1000 150 25 sfOMM MAANDAG Jaargang ATEUR QRAFEN Adyertentiën Firma F. fll SE MDE Ir ,»aal 58-60, Vlissingen. ïelef. !0. Posirekening B6287 13 JUNI VsrsÉjnt dageiijks, aiigezondsrd op Zondag on algemeen Erkends Christelijke Feestdagen BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST asn ""ae5oir"a '.inn Stads= en Provincienieuws irn weer die - den dan ze m. hier vijden r leeren erstaan' .sens van „J aenken <jat 2e hemel niet veel een streep twven maar eens een reis I °P de wijde wate- hemel leeren ze "■Z «rel f*e stem Wie Janmaat breed durft nemen die dankbaar arbeids- moeten ons best doen I i begin gemaakt is, èn agt nieuwe kracht. Het f vóór den oorlog a| 1 Het zeevarend Neder- trotsch is op zijn jon- de vuisten", geeft per ng ongeveer een halve i ïoeg want Nederland door den overzeeschen en kt wordt, daar wordt :t Christ, zeemanshuis urd door de freule leeren Van Oosterwijk ;lt, werkt met fleur en orige jaar werd daar I ries, Martin Brinksma den. Door de gastvrij- inavische Zeemanszen- 'Oie zaal voor de Hol- nkbaar gebruik wordt ;rs zijn vriendelijk ge- bouwden ze het groote tsplein in Rotterdam nooie werk van jonk- dam hebben de heeren door hun ijverigcn ar- kregen de uitgaande lit u onze gezinnen wel ijl wij op reis zijn?" in Rotterdam mag het- wordt hij aangeklampt waarom wordt ons .geven op reis Wei- noodig, zoo'n eiank- vaderlandsch werk is, iw aller medewerking ntraie verwarming der de Nederlandsche Zee- n de Groote Kerk in oei in zandsteen aan- de bouwmeester daar- ir óók dat hij besefte eevarende natie is en tij zijn zeevaart heeft, t is een symbool. Wat 'n doet, dat mogen wij al doen roepen, en t geven, waar het den van den zeeman be lank voor de gastvrij- EL GILDEMEESTER. Postgiro 18600. rssaintkade 51. ng ik giften op mijn an den secretaris-tij ter (Ds. L. D. Poot, n Mevr.. FRASER- .tllen gaarne Zordag I angen van 3.30 tot erstraat 19. T IN HET -SEIZOEN DIT VER- IWD ADRES HYPARK 38 Verhoor, Koop en TertMf en Dlenstaanvrmgea, »a' ■betaling, ven l-S reg«H regel meer 15 ceil )IS, Groenewoud 1, ïtte NSTBODE. tusschen 8 en 9 ezin ruime JENWONING etten sland. Ookg£' huur. Brieven Ie»- „Vliss. Courant" 1PJONGEN sd kunnende fietsen. 15 jaar. DE VEY MEST- mypark. ENWONING a f 2 75 per week. Bellamypark M. plaatsing te koop een IE WONING tuin en poort bij we Vlissingsche weg irg- ENWONING [9 te huur. Slecht6 ek. Waterleiding e» en- 5ANDERSE, Hobe.n- VENWONING bevragen Vrijburg uburg. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen endegemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk- icbe verzending 4.15bij dageiijksche verzending 6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1,10Familieberichten van 1—6 regels 1,70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor Het zevende leerjaar. Op de vragen van den heer Albarda in verband met het tijdstip van indiening der Memorie van (Antwoord nopens de wets ontwerpen tot wijziging van de artikelen 56, 97 en 203 der Lageronderwijswet en van artikel 3 der Leerplichtwet, luidt het antwoord van den heer Waszink, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen als volgt De indiening van de Memorie van Ant woord betreffende de ontwerpen van wet tot wijziging van de artikelen 56, 97 en 203 der Lageronderwijswet 1920 en van artikel 3 der Leerplichtwet is vertraagd ten ge volge van het verzamelen der in het Voór- lcopig Verslag nader gevraagde gegevens. Naar alle waarschijnlijkheid zal die indie ning in den loop der volgende week kun nen plaats vinden. Daar deze vertraging vermoedelijk tot* gevolg heeft, dat de openbare behandeling van die