tBIO VRIJDAG 27 MES Eerste Blad U^o.123! '65e «laargani- 3// n or ''""BINNENLAND Stads- en Provincienieuws kerkVênTchöóümTeuws "rechtszaken! marine en leger. SPORT „'-organist. 6.45— beginners en iets tenchten. 8.10 Le, "—Is voor de bin- beer J. Hare- iternaatsonderwik 10.30 Persberich- door het H.U.O.. Ntco Treep. So- ---n. Ferd. Hel- 11.20 Daventry- or, mezzo contra oncert. 1.20—2.20 ezing An Inland houses of parlj- t's go round the 5.05 Vocaal con gers. 5.20 Lezing by the ton. 5.35 concert. 6.50 Tijd- 7.05 Orkestcon- criti'ek. 7.35 De 7.415 Lezing iété (komiek, de- humorist). 9.20 Causerie. 9.55- Ts Universal Ro- Muziek van Hut- in 195060 Ou 1.2012.20 Dans- 750 M. - 10.50 10 Orkestconcert, iano- en vioohnu- Radio-Paris revue tooneelspel in 2 tte", Gounod. Or- 1 -252.2)5 Or- Kamermuziek. K. us, alt. 8.50—9.20 ïdichten door FrI. Rieth. Fluitsoli e, piano. Daarna 250 M. en Berlijn, 4L05 Lezingen en meert. E. Feuer- Beim Wein am Munk. liedjes hij 4.35—5.20 Wer- cert. 5.20—6.15 concert. 8.20 jspel. Daarna tot —6.20 Orkestcon- 8.45 Concert en erken van Mozart Vlaamsche litera- i's en Fletser. uur 9.32 9.33 9.34 9.35 9.37 Vlissingen r.m. n.m. ).2I 10.41 .22 11.42 .18 12.36 VLISSINGSCHE COURANT 1 pit nummer bestaat uit 2 bladen. Gemeenteraadsverkiezingen. Woensdag had de stemming plaats te \jnsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. ITe Amsterdam werden uitgebracht 1314.439 geldige stemmen, waarvan op de I s.D-A-P- 102.138 stemmen, R.-Kath. Staats- I partij 48.585, Vrijheidsbond 34.166, Christ.- I Hist. Unie 28.097, middenstandsblok 21,640, I anti-revolutionairen 20.351, vrijzinnig-demo- I traten 17.562, communisten (Wijnkoop) 114.446, (Holland) 10.572, revolutionaire ar- I öeïders 5391 en verder nog ongeveer 9000 stemmen op verschillende kleine partijen. Gekozen werden 15 sociaal-democraten (1 verlies), 7 katholieken (1 verlies), 5 vrij heidsbond (1 winst), 4 christ.-historischen, 13 anti-revolutionairen, 3 vrijzinnig-democra ten, 3 middenstandsblok, 4 communisten, 1 revolutionaire arbeider. Alzoo 31 links en 14 rechts. Te Rotterdam werden uitgebracht 227.755 j geldige stemmen, waarvan op de sociaal democraten 79.585 stem men,R.-Kath.Staats- partij 36.845, anti-revolutionairen 35.868, vrijheidsbond 25.482, christelijk-historischen 17513, vrijzinnig-democraten 7726, commu nisten 13.084, staatkundig gereformeerden 4254 en verschillende andere partijen kre gen totaal 7000 stemmen. De rapaille-partij verkreeg slechts 2268 stemmen en bleet verre beneden driekwart van den kiesdeeler, zoodat gelukkig de heer Coremans niet is herkozen. Gekozen werden 16 sociaal-democraten, 8 katholieken, 7 anti-revolutionairen, 5 Vrij heidsbond (1 winst), 4 christelijk-histori schen, 2 vrijzinnig-democraten (1 verlies), 2 communisten en 1 Staatkundig gerefor- meerden, alzoo 25 links en 20 rechts. Te 's-Gravenhage werden 176.798 stem men uitgebracht, verdeeld als volgtso ciaal-democraten 52.926, R.-Kath. Staats- partij 37.416, vrijheidsbond 27.795, anti- f revolutionairen 17.068, christelijk-histori- I schen 13.624, vrijzinnig-democraten 6210, communisten 5339, Herv. Ger. Staatspartij I 9381, Bond van handels- en bedrijfsbelas- 1 ting 4368. Gekozen werden 14 sociaal-de mocraten (1 winst), 10 katholieken, 7 vrij heidsbond (1 winst), 4 anti-revolutinairen (1 verlies), 4 christelijk-historischen, 2 vrij zinnig-democraten, 2 Herv. Ger. Staatspar tij, 1 communist en 1 Bond van handels- en bedrijfsbelasting. Totaal 25 links en 20 rechts. Te Utrecht werden gekozen 19 leden van links en 19 van rechts terwijl het lid van de R.