1000 150 100 25 BIGGELAAR'5 II JUNI cnn -ns"- m Eerste Blad ü-no.135' 65e Jaargang: !i9a7! linns F. WH 8E HELDE Ii.Jilstiait 58-60, Hlissinp. ielel. 10. PntiMi 1828? Verschijnt dagelijks, gjtguendin! op Mn on sigimm erkende Christelijke feestdagen tfUU een ongeluk. UUU belastingvraagstukken. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON eindelijk opgelost is KOFFIE „ffie Gouden Jfoom" Pc6e7 Pb6—c8 >p, hoe Lasker 2war. gronde richt. c7—C6 b7Xc6 Kb8a8 Lf6xd4 Th8h7 tl— b8t Pc8d6 Pd6b7 Pe7d5 Td8—f8 Pd5f6 Tf8xf6 Tf6—f8 Th7h8 Ka8b8 Kb8c7 Opgegeven. :ring. 28 staat Lc8, dit ie figuur aangeeft. 'artij No. 29. r t. f g h t. en zet van wit. a2, g2, g3, h2 (7). 6, b7, c7, g7, h7 (7).- leeft wit een lichte >n minder dan zwart. :1 voor hem ge won- hem dit niet gemak- >ant na te gaan, hoe k mogelijk te spelen ise te doen eindigen. ;kansen liggen voor eugel. Hier moet hij den en wit beletten oning te hulp te ko- s zijn overmacht op ■ie tegen twee pion- lan is de partij voor in spel en tegenspel. Tb8d8 ning van den dame- :t 30Td8—dl* 32 K ad libitum kt en Td8dlf zon- T d8d5 cunnen opspelen. c7c5 g7—g6 Kb6c6 ïelt wit op ai ruilen ïg den dame-vleugel T doh5 il door aanval. c5c4 ïg het veld d3. b7b5 die wit doen kan. Td4h4 dan volgt rna kunnen krijgen enz. remise of 38 1 Ke3e2 Td3Xg3 Lb2cl Tg3—e3 mise of 39 Ke3—f4 )itum Td2Xa2 met Th5e5f Te5—d5 Kc6c5 t 40 Lb2d4 en op r e6b6f Kb7c7 7 42 Tb6Xg6f met gevolgd Td5xe5 42 Le5—b2 c4-e3 it minder gunstig is Td5—d3t -d2 speelt, volgt 54, 43 T a6a5f 5Xb4 met voordeel wit 42 Lb2e5 6t. Ta6aöf Kc5—b6 (d5. 44 Ke4Xd5 Td3—g3, 44 Ta5— Tc5xc4 Tg3Xg2. 47 Tb4b7f K. ad vit wint. Kc5—b4 Td3—d2 'd2Xg2 44 Ke4d4 Td2—dl I<b4e3 bl om b5 ïe be- 46 a2a3 gevolgd lion gaat verloren. Tdld4t Td4d2 a2 aan. Td2Xa2 h7h5 g6Xh5 Tb2e2f Ld6e5f K. ad ii- wint het zwarte Te2e6 -pion en de partij C. DE VRIES. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden, franco door het gebeele rijk 2.50. Voor Belgie en de overige landen der Poat-Unie, bij wekelijk se verzending 4.15bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels 1.10; Famitieberichten van 1—6 regels !.70, voor lederen regel meer 26 cent. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog, gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen. STELSEL VAN COMPENSATIE. Een van de belangrijkste gebeurtenissen op het gebied van belastingrecht is de in de wet van 28 April 1927 vastgelegde Wijzi ging der wet op de inkomstenbelasting 1914. Met deze wijziging nl. heeft het stelsel van compensatie zijn intrede gedaan in de Wet op de Inkomstenbelasting. Met een eenvoudig voorbeeld zullen wij de bedoeling hiervan even trachten duide lijk te maken. Een zakenman lijdt in een zeker jaar een verlies van ƒ30.000. Door verdere waarde vermindering van zijn goederenvoorraad wordt in het daarop volgende jaar nog een verlies geleden van 50.000. Het derde jaar treedt er echter een economische opleving in en maakt zijn zaak weer een winst van ƒ50.000. Nemen wij aan dat er geen andere in komsten waren, dan die uit de zaak, dan zouden volgens de ongewijzigde wet de eerste twee jaren voor de Inkomstenbelas ting natuurlijk onbelast zijn gebleven. In het derde jaar zou echter een aanslag worden opgelegd van ƒ50.000. Hoewel dus in de drie jaren bij elkaar per saldo nog een verlies was geleden van ƒ30.000 moest toch in verband met de in het derde jaar