DINSDAG 7 «JUNI lm meren'! No. 131 165e Jaargang1 1927? ERIJEN, lomburg BINNENLAND FEUILLETON EINDELIJK OPGELOST Stads= en Provincienieuws j PUROL Oyaali jEM' KTRIAZI FRÈRES CA RO poken geeft leid, Sopla. ere, lichte, rdig Sopla CS. tuks 25 ct. 150 8.5 j |D 45f| de Oroote Markt, ^0, 3.15, 5.—, 6- 7.30, 9.—f Irijden alleen in de I »EGIWG" G rnemens te 17, des na- van voor- on Mauve, the, J. Bos- U2e de Lint, kken, F.G. ma, W. de g, C. v. d. Alb. Neu ker-Korft, ining, P. rol, J. S H. H. Breitner, berg, J. C. Jan Vrolijk, kmeijer, A. la Ruirere, Expositie- Donderdag dDlUS, veilingen. NEDENWONINO netten stand, voor ievattende3 Kamers geen alkoofwoning/1 bur. „Vliss, Cour. I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS: Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- Iotieren 2.20 per drie maanden. Franco Ijoor het geheels rijk 2.50. Week-abon- Ijementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10, voor iedere ,coel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Adverlenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz, prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke ,egel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. mi 1927. 3n Groote IVHrkij I 4 15 I 5.55, 6.57 I Na de verwerping van het NederJandsch Belgische verdrag. De correspondent van de „N.R.Crt." te I Brussel meldt I De heer Renkin, minister van staat, die sedert gemimen tijd reeds de eenheid der I katholieke partij in België tracht te her- 1 stellen, heeft gisteren te Bastogne voor de Ikatholieke kiesvereeniging aldaar nogmaals leen groote rede uitgesproken, waarin hij I aandrong op herstel van de eendracht en I volledige samenwerking van katholieke I democraten en conservatieven. Ook raakte |hr terloops het Nederlandsch-Belgische vraagstuk aan. Meer dan ooit, aldus de Iheer Renkin, heeft België eendracht noodig, lom. zijn veiligheid en welvaart te herwin- I nen. De veiligheid zijner grenzen is nog Ialtijd niet verzekerd. Wel is de politieke on- I afhankelijkheid hersteld, maar met den eco- Inomischen toestand is dit nog altijd niet I het (geval. In 1919 besloot de Opperste tad, dat de tractaten van 1839 door mid- 1 van een accoord tusschen Nederland en I België zouden worden herzien. Dit zeer I gematigde accoord werd door ons aan- [vaard, maar door Nederland verworpen. De verbindingen van Antwerpen met de zee I en zijn achterland zijn niet verzekerd. I De essentieele voorwaarden van ons eco nomisch bestaan blijven dus onzeker. Voor is dit een kwestie van leven of dood, I welke in den zin van het leven moet wor- I den opgelost. De Nederlanders vergissen I zich, wanneer zij meenen, dat het Belgische volk onverschillig tegenover deze vraag stukken staat. Nooit zullen wij aanvaarden, dat na alles te hebben geofferd aan onzen irternationalen plicht, wij in een toestand zouden komen te staan, die minder is dan de I van 1914. Rijkspersoneel. Het dagelijksch bestuur van de Centrale I van vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin het zijn bezwaren tegen het I ontwerp-capitulantenwet bekend maakt. Het bestuur stelt daarin voorop, dat4 door het uitsluitend voor militairen openstellen van sommige betrekkingen in den burgerlijken staatsdienst een ongrondwettige toestand zou ontstaan en dat in elk geval een voor keur voor militairen bij de bezetting van een overheidsfunctie, zonder dat overwe gingen van bijzondere, door militairen dienst verkregen, geschiktheid medespreken, zich niet verdraagt met den Nederlandschen I volksgeest. De weg