-Kath. volkspartij op de wip zit. Te Dordrecht, waar de raad 16 links en 15 rechts was, is hij thans 18 links en 13 rechts. De eerste vrijzinnig-democraat doet daar zijn intrede iii den raad. Voor deze partij is gekozen onze oud-stadgenoot, de heer J. G. van Niftrik. Ces are grande d» oTeuv-.c 10 ets. I Een quallteitsproduct der grootindustrie. eïgaor VLISSINGEN, 27 MEI. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgend voorstel aan den gemeenteraad gedaan In een overgelegd adres verzoekt de loge l'Astre de 1 Orient te Vlissingen, res- sorteerende onder het Groot-Oosten der Nederlanden, van de gemeente te koopen ten stukje grond, gelegen hoek Boulevard cc- Ruijter—Coosje Buskenstraat, ter opper vlakte van 1.24 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs 15 per M2. Waar tegen inwilliging van dit verzoek hij ons college geen bezwaar bestaat, heb ben wij de eer uwe vergadering voor te stellen genoemden grond aan den publieke i dienst te onttrekken en aan adressante in koop af te staan tegen een koopsom va-i f<nd 19 ten bate van het Grondbedrijf en 'voorts onder de gebruikelijke voorwaar den. Hemelvaartsdag. Hoewel het weer niet al te zeer lokte vooral tegen het middaguur verduisterden tolken de lucht en heeft het ook nog even gedruppeld was het Betjc Wolffplein ;ceds in de vroege morgenuren het tooneel van veel drukte door de, toen reeds vertrek kende „dauwtrappers" en „landtochtjes- jakers". Maar gezellig was het er tusschen jen 9 uur, toen de jeugdige leden der V. T. v met trommelslag uittrokken, de padvin- ders op hun rijwielen afreden, het meisjes- gilde wegging om te genieten van de fris se jonge natuur en de H. B. S.-club haar Pedalen liet werken om met volle teugen cc gezonde buitenlucht, in te ademen. Om 9 uur precies vertrokken cle N. R. V.-ers voor een auto-tocht over Veere naar de Oranje zon en Domburg, terwijl de af- en aanrij dende trams, die een groot deel van den met 4 wagens reden, tal van passagiers vervoerden. Ook heele gezelschappen ver dokken de bagagedragers met zeilen v°or tenten beladen naar de duinstreek om dezen vrijen dag door te brengen onder acn af en toe blauwen hemel. De stad leek ,n de morgenuren uitgestorven, en- we had- Crü gedacht, dat het strand wel doadsch *0u rijn. Maar dat viel mee, want, hoewel Jet het vrij mooie weer in den middag, op jjCwone vrije dagen het daar veel drukker kan zijn, mocht de volte en de gezelligheid m w,e^ wezen, en waren de twee dans- "atrnée's zeer goed bezocht. Ondanks het vaaiep van een schraal noordelijk windje is er ook nog wat gebruik- gemaakt we gelooven voor de eerste maal sinds de openstelling van de strandstoelen. Tegen den avond, toen de dauwtrappers en landtochters terug waren, herkregen de straten haar gewoon Zondagsche aanzien. In onze Tijdinghal. In Januari 1912 stootte de groote maP- stoomer „Titanic" in den Atlantischen Oceaan op een drijvenden ijsberg en zonk in korten tijd. Op de plaats van het onheil vond dezer dagen een herdenkingsplechtig heid plaats, waarvan wij een foto geven. Tijdens een nachtelijken storm werd een der historische oude olmen, welke voor het Witte Huis te Washington staan, door den wind omver geworpen. De inzittenden van een juist passeerenden auto werden als door een wonder van den doodt gered. De ingenieur Gregor Meiikor te Wash ington heeft een reuzen projectielantaarn geconcentreerd, waarmede het mogelijk is, op grooten afstand te projecteeren. Volgens zijn zeggen is het zelfs mogelijk, met deze „machine" des nachts op de wolken recla meteksten te projecteeren. Vereeniging tot bevordering van het V reemdelingenver keer. Woensdagavond werd de algemeene ver gadering gehouden van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier. In deze vergadering werd het jaar verslag over 