gemaakte winst een aanslag betaald worden over een inkomen van ƒ50.000. Een en ander is nu door de jongste wij ziging veranderd. Artikel 17 der wet bepaalde „Wanneer ten aanzien eener bron van inkomen bij toepassing der regelen omtrent de bepaling der zuivere opbrengst een verlies wordt verkregen, komt dit in mindering van de zuivere opbrengst der verdere bronnen van inkomen." Dit artikel gaf dan ook alleen de moge- liikheid om vprlieypn met ptm hmtr -va»- inkomen in een zelfde jaar m mindering Te brengen van met andere bronnen gevormde <iPHadgnien dus in een bedrijf een verlies geleden, dan kon dat b.v. voor de bereke ning van het inkomen worden afgetrokken van andere inkomsten uit huizenbezit, uit effectenbezit enz. Waren die andere inkomsten niet toe reikend, d.w.z. niet groot genoeg om tiet verlies te dekken, dan ontstond een n«" tief inkomen, waarmede in het volge- .ga- geen rekening meer werd gehov 'd jaar Aan het bedoelde art. 17 f ->en. de lid toegevoegd, dat ze' -■ mi een twee- Indien en voorzoo' -it1 een verlies volgen- verrekening van veliik is hee' het eerste l,d met m°- vaststellinV 11 verreken'ng P-aa-s bij de - „van het inkomen voor het vol- jiastingjaar en indien en voorzoover ^ok dan niet kan plaats vinden, bij de vaststelling van het inkomen in het daarop volgende belastingjaar." In het door ons aangehaalde voorbeeld le jaar verlies ƒ30.000.- 2e - 50.000.— 3e winst - 50.000. zal dus het verlies van het 1ste jaar in de eerste plaats gecompenseerd kunnen worden met ƒ30.000 van de winst van het 3e jaar. Deze laatste loopt dan terug tot ƒ20.000. Het verlies van het 2e jaar kan nu voor een deel (ƒ20.000) gecompenseerd worden met de overblijvende winst van het 3e jaar. In het derde jaar zal dus ook aanslag in de Rijksinkomstenbelasting achterwege blijven, en bovendien kan voor dat deel van het verlies van het tweede jaar, dat nog niet gecompenseerd is kunnen worden 30.000) compensatie plaats vinden in het 4e jaar. Wordt in dat 4e jaar dus een winst gemaakt, dan zal alleen de winst boven ƒ3'0.000 belastbaar inkomen vormen. De wet vindt voor het £erst toepassing bij de aanslagregeling voor het belasting jaar 1927/28 (inkomen over 1926), met dien verstande, dat bij de vaststelling van het inkomen voor dat jaar alleen verreke ning is toegestaan van verliezen, die bij de vaststelling van het inkomen voor het be lastingjaar 1926/27 onverrekend zijn ge bleven. Verliezen van het jaar 1925 kunnen dus bij het vaststellen van den aanslag over 1926 op deze wijze reeds in mindering worden gebracht. Zij, die bij het doen van hun aangifte met een en ander geen rekening hebben gehouden, althans niet op hun biljet ver meld hebben dat zij in aanmerking willen komen bij toepassing van de Wet van 28 April 1927, zullen goed doen, zich met een afzonderlijk verzoekschrift tot den Inspec teur te wenden. ■sfr Voor ingewijden op het gebied van be lastingrecht is het tenslotte wel interessant om eens te overwegen lo. of de wijziging der wet niet beter na art. 18 der wet had kunnen volgen. Op zich zelf staande werkzaamheden kunnen im mers ook een verlies opleveren. Mogen deze verliezen nu niet voor compensatie in aanmerking komen Neem aan dat iemand de volgende op brengsten van verschillende bronnen heeft gehad. Huizenƒ3000 Effecten - 5000 Verlies zaak ƒ12.000 Op zichzelf staande werkzaamheden- 4000 Moet nu het