25 mm VRIJDAG IO JUNI Adverlen&'n Eerste Blad ■Wo. 134' 65e Jaargang hm F JU! II VfLOE li Jsistrsit §8-60, Vüssinoan. klef. !8. Postrekeninc 88287 eibargsche lij v. Stoomvaart Ovaal 1927-- VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door hetgebecle rijk 2.50. Voor BelgiÊ en de overige landen der Post-Unie, bij wekeiijk- tche varzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10, Afzonderlijke nummers 5 eent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 14 regels ƒ1.10; Familieberichten van 16 regels 1.70, voor lederen regel meer 26 cent Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Mijnt degelijks, giigeiss&fi op hm sb lEgeieen erkende ChristeSijks Feestdagen De abonné's in !t bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. Hifi tnn dUSj een ongeluk. «SJUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. 61 temen 2 nieuwe I urgers Rijwiele bekende fabriekH. Groningen Velp, 'eeren f 60, Dames ht machines met nog ie, vrij zicht. Brieven bur. „Vliss. Cour." eo Verhuur, Koop en VerkM) en DleosteanTragen, «si Itbetallng, nn 1-5 regeli regel meer 15 ceel ;t dagmeisje ;t beneden de 20 jaar, BRASSER, Schelde- tNHEIDSKOOP. Royal Schrijf machi- ontant. 1 DE VEY MEST- mypark. zoo spoedig mogelijk IENSTBODE. tusschen 8 en 9 uur woud 7. LOOPJONGEN dres P. M. MERK. 28. een >f Benedenwoning, iters N. NBureau nt". prima Engelscl als-nieuw, f30.—- 'Isch Heerenrijwiel 12. PAAUWE, ertrek te huur mooi 'VENHUIS zin, op netten stand, eau „Vliss. Couranl" en nette TGANOER Brieven left. N. W, Courant". s gezocht voor ÏT POESJE, huisstraat 47 boven. EMMERS, Badhuis- agl een nette IENSTEODE Wasch aan liuis ddelburg-Rotterdam ïgelegen plaatsen. 'AN PASSAGIERS, REN EN VEE. v.Midd.'v. Rott. juni v.m.uur v.m.uur 1 V lën te bekomen V. Transport- en MP fveii O. VOS, TeltfoW EENHOORN, Ttlef. Jjg- XISTERHOUT, Tel. 2w* 8. BUITENHEK. Tel. 1°' Dit nummer bestaat uit 2 bladen. BINNENLAND Eerste Kamer. In de gisterenavond gehouden vergade ring werden verschillende wetsontwerpen goedgekeurd, o.a. betreffende een onteige ning voor de overbrugging van de Een dracht in de gemeenten Thoien en Hal steren. De vergadering werd. hierna verdaagd tot Dinsdag 21 Juni. Rapporteurs Tweede Kamer. De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot goedkeuring van een overeenkomst met de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen .gesloten betref fende het verschaffen aan de werf dier maatschappij van een ruimen uitgang naar de zee en de ontbinding van de overeen komst van April 1913, goedgekeurd bij de wet van 1 December 1913 (Stbld. no. 433) het wetsontwerp tot beschikbaarstelling van een renteloos voorschot uit 's rijks kas ten behoeve van de N.V. Waterleiding Maatsch. „SchouwenDuiveland", geves tigd te Zierikzee mei. Westerman en de heeren Van Aalten, J. B. van Dijk, Krijger en Schouten. Regeling bij de wet van den Radio-omroep. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot aanvulling en wijziging van dc Telegraaf- en Telefoon wet, zooals deze laatstelijk is gewijzigd bij de wet van 21 Mei 1923. Dit wetsontwerp beoogt een wettelijke regeling van den radio-omroep en sortge- lijke vormen van draadloos verkeer, waar onder radio-distributie per telefoon enz. Daar ook bij een algemeenen maatregel van bestuur niet alle concrete gevallen vol ledig kunnen worden voorzien, is het stelsel van de bestaande wet aanvaard dat voor de inrichtingen machtiging wordt vereischt Aan den algemeenen maatregel wordt ech ter overgelaten te bepalen wanneer deze eisch zal worden gesteld, omdat er inrich tingen kunnen zijn voor welke de machti ging niet noodig is te achten. Voor het oogenblik zijn dit de eenvoudige opvang inrichtingen. In de Memorie van Toelichting wordt verder uiteengezet, hoe de algemeene maat regel van bestuur, waarvan hiervoren spra ke was, er uit zal zien. Het eerste hoofd stuk er van zal gewijd zijn aan den radio- omroep, en