ïipSHJ DONDERDAG 9 JUNI -—No. 133; elkaar Iheid toe 65e Jaargang ■Ï9257-- SQ3DS faire Pensioenboiid Vergadering -CAROL d om Recht. s VHssingen ilkrgsche GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND Stads= en Provincienieuws dat met den \Vijn :>ok" is welis- zoeten wijn, pittig als de oet verwachten. van de Kaap- uiven. INGBOK" 40 per flesch Zuiver als Goud Vlissingen AG 11 JUNI a s. aal van Calè „De rnote Markt, Mid* invang 8 uur n.m. slid van den Bond. :rp: ensionneerden en Zeemacht bezoekt deze r afd. Vlissingen VAN DER HARST g 14 Juni, 's mor- ubliek verkoopen, en verplaatsing huis Meublementen, Ta- Tapijten, Spiegels, (asten, Ledikanten, -gramaphoon, Lam- Glas, Aardewerk, partij Wijnen en al- ■uren, enz. enz. Als Vaschmachine met iandag 13 Juni, van oederen (geen zol- n) kunnen tot a.s. den bijgebracht ol i worden gratis door ster uitgevoerd. A. BOTTING. Beëedigd Makelaar. EERDE KAMER gd met gebruik van ichtpaar met 2 kin- letters N. J., bureau t". de een flink iMEISJE es Steenenbeer 11. LOOPJONGEN res P. M. MERK, 28. ERKVROUW res Spuistraat 20 AN ?EN unr r.Midd. r.m.uur 8 8 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco <loor het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ1.10, voor iedere •regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. COLLECTE STORMRAMP. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op verzoek van den Commissaris der Koningin in Zeeland eene geldinza meling za!' worden gehouden voor de slachtoffers van de zeer ernstige storm ramp, die dezer dagen in Nederland heeft plaats gehad dat daartoe den 8en Juni 1927 een comité is opgericht, waarvan de heeren M. Laernoes, J. de Vlieger en Mr. F. J. W. Hartelust respectievelijk als Voor zitter,. Secretaris, en. Penningmeester (Nationale Bankvereeniging en Giro nummer 2691) zijn aangewezen dat zij dit Comité vergunning hebben verleend om op Zaterdag 11 Juni 1927 eene collecte voor het bovenomschreven doel te doen houden dat de ingezamelde gelden aan het Provinciaal Watersnood Comité in Zee land zullen worden overgemaakt, het welk wederom zorg zal dragen voor de doorzending der gelden aan het Natio naal Steuncomité, dat ook thans weder (evenals in 1925) is opgetreden vertrouwen, dat door de ingezetenen met milde hand in deze collecte zal wor den bijgedragen. Vlissingen, 9 Juni 1927. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid. De Burgemeester van Vlissingen brengt I ingevolge art. 44, 2e lid van liet Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking I van 3 Juni 1927, no. 244 V., 7e afdeeling, van den dienstplicht met ingang van 7 Juni 1527 voor een jaar is vrijgesteld wegens persoonlijke onmisbaarheid, de ingeschre vene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1927 DIRK LUITWIELER. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he- den binnen 10 dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen van dezelfde j lichting, of de wettige vertegenwoordiger, i Het verzoekschrift, dat met redenen om- I Vleed moet zijn, moet worden ingediend bij I itn Burgemeester ter Secretarie dezer ge- I meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen- I ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 8 Juni 1927 De Burgemeester voornoemd. VAN WOELDEREN. EINDELIJK OPGELOST ar het Engefsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) Stoomvaart ffdelburg-Rotterdam gelegen plaatsen. PASSAGIERS, EN VEE. v. Rott. v.m.uur en te bekomen L TrTot vvi- EENHOORN, Teief. >g' >,Uw zoons I Jnee"s S'Hg mrs- Gedway een licht op. I Misschien had Rahnond junior niets uit- I staande met het bewuste bericht. Een zucht I van verlichting ontsnapte haar en terwijl U') nu onwillekeurig oprees uit haar stoel, |«adze op den ouden man toe. I .Philip ook mompelde hij. Philip dus look al?... Dat Raimondi niet altijd even oprecht tegenover mij was, wist ik wel, ■maar..." Mrs. Cerway nam den brief aan, dien hij baar overreikte en was getroffen door de onregelmatigheid van het beverig hand- Iphrift. ,/t Is zeker