verlies zaak alleen r/MMT. "_wOt Een honderdjarige. Het zal den 13en Juni honderd jaar ge leden zijn dat de badplaats Scheveningen werd gesticht. Natuurlijk is het heel primi tief begonnen. Het was een voor die dagen ondernemende Scheveninger die een bad huisje van hout op het strand plaatste, waarin gelegenheid was voor vier personen om zich te kleeden. Een wagentje bracht de badgasten van het „badhuis" in de zee, het systeem dus dat tot voor enkele jaren heeft bestaan. Reeds het 'eerste jaar nam hel zaakje aardig op en konden op deze wijze- veertien honderd baden genomen worden. Daarnaast werd natuurlijk nog heel veel volgens het systeem van het vrije bad gebaad, d.w.z. men ontkleedde zich in de duinen of aan den voet van het duin en ging daarna in zee. Of er toen al menschen waren die een tentje meebrachten, Vermeldt de historie niet. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk dat dit al veel eerder isi geschied. Weinigen weten zelfs nu nog hoe eenvoudig zoo'n tpnf-ïf» is tp maken en als ze het wisten i. Het eenvoudigst is de, die op de drie tentje is te maken eij deden zij het wel mee: de driekanten pyrani ribben een breeden zooni heeft, waarin een bamboe stok wordt ge token. Deze stokken volgend jaar wSrdt verscK- ^ien van dus een aanslag moete- Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) 8) „Toj dusver gaat alles nog goed'', sprak •mrs. Cedway. „Hoe onverklaarbaar en on vergeeflijk van die vrouw, om niet beter voor haar papieren te hebben gezorgd, eer ze dan toch wel voelde, dat ze sterven ging. En de kinderen nu... 't Beste zal het maar wezen» om ze allereerst hier uit die kleine plaats weg te halen. Ik zal ze in Brighton, bij Martha Crane brengen en dat adres opgeven, in geval de menschen er om vragen." Het kleine, rood-steenen postkantoor straalde in den vollen zonneschijn en in het kamertje, waar mrs. Cedway werd binnen gelaten, was het al zoo heet als in een broeikas, daar het raam geheel gesloten was en er tal' van geraniums en andere potten op de vensterbank stonden. Tilly ontving de bezoekster en gaf haar een stoel, terwijl ze schuchter vroeg .,lk denk, dat u gekomen is in verband met de kinderen Daar zal moeder heel blij om zijn, want ze dacht al..." „Ik kon onmogelijk eerder komen", sprak mrs. Cedway. Ik ben eerst bij mr. Uarth aan geweest en niets zal mij liever zijn, dan de zaak nu maar tot een einde te brengen en de kinderen mee te nemen met don trein van half vijf". „U is zeker haar tante?" vroeg Tilly, maar zonder het- antwoo-rd af te wachten, snapte ze toen weg om haar moeder te ha ten. Mrs. Green haastte zich niet naar de naar het zelf staande opbrengst van op zich- 2o. Is net Kzaamheden den wet0" iS uitdrukkelijke bedoeling van die v 0ever geweest, om de bedragen, oigens art. 19 der wet, in mindering ..n het inkomen kunnen worden gebracht (lijfrenten, pensioenen, altijd durende ren ten. renten van schulden, premiën voor le vensverzekering, enz.) voor compensatie uit te sluiten Zoo niet, dan zijn èn de plaats èn de redactie van de wijziging niet erg gelukkig te noemen. ■3fr Hoe het zij, het vastleggen van het stelsel van compensatie in de wet op zichzelf is in ieder geval een gelukkig verschijnsel en zal veel belastingplichtigen in malaisejaren op betere wijze door de moeilijkheden heen helpen, dan dat tot nu toe het geval was. Voor het Rijk-zullen de