naar den burgelijken staatsdienst, aldus het bestuur, moet niet leiden door het militaire kamp. Voorts kan het bestuur zich niet aan de gedachte onttrekken, dat door de in het ont werp aangegeven gedragslijn niet juist de flinkste personen in den burgerlijken staats dienst zullen komen het ziet in de bij de capitulantenwet voorgeschreven wijze van doen een tweevoudige selectie, die tot ge volg heeft, dat degenen, die zich met een premie niet in de burgermaatschappij een Destaan weten te verschaffen, als laatste redding den staatsdienst als een middel van bestaan zullen aangrijpen. Het bestuur vreest, dat hierdoor het peil van het amb tenarencorps naar beneden gehaald zal worden tot schade van de functionneering van den burgerlijken staatsdienst. Het tusschensehuiven van gewezen mili- Naar het Engelsch van MAVIS TRENT. (Nadruk verboden) I 4) Mrs. Garth had nu haar zelfbeheersching I weer herkregen en heel vastbesloten sprak I ze dus „Ik'moet onmiddellijk gaan ..Ja, om tien uur vertrekt de trein. Vader I zei, dat ik u daar maar even voor waar schuwen moest. Wat een geluk, dat u al geheel gereed en gekleed is Ik zal wel op t huis passen, tot Chris weer terug is en I fors. Davis kan het dan morgen eens voor 11 doen... Als u enkel maar eens wist, hoe verschrikkelijk ik het vind. Want als die nare fiets nu niet tusschenbeide gekomen was, zoudt u al in Nerton zijn geweest. 'Maar misschien is uw dochter nu ook weer heeleboel beter troostte ze. Moor eens hier, Tilly", sprak mrs. Garth. -Het is in 't geheel' nog niet zoo makkelijk a,s je wel denkt. Maar ik moet natuurlijk weg, want Emmie is mijn eigen kind, en die Wat vóór. Maar jij moet hier dan zoolang N'jn plaats innemen, als je maar even met W] meegaat, terwijl ik aan 't pakken ben, "an zal ik je alles vertellen." I Tilly luisterde nu naar het verslag, één en al verbazing. -.En het arme mensch is in je eigen bed gestorven, mrs. Garth En ze ligt daar n°g? Wel, heb je ooit... Tilly kon geen woorden vinden om haar verbazing uit te drukken.'Slechts was het j Jtor een heele verluchting, dat ze haar I Kanen, zoo den vrijen, loop kon laten, -.Dus dan zijn die kinderen, die daar in tairen in den burgerlijken dienst wordt niet wenschelijk geacht. Ten slotte verzoekt het bestuur de Twee de Kamer hare goedkeuring niet aan dit ontwerp te hechten. Nederland in den Raad van den Volkenbond. In de zitting- van. den Raad van. den Vol kenbond, welke 13 Juni a.s. aanvangt, zal Nederland worden vertegenwoordigd1 door den minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland. Alg. Bond van Forensen. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Forensen deelt het volgende mede Na de oprichting, nu ruim twee maanden geleden, is de Algemeene Bond van Forensen' snel gegroeid. Van vele zij den en. uit uiteenliggende streken van ons land werd belangstelling getoond en blijk gegeven, dat liet denkbeeld, de forensen van Nederland in een blijvende organisatie te vereenigen, teneinde een behoorlijke be hartiging van hun belangen mogelijk te maken, algemeene instemming heeft ge vonden. Reeds lieeft het hoofdbestuur maatregé- len genomen om de wenschen der forensen ten aanzien van forensenbelasting bij de bevoegde autoriteiten te bepleiten. Voor- loopig zijn echter de krachten in hoofdzaak nog geconcentreerd op hef propageeren van den bond en het oprichten van plaat selijke afdeelingen. Scheepsbouw. De Kon Paketvaart Maatsch. te Amster dam heeft aan de scheepswerf Rijkee Co. te Rotterdam opdracht gegeven voor den bouw