wetsontwerpen in de Tweede Ka mer vóór haar uiteengaan niet zal kunnen plaats hebben, zal bij de Memorie een nota van wijziging worden gevoegd tot ver schuiving van den datum voor de algemee- ne invoering van het zevende leerjaar. Het Scheldevraagstuk. Naar de .Deutsche Zeitung" verneemt, zal dr. Stresemann ter gelegenheid van zijn reis naar Genève een onderhoud hebben met den Belgischen minister van buiten- landsche zaken, Vandervelde. Volgens dit blad zouden vooral de onderhandelingen tusschen België en Nederland betreffende het Scheldevraagstuk besproken worden. Na de bijzetting van generaal Van Heutsz. De commandant van het veldleger, luite nant-generaal Muller Massis, heeft de vol gende algemeene order uitgevaardigd voor de militairen, die hebben deelgenomen aan de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van generaal J. B van Heutsz „Na afloop van de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen den luitenant-generaal oud-gouverneur-generaal j. B.. van Heutsz op 9 dezer in het mauso leum op de Nieuwe Oosterbegraafplaats Xe Amsterdam, is het mij een behoefte mijn dank en tevredenheid te betuigen aan alle militairen, die voor deze gelegenheid onder mijn bevelen hebben gestaan en die hetzij aan de voorbereiding,dan wel aan de plech tigheid zelve hebben deelgenomen en door hun toewijding en uitstekende houding tot het welslagen daarvan hebben bijgedragen, zoodat deze plechtigheid is kunnen worden een grootsche hulde aan dezen groote Nederlander als nationale erkenning van wat hij tijdens zijn leven voor het vaderland heeft gewrocht". Het Nationaal Steuncomité. Wegens de veelzijdige werkzaamhede i en de uitgebreidheid van de aangebrachte verwoestingen tengevolge van de storm ramp hebben de Commissarissen der Ko ningin in ae provincies Overijsel, mr. A. E, baron van Voorst tot Voorst en Zeeland jhr. mr. j. W. Quarles van Ufford zich op daartoe gedaan verzoek bereid verklaard zitting të nemen in het dagelijksch bestuur van het Nationaal Steuncomité Stormramp (1927). Huldiging Catharina van Rennes te Utrecht. Zaterdagmiddag is Catharina van Ren nes in ,.Tivoli" te Utrecht door den Bond van Zangvereenigingen gehuldigd. Onge- Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 9) „Vooreerst zal ze zich hier wel niet meer laten zien", meende mrs. Geen en zij had gelijk. Mrs. Cedway had plaats genomen in een ledigen coupé tweede klasse, waar de kin deren zich dadelijk heet gezellig bij het raampje hadden geinstalleerd en hier zóó veel afleiding vonden, dat Beatrice zelve rustig haar plan kon overdenken. Het was bijna zes uur, toen ze in Brigh ton aankwam, en nadat ze in de zorgvul digste bewoo-rdlingen een telegram had af gezonden aan lord Cedway, waarin ze te- gelijik haar afwezigheid voor dien avond verklaarde, riep ze een vigelante aan en reed daarna rechtstreeks naar een klein buisje in Hove, waar een eigen achternicht van haar woonde, een ongetrouwde dame, al over den middelbaren leeftijd en van zeer beperkte middelen. Miss Crane was in geen enkel opzicht een belangrijke persoonlijkheid nóch van uiterlijk nóch innerlijk maar het toeval bad gewild dat zij haar rijke bloedverwante meermalen een dienst had kunnen bewijzen en Beatrice Cedway had de ander tot haar vertrouwde gemaakt, haar daarvoor beloo- nend in klinkende munt, wat het arme dametje niet anders dan zéér welkom kon ^ijn. De dames zaten nog langen tijd op, nadat de kinderen al naar bed waren iets, wat anders moeite genoeg had gekost waht Hilva vooral was aMes-behalve inge- guiden bij levens lange ongeschikt heid tot v/erken. een