derband (Ui, fiSTOFFEI DE DONDERDAG 16 JUNI 'gemeentebestuur feuilleton binnenland 65e Jaargané! !l 9J7! igië. E a.s. 69, 4.59 snt af ÏASSCHEN 11.50 hoo%"er RVGORRAAD Advertent delburgsche ppij v. Stoomvaar 16 - 8 7 EINDELIJK OPGELOST Donderdag 23 tem draait voor den halven prijs voor Leden en Donateurs in de Aihambra-Biosooop Stads= en Provincienieuws !-No.139 ARS FIAT APSTER ten 2.57 1.47 schen •papier 0.54 0.14 hen 0.49 0.49 en 0.29 tjes 0.39 en 0.29 estasschen2.79 che modellen O el nu Uwen nd Juni, begin Juli. heikolen f 1.95 30/ 5< 10/ 3( f 1 f2.90 f2.90 OK.Q. ÏV.H.L.) en worden aangfr de broodbezorgers Winkels tot Vrij- 17 Juni a.s. aan niet-Leden. cu Verhuur, Koop en Verkil? ca en DIenst&anTragen, M uitbetaling, van legel meer 15 ceil 2e hands Dames- leerenfiets 15—10; igelsche Dames-, zij» ƒ55, alles spotkoop- Walstraat 3. dzeeboulevard vraagt RJUFFROUW en een JKENMEISJE. een nette DIENSTBODE. 's avonds na half acht .ireau „Vliss. Courant' gevraagd voor net l'- WONING zenhuis. Brieven onder bureau „Vliss. Crt. JIS te huur, d of ongemeubileero genHotel „Albion Middelburg-Rotterdan tengelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, IEREN EN VEE. v.Midd. v. Rot Juni v.m.uur v.m.uu 17 - 9 20 8 - 21 - 9 natiën te bekomen N.V. Transport- en Ei? Erven O. VOS, TeleW B. EENHOORN, Telef. v. OOSTERHOUT. Tel. 3ebr». BUiTENHEK, Tel. I» VLISSIINGSCHE COURANT voor Damei hebben geleerd! onderricht dool r Jr week te Vlisl ïgenheid voor H.H| Dames-Salon willei 'lb, Rotterdam! ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bi? vooruitbete- Ung. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels: f 1.10, voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van l5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. (Herplaatsing wegens misstelling.) UITLOTING OBLÏGATIEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ter kennis van ^belanghebbenden, dat den 27 Mei 1927 zijn uitgeloot a. van de geldleening, groot 400.000, aangegaan in 1888, rentende 3dertien obligatiën van 1000 en wel de nummers 17, 22, 45, 87, 93, 118, 149, 165, 178, 189, 195, 218 en 275 en twee obligatiën van 500 en wel de nummers 378 A en 378 B b. van de geldleening groot 141.000, aangegaan in 1911, rentende 4 zes obligatiën van 1000 en wel de nummers 27, 44, 59, 100, 134 en 138 c. van de geldleening groot 184.000, aangegaan in 1911, rentende 4 twee obligatiën van 1000 en wel de nummers 51 en 181 d. van de geldleening- groot 37.000, aan gegaan in 1916, rentende 4?V£ één obli gatie van 1000 en wel nummer 2 en één obligatie van. 500 en wel nummer 25. De aflossing der obligatiën zal plaats hebben van de leening sub a op den 1 September 1927 van de leening sub b en c op den 1 Oc tober 1927 van de leening sub d op den 1 Juli 1927, ten kantore van den gemeente-ontvanger Vlissingen, of van de Associatie-Cassa te Amsterdam. Vlissingen, 31 Mei 1927. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. De C. A. O. Nieuw-Malthusilaansche Bond. De collectieve arbeidsovereenkomst is door de Kamer goedgekeurd' met 74 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Ver aart, Kersten, Zandt, Braat, L. de Visser. De heer Veraart is hier wel in zonderling gezelschap geraakt, een afdwaling die niet is te begrijpen. Het wetje in zake den zevenjarigen leer plicht wordt toch nog vóór het reces afge daan, maar toch gaat de Kamer Vrijdag naar huis. De voorzitter heeft gedreigd met een avondvergadering op Donderdag. Het weigeren der goedkeuring aan de statuten van den Nieuw-Malthusaaanschen Bond heeft den heer Kleerekoper tot een interpellatie gebracht. De Minister deed het bij zijn afwijzing voorkomen alsof deze Bond ontoelaatbaar is en dus een verboden vereeniging. Als dit zóó is waarom wordt ze dan niet uiteen gedreven