van twee vrachtschepen, elk groot 2400 ton. Deze schepen zijn van hetzelfde type als het bekende stoomschip „Sina- bang". De maatschappij „Feijenoord" le vert de machine-installatie. De groote sluis te Amsterdam. Omtrent de aangevaren sluisdeur van de groote schutsluis kan nog worden gemeld, dat deze Zaterdagmiddag door een bok van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij verwijderd is. Men is nu bezig de reservedeur in gereedheid te brengen. Zaterdagmiddag 3 uur, tijdens laag wa ter, is eerst het inkomende stoomschip „Flandria" van den Koninklijken Holland- schen Lloyd en daarna de „P. C. Hooft", van de maatschappij Nederland! doorge- schut. Het van Amsterdam komende stoomschip „Maasland" kon echter niet meer geschut worden. Zaterdagavond kwam daar nog bij de „Nijkerk" van de Holland-Oost-Afnika Lijn. Deze schepen zouden ongeveer te middernacht geschut kunnen worden. De kleinere schepen on dervinden ook vertraging, nu deze alleen door de kleine sluisdeur geschut worden. Men is van Zaterdagmiddag af onafge broken bezig geweest om de reservedeur in orde te brengen. Zondagmorgen kwam men daarmede gereed en dadelijk daarop is de deur met de hulp van de bok der Amsterdamsche Droogdok-Maatschappij in- gehangen. Alles verliep zeer vlot en om 4 uur kon de bok weer naar Amsterdam ver trekken, en kon het schutten weer geregeld plaas vinden. VLISSINGEN, 7 JUNI. Organisatie der hulpverleening uit Zeeland. In verband met de ernstige ramp, die dezer dagen weder enkele gedeelten van ons land trof, richtte de Commissaris der Ko ningin in Zeeland onder dagteekening van 3 dezer een circulaire tot de burgemeesters in dit gewest van den volgenden inhoud Doorzitten Stukloopen den tuin spelen, van haar „Ja, en daar moet je nu op passen, tot de dokter komt... Als ik onderweg iemand spreek, die soms de zorg voor het huis op zich wil nemen, dan kan jij de kinderen ook bij jullie houden... O, mijn hoofd dui zelt me letterlijk van alle dingen waar ik aan denken moet. En die arme Emmie, die daar nu ziek ligt, en zich zeker niet begrij pen kan, waarom ik niet kwam. Kijk eens, Tilly, hier heb ik een brief bij mij, dien ik op het station' op die bus zal doen en waar door vrienden of bekenden van de kinde ren. althans morgen wel hier zullen zijn. Tot zoolang wil jij toch zeker wel voor hen zorgen Je hebt immers nog wat goed te maken tegenover mij, nietwaar „Ik zal 't doen, zoogoed 't in mijn ver mogen' is", antwoordde Tilly, die zich in- tusschen al minder op haar gemak ging voelen, naarmate het meer tot haar door drong, welke verplichting ze zich opge legd had. „Ik moet maar den kortsten weg nemen, want ik heb niet al te veel tijd f En hoor eens hier, Tilly wanneer ik soms niet zoo gauw terug kom, als het nu mijn plan is, dan..." Ineens hield mrs. Garth op; ze scheen het beter te achten, haar zin maar niet te voltooien, en wenschte Tilly nu en kel nog een vriendelijk „goedendag". Het meisje was immers nog zoo jong en daar om zou het maar beter zijn, om met die mededeeling van het zorgvukÉg weggeslo ten Japansche kistje te wachten, tot zijzelf de familie van de overledene te spreken kreeg. Als ik niet zoo gauw bij Emmie weg kan, dan zal ik wei zien, dat George die familie schrijft, overlegde ze en daarna verzocht ze Tilly, of die haar dan toch nog „Uit de bladen zal IT zijn gebleken, dat een zeer ernstige stormramp dezer dagen enkele streken van ons land heeft getroffen. In Augustus 1925, toen Borculo en omge ving door een dergelijke ramp werd geteis terd. hebben