gevolgen van de wijziging na een of meerdere malaisejaren echter ook zeer goed merkbaar zijn. Vandaar dat men de mogelijkheid tot compensatie beperkt heeft tot een tijdvak van enkele iaren. kunnen in tweeën gedeeld worden en met een zinken of koperen bus is bet heel ge makkelijk ze in elkaar te zetten. Zoo'n tent is opgerold een zeer klein pakje en het kan zeer gemakkelijk wordm opgezet. Eén van de drie kanten is in he midden gedeeltelijk open en die opening vordt met een r' haken gesloten. Sommige menschen hebben v ,'«*ar eenvoud nog verder vebr^*" een langen zak van»-|n** -»et in den en in den platten ka*** ~*'t. Zij maken het hoofd wordt x -en, een zuil-vorm zak over he* is een gat, waardoor daarin ze'" eestoken. Trekt men dezen Voora' noofd aan, dan kan men zich or» -r gemakkelijk uit- en aankleeden. vrouwen wier kleeding er een beetje berekend kan zijn, zoodat alles naar beneden toe kan worden uitgetrokken, we maken. 4,1 Het eerste badhuisje uan Pronk, den een- voudigen Scheveninger, was zeer primitief, het had vier kleine hokjes. Toen dit stelsel opnam is het groote houten badhuis ge bouwd, later is daaruit het Kurhaus ge groeid. Hef systeem van bad-koetsjes bleef tot voor weinige jaren.in gebruik Toen eerst is het overbodige ervan ingezien om de badgasten naar zee te rijden. Thans staan de koetsen als een groot kamp bij elkaar en zij zijn met groote rijen speciale hokjes aangevuld. Men loopt nu van het hokje naar zee, een afstand die heel klein is. Het publiek mag op enkele plaatsen niet blijven staan en het is bovendien allang aan die baders gewend. Dat is zoo mal hoe zij, die voor het eerst al deze baders zien, verbaasd er over staan dat de menschen zóó durven loopen wie er echter geregeld komt, vindt het dood-gewoon en dat is wel het beste bewijs dat het maar aanwendsels zijn om zich er aan te stooten. Om nog eens op de geschiedenis van Scheveningen terug te komen, het eerste gemeentebadhuis werd in 1833 geopend. Het voldeed volgens de verhalen toen ge heel aan de eischen des tijds. Het bezoek aan de badplaats breidde zich snel uit en naarmate het noodig was werden vleugels aan het gebouw bijgebouwd. Precies een halve eeuw heeft dit badhuisje dienst ge daan. Toen is het huidige Kurhaus verrezen, bezoekster, ofschoon haar nieuwsgierigheid toch in hooge mate geprikkeld was en ze zich voornam, zooveel mogelijk voordeel te frekken van dit zaakje. Tilly had intus- schen de enkele kledingstukken bij elkaar gepakt en ging nu de kinderen zeiven halen. Ze vond ze achter op het plaatsje. Louise met haar schortje vol kiezelsteentjes en Hilva op het afdak van- een schuurtje, van waar ze een goed uitzicht had op den* groo- ten weg. „Ik ben aan 't uitkijken naar moeder, want ik kan toch niet gelooven, dat ze dood is. Wat beteekent„dood" eigenlijk >»Op 't oogenblik kan ik je dat niet ver tollen", zei Tiliy. „En, gooi jij die steentjes nu weg, Louise, want vóór is er een dame, om jullie te halen." ..Waar gaan we dan heen vroeg Hilva, zonder in het minst eenig plan te hebben, haar verheven zitplaats te verlaten. „Wèl, naar huis", klonk het vrij onver schillig. „Maar kom nu gauw mee, want er is geen tijd te verliezen Aan dit tweede bevel gaven de kinderen nog al vrij gauw gehoor en zachtjes dat Tilly het niet hooren zou fluisterde Hilva haar zusje in „Ik ben blij toe, want ik vond 't hier niks prettig