van een heel arm pensch", dacht ze en ze moest er haar ijjiftce-nez bij opzetten. De brief, waar geen Ijatum of plaats van afzending boven stond, ■■"«Me als volgt pan Lordi Cedway. My ford, I ina^ JUls*en en adres weet ik niet Ita u sclirÜven> voor geval mijn" I' achten mij soms begeven mochten, eer ik I" pproken had. IV ••ben de vrouw van zoon Philip. Iiaa ZlJn 111 New-York getrouwd, nu zes I 'geleden. De papieren en acten, waar- lïiin We.ttelijkheid van dat huwelijk blijkt, |J». mijn bezit. Philip en ik werden 'het e jaar geleden oneens, en terwijl hij DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en Alphabetisch register. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1928 met het daaruit opgemaakt alphabetisch register gedurende tien dagen, van elf tot en inet twintig Juni a.s., ter ge meente-secretarie, 4e afdeeling, voor een ieder ter inzage ligt. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bezwaar borden ingebracht bij een met redenen omkleed verzoekschrift. Dit moet bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente worden ingediend. Aan den ver zoeker wordt een bewijs van ontvangst af gegeven. De Burgemeester zendt het ver zoekschrift aan den Commissaris der Ko ningin deze beslist bij een met redenen omkleed besluit. Het verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn. Vlissingen, S Juni 1927. De Burgemeester voornoemd. VAN\WOELDEREN. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat in het tijdvak van 9 Juni tot 24 Juni 1927 zal worden ge schoten van de werken Oost-batterij, Erf prins, Kijkduin, en van een batterij opge steld nabij den vuurtoren, aanvangende om 9 uur v.m. Op het werk, vanwaar gevuurd wordt, za! van één uur voor den aanvang van de schietoefeningen tot aan het einde een roo- de vlag worden geheschen. Onveilig is dan de zee voor Oost-Batterij in de richtingen N. W. tor op een afstand van 4 K.M. voor Erfprins en vuurtorenbatterij in de richtingen N. Z.W. tot op een afstand van 11 K.M. voor Kijkduin in de richtingen NAV. Z. tot op een afstand van 11 K.M. Vlissingen, 9 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN KAMER-OVERZICHT. Eerste Kamer. De Eerste Kamer kwam gisterenavond bijeen. De voorzitter zeide naar aanleiding van de plaats gehad! hebbende stormramp in den Achterhoek het volgende Na den watersnood, waarvan de nadee- lige gevolgen door de natie nauwelijks zijr gelenigd, treft een gedeelte vani ons vader land een nieuwe ramp, die, behalve den dood van eenige medeburgers, groote scha de berokkende. Wij allen werden bij het vernemen dezer nieuwe beproeving diep ontroerd. Ik ben er dan ook zeker van, uw aller tolk te zijn. wanneer ik onze hartelijke deelneming be tuig aan de diep getroffenen. Het is haast overbodig, hun te verzeke ren, dat ook thans onze landgenooten ziel; zullen beijveren zooveel mogelijk hulp te verltenen. Met het oog op onzen gemeenschapszin en niet minder op onze algemeen bekende hulpvaardigheid, meen ik ook nu het recht te hebben, gezien het reeds geschiede er hetgeen, verder in voorbereiding is, te ver wachten, dat veel gelenigd zal worden en dat de zwaar beproefde bevolking, met vertrouwen- op God, het door haar onde - vonden leed met berusting zal kunnen dragen. De rede werd staande aangehoord. De vergadering werd, nadat besloten was verschillende wetsontwerpen in de af- deelingen te onderzoeken, verdaagd tot hedenavond 9 uur. Tweede Kamer. Oorlog en Marine. Vergadering van Woensdag. Het vraagstuk der samensmelting der de partementen van oorlog en marine heeft al jarenlang de militaire gemoederen bezig ge houden. Her is volgens sommige een vree- selijke misdaad, die Nederland doet wanke len op zijn grondvesten. Vooral de marine mensehen maken zich er dik over. Altijd toen weer afwezig was, verliet ik het huis, nam onze beide meisjes mee en liet geen adres achter. Sinds dien heb ik nooit meer wat van- hem gehoord en weet dus niet of hij dood of levend1 is. Hij heeft mij altijch beloofd, dat hij mij eens mee naar Enge land