Wat de Mi nister nu doet is- half werk. De heer Kleerekoper stelde deze vragen Wil de Minister in stelligen vorm ant woorden op de vraag of de Nieuw-Malthu- siaansche Bond is een bij de wet verboden vereeniging Acht de Minister artikel 140 van het Wetboek van Strafrecht toepasselijk op hen, die aan voormelden bond deelnemen Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 12) „De Cedway's hebben een aardig bezit hier", sprak mr. Dobbs. „En je kunt wel gerust aannemen wat niet tot het kasteel behoort, dat is allemaal' van- het goed Cedway. Wat zou dat een uitgestrektheid wezen, als dat alles eens bij elkaar kwam overlegde hij. En Louise, die intusschen haar eigen gedachtengang gevolgd had, sprak „Ik houd ai verbazend veel van het kasteel. De portier heeft me van allerlei verteld van de Grants, die er vóór ons woonden. Ze waren niet erg geliefd en niemand had; er spijt van, dat ze de plaats verkochten. Daar ben ik maar blij om, want ik zou 't niet prettig vinden, om zoo alge meen als indringer beschouwd1 te worden „Ik zou ook wel eens willen weten, wie ons als zoodanig beschouwden Ik heb het goed toch rechtens gekocht en ik hoop het te behouden. Ik voor mij, ik hecht niet aan al die oude familiegeschiedenissen en zoo 'k zal goed zijn voor mijn pachters en ver wacht omgekeerd hetzelfde van- hen." Dit zeggende, ging de groot-grondbezit ter eens met zijn rentmeester spreken, ter wijl Louise van haar vrijen ochtend zou genieten, door een heerlijke wandeling in de bosschen te maken. Nadat ze zoowat een half uur tusschen het hout geloopen had, kwam ze aan een pad, dat-wel een °pen weg scheen atthans, toen ze over stak, kwam ze een grbepje fietsers tegen Acht Minister de weigering der erken ning van dezen-bond van afdoenden invloed tef beteugeling van zijrf werkzaamheid, die toch naar 's Ministers oordeel een. gevaar oplevert voor de openbare orde en goede zeden Zoo neen, wekt dan niet die weigering den schijn een gevaar te keeren dat inder daad ongemoeid blijft Zou het niet de voorkeur verdienen in dien dit stelsel van erkenning van vereeni- gingen werd" vervangen door een registratie „als bedoeld fn het ontwerpVan Raalfe in 1906? Wil de Minister de voorbereiding van een regeling in dien trant overwegen Het was de bedoeling van den interpel- lant te weten waar de N. M. Bond aan toe is. Na vijftig jaar wordt het alles onzeker en dus dient dit vraagstuk opgelost te wor den. De Minister treedt in waardeering van het doel der vereeniging en dat is volgens den interpellant uit den booze, omdat de Regeering zich op onzijdig standpunt heeft te stellen vooral ten aanzien van de ethische beginselen. Volgens den Minister kan men de vereeniging niet verbieden, maar haar alleen rechtspersoonlijkheid onthouden. Die weigering is alleen een formaliteit, een ge baar, een leeg gebaar van afkeuring. Wat zou de Minister ervan zeggen als een dog matisch vrijdenker weigerde de statuten der Zendingsvereenigingen goed te keuren Het antwoord van den .Minister valt wel te begrijpen, omdat hij zijn weigering reeds uitvoerig heeft toegelicht. Het gaat weer om de vage begrippen „openbare orde en zeden" over welker beteekenis iedere mi nister zijn eigen beslissing kan nemen. Deze Minister acht het doel dezer vereeni ging zeer ernstig uit den booze en dus in strijd met de openbare orde en zeden. Als hij kon verbood hij de vereeniging, nu blijft het tot een demonstratie van onmacht. Het is. de oude geschiedenis wie een bepaalde opvatting van de zede heeft, acht iedere andere opvatting uit den booze en tracht die dus te bestrijden. Heeft hij de macht dan tracht hij daarmede zoo ver mogelijk te gaan als de wet hem toelaat, al is het dan een uiting van onmacht. Vroeger is er een' minister geweest die deze statuten goedkeurde en