1926/1927 uitgebracht, waar aan het volgende is ontleend liet aantal leden bedroeg 116, welke toe name wij voor een groot gedeelte danken aan liet ijverige werken van ons bestuurs lid, den heer Frelier. Wij zijn hem uitermate dankbaar voor zijn ijver en. hopen, dat in het komende jaar wederom een belangrijke groei van ons ledental waarneembaar zal wezen. Van velé zijden'werden inlichtingen ge vraagd over onze badplaats. In 1926 lieten wij 1000 circulaires drukken met platte grond van Vlissingen. Van dit aantal is slechts weinig overgebleven. Onze voor raad ciiché's nam toe en telkenmale als cliché's gevraagd werden, konden wij aan de aanvragen voldoen. Onze secretaris leidde de uitgifte van den folder in de En- gelsche, Fransche en Duitsche taal over de provincie Zeeland. Dit belangrijke werk vorderde veel inspanning, doch wij vermee- nen, dat deze uitgifte een der meest ge slaagde is welke in den laatsten tijd op ons gebied is verschenen. Toen de afdeeling Middelburg een nieuwen gids van Walche ren in de Engeische taal» uitgaf, werd in sommige opzichten de vorm van den fol der van de provincie gevolgd. Ook voor deze uitgifte leverden wij zeer snel het ar tikel, hetwelk op Vlissingen betrekking had, en hetwelk ongewijzigd werd overge nomen. Wij boden onzen steun en ervaring aan, toen plannen bekend werden tot oprichting van een vereeniging, welke in alle opzich ten meer bekendheid aan Vlissingen wilde geven, de zoogenaamde B. B. B., al viel naar onze meening niet te verwachten, dat hiervoor voldoende geld zou kunnen wor den gevonden. Wij besloten tot de uitgifte van een adreslijst van neringdoenden in Vlissingen, zoo mogelijk in vier talen. De hiervoor te ontvangen steun van belanghebbenden overtrof onze verwachtingen niet. Alhoewel elders een dergelijke uitgave kon geschie den zonder dat het de betrokken vereeni ging geld kostte, wilden wij de uitgifte niet laten stranden op de geringe medewerking. Wij deden mede aan de plaatsing van twee banken op den Singel. Wij kwamen eenige malen met kracht op tegen onjuiste mededeelingen over onze gemeente, welke wij in tijdschriften, enz. mochten opmerken. Niettegenstaande verschillende ongunsti ge factoren, als staking in Engeland, lagen stand van den franc in België en Frankrijk, was het bezoek van vreemdelingen aan Vlissingen in 1926 bevredigend te noemen. Wanneer er weder betere treinaansluitingen met België komen, verwachten wij evenals voor den oorlog meer bezoek vanuit België. Danspaviljoen „Wilhelmina". Gisteren zijn wij even wezen luisteren in „Wilhelmina", waar de heer Molewijk voor het eerst als violist optrad. Met ons zullen de muziekliefhebbers gaarne, bij het gezel lige zitje, zijir muzikale prestaties appreci- eeren. De enkele nummers, die -wij te genieten kregen, o.m. „Souvenir" van Dorla en een gedeelte uit „Faust", verrieden den be schaafden musicus met fijn gevoel en vol komen technische beheersching van zijn instrument. Ook voor de begeleiding onze waardee ring Ook de heer Dutreau bleek dit moei lijk werk in een bijzonder nummer uitste kend te verstaan. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaaigd de heeren P. A. Brussée en G. J. Stekefenburg, leerlingen van de De Ruijterschool. Christelijk Sociale Landdag. Gisterenmiddag had op een weide bij de „Griffioen" te Middelburg de 6e Christelijk Sociale Landdag plaats, uitgaande van de Christ. Besturenbonden en Sociale Bonden op Walcheren. De Landdag, welke druk bezocht was, werd bij verhindering van ds. W. A. B. ten Kate, geopend nadat gemeenschappelijk gezongen was Psalm 84 9 m 1, door ds. A. de Voogd van ViissiBgJB^ Jtê wees op de beteekenis van den Hè*elw»«rtsdag. In den loop der eeuwen