wel in dezen zin machtiging van den minister is vereischt voor den aan leg en gebruik. Aanleg, instandhouding en gebruik geschieden ten genoege van' den minister. Plaats, golflengte en zendvermo- gen behoeven de goedkeuring van den mi nister. De inhoud van hetgeen wordt uit gezonden is onderworpen aan een controle instantie, zooals deze wettelijk zal zijn of worden geregeld. De splitsing van de marine, In de Tweede Kamer heeft de minister van oorlog gisteren in antwoord op een vraag van den heer Van Rij.ckevorsel offi cieel verklaard Het kabinet doet afstand van de splitsing der marine in den zin zoo als die splitsing in de begrooting voor 1926 werd verstaan. De porto-verlaging. Op 1 Juli a.s. zullen de bij particuliere;! voorhanden zijnde 10 cents postzegels aan dl kantoren kunnen worden ingewisseld in verband met de invoering van het 7J£ ets. tarief voor binnenJandsche brieven. België's betrekkingen met Nederland Aan de leden van de Belgische Kamer is voorgelegd het rapport, opgemaakt door den heer Poullet namens de parlementaire commissie, die de begrooting voor buiten- landsche zaken in studie heeft genomen. Het rapport maakt in het bijzonder melding van de betrekkingen met Nederland en zegt, dat de commissie den weerklank heeft vernomen van de diepe teleurstelling, te weeggebracht door de verwerping van het Ned.-Belgisch verdrag. Deze teleurstelling wordt het meest ge voeld, aldus het rapport, in die kringen, die op den grondslag van wederzijdsche eer biediging van grenzen en souvereiniteit wil len scheppen een politiek van vriendschap pelijke samenwerking, van wederkeerige toenadering en van een groeiende belangen gemeenschap, ondanks de verwerping van bet tractaat. Idien wij de verklaringen van de Neder landsche regeering, welke zij aan de Sta- ten-Generaal heeft gedaan, goed begrijpen, zoo vervolgt het rapport, schijnt zij verlan gend te zijn den afgebroken draad der on derhandelingen te hervatten en bevestigt zij baar voornemen om tegemoet te komen aan ae Belgische enonomische wenschen in ver band met de geografische ligging van Ne- (Ja"d ten opzichte van België, wij hebben deze bereidwilligheid met groote voldoening ontvangen, want wij zijn Jtet den Nederlandschen minister van bui- Je'aiidsche zaken er van overtuigd, dat een entente Holland-Beigië niet alleen voor bei de partijen, maar ook voor geheel Europa van belang is. Het zou met tie waarheid in strijd zijn en het werk van toenadering der beide landen schade toebrengen, als ontveinsd zou wor den, dat een oprechte en duurzame samen werking alleen tot stand zou kunnen komen, indien België de noodige garanties voor toe gangswegen tot zee en tot den Rijn zou hebben verkregen. Wij twijfelen er niet aan of de Nederlandsche regeering zal niets nalaten om die waarborgen, die van vitaal belang zijn voor het land, te verleenen. Overeenkomst met de K. L. M. Ingediend is een wetsontwerp ter bevor dering van het onderhoud van luchtdiensten tusschen Nederland: en het buitenland voor de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën. Daarbij wordt bekrachtigd een overeen komst door den minister van waterstaat met de K. L. M. dd. 4/7 Juni aangegaan. De regeering wordt gemachtigd, namens den Staat voor 500.000 deel te nemen in het kapitaal der maatschappij. De plechtige bijzetting van generaal Van Heutsz. Ter aanvulling van het gisteren opgeno men verslag wordt nog gemeld Drie uur lang heeft de militaire uitvaart van wijlen generaal Van Heutsz langs den circa 8 KM. langen weg naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats geduurd. De vrees, dat het hemelwater, dat de vorige dagen bijna onafgebroken neerviel, aan de plechtigheid afbreuk zou doen, bleek gelukkig onge grond. Hoewel er een stevige bries woei en de temperatuur voor den tijd van her jaar vrij laag was, bleef het droog en werd het militaire schouwspel nu en dan door een vriendelijk zonnetje