toen kwam van den andereu kant het verzet. Een bevredigende oplos sing zal alleen mogelijk zijn als iedereen den ander vrij laat in zijn denkbeelden. Het resultaat was alleen dat de heer Kleerekoper per motie vroeg een wijziging van het stelsel der erkenning door alleen te registreeren en weg te laten het stelsel der goedkeuring. Natuurlijk was dit in strijd met de beginselen der rechterzijde. Op den achtergrond was de theologie in het debat en wij weten dat de stemming dan altijd lichtelijk geprikkeld is. Het Nederlandsche Roode Kruis. Een herdenkingswoord van Prins Hendrik. Morgen, Vrijdag 17 Juni, bestaat het Ne derlandsche Roode Kruis zestig jaar. De voorgenomen feestelijkheden zijn, in ver band1 met de jongste stormramp afgelast. Alleen zal er morgenmiddag 4 uur in het gebouw Princessegracht 27 te 's-Graven- hage een receptie plaats hebben, waar ge legenheid bestaat den voorzitter, Prins Hen drik der Nederlanden, en de overige leden van het Hoofdbestuur geluk te wenschen. Naar aanleiding van dit jubileum heeft de voorzitter van den Nederlandschen Journa listen-Kring tot Z-K.H. Prins Hendrik het verzoek gericht, een enkel woord voor de pers te willen schrijven. De Prins is zoo welwillend geweest aan dit verzoek te vol doen, en stond het volgende ter publica tie af. Woord van herdenking. Morgen herdenkt het Nederlandsche Roode Kruis zijn zestig-jarig bestaan. Deze herdenking zal op de meest eenvoudige wij ze geschieden, met het oog op den nood ir verschillende provinciën, tot de leniging waarvan wij thans al onze krachten moe ten inspannen. Het vijftig-jarig bestaan, vallende in den rampspoediigen oorlogstijd, werd' eveneens zonder eenige feestelijkheid herdacht. Wanneer ik terugblik op aller wat het langs de paden aan weerskanten stonden echter waarschuwingen tegen „overtre ders". „Op het goed van oom Albert kan er voor mij toch van geen „overtredingen" sprake zijn", zei ze tot zichzelve en bij voorkeur koos ze toen de kleinere, en dicht- overgroeide paadjes, waar ze handen vol campanula's en koekoeksbloemen plukte, die hier en daar den grond als met een dik tapijt overdekten. Het ti of haar wel dat er telkens ver schrikt een vogel opvloog uit het dichte struikgewas, maar ze vond het erg dwaas van dat gevleugelde volkje, om zoo bang voor haar te zijn. Eéns zelfs, toen ze even struikelde, omdat haar voet verward raakte in het dichte groen, jaagde ze daardoor onwillekeurig een heele vlucht patrijzen voor zich uit 1 Op eens kwam er, van rechts, een jacht opziener, met een geweer over den schou der en die haar aansprak met een uiterst verontwaardigde stem. „Misschien weet u niet, miss, dat u hier op verboden terrein is „Op verboden terrein herhaalde zij eveneens verontwaardigd en zich oprich tend in haar volle lengte. „Op het goed van mijn oom kan ik toch onmogelijk op verbo den terrein wezen. Ik ben een nichtje van mr. Dobbs." Doodkalm sprak de opzichter „Het bosch aan dezen kant van den weg hoort aan lord Cedway en zijn lordschap Iaat in 't minst geen overtredingen toe. Zoo even liep ik in het dichte struikgewas en daar vond ik dit..." Hij hield-een peau-de- suède handschoen omhoog, waarvan zij-den twéede bij zich droeg. [J INSTITUUT VOOR ]"f RBEIDEBSONT'ftiKKEime 11 Roode Kruis, sedert zijn oprichting door wijlen Koning Willem Hi, in Nederland, zijne koloniën en bezittingen, en in den vreemde heeft mogen verrichten, dan ge voel ik mij gedrongen om aan allen, die in het verleden het Roode Kruis hebben ge steund met hun persoonlijken arbeid, met hun ambtelijken invloed en met hunne gif ten, mijn hartelijken dank uit te spreken voor hetgeen zij door onze bemiddeling voor de lijdende menschheid hebben ge daan. Zij zijn zóó overtalrijk en zóó over het geheele land verspreid, dat ik niet be