de Zeeuwen hunne milddadig heid getoond en ik vertrouw, dat zij daarin thans niet zullen achterblijven. Ik acht het daarom noodig, ook thans weder een beroep te doen op uwe medewer king, opdat in uwe gemeente (voor zoover zulks nog niet mocht zijn geschied) een inzameling ten bate der slachtoffers worde gehouden. Aan uw beleid meen ik te moe ten overlaten de wijze, waarop dit het best zal kunnen geschieden. Ik verzoek U, de ingezamelde gelden over te maken aan het adres van den penning meester van het Provinciaal Watersnood- Comité in Zeeland, mr J. F. van Deinse, Balans, Middelburg, die zal zorg dragen voor doorzending der gelden aan het Na tionaal Steuncomité, dat ook thans weder (evenals in 1925) is opgetreden. Aan dit laatste wordt verzocht, bij de vaststelling der schadevergoeding rekening te houden met stormschade, welke ingezetenen van dit gewest (ik denk hierbij aan Oostelijk Zeeuwsch-VIaanderen, voornamelijk Axel en Westdorpe) mocht hébben getroffen." Vertrouwd wordt, dat de Zeeuwsche be volking ook thans weder naar krachten zal bijdragen tot leniging van den nood, ont staan door deze zeer groote ramp. Ten ein de een juist overzicht over de gehouden inzamelingen mogelijk te maken, is het ge- wenscht, dat particulieren hunne giften niet rechtstreeks doorzenden aan het Provin ciaal Watersnood-Comité of aan het Natio naal Steuncomité, doch doen toekomen aan het plaatselijk Comité in hunne gemeente, of waar dit niet aanwezig-mocht zijn, aan den burgemeester. De Pinksterekagen. Het weer, dat Zaterdag in den loop van den dag veel beloofde voor de komende feestdagen, heeft een slechten keer geno men, zoodat de eerste Pinksterdag een koude, gure dag was, waarop vooral in de middaguren een scherpe Noordwestenwind woei, die de toch al niet talrijke strandbe- zoekers stadwaarts joeg. Omstreeks 6 uur voer een met vlaggen getooide mailboot lanffs het strand, welke boot met een ge zelschap uit Goes een tocht heeft gemaakt tot ongeveer 10 uur. In den laten avond van den eersten Pink sterdag is een regenbui neergekomen, die, met tusschenpoozen, eigenlijk geduurd heeft tot den Pinkster-Maandag tot het middag uur. Veol plannen heeft die regen, welke 's nachts gepaard is gegaan met een storm, in duigen doen vallen. Eén ding heeft hij verbeterd, nl. de temperatuur die gisteren veel milder was dan dt1 vorigen dag. Dat was in de middaguren wel eenigszins te zien aan het strand, hoewel het er voor een tweeden Pinksterdag vrij leeg was. Deze twee dagen, waarop door de winke liers enz. aan het strand gerekend wordt voor een flinke verdienste, zijn een stropje geworden. Alleen de gelegenheden, waar gedanst wordt, waren vrij goed bezet. In de stad was het heel goed te merken dat de temperatuur aan het strand nog niet „dat" was. Er waren tenminste heel wat menschén, ook, blijkens de kleederdracht, van buiten de stad in de straten aan het fla- Carel van Leeuwen Boomkamp. Grand Hotel „Britannia". Buitengewoon groot was de belangstel ling, welke nog voor een aanmerkelijk deel uit Middelburgsche muzieklievenden bestond voor den cello-avond van dezen jongen kunstenaar niet. Schuilt de oorzaak in den overvloed van concerten in het feit, dat kortelings geleden hier zijn kunstbroe der Eberlee concerteerde of in het tijdstip, Zaterdag voor het Pinksterfeest Wij weten het niet. Voor ons staat echter vast, dat de afwezigen ongelijk hadden, want een recital van dezen solo-cellist, lid van het vermaarde Amsterdamsche Concertgebouw orkest, is een zeldzaam kunstgenot. Zijn technisch