beschenen. Indrukwekkend was de tocht langs de statige met zwaar geboomte bezette Hee rengracht, waar overal de bewoners der deftige patriciërshuizen op de bordessen verschenen, teneinde dit plechtige militaire schouwspel te kunnen gadeslaan. Een schitterende aanblik bood eveneens de kaarsrechte Plantage Middenlaan, gezien van den Muiderpoorttoren af. Op het oogenblik, dat de affuit met het stoffelijk^ overschot van generaal Van Heutsz passeerde, ontblootte de duizendkop pige schare telkenmale eerbiedig het hoofd. Ook werd Z.K.H. Prins Hendrik herhaalde lijk door het publiek begroet. Droef weerklonken het geroffel der om floerste trommels en de treurmuziek, door vier muziekkorpsen ten gehoore gebracht, dcor de dichtbezette straten, waar een met den aard der plechtigheid overeenstemmen de eerbiedige stilte in acht genomen werd. Zonder eenige stoornis had zich de mili taire rouwstoet te 3 uur precies rondom d_ graftombe geschaard, alwaar op de plech- tigste wijze en na het uitspreken der reeds vermelde redevoeringen de bijzetting plaats had. De ex-keizer op bezoek, ten paleize Soestdijk. De ex-keizer van Duitschland en zijn ge malin brachten gisterenmiddag per auto een bezoek aan H. M. de Koningin-Moeder in het paleis te Soestdijk. „De Dageraad" ontvangt Koninklijke goedkeuring. De parlementaire redacteur van „de Standaard" schrijft Naar wij vernemen is thans de Koninklij ke goedkeuring verleend op de herziening van de statuten der vereenigiug „De Dage raad". Deze goedkeuring is geschied na aangebrachte wijziging in de clausule, waartegen minister Heemskerk indertijd zijn bekende bezwaren ontwikkelde. Promotie Kamerlid J. van den Tempel. Op Donderdag 23 Juni zal aan de Neder landsche Handelshoogeschool te Rotterdam promoveeren tot doctor in de handelswe tenschap de heer Jan van den Tempel op een proefschrift, getiteld Macht en econo mische wet, een onderzoek naar de betee- kenis van economische macht voor de in komensvorming, in het bijzonder ten aan zien van het arbeidsloon en* op stellingen. De heer Van den Tempel is sociaal democratische Kamerlid sedert 1915. Hij werd 1 Augustus 1877 te Willemstad: gebo ren eni opgeleid voor het schildersbedrijf. Later behaalde hij de middelbare akten Staathuishoudkunde en Statistiek, Staats inrichting en het diploma handelseconomie van de Ned. Handelshoogeschool te Rotter dam. De heer Van den Tempel was schil dersgezel, werd1 in 1906 benoemd tot se cretaris van het Ned. Verbond1 van Vakver- eenigingen., was lid van den Amsterdam- schen raad en lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. De stormramp. Gisterenmiddag bracht de Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, ver gezeld van den griffier der Staten, ander maal een bezoek aan h£É fam den storm geteisterde gebied in ifeïï van Del den. Het bezoek had ten doel aan eenjge leden van het Nationaal Comité voor de Stormramp, die daartoe waren overgeko men, nl. de heeren jhr. Röel, dr. Josephus Jitta. baron Van Voorst tot Voorst en ba- ron Van Heemstra, een indruk te geven van de verwoestingen, welke in Overijsel door den storm zijn aangericht. Eenige van de vernielde boerderijen werden bezichtigd, terwijl vervolgens werd gereden door een deel van de getroffen streek. Algemeen was de indruk, dat de kracht van den storm heviger moet zijn geweest dan in 1925. De getroffen boerderijen zijn nog grondiger vernield dan destijds. Boven dien is het aantal der in deze provincie ge heel of ten deele verwoeste boerenhoeven aanmerkelijk grooter dan in 1925. Er moge geen stadje of aaneengebouwde kom zijn getroffen, gelijk indertijd te Borcülo, de ramp in zijn geheel is van nóg grooter om vang dan twee jaar geleden. Voor Overijsel geldt dat in zeer aanzienlijke mate. Krach tige financieele steun is dan ook dringend noodig en liefst zeer spoedig, teneinde zoo veel mogelijk vóór deit winter met het op bouwen gereed te kunnen zijn. Trouwens, alom worden in