heeft Christus nè Zijn Hemelvaart Zijn gemeente op aarde steeds uitgebreid tot het nu Ls geworden een schare in alle 'landen tot aan de einden der wereld. Het koninkrijk Gods is altijd fel bestreden geworden, doch nu na 19 eeuwen staat dit nog onuitroeibaar in bet midden der wereld. Wij mogen meehelpen dit uit te breiden op alle terrein des levens, ook op dat van het sociale leven. Hierna sprak ds. P. N. Kruyswijk van Vlissingen over het onderwerp Hemel en Aarde". In de schepping van hemel en aar de is een principieele eentheid, docli door de zonde is er gekomen een. ontzaglijk on derscheid tusschen die beiden. Vooral op het terrein van het sociale leven komt dit tot uiting. In den hemel is volle harmonie, doch hier op aarde schrille tegenstelling. In het lage peil van velerlei bestaan is het leven vervuld met bange zorgen, en bestaat er een diepe kloof, die wij moeten trachten te overbruggen. Velen zijn er die deze kloof enkel maar zien tusschen arbeid en. kapitaal, die de oplossing zoeken te vin den door het humanitair beginsel, los van het Woord Gods, en dit is een groot gevaar. Ook van andere zijde dreigt groot ge vaar, voornamelijk van Kerstiaansche zij de mannen die wel belijden en gelooven in de Hemelvaart van Christus, doch het Christelijk sociaal beginsel vijandig zijn. Spreker wil het voorzichtig zeggen, doch ;s tot in het diepst van zijn ziel getrof fen door de bewering van ds. Kersten, dat ten Christelijk geoiganiseerd arbeider op zijn boerderij geen cent zal verdienen. Dit is een pogen om de macht van Christus niet te doen doordringen óp het terrein van het sociale leven. De vrucht van het Evangelie heeft in den loop der jaren ten goede gewerkt op het sociale leven. Het Evangelie Gods roept bevrijding uit en voor een deel gebruikt God hiervoor de Christ, sociale beweging. Ook in ons land is veel onrecht in recht verkeerd en ons land is in veel opzichten gezegend buiten de ons omringende landen, wat spreker nader aantoonde. De arbeid der Christelijke politiek en vakbeweging heeft groote dingen tot stand, gebracht. Zou het anders gaan dan is daar sovjet- Rusland ons ten voorbeeld. Daarom hoopt spreker tenslotte dat wij als Christenen aangegord mogen blijven om in de kracht Gods te blijven ijveren voor Christelijk-socialen arbeid. Na de pauze sprak de heer H. Wetselaar van Dordrecht over „Zegen na den Ar beid". Spreker begon met er op te wijzen dat de arbeid zélf als een zegen moet be schouwd worden, een zegen van God ons gegeven. Niet alleen omdat de mensch daardoor in zijn stoffelijke behoeften kan voorzien, maar vooral om ook om zijn geestelijke beteekenis. Op dien arbeid rust echter de vloek der zonde, die zich open baart in onrecht en wiBekeur. Aan de Chris telijk sociale beweging is de taak om in den arbeid, het Goddelijk recht tot triomf te brengen. Het is een Jeugin van socialisme en communisme als.zij* beweren dat de Christelijk sociale beweging niet in staat i9 de belangen der arbeiders fe behartigen. Het tegendeel blijkt dagelij-ks. Doch de Christelijke actie vraagt naar een geestelij ken ondergrond. In den arbeider moet ge zien worden de mensch a's een schepsel Gods en hij mag in den arbeid niet ten on der gaan. Van groote waarde is geweest de arbeid der Christelijk Sociale bonden en die hebben steeds geijverd voor de uitbrei ding der Christelijke vakbeweging. Ook in Zeeland heeft deze arbeid rijke vruchten gezien, al is bijv. onder de Zeeuwsche landarbeiders het besef van Christ, vakor ganisatie nog niet voldoende doorgedron gen en spreker hoopt dat dit spoedig mag veranderen. Spreker wees er op, dat alle sociale weiten tot stand gekomen zijn onder Chris telijke ministeries, en