ongeluk. C#UU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bi] verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. veer 750' kinderen van 8 bij den Bond aan gesloten vereenigingen namen er aan deel. Bij het binnentreden der jubilaresse heb ben de kinderen haar aanstonds een „Lang zal zij leven" toegezongen, waarna e!,c koor een tweetal liederen voor haar zong. De voorzitter van den Bond heeft de in- biiaresse toegesproken en haar een fraaie corbeille bloemen aangeboden, waarvoor zij hartelijk dankte. Dan dirigeerde Catharina van Rennes zelve een tweetal harer liederen, door de gezamenlijke kinderen gezongen. Een da- erende ovatie was het slot. Bijbetalen voor een hoogere klasse in den trein. Indien men vroeger bij de Ned. Spoor wegen in een hoogere klasse wilde over gaan (suppleeren) moest men voor de 2e klasse een enkele reis derde klasse en voor de le klasse een volledige reis 2e klasse bijbetalen. Voortaan zal, evenals dit reeds in Duitschland en andere landen van toepas sing is, slechts het verschil in prijs betaald moeten worden. Een communistisch complot Omtrent de huiszoekingen, die Vrijdag middag te Leiden en. in Den Haag zijn ge daan wegens het vermoeden van eenig communistisch complot van Indonesiërs, wordt nader gemeld De huiszoekingen zijn in de drie reeds genoemde perceelen in het Bezuidenhout- •kwartier tegelijkertijd geschied en wel om streeks half drie. Bij een der kamerbewoners, die lid ge weest is hij heeft reeds geruimen tijd geleden bedankt van de Indisch-natio- nalistische vereeniging Perhimpoean Indo nesia, zijn uitsluitend papieren in beslag genomen, waaronder eenige particuliere brieven, in het Malelsch gesteld. De red_-.i waarom de justitie deze meenam, kan vol gens den betrokken bewoner, een jong In donesisch juridisch student, niet anders ge weest zijn, dan dat men den inhoud ter plaatse niet kon lezen. Hij is er dan ook zeker van, deze correspondentie te zullen terugkrijgen, zonder dat zij iets bezwarends zal hebben opgeleverd. Persoonlijk verfoeit hii de communistische agitatie. Hij was echter wel bevriend met enkele bestuurs leden van Perhimpoenan Indonesia. In een der andere perceelen werden be halve boekjes en geschriften twee schrijf machines in beslag genomen. Het hier be doelde adres is dat van den voorzitter Ma homed Hatta, die echter sinds zes weken afwezig is en wiens kamer aanvankelijk tijdelijk door een ander Indonesiër van wien werd gezegd, dat hij bij Hatta „in functie" is en sedert jl. Maandagavond, door een derden landgenoot wordt bewoond. Hatta. studeert aan de Handelshoogeschool te Rotterdam* doch woonde om particuliere redenen den laatsten tijd geen colleges bij. Hij nanr>.-sedert dien blijkbaar wel een krachtiger aandeel in de leiding van zijn politieke vereeniging. Waar hij zich op het oogenblik bevindt, was niet bekend. Een school in Utrecht met zonneschijn zonder ramen. Een eigenaardig experiment zal binnen kort uitgevoerd worden onder toezicht van dr Hingst, schoolarts te Utrecht om de eigenschappen van de nieuwe soort van glas op de proef te stellen, die de ultra violette stralen der zon doorlaat. De onderwijs-autoriteiten te Utrecht heb ben besloten drie klassen van jongens en meisjes van ongeveer denzelfden leeftijd en physiek te vormen. Deze klassen zullen hun onderwijs in drie lokalen aan dezelfde zon- nomen geweest met het kale slaapkamertje tot ze er eindelijk eenigszins mee verzoend werd, toen ze zag, dat het venster het uit zicht gaf op de zee. „Je vat mijn positie zeer wel", sprak Beatrice ten slotte. „Natuurlijk zal ik lord Cedway zeggen, hoe ik meen, dat die