die provincie reeds plaat selijke comité's gevormd of zijn inzamelin gen in voorbereiding, terwijl weldra door het Nationaal Comité ook voor Overijsel een krachtig beroep zal worden gedaan op de hulpvaardigheid van het Nederlandsche volk. Graanaanvoeren in de Rotteidamsche haven- De graanaanvoer gedurende de maand Mei bedroeg in ronde cijfers 440.000 ton, tegen 380.000 ton in de vorige maand en 190.000 ton in de maand Mei van het vorige jaar. Meer gespecificeerd bestond deze 440.000 ton uit 257.000 ton tarwe, 94.000 ton mais, 44.000 ton rogge, 39.000 ton gerst, en 16.000 ton haver. Er valt elke maand een geregelde toe name van den aanvoer te constateeren, en niet het minst is dit bij het artikel tarwe op te merken. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden niet minder dan 955.000 ton tarwe in de Rotterdamsche haven gelost, en wij mogen aannemen dat dit cijfer thans reeds de 1 millioen ton heeft overschreden, terwijl de 1 millioen ton tarwe in het vorige jaar eerst in de tweede helft van Augustus geboekt kon worden. De maisaanvoeren waren in deze vijf maanden ruim een half millioen ton tegen 335.000 ton in dezelfde periode van 1926. Van rogge en gerst valt een toename van resp. 44.000 ton en 38.000 ton te consta teeren. Alleen de haveraanvoeren vallen terug van 85.000 ton op 66.000 ton. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is het volgende voorste] aan den gemeenteraad gedaan Nadat uw college bij besluit d.d. 24 Sep tember 1926, no. 12 de noodige gelden voor uitbreiding der bijzondere lagere school aan de Wagenaarstraat door den opbouw van eenige lokalen aan het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs had geweigerd, werd in uwe vergadering d.d. 29 October 1927 no. 9 be sloten tot het beschikbaar stellen van een drietal lokalen, na verbouwing, van het schoolgebouw aan de Frans Naerebout- straat, waardoor met belangrijk mindere kosten voor de gemeente het schoolbestuur de vereischte schoolruimte kon bekomen. De uitgewerkte plannen voor deze ver bouwing hadden ons juist bereikt, toen wij door den minister van waterstaat in kennis werden gesteld met de onteigeningsplannen ten behoeve van de Koninkl. Maatschappij „de Schelde". Daar het gevolg van de uitvoering dezer plannen zal zijn, dat het scholencomplex aan de Wagenaarstraat in de naaste toe komst niet meer in zijn geheel voor onder wijsdoeleinden kan worden gebruikt, omdat het geklink van „de Schelde" het onderwijs in de lokalen aan de Wagenaarstraat en aan de Frans Naereboutstraat vrijwel on mogelijk zal maken, deden wij de voorge nomen verbouwing der drie lokalen van het gebouw aan de Frans Naereboutstraat niet uitvoeren. Wij hebben toen echter naar andere op lossingen moeten zoeken, teneinde de noo dige lokaliteiten ter beschikking van voor noemd schoolbestuur te kunnen stellen. Eén dezer oplossingen was na het overplaatsen van de openbare u.l.o. school het geheele complex aan de Wagenaarstraat den bij zondere schoolbesturen aan te bieden, waar door de thans in gebruik zijnde drie lokalen van school A aan de Goosje Buskenstraat zouden kunnen worden ontruimd en dus de geheele lagere school weder onder één dak kon worden gehuisvest, doch omtrent dit voorstel konden wij met het schoolbestuur geen overeenstemming bereiken. De eenige oplossing, welke het schoolbe stuur tot volle tevredenheid zou stemmen en welke naar alle waarschijnlijkheid voor de toekomst afdoend zou zijn, zou kunnen wor den verkregen door het in het nieuwe stadsgedeelte bouwen van een bijzondere school, waaromtrent wij U hierna onze plannen zullen ontvouwen. Thans moeten wij uwe aandacht vragen voor de reorganisatie van het openbaar lager onderwijs. Bij ons voorstel d.d. 18 Februari 1927, no. 11, toonden wij U reeds aan, dat het aantal leerlingen der openbare lagere scho len, zooais de toestand thans is, niet vol doende zal zijn om voor 1928 de salarissen van alle leerkrachten -de tegenwoordige boventallige uitgezonderd door het Rijk vergoed te krijgen. In beginsel hebt U zich dan ook kunnen vereenigen met ons plan om met den aan vang van het nieuwe schooljaar één dei- scholen A (Coosje Buskenstraat) of C (Eiland) terug te brengen van 6 op 4 leer krachten en het aantal leerlingen naar evenredigheid te verminderen en deze over te plaatsen naar de scholen, die daaraan behoefte hebben. De beide vrijkomende leerkrachten konden alsdan de vacatures aan de scholen B en D (Groote Markt) aanvullen. De reeds vermelde onteigeningsplannen hebben bij het kiezen tusschen de scholen A en C den doorslag gegeven. Wij meenen U tot omvorming van school C te moeten adviseeren, daar in de toe komst een verplaatsing der bevolking naar het Westen der stad een gevolg zal zijn van de op het Eiland uitgevoerde onteigeningen. De vacature van onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan school B, ontstaan door het vertrek van den heer J. de Jonge, kan worden vervuld door overplaatsing van den heer A. C. de Baare, wiens aanwezig heid aan school C als hoofdaktebezitter na de reorganisatie niet meer vereischt is. De vacature aan school D, ontstaan door de pensionneering van den onderwijzer J. Stroosnijder, kan worden vervuld door overplaatsing van den onderwijzer aan school C, den heer F. Houterman. Thans dient nog een oplossing te worden gevonden voor de groote eerste klassen der scholen H en I (Bouwen Ewoutstraat), niet alleen uit hoofde van de gedane toezegging, dat bij den aanvang van het nieuwe school jaar het aantal leerlingen dezer klassen tot de gestelde norm zal worden teruggebracht, maar meer nog met het oog op den ieder jaar sterker wordenden trek naar deze scholen, welke voornamelijk wel veroor zaakt wordt door de uitbreiding der stad in N.W. richting. Aanvankelijk hebben wij deze oplossing trachten te vinden in den bijbouw van eenige lokalen aan het complex-Bouwen Ewoutstraat, teneinde hierdoor in dit ge bouw een andere openbare lagere school, b.v. een school aan de Groote Markt, onder te kunnen brengen. Hoewel hiermede waar schijnlijk voorloopig de wenschen der ouders zouden zijn bevredigd, eene betere oplossing zou worden verkregen, wanneer in het Noorden der stad een nieuwe open bare school werd gebouwd, daar hierdoor onmiddellijk de te sterke stroom vdn nieu we leerlingen voor de Bouwen Ewoufstraat- scholen, veroorzaakt door de reeds ge noemde stadsuitbreiding, in voldoende mate zou worden afgeleid. In afwachting van de totstandkoming de zer school zouden met den aanvang van den nieuwen cursus de eerste twee klassen van school D aan de Groote Markt naar het complex Bouwen Ewoutstraat kunnen worden verplaatst, opdat alle voor dit com plex opgegeven nieuwe leerlingen hier kon den worden ondergebracht. Daar deze scholen geen ruimte bieden voor deze tijdelijke opneming, zouden twee klassen der centrale zevende klassenschool vanaf het nieuwe schooljaar tot het tijdstip van het in gebruik nemen der nieuw te bouwen school in school A aan de Coosje Buskenstraat moeten worden gehuisvest. Zoodra het nieuwe schoolgebouw gereed zou zijn, zouden de eerste twee klassen van school D met de overige klassen dezer school in het nieuwe gebouw kunnen wor den ondergebracht. Op dat moment zou dan school D aan de Groote Markt vrijkomen. Evenwel is nog geen oplossing aangege ven voor het complex schoolgebouwen aan de Wagenaarstraat. De hierin ondergebrachte scholen zouden tot het gereed zijn der nieuwe scholen in dit gebouw kunnen blijven gevestigd. Dan zou echter de Christelijke U.L.O.