ter weet te doen, dan ook ditmaal daarvoor de hulp van de dagbladpers in te roepen. In de geschiedenis van de menschheid beteekenen zestig jaren zeer weinig. En wie van de menschheid spreekt, gewaagt van het Roode Kruis, dat geen onderscheid kent van ras, nationaliteit, godsdienst of poli tieke overtuiging, dat gereed staat voor vriend en voor vijand. De verloopen zestig jaren zijn dan ook te beschouwen als een eerste begin-tijdperk in de vlucht van de Roode-Kruis-gedachte over de wereld. Een groote toekomst ligt nog voor ons open. Moge het Roode Kruis ook in die toe- l'.cmst steeds kunnen rekenen1 op de liefde en toewijding van allen, wien het lot des naasten ter harte gaat. De voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis HENDRIK, Prins der Nederlanden. Het verplichte zevende leerjaar. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelin- gen der Tweede Kamer inzake de wetsont werpen tot wijziging van de artikelen 56, 97 en 203 der Lager Onderwijswet 1920 en tot wijziging van art. 3 der Leerplichtwet. Met teleurstelling vernam de minister, dat vele leden het bij deze wetsontwerpen be paalde ten eenenmale onvoldoende achten. Voor het postvatten van de meening dat men na de aanneming door de Tweede Ka mer op 19 November 1926 van de motic- Suring c.s. een regeling van verdere strek king had mogen verwachten, heeft de re geering geen aanleiding gegeven. Ook thans moet de minister zich blijven verzetten tegen onmiddellijke wederinvoe ring van de zevenjarige leerverplichting niet alleen omdat hij het noodzakelijk acht, dat de maatregelen om overal het onderwijs in dat leerjaar te kunnen volgen, vooraf gaan, maar ook omdat de regeering de .gel delijke gevolgen eener onmiddellijke weder invoering niet voor haar rekening kan ne men. Wanneer met de algemeene invoering van. het zevende leerjaar het herstel van de zeven-jarige leerverplichting samenviel, zou daarvan het gevolg zijn, dat op nog al te veel scholen van de naleving dier verplich ting niets terecht zou komen wegens ge brek aan plaatsruimte. Verschillend recht zou gelden, naar ge lang de kinderen verschillende scholen be zoeken. Ja zelfs zou dit zich allicht voor doen ten opzichte van leerlingen van de zelfde school. De eerbied voor de wet wordt door een dergelijken toestand niet bevor derd. Aan de Memorie van Antwoord is toege voegd, een staat, waaruit blijkt dat op 31 December 1926 het totaal aantal leerlingen in het rijk was 1.000.610. Het aantal leerlin gen in het zevende leerjaar bedrpeg 39613, waarvan 19218 leerplichtig waren. Voor de „U heeft daar ook geloopen en dat mag ik niet toelaten, omdat de vogels dan op- gejaagdi worden." „Ja, ik heb hier overal in het bosch ge loopen, in de gedachte dat het mijn oom, mr. Dobbs, behoorde, 't Spijt mij dus wel, maar het was een onwillekeurige over treding." „Ik dacht, dat een jonge dame als u toch wel met meer omzichtigheid te werk zou gaan sprak de opzichter steeds strenger. „Als u een meisje uit het dorp was, dan zou ik proces-verbaal. Hier- hield hij op en zou er ook zeker niet weer op teruggekomen zijn, als zij hem maar een fooitje in de handi gestopt had maar ongelukkig had ze niets bij zich. Met leedwezen dacht ze, dat die kennisma king tusschen de bewoners van het kasteel en een afgevaardigde van, het geslacht Cedway nu niet zoo héél vriendschappelijk van aard' was, en dat oom Albert dan ook erg boos en teleurgesteld zou zijn, als hij van dit voorval' hoorde. „Wijst u mij dan maar even den kortsten weg uit het bosch. U weet nu mijn naam en adres wilt u dus verder werk maken van die overtreding..." De opzichter lachte, en op onbeschaam- den toon, ging hij voort „Neen, dat ben ik niet van plan en dat begrijpt u ook wel, miss. Maar prettig is het niet, als je zoo op eenmaal al je goede zorgen te niet gedaan ziet door de grillen van een jonge dame, die 't in haar hoofd haalt, om nu juist hier te loopen, waar ze niet .loopen moest. Opeens -klonk daar een stem, vlak ngast hem ,4k geloof, «.dat je vergeet, hoe je tot een.dame spreekt,-Harris openbare scholen zijn deze aantallen resp. 448.009, 17.379 en 8116, voor de protestant- sche scholen 230.583, 12.552 en 7278, voor de R.