bei den wettelijk geen aanspraak kunnen ma ken op eenige rechten maar, voor zoover ik hem ken, denk ik, dat hij toch voor haar zal willen zorgen, tot ze oud genoeg zijn om in hun eigen onderhoud te voorzien. En het zou voor jou al een heel belangrijk iets zijn, als ik hem kon bewegen, ze hier te laten want hij zou 't goed met je maken hij is immers de gulheid in persoon." Met glinsterende oogen had miss Crane zitten luisteren. „Als je wist, hoe dank baar ik je zou zijn, Beatrice", riep ze. „En de kinderen zouden 't echt goed hebben bij mij „O, wat dit betreftviel mrs. Cedway in „Ze mogen al blij zijn, dat ze niet naar het armhuis gezonden worden. Die gunsti ge lotsbeschikking hebben ze enkel aan mij te danken, wil je wel gelooven want lord Cedway handielt geheel onder mijn invloed en, zooals ik daar even al zei van „recht hebben" is geen sprake „Nu, dan twijfel ik ook niet, of dank zij jouw invloed zal hij de kinderen wel hier bij mij laten, nietwaar?" „Ik geloof ook, dat we die zaak wel als afgesproken 'kunnen beschouwen", klonk het geruststellend antwoord. HOOFDSTUK V. „'t Geeft niets, of je er al om huilt „Ja, maar ik kan 't niet4aten mijn vin gers zijn zoo koud Ik heb zulke vreeseJijke winterhanden 1" nige zijde ontvangen, terwijl alles gelijk is behalve in een opzicht. De vensterramen in de eerste kamer zullen heelemaal ,geen glas hebben de ramen der tweede kamer zullen van gewoon glas voorzien zijn en de ramen in de derde zullen van Vita-glas voorzien zijn, dat de ultra-viölette stralen doorlaat. Aan het einde van een paar maanden zal het gewicht, de hoogte en de hoedanigheid van het bloed in iedere klasse opgenomen worden en een vergelijking opgemaakt worden. Uit de scbeepsbouwnij verheid. Het plaatsen van e^n order voor het bou wen van een stoomschip van 7800 ton door de firma Erhardt Dekkers te Rotterdam, bij de Clyde Shipbuilding Cy., heeft in En geland groote voldoening gewekt. De „Manch. Guard. Comm." herinnert er aan, dat het heel wat jaren geleden is, sedert een dergelijke order aan een Engelsche werf werd verstrekt, behalve dan de op drachten voor groofe schepen, welke niet op Nederlandsche werven kunnen worden gebouwd. Het is nog niet zoo lang geleden dat in Nederland schepen voor Engelsche rekening werden gebouwd. Het blad merkt op, dat den laatsten tijd de Nederlandsche werven steeds grooter moeite hebben om met de Engelsche wer ven te concurreeren. Een der voornaamste redenen ziet het blad hierin, dat wij alle materialen moeten invoeren en dat de markt hiervan den laatsten tijd zeer onre gelmatig is. Wat reparatiewerk betreft, zijn de Nederlandsche werven, volgens het blad, echter nog steeds in staat om göedt- kooper te werken dan de Engelsche voor namelijk, omdat eerstgenoemde niet be lemmerd worden< door de in Engeland zoo remmend werkende demarcatie tusschen de verschillende arbeidersgroepen, welke bo vendien de karweien zoo duur maakt. VLISSINGEN, 13 JUNI. De Stormramp. Het Comité Stormramp 1927 deelt mede, dat bij de collecte £p Zaterdag jl. gehou den een bedrag werd ontvangen van 1752.56. Afzonderlijk kwamen drie giften in ten bedrage van respectievelijk 100, 25 en 5, terwijl door den heer Jacques Dutreau na een voordracht 36 werd ontvangen en door het Marine-sanatoriumfonds een som van 8.06 werd afgedragen, zoodat aan het Provinciaal Watersnood Comité int Zeeland reeds thans 1926.62 kon worden gere mitteerd., Heden wordt nog op den Koudekerk- schen weg, in de bouwvereeniging „Goed Wonen" en in het St, Joseph-ziekenhuis gecollecteerd, daar dit door misverstand Zaterdag niet geschiedde. Het comité