-school naar het leeggekomen schoolgebouw op de Groote Markt kunnen worden verplaatst, terwijl een deel der leerlingen van de bij zondere lagere school het nieuwe gebouw kan betrekken, waardoor de thans in ge bruik zijnde lokaliteiten van school A kun nen worden ontruimd. Hebben wij U hiervoor de omstandighe den en motieven uiteengezet, welke voer den tot nieuwbouw, thans wenschen wij U hieromtrent meer omlijnde voorstellen te doen. Voor dei* bouw van een openbare lagere school, bestaande uit zes lokalen en een gymnastieklokaal lijkt ons de meest ge- K7RIAZI FRËRES*; CAI PO EGYPT schikte plaats, welke op een overgelegde situatieteekening is aangeduid en gelegen is ten Noorden van het woningcomplex van „Goed Wonen". De kosten van dezen bouw, (waaronder begrepen het aanleggen van centrale ver warming, het verharden der speelplaats, het afsluiten van het terrein, alsmede ar- chitectskosten en kosten van toezicht,werk- teekeningen enz.), uitgevoerd overeenkom stig een overgelegd bestek en teekeningen, zullen naar raming ongeveer 91000 be dragen. Mocht in de toekomst uitbreiding nood zakelijk blijken dan is hieraan door bijbouw van een vleugel te voldoen. Voor den bouw van de bijzondere school lijkt ons het meest geschikt het terrein om sloten door Bloemenlaan, Asterlaan en Narcissen-laan. Deze school kan bestaan uit vier lokalen, terwijl, zooals een teekening aantoont,- ook voor deze school aan bijbouw in de toe komst is gedacht. De kosten van den bouw (aanleggen centrale verwarming, speelplaats met be planting, afsluiting terrein, architectskos- ten, kosten toezicht en werkteekeningen enz. inbegrepen) uitgevoerd volgesn bestek en teekeningen, worden op 46.200 geraamd. Deze school kan dan het medegebruik verkrijgen van het gymnastieklokaal der nieuwe openbare school, waartoe echter éen brug zal moeten worden gelegd over den Vlissingschen Watergang, waarvan de kosten op 2000 worden begroot. De stichtingskosten dezer gebouwen zul len, voor zooveel noodig, moeten worden verhoogd met de kosten- van bestrating en rioleering, alsmede van eerste inrichting, voorzoover de meubelen enz. niet reeds beschikbaar zijn. De grond, waarop deze gebouwen worden gesticht, zal uit het gemeentelijk grondbe drijf moeten worden genomen en aan de gemeente worden teruggegeven. Het bestuur der Christelijke lagere school kan zich met deze voorloopige plannen ge heel vereenigen. Na de voltooiing van een bijzondere school, wordt deze overeenkomstig de be palingen der Lageronderwijswet 1920 zoo spoedig mogelijk in eigendom overgedra gen aan de Vereeniging, tenzij de gemeente met de Vereeniging overeenkomt, dat het gebouw in bruikleen 2al worden afgestaan overeenkomstig de bepalingen van den der- tienden titel van het Derde Boek van het Burgerlijk Wetboek. Voor de keuze gesteld verklaarde het schoolbestuur aan ontvangst in eigendom de voorkeur te gevèn. Dit geschiedt eerst, nadat het schoolbestuur een waarborgsom, welke 15 der stichtirigskosterr bedraagt, in de gemeentekas hééft gestort. Resunieerende stellen wij U voor le. in te trekken uw besluit tot verbouw van het complex-Wagenaarsfraat, d.d. 29 October 1926, no. 9, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij be sluit d.d. 12 November 1926, no. 331, le afdeeling 2e. met den aanvang van het nieuwe schooljaar a. het aantal aan school C verbonden leerkrachten van 6 te brengen op 4 b. den onderwijzer met hoofdakte aan school C, den heer A. C. de Baare, over te plaatsen naar school B c. den onderwijzer aan school C, den heer P. Houterman over te plaatsen naar school D d. tot het tijdstip, waarop de te bouwen openbare lagere school in gebruik kan wor den genomen, de twee eerste klassen van school D aan de Groote Markt over te brengen naar het gebouw in de Bouwen Ewoutstraat en twee klassen van school K (centrale zevende klasseschool) over te brengen van de Bouwen Ewoutstraat naar school A aan de Coosje Buskenstraat. 3e. a. van de op de overgelegde teeke ning aangegeven dubbele openbare lagere school, overeenkomstig het bestek, één vleugel te bouwen, bestaande uit een gym nastieklokaal en drie leslokalen, gelijkvloers en op de eerste verdieping, drie leslokalen en één lokaal voor handenarbeid, op een

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1