zou nemen en mij daar bij zijn familie zou brengen maar dat „eens" kwam nooit en, om derwrHe van de kinderen, mag ik nu niet langer wachten. Ik heb geen vrienden en geen verwanten, tot wie ik mij wenden kan. Ik was in New-York gouvernante, toen uw zoon mij het eerst ontmoette. De doktoren hebben mij nu gewaar schuwd, dat ik zéér, zéér ziek ben dat ik ieder oogenblik sterven kan en ik heb dus ook niet de kracht om voor het onderhoud van mijn kinderen te werken. Daarom zal ik onze meisjes bij hun grootvader brengen en dan weggaan. Voor mij zelve vraag ik niets enkel maar, of u goed wilt zijn voor haar. Soms vrees ik, dat de kracht mij al begeven zal, eer..." Hier hield de brief in eens op en eindigde met een paar uiterst-onleesbaar geschreven woorden „Ik ben stervende, hier in de woning van mrs. Garth, Woodend Cottage te Warbury. Zult u de kinderen toch tot u nemen Ik heb de reis gemaakt onder den naam van Stone" maar de bewuste papieren liggen in een doos, onder in mifp Dit was alles. Mrs. Cerway las ieder woord, eerst vluchtig, toen nog eens heel nauwkeurig. Haar schoonvader scheen haar tegenwoor digheid te hebben vergeten. Hij was in ge peins verdiept, en toen zij den brief neer legde, mompelde hij voor zich heen „Dus Philip was dan tóch getrouwd En ik had schijnt het een eer te zijn als een onderwerp of een tak van dienst een eigen departement heeft en de opheffing daarvan schijnt zoo iets als een degradatie, een miskenning, een schande te zijn. Men moet militair zijn om de groote be- teekenis van deze samenvoeging in te zien. Dat er eenige regelingen zijn te treffen, is te begrijpen dat de Indische Marine eigen lijk naar Koloniën diende te verhuizen even zoo, maar dat een beetje éénheid in onze defensie geen kwaad kan vat iedereen. Al die verschrikkelijke vraagstukken zijn nog in studie. Herhaaldelijk is er al één Minister voor Oorlog en Marine geweest en het ging even best of even slecht als met twee mi nisters. Bij fusie zal deze of gene ambte naar wel in het gedrang komen, maar dat is geen reden om een bezuiniging na te laten. De heer Duymaer-van Twist wil voor iedere afdeeling een directeur-generaal en dan is hij tevreden. Voor de Indische marine vooral kwam de heer v. d. Bilt op. Hij wenschte voor die alleen een deskundigen minister, die zich daaraan geheel wijden kan. Met de befaam de splitsing der marine in een Nederland- sche en een Indische mocht deze fusie niets te maken hebben, meende hij. Hij is tegen de samenvoeging, omdat de technische en finar.cieele argumenten onvoldoende waren. Noodzakelijk is, dat een deskundige aan het hoofd van het marine-departemeht zal staan, omdat de marine-aanvoerders een onbeperkt vertrouwen moeten hebben in het beleid van het marine-departement. Zoowel de heer Snoeck Henkemans als zijn partij genoot Tilanus waren tegen het ontwerp. Nergens ter wereld waar men een marine heeft, gaat men op deze wijze te werk. ïn Nederland is huns inziens ook gebleken dat het niet mogelijk is, wam het werk is te omvangrijk en te nitéénloopend voor één minister. Hoe men de fusie wil doorvoeren staat nog niet vast. De noodige voorberei dingen hebben niet uitgewezen dat een fusie tot stand gebracht kan worden. Bij aanneming van dit ontwerp zal er een ver huizing plaats hebben van allerlei ambtena ren van het ééne departement naar het an dere. Die verhuizing kan wel eens een duur zaakje worden, meende de heer Tilanus. Een groot deel der afdeelingen zou niet samengevoegd kunnen worden, omdat het werk daarvan zeer uiteenloopt. Noch minister Pop, noch minister van Dijk kon den dubbelen arbeid aan en proe ven met een fusie zijn feitelijk alle al mis lukt. Een gevaarlijke proefneming bleef men daarom een fusie achten. De Minister ziet een bezuiniging in de samenvoeging, maar daaraan twijfelen vele leden. Waarom heeft de Minister dan geen schema van de fusie gegeven waaruit die bezuiniging blijkt De kleinere afdeeling der Marine zal in gedrang komen, meende men, als zij een onderdeel van een veel grooter depar