Mrs. Green straalde van voldoening 'over den uitslag van haar onderhoud met de be zoekster. Wel was ze niet veel wijzer ge worden, wat betreft de verhouding waarin deze dame stond tot d» jMfeMcne, maar zij voor zich had ahhaj»8P>erzekering gekregen, dat er nog een aardig „douceur tje" bijgevoegd zou worden, op hetgeen ze voor de kinderen in rekening had willen brengen. „We hebben voor de lieve kleinen ge dat door de gemeente met een erfpacht van 75 jaar aan particulieren in pacht werd ge geven. Het eerste Kurhaus heeft slechts drie jaar bestaan, want in 1886 wer-d het een prooi der vlammen. Een onvoorzichtig ka mermeisje was de oorzaak dat het gan- sche gebouw in asch werd gelegd. Natuur lijk werd het weer opgebouwd, nog grooter en mooier. Allerlei uitbreidingen zijn er toen geko men hotels verrezen bij series, het pension systeem vond ingang. Een belangrijk mo ment in de geschiedenis is de opening van de Pier geweest, die 8 Mei 1901 geschiedde. De lengte van de Pier bedraagt 372 Meter, een aardige lengte. Altijd weer valt de luchtige bouw van dit kunstwerk op, dat in een kwart-eeuw tijd niets heeft ingeboet van zijn stevigheid. De pier rust op 318 palen, die 4% Meter diep in de zee zijn ge heid. Het totale gewicht van de Pier is ook bekend, het is 1.700.000 kilogram, behalve het café aan het eind, dat nog eens alleen 90.000 kilogram weegt. Sedert de Pier als een wereldschokkende gebeurtenis werd geopend is er niet veel bizonders meer bij de badplaats gekomen Zelfs is er veel dat wij wel hadden w;v behouden, verdwenen. Het voorna^' nog het circus, dat al oud is ma?*' ■Iie.n jaar weer vele bezoekers tf* -mste is een groote groep men#5^' r 'ec^er van de dierendress" '.s er dan dit vermaak wtf-' -"en die uit afkeer aantal café'* ,ür §een aandacht aan bouleva»"* Enorm uitgebreid is het dat het grootste dee! van den L>^' u vult. genaardig is het, dat men bij den bouw an den boulevard altijd hooge verwachtin gen heeft gehad van de hooge wegen die fangs de hotels liggen en van waaruit men een alleraardigst uitzicht op den boulevard en de zee heeft. Van die verwachtingen is niets bewaarheid. Zelfs op de drukste avonden is het daar op die hooge wegen dood-stil. Waarschijnlijk vindt dit zijn oor zaak hierin, dat er zoo goed als geen ge legenheid is om daar te zitten Waarom men daar geen café's maakt, waarvoor het terras alle gelegenheid biedt, is ons altijd een raadsel gebleven. Het is daarboven juist bizonder interessant, maar het publiek wandelt liever daar waar het al druk is en Het aantal baden dat tegenwoordig per jaar genomen wordt is ongeveer honderd duizend, een getal dat door het nabijzijnde Volksbad nog eens ruim verdubbeld wordt. Neemt men dan nog het vrije strand, waar ontzaggelijk veel meer gebaad wordt, dan is het niet te veel wanneer wij zeggen dat jaarlijks een milüoen zeebaden worden ge nomen, waarvan wel negentiende gedeelte door Hagenaars. De Hagenaars zijn dus wel een zeer „schoon" volkje.! Uit hy giënisch oogpunt is dit baden stellig van zeer veel beteekenis en het is dan ook niet te verwonderen dat in den Haag het sterfte cijfer zoo gunstig is. Het is het laagste van Nederland en voorzoover wij ooit statistie ken zagen, het laagste dat ter wereld is en zelfs te bereiken is. Helaas is de ontwikkeling van Scheve ningen als badplaats gedurende den wereld oorlog stopgezet en het is nog niet