de be vordering der bijbelkennis is de taak der kerk en indien deze te kort schiet, de taak der Inwendige Zending, zoo zeggen zij. Dit is ongetwijfeld een veilig standpunt, aldus spreker. En voorts schiet de kerk te kort, daar is men hef toch wel over eens. Dus moet de Inwendige Zending het doen. Doch welk deel der Inwendige Zending Spreke1- meent, dat dan allereerst het Bijbelgenoot schap het zal moeten, doen. Zoo gelooft spreker dan ook, dat zelfs, wanneer men zich plaatst op het standpunt der bedoelde personen, men toch de vraag van het on derwerp bevestigend' moet beantwoorden. Acte L. O. Middelburg. Aan de Rijkskweekschool slaagden voor de acte L. O. de heeren M. van Gent, Rotterdam D. F. W. de Haas, Vlissingen P. B. Hamel, Vlissingen G. de Jager, Lekkerkerk en A. J. Jansen, Aar denburg. Afgewezen één candidaat. Voor het examen als onderwijzeres is geslaagd onze stadgenoote mej. E. van den Bergen, leerlinge der Ghr. Normaalschool te Zetten, oud-leerlinge der Chr. Ulo-school alhier. Benoemingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R.HB.-school te Goes J. P. Reijn- ders Schilt, met gelijktijdig eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. te Appingedam.

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1