tement werd. In de laatste 9 jaar zijn slechts 4 jaar ministers van marine aan het bewind ge weest en die 4 jaar was er een minister die tegelijk de leiding had van de nieuwe bezol digingsregeling voor de ambtenaren, ter wijl duidelijk was gestipuleerd dat hij eigenlijk voor een overgangsperiode stond. Er bestaat in de laatste jaren reeds veel samenwerking tusschen de beide departe menten en daarin kan nog veel verder wor den voortgegaan, meent de Minister. Met name wijst de Minister op de geschiedenis nog al zóó gehoopt, dat hij bij zijn terug keer alhier tot een passend huwelijk zou komen maar steeds..." „...Heeft hij u misleid", viel mrs. Cedway in, met een blik op het velletje postpapier 1 „Gelooft u dan, wat die vrouw u daar ver telt. lord Cedway Hoogstwaarschijnlijk zal het immers niets dan leugen en bedrog wezen". De oude man keek op. „Ja, dat kam ook wel", zei hij. „En toch geloof ik, dat het waar is als ik tenminste de ingevingen van mijn hart volg..." „Met een zaak van zóóveel belang mag men niet enkel de ingevingen van zijn hart volgen", merkte mrs. Cedway op. „De pa pieren, waar zij van spreekt, zouden dan beter tot overtuigingsstukken kunnen die nen. Die moeten we allereerst zien, vóór we eenig recht van d8t persoontje kunnen erkennen, 't Is immers mogelijk, dat Philip en zij nooit wettelijk..." „En ze spreekt van een huwelijksacte", viel lord Cedway zijn schoondochter in de rede. „Wat is dat toch vreemd^, dat jullie vrouwen altijd geneigd zijt het ergste van elkaar te gelooven. Philip was een dwaze jongen en héél veel oprechter, maar tóch... In ieder geval wou ik maar, dat Gregg hier in 't land was", zei lord Cedway. „Hoe ter wereld kwam de man er nu ook bij, om net uit te zijn op het oogenblik dat zijn tegen woordigheid zoozeer gewenscht is. In dien heer stel ik nu niet dat vertrouwen om hem met mijn particuliere zaken te belasten en tóch zal er niets anders opzitten, dan hem maar te telegrafeeren, of hij eens naar Warbury-gaat om de'zaak te onderzoeken. Want, als het waarlijk de kinderen van Philip -zijn, dam..." der luchtvaartdiensten, waaruit blijkt dat samenvoeging der diensten gewenscht is. Aan de zorgen voor de vloot in Indië doet zoodanige samenvoeging niets ten nadeele. De deskundige leiding blijft dezelfde. Volgens den Minister is de bezuiniging van veel beteekenis, maar de voornaamste drijfveer voor de ontworpen samenvoeging bestaat in het verschaffen van een stevigen waarborg voor een doeltreffend economisch beheer der weermacht. De samenvoeging der luchtvaartdiensten alleen brengt" ll/2 millioen bezuiniging en reeds daarom was fusie al van belang. Men kan gemakkelijk beweren dat het departement te zwaar wordt voor één man en wie tegen een samenvoeging der departe menten is op grond van allerlei overwegin gen, kan een dergelijke opvatting gemakke lijk óverdrijven. Wat wij als buitenstaander van het werk dezer departementen zagen èn in de Kamer én daarbuiten, brengt ons er toe dat wij alle bezwaren niet zoo zwaar achten. De militairen achten hun departement ver schrikkelijk gewichtig en zien een degrada tie in het bezuinigen en samenvoeging, een aanslag op die gewichtigheid. Feitelijk had aan dit ontwerp de kwestie van de splitsing moeten voorafgaan. Kwam deze tot stand dan is het restantje Neder- landsche marine zeker te klein om een eigen departement te vormen. Kwam die niet tot stand, dan is het een heel ander vraagstuk geworden. Dit alles nu is o.a. voor den heer J. J. C. van Dijk, den oud-Minister van oor log aanleiding" om zich tegen dit voorstel te verklaren. Het blijkt dat de meeste militairen tegen de fusie zijn echter zijn de oud-minister Colijn en de tegenwoordige minister van oorlog er vóór. Het woord bezuiniging trekt de buitenstaanders daarbij zeer en als zij zich kunnen beroepen op dergelijke autoriteiten, dan is het te begrijpen dat zij het voorstel aanvaarden. Invaliditeitswet en Ouderdomswet Op 1 Mei werden 8030 weduwenrenten en 9025 weezenrenten krachtens de Invalidi teitswet genoten, terwijl