volleerd spel, wordt door sterke bezieling, temperament en charme gestuwd en getuigt van groote muzikaliteit. Hij heeft een prach- even met een briefje op de hoogte wilde houden van de omstandigheden, welke beschikkingen er al zoo genomen waren. Toen aanvaardde ze dén tocht naar het station, die altijd: toch nog twee mijlen ver was maar die haar gelukkig wat verkort zou worden door het gezelschap van een buurvrouw, wie ze ook alles vertelde, en die nu aanbood, zoolang haar woning te bewaken. „De kinderen kan Tilly dan meenemen naar haar eigen huis. Maar jouw woning is niet de geschikte plaats voor hen, zoo min als voor dat jonge ding", oordeelde mrs. Reeling met groote beslistheid. En eer de goede vrouw nog de woning van mrs. Garth bereikt had, ontmoette ze Tilly, met een kind aan iedere hand. Mrs. Garth was net even weg, toen de dokter was gekomen. Door de boodschap, die Chris achterliet, had' hij volstrekt niet den indruk gekregen, dat het een zoo dringend geval was, maar nu toonde hij zich ernstig verstoord. Hij zond zijn bediende naar het dorp, om daar een vrouw te halen, die wel meer hielp in zulke omstandigheden, en maakte de noodige beschikkingen, dat het lijk dien zelfden avond nog weggehaald zou worden, De kinderen werden meegestuurd met Tilly, die nu niet at te veel haast maakte met naar huis te gaan, daar ze wel zeker wist, dat moed'er 't niet zoo heel vriendelijk zou opnemen, als ze zag, wat alles de gevolgen waren van de achteloosheid van haar doch ter. Tiliy's vader, een goedmoedig, dik mannetje, stond aan zijn deur. „Wet, hoe vatte Marthe Garth het be richt op Was ze er heel erg door ont steld En is ze met den trein van... tigen toon en een goed verzorgde stokvoe- ring, die een absoluut-zekere linkerhand aan zich dienstbaar maakt. Bij de programma-indeeling was gebro ken met de heerschende mode om in de eer ste helft de „serieuze" muziek en in de tweede helft de „stukjes" te geven, daar er voor een gepaste afwisseling was zorg ge dragen. Geopend werd met de „Sonate in G" van den Franschen cellist J. B. Bréval (17561825), welke meesterlijk vertolkt werd en zoowel in het stralend Allegro en het gedragen Adagio, mede door het meer stemmig spel, als in het Menuetto, met zijn verrukkelijk hoofdthema, veel te genieten gaf. De „Sonate in D" van P. Locatelli (16931764) bracht duidelijk gespeeld pas- sagespel benevens een juist beeld van het thema gevolgd door een reeks vlekkelooze variaties. Met mooien, weeken, en gevoelig genuanceerden toon, juiste phraseering en kunstzinnige opvatting speelde de solist „Elégie" van G. U. Fauré (18451924) en dit toonwerk gewerd tot een lyrisch gedicht van ontvoerende schoonheid. Uit het Alle gro van het „Concert in A kl. t." van den Russischen cellist K. Davidow (18381889) sprak de weemoed van de Russische volks ziel van vóór den oorlog, terwijl de breede toon en het gevoelig vibrato van Carel van Leeuwen Boomkamp het gedeelte voor cello alleen tot een bijzonder genot maakten. Het program ware onvolledig geweest, indien naast vorenaangehaalde composities en kleinere werken van Handel, Gluck, Lully, Cui en Kreissler, de naam D. Popper (18431913) niet op den spelwijzer ge prijkt hadde. Deze Bohemer toch gold als één der allergrootste cellisten van zijn tijd. Zijn „Elfenfanz", een afwisseling van sub tiele en teere stemmingen met een mooi glissando is een waar virtuosen-stukje, wat met de zeer fijne begeleiding, de bijzondere eigenschappen van de violoncel schitterend heeft gedemonstreerd. Nu we het woord