hij denkt aan mannen als Mackay, dr. Kuyper en niet het minst aan minister Talma. Dit noemt spreker een zegen na den arbeid. Opdat de arbeider zich zal kunnen geven op het breede terrein van. het maatschap pelijk leven, aan Kerk. evangelisatie, het gezin enz. ijvert de Christ, vakbeweging voor verkorting van arbeidsduur, hooger loon en goede sociale wetten. Voor dien mooien socialen arbeid wor den alle mannen en vrouwen opgeroepen het valt niet te ontkennen, dat ook het on geloofsbeginsel rn Zeeland langzamerhand toeneemt. Met ernst waarschuwt spreker daartegen. Breng onze jongens in de Christelijk so ciale bonden en de Christelijke vakbewe ging, omdat zij opgevoed worden tot doel bewuste strijders. Anders zal het eigen schuld zijn, dat ook eenmaal Zeeland voor het Christelijk beginsel verloren gaat. Heil en zegen zal op onzen arbeid rusten als het Kruis van Golgotha ook licht over onzen socialen arbeid. Ds. M. van Empel van Middelburg sprak daarna het slotwoord-, en wees er op, dat alles Avat door ons geschiedt moet gedaan worden tot eer van God. In het middelpunt van onze belangstelling dezen middag stond hoe het gewone dagelijksche leven moet bezien worden, en dit is zooals Pau- lus het zag. Het vuur van Gods heiligheid moet ons verteren in alles wat wij verrichten daar door krijgt ons leven een ander aspect. Wanneer wij daarvan doordrongen zijn dan zal ook deze Sociale Landdag medewerken aan de verheerlijking van Gods naam. Daarna eindigde ds. Van Empel dezen goedgeslaagden Landdag met dankgebed. Door het Christ, fanfarekorps „Vlijt en Volharding" te Souburg werd voor de be geleiding van den zang medewerking ver leend en kweet het zich op verdienstelijke wijze van zijn taak. Concours Christ Zangvereenigmgen. Gisteren werd te Kapelle-Biezehnge het jaarlijksche zangconcours van- den ring Zee land van Christ. Zangvereenigingen gehou den. Aan dit concours werd door 22 ver- eenigingen deelgenomen. Door de Christ, zangvereeniging „Hosanna" alhier, direc teur de heer j. W. Bommeljé, werd het hoogst aantal punten van de 22 deelnemen de vereenigiogen behaald, zijnde 319. Door de Christ, zangvereeniging „Soli Deo G'oria" te Souburg, directeur de heer G. de Ru, werden in de 3e afdeeling 252 punten behaald. Het Concours was buitengewoon druk bezocht. De jury bestond uit de heeren Ger. Lecointre, 's-Gravenhage, J. W. Sprev, Rotterdam en F. Pijlman, Amsterdam. Fraude bij de gemeenteraadsverkiezingen te Aardenburg. Naar aanleiding van het bericht, volgens hetwelk niet is komen vast te staan, dat er bij de vaststelling van den verkiezings uitslag te Aardenburg fraude is gepleegd, wordt ter parkette van den officier van justitie te Middelburg medegedeeld, dat dit bericht voorbarig is, en er voor een mede- c'eeling als deze nog geen aanleiding is. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de op 24 Mei gehouden verkiezing van leden voor den gemeenteraad te Sas van Gent werden gekozen 3 candidaten der vrije kiezers, nl. de heeren A. Stubbé (aftre dend lid1, wethouder), A. Stoutharner en A. Marguinie (aftr.), 1 onafhankelijk protes ts nt.de heer P Neeteson (aftr. wethouder), 1 S.D.A.P.-er, de heer J. de Leux en 2 can didaten der R.