moge lijk geweest daarna die ontwikkeling weer geheel op gang te krijgen. Bovendien werkt de overheid eer tegen dan mee, omdat zij nu eenmaal met denkbeelden is behept die niet passen bij hetgeen Scheveningen noo dig heeft. Honderd jaar badplaats is een lange tijd. Wij hopen graag dat Scheveningen haar naam behoudt al doet de groote concurren tie met name der Belgische badplaatsen wel vreezen dat het een harde dobber zal BJOGELAAR'S KOPHE BOOft VOOR BOOM KWALITEIT daan, wat we konden", zei ze, toen Tilly met haar pupilletjes binnentrad. Mrs. Cedway zette haar pince-nez op en in 't eerst scheen ze zich veel verlicht te voelen. Louise toch had al' niets geen Ced- way's gezicht. Maar Hilvardine... Ja, die had iets in. haar houding en in haar heele manier van doen, wat Beatrice dan wel sterk deed denken aan haar schoonvader, ofschoon het kind donkere, inplaats van grijs-blauwe oogen had en ook, met dat hooge voorhoofd, over het geheel meer gelijkenis toonde met de portretten- van Philip Cedway. Toch was die gelijkenis ook maar zeer voorbijgaande, want, toen het kind het volgende oogenblik naar haar opkeek, droeg haar gezichtje weer een heel andere uitdrukkingde rood-e lipjes trilden onheilspellend' en met moeite hiel den de lange wimpers de tranen terug, die er opwelden in de donkere kijkers. „Ik ken haar niet riep het kind schuw, terwijl ze zich vlak tegen Tilty aandrukte. Kleine Louise staarde haar zusje vol verba zing aan ze begreep er niets van, want zij vpelde zich in 't minst niet verlegen voor de vriendelijke, mooie dame. „Ik ben niet bang", zei ze zachtjes. „U is zeker wat verwonderd, mevrouw, dat u ze zoo in die vuurroode pakjes ziet maar, geloof mij, dat is alles wat ze-bij zich hebben, en..." „O, dat beteekent niets", viel Beatrice haar in de rede, „daar kan gauw genoeg in voorzien worden. Maar nu is 't zeker tijd dat we naar het station gaan. Kom je bij mij loopen, Kefje vroeg ze, terwijl ze Louise al vast bij de hand nam. „Ik heb zelf een klein meisje thuis." „Kijk eens aan zeker een nichtje, waar mee je spelen kuntriep TiBy bemoedi gend. „Ja, ze is nu niet meer zóó klein als jij", sprak mrs. Cedway verder, terwijl ze samen het nauwe gangetje doorliepen. „Misschien van Hilva's leeftijd dan Een goed kameraadje voor jou dus, Hil trachtte Tilly haar beschermelingetje te troosten. Hilva schudde het hoofd. „Ik verlang niet naar kameraadjes Ik wil enkel maar moeder en Louise en jou bij mij hebben, Tilly Toch volgde ze haar nieuwe kennis, al was het dan ook schoorvoetend. En met een jongen voor zich uit, die het taschje tlroeg» ,iet dus in optocht naar het station. „Wel, heb ik van mijn leven riep mrs. Green, toen ze haar welvoorziene beurs met een heel voldaan gelaat dicht-knipte. „Nou heb-ik nóg vergeten, den naam van deze dame te vragen Mijn man zal dade lijk zeggen, dat ik dit had behooren te doen zoowel als dat ik haar adres had moeten vragen. Toe, Til', loop jij haar eens gauw achterna en doe het dan nog Maar vooral gauw wat, hoor „Hè, moederzei Tilly, die daar echt tegen op zag. Maar toen het verzoek nu nog op wat gebiedender toon- herhaald werd, liep zij toch opeen galop heen. Mrs. Cedway hoorde haar al aankomen, en vroeg nu niet al te vriendelijk „Wat is er Hebben we iets vergeten Je moet ons maar niet ophouden, anders komen we nog te laat aan den trein Trily hijgde. „Moeder heeft vergeten... of liever ik vergat..." Maar nu begaf de moed haar ge heel en gauw trad ze maar te voorschijn A-v.o. BIQiGELAAF? ROOSENDAAL zijn. Misschien keeren de oude tijden nog eens weer en gaat het dan weer crescendo. Voor het oogenblik is de strijd zwaar en moeilijk maar de leiders zijn taai en vol hardend. EIBER. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „ZEELAND". In het Grand Hotel Britannia werd he denmiddag de algemeene vergadering van aandeelhouders gehouden van de Stoom vaart Maatschappij „Zeeland. Door commissarissen werd het verslag over het -boekjaar 4036 uitgebracht, waar aan wij het volgende ontleenen Het alles overheerschende feit van dit jaar is een zeer ongelukkige gebeurtenis, die voor de maatschappij de meest ver reikende gevolgen had. Door de Engelsche regeering werd toch op den 3en Juni 1926 een verbod van invoer van versch geslacht vleesch van alle landen van het Continent uitgevaardigd. De herhaalde pogingen en bemoeiingen van onze regeering, ten einde hiervoor opheffing of verzachting te ver krijgen, leden schipbreuk. Op beduidende vrachten-inkomsten uit vleeschvervoer (in 1925 bedragen hebbende rond ƒ1.350.000) kan dan ook in de toekomst niet meer wor den gerekend. Commissarissen achten dit den ernstigsten slag die de maatsch, ooit getroffen heeft. Het bestaan zelf van de onderneming moest als bedreigd beschouwd worden en het is duidelijk, dat het bestuur alle zijden van het vraagstuk bestudeerd heeft, om tot eenige oplossing, die verbete ring beloofde, te komen. Uit den aard der zaak hebben ook andere vervoerders in den Londen Trade de zeer nadeelige gevolgen van dit besluit der Engelsche regeering ondervonden, waardoor de wederzijdsche wensch ontstond naar nauwere samenwer king, die vroeger op tegenstand zoude zijn afgestuit. Na lange onderhandelingen kwam een overeenkomst tot stand met den London met het eerste het beste excuus, dat haar inviel „De kinderen te kussen..." ..Goede hemel Is dat alles Dat is óók de moeite waard riep mrs. Cedway. Maar Hilva sloeg dë dunne armpjes om Tilly's halS en kuste haar teeder. „O, ik wou, dat jij ook meekwam, Tilly fluisterde ze. Tilly liep nu heel langzaam weer naar huis terug. Ze zag, dat moeder haar op den dempel' van de woning stond af te wachten en begreep, dat er heel wat voor haar zou opzitten, als ze haar lafheid bekende. „Nu, hoe is de naam?" vroeg mrs. Green. Daar kreeg Tilly opeens een ingeving „Stone... mrs. Stone. Net als de kinderen heeten." „En het adres Nu liet Tilly's vaardigheid van geest haar toch in den steek en moest ze,.wat dit betreft wel de waarheid erkennen „Dat heb ik vergeten te vragen-", zei ze dus met een kl'eur als vuur en tegelijk rfiaakte ze nu, dat ze binnenkwam, waut niet alleen .was ze bang voor een ernstige vermaning, maar ze achtte moeder best in staat om haar nog eens terug te sturen met diezelfde bood schap Intusschen hadden mrs. Cedway en haar beschermelingen nog net bijtijds het station bereikt. De jongen, die de tasch droeg, was naar het dorp teruggekeerd, in het gelukkig bezit van een shilling, iets, wat hem zoo danig de aandacht benomen had voor al wat hij verder om zich heen had zien ge beuren, dat hij niet eens wist te vertellen naar welke plaats de bewuste dame haar kaartje had genomen en of zij nu éérste of 'derde klasse reisde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1