-Kath. scholen 309.555, 9155 én 3640 en voor de andere scholen 12463, 527 en 184. De Ziektewet. Naar wij vernemen heeft het ontwerp van wet tot wijziging der Ziektewet ter fine van advies van den Raad* van State het departement van arbeid, handel en nijver heid verlaten. Verlaging posttarieven. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt het port der binnenlandsche brieven met een ge wicht van ten hoogste 20 gram verlaagd van 10 tor V/2 cent. Voor brieven, zwaar der dan 20 gram, blijft het tarief onge wijzigd. De bedoelde verlaging is mede van toe passing in het grensverkeer naar Duitsch- land en België era in het verkeer met Suri name en Curacao. Voor brieven naar deze bestemmingen is dan verschuldigd voor een gewicht tot en met 20 gram 7/2 cent en voorts voor elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent daar boven. Het overleg, dat met de Nederlandsch- Indische postadminisratie gevoerd wordt omtrent invoering van een soortgelijke ta riefsverlaging, is nog niet beëindigd, zoo- dat voor verzending naar Nederlandsch- Indië het bestaande tarief nog van toepas sing blijft. De stormramp. De collecte te Zwolle heeft opgebracht 10.219 te Goes 2660 te Ridderkerk 5400 te Baarn 6330 te 's-Bosch f 4765 te Breda 6136. De eerste passagiersvlucht» naar Oost-Indië Het Fokker-vliegtuig met den heer Van Lear Black aan boord, is gisterenmiddag om 4 uur te Boedapest aangekomen. Geysendorffer heeft dus in. 7,/2 uur dc 1200 K.M. afgelegd. De piloten hebben on derweg uitstekend weer gehad. Zooals be kend, zullen zij heden naar Konstantinopel vertrekken. Nederland als toeristenland. Wij lezen in „de Telegraaf" Wat hun houding en gedrag tegenover buitenlandsche toeristen betreft zijn er over de Hollanders nogal eens harde noten ge kraakt. Dat zij echter niet steeds reden tot klagen geven, doch integendeel ook de vol doening van uitheemsehe reizigers kunnen L—lb—m opwekken, zoodat deze ons land prijzen als een genoegelijk vacantieoord, moge onder staande door ons ontvangen „tevreden heidsbetuiging" leeren. Zij is van niemand minder afkomstig dan van den bekenden Engelschen krantenmagnaat Lord Beaver- brook, die blijkbaar met veel genoegen ons land bezocht heeft. „Ik heb verscheidene dagen in Nederland1 vertoefd en er steden bezocht ook heb ik het plattelandi bereisd. De hoffelijkheid en de vriendelijkheid van de bevolking hebber, mij zoozeer getroffen, dat ik mij gedrongen voel u mede te deelen, met hoeveel genoe gen iemand zijn vacantie in dit gelukkige land kan doorbrengen. De taxi-chauffeurs deden geen poging onredelijk hooge prij zen te vragen, althans niet van mij, en> de chauffeurs in het algemeen waren opmer kelijk gematigd. Ik keer naar mijn land terug met het voornemen om mijn vrienden aan te bevelen hun vacantie in Nederland door te bren gen". Ned. Aannemersbond. Op de jaarvergadering van den Neder landschen Aannemersbond gisteren te Hil versum gehouden, werd een bindend, be sluit aangenomen om op alle werken zon der onderscheid, hetzij deze worden uitbe steed door de overheid, hetzij door parti culieren, van toepassing te verklaren de bindende besluiten betreffende arbitrage voor alle geschillen, termijnsverlenging bij werkstaking en uitsluiting en afschaffing der borgstelling. VLISSINGEN, 16 JUNI. Scheepvaartbericbt Heden is naar Bergen (Noorwegen) ver trokken het Grieksche