begeleiding hebben aan gestipt denken we ook terug aan haar, die zij het in den aanvang met een tikje te veel bescheidenheid, maar daarom niet min der nauwkeurig het accompagnement consciëntieus en muzikaal heeft verzorgd. Dat de solist, zijn trouw accompagnatrice, Ena Heyse, in zijn succes liet deelen was dan ook beslist verdiend. Vermeldenswaar dig is voorts, dat de solist alles uit 't hoofd heeft gespeeld voorwaar een prestatie. Het auditorium reageerde op het gebo- dene met groot enthousiasme en rees aan het slot als één man op. Beide musici had- dei^ bloemen in ontvangst te nemen. Vérité. Concert De eerste Vlissingsche harmonica ver- eeniging „Crescendo" zal Donderdagavond half negen, bij gunstig weer, een concert geven op de achterplaats van de voorm. kazerne „Koning Willem HL" Het publiek wordt beleefd verzocht (ge durende de uitvoering der (verschillende nummers de grootste stilte in acht te ne men, anders kan geen sprake zijn van het genieten van deze muziek. Mededïeeling aan het reizend publiek. Om het betalen van strafport te voorko men wijzen wij er op, dat een brief uit België met frs. 1.50, een briefkaart met frs. 1 en een drukwerk, w.o. ansichtkaarten met 35 centimes moet gefrankeerd worden. In onze tijdinghal. Van de aanvaring van de groote sluis deur te ljmuiden hebben wij een foto ont vangen. Verder drie foto's van de Hippische demonstratie ten bate van het plaatselijk comité te Haarlem voor de uitzending van Nederiandsche kinderen naar buiten. De onthulling van het standbeeld ter eere van den H. Petrus Canisius te Nijmegen, Nog etaleeren wij een foto van den Oce aan-vlieger Chamberlin. Al onze foto's zijn afkomstig van de N.V. Internationaal Persfotobureau en niet va het Centraal Fotoburean, zooals wij Vrijdag abusievelijk meldden. Bioscoopbrand. Gisterenmiddag bij de voorstelling in de Alhambra-bioscoop raakte de film in „Gaan jullie nu eerst wat in den tuin, hè stelde Tilly voor, terwijl ze de kin deren al' zoo half en half naar buiten duw de, op het sombere plaatsje bij de schuur. „De anderen komen ook gauw uit school en dan kunnen jullie gezamenlijk spelen." „Ik vind; 't hier niks prettig betuigde Louise met groote beslistheid, terwijl haar lipjes al onheilspellend begonnen te trillen en haar oogen vol tranen stonden. „Huil maar nietmaande Hilva en sloeg beschermend de armen om haar zusje heen. „We zullen hier niet lang hoe ven te blijven, want moeder zal ons wel gauw komen halen". Het duurde echter nog meer dan een uur, eer de kinderen binnen geroepen wer den om mee deel te nemen aan het hoogst eenvoudige maal, dat niet al te netjes klaar stond' voor de leden van het huisgezin, die op dat oogenblik vrij waren. „Als het niet voor een groot deel Tilly's schuld1 was", sprak mrs. Green zóó luide, dat Hilva het in ieder geval best verstaan kon, „dan zou ik er nu niets voor voelen om onze kinderen als 't ware tekort te doen, terwille van zoo'n paar vreemde schapen Louise had' ergen honger en at dus gre tig van de kool met schapenvet maar Hilva kon niet veel meer door de keel krij gen, na deze min-gastvrije opmerking. „Moeder heeft nog wel wat over", zei ze, „en zal u dus betalen voor de keeren, dat we hier eten, als ze ons halen komt". Een plotselinge stilte trad in, die niet eer verbroken werd, dan door een roodharig meisje van een jaar of tien, die er altijd zoo onvoorzichtig uitkwam „Hemeltje Kef, weten ze dan niet, dat hun moeder dood is EGYPT brand. Door het flink optreden der directie, die terstond alle maatregelen ter