Stormramp zegt allen, die aan dit resultaat hebben medegewerkt, voor hun medewerking ten zeerste dank. Concert uitgesteld. Het weer liet zich gisterenmorgen aller minst gunstig aanzien om des avonds een concert in de tent op den boulevard Evert- sen te geven. Het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer meende daarom het concert dat het harmonie-gezelschap „Euphonia" van Goes zou geven, uit te moeten stellen. Tegen den avond verbeterde het weer zoodanig dat niemand er op gerekend „Dat hebben we allemaal. Ellen Rag heeft zelfs winterooren antwoordde Hilva wijsgeerig. Maar- toch deed ze intusschen al haar best, om de handen van haar zusje wat warm te wrijven, tot Louise ze wanhopig terugtrok. „Doe 't liever niet, Hil I 't Maakt ze heusch nog maar erger O, wat vind ik 't hier toch afschuwelijk. Nog heel wat erger dan in Brighton „Ja, maar daar begon 't me toch ook geweldig te vervelen", meende Hilva. „Had onze voogd ons maar een beetje prettiger kostschool uitgezocht, waar de meisjes niet zoo vreeselijk „burgerlijk" waren. Wisten we ook maar wat van onzen voogd af ,en... van onszelven Hilva fronste de wenkbrauwen en tracht te te vergeefs door den neven van haar kort verleden vam zeven jaren te dringen naar den tijd, eer ze in de kleine woning in Hove aankwamen. „Wat ik er mij nog van herinner is alles even vaag", zei ze. „Ik denk, dat het rood vonk mij zooveel vergeten deed en- jij, Louise, was natuurlijk nog te klein om er je nu wat van te herinneren. Maar soms staat me toch zoo iets voor den geest van een laantje, en een dame, en een heef klein kindje onder een struik en die dame was zeker moeder en het kindje moet jij zijn geweest 1" De zusjes zaten samen in het boogven sters van een van de groote schoollakelen van Oppanton College, een moderne in richting van onderwijs, in een fabrieks district, waar voor niet al te hoogen prijs, de dochters uit gezinnen van den midden stand een practische opvoeding kregen, die volgens den prospectus haar in staat scheen te hebben dat bet concert niet door ging. Het was dan ook buitengewoon druk op den strandboulevard, zoodat hieruit blijkt dat er voldoende belangstelling voor dit concert bestond. Woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang". In „de Oude Vriendschap" werd de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de Woningbouwvereeniging „Gemeen schappelijk Belang", onder voorzitterschap van den heer Chr. Steketee. Uit het jaarver slag van den secretaris-penningmeester den heer W de Ridder, bleek o.m. dat het explöitatie-tekort der woningen over 1926 bedroeg Voor plan 1917 (76 woningen) 1207.96 voor plan. 1919 (89 woningen) 10.095.06; plan 1920 (113 woningen en 3 winkelhuizen) 20.702.18. Over 1925'26 is door het rijk uitbe taald, als zijnde het exploitatie-tekort van plan 1919 8868.45 en over hetzelfde tijdvak voor bouwplan 1920 22.125.85, alzoo een totale bijdrage op het tekort dei- exploitatie dezer bouwvereeniging over 19251926 heeft beloopen 30.994.30, 't welk een gemiddeide bijdrage per jaar per woning beteekent van 153.40. De administratie der vereeniging werd op 21 Juli gecontroleerd vanwege het Cen traal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederland sche gemeenten te 's-Gravenhage. Uit het rapport bleek, dat de administratie met groote nauwkeurigheid is bijgehouden en goed was verzorgd en alle uitgaven door behoorlijk voor voldaan geteekende bewijs stukken te zijn gestaafd. Een woord van dank aan den heer W. de Ridder was zeer zeker niet ten onrechte voor dezen veelomvattenden arbeid. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren Chr. Steketee. W. de Ridder en A. H. Mathijsen en in de plaats van den heer J. van der Meulen, die als zoo danig zijn ontslag heeft genomen, werd gekozen, de heer J. Marijs. Mededeeling werd gedaan dat het be stuur plannen voorbereidt tot uitbreiding van het woning-complex, waaraan de ver gadering haar goedkeuring verleende. De voorzitter bracht ten slotte dank aan het afgetreden bestuurslid, den heer Van der Meulen, voor het vele werk door hem als bestuurslid en als opzichter in het be lang der vereeniging verricht, waarvoor de heer Van der Meulen dank zegde en nog wees op de groote en moeilijke taak, wel ke het bestuur eener woningbouw-vereeni- ging heeft te vervullen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier staan als werkzoekende ingeschreven 1 boekdrukker, 3 grondwerkers, 6 opperlie den, 1 betonvlechter, 1 metselaar, 2 tim merlieden, 1 kleermaker, 3 electriciens, 1 constructeur-werktuigkunde-bouwkunde en ijzerbouw, 1 boorder. 1 stoker, 1 bankwer ker, 1 bakkersknecht, 1 reiziger, 1 chauf feur, 1 portier of magazijnbediende, 1 ma- zou stellen, haar „eigen weg te vinden door het leven". In ieder geval had het college zich al een heel goeden naam veroverd onder instel lingen van dezelfde soort en, ofschoon de meeste leerlingen er zich ook op haar ge mak gevoelden, waren er toch altijd nog onder, wien het leven op kostschool al heel ongezellig voorkwam en tot die min-ge!ukkigen behoorde ook Louise Stone, Hilvardine, met haar krachtiger gestel, zou er zich voor zich zelve dan ook vrijwel in geschikt hebben, als ze niet voortdurend erg te doen had. gehad met haar zusje. Louise toch kon niet tegen den. gezonden maar zwaren kostschuw als een vogeltje voelde ze zich opgejaagd door de soms vrij strenge bejegeningen van het onder wijzend personeel, of door de lang niet altijd zachtzinnige uitvallen van de oudste leerlingen. En ofschoon ze in het minst niet traag van begrip was, deed haar zenuw achtigheid haar soms in hooge mate onbe vattelijk schijnen. Om te zien was het een alleraardigst klein ding blond, met groote blauwe oogen en donkere wimpers, maar met een angstige, schuwe uitdrukking op het liieve gezichtje en haast wat al te slank en te teer voor haar leeftijd». Hilvardine was een flink meisje voor haar twaalf jaar en beloofde heef knap te worden. Beiden waren ze gekleed in. de dracht van de schooleen vuurrood schor tje, en het haar mocht niet verder dan tot aan de schouders reiken, wat Louise's gezichtje een omlijsting schonk als van een stralenkrans. ,,'t Is toch eigenlijk jammer, vindt je ook niet begon Hilvardine na een pauze, die zoo wat een paar minuten geduurdi had, „om onzen vrijen halven dag nu in huis te gazijnmeester. 1 vrouwelijke en 6 manne lijke kantoorbedienden, 25 havenarbeiders, 1 sleeper. 9 losse arbeiders met eenige vak kennis en 11 losse arbeiders zonder vak kennis en 12 varensgezellen. Totaal 92 personen vorige week 111 personen. Vlissingsche Bestuurdersbond. De Vlissingsche Bestuurdersbond houdt Woensdag a.s., des avonds 8 uur, een spoedvergadering in het Concertgebouw. Men verzoekt ons de bijzondere aandacht van belanghebbenden op deze vergadering te vestigen. Concerten Middelburgsch Muziekkorps. Vrijdagavond 17 Juni en ook Vrijdag avond 24 Juni geeft het muziekkorps een uitvoering op het Molenwater, terwijl Zon dag 19 Juni a.s. een uitvoering in de Abdij des morgens te 8 uur plaats heeft. De oud-gepensionneerde militairen. In een openbare vergadering van de af- deeiing Middelburg van den Algemeenen Militairen Pensioenbond' trad Zaterdag avond op de bovenzaal van „de