-Kath. partij, de heeren V. Verschaffel (aftr.) en A. de Mul. De tegenwoordige raad bestaat uit 4 links tegen 3 rechts de nieuwe raad zal bestaan uit 5 links en 2 rechts. De katholie ke partij verloor één zetel. RITTHEM. De afdeeling Ritthem van de Vereeniging voor Christ, verzorging van krankzinnigen in Zeeland hield gisterenavond haar algem. jaarvergadering. Daar de .voorzitterszetel vacant was, presideerde de heer H. M. van de Putte. De vergadering werd geopend met het lezen van Lucas 10 3042 en gebed. Ingekomen was een schrijven van den heer Ailaart, dat hij als bestuurslid bedankt Hem zal schriftelijk worden dank gebracht voor 't geen hij voor de afdeeling sinds haar oprichting (1905) heeft gedaan. De rekening en verantwoording door den penningmeester werd in orde bevonden. Dc aftredende bestuursleden A. Osté Sr. en C. Wisse werden herkozen. In de vacature ds. C. Sundermeijer werd gekozen ds. H. van Oijen en in de vacature Ailaart de heer A. Jobse. Tot afgevaardigden naar de algem. ver gadering te Bergen op Zoom werden be noemd ds. H. van Oijen en H. M. van de Putte en tot secundi B. J. de Meij en A. Jobse. Een spreker zal uitgenoodigd worden voor een Zondagavond in de maanden Juli of Augustus. Het afdeelingsbestuur is bereid de belangen van het suppletiefonds te behartigen. Ds H. van Oijen eindigde met dankzegging. Ned. Herv. gemeente te Terneuzen. In de jongste vergadering van gemeente leden van de Neó. Herv. kérk te Terneuzen werden tegen kerkvoogden en kerkeraad verschillende bezwaren geuit. O.a. meende men dat bij een verpachting van diaconie- landerijen een kerkeraadslid is voorgetrok ken bij iemand, die hooger had ingeschre ven. Tevens werd gevorderd dat de koster, wiens levenswandel men niet kon goed keuren, zou worden ontslagen. De opwin ding werd van dien aard, dat de president kerkvoogd en een der andere kerkvoogden uitriepen hun ontslag te nemen en daarop de vergadering! verlieten, die in groote wanorde uiteenging. De heer E. Bosnia, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelharnis, benoemd tot leeraar in de lichamelijke oefening aan het gymna sium te Middelburg, is door het bestuur van de Vereeniging voor Handelsonderwijs ook benoemd tot leeraar aan de Handelsschool. Rechterlijke macht Bij Kon. besluit is benoemd tot president van de arrondissements-rechtbank te Mid delburg mr. G. F. baron tlioe Schwartzen- berg en Hohenlansberg, thans vice-president van gemelde rechtbank. Aanrijding tusschen electrische en Domburgsche tram. Door de rechtbank te Middelburg werd heden uitspraak gedaan in bovengemelde zaak. Zij veroordeelde den wagenbestuur der der electrische tram H. L. te Souburg tot een geldboete van 40 of 40 dagen hechtenis wegens het aan zijn schuld te wijten zijn, dat gevaar ontstaat voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg. De rechtbank overwoog daarbij dat van verdachte onvoorzichtigheid bij het rijden in het algemeen niet is gebleken, doch dat hij ten aanzien van het onderwerpelijke géval roekeloos heeft gehandeld. Verder werden de navolgende vonnissen uitgesproken Oplichting C. P. van de P., 33 jaar, sla ger te Yerseke 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Diefstal L. N., 31 jaar, werkman te Kruiningen. Vrijspraak. Overtreding motor- en rijwielwet A. P. S., 39 jaar, arts te Vlissingen, appelvonnis kantongerecht Middelburg, bevestiging von nis waartegen hooger beroep 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Overtreding hinderwetL. K., 62 jaar, koopman te Zierikzee. Appelvonnis kanton gerecht Zierikzee, vernietiging vonnis waar tegen hooger beroep. Vrijspraak. Weigeren naam op te geven aan de po litie J. D-, 30 jaar, koopman te Middel burg. Ontslag van rechtsvervolging. Het ongeval aan den onbewaakten overweg te Rilland Batb. De rechtbank te Middelburg deed hede;. uitspraak in de zaak tegen P. R., chauffeur, destijds wonende te Goes, thans te Winkel, dat: Jl'éy P's jfimandelïjespuddirig met gratis Grenadine-saus Een heerlijke délicatesse? Een voortdurende attractie ul dat: .A'J'Pi Sprookjes-pudding met Sprookjes-boekjes. in Sprookjes-busjes. 