beveiliging nam, ontstond' althans geen noemenswaar dige wanorde, hoewel de zaal zich spoedig met rook vulde. Door liet afsluiten der cabine verbrandde slechts één film. Het aanwezige publiek verliet in de grootste orde de bioscoop. Slechts een vrouw ge raakte onder den invloed van het gebeurde en viel flauw. De schade door den brand! veroorzaakt was van weinig belang, daar 's avonds de voorstelling gewoon kon doorgaan. Politie en brandweermannen waren, spoe dig ter plaatse, doch deze Iaatsten behoef den niet op te tredeh. Nagekomen belastinggeld. De minister van financiën maakt bekend, dat, ten behoeve van 's Rijks schatkist, van een onbekende uit 's Gravenhage is ontvan gen bij den inspecteur der directe belastin gen, enz. te Vlissingen, onder letters G. G. ƒ80.23 wegens te weinig betaalde belastin gen over de belastingjaren 1925/1926 en 1926/1927. Tragisch. Een vrouw die zich Zaterdagavond per tram naar het station begaf, voelde zich plotseling onwel en overleed) kort daarop. Een dokter constateerde dat de vrouw door een beroerte was getroffen geworden. Zij werd per brancard naar haar woning over gebracht. Bescherm uw parken. Door de politie werd, een 16-jarige jon gen gearresteerd die uit een der parken alhier bloemen plukte en zelfs daarvan reeds een bouquet had gemaakt. Gearresteerd. In den afgeloopen nacht arresteerde de politie een jongeman, die in de Breewater- straat, onder drankinvloed verkeerende, de nachtrust door zijn geschreeuw verstoorde. Later bleken ter plaatse ruiten van een woning vernield, waarvan men vermoedt dat deze door den betrokken persoon zijn vernield. Vemfeling. Zaterdagavond bij een vechtpartij op den Nieuwendijk heeft een groote spiegelruit van hotel „Goes" het moeten ontgelden en is vernield geworden. De politie heeft zich met deze vernieling bemoeid' en stelt een onderzoek in. Van een pteiziervaart. Eersten Pinksterdag vertrok van Bergen op Zoom een plezierboot naar Vlissingen. Op de terugreis had men op de Schelde met slecht weer te kampen, met als gevolg dat de boot te laat voor de haven kwam en niet meer kon binnenloopen, daar het wa ter reeds te ver gezakt was. Hilva gieedi van haar stoel af en moest zich vasthouden aan den randi van de tafel. ,,'t Js niet waar 1" riep ze met groote heftigheid, en klemde zich aan Tilly's schort vast„Toe, zeg toch, dat het niet waar is 1" En in haar wanhoop verhief ze zóó zeer haar stemmetje, dat de postmeester, die net bezig was een klant te helpen, eens even naar binnen keek. Het arme kind hield zich nu dadelijk stil maar zoodanig was ze toch nog over stuur, dat ze over het heele lichaampje trilde van zenuwachtigheid en dat'mrs. Green zelve nu ook erg met haar te doen had want ,,'t Arme schaap kan het toch ook niet helpen, dat haar moeder haar zoo onver zorgd heeft achtergelaten en wie weet, hoe het ons later ook nog geen windeieren legt, dat wij eens even op hen gelet heb ben als die familie naar de kinderen komt kijken dacht ze en tot haar oudste dochter sprak ze „Neem ze straks eens even mee naar de kamer en zie wat je uit haar kunt krijgen Tilly deed dit ook, maar werdi er niet veel wijzer doorwant, hoe bij-de-hand Hilva ook wezen mocht, ze was toch eerst vijf jaren en zóóveel kon ze zich dus niet herinneren. Ze wist enkel nog wat van de reis, en „eer dat Pappie wegging" woon den ze in een eigen huis en daarna maar enkel op een kamer. „Dus je vader is dood vroeg Tilly. Hilva keek verlegen, maar knikte toch toestemmend. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1