Eendracht" aldaar als spreker op de heer P. A. Carol uit Den Haag, hoofdbestuurslid van dien bond, met het onderwerp „Onze strijd om recht". De voorzitter der afdeeling, de heer J. Verhage, heette vooral de dames en de vertegenwoordigers van de afdeelingen Vlissingen en Goes welkom, maar in de al lereerste plaats den heer Carol', die zich als oud-Middelburger gaarne bereid toonde voor de afdeeling te spreken. Spr. bracht gaarne hulde aan de nagedachtenis van generaal Van Heutsz en verzocht allen zich even van hun zetel te verheffen als teeken van instemming, waaraan werd voldaan. De voorzitter sprak daarna de hoop uit, dat Nederland niet alleen de overledenen zal eeren, maar nu ook eens zal gaan den ken aan dé levende oud-militairen. De heer Carol, het woord verkrijgende, bracht dank aan de afdeeling Middelburg" voor de groote activiteit die zij aan den. dag legt, vooral den heer Hoekstra, die pas een afdeeling Goes oprichtte. De heer Carol zette daarna den nood uiteen waarin, de oud-gepensionneerde mi litairen verkeeren. Zijn betoog kwam hoofd zakelijk neer op hetgeen de heer Klooster uitvoerig heeft uiteengezet in een door hem op 21 Mei voor de afdeeling Vlissingen ge houden rede, waarvan wij een uitvoerig verslag hebben gegeven in ons nummer van 23 Mei. Waterstaatswerken. De rijkswaterstaat heeft de verbetering van den riiks grooten weg der 1ste klasse no. 3 op Walcheren gegund aan den heer P. Dekker te Veere voor 21.880. Provinciale Zeeuwsche Groene Kruis- vereeniging. In de te Goes'gehouden algemeene ver gadering van de bovengenoemde vereeni ging, waren 25 afdeelingen vertegenwoor digd. De voorzitter, de heer C. E. Plugge van Souburg, opende de vergadering met een inleiding over de nieuwere en meer in tensieve wijze, waarop men de rheumatiek in al haar uitgebreidheid wil bestrijden aanleiding hiertoe is niet alleen de ellende, die deze ziekte teweeg brengt, doch ook het verlies aan arbeidskrachten. De stqot daar toe is gegeven door dr. van Breemen, en blijven zitten, terwijl 't toch zulk mooi weer is. Als we eens wat op de speelplaats gingen Louise vond het goed, maar groote op gewektheid er toe voelde zijzelve niet, want het was haar veel te koud in de blee- ke Decemberzon. Even. later staken de zus jes toch de speelplaats over, tot ze het eind daarvan bereikt hadden, waar een hooge steenen muur het college afsloot van de buitenwereld. Hilva luisterde met de grootste belangstelling naar het ratelen van de voertuigen en de stemmen van de voor bijgangers. „Wat zou ik daar ook graag eens loo- pen zei ze. „Die speelplaats begint me nu toch zoo te vervelen. Kom, Louise, laten we eens wat verder gaan en zien, of ouwe Matthew ook in zijn woning is". „We zullen straf krijgen, als we hier ge zien worden", zei Louise, toen ze bij de woning van den concierge stonden, vlak bij het groote hek. Maar Hilvardine, die zeer in de gunst stond' bij den ouden man, zag geen gevaar in dit ondernemen. „We doen immers geen kwaad stelde ze haar zusje gerust. „Kijk, "Louise, de deur bij Matthew staat aan, maar hij is niet in de keuken hij zal zeker zoo even wegge gaan zijn, want het zijhek is nog open". En terwijl ze toen eens den grooten. weg opkeek, vatte ze haar zusje bij de hand en zei aanmoedigend „Waarom zouden wij eigenlijk niet eens van de gelegenheid profiteeren ent eens al leen „uitgaan." Matthew zal er wel niets van zeggen en 't zou ook op z'n hoogst maar tien minuten zijn Ik heb nog zes stuivers over en dan. gaan we even naar den banketbakker op den hoek, en..." „O... o... o... (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1