op genoemden da tum krachtens art. 373 dier wet 58.681 per sonen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 16.609 personen een in- validiteitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge regeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 112.224 personen in het genot van een als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. De Roode Kruispostzegels. Er worden Roode Kruiszegels beschik baar gesteld en' wel de zegels van 2 ct. voor 4 ct„ die van 3 ct. voor 5 ct., die van 5 ct. voor 8 ct„ die van iy2 voor 11 ct. en die van 15 ct. voor 20 ct. Bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Roode Kruis zal een serie postze gels worden uitgegeven. Er zulten verschij nen het 2 ct. zegel, met de beeltenis van den oprichter van het Roode Kruis, Koning Willem III (rood») het 3 ct. zegel, met de beeltenis van de Koningin-Moeder (groen); het 5 ct. zegel, dragende de beeltenis van den Prins (staalblauw) het zegel van l/2 ct.. het meest gangbare in verband met de wijziging van. het briefport op 1 Juli a.s., dat de beeltenis van de Koningin zal dra gen (blauw) het 15 ct. zegel, een decora tief zegel van blauwe kleur met een rood kruis. De zegels van 2, 5 en iy2 ct. zijn van de hand van mevr. Reitsma geb. Valen^a het 3 ct. zegel is van de hand) van mej. Debora Duyvis, beide leerlingen van de Amsterdamsche academie. Het zegel van 15 ct. is ontworpen door den heer Lion Cachet. De zegels zijn verkrijgbaar vanaf 17 Juni a.s., den dag waarop de herdenking van het Roode Kruisfeest valt. Zij blijven ver krijgbaar tot en- met 31 Juli 1927. De gel digheidsduur eindigt met 31 December Toen hield hij even op, en me,t een heel veranderde uitdrukking op het gelaat, riep hij ineens „Lieve hemel, waarom is er dan toch niet één jongen bij Deze uitroep wekte in hooge mate de ontsteltenis van mrs. Cerway maar won der wel had ze haar stem in bedwang, toen ze antwoordde „Ja, t is vervelend, die afwezigheid nu juist van nil Gregg, en ik ben het volko men met u eens, hoe het niet gewenscht zou zijn, om dien neef met zoo'n verant woordelijke opdracht te belasten. Maar hoe zoudt u het vinden, als ikzelf eens naar Warbury ging om het een en ander te on derzoeken 't Is, zeker niet ver Ergens in de buurt van Tempesthaugh, denk ik?" Lord Cedway luisterde eens goed toe. „Wilde... .jijzelf... met die vrouw gaan spreken vroeg hij. „Ja, ik stel groot vertrouwen in mijn eigen doorzicht in dergelijke zaken, en dus zou ik al heel gauw merken, of er waarheid school! in de beweringen van dien briefen als er papieren warën, zou ik die mee nemen." „Heel vriendelijk van je, Beatrice", sprak de oude heer langzaam. „Tegenover een vrouw zal1 de ongelukkige... dat ik Philip's vrouw nu zóó noemen moet misschien handelbaarder zijn dan tegenover een man.... Maar houd goed in het oog, Beatrice, dat er geen schandaal moet we zen. Als zij haar huwelijk bewijzen kan, dan zal! ik mijn plicht doen tegenover de kinderen. Philip's kinderen maar als er iets niet in orders, daip..." Hier hield zijn lordschap een oogenblik op en sloeg toen zóó geweldig met de vuist 1927. De na 31 Juli a.s. overgebleven zegefis zullen worden vernietigd. Het zegel van 5 ct. zal reeds verkrijg baar zijn vanaf 9 Juni. De instelling van een Postraad. De postale commissie van georganiseerd overleg heeft in haar vergadering van 31 Mei besloten den minister van waterstaat te adviseeren, te bevorderen, dat geen nieuw instituut van toezicht wordt ingesteld en dat dientengevolge het wetsontwerp tot instelling van een Postraad wordt terug genomen. Volgens de commissie kan het parlement voldoende invloed en toezicht uitoefenen op de bedrijfsvoering. De Van Heutsz-plechtigheid te Amsterdam. Het stoffelijk overschot van generaal J. B. van Heutsz kwam gisterenmiddag 3 uur aan het Centraal Station te Amsterdam aan. Op het perron waren aanwezig de plaatse lijke commandant, de commandant der po- litietroepen, 16 ridders in de Militaire Wil lemsorde beneden den rang van officier, overste Van