stoomschip „Elerri S. Jossifoglus", komende van Montevideo, na alhier gebunkerd» te hebben. Sanatoriumfonds „Ons Belang". Gisterenavond had in de groote zaal van „de Oude Vriendschap" een trekking plaats van de Koninklijk goedgekeurde loterij, waaraan een feestelijk cachet was gegeven. In het openingswoord door den voorzit ter werd doel en streven van de onderoffi- ciersvereeniging „Ons Belang" naar voren gebracht, waarin hij 'vooral deed uitkomen het mooie en hooge doel waarvoor gewerkt wordt. Daarna werd overgegaan tot het afwer ken van een klein doch mooi programma, De zon lokf naar buiten, doch - het is waschdag. En de.waschdag stelt zijn eischen. De huisvrouw kan het goed niet in den steek laten. Toch kan zij vlug klaar zijn, door Rinso te gebruiken, 's Nachts weekt dan al het vuil los, hetwelk 's mor gens al het zware werk bespaart. Nog vóór den middag kan het goed al buiten hangen, klaar om te strijken. Koop nog heden een pak! DE LEVER'S ZEEP MIJ, VLAARDINGEN De opzichter werd vuurrood en zijn hand vloog naar zijn pet, terwijl hij een nauw- hoorbare verontschuldiging prevelde. ,,'t Was mijn schuld", zei Louise, terwijl zij de diep-blauwe oogen naar hem opsloeg. Hij was lang en slank, en als hij lachte, zag hij er op eens veel jonger uit. „U ziét er wordt trouw tegen overtre dingen gewaaktmaar daarom hééft Har- ris nog riet het recht om zoo lomp te zijn Uit naam van mijn grootvader vraag ik dus wel excuus voor den overlast, dien u werd aangedaan." Louise lichtte nader toe, hoe ze tot de bewuste „overtreding" gekomen was. „Ik dacht, dat het bosch tot het goed van oom Albert hoorde", zei ze. „En van vo gels, dié niet mochten opgeschrikt worden, had ik nooit van te voren gehoord. Zijn die dan zóó van belang, mr... „Ik ben Raimond' Cedway", stelde hij zich voor. „En ik Louise Stone. Oom Albert... mr. Dobbs, bedoel i'k, heeft het kasteel Hertin- dree gekocht van de Grants en nu zijn wij hier komen wonen." Raimond knikte. „Dat hebben we gemerkt", sprak hij langzaam. „Met de Grants hebben wij nooit kennis gemaakt. Mijn grootvader is dan wel zeer gebrekkig, moet u weten, en moe der... Maar we zijn betrekkelijk heel na buren, en dus zullen we elkaar wel dikwijls zien Dat zijn moeder de bewoners van het kasteel niet zou gaan bezoeken, was wel een uitgemaakte zaak, want mrs. Cedway had zich over de Dobbses uitgelaten als over parvenu's, met wie alle omgang im mers onmogelijk was „Bevalt u Hertindree vroeg Raimond verder. „Ik vind het prachtig", antwoordde ze hartgrondig. „We zijn al dikwijls buiten slands geweest, maar nog nooit heb ik iets gezi'en, wat mij zóó zeer aantrok als deze plaats." Ze liepen nu samen een eind op en scheidden op den Weg, die tot den „be twistbaren grond" behoorde, zooals Rai mond het uitdrukte tot niet geringe ver wondering van Louise. „Waarom noemt hij dit zoo vroeg ze zich af, terwijl ze zich dus huiswaarts be gaf. 't Lijkt wel, of er een ernstige veete bestaat tusschen onze beide families. Wat een dwaasheid Ik zal tante Polly van mijn avontuur vertellen en ik denk, dat oom er nu toch wel niet boos om zal wezen, 't Zal mij benieuwen, of mrs. Cedway ons nu vanmiddag ook bezoekt, en of hij zal mee komen Maar, nóch dien middag, nóch de vele dagen, die volgden in dien langen prachti- gen zomer, hield het rijtuig van Cedway- Park in die oprijlaan van het kasteel stil, waaruit dus bleek, dat de familie van zijn lordschap geen omgang verlangdé met mrs. en mr. Dobbs. Tante Polly zou er maar niet langer over tobben, want er waren er dan toch nog velen, die met het grootste genoegen van haar gastvrijheid profiteer den ja, er zich zelfs door vereerd voelden. Maar al zei Louise er ook niet veel van haar hinderde het heel erg (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1