'net die heerlijke Sprookjes-Se^. Een succes op Uw tafel is dat: Jl'J P's i{cmapuddir.g smaakt als room? dat: wjj ze et fraaie kunst-gravures beschikbaar stellen. Puddingfabriek A. J POLAK. Groningen. die op 16 Februari 1.1. te Rilland Bath met zijn motorwagen met hooi beladen bij wachtpost 20 A. op een uit de richting Roosendaal passeerdenden trein is gereden. De rechtbank veroordeelde verdachte, we gens het aan zijn schuld te wijten zijn dat gevaar ontstaat voor het verkeer door me chanische kracht over een spoorweg, tot een geldboete van 25 of 25 dagen hech tenis. Ten aanzien van verdachte's schuld overwoog de rechtbank, dat die in het bij zonder hieruit voortvloeit, dat hij als chauf feur, wetende, dat hij een onbewaakte over weg moest passeeren, dat hij wegens den bouw van zijn motorwagen moeilijk kon uitkijken en dat hij over ongeveer 20 ineter voor den overweg in het geheel geen oper; uitzicht op den spoorbaan in de richting Roosendaal had, terwijl bovendien zijn mo tor veel lawaai maakte, het gevaar te licht heeft geteld en niet heeft gezorgd, dat hij met volkomen zekerheid constateerde, of ei al dan niet een trein aankwam,door,hetzij zoodanig vanuit zijn wagen uit te kijken, dat hij dit met volkomen zekerheid kon constateeren of voor den overweg stil te houden en uit te stappen om den spoorbaan te overzien, terwijl hij ook niet zoo lang zaam heeft gereden, dat hij bij het oprijden van den. overweg onmiddellijk kon stoppen. De rechtbank achtte het opleggen dezer geldboete voldoende, gezien den aard van het feit en de omstandigheden die voor ver dachte werkelijk moerelijk waren. Gevechtshof te 's-Gravenhage. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de volgende arresten gewezen J. L., winkelbediende te Middelburg, was door de rechtbank aldaar wegens het voort gezet misdrijf van diefstal veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het hof legde hem dezelfde straf op. De rechtbank te Middelburg had B. K„ administrateur te St. Laurens, wegens ver duistering veroordeeld) tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 1 maand. Het hof bevestigde dit vonnis. Wegens diefstal was D. R., werkman te Terneuzen, door den politierechter te Mid delburg veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. Opnieuw rechtdoende, veroordeel de het hof den verdachte tot dezelfde straf. De oneerlijke agent-majoor van politie te Dordrecht. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld den gewezen agent-majoor van politie te Dor drecht A. L. A„ die door de rechtbank al daar, wegens verschillende feiten van dief stal onder verzwarende omstandigheden is veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Hr. Ms. pantserboot „Brinio" is na her stellingen te hebben ondergaan op 's rijks werf te Hellevoetsluis, naar haar station Vlissingen teruggkeerd. De luitenant ter zee le klasse J. Varke- visser, dienende bij de onderzeedienstka-' zerne te Willemsoord, wordt overgeplaatst bij de marinekazerne te Amsterdam. Hr. Ms. politiekruiser „Vuicanus" is, on der bevel vati luitenant ter zee le klasse H. Vreedenberg, van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken, voor het uitoefenen van toezicht op de visscherij. Hr. Ms. mijnlegger „Douwè Aukes" en de torpedoboten G 13 en G 16, vormende de cefeningsflottielje voor de adelborsten, zal van 3 tot 7 Juni een bezoek brengen aan Oostende, ter gelegenheid van internatio nale roeiwedstrijden, die aldaar gehouden worden. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Amsterdam AjaxVelocitas 5—1 Almelo HeraclesFeyenoord 30 Internationale wedstrijden. Eindhoven Olympische elftal D Newcastle II. 2—4 Rotterdam Zwaluwen Roode Duivels 21

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1