Dam, een detachement politie- troepen en de hoofd-commissaris van poli tie. De wagen werd op het doode spoor geleid. De militaire politie stelde zich in een haag voor den wagen op en terwijl de zware, gepolijst notenhouten kist door rid ders in de Militaire Willemsorde naar buiten werd gedragen, presenteerden de militairen het geweer. De kist werd gedekt met de nationale vlag en een bloemstuk van den Bond van Ridders in de Militaire Willemsorde bene den den rang van officier. Door de Ridders werd de baar in den lijkwagen gedragen, die voorafgegaan en gevolgd door een escorte van 50 man be reden politiet roepen, naar den Dam reed. De stormramp. De schade, door de stormramp in üver- ijsel veroorzaakt wordt bij voorloopige be rekening geschat op 800.000, terwijl! de schade, die in Zeeland eenige dagen tevo ren door de stormramp is toegebracht, voornamelijk aan den oogst, volgens be richten, die te 's-Gravenhage zijn ontvan gen, op ten minste een gelijk bedrag wordt getaxeerd. Wanneer deze bedragen opge teld worden bij de schade in den Achter hoek, kan men de som berekenen, welke weer noodig zal zijn voor het herstel in de getroffen gebieden. Die som zal in de mil- lioenen loopen. De opbrengst wordt weer venvacht uit de offervaardigheid» van het Nederlandsche volk, want evenmin als bij de vorige gelegenheden zal de regeering kunnen bijspringen. Moge het besef hiervan ons volk daar om evenzeer tot steun prikkelen als bjj de vorige rampen. VLISSINGEN, 9 JUNI. De stormramp. Gisterenavond had ten stadhuize eer vergadering plaats van het Comité tot iem- ging van den Nood voor Algemeene Rampen, onder voorzitterschap van den wethouder, den heer M. Laernoes, die de bijeenkomst opende met te wijzen op de oproeping van het Nationaal Steuncomité, waarvan de oorzaak bekend is. Een cycloon heeft weder in een gedeelte van ons land ontzettende vernieling aangebracht en de ramp is zeker niet minder erg dan twee jaar geleden. Niet alleen de Achterhoek is ge teisterd, doch evenzoo Zeeuwsch-Vlaande- ren. Een beroep op de milddadigheid van het Nederlandsche voJk is nooit tevergeefs geweest en ook onze Vlissingsche bevol king heeft zich altijdi bereid betoond mede te helpen den mood te lenigen. Spreker is er van overtuigd dat ook nu weer niet te vergeefs een beroep zal worden gedaan op onze stadgenooten. Daar de secretaris van het comité, de heer D. L. H. van Raalte, voor ge ruimen tijd afwezig is, werd het secretariaat van het comité opgedragen aan den heer J. de Vlie ger, terwijl tot penningmeester werd be noemd de heer mr. F. J. W. Hartelust. op tafel, dat het porselein rinkelde „dan, bij den hemel, kunnen de vrouw en de kinderen weer terug naar de plaats, waar ze vandaan kwamen want van mij heb ben ze dan niets te wachten". Er klonk groote beslistheid! in zijn toon en juist wilde zijn schoondochter hem nog een vraag stellen, in verband met de moei lijke taak, die zij op zich genomen had', toen de oude heer achterover viel in zijn stoel, met gesloten oogen en doodelijk bleek gelaat. Hij kreeg dikwijls zulke flauwten, dus was mrs. Cerway nu niet al te zeer ontsteld, en belde, waarna de lijf knecht van den graaf verscheen, die met behulp van een anderen bediende, zijn heer naar zijn slaapkamer droeg. Mrs. Cedway zelve ging het geval toen nog eens goed' overpeinzen. Er verliepen ongeveer drie dagen, eer lord Cedway in voldoende mate hersteld was, om geregeld te kunnen denken en spreken maar, toen hij weer eenmaal zoo ver was, drukte hij onmiddellijk zijn ver wondering uit, dat zijn schoondochter nog niet haar zending had vervuld. „Je hebt toch zélf gezegd, dat je gaan zoudt? Waarom ben je dan tjpg niet weg vroeg hij ongeduldig. „Maar waarde lord Ce<hvay", veront schuldigde zij zich, „hoe kon ik nu het Park verlaten, zoolang u zich nog zoo ziek gevoelde Dat zou immers veel te vee) opzien heben gebaard. Bovendien weet ik niet zeker, of u wel verlangde, dat ik de verantwoordelijkheid op mij zal nemen..." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1